KLEINE ADVERTENTIËN. ADVERTENTIËN. eoz., want opgevouwen neemt hy haast geen plaats in. Een groot gemak biedt hy voorts aan voor hen, die op een bovenhuis wonen en voor wie het haast ondoenlijk is, een ge wonen kinderwagen de trappen op- en af te brengen. De Ëngelsche mailboot .Diana", van St.-Malo naar Southampton, is bij kaap La Hogue op een rot6 vergaan. Het ongeluk gebeurde Vrijdagnacht tijdens een dikken mist. Onmiddellijk liet de kapitein noodsignalen geven en de booten uitzetten, waarin de 16 passagiers en de 26 schepelingen zich redden; de passagiers werden door een boot van de Fransche douane opgenomen en aan land gezet nabij een dorp, waar zg zeer gastvrij werden ontvangen, evenals de bemanning, die in haar eigen boot naar land was geroeid. De .Diana" is geheel wrak en de lading en de bagage der passagiers zijn verloren. In het Kanaal heeft eene aanvaring plaats gehad tusschen de stoomboot .Bessel", van Liverpool, en de .Hero", van Huil. De aan varing gebeurde in de nabijheid van Brighton, Zaterdagmiddag om 2 uren tijdens een mist, die plotseling was komen opzetten. De .Bessel" begon onmiddellijk te zinken en verdween na 36S minuten in de dieptede opvarenden wis ten zich in booten te redden en werden op genomen door de „Hero", die zelf ernstig beschadigd was aan den boeg, maar door de waterdichte schotten bleef drijven. De 30 schipbreukelingen werden te Dover aan wal gezet. Eei der slachtoffers van den aanslag *p de consulaire vertegenwoordigers te Djeddah, de Russische codsuI Brandt, heeft van den overval het volgende verhaald. Nauwe lijks waren de consuls aangekomen op het punt, waarheen zij gewoonlijk hunüe avond wandeling maakten, op ongoveer 100 M. van de stad, en hadden zij zich nedergezet, of de Ëngelsche vice-consul werd door Bedouleen omringd, die op een afstand van een pas of honderd de geweren op hen aanlegden. On middellijk knalde een schot en viel de Ëngelsche vice-consul zwaar gewond neder. De heeren stonden verschrikt op, waarop de aanvallers een salvo afgaven en zij alle drie meer of minder zwaar gekwetst werdeD. De Arabische bediende bleef ongedeerd en liep snel heen om hulp te halen. BUITENLAND. Frankrijk. Naar aanleiding der feesten te Kiel wordt in Frankrijk tot in het vervelende toe ge demonstreerd. Te Parijs hebben gloeiende republikeinen het standbeeld van Lodewijk XIV bekranst, omdat hij den Elzas en Lo tharingen heeft veroverd. Volgens hen schept verovering door Franschen een recht, maar herovering door anderen niet. Sommige bladen verzinnen incidenten, die te Kiel zouden zijn gebeurd. Doch het publiek schijnt zyn bekomst te xrygen van al die kinderachtigheden. Zoo schrijft de „Echo de Paris," nadat zy heeft verhaald, welke houding de Fransche zee lieden te Kiel hebben aangenomenHet ware beter geweest thuis te blijven, dan eene uitnoodiging aan te nemen en zich zoo stug te gedragen. "Wanneer mij iemand zeide, ik heb uwe uitnoodiging, om te komen eteD, aangenomen, maar ik zal alleen toekijken, omdat ik niets van u wil aannemen, dan zou ik veel lust hebben dien vreemden gast te antwoorden: „Blijf dan maar liever thuis." En de Autorité" van Cassaignac zegt: .Laat ons eerlijk zyn. Zou het niet beter zijn geweest, dat de reis niet was ondernomen? Zy heeft alleen den onbeelbaren tweespalt en den diepen haat duidelijk doen uitkomen, die beide landen scheidt. Waartoe dienen die plichtplegingen met flauwe lippen en ijskoude handdrukken, deze diplomatische huichelarij, deze leugens, die men niet eens bemantelt? Voor de waardigheid beider landen