Bears van Amsterdam. do koning heeft do Engel^cho regeering een nieuw bewijs gegeven van do sympathie, welke zy voor Italië gevoelt, door den invoer van wapenen naar Abessinië te vei hinder«n. Wy zyn volstrekt niet voornemens, een avontuurlijke politiek te volgen, maar streven uitsluitend naar een duurzame bevestiging ▼an ons gezag in Afrika. Ook tot beieiking van dat dool meenen wy te mogon aannemen, dat er volkomen eenstemmigh -i<i bestaat tusschen het Italiaansche volk en den koning." De Italiaansche afgevaardigde Ferrari, h.t slachtoffer van den aanslag to Rimini, is gisteren overleden. Do heor Ferrari was een der bekwaamste leden der uiterste linkerzijde. Hy werd in 1S49 to Rimini geboren, promoveerde in 1870 te Pisa in de rechten en vertegen woordigde sedert 1880 zijne geboortestad in do Kamer. In de Kamer, waar zijne advie zen over juridische en ficantiéele zaken op hoogen prijs werden gesteld, behoorde de overleden afgevaardigde tot do gematigde bestrijders van den heer Cri.c4>i. Groot-Brltauaië» In het Engelsche Parlement, dat na do Pinkster-vacantio gisteren weer bijeenkwam, zullen gedurende de eerste dagen alloen wots ontwerpen behandeld worden van onderge schikt belang, waarbij hst ministerie geen gevaar loopt. E rst indien lord Rosebory er too overgaat, den strijd tegen het Hoogerhuis a.n de orde te stellen, is eene beslissing te verwachten. De hertog van Orleans is Zondag te Londen aangekomen. Hij is nog niet geheel herstel 1 van de gevolgen van den val van zijn paard. De toestand van den heer Gladstone, die sedert eenigen tijd aan eene vrij ernstige verkoudheid lij 1t, is ongunstiger geworden. Op bevel van zijn geneesheer moet Gladstone het bed houden. Het is derhalve nog onzeker, of de bejaarde staatsman aan zijn voornemen kan gevolg heven, om met sir Donald Carrie, de feesten te Kiel te gaan bijwonen. De zoon van den Emir van Afghanistan heelt de vorige week by den lord-mayor van Londen gegeten. De City heelt het geweten. In de voornaamste verkeersader, Strand, Fleetstreet en Cheapside, was het verkeer enkele uren gestremd, want Nasrulla Khan had zicb, als gewoonlyk, verlaat. OosjtenrjjU-IIoM^.-.Monttrchle, De troonrede van keizer Frans Jozef is door beide Delegaties zeer goed opgenomon. In het feit, dat de Armenische en do andere Oosterscbe quaestiën slechts vluchtig aangeroerd werden, ziet men een bewys, dat de regeering geen ernstige verwikkelingen vreest. By den ge- bruikelyken rondgang sprak de keizer ieder der gedelegeerden afzonderlijk aan. .Onder pieer sprak hy by deze gelegenheid den wensch uit, dat de commissie voor de kieswethervorming haren arbeid tot een goed einde mocht brengen. Tevens merkte de keizer op, dat de parle menten waarschijnlijk ook nog in Augustus zouden zitten. De dreigende werkstaking der post- en telegraafbeambten te Pesth is Zaterdag uit gebroken. Een duizendtal ambtenaren namen aan de beweging deel. Zy eischen hoogero loonen. De werkstakers bedreigden het post kantoor, dat daarop onder bewaking der politie is gesteld. De brieven en dagbladen werden Zaterdag slechts driemaal per dag rondgebracht door bestellers uit plattelandsgemeenten of vry- williger8. Gisteren was het aantal werkstakers echter reeds tot 600 geslonken en kon de dienst moer uitgebreid worden door de aankomst van 600 beambten uit de provincie. Van de tien vergaderingen, die door socia listen waren belegd, zyn twee niet doorgegaan en werd één ontbonden. De overige zyn ge houden zonder dat iets byzonders voorviel. Turkjje, Een Engelsch nieuwsagentschap meent te