Benrs van Amsterdam. Jiït van den Senaat (ook by hem was de staatsie verminderd) en werd ontvangen met het "Wilhelmus. By z\jn uitstappen bood een doch tertje van den heer Juta Zyne Hoogheid een bouquet aan, ter belooning waarvoor zy even later aan den Prins werd voorgesteld. Ook Maurits sprak de heer Was toe, by het slot z\jner rede: „Leve Prins Maurits" volgde een driewerf herhaald hoera! Na een kort oogonblik antwoordde de Prins in korte woorden en dankte genadiglijk voor de hem bewezen hulde en aanhankelijkheid.Naafloop dezer plechtige ontvangst zette men zich eerst onder het aanbieden van den eerewijn. In het midden zetelde de Prins, gekleed in hetzelfde kostuum van Zaterdag, dat, nu door geen tafel belemmerd, zeer goed te bewonderen was. Het is een inderdaad rijk, vorstelijk gewaad. Aan 's Prinsen linkerhand nam de heer Was plaats, terwijl rechts de Doorluch tige broeder, Frederik Hendrik, zeteldedaar naast Ernst Casimir, enz., enz. Na een verblijf van circa een uur onder do veranda, to ruim tien uren, werd Z. Excell. door den Burge meester do balzaal binnengeleid, onder de tonen van het Wilhelmus en door een schit terend gevolg begeleid. Spoedig reeds nadat Maurits op den troon had plaats genomen, kon het bal geopend worden. Do Prins deed dit met hetzelfde ceremoniöel van Zaterdag, aan den arm voerende Mevrouw Langgutb, de echtgenoote van den kolonel-garnizoens commandant. Na '8Priosen gevolg waren de eerste paren: De Burgemeester met Mevr. v. d. Lith; de heer Van Limburg Stirum met Mevr. Sipkes; de Hector-Magnificus met Mevrouw De Goeje. Na twee ommegangen zette Z. Hoogheid zich op den troon. De Prins was blijkbaar vermoeid, althans Z. Exc. danste ditmaal den geheelen duur van hot bal geen enkele maal. Na eenige oogenblikken van eenzaamheid werd een jonge dame tot voor den troon geleid, die geruimen tijd aldaar met Z. Hoog heid vertoefde. Naar wy vernemen was deze dame Freule Snoeck. Het bal ging intusschen zijn gewonen gang. Het was zeer levendig en opgewekt, de dansruimte was goed gevuld en bood weer een zeer verrassenden aanblik. In de korte tusschenpauze beklommen vele paren het podium om eens het fraaie leger kamp van nab\j te bewonderen. Algemeen en onverdeeld was de lof, dio zoowel van het plan als aan de uitvoering werd toegezwaaid. Wij mogen niet ae bescheidenheid kwetsen van het commissielid, wiens naam aan deze decoratie verbonden is, maar wel mogen wij eene stille hulde brengen aan zijn onver- moeiden ijver, zijn toewijding en werkkracht! Even vóór den aanvang der pauze begaf de Vorst zich met Freule Gevers Deynoot en gevolgd door al de voornaamste edelen van zjjn huis, naar buiten om eene wandeling door het park to doen en tevens de taptoe bij te wonen, die precies te twaalf uur plaats had. De stoet was als volgt: De Prins met gevolg, 16 tamboers en 28 hoornblazers, de stafmuziek, hot publiek. Beschenen door fraai bengaal8ch licht deed dtze optocht twee gan gen om het terrein heen om by het monu ment, waar do wandeling begonnen was, ook te eindigen, terwijl de Prins zich weer m de zaal begaf. Het was een alleraardigst gezicht, dien stoet in het fantastische schijnsel van het kleurig walmende Bengaalsche licht te zien voorttrekken, hier en daar nog beschenen door het zoeklicht in diyorse tinten. Deze taptoe was ongetwijfeld een der gedenkwaar digste momenten van alle feesten. De volgorde der militaire muziek was deze: Een lange roffel, de taptoe, hoornblazen door artillerie en infanterie, korte roffel, het oude Wilhelmus, Wien Neerlandsch Bloed en daarna afmarsch