Beurs van Amsterdam. Telephoon. De Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier heeft ons verzocht de beide volgende brieven van de Noderlandsche Bell-Telephoon- Maatschappy openbaar te willen maken: Amsterdam, 15 Juni 1895. Aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken le Leiden. In het my welwillend toegezonden verslag Uwer Kamer over het jaar 1894: vind ik op pagina 33 eene beoordeeling myner Maat schappij, die alleen, naar het mij voorkomt, hare verklaring kan vioden in onbekendheid met hetgeen door mijne Maatschappij is gedaan. Immers, op denzelfden datumwaarop wij aan U schreven, dat door ons stappen zijn gedaan ter veikryging der aansluiting van Leiden aan het intercommunale telephoonnet, is door ons aan den Directeur-Generaal der Posterijen er. Telegraphie eene missive ge richt, waarvan wy U hierbij e&n afschrift aanbieden. Op dit schryven is, tot op heden, geen antwoord ontvangen. Op 6 Juni jldus vóór dat Uw verslag nog in onze handen was, hebben wy uit eigen beweging opnieuw op beantwoording van dit schryven aangedrongen. Waar het U uit deze modedeeliogen blyken zal, dat myne Maatschappij geheel correct gehandeld heeft, meen ik. te mogen veronder stellen, dat door O, ook in het openbaar, zal worden erkend, dat de vertraging in de aan sluiting van Leiden aan het intercommunale telephoonnet niet aan myne Maatschappij is te wyten, doch, integendeel, myne Maat schappij, onmiddellijk, zich gewend heeft tot iet Hoofdbestuur der Posterijen en Telegra phie, en dat dus het uitblyven tot nu toe van do door U gewenschte aansluiting alleen is toe te schryven aan overwegingen, die niet te onzer beoordeeling staan. Hoogachtend, de Directeur der Kedcrl. Bell Telephoon-Mij Hubkkciiï. Amsterdam, 5 October 1894. Van do Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Leiden ontvingen wi), dd. 2 October jl., onder toezending van een afschrift van do missive van Zyne Excellentie, den Minister van Waterstaat, Handel en Nyverheid, dd 5 Mei 1894, het bericht, dat eenige ingezetenen in de Gemeente Leiden bereid z(Jn om het in de missive van Zyne Excellentie, den Minister van Waterstaat, Handel en Nyverheid, boven aangehaald, genoemde bedrag ad ƒ600 per jaar voor do opbrengst van eeno intercommu nale tolephoongeleiding, waardoor Leiden aan het intercommunale telephoonnet zoude wor den aangesloten, te waarborgen. De Kambr verzoekt ons teveDS om tegenover het Ryk de garantie van verschillende personen en firma's te willen overnemen en verder de noodige stappen te doen tot het verkrijgen der voor Leiden gewenschte aansluiting aan het iDlercommunalo telephoonnet. Tot den gevraagden waarborg jegons het Ryk zyn wfj bereid en verzoeken wy U mits dien om eeno ontwerp-akte van waarborg te willen doen opmaken, in vorm en inhoud gelyk aan die, welke in anüere gevallen tegen over hem, die den waarborg heelt gegoven, is opgesteld. Onze Maatschappij zal dan, bij instemming met den inhoud, aanstonds zorg dragen voor het deponeeren van het ter ver zekering van de minimum opbrengst gevor derde waarborgkapitaal. Tevens verzoeken wy U de Dooiige stappen te willen inleiden, opdat, wanneer deze waarborg zal zijn gesteld, de aansluiting van Leiden aan het intercommu nale