T HELPT DUIZENDEN Maskerade Leiden. Magazijn „Da Stad Maastricht", Magazijn „De Stad Maastricht", Haarlemmerstraat 130, Leiden. H. B.-S. of Gymnasium, aan gezondheid en kracht. Haarlemmerstraat 130, te Leiden. Deze verkoop geschiedt uitsluitend tegen contante betaling. De Gracicnse, Prijs per kwartaal fUTk. Werkkring Gezocht AANBESTEDING. Openbare Verkooping Openbare Verkooping, 28 jaren Asthma Btntlit ii ernst» iraad. TE K.OOE: SCHIPPERSKNECHT, Qymnasium. De diverse artikelen, gebruikt zijnde bij de Maske radefeesten te Leiden, znllen verkocht worden op 2, 3, 4, 5 en 6 Inii aanstaande Om de kosten van publieken verkoop te besparen zijn de prijzen der verschillende goederen vastgesteld en op genoemde dagen tevens te zien aan het Verzending door geheel Nederland kan FRANCO geschieden, met inbegrip van goede verpakking, tegen 5 pCt. verhooging. Onder hetgeen ten verkoop zal worden aange boden komt bet volgende voor. Elk artikel is van één model en qualiteit. Dekschalen, Compotiers, Zuurschaaltjes, enz., enz. Feuilleton. EENE EERESCHULD. E<;o joni; .Heester In de Kcelttcn, gehuwd, niet onbemiidei-J, van de beste refe- renti.u voorzien, thans eldtr» eeno administra tieve betrekking bekleeciende, zoekt te of by Lelden een hem passenden werkkring,lietiy door acsoelalle niet een Advocaat en Procureur met gevestigde pralitljk, hetzij door associatie In of overneming van cene solide Grootliandelszaak, induttilëelc of lioantlëclc onderne ming. Geheimhouding verzekerd en verzocht. Brieven met uitvoerige inlichtingen en op gaven verzocht onder No. 4498 aan het Bureol van dit Blad. 16 Op Woensdag den lilden Juli 1395, zal des voormiddags to elf uren, door de Directie der Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden, in het Cafó „den Bufght" worden AAN BESTEED: Het bouwen van een Magazijn gebouw met bijbehooreude hei werken. Bestek en toekeningen liggen ter inzage op de plaats der besteding, alwaar afdrukken zyn te verkrijgen ad 1.50 per stel. Aanwijzing in loco zal geschieden op Vrijdag 6 Juli, des namiddags to twee uren. Verlangdo inlichtingen zijn inmiddels te bekomen bjj den architect W. C. MULDER, 4610 20 Hoogewoerd 82. op Dinsdag 9 Juli a. s., des morgens te 11 uren, in het Logement van Mej. de Wed. DE WILDE, te Noordwjjkerhout, ten overstaan van den te Noord wijk gevestigden Notaris L. A. T. BINNENDIJK, van: circa 6 hectaren HAVER, staande op de perceelen van de bouwmanswoning „de Kleine Zak", in den Noordzijder polder, onder Noordwljkcrhout. In 14 perceelen. 4539 18 En het GRASGEWAS en de NAWEIDE van ongeveer 6 hectaren Land, gelegen als- voren. In 5 perceelen. De perceelen zijn dagelijks to bezichtigen en door kennelijke teekens aangewezen. Betaling koopponningen 1 November a. s. in bet Notarishuis aan den Burcht te Leiden, bij opbod Zaterdag 6 Juli, b\j afslag Zaterdag 13 Juli 1895, beide dagen des avonds te lialf- acht, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLA- VERWIJDEN, Notaris te Leiden, van Het goed onderhouden BURGERWOONHUIS en ERF met SCHUUR en grooten TUIN, aan de Rijnstraat, uitkomende a/d. Morschweg wider Oegstgeest, Wijk 2, No. 175, groot 7 aren, 23 contiaron: bevattende, beneden: Voorkamer, Binnenkamer, Kelder in de gang, Slaapkamer, Kouken, Bijkeuken en Schuur; hoven: Slaapkamer, Balkonkamertje en nog een Kamertje en beschoton Zolder. De Kamers zijn Behangen, Gestukeerd, voorzien van Kasten, Stookplaatsen, Slaapplaatsen en verdere gemakken. Het perceel heeft Duinwaterleiding. In eigen gebruik. Te bezichtigen, Woensdags, Vrijdags en Zaterdags van 10-2 uren. