Mr E. N. Rahusen opnieuw benoemd tot voorzitter van het College voor de Zee- visscherfien. Benoemd L. Slagter tot adjunct commies bij liet departement van waterstaat, handel en nijverheid. De heer J. P. H. Lindner, arts, benoemd en aangosteld tot off. van gez. 2de kl. by het personeel van den geneesk. dienst van het leger in Ned.-Indiö. By koninklijk besluit is aan M. A. J. Losgert, op z\jn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijne betrekking van directeur der Staatsloterij, behoudens aanspraak op pensioen en met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen di?nsten. Aan mr. H. P. Do Gavere, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrek king van ontvanger van het buitengewoon zegel te Amsterdam met vrijlating om zijne aan spraken op ponsioen te doen gelden. Het stoomschip „Maasdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 27 Juni Lizard; de „Obdam", van Nieuw-York naar Rotterdam, vertrok 28 Juni van Boulogne- sur-Mer; de „Prins Frederik Hendrik" arri veerde 27 Juni van West Indië te Havre; de „Merapi", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 28 Juni van Port-Said; de „Prins van Oranje van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 Juni Perim; de „Reichstag", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, passeerde 27 Juni Ouessant; de „Voorwaarts", van Am sterdam naar B. tavia,> vertrok 27 Juni van Genua; de „Teucer", van Amsterdam naar Java, arriveerde 27 Juni te Singapore; de „Bromo", van Rotterdam naar Java, passeerde 28 Juni Kaap Carvoeiro; do „Drenthe" ver trok 28 Jimi van Batavia naar Rotterdamde „Kanzier", van Hamburg en Amsterdam naar O.-Afrika, arriveerde 27 Juni te Lissabon; do „Burgemeoster Den Tex," van Batavia naar Amsterdam, vertrok 28 Juni van Genua. Brieven uit (le Hofstad. xr. 's-Gravenliage, 29 Juni '95. Odzo vroede vaderoa. HaveDrapport. Rijwielen. Het gaat met onze raadsvergaderingen hoe langer hoe mooier. Daargelaten de kostelijke overvloed van geheime zakeD, waarmede onze vroedschap overladen wordt en zich in iedere zitting openbaart, zijn er nog andere hoeda nigheden, welke de raadsbljeenkomsten van heden voor den nanoef veel genoegen kunnen schenken. Daar gaf de jongste zitting o. a. weder een staaltje van te aanschouwen. Voor eerst de Kamerheer tevens Raadslid, wiens pogingen by zijn collega's om het voorzitter schap van het stombureau waar te nomen geheel vruchtoloos Nvaren gebleven. Of de heeren voor het warme zich niet vriendelijk betoonden of.maar ik wil geen verdere onderstellingen maken, doch vermakelijk is toch het feit dat voor zulk een nietigheid nog een stemming moest plaats vinden. Er was echter nog meer. Het zal wellicht den lezors van dit blad nog bekend wezen hoe de beruchte motie- Wichiols bij de jougste begrootmgsvergadorin- gen, in schijn verworpen doch in werkelijkheid aangonomon, ons byna een burgemeesters- crisis had bezorgd. Het feit, dat aan dez9 motie het aanzijn gaf, was do verregaand onvoldoende of slordige toelichting, waarvan de begrotingsartikelen in den regel vergezeld gaan en B. en Ws. er zich doorgaans op dit punt maar met een „Jantjb van Leiden" af trachten to maken, kouit het terecht dan komt het terecht, zoo schijnt hunne redenee ring to wezen. Maar onze beschreven vaderen zjjn nu ook zoo dom niet dat zij maar klak keloos wensehen te slikken wat hun wordt voorgozt. Destijds ly de gemeente begrooting voeldo do burgomeestor dan ook wel degelijk de be- tookenis, welke do aanneming dor motie Miebiels voor hem had, en het speldeprikjo was raak geweest, maarhoezeer het frit )etreurende, in het vervolg zou hij „boter