telephoonnet spoedig kan worden tot stand gebracht. Mocht het noodig zyn, dat, om tot het nemen van de voor die aansluiting noodige maatregelen te geraken, onze Maatschappij, als de in de missive van Zijne Excellentie, den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid dd. 5 Mei 1894 bedoelde aanvragen der verbinding zich nog afzonderlijk tot Hare Majesteit wendt, dan zal de mededeeling van Uwe zienswijze in deze ons zeer aangenaam zijn en zullen wy, onverwijld, de aanvrage tot het aansluiten van Lsiden aan het intercom munale telephoonnet inzenden. Hoogachtend, Bederlandschc Bell- Telephoon Maatschappij, (get.) Hubreciit. Burgerlijke Stand van Leiden, vau 20 tot cd met 26 Juni. BEVALLEN: A. M. Klinkhamer geb. Slooa Z. S. A. Dc la Kie geb. v d. Boscli 2 Z J. Wendel geb. v. Aalst D. C. M. W. v. Heusden gob. 8iardijn Z. C. J. F Langeveld geb. Frank D. II. P. J. De Vries geb. Bosman Z. C. A.Rozier geb. De Vrind Z. L. Dcvilee geb Schokker D. H. Florisson geb. Beekman D. C. De Bolster geb. Greeven i>. C. Bijleveld geb. Braak Z. Ai. v. Loef geb. Nieuwenhnizen L>. W Vliet geb. v. d. Waals D. J. C. Brakhoven geb Oolthuis D. - J A. Alt geb. Kool D. A A Schmichuten geb Vrijdag D. J. Turnhout geb. Erades D. E. Broekhuvzen geb. Jongbloed Z. H. C. M. v. LHden geb. Ifietbergen I). E J. Keereweer geb. Duk Z. K. Epskamp geb. Schenkeveld Z. D. Baisgeb. Knotter D. J.M. Sieval geb Kooroman D. M. Smit geb. Tegelaar Z. P. M. Cornelissen geb. Dieben D. C. M, De Haau geb. Sersel D. J. Greeven geb. Saltzherr D. J. Barendse geb. Schouten Z. A. G. Vollenga geb. v Es Z. M. J. v. d. Berg geb WeyJl D. <J. U. De Vrind geb. Slewe D. M. H. Bergen Henegouwen geb. v. d. Valk Z. n" Teske geb De Zoete Z. GEHUWD: G. Van der Broek jm. en J. Blom Jo- T- T 13 Haan jm. en M. J. Jossevel jd. C. Van der Werf jm. en A. M. Langezaal w. J. La Lau jm. en M. S. Zwart jd. OVERLEDEN: J. Van Duuren SI. 68 j. J. S. M. v. d Linden geb Erades V. 35 j. E. m! Van Leeuwen geb. Mounier V. 25 j. J. H. Rozier Z. 2 u. W. H. De Groot W. 83 j. P. Spieren burg Z. 22 j. - C. Miga M. 39 j. - P. Spieren- bui* D. 6 m. F. Zandvliet eeb. Goedwalt W. 92 j. A J. SI. Speel D. 3 w. N. Kooien Z 18 d. M. v. d. Bijl geb. Hannaart W. 72 j. ALFEN. Bevallen: E. Uithol geb. Kianen- burg L>. A. Slolema geb. Bosch Z. (tc Wnd- dingsvren). 0. Verdonk geb. Van dor Laken Z. J M. Vreeswijk geb. Do Jong Z. Overleden. L. Zwijnonburg Z. 1 j. C. Van Elk D. 6 m. A. Van Aalst, wed. J. Kuit,80j. K. Zuidam D. 3 m AAKLANDERVEEN. Bevallen: D. J. Van Tol Z. 15 j. G. Tuikenburg Z. 2 j. Gehuwd: C. J. Mulder jm. 21 j en A- Van Houten jd. 21 j. BQDEGRAVE. Bevallen: C. Baelde geb. Vroege M. II. Van der Maat geb. Van Breukclen D. M. J. Van der Schenk geb. Tuk D. Overleden: B. Do Jager, echtgeu. van H. J. Brandt, 78 j. J. M Wolswijk 5 m. BOSKOOP. Bevallen: G. A. W. Boer geb. Steinvoort D. E. Guldemond geb. Koenekoon. Z. Overleden. K. Frisse], echtg. van A. Van der Willik. 