weten, dat de stilzwygendheid der gezanten der vreemde mogendheden na de ontvangst van het antwoord der Porte op de voorgestelde hervormingen der Turksche overheid zeer onaangenaam is Twee dagen na do overhan diging van het antwoordvzoa de Sultan den Briischen gezant, sir Philip Carrie, uitgenoo jigd hebben tot eene bespreking der bepalingen van bet antwoord De afgezant van den Sultan liet doorschemeren dat het antwoord slechts officieus was en gewijzigi zou kunnen worden; sir Philip Currie verklaarde echter dat hy het antwoord als officiüel en definitief be schouwde en do bepalingen daarvan niet kon bespreken. Eenzelfde poging werd met oven weinig gevolg beproefd by do gezanten van Frankryk en Rusland. De Turksche officier, die op het Fransche oorlogsschip „Petrel" gevangen werd gehou den, is aan de overheid uitgeleverd. De sultan degradeerde hem en liet hem voor den krygs- raad terechtstaan. Rusland. Volgens de „Frankf. Zeit." denkt de Russische regeering er aan het Deensche eland Christiansö, in de Oostzee gelegen, te koopen, ten einde aldaar een kolenstation aan te leggen. De Russische admiraal, baron I redericks, heeft het eiland geïnspecteerd en is naar Kopenhagen vertrokken om met de Deensche regeering over den koop te onder handelen. De haven van het eiland is 4 -5'/2 meter diep en dus voor groote schepen on- tosgankelyk en bovendien liggen in de naby heid van het eiland tal van gevaarlyke klippon. Vroeger waren or op het ei'and ves tingwerken en bestond er z"lfs een staats gevangenis. Deze laatste is echter opgeheven en de vestingwerken zijn in 1855 gesloopt. Het eiland telt slechts 274 inwoners Uit St. Petersburg wo-dt gemeld, d-t de Staatscourant eene keizerlyke ukaze bevat, waarbtf een gezantschap by het Vaticaan wordt ingesteld. De legatie zal bestaan uit oen minis ter-resident en een secretaris. Voor de jaar- ïyksche uitgaven wordt uitgetrokken een som van 16,000 roebels. Znld-Afrika. Omtrent den Kafferoorlog in Transvaal wordt uit Kaapstad aan de „Times" gomeld, dat generaal Joubert do voornaamste kraal van het opperhoofd Magoeba verlaten hoeft gevonden. Magoeba zelf en zyn volgelingen hadden de wyk genomen in de bosschen. Formosa. In een o.'liciëel rapport van Kabajama, den Japanschen gouverneur van Formosa, wordt de ondergang dier eendaagsche republiek be schreven. De keizerlyke garde, pas geland, marcheerde naar Keloeng. Zy vond onderweg herhaal- delyk tegenstand. Het weer en de wegen waren slecht; de kanonnen moesten worden ge dragen. By Zoo-i-ho werd de vyand met een verlies van 100 man teruggeslagen, terwyi de Japanners 18 man verloren. De aanval op Keloeng stiet op een wanhopigen tegenstand, maar eindeiyk vermeesterden de Japanners de stad en hare forten. Vele wapenen, munitie en proviand vielen in hunne handen. De sterkte der Chineezen werd op 6000 man geschat. De op9(and op Cuba. Te oordeelen naar de laatste berichten, staat den Spanjaarden op Cuba nog een ernstige stryd te wachten. Volgens een particulier telegram, te Madrid ontvangen, is de insur- genten-generaal Maceo van plan, met 5000 man een aanval te doen op de stad Santiago. Een te Jacksonville verscbynend blad meldt dat een schoener, met 280 Amerikaansche vrijbuiters aan boord, van Key West ver trokken en op de noordkust van Cuba geland is, waar zy zich hebben aangesloten by een bende van 2000 opstandelingen. Zy brachten 500 pond dynamiet mede en waren vergezeld door een fabrikant van ontplofbare stoffen en een geroutineerd telegrafist. Do aanvoerder Gomez most te Camaguay geland zyn, waar 