oppassen", zooals een jongen dat tot zijn meerdere zegt na do bestraffing. Do laatste Raadszitting beeft echter bewezen dat die „ondeugende" gewoonte nog niet er uit is. Thans was het kwaad dubbel zwaar, klachten werdeu er nu gehoord èn over de onvoldoende toe ichting on over de late toe koming der voorstellen aan de Raadsleden. W den persoon in quaestie hebben deze klacht et* doorgaans wtinig of geene uitwer king, daarvoor is het hoofd onzer gemeente te veel diplomaat ct> zoo sterk kan hem het vuur niet aan do scheien worden gelegd of met een slinksche wending Qnuit h\j er zich toch uit. Hoe goed hot ook moge vrezen dat het hoofd eener grooto gemeente niet vreemd is aan de roerselen en dryfvoeren de la haute politiquealtijd kan men zich in dier voege ni t in% slanp laten wiegen, tenzij vandaag of morgen dy toni berst on Ook zijn wij hier niet altijd op de voor- deeligsto wijze uit en kiygèn wjj nu achter hot stadhuis eene straatverbreeding, waarvoor wfi thans veertig gulden meer zullen moeten uitleggen dan w\j eonigon tijd geleden haddou behoeven te betalen. Het is do tegenwoordige wethouder van openbare werken, do heer Du Tour, dio ons dat voordeeltje thans doet misstn. De man zal het echter niet aikwijls meer kunnen doen, hy weigert zich weder candidaat voor den Raad te stellen on naar het „Elaagsche Dagblad" wil wordt deze af treding door de geheelo residentie diep be trourd. Wat zal dat een gewei n geven 1 Schoveningen und keinc ende zou men kun nen zeggen en terecht. Thans is het weder het havenverslag, uitgebracht door de com missie der Vereeniging voor Handel en Nijver heid en Gemeentebelangen dat onze aandacht vraagt. Nauwkeurig heeft de commissie na gegaan, welke het beste en doeltreffendste middel wezen moet om de visscherij voor ondergang te behoeden. Ook heeft men ge dacht aan de verplaatsing naar andere haven plaatsen als Maassluis en Vlaardingen, waar het binnenloopen niet met zooveel gevaren zou gepaard gaan. Zeer zeker zou dit de eenvoudigste wijze geweest zyn om hulp te verleenen, maar ook hier is de kortste weg niet altijd de beste. En als men er too over ging, welke groote gevolgen zou de overbren ging dezer reedorjjen niet hebben èn voor Scheveningen èn voor do hofstad, waar in het visschersdorp eene betrekkelijke welvaart voor volslagen armoede zou plaats maken by gemis der groote bron van inkomsten, waarbij zoo tal van gezinnen een bestaan vinden; voor do stad zouden de gevolgen natuurlijk evenmin voordeelig zijn, waar eon niet geringe omzet aan levensmiddelen en andere behoeften aan de visschersbevolking zou worden ge mist. Voorwaar, Scheveningen zou vele aan trekkelijkheden voor den vreemdeling ver liezen. Dat de Maatschappij „Zeebad Scheveningen" dit gevaar inziet, blykt dan ook uit het ver slag, waarin de directeur den wensch uit- sprcokt niets liever te zullen zien „dan dat het mogelijk kon worden gemaakt de vis scherij voor Scheveningen te behouden." Zeer zeker zou toch by verval van dezen tak van nijverheid de badplaats dat schilderachtig cachet moeten missen hetgeen voor den vreem deling eene niet geringe aantrekkelijkheid is geworden. Da commissie wenscht dus een haven te Scheveningen zien aangelegd, waardoor de gelegenheid zal zyn geopend de visscherij en reederij eene groote uitbreiding te doen onder gaan in den 'geest zooals dat reeds vroeger was uitgesproken en „aan de krachtige ont wikkeling van de verscbe visscherij nauwe lijks meer valt te twijfelen èn om de bijzondere geschiktheid van ons volk voor dien tak van nijverheid, èn om de exceptionoel gunstige ligging viAi ons vaderland, omdat deze industrie, die zich