ware het beter geweest, wanneer men dat alles had achterwege gelaten. Er wordt toch niemand door bedrogen. De herdenking van den dag, waarop president Carnot, een jaar geleden, te Lyon werd vermoord, heeft gisteren noch te Parijs noch in een der andere Fransche steden aan leiding gegeven tot bijzondere incidenten. President Faure, vergezeld door de voor zitters van den Senaat en do Kamer, de heeren Challemel Lacour en Brisson, legde namens de regeering een krans op Carnots graf in het Panthéon. Alle ministers, de leden van het corps diplomatique en deputaties uit Sonaat en Kamer woonden de plechtigheid by. De drie zonen van den beer Carnot ontvingen den president. In den namiddag bracht ook de heer Casimir Périer, Carnots opvolger, een bezo. k aan het Panthéon en legde een fraaien krans op het graf. President Faure woonde ook den lykdienst in de Madeleine kerk by. Mevrouw Carnot was daarbij tegenwoordig. Groot-UrltnnnlS. Lord Salisbury is gisteravond van Windsor te Londen teruggekeerd. Naar men verneemt, heeft hy de taak lot vorming van een kabinet aanvaard. Mon gelooft dat de lyst van de nieuwe ministers Donderdag compleet zal zyn. In het Lagerhuis hield sir William Har- court eene rede naar aanleiding van het af treden der regoering. Sir William zeide dat het votum van Vrijdag een rechtstreeksch votum van afkeuring tegen den minister van oorlog is. Omdat de regeering zich solidair verantwoordelyk acht met den minister van oorlog en zijne militaire administrateurs, heeft zy haar ontslag ingediend, en dit is aango- Daar het wetsontwerp betreffende de vangst van zeekalven in het noordeiyk gedeelte van den Stillen Oceaan vóór 1 Juli moet aange nomen zyn, stelde spreker voor, over te gaan tot de derde lezing van dit ontwerp. Daarna dankte sir William, zeer bewogen, zyn aan hangers voor den steun, hem als leider van het Lagerhuis verleend, en de oppositie voor de hoffelykheid, die zy voortdurend tegenover hem in acht had genomen. De heer Balfour (de leider van de Tories in het Lagerhuis) zeide, dat bet zyns inziens meer de constitntioneele weg zou geweest zyn, het Parlement te ontbinden, in plaats van de verantwoordelijkheid der regeering op de oppositie te werpen. Nadat het ontwerp betreffende de vangst van zeekalven by derde lezing was goedge keurd, werd de zitting verdaagd tot heden. Lord Salisbury zal vandaag verdere conferen ties hebben met de leiders der conservatieven en unionisten. Het is niet waarschyniyk, dat de onderhandelingen heden reeds ver genoeg zullen gevorderd zyn voor eene mededeeling in het Parlement. Na eene korte zitting zal het Parlement vermoodelyk tot Vrydag of Maandag worden verdaagd. Spanje. Niet maarschalk Campos, maar kapitein Campos, z\jn zoon, moet door do Cubaansche opstandelingen zyn gedooddit zou aanleiding hebben gegeven tot het gerucht van den dood van den maarschalk zelf. Telegramme u. WEENEN, 24 Juni. Blykens een telegram, door de „Neue Freie Presse" uit Sofia ont vangen, zyn in de Turksche provincie Mace- doDië ernstige ongeregeldheden voorgekomen. De strijd ontstond in het district Urkub. De inwoners van het Sandjak (Turksche land schap) Pristina hadden troepen uitgezonden, om de dorpen te plunderen. De inwoners der dorpen stelden zich te we3r, vereenigden zich tot benden en leverden den aanvallers slag. Er werd hevig gevochten, maar het is nog niet bekend, of de toestand inderdaad zoo ernstig is, als gemeld wordt. ROME, 24 Juni. De Kamer keurde heden de voorloopige begrooting goed, welko door den minister van financiën is