dat by het lezen het geziene, getoonde en ge- notene weer voor den goest ro.jpt, duidelijker dan beschrijvingen het zouden kunnen. Ten volle kunnen wij op deze maskerade toepassen: klein, maar rein! Zeker, de stoet was i i-t groot. De deelneming neemt lang zaam, maar zeker af. Of wü hieruit gevolg trekkingen mogen maken voor de toekomst dezer studenten optochten, wie zal het zeg gen? Zooals de zaken thans staan, zou men zeker tot de profetie geneigd zijnZe sterven een zachten, geleidelijken dood, de zoogenaamd slechte tijden zullen ook dit weelde artikel wel onmogelijk maken, doch, wie weet, als er et-no reactie komt, bloeien ze wellicht met nieuwen luister op? Opvallend was, dat bij oeue dergelijke maskerade zoo verbazend wei- Dig vostrollen waren, waarvan nog het over- groote meerendeel door anonymi werd waar genomen. De eerste groep, de magistratuur enz van Bergen-op-Zoom, leverde niet vele merkwaardigheden op. Vermelding verdienen hier slechts de prachtige kostumes van "Wil lem Van der Rijt en Lodewijk de la Ké thulle, die de nu volgende paardengroep, ook tot de stadsgroep behoorende, blonken uit Aelbrecht van Nassau, in het geel, Emanuel van Portugal, in een fraai rood pak, en Philips van Hessen. Ook het zwarte kostuum van Jacques de Chantraine was mooi. De grijze kostuums van Lambert Van der Well en Pierre de Baldran staken eigenaardig af bü de levendiger© kleuren. Het vendel bergschot ten trok ons bijzonder aan. De schilderachtige kleüdmg der hooglanders leverde eene zeer fraaie tegenstelling met de overige alle meer of min elkander gelijkende kostumes. Het vendel was natuurlijk op Maskerade sterkto, d. vv. z. vier man. Hij schijnt tot de utopieën te behooren, de wensch, dat dergelijke groepen, als hellebaardiers, boogschutters, piekeniers of hoe ze heeten mogen, eens door een ilink voldoend aantal vertegenwoordigd werd n. Nu is de indruk altijd zeer nietig. Prins Maurits, die nu spoedig volgde, bereed een prachtig paard en muntte in zijn, vooral van nabij beschouwd prachtig, koperen har nas, een goed figuur. Toch moet ons de ver klaring van het hart, dat een harnas op zich zelf zich minder eigent voor de hoofdfiguur dan b. v. een vorstelijke mantel. De figuur zelve blijft nu wat schraal. De pages droegen groen, wat gunstig by den hoofdpersoon afstak. Frederik Hendrik was hoogst eenvoudig, Ernst Casimir had een zeer aantrekkelijke kleeding, brum met zwart harnas en dito helm. Hierop volgde zeker de meest sympa thieke persoon der gansche maskerade, de nazaat den doorluchten voorvader voorstel lende, Herman Otto van Limburg Stirum in oen rijk en fijn kostuum. De hem ter zijde rijdende Georg van Baden Durlach droeg eon dergelijk gewaad. Doch het zou ons te ver voeren als wij zoo den optocht wilden ontleden, en bovendien, hoezeer kan onze smaak en opvatting van dien van anderen verschillen. In het algemeen herhalen wij dus: klein maar rein. Er waren prachtige, schitterende kostumes bij. Het model der punthoeden was in onze oogen niet zoo aanlokkelijk als de bevederde slappe hoofddeksels; toch stonden ze hier en daar zeer goed. Wij kunneo twee dingen onderscheiden: bijzonder fraaie kos tumes en in het oog vallende figuren. Onder de eersten rangschikken wy nog Christiaan van Brunswijk-Lunenburg, Willem van Nassau- Siegen un den graaf van Tburn, terwijl ook Willem van Limburg Stirum, de broeder van den hier boven genoemde, een plaats verdient. Op zichzelven staat, wy zouden haast zeggen bovenaanErnst, graaf van Mansfeldt. Zijn prachtig zwart harnas stak uitstekend af bij het witte paard, dat hij boreed; het was een echt ridderlijke figuur. Onder de in het oog