met de productie van een der hoofd voedingsmiddelen bezighoudt, op een schier onbeperkt débouchó voor hare producten rekenen kan." Maar.de zwaarste zyde der quaestie is nog wtl de vraagwie zal de zaak geldelijk steunen, op welke wijze komen wy aan de financiën? Zeer zeker is tr met dozen haven aanlog wel zulk een groot belang gemoeid dat nevens gemeente, provincie en particulier initiatief ook hot kfik er is om te steunen, zeer zeker. Maar men hoopt dat nog. Daarom kunnen do aanstaande raadsverkiezingen er veel toe bijdragen om dio verwachting to zien bevestigd. Het geheolo rapport getuigt van den ernst, waarmede de commissie hare taak heeft opgevat; van allo zijden ook de verdedigingszijde is het vraagstuk be keken en mogen deze conclusies beschouwd worden als de resultaten eener nauwgezette overweging. Zal ook dit plan weder schipbreuk lijden of zal spoedig het oogenblik daar wezen dat do haven-strijd zal zyn opgelost en de visschorsbelangen zullen zyn verzekerd?Laten wy dat hopen. De dagbladen zyn er dagelijks overgaande over de wilde manier, waarmede men op rijwielen pleegt voort te rijden Met ingezon don stukken die thermometers der publieke opinie geeft men zijn hart lucht over die onbesuisdheid, waarmede langs den weg gevlo gen wordt en ongelukken niet kunnen uit; blijven. Daartegen kan zeer zeker geverbal! seerd worden en onze agenten hebben last er krachtig de hand aan te houden. Maar op welke wfize? Met ze aebtorna te loopen? Waarom do rijwielen niet een duidelijk zicht baar nupamer gegeven, zooils dat op de Bel gische „karren" wordt gezien? Dinges. Gr emengd Nieu"vvs. Deze weok werden op „Rhynzigt" genomen 717 zwembaden door heeren en 81 door dames. Temperatuur van het water 21° Celsius. Met 1 Juli zullen op do Staats spoorstations wederom voor een doorgaanden trein de vroeger bestaande, doch later opge- hovcn rechtstreeksche reisbiljetten naar Noord- Duitschland en Berlijn verkrijgbaar zfin. Hier door is voor het reizend publiek een groot ongoriof weggenomen. Door de Haagse he arrondisse- ments-reebtbank werd gisteren uitspraak go- daan in do vroeger medegedeelde zaak van oir. Van Hall, bankier te Utrecht, tegen de voormalige concessionarissen van den spoorweg Leiden- Woerden betrekkelijk uitkeering van provisie, verschuldigd voor emissie van het aandeelenkapitaal. Do rechtbank heeft den eischer voor zoover de uitkeering der provisie betrof zyne actie ontzegd, op grond dat volgens de uitlegging en kennelijke bedoeling van hot in liet geding gebrachte contract de provisie niet anders verschuldigd zou zfin d3n wanneer het kapitaal geheel bijeengebracht zou zjjn, doch dat by een gedeeltelijke bijeenbrenging daarvan, zooals het geval was, van uitkeering geen sprake kon wezen. Voor wat de medegevorderde vergoeding van f 10,000 betrof, hieromtrent deed de recht bank nog geen uitspraak, maar overwoog dat do gedaagden moesten worden toegelaten tot het bewys dat mr. Yan Hall op 31 December 1873 volkomen bekend was met de bereid verklaring van de Rijnspoor om voor l'/j millioen in het aandeelenkapitaal deel te nemen. In den corpsschietwetstrijd te Hoorn voor leger en marine, uitgeschreven door de Vereeniging van Nederlandsche scherp schutters, werden verkregenhet 6e reg. inf. Breda 25 treffers en 65 punten 1ste prijs; het in8tr.-bat. Kampen 24 tr. en 60 p. 2de pr.het 5de reg. inf. Amersfoort 24 tr. en 49 p. 3de pr.; het 3de reg. vest.-art. Gor- kum 22 tr. en 55 p. 4de pr.; het 3de reg. inf. Bergen op-Zoom 22 tr. en 53 p. 5de pr. het reg. grenadiers Den Haag 22 tr. en 52 p. 6de pr.; het 1ste reg. vest.