wijziging, daar zoo ten opzichte van de schuld- verdetling, de regeling van hot bezit van de openbare gebouwen, als van de verpleging van zieken en krankzinnigen zeer onbillijke bepalingen zijn voorgesteld. Zonder hoofdelijke stemming werd dit adres goedgekeurd. Aan de leden der Katholieke corporaties in Nederland is eene uitnoodiging gericht, zich met de Pauselijke zouaven en hun cbef, den generaal De Charette, to vereenigen tot eeoe samenkomst te 's Hertogenbosch op 22 Sept. a. s., ten eindo te protesteeren tegen de „berooving en gevangenhouding" van Z. H. den Paus van Rome. Dr. Van der Stadt, directeur der hoogere burgerschool te Arnhem, gaf Vrijdag aan H. M Koningin Wilhelmina zijne eerste les in de natuurkunde. De elfgroothertog en de erfgroothertogin van Anhalt zullen, in plaats van 16 Juli, den 25sten Juli te Schevtningen aankomen en hun intrek nemen in het Grand Hotel Garni. Men meldt uit Buren: By het kerk bestuur der Ned.-Herv. Kerk is van den particulieren secretaris der Regentes een schrijven ontvangen, waarin van Hr. Ms. hoogo belangstelling in de alhier in do kerk gedane vondst verzekering wordt gegeven. Door het kerkbestuur zullen nu Hr. Ms. verlangens worden gevraagd, hoo verder met den gevonden gral kelder te handelen. In afwachting daarvan blijft deze voorloopig nog gesloten. (N. R. C De beeldhouwer K. Pander, te Rome, die in 't Friosche dorp Drachten geboren is, cal eerstdaags zijne ouders aldaar bozoeken. Hij zal ecnigen tijd de gast zijn van freule Lycklama Njjeholt, te Beetsterzwaag. De ouders van don grooten kunstenaar varen met een vrachtschip. Te Megen (N. Br.) zal den llden, 12den en 13den Augustus a. s. een zeldzaam feest /eviord worden. Het betreft het 250 jarig bestaan der Lattjnsche School, thans het Gym nasium, tevens het evon langdurig verblijf der paters Minderbroeders aldaar. Reeds heeft zich een feestcommissie gevormd, waarvan de burgemeester, de heer Remmen, eero-voorzitter is. De minister van binnenlandscho zaken heeft met ingang van 1 Aug. a s. benoemd tot tijdelijk assistont by de Koninklijke bibliotheek G. R. Lobatto, te 's-Gravenhago. De gewone audiënties van de ministers van financiën op 11, van marine en koloniën >p 12 dezer zullen niet worden gehouden. Het stoomschip „Veendam," van Nieuw- York naar Rotterdam, passeerde 9 Juli Wight met 193 kajuitspassagiers; de „Prins Willem II" arriveerde 8 Juli van West Indio te Nieuw York; de „Amsterdam" vertrok 6 Juli van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Ardjoeno," van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 7 Juli te Southampton; de „Edam," van Amsterdam naar Nieuw York, passeerde 8 Juli Lizard; de „Kanzier," van Hamburg en Amsterdam naar Öost-Afrika, arriveerde 8 Juli te Port-Said; de „Maasdam" arriveerde 6 Juli van Rotter dam te Niouw-York; do „Morapi," van Batavia laar Rotterdam, passeerdo 7 Juli Gibraltar; de „Oengaran", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 7 Juli Ponta da Guia. Bfi koninklijk besluit zijn, met ingang van 1 Nov. a. s., in hun rang overgeplaatst bfi het wapen der infanterie, en wel onder scheldenlyk by liet 4de, het 5do en het Ssto reg., de kapiteins R. G. Moerbeek, W. A. T. Do Meester en C. P. De Veer, allen van den generalen staf. Mot ingang van 1 Aug. a. s. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Drachten, P. Oorver, thans in gelyko be trekking te Geldrop. Benoemd tot kantonrechter te Rotterdam (eorsto kanton) jhr. mr. J. L. Storn, thans kantonrechter te Helder. EERSTE K AR ER. Zitting van Maandag avond. De Eerste Kamer is gisteravond bijeen gekomen tot hor vatting harer werkzaamheden. Ingekomen was oen missive van den heer C. T. Stork, houdende kennisgeving, dat hy om gezondheidsredenen zich verplicht ziet zyn ontslag te nemen als lid van de Eerste Kamer. De Voorzitter sprak daarna ongeveer do volgende woorden: „Myne Heeron! Gy zult het allen zeker met my betreuren, dat ons hooggeacht en hooggewaardeerd medelid, do heer Stork, gemeend heeft mot het klimmen der jaren en ten gevolge van verzwakking zyner gezondheid ontslag to moeten nemen als lid dezer vergadering. Wy zullen hem hier steeds mot do meeste achting en liefde berdenken, want hy was een trouw on eeriyk man, die hier geen vyanden heeft. Tot myn leedwezen moet ik er byvoegeu, dat zyne gezondheid in de laatste dagen zeer is achteruitgegaan, zoodat het te vreezen is, dat zyn leven niet meer van langen duur cal zyn. Moge de Almachtige hom behoeden! Wy zullen hem hier in liefde en genegenheid herdenken." Nog was ingekomen een missive van den heer J. E. N. Schimmelpenninck van der Oye, houdende kennisgeving dat hy wegens bevor dering tot generaal majoor der genie heeft opgehouden lid der Kamer te zyn. Nog waren ingekomen de laatstelijk door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen, waaronder het wetsvoorstel van den heer De Savornin Lohroan (wyziging art. bibis) en hot wetsvoorstel Pynappel (faillissement en lurséance V3n betaling), welke naar de af- deelingon worden verzonder, die heden en Woensdag te elf uren het onderzoek zullen aanvangen. Donderdag zal mode in de afdee- lingen onderzocht worden het wetsvoorstel van den heer Hartogh (wyziging van het wet boek van Burg. Rv.) Donderdag te elf uren openbare vergadering ter behandeling van de wetsontwerpen betreffende de verveningenen de uitvoering van art. 191 der Grondwet, zoomede van de ontwerpen, die alsdan voor openbare behandeling gereed zullen zyn. De vergadering is daarna verdaagd tot Donderdag elf uren. lluldc aan het Indische leger. Omtrent de plechtigheid in het Malieveld op 6 Juli zyn nog de navolgende bijzonder heden bekend geworden: Na het uitspreken der gevoelvolle woorden, aan de nagedachtenis der te Lombok geval lenen gewyd, drukte H. M. de Koningin- Weduwc-Regentes, alvorens Hare toespraak te vervolgen, do hand van den luitenant- generaal K. Van der Heyden, wions zoon, zooals men weet, het leven by TjakraNcgara liot. Nadat do troepen voor do tweede maal hadden gedefileerd, ontbood H. M. do Koningin- Regontes de volgende heeren, met wie H. M. zich eenigen tyd onderhield: Baron Sweerts de Landas Wyborgb, alge meen secretaris van het gouvernement van Ned. Iridië, die het commandeursKruis der Oranje Nassau orde had verworven wegens zyne verdiensten tydens de Lombok affaires; L. C. Van Berg, die als majoor intendant der intendance den dienst regelde by de expe ditie en ook na de noodlottige overvalling zoo meesterlyk zorgde voor de verpleging der troepen, weshalve hem het ridderkruis van den Nederlandschen Leeuw gewerd; N. L. Holwerda, dirigeerend officier van gezondheid 2de kl., die eenige dagen geleden dezelfde decoratie ontving als belooning voor de diensten, door hem bewezen als chef van het groot militair hospitaal te Soerabaia, alwaar in de eerste dagen van September jl. plotseling niet minder dan 400 meerendeels zwaar ge wonden werden binnengedragen, die alien eene uitstekende verpleging ontvingen; en den gepensionneerden luit.