vallende figuren noemen wij in de eersto plaats den kranigen banier drager van Prins Maurits. Dat de arm van Otto van Gendt moe werd door het torsen van een prachtigen, maar zwaren standaard.laat zich hooren, de edele ridder had volkomen gelijk met zoo af en toe dien last aan een ander toe te vertrouwen. Naast hem noemen wij nog de la Kéthule, den graaf van Thurn, Doio van Inn en Knyphausen, sir Herbert, enz. enz. Muziekcorpsen openden en sloten, als naar gewoonte, den stoet. De maskerade bewoog zich rustig en geregeld door Leidens straten voort, overal aandachtig bekeken en hier en ginds toegejuicht. Op enkele plaatsen werd halt gehouden. Vermelden wij daarvan slechts de sociëteit Minerva, den burgemeester Mr. F. Was, den graaf van Baden-Durlack en Hotel Levedag. Op laatstgenoemde pleister plaats o. a. werd den hoofdpersoon en gevolg een glas feestwijn aangeboden (merkErnest Irroy en Co., dat is nu toch eens eene bijzon derheid 1) Aan vele zadelknoppen prijkten reeds prachtige kransen en bouquetten, toen de stoet na een langen tocht hongerig en dorstig op het feestterrein aankwam om een korten halt te houden. Men steeg af en wandelde een oogenblik tusschen het zeer talrijk pubüek rond. Na afloop van den grooten ommegang had in het feestgebouw de gemeenschappelijke maaltijd plaats der gekostumeerden. Hartelijk dankbaar voor al het fraais, dat wij gezien hebben, zullen wij hun die ruste gunnen en ben ïfs daarbinnen niet bespieden. Na een korte rust komen Leidens inge zetenen zei ven weer te voorschijn, en vullen de verschillende stellages. Het weder houdt zich prachtig. Wel heeft het in den loop van den middag een oogenblik gedreigd, maar toch is het stil en droog gebleven: de illuminatie kon het niet beter treffen, Overal reeds wordt zij aangestoken en wy kunru-n ons uveilnL" n dat zij in alles op alle andere vorige illu minaties gelijkt. Zij gaf de stad een gezellig aanzien, maar verder zullen wy er over zwygen. Dat is nu te bekend, om nog vele woorden te verdienen. De enkele verdienste ljjkö verlichtingen, by particulieren aangebracht voldeden goed; hun allen onze hulde. Als ver sieringen vermolden wfl uitsluitend Peek Cloppenburg, Cahen, Knaap, Kooy met zyn prachtig wapen en het aardige schilderstuk by den heer Mulder. Het feestterrein ziet er bij avond verbazend gezellig uit. lL.t electrisch licht voldoet goed. Na de welverdiende rust toog de maskerade van het feestterrein, mooi op tyd weer uit, tot het houden van den ommegang met fakkel licht. Door geheel Leider, was slechts één roep over de kranige houding der deelnemers zóó vermoeid, en nog zóó mooi te paard, alle nog zóó uitstekend in orde. Waarlijk, dat is vroeger wel eens anders geweest! De geest drift voor de verschillende personen en groepen was nu uit den aard der zaak wat warmer, de feeststemming was dan ook aanmerkelijk gestegen. En toch, eere wien eere toekomt, nergens hebben wy een wanklank vernomen, norgons werd de algemeene vreugde bedor ven, nergens ontaardde de vroolykheid in iets ergers. Overal gulle, desnoods uitgelaten, maar immer geoorloofde joligheid: de dui zenden lichtjes hebben een gelukkig feest beschenen. Toen wy don stoet voor de laatste maal op het Rapenburg zagen, kregen wy door het fantastische licht toch den sterken indruk: Het is toch mooi geweest. Vooral Maurits was prachtig. Hem zóó in de verte te zien aankomen, het harnas al dat licht weerkaat sende en boven dien vuurgloed de rossige pluimen uitwapperende, dat was prachtig. Dien aanblik zal ons lang bijblijven. Wel klein dus, maar rein! Dat blijft waar! En naast hare oudere zusteren zal dan ook deze Maske rade eene eereplaats