Beurs van Amsterdam. buitenland. Frankrijk. ■[Onlange verklaarde in de commissie der Kamer de minister van oorlog, generaal Zür- linden, zich onvoorwaardelijk tegen den twee jarigen militairen diensttijd, dio by hetFransche bevolkingscijfer niet zou toelaten, in tijd van vredo 544,000 man onder de wapenen te houden. Duitschland met zijne twaalf millioen sterkere bevolking kon veel doen, wat voor Frankrijk onmogelijk was. De minister van iKrlog voegde er by: Thans, nu ieder oogen- blik een wereldoorlog kan uitbreken, is het [gevaarlijker dan ooit aan de bestaande leger- organisatie veranderingen aan te brengen. ■Ken lid der commissie haastte zich te vragen ■generaal Zurlinden namens het geheele minis terie sprak. Hierop gaf de minister geen ant woord, doch later gaf hij te kennen, dat zijne Boorden geen bepaalde bedoeling hadden, Kiar dat hij alleen aan den algemeenen wereld- rostand had gedacht. In de Kamer werd gisteren het debat óver de alcoholbelasting voortgezet. ■De heer Valló stelde een amendement voor, waarmede de minister president Ribot zich niet kon vereenigen, terwijl ook de *p9grootings-commissie zich daartegen ver klaarde. Bij dit amendement werd o. a. voorgesteld, de invoerrechten op alcoholische dranken te vervangen door eeno verhooging der alcohol-belasting. De uitslag der beraadslagingen was, dat de eerste twee artikels van dit amendement werden aangenomen. De heer Ribot, tevens minister van finan ciën, betoogde dat de regeering zich niet kon vereenigon met de invoering van het alcohol monopolie, gelijk in het derde artikel van het amendement-Valló werd voorgesteld. Ondanks deze verklaring, door den heer Ribot namens den regeering afgelegd, werd mot 307 tegen 225 stemmen het derde artikel aangenomen, waarbij de wenschelijkheid van oe invoering van een alcohol monopolie in Frankrijk werd uitgesproken. Vervolgens werd het geheele amendement met 287 tegen 236 stemmen aangenomen. Do heer Salis, de rapporteur der begrotings commissie, diende, ten gevolge van dit besluit der Kamer, onmiddellijk zi]n ontslag in. Op voorstel van den heer Rouvier werd dairna do voortzetting yan de beraadslagingen ovtr de alcohol-belasting tot Donderdag uit gesteld. Duitschland. I Er heerscht, gelijk wij roeds meldden, grooto opschudding to Berlijn, naar aanleiding van ©en aanslag tegen den heer Krause, directeur Jan politie te Berlijn. Eene kist, Zaterdag avond uit Fürstenwald verzonden, verwekte Ijlermoedens. Zy werd voorzichtig geopend en Ësnen ontdekte, dat zy inhield 5 liters benzine een geladen revolver. De wekker, die moest gaan, on de ontploffing verwekken, was isteld op lialfelf, het uur dat Krause in enst was. Vermoedelijk heeft men hier te [oen met de wraak van eenen ontslagen be- linbte. De naam van den verzender der kist wrd verborgen onder den valschen naam Thomas. Het geheele toestel woog 25 pond. De aandacht van den postbeambte werd op het pak gevestigd, omdat er vocht uit sijpelde. Hu onderzocht nader en hoorde nu binnenin de kist den tik tak van het uurwerk. De man verwittigde de politie en met alle voorzorgon werd het verdachte pak geopend. De beweging van het uurwerk moest het vuur meedeelen Man de benzine en de omploffing verwekken. D larenboven was de revolver zoo gezet, dat jij moest afgaan als men het scheef oplichtte in dus ook ©ene ontploffing verwokken. In een oogenschyoiyk op goede gronden iteunend hoofdartikel vestigt de „Vossische 5tg." de aandacht op het feit dat sedert de )penstelling van het Noord-Oostzeekanaal Keizer-Wilhelm-kanaal) reeds acht stoom- sliepen, deels oorlogsschepen, deels handels- aartuigen, aan den