-generaal titulair J. H. ltomswinckel, wiens roemryke daden van weleer op een dag als deze ver dienden in herinnering gebracht te worden. Voorts betuigde H. M. ook nog aan jhr. J. D. Six, referendaris by het departement van koloniën, Hare ingenomenheid met de wyze, waarop de uitvoering van de regeling van de plechtigheid had plaats gevonden; en aan den kapitein der genio L. I. Hioolen Hare hooge tevredenheid over de by uitstek smaakvolle inrichting van de tribune. Tydens de plechtigheid op het Malieveld ont ving mevr. de weduwe Van Ham een schry ven van deelneming, waarin H. M. do Koniügin- Regentes naar aanleiding van de plechtigheid hulde deed brengen aan de verdiensten en aan de nagedachtenis van haren echtgenoot, den op Lombok gesneuvelden generaal. Na afloop zond H. M. de Koningin-Regentes een telegram aan don Gouv.-Generaal van N.-I., waarin HH. MM. by do uitreiking der oereteekenon aan de Indische dapperen hulde on dank brengen aan het geheele Indische leger. In de lysten der gedecoreerden ontbreekt de kapitein der infanterie J. Koch. Men wist dat hy eerlang naar Nederland zou komen, maar deed tevergeefs moeite om door in formation by de Stoom vaartmaatschappy te weten te komen, wanneer en waar hy zou detarkoeron. n?rhalve kon hy niet op de lysten vermeld worden. Maar zie, Zaterdag 6 Juli ora elf uren, meldde hy zich in persoon by het dep. van koloniën aan met de mededeeling, dat hy, uacht en dag doorreizende, 's nachts om twaalf uren de residentie had bereikt. Eerst was goede raad duur, maar na be daard overleg gelukte bet, hem nog op de lysten te brengen, die reeds in handen waren van de verschillende leiders der plechtigheid, zoodat nog aan zyn zeer begiypelUk ver langen kon worden voldaan. Do militairen, die 's ochtends op het dep. van koloniën by een waren, zyn 's namiddags onthaald in een met bloemen en met de nationale kleuren versierde afzonderlyke zaal, alwaar hun o. a. de eer te beurt viel, door de generaals Van der Heyden en Vetter te worden bezocht, die hun met een beker cham pagne verder welzyn toewensebten. Gemengd IVieuws. Do schoenmaker 8-vereeniging „Door vriendschap verbonden" vierde gister avond in het lokaal „Ephraïm", aan de Haar lemmerstraat, haar 121/, jarig bestaan, by welke gelegenheid ter weerszyden van het tooneel plantenversieringen waren aangebracht. Nadat het lokaal om acht uren geopend was goworden, werden om over halftien, na het spelen van een feestmarsch door eenige musici, die ook het overige gedeelte der feest viering met hunne voordrachten opluisterden, de donateurs en loden met hunne vrouwen of meisjes welkom geheeten door den presi dent, den heer H. Smit, die tevens een terug blik sloeg op bet nu verloopen 12l/2 jarig lydvak, waarin do Vereeniging tal van zieken heeft gehad en ook veel weduwen en weezen ondersteund. Hieruit blykt dat do Vereeniging sedert hare oprichting nuttig is werkzaam geweest. Voor de op te voeren tooneelstukjes riep spr. do welwillendheid der toeschouwers in, omdat zo werden gespoeld door menschen, die overdag moeten arbeiden en hot dus enkel on alleen doen uit liefhebberij om hun col lega's met hunne families te amuseeren. En in zooverre is het doel dan ook vol komen bereikt, want de aanwezigen werden geboeid of vermaakten zicb zeer goed zoowel toen „Onze Jongen" werd ten tooneele ge voerd als bij do vertooning van „Het kind van don huize", het eene eene dramatische schets en het andere eene vaudeville. De medewerkenden, waaronder ook een paar dames, werden zelfs dikwyis toegejuicht en teruggeroepen. Verder werden de avond en daarop volgendo korte nacht gezellig doorgebracht met het zingen van in een bundel vereenigde feest liederen en met een bal, waarvan ook nog veel gebruik werd gemaakt, niettegenstaande de hooge temperatuur, welke er in de zaal heerschto. De heer J. F. Heemskerk, peet der schaakvereniging „Heemskerk", alhier, hoopt