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen 15 Augustus 1895. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris KLAVER WIJDEN, Plantsoen 45, alwaar op iederen werkdag tusschen de veiling en den afslag van 10 3 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één v|jfde der verhoogsom. 4579 33 te LEIDEN. 4611 10 Bij eens beschaafde familie, bestaat gelegen heid tot I n%t on in# ioor een meisje of jongeling, die bovengenoemde inrichtingen i gaan bezoeken. Toezicht op werkzaamheden wordt verstrekt. Reflecteerenden zenden franco I bneven onder motto „School" aan BLAN KENBERG Co's. Alg. Adv.-Bur., te Leiden. in het Notarishuis aan den Burg te Leiden, bjj opbod Za terdag 6 Juli 1895, by afslag Zaterdag 13 Juli 1895, des avonds te hatfacht, van eeriigo HUIZEN cn EK VEN, te Leiden, ten over staan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden. 1. Het HUIS, ingelicht tot Bierhuis, met BOVENWONING, aan de Noordzijde van de Lingegracht, No. 134, op den hoek van de Achter-Zandstraat, groot 52 centiaren, bevat tende beneden: Winkel, Binnenkamer en Keuken; boven: tweo Voorkamers, Achter kamer, Keuken en twee Zolders. De Kamers zijn bsbangen en voorzien van Kasten, Stook plaatsen en verdere gemakken. Het perceel heeft Duinwaterleiding. Beneden in eigen gobruik; do Bovenwoning per week verhuurd voor ƒ2.— 2. Het HUIS en ERF, aan de NoordzyJe van de Lamraorenmarkt No. 16, groot 1 are, 10 centiaron, bevattende beneden: Voor kamer met Alkoof, Achterkamer, Plaats en Tuintje met Schuurtje; bovon: Voor- en Achterkamer, Keuken en Zolder. De Kamers zyn behangen en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en andere gemakken. Verhuurd per week beneden voor 2.80 en toven voor f 2.CO. Het perceel li^oft Duin waterleiding. 3. Het HUIS met afzondcrlijko BOVEN WONING in de Haverzaklaan, Nos. 2 en 2a, groot 1 are, 16 centiaren, bevattende be neden: twee Kamers met Bedstede, Keuken, tweo Plaatjes en Tuintje met Schuur voor Brandstoffen; de Bovenwoning heeft twee Kamers met Badstede, Keuken en Zolder. De Kamers zyn behangen, gestukadoord en voorzien van Stookplaatsen, Kasten en vele gemakkon. Htt perceel heeft Duinwaterleiding. Verhuurd per week, beneden voor 1.90 en boven voor ƒ2.- 4. Het HUIS, aan de Noordzijde van de Groonesteeg, No. 46, groot 27 centiaren, be vattende: Winkel, Binnenkamer, Keuken, Flaatsjo en Zolder met afgeschoten Kamer. Verhuurd per week, beneden voor f 1.35 en boven in eigen gebruik. Hot perceel heeft Duinwaterleiding. 5. Het HUIS en ERF aan de Zuidzijde van de Groeneöteeg, No. 43, groot 22 centiaren, bevattende: Winkel, Binnenkamer, Plaats en Zolder. Verhuurd per week voor 1.75. 6. Het HUIS en ERF aan do Oostzijde van de Uiterstegracht No. 35, gioot 79 centiaren, bevattende Gang, Voorkamer, Binnenkamer, Keuken, groote Plaats on Zolder met afge schoten Kamertje. Verhuurd per week voor ƒ2.- 7. Het HUIS en ERF in de Lange Ange nietenstraat No. 13, groot 25 centiaren. Ver huurd per week voor 1.35. Te ziendaags vóór en op do dagen van veiling en afslag, van 10-2 uren. Te aanvaarden by de betaling der kooppen ningen op den 15den Augustus 1895. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusschen de veiling en den afslag op alle werkdagen van 10—2 uron verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vyfdc der verhoogsom. 