met tromgeroffel, afgewisseld door den nieuwen Manoeuvre-marsch (oen heel aardige!) en ge wone dienstmarschen. Het slot was nogmaals het oude Wilhelmus, dat als altijd staande en blootshoofds werd aangehoord. Hierna nam het souper een aan vang. De prinselijke tafel was aangerecht ▼óór de tenten op het podium, waar de Vorst aanzat in gezelschap van Freule Govers en zijn gevolg met dames. Te ruim twee uren was het souper afgeloopen en deed Maurits met zijne dame nog een ronde door de zaal. Wèl mocht do Prins zich den volke nog eens vertoonen, de tijd van zyn vertlyf in ons midden liep ten einde. By het zien van zyn minzaam groeten rechts en links, dachten wy onwillekeurig „Moriturus nos salutat." De tyd gaat snel voorbij en de menschelyke grootheid tevens. Daarbuiten is het feest in vollen gang, do vreugde is ten top gestegen. Luide juichkre ten, vrooiyk gelach klinken uit alle hoeken van het park, lichte toiletjes, omhulde hoofdjes komen aan alle paden aanwandelen, hier en daar (ze zyn, helaas, weer niet talryk!) een gecostumeerde er tusschoD. En terwyi binnen in de verlichte zaal het dansen voortduurt, en de muziek buiten de pauzes aanvult, ziet een bezorgd opgeheven oog den hemel lang zaam verbleeken en zich lichter tinten. De dag breekt aan, de dag, di^ komt boodschap pen dat de Leidsche feesten tot hot verleden behooren. Wat baat het of men nu wil uit roepen O temps, suspends ton vol, et vous, heures Suspendez votre cours; [propices, Laissez nous savourer les rapides delices Des plus beaux de nos jours! de zon stygt en onverbiddelyk werpt ze haar licht op dat feest, dat by nacht zoo schoon v/as, maar in het zonlicht tanen moet De genietingen zyn 6nel voorbygegaan, vluchtig; maar groot en goed geweest. En niet geheel zal dat alles verdwynen, do sporen er van zullen blyven in de genotvollo herinneringen by oud en jong en.... in de onvermyde- lyke engagementen, die nog volgen moeten. Neen, niet verdwynen zullen de feesten van 1895 alsof zo er niet geweest waren, want weer is nu de band hernieuwd en hechter aangeknoopt tusschen studenten en burgery, weer zyn die twee elementen, die naast elkaar en met elkander leven kunnen en moeten, nader gebracht, weer is de vriend schap versterkt en bevestigd. Het feest van Leidens ingezetenen is prachtig geweest en glansryk geslaagd. Niet om den schuld der dankbaarheid te betalen is die contraparty aangericht, maar om uit naam van geheel Leiden een klinkend bewys van sympathie en gehechtheid te geven aan de studenten, die zoo voldingend bewezen hebben dat ook by hen een warm harte klopt voor Leiden en zyne burgery. Van harte gegeven, van harte aanvaard, zoo is het altyd met de Academiefeesten ge weest, zóó moge het immer blyvenWanneer dan over vele jaren latere lustra feesteiyk herdacht zullen worden, dan zullen do ouderen, reünisten en burgers, kunnen gewagen van die prachtige, onvorgetelyko week in 1895, toen de feesten zoo uitmuntend, zoo heerlyk geslaagd zyn als slechts zelden te voren. Zy zullen het vermelden hoe natuur en mensch hebben samengewerkt om óón glorieus geheel te geven, dat als onvergankelijke herinnering aan de beste verstandhouding tusschen stu denten en burgers, in gedachtenis zou blyven. Hulde zullen zy, ook lang na ons, brengen aan die allen, die daartoe meegewerkt hebben, commissiën van beide zyden, corporatiën, per sonen op zich zelve! Eéne hulde, eene welverdiende, zij ons laatste woord! Een woord van diepe erkente- lykheid van dank tegenover den liojfdpersoon. Zwaar is zyn taak geweest, moeilyk en be zwarend zyn plicht