blijven innemen in óe annalen van het Leidsche Studentencorps. Nogmaals warme hulde aan allen, dank voor alles. Het is schitterend geweest! Eet open hof. Voor het hedennamiddag door prins Maurits gehouden open hof was de volgende uitnoo diging, in Gothische letters gedrukt, verspreid. Allen die dit lesen saluyt! Doet te weten Maurits, Prince van Oraniën, dat Hy op den dagh, naer dat Hy Syne blijde inkoomste sal hebben gehouden in dese goede ende wijtvermaerde stede, sal houden een Open Hof Ende opdat evensere daerdoor als- door Sijne krygsdaeden Syn roem ende Syn eere alomme worden verbreit, soo worden tot desen Hove instantelijck gebeden de naevol- gende persoonen metgaders dorselver huys- vrouwen ende dochteren, sooverre sij in den echtstaet verkeeren ende met dochteren ghe- segent sijn, soomede met vriendinnen derselver dochteren, diewelke sy de feestelycke weke geduurende sullen herbergendie hooghe Re- geerderen ende Besorgheren der Hooghe Schoole door Sflnen doorlughtigben Vader, Saligher ende hooghroamryc.ker gedachteriisse, gesticht; die Edele ende Erentfeste Heeren Burgemeos- teren, Schepenen ende Vroedschappen deser stede; die wijtvermaerde Leeraers aen die Schole bovengenoemt; die Oversten der krijgs- luyden, dewelcke dese stat inneheeft; die ge leerde Doctoren in die Heilige Godtgeleertheit; die meesters ende Licenciaten in den Vryen Konsten, in Loyen ende Decreten, ende in medicynendie studenten aen der Schole bovengemelt, ende voorts alle die door hare jegenwoordigheit den giants ende den luyster van den Hove vore geuoemt konnon verhoo- ghen. Dat sy ten dage bovengeseit verschy- nen na den noene, in hare kostelyckste habij ten: die Heeren in haren staetkleederen, die edele Vrouwen ende Maeghden in scboonen witten ofte anderen lichtcouleurigen gewaden, opdat die glorie van desen Hove straelen mooghe tote aen den versten eynden van den Nederlanden. Aan de oproeping was druk gevolg gegeven. Het was een eigenaardig gezicht, die bonte mengeling van kleeren en kostumes der deel nemers aan den hi6torischen optocht, die daar op de maat der tonen van de muziek van Wedemeyer's orkest uit Amsterdam, door de paden in den aanvang ronddwaalden, in afwachting dat Zyne Doorluchtigheid zou verschijnen. Ongeveer te kwartier over tweeën verscheen hij in zyn met vier schimmels be spannen wagen. Onmiddellijk weerklonk het Wilhelmus, alle groetten Prins Maurits, die langzaam voort reed tot bij den iogang van het gebouw. In het begin liet zich alles recht vrooiyk aanzien; een stortbui verdreef echter eenigo oogenblikken daarna alle aanwezigen voor een geruimen tyd naar binnen, in de tent bescherming zoekende voor de zware droppe len eener onweersbui. Gelukkig echter dat dit slechts voor korten tyd de gemoederen in minder aaDgename stemming bracht, de zon bracht alles weder tot het vorig aanzien. Gremengd TVieu~\vs. Men berekent dat er gisteren alleen door de Hollandsche Spoorweg-Maat schappij uit beide richtingen 22,000 personen naar Leiden zfin vervoerd. Behalve de gewone treinen, liepen er meer dan 80 extra-treineD. De Staatsspoor (lyn LeidenUtrecht) bracht 1516 personen naar hier met de gowone treinen en één extra-trein heen en één terug. Was de drukte aan het station overdag, vuoral i i den morgen, groot, dos avonds was zy overstelpend. Niettemin ging alles - \oor zoover dit natuurlijk mogelijk was geregeld, dank zij don genomen voorzorgsmaatregelen en het optreden van dwi chef, onJerohef en VirJore beambten en personotl. Ook do politie wist in de stad de orde goed te handhaven, als gevolg van het met tact optreden daar, waar kloppartijen dreigden te ontslaan. De politie