4474 75 Vaii het oogenblik af, waarop men het Aolln-Kruls op de borst draagt, begint het te werken, en in veel gevallen zyn eenige weinige uren tyds voldoende om de hevigste pijnen to stillen en hulp te brengen voor jarenoude kwalen. Het Volta-Kruis regelt de natuurlijke werking dor levensorganen: derhalve zal hot bloed meer zyn normalen loop nemen er. leven brongen in alle lichaams- deelen. Het hart klopt weer regelmatig, de longen ademen, de maag verduwt gemakke lijk, hersenen en ruggemerg worden gesterkt, en door natuurlijke levenskracht, welke het geheele organisme ten goode komt, wordt het lichaam om zoo te zeggen wedergeboren. De meest geschokte gezondheid kan terug- keeren, wanneer men dit Volta-Hruls ge stadig draagt, dit Kruisje, dat zoo gemakkelyk en goedkoop verkrijgbaar is, en dat men dragen kan, zonder iets te veranderen aan z(jn manier van leven. De IndusUrieZbitung van 15 September 1894 bericht o. a.Etn der grootste uitvin dingen, sedert lang bedacht, is voorzeker het Volta-Krols. Deze zooveel besproken uit vinding van Professor Heskikr is door ons kantoor over het grootste gedeelte der aarde gepatenteerd en is tegelykerty i overal ver spreid. Zy wordt tot in de verste streken, waar het Patent genomen is, verzonden. genezen door het Volta-Kruis. Dj ondergeteekende, Mtjuffr. K. WIERING- Besse, is gedurenle 28 jar.n lijdende geweest aan asthma, bezettingen op de borst en be nauwdheden, heeft alle mogelyko middelen geprobei rJ, totdat ze een Keizerl. Kon. gop. Volta-Kruis ging dragen en SYBILLIJ's Levens-Elixer gebruikte. (Beiden geleverd door de Firma L. v. WINSEN, Vijzelstraat 122 by do Prinsengracht). Na korten tyd is ze geheel gom zen en raadt daarom iedere zieke aan, een olta-Kruls en SYBILLIJ's Levens-Elixer te koop.-n. (iv.g.) K. BESSE, gemeente Graft, 4 April 1895. (Piov. Noord-Holland). Do ondergeteekende verklaart door dezen dat na 20 jaren lijdende geweest te zijn aan Rheumatiek in den hoogaten graad, na het dragen van Prof. Herkikn's gepatenteerde Volta-Kruis, hetwelk ik by den Heer H. H. JOHANNES, Haarlemmerdijk 91, in October 1893 gekocht had, steeds langzamerhand beterde, en helen nu wederom de gewone werkzaamheden kan doen. Io leren lyder raad ik aan zulk een Kruis te dragen. Mej. ANTJE DAAS, Wormer, (N. Holland). Het Keizerl.-Koninklijk gepatenteerde Volta- Kruis met gebruiksaanwijzing kost fl. 9 (franco per post /'I.IO) en is verkrijgbaar te Leiden bij J. H. DIJKHUIS, Hoogstraat 5. Als kenmerk van echtheil is elke doos ge stempeld met Keizorl.-Koninkl. Patent, anders is het nagemaakt. Alleen verkrijgbaar in de geautoriseerde Verkoophuizen. 4615 88 een Zcilboelcr, in goeden staat zynde, met completen Inventaris. Bevragen by VAN GROENINGEN en TIJSSEN, aan do Does te Leiderdorp 4623 6 Er wordt terstond gevraagd: een vrjj van sterken drank, anders onnoodig zich aan te melden, P. G., varende van Den Haag op Amsterdam, meek en turf, Joon naar be kwaamheid. Brieven, doch liefst in persoon, A. DE JONG, Binckhor8tstraat No. 8, Den Haag. 4619 8 Con pon IV o. 1 is van af I Juli betaal baar gesteld bij de Rynlandsche Bank-- vereeniging. 44P6 7 HET BESTUUR. Allen, die zich aan het toclatingwxa- men wenschen te onderwerpen, moeten op den 4den Juli, des voormiddags te 9 uren, in het Gebouw aan de Doozastraat aanwezig zijn. De Rector, 4612 8 H. W. VAN DER MEIJ. 500 Glazen Lucifersdragers 2000 Geslepen Champagne glazen 3000 Gladde Tumblers, in houd -J liter. 2000 Geslepen Grogglazen 1000 Fijne Cognacglazen. 1000 Bitter- 2000 Madeira- 2000 Geslepen Wijnglazen 3000 Gladde Grogglazen £000 Porseleinen Suiker- en IJsschaaltjes. 