te spreken zal zyn op Vrijdag en Zaterdag 26 en 27 Juli a. s., van 2 tot 4 uren des namiddags. Sts.-Ct De minister van marine heeft den luit. ter zee 2de kl. F. Van Wagoningen, dienende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willems oord, met 16 dezer overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, en op eerstgemelden bodem vorvaDgen door den luit. ter zee 2de kl. G. A. Van Vloten. De gewone audiöntie van den minister van binn. zaken zal 13 dezer niet plaats hebben. Het stoomschip „Java", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 9 Juli te Marseille; de .Prinses Amalia", van Batavia naar Amster dam, vertrok 9 Juli van Genua; de „Veen- dam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 9 Juli van Boulogne-sur Mer; de „Ardjoeno", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 9 Juli van Southampton; de „Laertes", van Batavia naar Amsterdam, is 9 Juli Gibraltar gepasseerd. By koninkiyk besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-Herto- genbosch, ter standplaats Andel, P. Lodder, candidaat-notari8 te Meerkerk. Benoemd: met ingang van 10 dezer tot burgem. van Leende, C. Notten; met ingang van 13 dezer tot id. van Uithuizermeeden, G. Bakker; met ingang van 14 dezer tot id. van Maarsen en van Maarsoveen, jhr. J. C. Strick van Linschoten; met ingang van 17 dezer tot id. van St.-Pieter, J. P. H. Ceulen, secretaris dier gemeente. Gemengd Nieuws. Na een vrooiyken dag doorge- bracht te hebben, bevond V., schildersknecht alhier, zich gisteravond te halfacht mot twee zijner vrienden op den Witten Singel. Wat de aanleiding daartoe is geweest of het onge luk of moedwil was kan niet worden uitge maakt op een goed oogenblik lag V. in het water van den Witten Singel. In dezen nu zoo modderigon poel was van bovenkomen geen sprake meer; hulp was niet zoo spoedig bh de hand en de dreg, vlak by in het politie huisje hangende, werd laat gehaald, omdat men eerst de ruiten niet durfde stukslaan eene vingerwijzing om daartoo op zichtbare wijze toeslemming te verleenen bij dergelijke ge vallen zoodat de man verdronk. Een modi eus verleende nog zijne welwillende hulp, nadat Y. by den landbouwer Voorbij was binnengebracht, maar enkele oogenblikken later werd de ongelukkige per schuitje onder politietoezicht naar het drenkelingenhuisje gebracht. De weesmeisjes uit Leiden, dio heden den Dierentuin in Den Haag bezochten, kregen, door de welwillendheid van het comité, tevens kosteloos toegang tot de tontoonstel- ling van de planten en producten. De grasmaaier van elders, te Won- brugge workzaam, die een bedrag van /"26 verloren waande, hetwelk ook door rondklin- king werd bekend gemaakt, mocht later het genoegen smaken het weer terug te vinden in zijn.reiszak. Men schryft ons uit Bonthuizen: Do oogst der vroege aardappelen is in deze 6treken, zoowel wat qualiteit als quantiteit betreft, zeer goed te noemen. Gisteren werd hier door do wod. Jacob Van Leeuwen o. a. een stronk gerooid, die 126 stuks bevatte. 60 daarvan waren zeer groot en de overigen, op weinig kriel na, allen zeer goede, oetbare vruchten. De laatste storm te Haarlem- mermeer heeft onder de karwei terdege huis gehouden. Men berekent dat op de 800 HA. geoogste karwei ruim f 30,000 schade is, niet gerekend die, teweeggebracht aan nog te veld staande gewassen. Aan den A m s t e 1 t e A m s t e r d a m is een zeventigj irig man door een bierkar, van Heineken's bierbrouwerij, ovorreden; by aankomst in het Gasthuis was de patiönt reeds overleden. In hooger beroep 6tond gisteren te Amsterdam terecht W. Schotte, kurken- fabrikant, beschuldigd van by gelegenheid der inkomst van de Koninginnen den