in al die dagen. Als een echte Oranje heeft hy pal gestaan voor dien plicht, nobel en correct is 's Vorsten houding geweest en gebleven. Wy durven vast ver trouwen de tolk te zyn van allen, die L.iden's feesten hebben meegemaakt, wanneer wy den edelen Prins, tot eerbiedig afscheid, den wensch toevoegen dat ook hem de herinnering aan zijn bezoek in Leiden eene sckoone, eene onvergetelyke moge zijn! 26 Juni 1895. Staatsleeningon. pCt. .2% Ned-, Cert. Nat W. Schuld dito dito dito dito dito dito3% dito Obl. dito 1886^3 8% Hongarije, Goudl. 1S8103 4 Italië, Inschrijving 18^2/81 5 OostcDr., Obl. Pap. M<-i.Nov. 5 dito Zilv. Jan./J uil 5 Polen, Ohl. Schatk. 1811 .4 Portugal, Obl 18531881 mot ticket J; 100 .8 id. Tabukslecning- 4% Rusland, Binnonl. 1804. 4 dito 1839bij Rot hachild Rb. 025 4 dito Ifopofi: Co. lëSOOOGU. 62ö 4 Obl. Lcc-.iing 1367,09 20 .4 in Goud Leen. 1881 5 Spanje, Perp. Schuld Huitenl. 4 Turkije, Douane Obl. 1836. 5 dito Geconv. Lccning Sorie C Egypte, Obl. Lccning 1870 4 Mexico, Subtidio Bonds. 6 liraziliiObl. 1SS9. 4 liid. on Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. N-I. Handbb. Aand.. Ncd. llanilolm. Aand. opresc. 5 Spoons eglcemngon. Holl. Urcrcu-Spw.-Mij. Aand. OM. dito3% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. Kcd. Ccnti. Sjuorw. Obl. ƒ250 3 Italië, Z.-Ital Spw. Obl A H 3 Polen. Wnrs.-Wcenen Aand. dito Prior. Oblig. 4 Busl., Balt. Spw - Aand.. 3 Fact. Spw.-Mij. Aand. 6 Iwang. Uoinbr. ObL ZR. 625 4% Weicbsel Zit. Aand5 Wladikawkas Obl, Rb. 125 4 Amerika, Atcb.Gen.Vtorg.Bonda 4 dito Obl Cc Uyp. lelt. A 3 Central Pacific Aand. Chic Erio lo Hyp. ObL 6 Denver Rio Grande C. v. A. Lonisv Xaehv. Cert v. Aand. Miss. Kans. Toxaa C. v. A. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific C. v. A. Oregon Short Line. 5 Prcnueleenlngcn. Nedeil., Sta l Amsterd. 100 3 Stad Rotterdam3 Gcnieente-t.'reoiet .3 België, Ant. 1887 2 Hong Hypotheekbank 4 Hong., Tliuisa4 Ooatcnr., Suu»tslecn. 1854 4 dito dito i860 5 Roïlaad. SUatslecniag 1864 5 dito dito 13G6 5 Tark'ie. Leaning 1870 Madrid 18633 Transvalia ExpL Aand. ^ouilioULcLud Cart. Vor. koers. 101 Jé 101% 102% 83% 84% 83% 91/2 ?8% 98/s 100% 100* 65% 96% 27% 103% dl* 'W C2 76 188% no% 101 94* 91% 61% 165 99% 63% 86% 98% 77% 93* 73* 21* 19* 90% 14* 56% 16% 12* 54 28% 112% 109 105% 103% 105 ?2* 126 130 153* 14ö 37* 42 Koors lieden 94* 100% 101 101* 102% 81* 8»* 91* 23% 83% 64* 98% 98% 106% CC.* <1* 76 76 132% 110% 101* 91* 64% 63^ 85* 96* 77* 98* 71* 27* 19% «O* 07* 16% 12* 54 105% Prolongatie 1 '/4. Petroleum 228. Peru 5yiG16. BÜITENLAN Dc FnanU rjjk. Do handelsovereenkomst tusschen Frankryk en Zwitserland is gisteren geteekend. D© regeeringen van beide landen staan elkaar de voordeelen overeenkomstig de laagste tarieven van invoerrechten toe. Ten gevolge van deze schikking komt een einde aan den tarief-oorlog, die ontstaan is tusschen Frankryk en Zwitserland, nadat de Fransche regeering besloot, het bescher mend handelsstelsel in te voeren. Zwitserland weigerde zich te schikken naar de eischen, welke Frankryk stelde b(j de onderhandelingen over de hernieuwing van het handels tractaat. In beide landen werden do nadoelen van dezon tarief-oorlog in hooge mate ondervonden. Vandaar, dat weer onderhandelingen werden aangeknoopt, die nu tot een gunstigen uitslag hebben geleid* Do inschrijvingen door de „Temps" ge opend voor een fonds ter nagedachtenis van Camot is gesloton en heeft 319,437 fr. op gebracht. Italia, In de Kamer bracht eergisteren de radicale afgevaardigde Bovio den twist tusschen den minister-president