4Cts. 18 6 7i 5 5 6 7 3g 1000 Lepels, zwaar metaal7 1500 Vorken, 7 1500 Fijne Tafelmessen ge heel vernikkeld, mes en hecht uit één stuk 12J 500 GranietenMosterdstellen 20 3000 Koffiekoppen, graniet7j 1000 Roomkannetjes 6 2000 Granieten diepe Borden 6 2000 platte 6 1000 dessert 5 1000 dessertschalen 6 Cts. 4620 160 VERDER: Vleeschschotels, Soepterrines, o I. Luitenant De Bellancourt schelde aan by den ritmeester Verset. Hy was in groot uniform en het speelde acht uren op den toren van de Sint-Jacobskerk. Het doel, waar mede by aanschelde, was dus gemakkelijk te gissen. Nochtans had De Bellancourt vol strekt geen plan om bjj de familie Vorset thee te drinken; hy had oene uitnoodiging ontvangen om by den notaris Trommelman den avond te komen doorbrengen; maar het was bekend bjj het regiment, dat men bjj den ritmeester altyd niet-thuis kreeg en hy kon er dus veilig z\jn kaartje pousseeron. In hot voorbijgaan gezegd, het verschijnsel doet zich wel eens meer voor in het maat schappelijk leven, dat men visites maakt met de zekerheid, dat men niet zal worden ont vangen. Tegen zijne verwachting in vond by niet alleen de familie thuis, maar word hem zelfs opengedaan door do dochter des huizes. Eoiilie, freule Emilie werd zij door de officieren ge noemd, ofschoon zy evenmin van adel was als tal van andere Haagsche dames, die eveneens freule genoemd werdon. En achter Emilie stond in do smalle gang der kleine woning mevrouw Verset en naast deze de ritmeester zelf. Mevrouw was in zwarto zyde en Emilie in een bevallig toiletje en beiden met haren hoed op, terwijl Verset eveneens zyn groot uniform droeg en zyne schako ophad. Zoo, bon jy het, De Bellancourt! Dat tref je ongelukkig, vriend, zeide do ritmeester op zyn gewonen goedhartigen toon, torwyi hy den luitenant de hand reikte; kom binnen, maar je ziet Het spyt my ontzagiyk, viel mevrouw haren echtgenoot in de rodewy moeten eene soiree by wonen en wy wachten op ons rytuig; wy dachten dat de koetsier belde. Waar duivol haalt myne vrouw nu ineens die koets vandaan, dacht Verset by zich- zelven, want geen haar van zyn hoofd dacht aan een rytuig; die party by zyn vriend Trommelman joeg hem al op kosten genoeg en dan nog eene koets bovendien! Het doet my leed, mevrouw, dat ik het voorrecht moet missen een uurtje u met myn gezelschap lastig te vallen, maar als u het my veroorlooft eens terug te komen U zult ons altyd welkom zyn, zeide mevrouw Verset, en dacht er by: je krygt toch Diet-thuis. Hoerlyk, du kan je er van avond een paar visites meer nemon, zeide Emilie lachend tot den jongen luitenant. Misschien zal de familie Trommelman zich over my ontfermen, antwoordde De Bellan court op denzelfden toon. Trommel man, maar daar gaan wy ook hoen, sprak de ritmeester. Mevrouw gaf haren man een duwtje met haren elleboogte laat. Zy begreep ter stond de moeiiykheden, die uit deze mede- deeling zouden voortvloeien. Zy konden zonder onbeleefd te zjjn niet nalaten De Bellancourt eene plaats aan te bieden in het rijtuig dat niet komen zou. Maar Emilie, die de positie ook overzag, gaf eene uitkomst aan. Mama, nu het rytuig zoo lang op zich laat wachten, moesten wy er ook maar te voet heengaan. Maar, kind, als nu do koets komt? Dan is de koetsier niet op zyn tyd en hy heeft niets te vorderen. En marche! zeide de ritmeester. Gaat ge mede, De Bellancourt? Het zal my zeer veel eer zyn, ritmeester! En het viertal wandelde langzaam op, de ritmeester met zyne vrouw vooruit, gevolgd door Emilie met den luitenant. Van de vyf kinderen, die mevrouw Verset haren echtgenoot in de twintig jaren van hun huwelyk had geschonken, was Emilie do oudste en het eenige meisje. De vier jongens waren, de jongste drie maanden ge leden, afgeleverdtwee aan het leger en twee aan de vloot. Die waren dus