grond geraakt zijn, of- :hoon zij slechts 7 M. diepgang hadden, ter ijl het kanaal 8y2 M, diepgang hebbep moet. L het bijbrengen van allerlei statistische tctgevens komt de „Vossische" tot het besluit iat het kanaal by de tegenwoordige diepte v.n de vaargeul niet beantwoordt aan het r.itegische doel en ongeschikt is voor diep- ;..ande pantserschepen. Waar de feiten zóó preken, moest men liever het gebrek erkennen n zoo spoedig mogelijk mtt inspanning van He krachten beginnen aan verdere uitdieping au hel kanaal. Qroot-BrltauniS» In hot nieuwe ministerie van Engeland lubben de voornaamste leiders der conserva iove en liberaal unionistische partyen zitting, minnen van groote bekwaamheid en veeljarige ervaring. Dit geldt ook van de vier ministers, 3ii? voor het eerst zitting en stem hebben in en kabinetsraad (betgeen niet alle ministers lebben). Het zyn sir Henry James, sir Matthew White Ridley, de markies Von Lansdowne en lord Balfour van Burleigh. Sir Henry James, üe nieuwe kanselier van het hertogdom Lancaster, is tweemalen advocaat-generaal in lninistericn van Gladstone geweest. Sir Matthew White Riuley, de nieuwe minister van bin m-nl tndscho zaken, was onder secretaris van hetzelfde departement van 1878—80; de conservatieven hadden hem een paar maan- tn geleden tot Speaker willen kiezen. De ïnarkies Von Lansdowne, de nieuwe minister van oorlog, was ook reeds onder secretaris van dat departement en is gouverneur generaal van Canada cn onderkoning van Indië geweest. Ook ce staatssecretaris voor Schotland, lord Balfour van Burleigh, heeft verschillende staatsbetrekkingen bekleed. Weldra zal lord Salisbury's manifest aan de kiezers verschynen. Chamberlains benoeming tot minister van koloniën zal in Zuid Afrika zeker geen goeden indruk maken. Chamberlain was indertyd voor zitter van eene parlementaire commissie voor de zaken van Zuid Afrika. De tegenwoordige minister der Kaapkolonie, de machtige sir Cecil Rhodes, zeide, dat die commissie bestond uit „welmeenende, maar onverantwoordeiyke en slecht ingelichte lieden." Chamberlain staat ook in betrekking met de Maatschappy tot bescherming der inboorlingen, die door iederen Afrikaner bitter wordt gehaat. Chamberlain was het, die in het Lagerhuis de aandacht er op vestigde, dat sir Hercules Robinson, do tegenwoordige gouverneur der Kaapkolonie, by de diamantmynen van De Beer was go- interesseerd. Slechts weinige weken geleden verzette de tegenwoordige minister van kolo niën zich tegen Robinsons benoeming tot gouverneur. In de gisteren door hot Lagerhuis ge houden zitting werd het voorloopig krediet, hetwelk de regeering aanvroeg tot bestriding der voorloopigo uitgaven, goedgekeurd. Dit voorstel werd toegelicht door den heer Balfour, den eersten lord der schatkist. De heer Balfour betoogde dat de aanneming van dit krediet noodig was, ten einde de regeering in stjaat te stellen, het beheer te voeren tydens de op banden zynde verkie zingen. Indien het mogeiyk biykt dat het Lagerhuis en het Hoogerhuis Zaterdag a. s. kunnen worden gesloten, kan in dat geval Zaterdag het besluit worden uitgevaardigd tot verdaging der Parlementszitting en Maan dag a. s. dat tot ontbinding van het Parlement. Vandaar, dat de minister de hoop uitsprak, dat nog voor Zaterdag niet alleen het wets ontwerp betreffende de marine, maar ook de uitleveringswet en het wetsontwerp tot rege ling van den arbeid in de fabrieken en werk plaatsen zouden worden aangenomen. Vervolgens deelde de heer Chamberlain, de minister van koloniën, mede, dat het minis terie onmiddeliyk, nadat het de regeering had aanvaard, een onderzoek had ingesteld