-art. Utrecht 22 tr. en 51 p. 7de pr. En in den wedstrijd voor hot individueel juistheidsschot: het reg. grenadiers Den Haag 25 treffers en 835 punten 1ste prijs; de Nor maal-Schietschool Den Haag 25 tr. en 301 p. 2de pr.; het 4de reg. inf. Leiden 25 tr. en 265 p. 3do pr.; het 6do reg. inf. Brede 24 tr. en 342 p 4de pr.; het lste reg. inf. Leeuwar den 24 tr. en 2S3 p. 5de pr.; het 8ste reg. inf. Arnhem 24 tr. en 278 p. 6de pr.het 3de reg. inf. Bergen-op-Zoom 24 tr. en 275 p. 7de prijs. Corpswedstyd met de revolver: regiment grenadiers en jagers 25 treffers 131 punten; 2de reg. inf. Den Bosch 19 treffers 83 punten 4de rog. inf. Leiden 23 tr. en 99 punten en 7de reg. inf. Amsterdam 23 treffers met 102 punten. Donderdag-avond heeft in den Dierentuin in Den Haag een heer getracht zich met een revolver dood te schieten. Hy kreeg eon kogel door den schouder en werd per rijtuig naar zyn woning getracht. Aan het diner, te Scheveningen gehouden door leden der Vereeniging voor hooger onderwijs op Gereformeerden grond slag, doelde de heer Van Löben Seis mede, dat een der Scheveningsche reeders besloten had een zyner schuiten de zee in te zenden onder den Daam van prof. dr. A. Kuyper. De kwartiervlag met dezen naam werd in de zaal ontrold. Deze mededeeling werd met gejuich begroet. Een brand heeft gisteren den stoomkorenmolen „Nederland" te Schiedam in korten tijd in de asch gelegd. Ruim te 9 uren des ochtends sloeg de brand uit. De machinist liet, voor hy moest vluchten, den stoom schie ten. Dat ging met zulk een geweld dat het afvoerriool een gat in de straat sloeg. Om 10 uren waren alle daken ingestort en lag de voorgevel op straat. Het puin had een brand- kraan bedolven en vernield. De hitte was bui tengewoon groot. Een nabystaande distilleer derij moest met 3 waterstralen verdedigd worden. Pand on inboedel waren op beurs polis verzeker 1. Blfikens oene advertentie in de Amsterdamsche bladen zal „de bouw van een post- on telegraafkantoor, met heigeen daarbfi behoort, te Amsterdam", nu toch op 9 Augus tus a. s worden aanbesteed. Eindelyk! De raming bedraagt ƒ868.840. Ged. Staten van Gelderland heb ben geweigerd burgemeester en wethouders van Arnhem op hun verzoek machtiging te verleenen om vergunning te geven voor den verkoop van sterken drank in het klein op het landgoed „Sonsbeek" tydens de land bouwtentoonstelling aldaar. Do Raad der gemeen te Velzen besloot gisteren de kermis, voor twee jaren afgeschaft, weder in te voeren en den duur te bepalen op drie dagen. Te Milligen is aangespoeld het ïyk van een naar schatting driejarig knaapje, gekleed in wit katoenen hempje en blauw katoenen jurkje. Het lykje is, wegens den vergevordenden staat van ontbinding, dadeiyk ter plaatse begraven. Vrijdagmiddag ontstond brand in een huis op den Soerenschen grindweg te Apeldoorn Slechts met groote moeite kon do levende have gered worden; de rest ging, niettegenstaande despuiten spoedig ter plaatse waren, in de vlammen verloren. Als een staaltje van de goed koopte der biggen deelt men mede, dat te Groeve oen varkenskoopman, die 7'/a cent aan tol moest betalen, een big aan den tol pachter heeft gegeven, onder voorwaarde, dat hy 10 cents terugontving. Het beest bracht alzoo de enorme som van 17*/a cent op. Uit een sloot onder degemeente Veur is gisteren opgehaald het lyk van een Hagenaar, dio sedert eenige dagen werd vermist. Men meldt uit Brummen aan de N. R C De 14 jarige J. D., werkende in de suiker wortels te Cortenoever, werd gisteren tegen den avond niet ver van zyne woning in oen akker met haver met verbryzeld aangezicht gevonden, terwijl een geweer naast hem lag. Zyn wy wol ingelicht, dan heeft D. op het