700 opstandelingen zich by hom hebben aan gesloten. De opstandelingen beweren dat zy 10,000 man sterk zyn, waarvan 7000 goed gewapend. De Spaansche bezetting van het ejland telt echter meer dan 30,000 man, behalve do 10,000 man versterkingen, die op aanvraag van maarschalk Campos nog zullen gezonden worden. Op het oogenbhk kan de maarschalk, ten gevolge van het regenachtige weder, geon doortastende maatregelen nemer. De alge- meene opinie te Havana is, volgens den cor respondent der „Times", dat de opstandelingen, al kunnen zy het misschien nog maanden uithouden, ten slotte toch het onderspit zullen delven, vooral, daar de autonomistische party, die in den vorigen opstand zulk een machtige factor was, aan de tegenwoordige beweging niet meedoet. Teleg ram m e ATHENE, 10 Juni. De Grieksche minister president, Delyannis, heeft heden koning George het ontslag van het geheele kabinet aangeboden. De koning heeft dit verzoek om ontslag aangenomen en onmiddeliyk den heer Theodorus Delyannis (den oom van den tegenwoordigen minister-president) met de samenstelling van een Kabinet belast. De heer Zalmis, een van Delyanni's party genooten, is tot voorzitter der Kamer gekozen. LONDEN, 10 Juni. By de tweede behan deling nam het Lagerhuis het wetsontwerp aan betreffende de regeling van het plaatseiyk bestuur in Schotland. Vervolgens werd ins gelijks het voorstel aangenomen tot het op richten van scheidsgerechten ter byiegging van geschillen tusschen werkgevers en werk lieden. Programma van Muziekuitvoeringen. AMIC1TIA. Woensdag 12 JuDi, lo balfdrie, door bet ötafmuziekcorps van bet 4do Regiment Infanterie. Directeur de boer W. Van Erp. No. 1. Früblii g8^ru9z", Marecb, Vink; 2. Onvertu-o „La Mvette do l'ortici", Auber; 3. „Tiiao a", Walzer, Suppo; 4. a. „Ich wollt meine Lieb", l. „Grusz", Men delsohn; 5. „Marcbe-Hymne et Dauee" de l'Opéra „Aida", Verdi; 6. Maroeuvre-Marsch, Stenz. M ark t berichte n. Boilegrave, 11 Juni. Aangevoerd 319 wagens Kaae, 10,793 stuks, wegende 86,029 Eli. Prg-i lstc aoort Goudecho f 22.50 f 24.zwaardere J 23. ,2de soort f 20.a i 21.50; hieronder 32 wagons Derby kaas, prge lste soort f 2i. - a f 2do soort f 20.a f 22. 42 wagens Edammer Kaa*, prijs lste soort f 26, a f2de soort 21.50 a f 23.commissie f 1 wagen Leidsche Kaae; f het schip pond. Handel vlogger. Vee. Aaogevoerd 5 paarden, 13 schapen, 182 lam meren, f 9 a f 12, 12 tiggeD. Schiedam, 10 Juni. Noteering van de Make laare. Moutwijn /"G.Jenever f 10.—, idem Amsr.. proel f 11.60 per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling commissie f 0.80 per ketel. Noteering van den Erandersbond. Moutwijn 51/3 a f per heet. ct., zonder fast en zonder belasting Rotterdam, 10 Juni. Op de veemarkt waren, heden aangevoerd: paarden, veulens. 187 runderen, 281 vette kalveren, nuchter kalveren, 409 sohapen, 701 varkens, biggen, bokken. De prgzen van het vee waren als volgt: runderen lste qual. 35 a 36 c., 2de qual. 31 a 32 c., 8de qnal. 29 a 30 c.; kalveren lste qualiteit 41 a 45 c.. 2de qnal. 35 a 40 c.; sohapen lste qnal. 27'/s 30 c„ 2de qual. 25 a 27 c.zuiglammeren a c. varkens lste qnal. 15 a 151/2 c., 2de qual. 14 a 141/9 c., 8de qual. 13 a 13'/= c., alles per KG. Nuchtere kalveren f tot f (slacht)," dito (fok) f tot f biggen f tot f paarden van f—Xolf alles per stuk. Handel in schapen vlug, overig willig. Louden, 10 Juni. i'ricsche Boter 71 a 78 ah« TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Met 41 tegen 34 stemmen is aangenomen het wetsvoorstel L -liman om het Rijkssubsidie niet te onthouden aan