naar den ammunitio-voorraad voor de reserve en daardoor bevestigd was in do meening, dat deze voorraad niet voldoende is. Ter stond zal de regeering de maatregelen nemen, die noodig zyn, ten eindo den voorraad te vermeerderen. Daarna werd by derde lezing het wetsont werp aangenomen betreffende de marine, het geen reeds onder Lord Rosebery's bestuur by eerste en tweede behandeling was aange nomen. Zweden en Noorwegen. Het Storthing of Volkshuis ie Cbristiania heeft met 77 tegen 36 stemmen twee kredieten toegestaan tot versterking der weermiddelen; één, ten bedrage van 557,000 kronen, tot den aankoop van geweren, en één, ten be drage van 782,000 kronen, tot htt aanvullen van den ammunitie-voorraad. Beido ontwerpen werden toegelicht en verdedigd door den heer Ullman, den leider der radicale oppositie. Van eene schikking tusschen Zweden on Noorwegen kan derhalve nog geen sprake wezen. ©pan je. De Kamer heeft zich bezig gehouden met de ongelooliyke schandalen in de gemeente administratie van Madrid. Er zyn lal van on regelmatigheden ontdekt, gepleegd by de ont eigening van zekere gronden, die opgenomen waren in bet plan tot uitbreiding der stad. Macedonië. De oproerige beweging in Macedonië schynt toe te nemen, met name in do districten Monastic en Kosovo, ofschoon van officieele zyde te Konstantinopel liet tegendeel beweerd wordt. Sommige districten zyn feitelyk aan de willekeur van de Albaneosche bendon over geleverd. Toen ingevolge de vele klachten, welke de exarch van de bevolking dier streken had ontvangen, de Bulgaarsche agent onlangs vertoogen tot de Porte richtte, ver klaarde de voormalige grootvizier dat by machteloos stond'-tegen de Albaneesche benden, omdat dezo door sommige personages uit de omgeving des Sultans worden beschermd. Zoo overmoedig zyn de Albaneezen geworden, dat z() aan de Turksche regeering verboden een heirweg naar Albanië aan to leggen. De Porte vertrouwt de houding van de Bulgaarsche regeering niet, en heeft al hare vertegenwoordigers in den vreemd9 aange schreven, aan de mogendheden te verzoeken, by de Bulgaarsche regeering aan te dringen op een krachtiger optreden tegen de Macedoniërs. De keizer van Oostenryk moet den Bul- gaarschen vertegenwoordiger verzekerd hebben, dat Oostenryk geen aanmoediging van de oproerige beweging in Macedonië zal dulden. De vertegenwoordiger der Bulgaarsche regee ring te Konstantinopel, de heer Demitroff, is naar Sofia ontboden. Men brengt het ver trek van dezen gemachtigde in verband met hetgeen in Macedonië is gebeurd, maar toch is het wel eenigszins voorbarig, daaruit reeds, gelyk door de „Standard" geschiedt, de conclusie te trekken, dat de diplomatieke betrekkingen tusschen de Porte en de Bul gaarsche regeering als afgebroken moeten worden beschouwd. Uit Weenen wordt verder gemeld, dat de Bulgaarsche regeering eene nota heeft ge zonden naar Konstantinopel, waarin zy eene schadeloosstelling verlangt van 10,000 franken, teD behoeve van de Bulgaarsche onderdanen, die by de jongste grtnsstandjes door de Turksche soldaten werden gewoncL De Bulgaarsche regeering schynt derhalve niet voornemens te zyn, de zaak te laten rusten. Ook Serviö schynt van plan, zich met de aangelegenheden in Macedonië in te laten. Ten minste volgens een bericht uit Belgrado heeft de Servische regeering besloten, te protesteeren tegen Bulgarye's bemoeiingen te dezen opzichte, en wel op grond, dat het grootste gedeelte der bevolking van Macedonié van Servische afkomst is. Telegrammcu. WEENEN, 2 Juli. De heer Von Plener, de gewezen minister van financiën, hoeft een schryven gericht tot den voorzitter van het