hedenavond in het hotel „Le Soleil d'Or" eene blindsémce te geven tegen zes spelers te geiyk. Ieder belanghebbende heeft vryen toegang. Een grasmaaier, werkzaam te Woubrngge, die Zaterdag-morgen vroeg per boot op reis moest, kwam tot de treurige ontdekking, dat oen bankbiljet van ƒ25 en een gulden door hem verloren waren. Deze verdiende penningen zyn nog niet terugge vonden. Een en ander werd ook door rond- klinking bekend gemankt. Do vermelde vaccinatie te Oude- Wetering zal later plaats hebbèn. De datum van 13 Juli is veranderd. De Haagsche rechtbank veroor deelde lieden do dienstbode te 's Gravenhage, die zich schuldig maakte aan diefstal van geld ten huize, waar zy diende, tot 6 maan den; den man, die by verschillende inge zetenen aldaar een aandoenlyk tafereel ver telde en op die manier hier en daar wat geld loskreeg, tot 14 dagenden bediende aldaar, die zich geldon toeëigende, voor zyn patroon ontvangen, en die met een paar kameraden te Rotterdam en Breda verteerde, tot 2 maan den den eenen kameraad tot 3 en den anderen tot 2 maanden. Gisteravond is voor een in aan bouw zy'nd huis aan den Zwarteweg te Rot terdam de stelling gebroken. Drie metselaars werden by dit ongeluk zwaar gewond en met gebroken ribbtn per brancard naar het zieken huis gebracht. De politie legde beslag op het materiëel, dat zich in slechten staat bevond. De gewonden verkeeren in levensgevaar. Te Amsterdam is naar het Bin nengasthuis vervoerd een opzichter van Publie ke Werken, die op het stadhuis plotseling ongestelJ was geworden. By aankomst bleek dat de man reeds overleden was. Een heer heeft gistermiddag by de politie te Amsterdam aangifte gedaan, dat hem by het instappen van een tramwagen op den Dam eene porfefóuille, inhoudende 175 aan bankpapier, en een pakje met 75 a 80 stuks diamanten is ontrold. Gistoravond omstroeks halftwaalf brak te Amsterdam een vry ernstige brand uit in een „bierhuis", Wyde Kerksteeg. De vlammen sloegen de ramen der bovenverdieping uit, toen de brandweer aankwam, en de be woonsters wierpen den smeulenden inhoud der bedden van boven op de straat. Met dne vechtwaterkranen was do brand in een half uur bedwongen. Gezegde verdieping is geheel uitgobrand. Oorzaak onbekend. Omtrent den wodstrydopdeniouwe wielerbaan der tentoonstelling te Amsterdam, meldt men: Op den afstand van 100 K.M. 6 deelnemers: Ei-rste was Cordang in 2 uur 36 min. 17V5 sec. Cordang brak alle Nederlandscbo records. Tweede was Witteveen in 2 u. 43 min. 42 sec., derde Doornekamp in 2 u. 53 min. 47'/s sec., dus allen nog binnen het oude record van Cordang. Schrauwen was 3 rondes achter Doornosamp. De pryzen bestonden uit drie bekers, resp. ter waarde van f 80, 50 en f 30. Tevens behaalden de heeren Cordang, C. Witteveen, J. Doornekarap en J. Schraauwen, ieder eene zilveren medaille met gouden centre voor het verbeteren van het Nederlandsch record (2 uur 58 min. 13?/s sec.) Toen gistermorgen te elf uren de trein uit Amsterdam te Zwolle binnenliep, bemerkte men dat de as van den bagage wagen heet geloopen was en het houtwerk reeds begon te branden. Nadat men de goe deren uit dezen in een anderen wagen over gebracht had, kon de reis worden vervolgd. Een en ander veroorzaakt een oponthoud van 20 minuten. De Huizer tram is gisteravond tusschen Bussum en Naarden weder ont spoord en in de sloot gereden. De passagiers kwamen met den schrik vryalleen de machi nist liep een nat pak op. Ontsporingen kwamen op dat punt reeds herhaaldelyk voor. Gistermorgen te ongeveer negen uren kwam een man in woeste vaart te Utrecht van de Moreelselaan afrennen, gevolgd door een aantal menschen, die luid