Crispi en den heer Cavalotti ter sprake. De heer Bovio verlangde, dat de Kamer eene commissie zou benoemen, ten einde uit te maken, of Crispi, dan wel zijn tegenstander gelyk heeft in zake de beschuldigingen, welke tegen den minister-president zyn uitgebracht, vooral wat betreft het vorleonen eener ridder orde aan den beruchten Cornelius Herz. De heer Cavalotti achtte zich toen verplicht het woord te vragen. De voorzitter, de heer Villa, weigerde echter hem dat te geven, op grond, dat, voordat Bovio's interpellatie kan behandeld worden, eerst do andere zaken, die op het programma stonden, moesten worden afgedaan. Toen ontstond weer groot rumoer. De heer Villa moast weer den bood opzetten en de zitting schorsen. Na een pauze van 10 minuten werd de vergadering weer geopend. Do he9r Cavalotti begon toen weer en ver klaarde, dat nu slechts twee personen het woord mochton voer.on, h'y en Crispi, want alleen dan zeide do radicale afgevaardigde kan het bluken, of ik een lasteraar ben, dan wel of Crispi een schavuit is". Eene herhaling van hetzelfde rumoer volgde. De president zette weer den hoed op en schorste de zitting ten tweeden male. Nadat de vergadering weer begonnen was, nam de heer Crispi het woord en verklaarde, dat hy alle vragen zou beantwoorden, met uitzonde ring van die van den. heer Bovio. Deze had nameiyk inmiddels zyn interpellatie ingekleed in deze vraag: „Hoe denkt de minister presi dent over moraliteit, na hetgeen de heer Cavalotti ter openbare konnis heeft gebracht?" Crispi's antwoord gaf aanleiding tot nieuw rumoer. rHy durft niet" riep Cavalotti, en ook van de tribune werd geroepen: „De regeering zoekt uitvluchten". De president wachtte ©enigen tyd maar, toen het rumoer aanhield, zette hy ten der tien male den hoed op en sloot de vergade ring nu voor goed. Gisteren begon do Kamer de behandeling der begrooting voor hndbouw. De president Villa deelde toen mede, dat door den heer Saccbi en eenigo andere leden der uitercte linkerzyde een voorstel vras inge diend, waarby de benoeming werd gevraagd van eene enquête commissie, welke het ge schil tusschen den minister Crispi en den heer Cavalotti zou uitmaken. Beido heeren zouden zich dan aan de uitspraak dezer com missie moeten onderwerpen. Voorts was ook een voorstel ingediend door den hertog van SermonGta en eenige andere leden der rechterzyde, waarby tot de regeering het verzoek wordt gericht, om dio maatregelen to nemen, welke zy noodigaebt, om dit geschil tot eene oplossing te brengen. De heer Crispi verklaarde zeer beslist, dat hy zich met geen dezer beiue voorstellen kon vereenigen. Do heer Torrigrani, een van de leden der regeeringsparty, stolde toen voor, do behan deling dezer beide moties zes maanden uit te stellen. De heer Crispi vereenigde zich met dit voorstel, hetwelk met eene verwerping der moties gelyk stond. Na een levendig debat werd het voorstc-1- Torr grani aangenomen met 283 tegen 115 stemmen, terwyl zeven afgevaardigden zich van deelneming aan de stemming onthielden. De ministoriöelen riepen: „Leve Crispi," de leden der oppos.tie: „Leve Cavalotti." Onder een algemeen rumoer werd de ver gadering gesloten. Dit begin van de vergaderingen der nieuw gekozen Kamer belooft derhalve niet veel goeds. Indien het zoo voortgaat, zal de heer Crispi wel genoodzaakt wozen, ook deze Kamer weer naar huis to zenden. In een vergadering van 241 afgevaar cigden van de regeeringsparty gisteravond hield Crispi eene rede?oering waarin hy ver klaarde dat bot vuii, waar zyn tegenstanders mee gooiden, hem niet deer ie. Hy zou