Oostenryksche Huis van Afgevaardigden, waarin hij mededeelt, dat by zyn mandaat als lid van den Ryksraad nederlegt. KEULEN, 2 Juli. De correspondent der „Kólnische Zeitung" te St. Petersburg deelt mede, dat, volgens de meening der bankiers aldaar, de Cbineesche regeoring zich bereid heeft verklaard, de leening te sluiten van 400,000,000 franken, overeenkomstig de voor waarden, door het Russisch Fransche consor tium gesteld, mits de Russische regeering afziet van haar eisch, dat zy borg zal blyven voor de rente betaling en aflossing. Men acht te St. Petersburg het nu zeker, dat de leening tot stand zal komen, nadat de voorwaarden in dezen zin zyn gewyzigd. Men wacht alleen nog maar op de bekrach- tigiog van het leenings ontwerp door het Tsung li Yamen. LONDEN, 2 Juli. Het bedrag der Cbineesche leening, welke weldra hier zal worden uitge geven, is 1,000,000 pd. st. De koers der uitgifte is bepaald op 106 en de rente op 6 pet. LONDEN, 2 Juli. Tot aanvulling van do leden van het Kabinet zyn nog benoemd tot minister voor Ierland de heer Gerald Balfour tot minister van posteryen, de hertog Van Norfolk; tot onder-voorzitter van den minis terraad, Sir John Gorst; tot onder-minister van marine, de heer Ellison Macarthy; tot Lord der admiraliteit, de boer Austin Cham berlain; tot onder-secretaris bij het departe ment van binnenlandsche zaken, de heer Jesse Colling; tot onder-secretaris by het ministerie van koloniën, de graaf van Selbourne; tot onder secretaris by het departement van openbare werken, de heer F. W. Russell; tot secretaris van den minister van ooi log, de heer Povell Williams en tot secretaris van den minister van financiën, de heer William Walrood. Verder zijn nog benoemd tot eorsten com missaris bij het ministerie van openbare werken, de heer Aker Douglas en tot mi- nisttr van landbouw, de heer Walter Long. Deze beide ministers behooren tot de leden van het Kabinet, do andere hebben geen zitting in den ministerraad. ANTWERPEN, 2 Juli. Het stoomschip „Zwitserland", van Philadelphia hier aange komen, dat bezig was aan do kade du Rbin vast to maken, werd door het Engelsche schip „Falkland Bank", dat uit het dok werd ge sleept door do Engelsche sleepboot „Flying Serpent", ten gevolge van het breken der sleeptros door de hovige windvlagen, dwars in de zyde, oven achter de machinekamer, aangevaren, waardoor zeven platen van de „Zwitserland" zyn ingedrukt. De scheepspompen kunnen het binnendrin gende water meester blyven en men is onmid deliyk begonnen het schip aan eene zyde te lossen otn de opening door de aanvaring ver oorzaakt boven water te brongen. De ontsteltenis onder de passagiers was groot, doch niemand heeft letsel bekomen. De „Falkland Bank", bestemd naar Glasgow, is ten anker gekomen om onderzocht te worden. Provinciale Staten van Zuid-SSolland. In de hedon, Woensdag ochtend, le ruim 11 uren geopende vergadering, was in de eerste plaats aan de orde do benoeming van leden van Gedeputeerde Staten, ter voorzia ning in de vacatures ten gevolge van perio dieke aftreding of aftreding als lid van Gedep. Staten. Achtereenvolgens werden herkozen do liee- renjhr. mr. H. A. C. De la Bassecour C.ian, met 56 van de 77 uitgebrachte stemmen, tegen 18 op mr. J. G. S. Bevers, terwyi 3 blanco-biljetten in de bus werden gevonden; mr. G. J. Goekoop, met 55 st., tegen 17 op mr. G. J. A. Bichon v. IJsselmonde en 1 op den heer J. P. Havelaar. 