byzondere scholen, wtlker ond rwyz-rsgetal ten gevolgo van on macht op den daarvoor bepaalden termyn nog niet voltallig is, nadat de heer VermonPn had ingetrokken zfin amendement, dat by de beoordeeling van de onmacht door do Regee ring gelet wilde zien op het karakter der schoo', omdat de heer De Beaufort (Wyk) dan, met opoffering zijner Vakdag ontwikkelde be zwaren, zyn stem aan het wetsvoorstel wei geren moest. Ook de voorsteller bestreed het amendement. Elflrberalpn stemden voor de wet. Daarna kwam in behandeling do motie Beelaerts c. s., vragende eene wettelyke voor ziening tot verkrijging van eenheid van tyd- rekening. De heer Beelaerts, de motie toelichtende, wees op het ongerief van de dubbele tijd rekening en op de daaruit ontstaande ver warring, waarover vooral de handelsreizigers klaagden. De minister Van Houten verklaarde zich namens de Reg. voor eenheid van lydrekening en dus niet tegen de moli*, maar verlangde van de Kamer aanwyzing van de richting, nl. Midden-Europeeschen of Amsterdamschen tyd, onder opmerking dat de locale tyd moeilijk heden oplevert voor de spoorweg- en postcor- respondentie. De heer Rutgers bepleitte den Midden-Euro p9eschc*n tijd als den eenig mogelyken, waarop de zoozeer gewenschte eenheid is te grond vesten en ter beëindiging van het dualisme. De heer Heemskerk sprak voor behoud van den Amsterdamschen tyd ais het meest over eenkomende met de natuurlijke en plaatselyke gesteldheid, en wilde dus noch Greenwich noch M. E tyd. De heer Boelaert constateerde nog de af keuring van den tegenwoordigen toestand en tevens dat de motie geen keuzo wil doen tusschen aanneming van eenigen tyd waarom trent het voorstel blyve aan de Reg. De motie te gunste der tyd eenheid werd aangenomen met 57 tegen 15 stemmen. De Kamer keurde ook goed de conclusie ter tegemoetkoming aan klachten over vertraagde uitgave van do bijlagen der Handelingen van de Staten Generaal. Over de Veiligheidswet werd geen algemeen debat gehouden. Op art. 1 der Veiligheidswot is voorgesteld een amendement der Commissie van Rappor teurs, om deze wet te doen slaan op inrich tingen, waarin voor eenig bedryf wordt gewerkt, een kracht werktuig wordt gebezigd of 20 of moer personen plegen te verblyven, maar niet op de inrichtingen, vermeld in de •Kinderwet van 1875. Voorts is voorgesteld een amendement door de heeren Kordyk on Hartogh om het minimum der werklieden te bepalen op tian en niet op 20 en aldus meer ambachtwerkplaatsen onder de wet te brengen. De heer fieldt vreest dat vele kleinere inrichtingen niet zullen vallen onder de wet. Hy stelt daarom een amendement voor, be palende dat by bestuursmaatregel de wet op andere dan genoemde bedryven kan worden toegepast. De heer Goeman Borgesius wensch te voor afzonderlijke ruimten met elkaar in gemeen schap te lezen: „By elkaar behooren." De Minister van Waterstaat blyft het noodig achten dat de inrichtingen, in de Kinderwet genoemd, zullen vallen onder deze wet. Bouw werken vallen onder deze wet. LEI DEW, 11 Juni. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw York, door middel van het stoomschip „Veendam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uiterlyk morgen ochtend om 9.25 bezorgd zijn. De wyze van verzending behoort duidelyk op het adres vermeld te worden. De. heer De Veer, voormalig administra teur van financiën in West-Indië, is werk zaam gesteld by het bureel voor de West Indische zaken aan het departement van Koloniën ter vervanging van. mr. Schoch, benoemd tot hoofdcommies ter Gouvernements secretarie in