schreeuwden: „houdt hom! houdt hem!" Er waren eenige moedigen, die in den weg traden, doch op het gezicht van een revolver, die hy dreigen! op hen richtte, spoedig af deinsden. Groote verwarring heorschto onder de ambtenaren van den Staatsspoorweg, die juist in groot getal naar hun kantoor gingen en nu met ongewonen spoed het hoofdbureau binnentraden. De man men zegt dat het een Duitscher is, die op het Stationsplein een schot opeen officier gelost had, zonder dien te treffen zette zyne vlucht voort, weder door een aantal personen gevolgd. By het hek van het buitengoed van den heer 's Jacob wendde hy zich om en schoot opnieuw zyn revolver af, waarby hy een zyner moedigste vervol gers zoodanig in den benedenarm verwondde, dat diens opneming in het ziekenhuis nood- zakeiyk was. Do woesteling zelf was inmiddels over het hek gesprongen en zette door dan tuin zyne vlucht voort. Over den spoorweg bereikte hy de Jeremiobrug, waar hy door een wachter in de torst werd gegrepen. Hy wist zich echter los te rukken, gaf den wachter een slag met do revolver, sprong in de Keulsche Vaart en bereikte zwemmende de overzyde. Door het land is hy verder op den loop gegaan, zonder dat hst gelukte hem te grypen. Hy werd o. a. ook nagezet door een paar artilleristen, die in het Sterrebosch aan het exerceeren waren, en op last van hun officier, die den vluchteling blootshoofds over het spoor zag loopen, to paard stegen en hem vervolgdeD. Eindeiyk werd de Duitscher gelukkig, zon der meer kwaad aan te richten dan hy reeds gedaan had, gearresteerd. By die arrestatie is van veel moed en overleg blyk gegeven door den Utrechtschen politie-agent Edenburg en den ryksveldwachter Blikslager uit IJsel- stein. In den Laag Ravenschen polder had de man zich een oogonblik nedergelegd om uit te rusten met de revolver in de hand. De beide beambten slopen nader, doch konden hem niet gemakkelyk bereiken, daar zy door een vry diepo sloot van hem gescheiden waren. Na kort beraad sprong de agent Edenburg over de sloot en viel plotseling op den Duitscher neer, dien hy het vuurwapen uit de hand rukte, hetwelk hy daarna oen eind weegs weg wierp. De ryks-veldwachter Blikslager hield zich inmiddels gereed om zoo noodig met zyn karabyn op den Duitscher te schie ten. De agent had hem echter onmiddellyk geheel in zyue macht en toen wierp de veldwachter zy'n karabyn over de sloot, sprong er daarna zelf over en toen gelukte het hun boiden weldra, hem te boeien en mede te voeren. Met behulp van nog andero agen ten werd hy later per as naar het hoofdbureau gebracht, waar hy goed gebonden en opge sloten werd, terwijl zyn kleederen, waarmede hy te water was gesprongeD, op de plaats te drogen gehangen werden. By hem werden onder andere voorworpen ook nog eeno photographie gevonden, waarop zyn portret met dat van eene vrouw (hotel houdster) uit Amsterdam voorkomt. Sedert eenigen tyd houdt by echter met die vrouw te Utrecht verblyf en deze was dan ook gister middag reeds eenige oogenblikken op het politie-bureau aanwezig. De man moet wegens mishandeling van een officier een deserteur van het Duitsche leger zyn, maar op het oogen- blik zyn nog geene andere byzonderheden omtrent hom bekend. Vóór Utrecht had by zich in Luik en Ant werpen opgehoudeo. (Z7. D) De uit M e e r e n b e r g o n t v 1 u c h t e Klaas Keizer is to Amsterdam gevat. Eer gisterochtend omstreeks zes uren is niet ver van IJselsteïn in den IJsel verdronken de dertienjarige D. De Vos, van Vreeswyk. J. Beukes, de zandschippor, met wien hy voer, had hem juist aan de trekiyn vervangen, toen hy bemerkte dat het schip verkeerd ging, en D De Vos, die hem