te paard aan het hoofd van den stoet maakte een kranig figuur. Een uitstekende maatregel was ook het besluit van den burgemeester, waarbjj des avonds het rijden van voertuigen in het centrum der stad verboden was. De als opeen gepakte wandelaars waren er nu beelwat veiliger dan andere jaron. De trams hadden het ook bijzonder druk en er voeren heelwat extra-stoombooten. Het drukke spoorwegverkeer van uit Den Haag mocht voor den toeschouwer op het per ron der Hollandsche spoor aldaar een bepaald amusement heeten. Dat klouteren van die reus achtige menigte, die tegen geen stomp of tred op de teenen opzag om een plaatsje te veroveren in een der treinen was koddig om aan te zien. Politie-agenten deden dienst als condu^ teurs; naar le, 2e of 3e klasse werd niet meer gekeken, men sprong maar in de coupó's en menigeon, voorzien van een plaatsbliljet 2e kl., kwam in den goederenwagen terecht; en wat anders niet geoorloofd is, dat men namelijk op de balkons der 3de klasse wagens stond, werd nu oogluikend toegelaten. Men schrijft ons helen uit Den Haag: By de spoorwegdrukte van gisteren bevon den zich te midden van velen, die, om toch maar naar Leiden te komen, zich tevreden stelden met een staanplaatsje in den goe derenwagen van den trein: een opperwaar- digheidsbekleeder aan het Hof en een vreemde diplomaat, hoofd van zending by eene Zuid- Amerikaansche republiek. Tusschen Den Haag en Leiden liepen gis teren op de spoorbaan der H. IJ.-S. M. 84 extra treinen ter gelegenheid van de maskerade. Van Den Haag vertrokken 13,596 maske- radegangers. De laatste trein kwam uit de Sleutelstad 's nachts vjjf minuten voor drieën in de resi dentie aan het station aan. Ook vandaag was 't nog vry druk. De zakkenrollers schijnen ook present te zyn gewe.st, alhans hier en daar werd aan gifte gedaan van het vormissen van horloge of portemonnaie. Naar wij vernemen, is de hoer C. W. H. Verster do welbekende heraldi cus de schilder van het wapen van Prince Mouringhe, dat in de étalage van den heor M. Kooy, aan de Broestraat, gedurende deze feestweek geëxposeerd wordt. Terwijl do heer M. J. Van Laren zorgde voor de nette versieringen bij de heeren Cahen, Peek Cloppenburg, de studenten-sociëteit enz., was hier de smaakvolle omlijsting van het wapen door bloemen en planten opgedra gen aan den heer A. D. Den Older. Zy, die hot volledige, aan kleuren zoo rijke, fraai uitgevoerde wapen van onzen doorluch- tigen gast nauwkeurig willen zien, vinden dus daartoe nog gelegenheid te over. Toen gistermiddag by den eersten omme gang de stoet het sigaren mabazfln van den heer Kooy voorbytrok, deed deze door eene in het wit gekleede jongedame Prins Maurits eene „preuve van sflne costehcke cigaren" aanbieden, waarbij de hieronder volgende aan vrage op Oud Hollandsch papier: Aan sijne Princelicks Excellentie Den Doorhuil ightn ende Eooghgheboren Vorst MouringhPr ince van Orangien grave van Naseouenetc.t etc. Gevet alderonderdaenigst te kennen Martinus Kooy, borgher van die goede Stede Leyden, coopman in toeback ende cigaren op de Breede8traet 121 over 't Raedhuys, dat hy uit de Nieustydinghe tot de erva- ringhe geconien is dat Uwe Princelicke Excel lentie op deeson heuglycken dagho eene statelicke intoght sal houen binnen deese Stede, alsoo het sou konnen 6yn dat uwe Prihce licke Excellentie moghtet onbekend wesen de treffelycke hoedaenigheden der waeren, dewelcke in sijnen winckol te becoomen 8|jn, Soo is 't dat hy uwe Princelicke Excellen tie bidt om de faveure van eene kleene preuve sijner costelicke cigaron te moghen aenbieden opdat het uwe Princelicke Excellentie blycken mogbet datte syne goede waeren aen