rechercheur van politie J. Wevellng, toen deze op den grond lag, ten gevolge van do ontstane vecht- party, een schop to hebben gegeven. Door de rechtbank was bekl. 21 Mei veroordeeld tot f 26 booto, subsidiair 14 dagen (de eisch was 3 wektn). Zoowel do officier als bekl. waren in hooger beroep gekomen. Het O. M. vorderde drie woken gevange nisstraf. Reeds is melding gemaakt van de aanhouding van een man, te Amsterdam, verdacht zyne vrouw door rattenkruit ver giftigd te hebben. De rechter commissaris zal in liet belang der instructie gaarne nadore inlichtingen ontvangen van hen, die deze kun nen geven. Door eenigo getuigen is nl. gezien een fleschje, dat intusscben verdwenen is en waarvan de rechter-commissaris gaarne zou weten van wien het afkomstig was. Dit fleschje, klein en rond, was voorzien van een etiquet, waarop één of twee doodshoofden en de woorden: „goed om ratten en muizen te dooden". De inhoud moet een soort van witte pommade geweest zyn. Hun, die kunnen aangeven van welken apotheker of winkelier dat fleschje afkomstig kan zyn geweest, wordt beleefd verzocht den rechter-commissaris mr. Lulofs dit mede te doelen. Mocht de winkelier of apotheker aan de beschaving een fleschje, van hem afkomstig, herkennen, dan zou het gowenscht zfin dat hy daarvan aangifte deed by do politie. De tentoonstelling te Amsterdam werd gisteren (Dinsdag) bezocht door 12,400 betalende bezookors. Zaterdag-avond is WicherSmit, stuurman aan boord van de by de kust van Marokko afgeloopen „Anna", gewezen kapt. Velvis, te Nieuwe Pekela gearriveerd. Smit is van zyne wonden in zooverre hersteld, dot hy met behulp van een stok kan loopen. Twee kogels heeft men niet kunnen verwy- deren. De een zit nog in het been, de andere in den onderbuik. Smit pryst den moed van de Engelsche en Zweedsche equipage tydens den overval der Mooren niet te zeer; één was zelfs in 't ruim tusschen de ladiüg weg gekropen. Van de te Gibraltar gevestigde Nederlanders, die hem in 't hospitaal aldaar hadden bezocht, had de gekwetste veel deelneming, steun en verkwikking genoten. Gisteren is te Vlissingen door schipper J. Jobse, varende op de Arnemuidsche vischsloep No. 24, aangebracht hot lyk van den op Zondag 30 Juni te Vlissingen verdronken Belgischen pleizierreiziger, dat in de "Wielingen drfivende gevonden was. Van uit de Betuwe schryft men: Het verzenden van kersen naar Engeland is zoo goed als geëindigd. De jongste prfizen waren van 10 tot 14 cents per KG. Thans is de pluk van roodo bessen in vollon gang. Zy brongen 6 a 10 cents per KG. op. Ook is men met den pluk van zwarte bessen aangevangen. De groote leveringen voor Enge land zullen in 't midden dezer week plaats hebben. Appelon zullen er in overvloed komen, maar peren en pruimen weinig. (17. D.) In Genemuiden heeft wederom een ernstige brand gewoed, ditmaal aan den zoogenaamden Achterweg en het gedeelte, dat men, van Kampen komende, langs den zeedyk passeert. Mon vindt daar een reeks hooibergen langs den weg met een waarschuwend bordje „niet rooken". Daarachter en daarnaast zyn woningen, die tot aan de straat leiden. De brand is Maandag-namiddag te zes uren ontstaan. Op welke wyze dat kan geschied zyn, weet men niet; men vermoedt dat kin deren er met een lucifer hebben gespeeld. Met buitengewone snelheid gropen do vlam men om zich heen, de eene hooiberg voor, de andere na werd aangetast, de woningen volgden en trots de snel ter plaatse zynde brandweer en de hulp, die van elders kwam opdagen, waren in een paar uur tyds 11 ge bouwen en 17 hooibergen een prooi der vlam men geworden. Het geheele gedeelte van den dyk tot de daarmode ongeveer evenwydig loopende straat