werk twist gehad met een collega, die 7.00 hoog liep, dat de baas er zich mede moest bemoeien en D. naar huis gezonden werd. D., die zeer stijfhoofdig van. aard was, schynt toen een geladen geweer genomen te hobben, waarvan hy den trekker met den voet moet hebben afgetrokken omdat de volle lading hem den mond was ingegaan. Gister namiddag had te Dor drecht in de Stoegoversloot oen ongeluk plaats. Een 13 jarige knaap, zoontje van G. Grobben, werkzaam by den vrachtrijder J. Morks, wilde op een met ijzer beladen wagen springen, maar geraakte onder het wiel en b'.cef op de plaats dood. Het wiel was hem over het hoofd gegaan en had hem den schedel gespleten. Door visschers Tan Moddergat zyn twee lyken opgevischt op de Wadden, een van een jongeling van 17 of 18 jaren en het andere van een vermoedelyk 40 jarig man. Een derde lyk is komen aandrijven op de kust der gemeente Ferwerderadeel en aldaar begraven. Do M i dde1burgsche rechtbank heeft gisteren den landbouwer uit Westkapelle, beklaagd van mishandeling van wielryders, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Als een niet alleda»gscb geval wordt uit Budel aan de „Limb. Koerier" gemeld, dat in het naburige Gheel een vrouw bevallen is van vier welgeschapen zonen. Moeder en kroost zijn welvarend. Een ongenoemde belangstellende stelt voor by de 6 klassen, die voor paarden open staan in de tegenwoordige regeling van het personeel, eene 7de te voegen, onder de benaming „tarif mixte", gelyk die in België reeds bestaat; dit geeft hun, die een werk paard er op na moeten houden ter uitoefening van hun beroep, het rocht om dit paard op te geven onder dit tarief. Dan kan èn de fabrikant èn de koopman, zijn paard niet alleen als werkpaard bezigen, maar dan kan by het ook als luxe-paard tot uitspanning gebruiken. In Belgiè wordt voor dit tarief 25 fr. berekend. Te Katham is een valsche r\jks- daalder in beslag genomen, met den beeldenaar van koning Willem IIL Het stuk was keurig nagemaakt. Te Hengeloo ontstond Donder dag brand in een blok van vier woningen, gelegen in de Wolter-ten-Catestraat en in eigen dom toebehoorende aan A. Van der Linde, bakker. Drie woningen zfin grootendeels uit gebrand, het vierde bleef gespaard, doch be kwam eenige waterschade. Woningen en in boedels zijn verzekerd. Twee zoontjes van de wed. H. te Bakkerveen, 9 en 6 jaar oud, die in het veld aan het spelen waren, zfin onopgemerkt in een mestpool geraakt en verdronken. Baron Edmond De Rothschild te Parijs heeft, naar men verhaalt, voor 500,000 franken de kostbaarheden gekocht, die onlangs zyn ontdekt te Bosco Reale, by Pompeji, en zal die aan het Louvre ten geschenke geven. Deze schat is een der rykste, die er ooit ge vonden zyn. De voorwerpen zyn ongeveer af komstig uit de eerste eeuw na Christus; het zjjn hoofdzakelyk zilveren voorwerpen, die bewonderswaardig mooi bewerkt zijn. Onder andere is er een vaas, waaromheen een dans van skelotten is gewerkt, onder welke de namen van Aristophanes, Euripides en andere dichters zyn aangebracht; het geheel is een kunstvoorwerp, dat uit het oogpunt van kunst en van oudheidkunde nog als een unicum moet beschouwd worden. Eene ontploffing by Holtenau. Op de officiers-sloep van het Duitsche pantser schip „Kurfürst Friedrich Wilhelm" had Don derdag tijdens de oefeningen by Friedrichsort eene ontploffing plaats, waardoor vyf matrozen het leven verloren. Bovendien werden nog eenige personen gewond, 0. a. een officier, die ernstige'kwetsuren ontving. Volgens de officiëele berichten is dit on geval te wyton aan het te vroeg ontploffen van een patroon. Tot de opvarenden, die hot loven verloren, behoort