ingediend, ten einde te voorzien in de uitgaven, die noodig zyn gedurende de maanden Juli en Augustus. LONDEN, 25 Juni. Ondanks de stellige verklaring, dat lord Salisbury de opdracht tot vorming van een ministerie heeft aange nomen, zeggen de bladen dat het onderhoud van lord Salisbury met de koningin geen beslissend resultaat had. Men gelooft dat lord Salisbury die opdracht heeft aangenomen, mits de liberalen zich verbonden eenigen spoed te maken met de behandeling der begrooting, om de ontbinding niet te vertragen; maar de liberalen weigeren dit. Er is dus niets geregeld. Gemeenteraad van Noordwjjkerhout. De hedenmorgen gehouden zitting werd slechts door 4 van de 7 Raadsleden bygewoond. Met kennisgeving was afwezig de heer Rem- merswaal. Na leziDg en vaststelling der notulen kwa men de iügekomen stukken ter tafel, waar onder het proces-verbaal van kasopneming, welke den 6don Juni by den gemeente-ont vanger is geschied. Toen was in kas/" 1397 21 en werden boeken en registers in orde be vonden. De punten 1, 2 en 4 der agenda werden zonder discussie afgehandeld. Besloten werd, allereerst tot af- en over- schryving, dienst '94, van een bedrag van /"952.37s (noodig voor hoogere uitgaven, be steed o. m. aan 't leggen van paardensporen en onderhoud van plantsoenen), daarna tot af- en overschryving van een bedrag van 25 (post onvoorziene uitgaven), noodig door het verleenen van een gratificatie van f 25 aan den oud-onderwyzer, den heer S. De Graaf. Voorts werd besloten tot verkoop van oud hout (vroegere hekwerk om de Herv. kerk) en oude kachel en tot verhuur van armentuin en armenland voor den tyd van 5 jaar. De tegenwoordige huurders zyn de heeren Barne veld en P. Honing, terwyl de tegenwoordige huur met Kerstmis expireert. Punt 3 der agenda gaf tot eenige discussie aanleiding, 't Voorstel van B. en Ws. luidde, de perceelen grond aan de Schipperssloor, waarvan de huur 1 Aug. expireert, weer voor een jaar te verhuren. De heer Pennings vroeg echter of het niet in het belang van gemeente en huurder ge acht kon worden, indien genoemde perceelen voor langer tyd verhuurd werden, waarop de heer Do Kan antwoordde dat belang niet in te zien, en het beter te vinden naar gelang van de toestanden te handelen. Het voordel van B. en "Ws. werd ten elotte aangenomen. Tot leden van het stembureel voor de eerstkomende gemeenteraadsverkiezing wer den gekozen de heeren G. Warmerdam en P. De Kan en tot hunne plaatsvervangers do heeren S. Pennings en H. Heemskerk. Na de afhandeling dezer zaken kon de Voor zitter den Raad een aangename mededeeling doen. Ingevolge een het vorig jaar genomen raadsbesluit, worden telken jaro de panden, dienende als hypothecair onderpand, door een commissie uit den Raad onderzocht. Dit is ook thans geschied. De commissie heeft zich naar Pynakker, Berkel en SchipluideD begeven, de plaatsen, waar genoemde panden gelegen zyn, en is eenstemmig van oordeel, dat zy zich in uitstekenden staat bevinden. Een heelo geruststelling dusl Niemand meer het woord vorlangende, sluit de Voorzitter de openbare vergadering. Olüciëele Kennisgeving;©!!. Directe Belastingen. Do Burgemeceter van Leidon brengt ter algemeen© kennis, dat aan den Ontvanger dor Directe Belastingen is ter hand gesteld het primitief kohier der Personeel© Belasting, Vtin de wijken I en II van den dienst 1895/96, en executoir verklaard den 21sten Juni 1895, on herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting, om den aanslag op don bg do Wet be paalden voet te voldoen. Leidon, De Burgemeester voornoemd, 25 Juni 1896. F. WAS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brongen naar aanleiding van art. 27 der Verordening van den 8sten November 1894 op de keuriDg van vee en vleesch binnen deze gemeente ter algemeen© kennis dat: ANDRIES SCHOONDERWOERD DEN BEZEMEB, wonende Waardgracht No. 86, alhier, op den 30sten April 1895 is bekeurd, en den lOdeD Juni d. a. v. is veroordeeld wegens bet te Leiden invoeren van vleesch, dat tot- bederf was overgegaan. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 25 Juni 1895. E. KIST, Secretaris. M arktberiohten. Bodegrave, 25 Juui. Aangevoerd 278 wagens Kaai 16,923 stnks, wegende 77 286 KG. Prgs lste uoort üoudsche 2 2.a ƒ24.50, zwaardore f 27.—2de soort 19.a 20.50, hieronder 31 wagens Derby kaas, prgs lete soort 23.50 a 25.—; 2deaoor'. 20.a f 21.50, 30 wagons Edammer Kaas, prgs lste soort 25. a 2do soort ƒ20.a ƒ22.50, commissie wagon Leidsoho Kaas; het sohip- pond. Handel matig. Vee. Aa».gevoerd: 2 paarden, 49 lammeren. Rotterdam, 24 Juni. Hoewel veel minder dan vorige week, was de aanvoer van Witte Tarwe heden toch ruina voldoende voor de behoefte. De koopere toonden zich zeer traag en het gevolg daarvan was dat de boste soorten 10 a 15 cents en de overige 10 a 20 cents lager moesten afgedaan worden. Canada was c-r weder weinig. INLANDSCHE GRANEN. Vlaam. en Zeeuw., de beste 6.90, 6.tot 6.20 dito dito middelb. 5.6.20 5.30 Flakk. en Ovorm., de beste 5.70, 5.90 6. dito dito middelb. 4.70, 4.90 5.10 Mindere en geringe soorten 4.25 4.50 Canada4.60, 4.90 5.20 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Goede qualiteit Witte. 7.25 a ƒ7.40 Middel dito6.50 6.80 Mindere dito6.25 6.40 Roode Tarwe kwam niet voor. Rogge was in beste qualiteit weinig aan de markt; prijzen 20 cen:s lager. Zeeuweche en VI., n. qual., ƒ4.10, ƒ4.40 tot ƒ4.60 Overm. en N.-Brab., 3.80, 4. 4.20 Geringere soorten „3.60 3.70 Gerst, zoowel WiDter- als Zomer-, tot ƒ2.65 a ƒ3.23 verkocht. Chevalier- bracht vorige prijzen op. Haver vond in de betere soorten wat meer aftrek gericgero bleef over. blanke en wiohtigequaliteit van ƒ2.90 tot 3.25 Zeouwsche en andere inl. Voers.2.50 2.80 Lichtere dito dito 2.2.40 Geringere soorten1.50 1.80 Voorts word gedaan per 100 Kilo. Goede Voc-raoortenƒ6.tot fi.20 Mindere dito 5.20 5.50 Spelt f 2.75 tot ƒ3.35. Paardenboo en, Duivenboonon en Schapouboonen waren niet ter markt. Van Bruinebooueo werden onkolo partijtjes aan geboden, doch er was geen behoefte. Wiltebooneu zonder aanvoer. Blauwo Erwten worden voor de Voer met ƒ5.40 tot ƒ5.90 volgens qualiteit betaald. Schokkers verlatoD. Koolzaad was meer aangeboden, doch kooplust ontbrak. Hennepzaad ƒ6.80 tol 8.50. Kacariezaad Log eveu «til Het boste ƒ8.75 tot ƒ9.25, middel-qualiteit 7.75 tot ƒ8.40 en geringere soorten ƒ7.— tot ƒ7.50. BU1TENLANDSCHE GRANEN. Tarwe werd niet meer zoo dringond aangeboden. Men denkt dat spoedig weder verbetering zal in treden in verband met do borichten uit de produ- ceorende laDden. Rogge is bij vorigen Maandag gemiddeld ƒ4.lag- r. Helenaƒ121 tot ƒ132 dito mindere. „120 „123 beesarabieche 120 „121 Bulgaarecbe125 127 Taganrog115 117 Nicolajef120 Temrink„„115 Mariano pil115 116 Gerst stil en bij vorigen Maandag ƒ3.— lager verkocht. Taganrog97 tot 100 Nicolajef100 „„103 Eupatoria stoomonde102 Haver prijehoudend. RevalC.— tot ƒ6.60 Libau 5.50 5.75 Boekweit schaars. Cai.ada ƒ180 en tegen volgende week uit stoom boot ƒ175. Boekweitgrutten. Grove St.-Petersburger222 tot ƒ225 Vosr-Erwten van ƒ5.30 tot 6.70. Maïs stil. Bonte Amerikaanscbeƒ116 tot ƒ120 dito dito stoomboot 114 Cinqnantine136 140 dito grovere129 130 Publieke Veilingen. 