is verbrand. Persooniyko ongelukken zfin, naar men ver nam, niet te betreuren. De moeste bewoners waren buitenshuis op 't hooiland of met do biezen aan 't werk. Er is dan ook zeer weinig gered. In een der woningen bevonden zich een viertal mooio stieren; zy zfin allen verbrand, terwyi ook een paar varkens en een hond moeten zfin omgekomen. De brandweer van Gonemuiden zelf was met vier spuiten drie uit de plaats en een van den zeedyk onder toezicht van den burgemeester met grooten yver en kracht aan het work getogen. Zy kreeg spoedig hulp van de spuit uit het naburige Zwart sluis, terwyi er ook 2 uit Kampen aanrukten. Tegen 11 uren Maandag-avond was men den brand meester; de belendende hooibergen waren van zeilen voorzien en werden nat gehouden, terwyi men voor verdere uitbrei ding kon waken. Gisterochtend te 4 uren kon de burgemeester de hulp van elders laten vertrekken. Gistermiddag was echter op het terrein nog alles aan 't werk. De spuiten bleven voldoende water geven op het smeulende en hier en daar weder vlammende hooi, terwyl men druk bezig was met de zwart gebrande hoopen te verwerken. De vier verbrande stieren lagen nog in 't midden van de over- blyfselen der woningen. Do schade moet belangryk zfin, daar niet veel is verzekerd. De 11 perceelen waren door 18 gezinnen bewoond, die nu allen zonder dak zyn. De hoeveelheid verbrand hooi is groot, daar de 17 bergen geheel gevuld waren en door elkander zeker wel 25,000 KG. per stuk inhielden. Gelukkig dat het stil weer was, terwyl, voor zoover er nog wind werd bespeurd, deze naar den zeekant woei. Daardoor werd bet werk voor de brandweer vergemakkolykt en is de ramp niet zoo groot als by het eerste uitbreken en de buitengewone snelle uitbreiding in den aanvang stond te vreezen. Met een enkel woord zy hier herinnerd, dat de groote brand, welke een goed deel van Genemuiden in de asch legde, in 1868 woedde, terwyl de brand, waardoor de kerk werd ver nield met een 28 huizen en 24 hooibergen, van 1882 dagteekent. (Zto. Crt.) Aan hot loket der Nationale Bank te Antwerpen stond Zaterdag een bediende van een tabakshandelaar aldaar geld in ontvangst to nemen, toen een onbekonde hem eenige in lichtingen vroeg. De jonge man gaf antwoord en wendde zich weder tot den kassier der bank. Tot zfin grooten schrik bemerkte hy daarop, dat hem 10,000 fr. in bankpapier en 46 635 fr. in papieren van waarde ontstolen waren. In het fort Berchom, by Ant werpen, is een gasreservoir, gevuld met gas voor den luchtballon, gesprongen. Vyftien soldaten en een vrouw werdon gekwetst. Tusschon Dünaburg en Witebsk is een goederentrein op een gemengden trein gestooten. Beide locomotieven en vyftien waggons werden vernield. Vyf reizigers zyn gedood, zos anderen gewond. Do buitongewone hitto, die thans in Italië lieerscht, heeft te Palermo reeds —HF slachtoffers geëischt. Te Rome heeft de thermo meter reeds 111° F. in de schaduw aangewezen, en in de zuidelyke provinciën varieert de temperatuur tusschen 104 en 108' F. Uit Apia wordt aan de „Köln. Ztg." geschreven: Voor postzegelverzamelaars is het misschien interessant te weten, dat alle voorhanden Samoa-zegels by den brand van het Engelsche postkantoor vernietigd zyn; er zal nu een nieuwe serie, goiyk aan die van de Kaapkolonie, in gebruik worden gesteld. In het Duitsche postkantoor alhier worden alleen Duitsche postzegels gebruikt. De Engelsche ambassade te Parys heeft al hare Fransche kantoorbedienden den dienst opgezegd. Een deurwaarder moet twee jaar geleden zyn verrast, terwyl hy trachtte de tasch met telegrammen van lord Dufferin open te maken; hy werd terstond weggestuurd. Volgens de „Figaro" zou dit de reden van het ontslag van alle kantoor bedienden zyn. Het klinkt wel wat vreemd, dat dit dan eerst tweo jaar na het bewuste feit zou gebeurd zyn. Het schynt, dat do spionnenvrees, die op het oogenblik in Frankry'k belacheiyk sterk is, ook het Engelsche gezantschap heeft aan getast. De moeste kantoorbedienden waren een jaar of vyftien in hunne betrekkingen. 