billicko pryson werden afghegheven. Ende opdat Uwe Princelicke Excellentie sich goedtjonstigh moghet verwaerdighon hem oir- lof te gheven tot het voeren van het prince- lick wapen. Van uwe Princelicke Excellentie de ghetrouwe dienaer, M. Kooy. Tot Leyden den 18en van Somermaendt Ao. Di. MDCCCXCV. De Prins nam de sigaren welwillend in ont vangst. Ze waren voor hem zeer net verpakt. Buiten op de kist staat „Preuve", in de kist: „Aen Piince Mouringhe." De gevel van den boekhandel des heeren G. Los prykt ook met eene fraaie versiering van groen, wapenschilden en tropeeën, welke veler aandacht tot zich trekt en dit dan ook alleszins waard is. Het groote nieuws voor de vol gende weck der Wereldtentoonstelling te Am sterdam is dit: Prins Maurits zal zyn vendel komen inspecteeren! Aan de bemiddeling van mr. Westendorp, secretaris van de feestcom missie, en den heer Legrand, is het nl. te danken, dat de hoofdpersoon van de Leidsche Maskerade met een gevolg van ongeveer 50 personen naar Oud Holland zulien komen, vu-1 niet officiéél, maar toch niet incognito Dezo toezegging is altbans verkregen: Zyno Prin celyke Excellentie zal in hoogst eigen peiaoon met een schitterend gevolg op Oud Holland komen, op Woensdag 26 Juni. Op de gisteren gehouden paarden markt te Rijnsburg waron circa 100 paarden aanwezig; dat is slechts ongeveer het halve aantal van andere jaren. Oorzaak daarvan zyn voornamelyk de hooibouw en eenigo anuiro paardenmarkten, dien dag gehouden. De handel daarentegon was levendig en vlug. Aan het strand te Noordwijk aan Zee is het lyk aangespoeld van een man, behoord hebbende tot het in den Mei-storm vóór Katwyk verongelukte visschersvaartuig. Het lyk werd herkend als dat van Huig Van der Bent. Uit Delft wordt gomeld: Gister- morgen omstreeks halftien reed G. Lieshoud uit Rotterdam met zyno vrouw prachtig uit gedost met een bespannen voertuig langs de nieuwe vaartverbreeding, met het doel de maskerade te Leiden te gaan zien, toen door eenig toeval het paard schrikte en met het rytuig in de vaart terecht kwam. Gelukkig dat er velen in den omtrek ziek ophielden. Een van hen, N. Van Leeuwen, werkman alhier, sprong zonder zich een oogenblik te bedenken gekleed in het kanaal; hy bracht eerst het echtpaar op het droge en vervol gens, na de strengen te hebben doorgesneden, insgelijks paard en rytuig. Beiden druipnat hebben hun toevlucht ge nomen in ,,'t Huis ter lucht", zoodat er van de plcizierreis wel niet veel zal zyn gekomen. (D. C) Voor het tweede kantongerecht te Amsterdam, kantonrechter jbr. mr. J. W. Quintus, zyn de pleidooien gevoerd in zake den toegaDgsprys der tentoonstelling. Zooals men weet, is op een avond, dat op de tentoonstelling de toegang voor twee tickets werd verstrekt, door den deurwaarder Menagé Challa aan het bestuur der tentoonstelling een exploit beteekend, waarbij dat comité aango maand werd,iemand den toegang te verstrekken tegen overgave van één ticket. Desniettemin werd dien persoon de toegang voor één ticket goweigerd. Voor den eischer trad op mr. Caroli; voor den gedaagde, de Vereeniging „Hotelwezen- Tentoonstelling", mr. Nf A. Calisch, voor zitter van het Uitvoerend Comité. Mr. C. toonde aan, dat tickets als door het comi'é worden uitgegeven, aan toonder zyn, evenals byv. een spoorkaartje naar Slolerdyk, en dat de directie van de Hollandsche Spoor niet het recht heeft om zulke spoorkaartjes eenmaal uitgegeven hebbende, later twee of drie of meer kaartjes van datzelfde traject te vragen. Wat de schade-quaestie betrof, wees mr. C. o. a. op eon vonnis van het tweede kanton gerecht te Amsterdam, waarbij geconcludeerd was, dat in dorgolyke zaken