ondanks den tegenstand van de opposite een einde maken aan den treurigen geldelyken toestand. Do meerderheid zou zegepralen. De ge«.stverwanten van den premier juich ten hem uitbundig toe, en verklaarden een parig dat men de tegenstanders het hoofd moest bieden. Onder dankbetuigingen en toe juichingen voor den minister werd do by een komst gesloten. GroolrBritaunió* Lord Salisbury hield, nadat hy van Windsor to Londen was teruggekeerd, eene conferentie met do leiders der Tories en liberale unionisten. De uitslag was, dat Lord Salisbury naar Windsor terugkeerde en koningin Victoria mede deelde, dat by bereid is do samenstelling van een kabinet te aanvaarden. Het Lagerhuis hield gisteren eeno byeen- komst. Da minister van financiën, Sir William Harcourt, verklaarde dat de regeering nog niet in staat is, nadere meóedeelingen te doen over de vermoedeiyke oplossing der crisis. Derhalve stelde sir William voor do zitting te verdagen. Do volgende zitting van het lagerhuis werd toen bepaald op hed^n. Van latere officieole zyde wordt gemeld, dat Lord Salisbury zal optreden als premier en als minister van buitenlandsche zaken. Voorzitter van den „Privy Council" wordt de hertog van Devonshire, de heer Balfour, eerste lord der schatkist, de lieer Chamberlain minister van koloniën, do heer Hicks-Beach minister van financiën en de heer Goschen minister van marine. Over de andere departementen is nog geen beslissing genomen. Het huwelyk van den hertog van Aosta met prinses Hélène van Orleans is gister morgen voltrokken met het ceremonieel voor vorstelyke huwelykea in Frankryk voorge schreven, te Kingston aan den Theems. Vyftig vorstelyke personen uit EDgeland en uit den vreemde woonden de plechtigheid by. Telegram meu. BRUSSEL, 25 Juni. Hoden werd in de Kamer het debat gesloten over het wetsont werp tot verhooging van de invoerrechten. Nadat alle artikelen waren goedgekeurd, werd het ontwerp in zyn geheel aangenomen met 78 tegen 64 stemmen. Vijf afgevaardigden namen geen deel aan do stemming. ROME, 25 Juni. De uitslag van de gemeente raads-verkiezingen in Italië, die gisteren zyn gehouden, is, dat gekozen zyn 48 liberalen en 32 anti-liberalen. KIEL, 25 Juni. De scheepvaart door het Keizer-Wilhelm kanaal (het nieuwe Noord- Oostzee-kanaal) wordt met 1 Juli geopend voor schepen van ten hoogste 7.50 meter diepgang. TWEEDE HAMER. By de voortgezette behandeling van het wetsontwerp betreffendo den spoorwegaanleg Tarik-Soerabaia-Kalimas bleef do heer Cremer krachtig de voorgesteldo lyn verdedigen, doch bleef bezwaar opperen tegen het toestaaD van vermomde concessie aan de Oost-Java- .stoomtram, waarvoor hy de goedkeuring der wetgevende macht noodig oordeelde. Daarom stelde hy de volgende moüe voor: „De Kamer, van oordeel, dat de bepalingen by een concessie voor den aanleg eener stoomtram tusschen SepandjangKrian Soerabaia, waarby aan de ondernemers be paalde geldeiyke voordeelen door den Staat worden gelaten, goedkeuring by de wet be- lioaven, gaat over tot de orde van den dag." De minister van koloniën verdedigde in zyn repliek krachtig de voorgestelde lyn, die het best en het goedkoopst voorziet in de behoefte van het goederenvervoer. Het voordeel van personenvervoer is niet onder cyfers te brengen. De aanneming der motie werd door hem ont radon. Do heer Cremer wijzigde zyne motie, waar door de wenscheiykheid van goedkeuring door de wetgevende macht thans wordt uitge sproken. De minister van koloniën verdedigde den voorgestelden spoorweg als noodig voor het goederenvervoer. Do stand der kas mag niet