25 jaar krygsgevangen. Te Saint-Omer is dezer dagen een oud-kurassier teruggekomen, die in 1870 meegevochten had tegen de Pruisen en in den oorlog ver dwenen was. Hy vertelt dat by in den slag by Grave- lotte krygsgevangen was gemaakt, dat hy ge tracht had te ontvluchten en daarby een onderofficier der landweer had gedood. Hy was ter dood veroordeeld, maar op verzoek van keizerin Augusta was zyn straf, als die van zoovele anderen, veranderd in levenslange ge vangenisstraf. Nu, i a 25 jaar gevangenschap, is hy vry gelaten en met eenig geld naar Frankryk ge zonden. Volgens hem zyn er nog vele Fran- schen in Duitsche vestingen gevangen. Do „Figaro" vraagt zeer te recht: wat is er waar van al die verhalen? Want wat zou men in Duitschland er aan hebben 25 jaar lang menschen gevangen te houden en te eten te geven, die niet het reinste gevaar opleveren voor de rust van het land, aangezien men ze terstond over de grenzen kan zetten? Over een strook van 200 mylen breedte in Missouri, Kansas in Indian-terri tory (Vereenigde Staten) is een kringstorm gestreken, die aan de te velde staande ge wassen en aan ontelbaar vele gebouwen een schade heeft aangericht, welko op millioenen dollars wordt geschat. Maar bovendien heeft de storm aan 43 personen het loven gekost. Bfizonder zwaar hebben Elreno en Canton, in Kansas, geleden, welk plaatsje byna geheel verwoest is. Te Elreno liggen een honderdtal huizen in puin. Boven Chicago barstte Zaterdag geheel onverwacht een verschrikkelyk onweder los, vergezeld van een orkaanachtigen wind. Vele booten op het meer sloegen om, waarby acht personen om het leven kwamen. Op het meer van Genève sloegen ook enkele vaartuigen om, hetgeen den dood van zes personen ten gevolge had. Ontelbaar vele ruiten zyn gebroken; van menig gebouw werd het dak vornield. Op de St. - Laurensrl vier is een groot onheil voorkomen door het moedig ge drag van den machinist der „Lady Lee", een stoomboot, die by Memphis over een rotspunt was gevaren en daarby een groote scheur langs de kiel had opgedaan. Het schip moest zinkeneen 200 meter verder was echter een zandplaat, waar slechts 16 voet water stond. De machinist ontving het bevel: „Met volle kracht vooruit I" en bleef kalm op zyn post, hoewel het water snol steeg en hem weldra tot aan den hals stond. Dank zy de plichts betrachting van den machinist, was men tydig genoeg boven de zandplaat. Twintig menschen, die by den eersten schok overboord sprongen, verdronken; de overige opvarenden werden gered. Jn het klooster Laurel Hill, te Limerick, zyn een zeventigtal zusters ziek geworden na het gebruik van het middagmaal. Één harer is reeds overleden, drie anderen verkeeren in zorgwekkenden toestand. Men gelooft dat men bier te doen heeft met een vergiftiging, doch weet nog niet of een ongeluk dan wel een misdaad daarby in het spel is. Omtrent de vorming van een nieuwen krater in den Vesuvius worden de volgende byzonderheaen medegedeeld: In den nacht van 2 op 3 Juli waren vry krachtige schokken van aardbeving waarge nomen. Tegen tien uren in den morgen opende zich plotseling een geweldig groote, nieuwe krater, ongeveer 100 meter onder den ouden. Daaruit vloeide een stroom gloeiende lava. Een uur later vormde zich, 70 M. beneden eerstgenoemde, een tweede krater, die in een dichten rook