04 i. HAZEKSWOUDE. Bevallen: J- Plomp geb. De Kort Z. F. Wiegman geb. Van de Bcek^ Z. Overleden: A. De Ruiter, wed. van J. Van Staveren, 82 j. Gehuwd: P. Boer, wednr. van A. M. Loef,30 j. en C. Roos jd. 23 j. KOUDEKERK. Bevallen: C. Van Harskamp geb. Van Bookum D. G. Schellingerhout geb. Sprokkericft D. M. Van Varick. wed. van A. Van der Voorst Z. LEIDERDORP. Bevallen: M. De Vogel geb. Van Giuboven D. G. Schrama geb. Zandbergen D. M. Siera geb. Van de Wetering D. M. J. Planje geb. Kok Z. Overleden: J. C. Kropholler D. 6 m. LISSE Gehuwd: Petrus Vrijburg en Apollonia Koster. Geboren: Adrianus Johannes, Z. van C. Schrama en B. A. Van Diemen. Overleden: Lever.l. kind van het vrouwelijk geslacht van P. G. Slotegvaaf en M. Vreeken. NIEUWKOOP Bevallen: M. Nieuwenhuizen geb. Ruigrok Z. C. Kranenburg geb. Van Kijk D. G. Van der Nent geb. Smit Z. A. Vau Leeuwen geb. Klein D. Overleden: L. Tijsterman, echtgen. van P. Van Scheppingen, 61 j. W. Blom Z. 6 m. W. Kranenburg D. 7 d. Gehuwd: P. O vei es jm. 36 j. en A. Balvert jd. 24 j. OUDSHOORN. Bevallen: W. Stroes geb. Van Houten D. A. Den JLIcrtog geb. Den Hertog D. TER-AAR. Overleden: M. Wubbcn, echtg. van W. Slootweg, 61 j. Goliuwd: U. Van Vliet jm. 26 j. on A. Slin gerland jd. 21 j. ZWAMMERüAM. Bevallen: A. N. Bies heuvel geb. Van Dam D. BUITENLAND. ItaUëb De Kamer van Italië is verstandig genoeg geweest om den minister-president Crispi in bescherming te nemen tegen de aantijgingen van Cavallottl, van wien jaren geleden Bertani reeds voorspelde, dat hy in een krankzinnigen gesticht zou sterven. Inderdaad gedraagt hy zich in de Kamer on daarbuiten als krankzin nig. Na een groot schandaal te hebben ver oorzaakt, telegrapheerde hy aan zyne vrioncen te Milaan, dat zy eene straat-demonstratie voor hem en tegen Crispi moesten organi- seeren en ome botsing met de gewapende macht uitlokkan. In de reeds vermelde vergadering der leden van de meerderheid zeide Crispi, dat hij ge woon was voor zijn vaderland te strijden en smaad te verachten. „Eenige vrienden denken, dat ik de vroegere Crispi nht meer ben. Dat is waar, want thans hangt de overwinning af van de kalmte. Men mag niet toegeven aan een paar lieden, die meer op het regee- riugs-systeem dan op mijnen persoon het hebben gemunt. Voor het eerst gedurende de 54 jaren van mijn openbaar leven word ik zoo gemeen aangevallen, maar in den dienst des vadeilands zal ik ook door dezen siykpojl komen zonder my te bezoedelen." Groot-BrltauniSk De Engolsche bladen bespreken natuurlijk allen het optreden van het Tory-kabinet, onder leiding van Lord Salisbury. De liberale „Daily News", nu weer het hoofdorgaan der oppositie, troost zich over den val van het liberale ministerie door er op te wijzen, dat Groot-Britannië, ten opzichte van de buitenlandsche politiek, altbaus op waardige wyze zal worden vertegenwoordigd. „Groot Britanniö zegt de „Daily News" zal nu ten minste een goeden minister van buitenlandsche zaken hobfcen, ofschoon van Lord Salisbury als premier en leider van het kabinet niet veel te verwachten is." De „Daily Chronicle" en de „Daily Graphic" spreken den wensch uit, dat de heer Cham berlain, tot dusver nog niet als koloniale specialiteit bekond, ook als minister van koloniën goede diensten zal kunnen bewyzen. De „Daily Graphic" zou den heer Chamberlain liever op een anderen post hebben gezien, maar toch zyn beide bladen, ofschoon tot de oppositie behoorendo, het er over eens, dat Lord Salisbury's ministerie, voor zoover het al gereed is, een goeden indruk maakt. De „Morning Post", de „Standard", de „Times" en de andere Tory organen zyn natuur lijk zeer tevreden over do aftreding van het liberale kabinet, maar uit den aard der zaak wordt algemeen erkend, d3t de duur van het ministerie in de eerste plaats afhankelijk is van den uitslag der Parlements verkiezingen, die weldra zullen volgen. Waarschijnlijk zal het nu spoedig bekend wordeD, welke conservatieve en liberale unio nisten nog deel zullen nemen aan het kabinet, behalve Lord Hartington, en de heeren Cham berlain, Balfour, Goschen en Hicks Beach, wier benoeming tot leden van het ministerie reeds is medegedeeld. De heer Mac Cartby, de leider der Iersche afgevaardigden in het Lagerhuis, voor zoover dezen niet tot de minderheid der Parnellisten behooren, heeft een manifest uitgevaardigd, waariu hy ter openbare kennis brengt, dat de Ieren lord Salisbury en zyne ambtgenooten als hun ergste vijanden zullen bestrijden. Een dergelijke houding der Iersche afge vaardigden was dan ook te verwachten, want natuurlijk behoeven de Ieren, wat de ver wezenlijking van het Home rule plan betreft, niet op de hulp der Tory's te rekenen. By den aanstaanden verkiezings strijd zal trouwens de leuze: Voor of tegen Home-rule, zeker de voornaamste plaats innemen. Htt Bntsche ministerie van buitenland sche zaken heeft bericht uit Zanzibar ont vangen, dat bij een aanval op de troepen van Kabarega majoor Cunningham en kapitein Dunning gewond zijn. De laatste is aan zyn wonden ovuleden. ïelegraiume u. FARIJ3, 26 Juni. De Kamerzitting van heden was gewfj l aan de bespreking van de supplementaire kredieten, door de regee ring gevraagd voor Soedan en voor do expe ditie Monteil. De republikein Bozëiian critiseerde de uit gaven, die do regeering gedaan had zonder goedkeuring van het parlement, 6n diende een motie in, waarby verklaard werd dat de minis ters civiel verantwoordelijk zijn. Deze motie werd met 306 tegen 154 stemmen aangenomen. St.-PETERSBURG, 26 Juni. Volgens het „Birshewya Wjad." heeft het Fransch-Rus- sisch syndicaat, dat de Chineesche leening zal uitgeven, tot nog toe van de Chineoschoregee ring geen antwoord ontvangen. Het syndicaat heeft nu aan de Russische regeering aangeboden, voor Rusland een leening van 409 millioen fr. tegen 4 pet. te sluiten, hetzy om te con verteeren, hetzy om het fonds van do Rijksbank te ver- grooten, hetzij om de uitgaven voor spoorwegen te dekken. Gemeenteraad te Katwijk. Zitting van heden. Nadat de notulen waren gelezen en gear resteerd, kwamen do ingekomen stukken ter tafel, waarvan allereerst een kennisgeving van J. J. v. d. Laan, dat hy 800 MJ. grond langs het P.-H.-kanaal verlangt, en vervolgens van mej. de wed. Spaanderman, die haar ver langen te kennen geeft, dat do prys van den grond, by een vorig schrijven door haar te koop gevraagd, van f 2 50 op ƒ2.16 worde gebracht. Dit verzoek wordt geredresseerd. Do Voorzitter deelt mede, dat de veldwach ter T. A. L. Brinkman is overleden, dat by de Maatschappij van Levensverzekering en Lijf renten ten behoeve zyner weduwe een levens verzekering is gesloten en 1000 uitkeert, terwijl B. en Ws. mach'.iging vragen, die som op zulke wijze ten behoeve der weduwe aan te wenden, als het belaDg van haar en hare