geen terugbe taling, maar schadevergoeding moest gevorderd worden. Op deze en an Jere gronden vroeg mr. C. voor zyn cliënt f 10 schadevergoeding. Mr. Calisch concludeerde, dat de eischer niet ontvankeiyk zal worden verklaard. Na re en dupliek word de uitspraak be paald op 1 Juli. Te Moordrecht zyn twee kindo- ren van den landbouwer T., 3 en 5 jaar oud, onopgemerkt in het water geraakt en ver dronken. Van een koopman, die gisteren op de paardenmarkt te Utrecht twist had gekregen, werd een som van f 140 in bank papier afhandig gemaakt. De man kreeg daarby nog een wond aan den neus, die verbonden moest worden. Het gerucht, hedon te Beriyn ver spreid, dat de Engelsche kruiser „Endymion", die op weg is naar Kiel, tot by woning van de opening van het Noord-Oost-zee kanaal, schip breuk beeft geleden, is volkomen ongegrond. De staking der bakkersgezellen te Buda-Pesth, welke geëindigd schoen, wordt weder met kraebt doorgezet. LEIDEN, 19 Juni. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 23° C. 73.4" Fahrenheithedenmorgen 8 uren 19° C. 66.2 F.; 's middags om 12 uren 24° C. 75.21 F.; 's namiddags 4 ureD 23 6° C. 74.3° F. Nu men te midden der feesten vorkeert, is het niet misplaatst de aandacht te vestigen op den „Prins Maurits-marsch", welke naar aanleiding van het thans gevierd wordende lustrum verschenen is by de firma Blanken berg en Co. alhier. Is het aantal gecomponeerde marschen ditmaal zeer groot, die van den heer Joh. C. Geyp behoeft zeer zeker voor de andere compositiën niet onder te doen. Wy kunnen hem den beoefenaar van bet piano-spel dan ook byzonder aanbevelen. Ook het uiterlijk kan fraai genoorad worden. Het titelblad is met toestemming van den hoofdpersoon getrouw naar zyne voorstelling in den optocht, door onzen stadgenoot den heer G. J. Bos geteekend, terwyi de heer P. W. M. Trap alle eer heeft van het drukken en kleuren. De afdeelingen van de Tweede Kamer voor het onderzoek der voorgestelde herziening van de personeele belasting waren gisteren druk bezocht en hebben heden de behandeling van het ontwerp voortgezet. Naar wy vernemen, is by de algemeene b schouwingen de nauwe sam.nhang tusschtn deze belastingwet en het kiesrecht van ver- schillendo zijden nader op den voorgrond gesteld en is ook gewezen op de onbek' nd- hei 1 met do jlann-n t-n opzichte der go- m ei te fi.-i.iK i' n, by de beoordeeling van deze geheeld zaak. D 3 hoofdtepalingen der wet, voor zoover reeds besproken, zouden instemming hebben gevo nlen t.y do meerderheid, behalve de wyzo van regeling van een aflrtk voor kinderen, uij grooto br zwaren ontmoet. De officier machinist 2e kl. W. J, Vermeer, uit Oost-Indió in Nederland teruggekeerd, is op non-activit it gesteld. Door de rechtbank te Rotterdam is, ter vervulling van de vacature van kantonrechter in h t eerste kanton aldaar, opgemaakt do navolgende alphabetische lflst van aanbeveling: jhr. mr. J. L Stern, kantonrechter te Den Helder; mr. C. W. Vollgraff, rechter te Alk maar, en mr. J. K. Van Weel, kantonrechter te Schoonhoven. Naar „De Amst." verneemt, is aan prof. Molengraaf!, te Amsterdam, het aanbod ge daan, op te treden als chef van den geologi- schen dienst in de Transvaal. TWEEDE kAHEK. Rijkspostspaarbank. Door de heeren Kerdyk en Drucker zyn twee amendementen voorgesteld op bet aan hangige wetsontwerp: 1°. op art. 8 om tot een bedrag van f 2400 te verhoogen het maxi mum van rentegevenden inleg door vereeni- gingen, stichtingen en fondsen van maatschap- jelyk of godsdienstig btlang of tot onderling hulpbetoon, en 2°. op art. 9 om bevoegdheid te geven ten hoogste 1/10 van hot te beleggen kapitaal te doen beleggen in schuldbekentenis sen ten laste van naamlooze vennootschappon en coöperatieve of andere rechtspersoonlyk- heid bezittende vereenigingen, die zich ten doel stellen de huisvesting der mingegoeden te verbeteren. Academie-nieuwe, Leiden: Geslaagd is voor hot candidaats- examen in do wis- en natuurkunde, de heer E. A. Steinmetz. IVJC ar lit berichte n. liodegruve, 18 Jam. Aaagevoord 3)9 wagens Eaae, 21,723 etuke. we;eade 'J7.512 KG. Pry< late soort Gondeche 22/ïO a f 21.