bleef gehuld. In vier vuurstroomen daalt de lava den berg af. Eén daarvan heeft reeds twee wfin- gaarden verwoest. Professor Palmiori liet rots- dammen opwerpen, om het laboratorium te beschermen. De lava uit den grooten krater heeft tusschen Colle del Salvatore en het militaire schiotterrein een groot meer ge vormd. Naast dezen nieuwen krater zyn twee kegels ontstaan, die roodgloeiende lava uit werpen. Het rywiel verovert het too neel! In de Scala te Milaan wordt voor het volgende seizoen een ballet Venus" voorbereid, waarvan de grootste aantrekke* lykheil zal bestaan in het verschynen van een schaar danseressen per rywiel op het tooneel. BUITENLAND. Frankrijk. De Kamer heeft de wet op de drankenbe lasting afgehandeld. O. a. is een amendement op art. 18, de belasting van likeuren regelende, aangenomen, waarby het maken en verkoo- pen van alle door de academie van genees kunde gevaariyk verklaarde „essences" ver boden wordt. Daarop keerde men tot het aangehouden art. 17 terug, waarby de groote quaestie van het recht op den alcohol zou worden beslecht. Het 6telde het verbruiks- recht op het vat zuiveren alcohol op 275 fr., onder handhaving van de bestaande invoer rechten. Het cyfer werd toegelicht door den rapporteur, den heer Doumer. De geheele ontheffing van de hygiënische dranken zou, rekende hy, der schatkist op 207 millioen komen te staan; de afschaffing van de vry- stelling der stokers van eigen gewas zou 20 millioen opleveren; de by art. 18 aangenomen rechten op absinth en andere likeuren 18 millioende vermindering van den aftrek voor fabricago-verlies van 7 tot 3 pet., 2 millioen te zamen 40 millioen, zoodat nog 167 millioen op den alcohol moest worden gevonden. Het aangenomen rectificatie-monopolie zou eerst over eenigen tyd kunnen worden toegepast en moest by afzonderlyke wet worden geregeld. Middelerwyi kon het recht op alcohol niet minder zyn dan 275 fr., waarmee men 10 mill, speling hebben zou met het oog op de te verwachten vermindering van het verbruik ten gevolge van de plotselinge verhooging van het recht. Nam de Kamer dit niet aan, dan zou, verklaarde de heer Doumer, de geheele her vorming moeten vallen. Na eenigo discussie werd, onder levendige toejuichingen der meer derheid, het voorgesteld recht met 874 tegen 132 stemmen goedgekeurd. Het nog restende deel des ontwerps is voorts zonder veel dis cussie aangenomen en eindelyk met 394 tegen 130 stemmen het geheel goedgekeurd en men ging uiteen, na nog eene motie te hebben aangenomen van den heer Guillemot, de regeering uitnoodigende om binnen een half jaar na de afkondiging van de nieuwe wet een ontwerp tot regeling van het alcohol monopolie in te dienen. Genoemde heer Guil lemot had nameiyk het voorgestelde recht van 275 fr. bestreden met een weinig geloof vindend betoog, dat gezegd monopolie niet alleen in de geheele ontheffing voorzien zou, maar 113 millioen bovendien zou opleveren. Vóór de zitting had de regeering aan de com missie verklaard, dat het h. i. eenvoudig niet was toe te passen en er is alle kans, dat de Senaat het niet zoo vlot zal goedkeuren als de heer Vallé c. s. wellicht meenen. De Kamer is nog bezig met de be handeling der begrooting. De heer De Cavaignac wenschte dat het voorstel, door hem ingediend tot invoering eener inkomstenbelasting, op anderen grond slag dan de hoer Ribot wil, tegelykertyd met do begrooting zou worden behandeld. De minister-president Ribot en de heer Cocbéry, namens de commissie, verzetten zich daartegen. Ten slotte werd met 298 tegen 236 stemmen besloten, do behandeling van het voorstel-Cavaignac tot later orde uit te stellen. De heer De Cavaignac opperde tevens