kinderen meebrengt. Ontvangen is een nieuwe bouwverordening op het bouwen en het plaatsen van de schuiten langs het strand. B. en Ws. stellen voor, naar aanleiding van het verzoek van den heer Meerburg, B. en Ws. to machtigen, die stappen te doen, wolke leiden tot do bereiking van hot beoogde do:-l. B. en Ws. zullen den leden een staat van do straatverlichting doen rondzenden, waar omtrent in een volgendo vergadering inlich tingen kunnen worden gevraagd. Ingekomen is bericht van mej. Eoorsrna, dat zy do benoeming tot onderwijzeres te Katwijk aan den Ryn aanvaardt en van de in do vorige vergadering benoemde leden dei- Commissie voor de Spaarbank, dat zij zich de benoeming daartoe laten welgevallen. Nadat voorts missives van Ged. Staten waren ter tafel gebracht, kwam aan do orde het vtrzoek van do dames wed. J. Baas en D. Koerman tot oprichting van oen naai en breischool te Katwijk aan den Rijn. Genoemde dames waren die school eerst begonnen zonder de vereischte toestemming van den Raad, waarom zy in haar voortgang werden gestuit. Thans wordt haar die toe stemming verleend. Het verzoek van mej. Minnema, te Katwyk a/Zee, tot oprichting van een naai- en brei school, wordt ingetrokken, aangezien de school na een bestaan van een paar togen is opge heven, waar bleek, dat daaraan%een behoefte bestond. Naar aanleiding van het verzoek van C. v. d. Laan, gowezèn brugwachter, ontspon zich een tamelijk breede discussie. De Yooizitter zegt, dat B. en Ws. er steeds op bedacht zijn den gemeenteambtenaren, die hun plicht goed vervullen, een pensioen toe to keDnen, dat echter voor 17 jaren, toen v. d. Laan in dienst trad, nog geen pensioen regeling bestond, en by werd aangesteld wyi hij reeds een landspensioen van ƒ109 genoot. Om deze redenen stellen B. en Ws. voor op het vrrzoek van v. d. Laan afwijzend te be schikken. Do heer Van Mels vraagt of het niet te onbillijk en to hard is, v. d. Laaü, die met zijn echtgenoote op hoogen leeftijd dikwyls zulk een zwaren arbeid had te verrichten, thans zoo maar weg te sturen. Laat men hem des noods de huishuur vergoeden; bet op on neerlaten der brug is een gevaarlijk werk, vooral voor oude lieden. Spr. vraagt, of v. d. Laan zijn ontslag gekregen of gevraagd heeft. De Voorzitter antwoordt, dat hem is aan gezegd, dat hy zijn ontelag moest nemen met het oog op zijn hoogen leeftijd. De heer Meerburg vraagt, of v. d. L. geen vergoeding van de Tram Mij. kreeg. De Voorzitter antwoordt, dat hy een fooitje of cadeautje kreeg. De heer Van Eginond zegt, dat er wel andere ambtenaren zyn met langoren diensttijd, die nog geen pensioen genieten en dat v. d. Laan nog best brugwachter had kunnen blijven als de brug was zooals men dat wenschte. De heer Kres zegt, dat v. d. Laan het niet kan helpen, dat het brugophalen verzwaard is. Er worden wel gelden uitgetrokken voor anderen, die het minder ncodig hebben dan Van der Laan. Een kleine bijdrage acht spr. gewenscht. De heer Lange neemt in aanmerking, dat v. d. Laan by zijn aanstelling reeds op hoogen leeftijd was en ziet evenmin de noodzakelijk heid voor een pensioen in. De Burg. zegt, de laatste te zijn, die don gemeente ambtenaren een billijk pensioen wil onthouden. In dit opzicht dient z. i. de Raad van Katwijk