aan het roer vervangen zou, verdwenen was. Eenigen tyd later werd het lyk van den flinken jongeÜDg uit den IJsel opgevischt. Met de byen gaat het in Friesland tot nog toe dit jaar zeer voordeeJig, een govolg v3n de aanzienlyko hoeveelheid klaver. IJmkers, die 50 korven naar de kleigronden brachten, keeren terug met hot dubbele aan tal. Tal van oude korven zyn reeds uitge broken (de honig geoogst), en in de nieuwe is reeds veel werk aanwezig, waarlyk oen groot verschil by 1894! Terwyi Maandag de 12 -jarige zoon van don halte chef aan „de Vork" by Eist met een landbouwer gezeten was op een der boomen van een in beweging zynde hooi- hark machine, brak de singel, waardoor het jonge paard schichtig werd en het jongetje onder de machine geraakte, zoodat een der wielen over hem heen ging en een paar tanden der machine in zyn lichaam drongen. Zwaar gewond werd hy naar huis gebracht. Zyn toestand is zeer gevaarlijk. Men meldt uit Waalwyk, dd. 8 Juli: Hedenn3mlddag werd de gemeentelyke berg plaats van petroleum, gelegen aan de Haven, in de asch gelegd. De geheele gemeente was in rep en roer, door de zware, op kanon schoten gelykende knallen, teweeggebracht door het springen der groote menigte gevulde vaton, terwyl eene breede zwarte rookkolom, gedragen door eene zee van woeste vlammen, den hemel trachtte te verduisteren. De in de haven liggende schepen bevonden zich gelukkig allen aan de overzyde (Westzijde), zoodat zy door het vuur niet konden worden bereikt; toch was de hitte daar nog zóó hevig, dat vele schippers genoodzaakt waren, hur.ne vaartuigen aanhoudend te begieten, ten einde het smelten van teer en pek te voorkomen. Behalve de bergplaats met den geheelen voorraad petroleum, is alleen eene hooimyt, staande aan de oostzyde, vernield. Zooals denkelyk, stroomde de brandende petroleum langs alle zyden de bergplaats uit, zoodat, ware de havenkade niet hooger gelegen ge weest, de wateroppervlakte spoedig ëéne vuur massa zou zyn geworden, wat voor de schepen zeer gevaarlyk bad kunnen zyn. Op het oogenblik, dat de brand uitbarstte, stelde de schutterij zich in beweging door de gewone oefeningen te gaan houden. In plaats daarvan werd het terrein van den brand be reikt en omzet, waardoor de veiligheid niet weinig werd in de hand gewerkt en gevaren voorkomen. Alles heeft samengewerkt om het ongeval tot de minste verhoudingen te beperken. Noch de bergplaats, noch de aanwezige petroleum en fustage waren tegen brandschade verzekerd. Toen Gerrit Gfisberts, werkzaam aan de steenfabriek van den heer P. Hasselo, te Voorst, Zaterdag-avond huiswaarts keerde, vond hy een portefeuille, inhoudende een aan- zienlyk bedrag aan bank- en ander geldswaardig papier. Toen hy thuiskwam en hoorde dat de heer R. Van Hasselt een portefeuille ver loren had, snelde hy naar den huize „Empe" en stelde by den heer Van H. zyn rechtmatig eigendom ter hand. Deze liet niet zonder een flinke belooning den eerlyken vinder naar vrouw en kinderen teruggaan. Ten huize van J. Van der Klei, wykmeester in de Kolonie Willemsoord der Maatschappy van Weldadigheid, is brand uitge broken. In een oogenblik stond de geheele woning in lichterlaaie en konden do bewo ners, voor zoover die reeds tor ruste waren de man was afwezig niet dan met moeite het brandende perceel verlaten. Het geheele huis met schuur, eigendom van de Maat schappy van Weldadigheid, brandde tot den grond toe af, terwyl van den inboedel ook byna niets behouden bleef Alles was ver zekerd. In de Groote Kruisstraat te Groningen brak gistermorgen in een in aan bouw zynd perceel van de heeren Smit en Meyer brand uit, waardoor het bovengedeelte