150 Last Odessa Tarwe, liggende in Rijnechip alhier, en bloc verkocht tot ƒ130.a contant en met bijbotaling van 1 pet. voor VoiliDgekosten. Rotterdam, 24 Juni. Op de veemarkt waren boden aangevoerd: paarden, veulens, 164 runderen, 24 4 vette kalveren, nuchter kalveren, 517 schapen, 672 varkens, biggen, bokken. Do prgzen van het vee waren als volgt: runderen lste quaL 33 a 34 c., 2de qual. 3ü a 31 c., 8de qual. 28 a 29 c.; kalveren lste qualiteit 40 a 45 c., 2de qual. 32l/s a 371/9 c.; schapen lste qual. 27'/s a 29 c., 2de qual. 25 a 26 c.lammeren per stuk ƒ35. varkens lste qual. 15Va a 16 c-> 2do qual. 15 a 15l/s c- 3de qual. 14 a 14'/. 0., allee per '/j KG. Handel willig. Londen, 24 Jnni. Ter veemarkt zgn aangevoerd runderen 1700, schapen en lammeren 13,000, kalveren 3<», varkens 35. Prijzen: beste Runderen 2/8 a 4/6, Schapen en Lammeren 3/8 a 5/4, Kalveren 3/2 a 5/-, Varkens 2/6 a 3/6. Londen, 24 Jnni. Fnescbe Boter 76 a 80 sh. LEIDEN, 26 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 12° C. 53.6'" Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 1<T C. 57.2 F.; 's middags om 12 uren 18^ C. 64.4"* F.; 's namiddags 4 ureD 18° C. 64.4° F. - De by het 4de regiment infanterie tot kapitein benoemde lste luitenant A. L. Klerk de Reus wordt belast met het bevel over de 2de compagnie 2de bataljon alhier in garnizoen, en zal, by vertrek van den kapitein Schaiten, het commando over die compagnie aanvaardeD. De tot lsten luitenant benoemde 2de j luitenant W. A. F. G. Bolken, van het lste bataljon van het 4de regiment infanterie, iu garnizoen te Delft, biyft by zyne tegenwoor dige compagnie ingedeeld. De Tweede Kamer heeft in hare heden middag gehouden zitting het ingekomen nieuwe Kiesrecht-ontwerp verzonden naar de afdee- lingen. Na afloop der overige ontwerpen, reeds aan de orde gesteld, zyn ter behandeling nog aangewezen: de overeenkomsten met Engeland omtrent de „Costa-Rica-packet", omtrent Nieuw-Guinea, de rechtbank, in Den Haag, het derde kantongerecht te Rotterdam, de conclusie omtrent de zaak-Waale en het wetsvoorstel-Pynappel. Behandeld werd heden het wetsontwerp omtrent den spoorwegaanleg Tarik-Soerabaia- Kalimas. De heer Bastert opperde finantiëele en andere bezwaren met het oog op het bestaand tekort. Ook was de aanleg niet noodzakelijk en evenmin te verdedigen. De heer Cremer daarentegen achtte den aanleg nuttig en noodig, terwyl z. i. voor productieve werken mag geleend worden. De loting voor de schuttery zal te Zoe- terwoude plaats hebben op Donderdag 27 dezer, dos voormiddags te 10 uren, ten Raad- huize. De collecte voor het fonds tot aanmoe diging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft te Koudekerk opgebracht ƒ15.59. By de op 16 Juli a. s. aldaar te houden verkiezing van twee leden van den gemeen teraad zyn aan de beurt van aftreding de heeren A. Hoogeboom en A. Dorrepaal. De Koninginnen vertrekken heden van Igls naar Constanz. Na een oponthoud van twee dagen in laatst- gemelde plaats, zullen HH. MM. Zaterdag ochtend op het Loo aankomen. Vrijdag vertrekken van Den Haag naar het lustslot het Loo het personeel, de rytuigen, paarden enz. van de Koninklyke stallen. De Koningin en de Koningin Regentes komen Zaterdag, 6 Juli des namiddags, mot een extra trein van het Loo in de residentie tot uitreiking van de Lombok-onderscheidingen en zullen denzelfden avond vermoedeiyk vóór het diner naar het Loo terugkeeren. Hare Majesteiten hebben het bezoek aan Overijsel en Drento