de vraag, of het niet mogtiyk zou wezen, de verkiezing voor de departementale raden uit te stellen, ten einde de Kamer gelegenheid te geven de zitting te verlengen en nog zyn voorstel af te doen. De heer Ribot verklaarde dat zoo iets niet mogelyk is, want de dag voor deze verkiezin gen is by de wet bepaald op 28 Juli. Derhalve zullen de afgovaardigden zich moeten haasten, willen zy althans, geiyk het voornemen is, nog vóór den 14den Juli gereed komen. Dultsohland. In de „Hamb. Nachr." heeft de ingenieur Fülscher van de technische commissie van het Kaiser-Wllhelm-kanaal verklaard dat de be perking der doorvaart tot schepen met niet meer dan 4'/, meter diepgang slechts voor korten tyd geldt. Zoodra enkele kleine ge deelten uitgebaggerd zyn, zal het kanaal voor schepen beneden 8 meter diepgang worden opengesteld. Het Holtenauer feestschip, dat by de feesten der opening in het Noord Oostzee kanaal zulk een groote rol heeft gespeeld, was door een consortium voor de Berlynsche tentoonstelling van ambachtsnyverhei 1 aan gekocht. De politie te Berlyn heeft echter geen vergunning verleend om het in zyne afmetingen zoo reusachtig gebouw daar weder op to bouwen, wegens brandgevaar, en de koop overeenkomst is dus weder ontbonden. De vermogensbelasting, welke in Pruisen wordt geheven als aanvulling der inkomsten belasting, heeft byna 5!/a millioen minder op gebracht dan de raming. Op grond van een bepaling der belastingwet is nu coor de Regeering een byslag uitgeschreven, echter slechts voor een bedrag van l'/a millioen mark of 5.2 pet. van de oorspronkelyke heffing. De rest wordt gevonden uit de renten van een fonds, dat gevormd is uit overschotten van de inkomstenbelasting boven de raming en dat lll'/i millioen bedraagt. Italia. De minister van financiën, de heer Sonnino, verdedigde in de Kamerzitting van gisteren de finantiëele hervormingsplannen, welke het ministerie heeft ingediend. De minister betoogde dat de staatsinkom sten niet zfin verminderd. De opbrengst der nieuwe belastingen strookt geheel met de raming. De regeering denkt er niet aan, over te gaan tot het invoeren van monopolies. Do reserve in geld is vermeerderd tot 132,000,000 lire, terwyl het bedrag van het in omloop zynde papieren geld, ten laste van den Staat, is verminderd. Ten slotte protesteerde de minister tegen de bewering, dat het zyn doel zou wezen, een Staatsbank op te richten. De regeering beoogt uitsluitend de emissie-banken op goeden grondslag te vestigen en het even wicht op de bagrooting voor het jaar 1895/96 te hers?azyn j^root-BrltannlA Het Parlement van Engeland is, gelyk men weet, ontbonden en het nieuwe zal den Ssten Augustus byeenkomen - zonder Gladstone, die in zyn 85ste jaar van het staatstooneel aftreedt. Velen denken, dat nu de scheuring tusschen de moderne radicaal-democratische en de liberaal-Manchestersche fractie voltooid zal worden. Reeds jaren geleden heeft Herbert Spencert in zyn boekje „Man versus State" er op ge wezen, dat tusschen de twee groote historische partyen als een ruil der politieke beginselen plaats vond; dat de liberalen tegenwoordig op den bodem dor oude Tories staan en de con servatieven op het standpunt der Wbigs. Deze verschuiving was de eigeniyke oorzaak van den val van het ministerie-Rosebery. Glad stone was er nog in geslaagd, door zyn onbe twist gezag en zyne meeslepende welsprekend heid, de beide vleugelen zyner party aan elkan der te verbinden; na zyn aftreden gingen zy meer en meer uiteen. Men heeft vaak gezegd dat sir William Harcourt zich beleedigd ge voelde, dat niet hy, maar de jongere lord Rose- bery eerste minister was geworden; waar- schyniyk ten onrechte, maar