Suriname, thans met verlof naar Oost-Indië. Jbr. De Ranitz, kamerheer en particu lier secretaris van H. M de Koningin, is hedenochtend van Den Haag naar Ovorysel en Drento vertrokken ter bespreking met de autoriteiten van eenige voorbereidt nde maat regelen voor het Koninklijk bozoek in Sep tember a. s. De heer Bihourd, nieuwbenoemd gezant van de Fransche Republiek bij het Neder- landsche Hof, is gisteravond te 's-Gravenhage aangekomen en werd aan het Hollandsche station opgewacht door den gezantscbapsraad Labouret en den kanselier der legatie, die hem naar het hotel van het gezantschap begeleidden. Het moet, naar men meldt, inderdaad nog Diet vaststaan of generaal Vetter hier te lande zal biyven dan wel in het najaar weer naar Indië zal terugkeeren om andermaal in 's lands militairen dienst te treden. Het is althans bekend dat hy aan vrienden en ranggenooten, die den generaal hierover ondervroegen, nog geen beslissend antwoord heeft kunnen geven. „De opkomst van het Nederlandsch gezag ovar Ceylon" is de titel van de ïyvige disser tatie, waarop de heer W. Van Geer heden middag den graad van doctor in deNederlansche letteren aan do Leidscbe universiteit verwierf. Met deze dissertatie is slechts een gedeelte van bet werk verricht, dat de jeugdige schrijver zich tot taak heeft gesteld. Oorspronkelijk van plan een orerzicht te geven van den geheelen strijd der Nodt rlanders met de Portugeezen op Ceylon, bleek hem dit wtrk voor een proefschrift to omvangrijk, zoodat hy zich bepaalde tot het doen verscbynen van h;t eerste doel, loopende lot 1646, om eerlang het tweede te doen volgen. Het proefschrift, dat in duideiyken styl geschreven is, ontleent zyn belang vooral aan de onuitgegeven bronnen, in het koloniaal archief berustende, waaruit de schryver heeft geput. Met de daaraan ontleende gegevens heeft hy hetgeen reeds uit in druk verschenen werken bekend was aangevuld en zoo een doorlcopend geschiedverhaal samengOotuld. Het boek draagt geen critisch karakter de schryver heeft gemeend van het ievtren van crilische beschouwingen te moeten afzien, daar by by na uitsluitend Nederlandsche bron nen kon raadplegen en vooral de Portugeescbo bronnon, voor eene juiste en onpartydige beschouwing onmisbaar, hem ontbraken. Aan het proefschrift zijn als bylagen too gevoegd de archiefstukken, waarvau de uit gave den schryver ter aanvulling en verge- lyking van zyn werk noodig en in het alge meen gewenscht toescheen. De „Harmonie", van Warmond, m akte heden met do leden en genoodigden een tochtje naar do tentoonstelling te Amsterdam met de „Aalsmeer". Er hebben zich 50 gegadigden voor het surnumerairsexamen der belastingen aange meld, en wel voor 30 plaatsen. Het Kamerlid mr. Hartogh zal binnen kort zyn vaste woonplaats van Amsterdam naar 's-Gravenhage overbrengen. In de Zondag te Utrecht gehouden half- jaarlyksche vergadering van het centraal be stuur van den „Algomeenen Nederlandschen Zouavenbond" werd o. a. behandeld de Tro testmeeting, in September a. s. te 's Iltrto genbosch te houden. B.-sluien werd, circulai res te verzenden aan alle katholieke corpora tien van Nederland, mot verzoek, om zich op deze meeting door een of meer afgevaardig den te doen vertegenwoordigen eneenberotp te doen op de noodzakelyke medewerking dv.r geheele katholieke Nederlandsche Pers. Alle feestelyk vertoon zal vermeden wo - den. 's Morgens zullen de deelnemers worden toegesproken door een der officieren, en na bekomen machtiging van het gemeentebestuur zal de stoet in optocht met de banieren zich begeven naar de kathed.