aldus geregeld, dat zy Maandag 2 Sept. van het Loo naar Zwolle vertrekken om zich Donderdag 5 Sept. van Meppel naar Assen te begeven. De terugkeer naar het Loo is bepaald op Zaterdag avond 7 Sept. na afloop van het diner te Assen Behalve Zwolle en Assen zullen HH. MM. Kampen, Enschedee en Meppel met Haar bezoek vereeren. Evang. Luth. Kerk. Aangenomen is het beroep naar 's Gravonhage door ds. J. A Böhringer, te Maastricht. Nader wordt gemold dat generaal Vetter einde Augustus of begin September met eeD der stoomschepen van de Rotterdamsche Lloyd weder naar Indië zal vertrekken. De heeren Evers en Du Tour van Bellinchave hebben gehandhaafd hun besluit om zich niet herkiesbaar te stellen als leden van den Haagschen gemeenteraad. Inkomstenbelasting voor in Engeland gevestigde agenten van buiteul. huizen. Deze Advertentiën niet meer dan SO woorden bevattende worden slechte bij vooruitbetaling van -40 Cents geplaatst. Buiten Leiden wonenden kunnen postje gele voor de betaling zenden. Do Nederlandsche Kamor van Koophandel te Londen vestigt de aandacht van hen, die een geregelden afzet hunner producten in Groot-Britanniè vinden, op eene beslissing van het Britsche hof van appèl, in Nov. jl. genomeD. Tenzy deze beslissing in hooger beroep door het Hoogerbuis gewyzigd wordt, maakt de wet opde inkomstenbelasting agenten van buitenlandsche huizen daar te lande verantwoordelyk voor de winst, die hunne principalen door de Britsche ambtenaren geacht worden in Groot-Britannië gemaakt te hebben en kunnen de agenten gedwongen worden die belasting uit eigen middelen te betalen, al zyn zy ook niet in staat die terug te verkrygen. Deze beslissing werd uitgelokt door een proces van de Londensche firma Grainger Son, tegen den inspecteur van belastingen. De Regeering sloeg de firma L. Roederor, te Reims, in den naam van hunne agenten in Londen, de heeren Grainger «Sc Son, voor een bedrag berekend op vermoedeiyke winsten verkregen op champagne, door tusschenkomst der agenten aan Britsche afnemers verkocht. De firma Roederer weigerde zich aan de Britsche jurisdictie te onderwerpen, maar de heeren Grainger verzetten zich tegen den aan slag, die echter eerst door de commissie voor de inkomsten-belasting, daarna door het ge rechtshof en eindelyk door het Hof van Appèl bevestigd werd. Er is eene „Foreign Agents' Defence Association" gevormd, die haar best doet de noodige gelden te verzamelen om de quaestie voor het Hoogerhuis te brengen, waar, naar men hoopt, de beslissing gewyzigd zal worden. Intusschen behoeft het nauweiyks vermeld te worden, dat de beslissing niet alleen den wynhandel, maar ook andere takken van handel treft. ▲eademie-nien ws» Leiden: Geslaagd zynvoor het tweede natuurkundig-examen de heer C. L. Wyn; voor het voorbereidend examen in de god geleerdheid do heeren P. S. Pots en P. De Haas Jr.; voor het candidaals examen in de godgeleerdheid lste gedeelte de heer A. J. Werner. Heden overleed, te Zaandam, tot onze diepe droefheid, na eene langduriso ongesteldheid, onze geliefde Vader en Behuwdvader de Heer CORNELIS BAKKER, in den ouderdom van 69 jaren. 