ook een cadet. Van de drie personen, die gewond werden, zyn er twee ernstig gekwetst. Ten teeken van rouw vlagden de in de haven liggende oorlogsschepen halfstok, ook de Araeii- kaansche. Over Engeland en Schotland is Woensdagavond een onweder losgebarsten, heviger dan men het in vele jaren had byge- woond. Op verschillende plaatsen volgden de bliksemstralen elkander gedurende meer dan een uur onafgebroken op. Plasregens en hagel slag vergezelden het onweder. De bagelsteenen hadden voor het meerendeel de grootte van knikkers; in den omtrek van Newcastle echter vielen stukken fis, die tot 2 inches lang waren. De te veld staande gewassen hebben zeer te Ifiden gehad De bliksem sloeg op vele plaatsen in en veroorzaakte groote schade. Ook zyn persooniyke ongelukken te betreuren. Voor zoover de berichten strekken, zijn vyf menschen door den bliksem gedood en drie gewond. De zelfspelende pianino is eene verbetering, die het noodwendig gevolg moest zfin van de piano als draaiorgel. Het mecha niek wordt thans niet meer door middel van de hand gedraaid, maar in beweging gebracht door een soort van splritnsgasmotor. De moei lijkheid was, het toestel in zoodanigen vorm te bouwen, dat het op een kamer zonder be zwaar staan kon. Hierin is men geslaagd en een sieriyk kastje naast de pianino geplaatst, levert de drijfkracht. Zonder veel moeite en omslag wordt het toestelletje in bewegiug gebracht en zoodanig geregeld, dat de snelheid eenparig blijft. De piano kan afgekoppeld en gewoon bespetld worden. Uit Nieuw-York komt het bericht, dat de zelfmoordenaarsclub aJJaar, meest be staande uit Dnitscbers, Dinsdag, zonder door do politie gestoord te zyn, weder eene ver gadering hoeft gehouden waarin een der leden aargewez°n is om zich binnen veertien dagen van het leven te berooven. De naam van hot offer wordt geheim gehouden om inmenging van de politie to voorkomen. Iemand te Bordeaux, zich noe monde koopman in wyn, zendt schijnbaar by vergissing aan verschillende personen een wissel ter waario vr.n 650 fr.. dm voor een Franschen wijnbrouwer bestemd is. Natuurlijk wordt dio wissel teruggezonden, en in ant woord krijgt mon een brief terug met duizend dankbetuigingen en het aanbod, uit erkente lijkheid, van wyn voor buitengewoon goed- koopen prys. Verschillende personen heb ben zich laten beetnemen en geld gezonden om dien goedkoopen wyn te krijgen, maar gekregen hebben zy niets Blykens bericht van het Oosten- rtjksch-Hongaarsch consulaat te Kirkl se, be vindt zich de rooverhoofdman Athanas, die in Juni 1891 een pleiziertrein naar Konstanti- nopel overviel en 200,000 fr. losgeld afpsrste, zich nog steeds op vrije voeten. Slechts vyf tot de bende van Athanas behoorende roovers werden gepakt. Wel is het bericht omtrent de veroordeeling van de huzaren van Rzezsoffin Polen officieel tegengesproken, doch de zaak zelve houdt de openbare meening nog druk bezig. Het proces heeft de aandacht geves tigd op een geval van gruwelijke mishande ling van soldaten. De ellendeling, die zich daarna schuldig heeft gemaakt, is de ver moorde wachtmeester. De pastoor en de kape laan hebben als ooggetuige verklaard, dat deze de soldaten in diepe sneeuw op handen en voeten liet rondkruipen en dan met de sporen prikte, alsof het paarden waren. Gebleken is ook, dat de officieren zich in het minst niet bekommerden om dezen vooruitgeschoven post. Op grond dier onthullingen eischen de bladen krachtig hervorming der militaire recht spraak en stellen mededeelingen van ernstigen aard in het Huis van Afgevaardigden in bet vooruitzicht. De telephoonlynen, die Engeland, Schotland en Ierland onderling