4 blanco-biljetten mr. D. Van Weel, met 36 st., tegen 18 op mr. L. M. J. H. Kerstens, 9 op mr. A. C. Crena de Jongh, 1 op mr. H. A. Neeb, 1 op mr. A. Van Hoboken; 2 op den heer Van Weel (zonder voorlettors); blanco 9 biljetten; mr. P. L. F. Blussé, met 55 st., tegen 19 op den heer H. Seret; blanco 3 biljetten; mr. C. J. E. graaf Van Bylandt, met 56 st., tegen 17 op den heer A. Van Velzen en 1 op mr. J. A. Vaillant; blanco 3 biljetten. Als buitengewoon lid van Gedep Staten (art. 89 der wet) werd herkozen mr. J. A Vaillant, met 55 st., tegen 3 op den heer J. P. Havelaar, 1 op den heer Van Rhemen en 1 op den heer Bichon v. IJsselmonde, blanco 14 biljetten. De benoemden verklaarden, onder dankbe tuiging, het hun weder opgedragen mandaat te aanvaarden. Daarna werden de afdeeiingen by loting samengesteld. Commissoriaal werden gemaakt de vol^nde stukken a. Ontwerp verordening op het verleenen van pensioen aan de ambtenaren der provincie en aan de door hen na te laten weduwen en wezeD, in handen van de heeren De Monchy, Evers, Seret, Borret en (van Gedep. Staten) de heer Goekoop; b. ontwerp-besluit tot wijziging van het Byzonder Reglement voor den polder Nieuw- Rozenburg en Blankenburg (gemeente Rozen burg), in handen van de heeren Kley, Loeff, v. d. Mandele, v. Wiel (van Middelharnis) en van Ged. Staten de heer Blussé; c. voorstel tot toekenning van een subsidie aan de gemeente Leiden voor den bouw van een krankzinnigengesticht voor 350 patiënten, op de vroegere buitenplaats „Endegeest" onder Oegstgeest, in handen van de heeren Neeb, Van Heemstra, Crena de Jongh, Van Stolk, Muller en Sluitri en den heer Van Wael als lid van Gedep, Staten; d. adres der vergadering van stemgerech tigde ingelanden van den polder Oude Stad, gemeente stad aan 't Haringvliet, en subsidie in de kosten van wegverbetering; in handen van de heeren Kley, Loeff, v. d. Mendele, Van Weel (van Middelharnis) en de heer Blussé van Gedep. Staten; e. wyziging der voorwaarden, waaronder aan het bestuur van den polder Dirksland subsidie is toegekend in de kosten van wegs- verbetering als d. Ter dadeiyke afdoeuing werden aan de orde gesteld: lo. en 2o. Een voorstel van Ged. Staten tot verkoop van eene strook gronds te Leiden aan D. Siljee, aldaar, en tot aankoop van eene strook gronds onder Veur, ten behoeve eener plaatselyke verbetering van het vaar water de Vliet aldaar. 3o. Verzoek van den aannemer G. Key, te Rotterdam, om vergoeding van geleden schade by de uitvoering der werken tot vaart- verbetering tusschen Ryn en Schie. —Gedep. Staten adviseeren tot inwilliging. 4o. Gelyk verzoek van L. C. Hoogendoorn, te Voorburg. Als voren. 5o. Voorstel tot aanvaarding, zoo noodig ook in appèl en cassatie, van eene door J. Dolman, eigenaar der buitenplaats „Eemwyk" onder Voorburg, ingestelde rechtsvordering. Al deze voorstellen werden goedgekeurd. De heer Swets vroeg verlof van de ver gadering om eenigo inlichtingen te verzoeken aan Ged. Staten in de beruchte zaak de Gemeente-administratie te Sliedrecht. Dit verzoek werd, na eenig debat tusschen den Voorzitter en de heeren Van der Litb, Visser en Van Royen, afgewezen met 49 tegen 20 stemmen. De volgende openbare vergadering is met het oog op de Raadsverkiezingen bepaald op Vrydag 12 Juli a. s. des voormiddags te 11 uren. Te halftwee hedenmiddag kwamen de afdoe luigen byeen 3 Juli 1895. Staatileenlngan. pCt. Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% dito dito dito3 dito dito dito8% dito Obl. dito 1808-92 3% Hongarije, Goudl. 1SS4 Italii', Inschrijving 18*12/81 5 Oostcnr., Obl. Pap. Mei-Nov. 5 dito Zilv. Jan.lJuli 5 Polen, Obl. Schutk. 1814 4 Portugal, Obl. 18531881 met ticket 100 8 id. Tabakslccning. Rusland, Binnenl. 3891. 4 dito 1839 bij Ttolhscliild Rb. 02-5 4 dito Hope Ca). 