geprezen, waar hij voor de gemeente-ambtenaren en hunne betrekkingen doet, wat in zijn vermogen is. Deze vraag dient echter overwogenwas v. d. Laan gemeente ambtenaar? Hoogstens een keer of acht per dag had hy do brug te bedienen eu in den winter was hy hiervan dikwijls 6 weken achtereen vry. By zijn brugwachters- baantje kon hy best nog een ander waarnemen. Daarby komt, dat hy in dienst werd genomen, toen de brug gemakkelijk te bedienen was. Laat de Raad, zoo gaat spr. voort, het verzoek van v. d. L. naar B. en Ws. renvqyeeren. B. en Ws. zullen zich er niet togen verzetten, als de Raad een pensioen wil geven. Ten slotte deelt de Voorz. mede, dat B. en Ws. zullen voorstellen, de nieuwe brugwachter te ver zekeren voor 500. De gemeente is te klein om pensioenen uit te keeren. De heer v. d. Plas is het eens met de heeren M. v. Egmond en Lange en deelt nog mee, dat v. d. Laan wekelijks 25 van do T. M.-S. ontving. De heer v. Mels komt nog eens terug op de gevaren, die v. d. Laan dreigden by het opklauteren tegen do brug en andere ma noeuvres. De heer Ouwehand gevoelt iets vóór en tegen een toelage aan v. d. Laan. Uit mede- lyden zou hy echter B. en Ws. voorstellen v. d. Laan een kleine toelage te geven. Naar aanleiding van do vraag van den heer Meerburg of de T. M.-S. niet genegen zou zyn v. d. Laan een bijdrage te geven, werd besloten B. en Ws. op te dragen zich te verstaan met de Maatschappy, ten einde te verkrygen, dat ook zy bydraagt in dier voege byv. dat èn de gemeente èn de My. elk 25 geven. Een aanvrage van J. Minnee Czn. te Katwyk aan den Ryn om hem een stuk grond, gren zend aan zyn huis en de Turfmarkt, te ver- koopen, wordt gesteld in handen der Commissie van Fabricage ten fine van onderzoek. Op de verzoeken van J. Groen en J. Hoek om afschr. Hondenbelasting wordt gunstig beschikt Op voorstel van den heer v. Mels wordt besloten, het primitief kohier H. O. dienst 1895 te behandelen in een vergadering met gesloten deuren. TWEEDE KA91ER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Het wetsontwerp tot instelling van oen derde kantongerecht te Rotterdam met opheffing van het kantongerecht te Ridderkerk als gevolg van do grensveranderingen te Rotterdam, aan gehouden na aanneming eener motie ten gunste van het behoud van het kantongerecht te Ridderkerk, kwam heden weer in behandeling. De heer Smit (Ridderkerk) ontwikkelde tal van argumenten voor zyn amendement, om door een andere indeeling der gemeenten hot kantongerecht te Ridderkerk te behouden en toch een derde gerecht in Rotterdam in to stellen. Spr. wees daarby op de belangen van het platteland en op de locale behoeften van de streek en achtte opheffing van kantonge rechten onraadzaam by het streven tot uit breiding der bevoegdheden des kantonrechters. Hy beriep zich ook op de vele handteokenin- gen uit gemeenten, wier ingezetenen Ridder kerk wenschten te behouden en geen wonder, want 22,500 ïngozetenen zyn by de door spr. voorgestelde combinatie gebaat. De heer De Kanter ondersteunde het amen dement, waartegen z. i. thans de Rog. geen bezwaar meer kan maken. De Minister van Justitie verklaarde dat het hem onmogelyk was een andere dan de voor gestelde indeeling te maken, omdat elke andere de bezwaren