-Me kerk. Met algemeene stemmen werd als voorzit ter herkozen de heer J. J Kuppers, uit Roer mond, en als penningmeester de heer F. J. Van Soest, van Utrecht, terwyl als commissaris 6en gekozen werden do voorzitters van Amster dam, Den Bosch en L i Jen. Ten slotte werd besloten, nog vóór de protestmeeting circu laires te verspreiden door geheel Nederland, ten einde een beroep te doen op do mildda digheid der katholieken, ten einde gelden byeen te krijgen tot ondersteuning der be hoeftige zouaven. De 10de algemoene vergadering van den Katholieken Bond is te Snoek onder voor zitteischap van dr. H. J. A. M. Schaepman gehouden. Het was een zeer druk bezochte byeeDkomst, want de ruime benedenzaal van Amicitia" kon het groote aantal opgekomenen (een goede 400) slechts ternauwernood bevat ten. Nadat het jaarverslag van den Bond en van dat der Roomsch-Katholieke Militaire Vereeniging was uitgebracht, werden de vol gende pun'en behandeld: a. „Reorganisatie der kiesvereenigingon en van den Landdag", inleider der heer C. G. Stockmann. b. „Het is noodzakeiyk vereen i gin gen te stichten, werkzaam op sociaal gebied", inleider de heer R. S. II. Visser. c. „Hoe moeten deze vereenigingen zyn georganiseerd?" inleider de heer C. G. Stockmann. d. „Toestanden van weezen en ouden van dagen ten plattenlande," inleider de heer Th. Van der Loos. e. „Woningen voor don werkman", inleider den heer A. Brenninkmeyer. f. „Een woord over onze dagbladpers", inleider de heer T. J. Van der Steele. g Rode van dr. H. J. A. M. Schaepman. De meeste sprekers werden toegejuicht, maar vooral de rede van dr. Schaepman (hy sprak over de jongste pauselyko encycliek „Rerum Novarum") oogstte warmen en lang- aurigen by val. De vergadering, des morgens te 10 uren geopend, was des middags om 4 uren geëindigd. In de pauze werd een verzoekschrift aan de Koningin Regentes, om op heropening der Duitsche grenzen, wat betreft den uitvoer van vee, te willen aandringen, druk geteekend. Het request was opgesteld door mr. Julius Verwer, advocaat te Leeuwarden. Binnenkort zal by de Tweede Kamer worden ingediend een wetsontwerp tot her ziening van het materiëöl militair strafrecht. Voor eene overplaatsing by den dienst der belastingen in Suriname, als controleur te Paramaribo hebben slechts weinigen verzocht in aanmerking te komen; daaronder zouden geen inspecteurs (voorheen controleurs) zyn. Het saldo van 's Ryks schatkist bedroeg op den Ssten dezerby de Nederlandsche Bank f 2,610,230.24 en by de betaalmeesters f 1,330,573.52®, te zamon 3,940,803 765. Volgens beursgeiucht zal de „Koninklyke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Nederlandsch Indio" over 1894 8 pet. óivilend uitkeeren. Tot leeraren aan de Zeevaartschool te Schiermonnikoog zyn benoemd voor talen de heer R. De Eo2r; voor wiskunde de heer H. Dyk. Hc-t stoomschip „Werkeadam", van Nieuw York naar AmsterJam, vu Irok 11 Juri van Boulogne sur-Mer; de „Aröjoeno" arri veerde 11 Juni van Bafivïa te Rotterdam; do „Gel Jerlan 1," van Rotterdam naar Batavia, vertrok 10 Juni van Suez. By koninklyk besluit van 7 dezer zyn opr i uw tot leden van het college voor de zeevisscheryen b?no9md de heeren mr. E. N. Rahuson, R. Veen Valcfe, A. Pet, C. J. J. H Van Kemp n en dr. C K. Hoffmann. 11 Juni 1S95. StaaUleenlngen. pet Ned Cort Nat, W. Schold 2 dito dito dito3 dïto dito dito3)4 dito Obl. dito 1860023*4 Hongarije, Goiidl. 1331.08 4 italif-. Inschrijving 1812/81 5 Oostonr.. Obl. Pap. Mei-Nov. 5 dito Zïlv. Jan.Uali 5 TVlcn. OW. Schalk. 