terughouden van den aanleg van productieve werkenbovendien brengt de koffie 9 ton meer op dan de raming. Do heer Van Gennep verdedigde hot ont werp als do goedkoopste en beste voorziening. Do minister bleef de aanneming der motie afraden. Na nog eonig debat werd de motie aange nomen mot 38 tegen 29 stemmen. Het wets ontwerp werd daarna aangenomen met 49 tegen 18 stemmen. Wat den toestand in Atjeh betreft, zeide de minister(gelyk wy reeds in een groot gedeelte der oplaag van ons vorig nummer mededeelde) in antwoord op zyn telegram aan den Gouverneur Generaal ontvangen te hebben het navolgendo telegram „Wat Atjeh betreft niets byzonders. Veront rustend telegram waarschyniyk te danken aan zucht couranten toestand Aljoh minder gun stig voor te stellen." Zitting van heden. Per telegraaf.) Toegestaan zyn do gelden voor een spoor weg Fort de Koek Pajakombo. Aangenomon is het voorstel om tydelyke diensten van bureelambtenaren en andere ambtenaren by don Rykswaterstaat by hunne pensioen-regeling in aanmerking te komen. De heer Guyot en Kerdijk verzochten uit breiding der ponsioenvoordeelen tot andere gelijksoortige ambtenaren met name de vroeger tydeiyk aangestelde stenografen. De heer Van Karncbcek betoogde dat de geest der pensioenwet de vergelding var tydelyke diensten niet toeliet. De Ministervan financiën beloofde voor ziening ten aanzien van alle ambtenaren, die in hetzelfde geval verkeeron en betwistte dat de pensioenwet tydelyke diensten buiten aan merking laat. De heer Veegens verzocht den minister al zyn ambtgenooten uit te noodigen opgave te doen van de ambtenaren die voor gelyksoortige regeling in de termen vallen. De heer Sanders achtte hot billyk met de door tydelyke waterstaatsambtenaren als staatsspoorwegarabtenaren bewezen diensten, rekening te houden. De Ministei' van Waterstaat deelde mede, dat ten hunnen aanzien nog geen besluit is genomen doch dat zy vallen in eene algemeene pensioenregeling. Voorts werd goedgekeurd de onteigenings wet ton behoove van de afwatering van gron den by den Nieuwen Maasmond en do ver deeling der Memoriegoederen van Montfoort, laatstgenoemd ontwerp nadat do minister van financiën den heer Vermeulen verzekerd had dat het niet sanctionneert betgeen voor eeuwen met deze kerkelyke goederen gebeurd ia. Aangenomon is het ontwerp tot versterk- kingen der marine. By het ontwerp tot invoering van een rechtstreeksch bestuur op Lombok bracht de heer Cremer hulde aan het kalm optraden van den minister, waardoor veel is bygedragen tot beëindiging van den oorlog. Invoering van een rechtstreeks bestuur acht hy onvermydelyk maar invoering van speciaal lager tarief van invoerrechten op Lombok acht hy verkeerd. Spr. prefereert uniform invoer recht van 10 percent en geon tttoerrecht, in het belang der inlandsche bevolking en van den Staat. De heer Pynackcr Hordijk acht bedenkingen van den minister tegen een algemeen verbod van invser van opium op Lombok geenszins afdoende en dringt aan op een algemeen verbod of althans voorplaatsen met niet- inheemsche bevolking. Hy vereenigt zich overigens met den heer Cremer. Do Minister van Koloniën dankte voor de hulde van den heer Cremer, vertrouwde Lom bok over eenige jaren niets meer zou kosten, maar handhaafde zyn voorstel omtrent heffing van rechten. Het wetsontwerp is aangenomen. Academie-nieuws. Leiden: Geslaagd zijn: voor het tweedo natuurkundig-examen de heer W. A. A. Tuyt, voor het voorbereidend examen in de god geleerdheid de heer H. Van Assendelft; voor het candidaats-examen in de geneeskunde de heer W. A. Vermaas; voor