188990 GR. 625 4 Obl. Locning 1867,09 Q 20 .4 in Goud Leen. 1831 5 Spanje, Perp. Schuld BuitenL 4 Turkije, Douane Obl. 1836. 6 dito Gcconv. Lecninj Sorio O Egypte, Obl. Leening 1876 4 Mexico, Suboidio Bonds. Brazilië, Obl. 18894 Ind. en Fin. Ondernemingen. Kolonialo Bank Aand. N.-L Handbk. Aand I Ncd. Handelm Aand. op reso. 5 Spoorwcglecningen. Holl. IJzcren-Spw.-Mij. Aand. ObL dito 8% M. t. Expl. St. Spw. Aand. Ncd. Contr.-Spoorw.Obl /"250 3 I Italië, Z.-ltal Spw. Obl A H 8 Polen, Wars.-Weenen Aand.. r dito Prior. Oblig. 4 Busl., Balt. Spw.-A3nd.. 8 Fast. Spw.-Mrj. Aand. 6 Iwang. Dombr. Obl. ZB, 625 4% Wcicbael ZR Aand6 Wladibavrkas Obl. Rb. 125 4 Amerika,Atcb Gen.Morg Bond* 4 dito Obl ?c Hyp. lett. A 8 Central Pacific Aand. Chic tt Erio lo Hyp, ObL 6 Donver R10 Grande C. v. A. Louisv. Naabv. Cert. v. Aand. Miss. Kana. Texaa C. v. A. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line6 Prcmicleenlngen. Nedeil-, Stad Amsterd. f 100 3 Stad Rotterdam3 Gemeente-Orediet .8 België, Ant. 1837 2% [long Hypotheekbank 4 Hong., Theiss.4 Ooetenr., StoatsleeD. 1654 4 dito dito 1860 5 Kualand. Staatalccmng 1361 6 dito dito 18666 Turkpe, Leening 1870 Madrid 1868 8 Tranavalia Expl. Aand. South*lai.d*xd Cert. Prolongatie 27v Peru Vor. Koeri boers. bcdea W/4 9-354 1W& 10054 10136 1015B 101)4 10154 103 1)3 85)4 85)4 84*ó 81 )4 8454 94% 94 >4 26J4 26J4 89« 89)4 64% 64% 98ÜJ4 9*54 98)4 98% 10036 100% lOCJtf 64 96 54 27)4 28 104 1W54 «54 76% 61M - 70 76 1W54 133% 10954 109)4 101)4 90)4 92 9154 9154 WJ4 64% 16054 9854 63U£ 63% 8354 *3% 9854 93)4 7754 77% 98 9'% 7254 76 2754 27% 18% 9054 90% ws« &6J4 18 1754 12% 6454 63% 28)4 28% 113 - 109% 100% 103% 102% 10G 105% 122 121% 12054 12754 130 lui 144)4 36% 37% /„-16 LEIDEN, 3 Juli. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 18° C. 64.4" Fahrenheithedenmorgen 8 uren 17 C. 62.6 F.; 's mildags om 12 uren 20"* C. 68 F.; 's namiddags 4 uren 21.5° C. 70.7° F. By .het groot ambtenaars examen voor don Indischen dienst, van 17 Juni tot 3 Juli 11. te 's Gravenhage gehouden, zyn, naar orde der einóranglyst, de volgende heeren toege laten: E. W. P. M. Nittel, L. F. Dingemans, G. D. Van Ravenswaay, G. L. Waanders, E. Ptrelaer, I. De Clercq Zubli, G. J. Pool, J. N. Smith, F. R. Trivelli, F. H. W. J. R. Logeman, E. V. Van der Schalk, C. De Groot, A. H. Maas Geesteranus, W. A. C. Whitlau, Th. H. A. Van der Ven, J. H. Hissink, B. C. F. Hamers, J. De Clercq Zubli, R. Zuyderhoff, H. Beer, P. E. Moolenburgh, M. G. J. Julsing, D. Heyting, P. A. Hondius van Herwerden, H. F. N. Roskott, J. K. H. De Roo van Alderwerelt, C. J. Van Kempen, W. Boetje, F. C. A. Jeekel, F. C. H. Darlang, J. H. Meyer en L. Berkhout. Van de 49 candidaten zyn dus 32 geslaagd; 2 trokken zich vóór of tydens het examen terug, en 15 werden afgewezen. 28 plaatsen zyn beschikbaar. Jn de heden door de Provinciale Staten van Gelderland gehouden zitting is herkozen tot lid der Eerste Kamer voor Gelderland de heer Schiminelponninck van der Oye met 34 stemmen. Er waren blanco ingeleverd 23 stembiljetten. In de Dinsdag-avond gehouden verga dering van do vryzinnige kiesvereeniging te Oudshoorn zyn de aftredende gemeenteraads leden L. Piek en C. Van Wieringen weder candidaat gesteld. Morgen, 4 Juli, hoopt de sergeant-majoor- schryver A, Mooy, thans gedetacheerd by de Kweekschool voor Zeevaart alhier, den dag te herdenken, waarop 25 jaar geleden tot den graad van onderofficier werd aangesteld. Voor zeker zullen zyne kameraden dien dag niet onopgemerkt laten voorbygaan. Door den Raad der gemeente Benthuizen is tot ambtenaar van den Burgelyken stand, ter vervanging van wyien den heer A. Van Driel, gekozen de heer