er bestaat een groot verschil van opvatting tusschen de beide staatslieden, hetgeen verleden Vrydag weder duidelyk bleek, toen Harcourt te Derby en Rosebery te Londen sprak. Sir William is in den grond van zyn hart altyd een oude Whig gebleven en stelt geen vertrouwen in de nieuwe democratie. Het is reeds een nadeel voor de liberalen, dat zy onder gedeelde aanvoering den verkie zingsstrijd moeten beginnen, maar de weinige practische resultaten, die hun regeering heeft opgeleverd, maakt de zaak nog erger. Van alle in hun programma aangekondigde legis latieve maatregelen is alleen de herziening der fabriek wetten tot stand gekomen en zelfs op deze veraienste m.<ken de conservatieven aan spraak. De scheiding van Kerk en Staat in Wales is onafgedaan gebleven en van de „reso lutie tegen de Lords" is niets gekomen. Intusschen heeft Balfour, de bekwame leider der conservatieven in het Lagerhuis, zyn manifest uitgevaardigd. Het land, zegt by, moet nu kiezen tusschen lord Rosebery en home rule en lord Salisbury en de unie. De politiek der liberalen tegen het Hoogerhuis is verderfeiyk voor het land en wendt de aan dacht af van onderwerpen, die dringend afdoe ning eischen. Daarna ontwikkelt Balfour zyn bekend ï»rograrama van sociale hervorming. Chamberlain zeide Zaterdag, dat de ver kiezingen in de eerste plaats over home rule moesten beslissen. Niet tories en liberalen stonden tegenover elkander, maar unionisten eri separatieten. De politiek der nieuwe regee ring stelde zich ten doel, de quaesties op te lossen, waarvan het geluk en de welvaart der groote massa des volks afhangen. Tus schen zulk eene politiek en het programma der vernietigingsparty had het land te kiezen. De Italiaansche vloot, welke van de feesten te Kiel terugkeert, kwam gister morgen te Portsmouth aan; b groetingen ej luido toejuichingen werden gewisseld met da Britsche schepen, naast welke zy voor anker kwam. Het jacht „Savoiamet den hertog van Genua aan boord voer de haven binnen. De hertog van Genua begaf zich aan boord van Nelsons oud vlaggeschip „Victory," waar by ontvangen werd door de Britsche marine- autoriteiten. By gelegenheid van het bezoek van het Italiaansche eskader, dat verscheidene dagen zal duren, worden verschillende feestelykboden georganiseerd. Het slotnummer is oen bezoek aan en een revue over het eskader door den prins van Wales. Da „Daily News" wydt een hoofdartikel aan hot bezoek, dat de Italiaansche vloot in Engeland brengt, en betoogt vooral, dat de komst der Italianen niet mag beschouwd worden als eene soort van demonstratie, die moet dienen als tegenhanger tegen de betoo ging der Russisch Fransche vloten te Kiel. „Engeland", zegt de „Daily News", „heeft geen verbond gesloten met Ita ië, maar wenscht alleen zyne gasten goed te onthalen." Spanje. Blykens een telegram, door de regeering uit Havana ontvangen, zyn de Spaansche troepen op Cuba weer slaags geweest met de opstandelingen. De Spaansche troepen, onder bevel van majoor Sanchez, 360 man sterk, werden aan gevallen door 800 Cubanen, onder commando van Robi. Het gevecht, dat zeer hevig was, duurde tot 8 uren in den avond. De Spanja irden leden ernstige verliezen aan dooden en ge wonden, maar ten slotte moesten de Cubanen terugtrekken. Blykens een nader telegram uit Nieuw-York werden van de Spaansche troepen by den stryd in de provincie Santiago 150 man buiten gevecht gesteld. Het verlies der Cuban on aan dooden en gewonden wordt op 250 man geschat. De Spaansche soldaten werden in een hinderlaag gelokt en plotseling van al>« kanten aangevallen, terwyl zy zich in ee eng dal bevonden.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2