bezorgd; dat hadden zy aan hun vader te danken; op de moeder rustte nu de taak, de dochter eene positie te bezorgen. Die taak was wel zoo moeilyk als die van den ritmeester, maar even gebiedend; als Verset het hoofd neerlei, bleef zy met eeu pensioen achter, te klein om van te leven, en als ook zy viel, zou Emilie nagenoeg niets bezitten, terwyi nog altyd een aanzieniyk bedrag aan schulden op hot huis Verset drukte. Haast was er wel niet by om Emilie te „plaatsen", want de ritmeester was even vyftig; maar men weet nooit wat gebeuren kan en het was dus zaak voor mevrouw om goed uit de oogen te zien. Dat zy geene bezoeken ontving, sprak van zelf; zonder fortuin, met ééne dienstbode en tot voor korten tyd vier joDgens om zich heen, was zij niet in staat om aan de eischen van den omgang te voldoen en hun stand op te houden. Uitgaan kostte ook wel geld, maar toch niet zooveel als menschen zien. Alleen, het legde verplichtingen op en daarom werden de meeste uitnoodigingen af geslagen, tot haar groot verdriet, want in haar hart hield mevrouw veel van uitgaan en menschen zien. By de Trommelmannen echter bedankte zy nooit. De notaris en zyne vrouw waren ryke, hartelyke, gastvrye men schen: die verlangden niet teruggevraagd te worden en Albertine was van denzelfden leeftyd als Emilie, by'na even mooi, en sedert verscheidene jaren hare „intieme" vriendin, want hare karakters stemden geheel overeen. Zy waren vrooiyk van harte en hielden van de wereld. Het moederiyk doorzicht had mevrouw Verset doen begrypen, dat Emilie door Albertine er komen kon. Albertine was eene ryke party, ten minste als de notaris overleden zou zyn; vele jongelieden maakten dan ook werk van haar. Door Emilie in dien kring te brengen, werden hare kansen aan zieniyk verbeterd, en aan Emilie zelve zou het niet liggen als zy niet vóór hare vriendin de illusie harer moeder had verwezenlykt. Luitenant De Bellancourt was van aanzien- ïyke familie en zeer ryk; solide, flink van voorkomen en aangenaam en geestig in den omgang. Hy was het ideaal van alle moeders van huwbare dochters en van vele huwbare dochters zeiven. Met Emilie stond hy op den besten voet, maar nooit had hy een woord gezegd, dat deze kon opvatten als iets, dat naar eene liefdesverklaring geleek. Hy dacht er dan ook niet aan om haar te trouwen, en hy was te eeriyk om haar ook maar een oogenblik in dien waan te brengen. Dit nam niet weg, dat zy elkander gaarne mochten lyden en ook nu recht vrooiyk en gezellig praatten, den ritmeester en zyne vrouw naar het huis van Trommelman volgende. Terwyl mevrouw naast haren man voort ging en schynbaar naar hem luisterde, trachtte zy steeds de woorden op te vangen van de twee jongelieden achter haar. Zy hoorde echter niet veel en wat zy hoorde gaf haar geene reden om te gelooven, dat de wandeling bevorderlyk was aan het groote doel. Maar dien avond kon het toch wel komen; dat bezoek van De Bellancourt was een gunstig voorteeken. Die goede mevrouw Verset! Zy kon geen ryken luitenant zien, of zy dacht aan hare Emilie. Het was nog dag buiten, maar in de vestibule en salons van Trommelman brandden reeds helder de lampen en kronen. Eindelyk! Eindeiykl riep de notaris, mevrouw Verset en haren man tegemoet* tredende. "Wy dachten al, dat jelui niet komen zoudt. Wel, beste meid, gaat het goed? Sak kerloot, wat heb je je mooi gemaakt; maar 't is dood familiaar, hoorl Zoo, De Bellancourt, je hebt dus geen dienst? Nu, je moet het ook niet te druk opnemen, vriend: „Lieb Vaterland, magst ruhig sein." Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 10