4527 7 E. PELTENBURG-Bakker. H. PELTENBURG. De ondergeteekende maalt by deze bekend dat by 4 ontslag heeft toe te s bry ven aan slapte der werkzaamheden in <_e Azynmakery van F. G. ELZINGA, en dus geene bestellingen meer aanneemt 4526 7 J. AltI»OUW. in het Notaris buis aan Den Burcht te Leiden, by opbod 'flatfal Zaterdag 6 Juli, b(j nf-lag fllL&k Zaterdag 13 Juli 189\ beide dagen des avonds te hal f act, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLAVER- WIJDEN, Noiaris te L iden, van: No. 1. Het HUIS en ERF, te Leiden, aan de Langegracht No. 89, groot 1 are. 5 centi aren, bevattende beneden: groot Voorhuis, Zykamertje, groote Binnenkamer, Keuken, Plaats, Schuur en stukje Grondboven: Voorkamer, Achterkamer en grooten Zolder. Het perceel heeft goed Regen- en Putwater. Beneden verhuurd voor f2. per week en boven in eigen gebruik. No. 2. Het HUIS en ERF, als voren, aan de Langegracht No. 162, groot 94 centiaren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnen kamer, Keuken en Kamertje, Plaats, Schuur en stukje Grond; bo v en: Zolder met Kamer tje en Vliering. Het perceel heeft Regenwater en is voorzien van Duinwaterleiding. No. 3. Het HUIS en ERF, alsvoron, aan de Langegracht No. 132, groot 1 are, 14 centi aren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken, Plaats en stukje Grond met Schuurtje; boven: Voorkamer, Achter kamer en Zolder. Het perceel heeft Regen water en is voorzien van Duinwaterleiding. Beneden verhuurd voor f2.— en boven voor ƒ1.50 per week. No. 4. Hot HUIS en ERF, alsvoren, naast het vorige perceel, No 130, groot 56 centiaren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnen kamer en Plaatsjeboven: Voorkamer, Achterkamer en Zolder. Verhuurd in 2 gedeelten, te zamen voor f 2.10 per week. No. 5. Het HUIS en ERF, als voren, naast het vorige perceel, No. 128, groot 28 centi aren; bevattende beneden: Winkel, Binnen kamer en Plaatsje, en boven: Voorkamer, Achterkamer en Zolder. Verhuurd voor 1.75 per week. No. 6. Het HUIS en ERF, als voren, aan de Langegracht, No. 119, groot 43 centiaren, bevattende Voorhuis, Binnenkamer, Keuken, Plaats en Zolder. Verhuurd voor f 1.76 per week. No. 7. Het HUIS en ERE, als voren, in de Tweelingstraat, No. 2, uitkomende aan de Langegracht, groot 38 centiarenbevattend* Voorkamer, Keuken, Plaatsje en Zolder. Het perceel is voorzien van Duinwatc leiding. Verhuurd voor f 1.50 per wesk. No. 8. Het HUIS en ERF, als voren, i. de Hoefstraat, No. 51, groot 73 centiaren bevattende beneden: groot Voorhuis, Zy kamertje, Binnenkamer, Keuken, Plaats on stukje Grond; boven: Voorkamer, Achter kamer en Zolder. Het perceel heelt Regen en Putwater. Verhuurd in 3 gedeelten, te zamen voor f 2.95 per week. No. 9. Het HUIS en ERF, als voren, aan de Binnenvestgracht, achter het Plantsoen, No. 18, gToot 46 centiaren, bevattende: Voor kamer, Binnenkamer, Keuken Plaats en Zolder. Het perceel is voorzien van Duinwaterleiding. Verhuurd voor f 2.15 per week. No. 10. Het HUIS en ERF, alsvoron aan de Waardgracht, No. 44, groot 45 centiaren bevattende groot Voorhuis, Binnenkamer, Keu ken, Plaats en Zolder. Verhuurd voor 1.50 per week. No. 11. Het HUIS en ERF, alsvoren aan de Korte Langegracht of Lammermarkt, No. 42, groot 46 centiaren; bevattende beneden. Voorvertrek, Binnenkamer, Achterhuis en Plaats; boveD: Voor- en Achterkamer en Zolder. Verhuurd voor f2. per week. De Kamers der perceelen zyn voor het meerendeel behangen, voorzien van Kastec Slaapplaatsen, Stookplaatsen en verdere ge makken. De perceelen zyn te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10-2 uren. Te aanvaarden by de betaling der kooppen ningen den lsten Augustus 1895. Meerdere inlichtingen zyn te bekomen ten Kantore van genoemden Notaris KLAVER- WIJDEN, Plantsoen 45, alwaar op iederen werkdag tusschen de veiling en den afslag, van 10 3 uren, verhoogingen kunnen wor den gedaan tegen genot van één vlffde der verhoogsom. 4530 102

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3