geheel vernield werd. Daar de brandweer spoedig hulp aanbracht, liep hot onheil be- trekkelyk nogal goed af. Het perceel was verzekerd. Het hotol „Métropole," een der voornaamste hotels te Genève, is gedeeltelyk door brand vernield. Dank zij de spoedige hulp van de brandweer, was men het vuur spoedig meester. Persoonlyke ongevallen kwamen niet voor. Te Bristol, in Indiana, is tydens een roeiwedstryd een brug over de rivier ingestort, die zwaar belast was met toeschou wers. Ongeveer zeshonderd personen vielen van een hoogte van veertien voet in de rivior Als door een wonder werden allen gered; veertig hunner echter zyn gekwetst door vallende steenon en hout. De Britseh Armenische Vereeni ging te Londen heeft een telegram ontvangen, meldende dat, ten gevolge van een poging om twee in Turkschen dienst staande Armenische spionnon te vermoorden, driehonderd Arme niërs door de Turksche overheid zyn gevangen genomen. To Mohlsack en omtrek, in Oost- Pruisen, is zeer aanzienlyke schade aange richt door een onweer, vergezeld van hagel. Alle hoven en velden in den omtrek zyn verwoest. Twee kinderen, die buiten door het onweer werden overvallen, werden door den hagel neergeworpen en verdronken in de straatgoot, die eene wilde beek geleek. Vyf andere kinderen worden nog vermist. Een goede maag heeft een man, die thans in een strafgevangenis te Weenen is opgenomen. De gevangene verslond, nadat by tien dagen te voren een yzeren theelepel had binnengeslikt, die door middel van eene operatie moest worden verwyderd, een maximaal-thermouieter, waarmede de tempe ratuur van zyn lichaam werd gemeten. De thermometer was geheel van glas, 113 milli meter lang en 6 millimeter dik. Negen dagen later werd ook dit instrument verwijderd. Hy wees als maximum temperatuur aan 38.7° C. Gedurende den ganschen tyd der aanwezig heid van den thermometer in het lichaam werd de temperatuur in de okselholten ge regeld opgenomende hoogste temperatuur was 37.2° C. De inwendige lichaamstemperatnur kon op deze ongewone manier, door 't in slikken van den thermometer, vastgesteld worden. „Hoog geschatte" dames en heeren. „En terwyl de orgeltonen ruischten, maakte ik eene ruwe schatting van het ver mogen der bruiloftsgasten, die in do kerk naar de muziek luisterden," schryft de reporter van de „Now-York "World" over het onlangs vol trokken huweiyk BurdenSloane. Byeen- geteld, zag deze berekening er als volgt uit: Cornelius Vanderbilt 120 millioen dollars, William K. Vanderbilt 75 millioen, Frederick" Vanderbilt 35 millioen, George W. Vanderbilt 30 millioen, mevrouw William H. Vanderbilt 20 millioen, Rotert Goelet 25 millioen, dr. Seward Webb 20 millioeD, William C. Whitney 20 millioen, H. Mc. Twornbly 20 millioen, Mozes Taylor 20 millioen, mevrouw W. D. Sloane 20 millioen, miss Shepard 20 millioen, D. O. Mills 20 millioen, Th. Havemayer Jr. 20 millioen, Robert Winthrop, William C. Schermerhorn, Anton Phelps Stokes, miss Morton, James F. Kernochan, Eugene Higgins, August Ladenberg, James A. Burden, mevr. Austin Corbin, J. Townsend Burden en August Belmont, ieder 10 millioen en W. E Dodge Jr. 7 millioen dollars. Dan volgen nog 13 namen met elk 5, een aantal met 3 en 2 millioen. ongeveer honderd met één millioen. De kleine vermogens er by geteld, schatte de reporter het geheele gezelschap op omstreeks 1000 millioen dollars. Ofttciëele lieunisgevin^en. Ten hnine van den gemeente-gereeebnef te Zoeter- woude zei op 11 en 13 Jnli, telkene dea voormi-.d ge iue8chen 8 en 9 nren gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en hcrmënting.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2