nog zou versterken. Hy betoogde dat toevoeging van plattelandsgemeenten aan een groote stad als Dor.it even groot bezwaar had als by Rotterdam. De bezwaren traden door het amendement sterker op den voorgrond. Oprichting van het kanton Ridderkerk was niet in het belang der ingezetenen, onnoodig en te kostbaar. De groote meerderheid der rapporteurs was voor het amendement. Do heer Van Gennepdie de minderheid vertegenwoordigde, achtte het regeerings- voorstel meer in het belang des justitiabelen, vooral wanneer overeenkomstig het voorstel- Van Gyn de gemeenten Ridderkerk en Baren- drecht by Dordt worden gevoegd. Het amendement-Smit is aangenomen met 40 tegen 27 stemmen. De overige artikelen werden in dien geest gewyzigd en het wetsontwerp aangenomen. Het gewyzigd wetsontwerp tot instelling van een derde kantongerecht te Rotterdam is aangenomen met 46 tegen 21 stemmen. By de behandeling van hot adres-Meyer over afwyking van het verzoek om als vast leeraar by de Militaire Academie te worden aange steld, drongen de heeren Kerdvjk, Beelaenrts en Royaards by den Minister er op aan om de vior jaar, die hy als tydelyk leeraar heeft door gebracht, voor de berekening van het pensioen in aanmerking te nemen. De Minister van Oorlog beloofde dat m< t .zyn ambtgenoot van financiën te zullen over leggen. Daarna is behandeld het adres van den heer Waal, te Zierikzoe, gegijzeld wegens wygering om getuigenis af te leggen. De heer Bcelaerts kwam op tegen dat deel van de conclusie der commissie, waarin de wensch uitgesproken wordt, dat ambtenaren van het Openbaar Ministerie zullen zorgen voor ontslag uit de gyzeling. Dit ontslag wordt tot dusver door de recht bank verleend en hy acht liet verkoerd do Kamer over fces'iste wetsinterpretatie uit spraak te laten do8n. Ook de heer Smidt achtte alleen verbetering mogelyk door wijzi ging van art. 68 van het W. B. van Straf vordering. De heer Pijnappel verdedigde punt 2, dat echter verviel, nadat de minister van justitie verklaard had, dat wyziging van art. 68 van Strafvordering wordt voorbereid. 'LEIDEN, 27 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 14° C. 57.2^ Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 15.5"5 C. 59.9 F.'s middags om 12 yren 21° C. 69.8' F.; 'a namiddags i uren 23.5° C. 74.3° F. De heer J. A. Van der Valk Bouman, te Leiderdorp, ambtenaar aan de secretarie der gemeente Leiden, heeft met goed gevolg het examen afgelegd als candidaat gemeente secretaris. Bedankt is voor het beroep naar Oud- Beierland door ds. J. "W. H. Kalkman, te Alfen aan den Ryn. Onze geachte stadgenoot de heer R. Jesse Rz. zal op 1 Juli a. s. den dag her denken, waarop hy vóór 25 jaar in functie trad als gemeente-apotheker, waartoe by op 4 Juni 1870 by gemeenteraadsbesluit werd benoemd. Sedert zyn optreden heeft de heer Jesse zeker ruimschoots gelegenheid gegeven, zich de achting van zeer velen te verwerven, zoodat met grond mag worden verwacht, dat het hem op dien gedenkdag niet aan welverdiende belangstelling zal ontbreken. Voor A. P., schippersknecht te Leiden, die op 18 Mei jl. een brugwachter by de ophaalbrug aan de Haven te Leiden zou mishandeld hebben, toen deze de brug wilde ophalen om een vaartuig door te laten, terwyl