het candidaats- examen in de rechten de heer P. J. M. Aal- berse; voor het canöidaats examen in de godgeleerdheid, eerste gedeelte, de heer G. A. Van den Bergh van Eysinga. LEIDEN, 261 Juni. Thermometerstandgisteravond om 8 ureo 12° C. 53.Fahrenheithedenmorgen 8 uren 13"1 C. 55.4 F.'s middags om 12 uren 20.5° C. 68 9n F., 's namiddags 4 uren 18.5° C. 65 3° F. Voor het toelatings-exaraen voor het Reservekader, dat dit jaar den 12den Juli wordt afgenomen, hebben zich 55 adspiranten aan gemeld. De „Zwolscbe Ct spreekt het bericht tegen, dat de beer Chrispyn den Kleinen Schouwburg to Rotterdam zou hebben gebuurd. Naar men verneemt, heeft de heer T Figee ontslag genomen als lid van den Haarlemschen gemeenteraad. Te Kuilenburg wordon pogingen aange wend, om eene Rfiks Hoogere Burgerschool met 5 j irigen cursus te verkrygen. Het stoomschip „Eiam", van Nieuw Vork naar Amsterdam, passeerde 25 Juni Lizard; de „Laertes", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 24 Juni Perim, de „Prins van Oranje", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Juni van Djeddabde „Soenda", van Am sterdam naar Batavia, passeerde Kaap Car- voeiro 24 Juni; de „Promo", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 25 Juni van Southampton. Greinen g el Nieuws. Eon jeugdig verversgezel werk zaam aan den buitengevel van een huis in de Keizerstraat to Schevc-ningen, is van een van do bovenste treden van een 30 sporten hoogon ladder op straat gevallen. Per rytuig werd de jonkman naar zyn woning gereden, waar dr. A. do Niet Azn., die tot bet verleenen van heelkundige hulp werd ontboden, ernstige inwendige kneuzingen aanwezig achtte. Het driejarig zoontje van schipper De V., te Zaandam, tljdoiyk te Leiden! p vertoevende, geraakte gist- rnamiddag te water en word eonigo oogenblikken lator levenloos opgehaald. Door den landbouwer J. Elenbaas te Baarland, werd op zyn klaverland eer» tweetal nesten gevonden, elk met 14 sterk bobroede patryseieren. Hy plaatste do eieren onder eeno broedhen in zijne schuur en jl. Zaterdag kwamen 23 patrysjes ter wereld, die door do beido jachtopzieners en een inge zetene mot do hen teruggebracht zyn in het jachtveld van don ambachtsheer, waar de eieren gevonden waren. In de gemeente Utingeradee (Fr) is Zondagmorgen G. v. d. W., ten gevolge van overmatig gebruik van sterken drank, dood op zyn bed gevonden. Men meldt aan de „N. R. C t. uit Ilarlingen: Aan het station van de stoomtram naar Bols ward is een knaap van 12 jaren overreden, met dit gevolg, dat zyn eene arm i3 afgezet en do andere hand zwaar verminkt is. Een paar uur na het ongeval vond men nog een vinger. Vermoedelyk heeft het kind op het terrein liggen slapen, want men was aan het rangeeren en niemand der drie per sonen, die daar werkzaam waren, heeft den jongen gezien. Ook is het bekend, dat de kindoren van het gezin, waartoe hy behoort, met zelden den nacht buitenshuis doorbrengen. To Alkmaar is door depolitie een valsch bankbiljet van 100 in beslag genomen. Het watermerk werd er in gemist, terwyl bet aan den bovenkant in plaats van aan den benedenkant glad was. In Hummeloo (Geld.) brandde gistermorgen een huis af, bewoond door tweo gezinnen, zonder dat iets van de inboedels gered kon worden. Zeven biggen kwamen ia de vlammen om. De Noorsche bark „Brodren e," kapt. Larsen, van Cardiff naar Porto Rico, is in zinkenden staat verlaten. De kapitein, diens vrouw en vier man der equipage zyn ver dronken. De overige opvarenden zyn gered en te Barbados geland.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3