verbinden, zyn thans voor het verkeer opengesteld. Van Lon den uit kan men thans met de telephoon gesprekken voeren met Edinburg, Dublin, Glasgow, Belfast en alle groote Engelsche steden. Het Britsche parlement had in 1892 de noodige gelden toegestaan om de bestaande particuliere telephoonlynen over te nemen on het net uit te breiden. Van de 10,375 mtyLn draad, die moeten worden gespannen, zfin thans 7595 gereed. In het stadje Bionville,inden Elzas, heeft een man zyn zoontje op onmen- scheiyk wreede wyze gestraft voor een vergryp. Hy bond de voeten van het kind stevig samen en heesch het met een touw, dat onder de armen was geslagen en over een katrol aan de zoldering liep, tot het plafond op. Daarna spykerde hy de beide handen van het kind aan den muur vast. Op het geschreeuw van het ongelukkige tienjarige knaapje snelden de buren toe, die het bevrydden en den ont aarden vader gevangennamen. Het monster moest door een sterke afdeeling gendarmen tegen de woede van het volk beschermd worden. Gemeenteraad van Aarlanderveen. Voorzitter, do Burgemeester. Afwezig: de heer M. Van Muiswinkel. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld en voor kennisgeving aan genomen vyf missiven van de Gedeputeerd© Staten der provincie, waarby worden terug gezonden goedgekeurde raadsbesluiten model len A B en C dienst 1894 en 1895, als- mode bet Provinciaal Blad No. 26 van dit jiar, waarby het besluit van de Gedeputeerde Staten wordt medegedeeld bepalende denter- myn, binnen welken de gemeente-rtker.il g moet worden ingezonden. De Voorzitter stelt, namens B. en Ws. den Raad voor, den door laatstgemeld college earvol ontslagen gemeentelyken werkman VV. De Lange met 1 Juli a. s. te belasten met de ophaling der asch en vuilnis aan do L ge Zyde en hem daarvor ƒ1.50 per week te vergoeden, terwfil de opgehaalde asch en vuilnis te zynen voordeele is. Door aan neming dezer regeling zal dit de gemeente voortaan ƒ126 per jaar ten goede komen. Nadat nog door enkele leden nadere inlich- tirgen hieromtrent waren gevraagd, wordt met algemeene stemmen het voorstel van B. en Ws. aangenomen. Komt ter tafel een voorstel van B. en Ws. tot verbetering van den slechten toestand van den Ziendeweg tnsschen do Meyobrug en de Nieuwkoopsche sluis, mits do gemeonte Nieuwkoop zich verbindt de htlit der kjsten by te dragen, en waardoor wordt tegemo.t gekomen aan het door den heer M. Van Muis winkel in de vorige vergadering geopperde bezwaar, alsmede een missive van Dykgraaf en Hoogheemraden van Rynland, waarby dat college bericht dat het geen termen kan vinden den ZuiJ-Noordeinderpolder te verplichten do verdire af kabbeling van den Z .ende weg dooi het zetten eener schoeiing tegen te gaan. De weg is door het Dagelyksch Bestuur van Nieuwkoop en van Aarlandervcen ter plaatse opgenomen en er is by die opneming gebleken dat by ter lengte van 140 M. een verbreeding van 1 M. en over gelyke lengte beschoeiing nooiig heeft, teneinde het opnieuw afkalven te voorko >ien. Aan den gemeento-opzichter is opgedragen van het werk rapport uit te brengen, welk rapport den Raad wordt overgelegd en waarin genoemde opzichter eene beschoeiing ter leDgte van 160 M. noodig acht en tevens een korte beschryving geeft van de sterkte der te maken schoeiing. De heer J. Kop vindt beschoeiing by de sluis geheel overbodigz. i. is de weg daar breed genoeg en zou een puinbestorting vol doende zfin, iets waarmede de heeren P. J. Van Niekerk en J. G. Bocxe hunne instem ming betuigen. De wethouder G. Van Niekerk vindt dan ook beschoeiing tot een lengte van ICO M.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2