P. nog met een door hem bestuurd wordenden sleeperswagen er over wilde ryden, eischte het O. M. bij de Haagsche rechtbank heden 14 dagen gevangenisstraf, onder opmerking dat bekl. door zyn handelwyze groote onge lukken had kunnen veroorzaken. Bekl. beweerde slechts zyn paard met de zweep geslagen te hebben om over de brug te komen. Delft, 27 Jani. Granen in vaste stemming, doch mot weinig handel. Witte Tarwe ƒ5.a f 6.25 Roode 5.70 a 6. Rogge ƒ3.90 a ƒ4.25. Zomergerst f 2.90 a f3.20, Ohevaher- 4.30 f 4.90. Haver f 1.90 a 3.20. lilauwo Erwten ƒ6.a 8.50. Bruincboonen 12.50 a f 17.50, Paardenboonen ƒ5.a 5.50. Duivenboonen /6.10 a ƒ6.50. Koolzaad 6.90 a 7.10. Zomor-Kool zaad Kanariezaad ƒ8.a ƒ9.50, Hennepzaad f 6.75 a ƒ8.50. alles per HL. Schiedam, 28 Juni. Notconng van de Make laars. Moutwijn ƒ6.—. Jenever ƒ10.—, idem AmBt. proef ƒ11.50 per Ned. vat en zonder fast, zonder do belasting. Spoeling commissie f 0.70 por ketol. Noteering van den Brauderabond. Moutwijn 5— a Por heot. ct., zonder fust en zonder belaeting. 27 Juni 1895. Staatsleeningtn. pCt Ned.. Cert. Nat. W. Schuld 2J< dito dito dito8 dito dito dito8V£ dito ObL dito 19S8'928J< Hougaryo, (Joudl. 1 S3193 4 Italii'-, Inschrijving 1862/81 C Oosten-.. Old. Pop. Mei Nov. 5 dito Zilv Jan.{Juli 4 Polen, Obl Schatk. 1814 4 Portngal, Obl. 1&Ü3JS84 met ticket i' 100 .8 id. TabakslcontDg. 4% Rutland, RinncnL 1894. 4 ditolSSJkjj Rothschild Rb. 625 4 dito ilopo&Co. 1.38:190GR. 626 4 Obl. Ironing 1867,00 *20 .4 v. i« Good Leen. 1834 5 Spnnjo, Pcrp. Sclmbl lluitenL 4 Turkije, Douano Obl. 1880. 5 dito Oeconv. Lccning Serie O Lgyptc, Obl. Loening 1878 4 Mexico, Subsidio Donda. 4 Hrasiliè, OM. 1SS94 hid. en Fin Ondernemingen. Koloniale Dunk Aand. N.-I. Jlandbk. Aand Ned. Ilandolm. Aand. op reee. 4 Spoorwegleeningen. Holl. IJzcrcn-SpwvMy. Aand. ObL dito M. t. Expl. St. Spw. Aand. Ncd. Ccntr.-Spoorw. >bl. 250 3 Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A— H 3 Polen, Wara.-Weencn Aand.. r dito Prior. Oblig.,4 Ruxl., Balt. Spw. Aand.. 8 Fast. Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4J>$ Weicbsel ZR. Aand5 Wladikawka* Obl. Rb. 125 4 Amerika,Atch.Gen Mor- Donda4 dito Obl. to Hyp. lett. t Central Pacific Aand. Chic k Erio lo Hyp. ObL Denver Rio Grando C. A. Loiuflv. Naabv. Cert. v. Aand. Miss. Kans. Texas C. v. A. Union Pae. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line Premieleenlngon. Noderl., Stad A inblord, ƒ100 3 Stad Rotterdam.8 Geoieente-Orcdict .8 België, Ant. 18S72K Hong., Hypotheokbank 4 Hong., Thcias4 Ooatenr., Staataleon. 1854 4 dito dito 1860 .4 Rusland, Staatslening 1864 4 dito dito 1866 4 Turkije, Leaning 1870 Madrid 1868 S Trar.svalia Expl. Aand. Soulhstandard Cert. Prolongatie 2. Peru 16'/, Vor. Koere koors. boden 91% 91% io jya 100% 101% 101 ïoi m 101% 102% 84^ 84 84% 81% 83!% 83% 94J* 25^ 25% £0 V* 89% 04% 64% 98% 98% S8% 98 300% 100% 306% 106.4 65% 00% 2"% 27% 103% 41% «6 41% 76 62 61% 76 76 133 138 110% 110% 101% 94% 94% 91 %o 04pla 84% 105% 9!)% 03% 03% 85% 84% 98.% 77% 98 97% 73% 71% 27% 27% IO^Ö 19% 90% 90% 14% 14% 56% 56% 17% 17% 12% 12% 64 63% 29 28% 112% 112 109 109% 105% 103*5 105% 121% 122% 126% 130 153 145 87% 42% 9

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3