W. Qualm. Do te Aarlanderveen gehouden collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden in dienst Nederland heeft opgebracht f 22.86 en te Alfen f 47.18. De heer T. Tal, opperrabbyn te 's Graven hage, heeft zich belast met de hoofdredactie van het „Weekblad voor Israëlitische Huisge zinnen", dat te Rotterdam wordt uitgegeven. Nader seint men dat de administratieve fout in de armvoogdyrekening van Opster- land door den gemeentesecretaris is ontdekt. De quaestie over een tekort van f 1500 is dus opgelost. Programma van Muziekuitvoeringen. MUSIS SACRUM. Donderdag 4 Jnli, te halfacht, door hefrStafamziekcorps der dd. Schutterij. Directeur: de heer Job. C. Gerjp. Eerete afdeeliDg No. 1. „B&ch und Handel", Festmarscb (late uitv.), A. Oertel; 2. Ouverturo „Les dragons de Villara", Maillart; 3 „Ntue Licben, Neuoa Lcben", Wals, Joh. C. Geyp; 4. Fantaisie nil de Op< ra „Rigoletto (1ste uitv.), G. Yerdi. Tweed* afdecling: No. 5. Oavertnre „La Bohémienne" (late uitv.), Balse; 6 Rhapeodie Hongroiso No. 2,Fr. Li-Kt; 7. a. Seren&ta, Moazkowsky b. „Auf der Wacht" (late u tv.), Deiuig; 8. Fantaiaie uit de Opéra „Martha", F. Von Flotow; 9. „La Czarina", Mazarka Ruese, L. Gonne. Met bjjzonderen nadruk vesti- gen wy de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie, aangaande den bier ter stede te houden Lawn-tennis wedstryd. Zooals velen zich zullen herinneren, had ook verleden jaar hier zulk een wedstrijd plaats die zich toen zeer in de belangstelling zoowel van mededingers als van het publiek mocht verheugen. Deze wedstryd zal het echter in belangrykheid verre van de vongen winnen, daar deze personeel is. Naar wy vernomen hebben, heeft h tcomilé, waarby de regeling van den wedstryd bomst ele toezegging tot mededinging van de rneeste Leidsche tennissers, die by vorige wedstrijden uitblonken, gekregen. Wy twyfelon geenzins of de belangstelling van het publiek zal wederom groot zyn, daar toch de entree pryzen wel niemand zullen afschrikken. Een niet onaardig plan wil de lieer Van Urk, onderwyzor, volgens achter staande advertentie uitvoeren, wanneer hy ouders of voogden vindt, die hem zyno zonen of pupillen willen toevertrouwen. Aangezien niets gezonder is voor jongelui dan een flinke wandeling, stelt hy zich gedurende de vacantie drie dagen in de week disponibel om met oen bepaald gotal jongens wandelingen te doen in onze omgeving tegen een bepaalde contri butie. Des morgens te vertrekken om des middags terug te zyn; b. v.van Leiden naar Voorschoten to voet; naar Wassenaar te voet of per omnibus; naar Katwyk aan Zse te voet, terug por tram of boot tnz. onz. Men moet bepaald eens nadere inlichtingen vragen; het plan zal wel voor uitvoering vatbaar biyken. Gistermiddag om halfzes stortte onder het rolLn van een cementsteenen put, op de fabriek van de firma A. Ojsthook «Sc Zoon to Alfen, dezen in. Een der weiklieden, zekere C. Idenburg, geraakte gedeelteiyk onder de vallende stukken ten gevolge waarvan hy zyn been brak. Nadat onmiddeliyk genees kundige hulp was ingeroepen is Idenburg naar het academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Er is te Antwerpen eene ver eoniging van cyclophoben gesticht. Deze heeft voor stelregel aangenomen, nooitvoor een wielryder op zy te gaanll! Academie-nieuw». Leiden: Bevorderd i6 tot doctor in de rechtswetenschap de heer W. F. Van Slooten, geboren te Assen, na verdediging van „Stel lingen". Geslaagd ie voor het candidaats exanr n in de rechten de heer L. E. M. Von Fieenue. Voor het examen voor den Indischen dienst mr. E. H. T. Mens Fiers Smeding.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3