—, zwaardere 1 2G 50, 2de soort 20.a 21.50; hieronder 33 wagens Derbykaae, prga Into soort /"24.50 a/—.2de soort f 20.a/22.— 38 wagens Edammer E&as, prrje 1ste soort f 26. a f2de soort f 21.50 a f 23.commissie f wagen Leidsche Kaas: f het schip pond. Faudcl matig. Vee. Aangevoeld 3 p°arden, schapen, 151 lam meren, f 8 f 12, biggen. liotterdam, 17 Jnni De markt woe heocn slecht bezocht. Het was weder hoofdzakelijk Witte Tarwe waarn t do aanvoer bestond. Eerai hield men die op vorigo prijzen maar alleen de beste aoorte vonden gading cn moest men al spoedig iets later zelfs 15 a 25 cents lager afgeven om wat te kunnen verkoop» n. Het meeretideol bleef echter over om :at vele houders niet ge. eigd waren tot die verlaging af te geven. Canada kwam byna niet voor. INLANDSCBE GRANEN. Vlaam. en Zeeuw., do beste 6.f 6.20 tot ƒ6.35 dito dito mildolb. 5.10, 6.25 5.40 Flakk. en Ovorm., de beste 5.80, 6.— 6.20 dito dito middelb. 4.80, 5.5.20 Mindere en geringe soorten 4.40 4.60 Canada4.75, 5.5.30 Voorts werd verkocht per 100 Eilo. Goede quallteit Witteƒ7.50 a 7 60 Middel dito6.70», 7.— Mindtro dito6.25 6.50 Roode Tarwe werd niet aaugebodon. Rogge was er nu weder te veel, waardoor de prijzen dooréén 20 cents lager liopeD. Zcouwscho en VI., n. qual., 4.30, ƒ4.60 tot ƒ4.80 Ovorm. en N.-Brab., „4,«4.20 «4.40 Geringore soorten „3.75 „8.90 Gerst werd weder vaa ƒ2.75 tot ƒ8.30 voor de Voor verkocht; do Zomer- echter vlugger dan de Winter. Chevalier Dog even schaars. Haver ooverandordde geringere soorten bleven meestal onvei kocht. Blanke en wichtigoqualiteit van 2.90 tot ƒ3.25 Zeeuwecho on andere inl. Voerj.„2.50 „2.80 Lichtere dito dito a 2.2.40 Geringere soorten1.50 1.1)0 Spelt ƒ2.70 tot ƒ8.35. Paardenboo.cn, Duivenboonen, cn Schaponboonei kwamen niet voor. Broiitbooaön waren elechts by kleinigheden te plaatseD. Wittebconen niet voorbanden. Blauwe Erwten waren niet gewild. Men vroeg voor de Voor /5.1b tot ƒ6.10 naar qualiteit. Schokkers bu tentijde. Koolzaad zonder verandering. Hennepzaad 6.80 tot ƒ8.60. Kanariezaad stil; prijzt-n onveranderd. Het beste -.75 tot 9,25, middel-qnaliteit 7.76 tot ƒ8.40 en goringore eoorten ƒ7.— tot ƒ7.60. BUITEN LAN DSOHE GRANEN. Tarwe mot minder aaobodvooral de betere soorten zyn echaars geworden. In Rogge was weder meer bandel vooral in de goedkoopste eoorten. Helenaƒ128 tot ƒ132 dito mindere„124 „127 Bulgairacbe„„130 Nicolajef124 Taganrog119 120 Temrink„„116 In Gerst ging niet veel om. Odessaƒ100 tot ƒ102 Taganrog100 103 dito zwaardere105 dito stoomende100 Eupatorii „„106 Haver zeer vast. Rcvalƒ0.10 tot ƒ6.40 Libau6.75 dito mindere5.50 Boekweit zonder handel. Boek weitgrnt ten. Grovo St.-retereburger220 tot 223 Voor-Erwten van 5.30 tot ƒ5.70. Mais. Bonte Amorikaanschoƒ124 tot ƒ125 dito dito mindere 120 122 dito spoedig gewacht uit stoomboot 116 „117 Novoroaisk. 118 120 Turkecbe 124 CinquaDtine140 Publieke Veilingen. De geannonceerde Helena-Roggo en Lib&n-Haver werden opgehouden. Circa 100,000 Kilo m/m. BS. Laplata-Tarwe werden verkocht van ƒ111 tot ƒ131 per 2400 Kilo, volgens qualiteit, a contant en met 1 pet. verhooging voor Voilingakosten.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3