1S14 4 l'ortagal, OW. IS-V5 1884 met ticket 100 3 ïil. T&bakülecmng. Hnelnnd, Rinncnl. 1801. 4 dito 1889hij Rothschild Rh «2ó 4 dito IIopo&Uo. 1880 90 1L 6i5 4 Ol-l Leuning 18G7T.9 f 20 .4 in Goud Leen. 1384 5 Spanje, Pcrp. Schuld Üuitenl. 4 Turkije, Dotnno Obl 18SK. 6 dito Gcconv. Leering SerioC Egypte, Obl. Lecmng 1376 4 Mexii o, Suloidic Ronds. 6 Bra/.ilii', Obl. 1830. 4 Ind. on Fin. Onderncmlngon. Koloniale Rank Aand. NI. Hand bic. Aaiid Ned. Handel tri Aand. op reso- 5 Spoor wegleeningen. Holl. IJitr«n-Spvr. My. Aand. Old, dito3)4 M. t. Eipl. v. St. Spw. Aand. Ned. Cnntr-Spoorw. Hbl. ƒ250 3 Italië, Z -Ital. Spw. Obl A-H 3 Polen, Wars.-Wccncn A and. dito Prior, Oblig. 4 Roel.. Balt. Spw-Aand.. .3 Kast. Spw.-My. Aand. 6 Iwang Dorolir. Obl. ZR. 625 K\4 Weiclisol Zit. Aand5 Wladikawkaï Obl. Rh. 125 4 Amerika, Atch.Gen.Morg. Bonds 4 dito Obl '."o llyp. Ictt, A 3 Central Pacific Aand. Chic Erio lo Hyp. ObL 5 Denver Rio Grando C. v. A. Louisv. Nashv Cort. v. Aand. Miss. Kans. Texas C. v. A. Union Pm. C. v. A Canadian PaciUo C. v. A. Oreguii Short Lino6 Premlelecnlngen. NodeiL, Stad Amsterd. /I00 3 Stad Rottendam3 Gtu.. nte-Cr^diot .3 llelgU-, Ao. I«371\4 liong HypotbeakbaoA .4 Qung., Thaise 4 Oostonr.. Staatsleeu. 1854 4 dito dito 1860 5 UuBlaud. St&atfilccning 1364 5 dito dito 18G6 5 Turkije. Leuning 1870 Madrid 1863 3 Tranevalia Expl. Aand, Soutbbt&udard CcxC Prolongatie 2. Peru 59/IClG'/a- CORRESPONDENTIE. - Z, te L.l Het debat is gesloten. Academie-nien Leiden: Heden zyn aan de Universiteit alhier bevorderd: tot doctor in de Nederland scho letteren, de heer W. Van Geer, geboren to Leiden, na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld: „De opkomst van het Nederlandsch gezag over Ceylon. Eerste ge deelte." Tot doctor in de rechtswetenschap de heer M. J. Thoofr, geboren te Zalt-Bommel, met academisch proefschrift, getiteld: „Opmer kingen over onderhoud en afkoop van Dyk-, Krib- en Waterwerken in Gelderland." Geslaagd zijnvoor het doctoraal-examon in de rechtswetenschap de heor J. H. De Crane; voor het eerste natuurkundig exa men de heeren J. Nugteren en G. Gerritsen; voor liet candidaats examen in de geneeskunde de heeren B. Do Jong en L. C. Kersbergen; voor het doctoraal examen in de genees kunde de heer H. M. Hymans voor het voorbereidend examen in de ge neeskunde de heer J. Vrieseniorp; voor hot eerste natuurkundig examen de heer B. Buis. Thermometerstand: gisteravond om 8 urea 14.5° C. - 58.2" Fahrenheithedenmorgen 8 uren IS O"1 C. 59.9 F.; 's middags om 12 uren 17 5° C. 63.5° F.; 's namiddags 4 uren 17.5° C. 63.5° F. Officiëelc Koimisjjeviujjen. Vergadering van den Gemeenteraad van Lei len, op Donderdag 13 Juni, des namiddags t-s drie uron. Punten tor behandeling: 1°. Vooretel omtreot de voorwaardon, te verbinden aan het verlocnen van een Proviuclaal eobaidio voor de op- on inrichting van een krankzinnigen gesticht. (151) 2°. Rekeningen van de Stedelijke Gaefabno (150) 3°. Verslag van Commiesarineen der Stedelijke Gas fabriek. LICHTSTERKTE. Resultaten der waarnemingen aan de Gasfabriek. WEEK van 3 tot 9 Juni. Datum. Uur Aantal. Gom. Eng. Standk. 8 Juni 7.30 9.15 7 16.8 4 7.30 9.30 8 16.6 5 7.30 9.30 7 16.6 6 7.30 9.15 8 16.8 7 7.30 9.30 7 16.6 8 7.80 9.30 8 10.4 9 - 7.30 9.80 8 16.4 Vor. Koiri kocra. beëe 94 94 100X 100% loi ya 101 10VA 101% 10'2\4 102% 84 &4% 83% 94 24% 24 87% 87% 64 64% 98% 97% E8% 98 101 105% 106% 66 65 96% 96% 27% 104% 42% 41% '4% 71 65% «6% 82 133 136 110% 101% 91 B0% 51% 54.96 160 64% 64 89 88 99 99 97% 93 71% 71% 24% 24% 19 18% 91 91 14% 58% 57 16% 16% 13% 13% 53 63 WA 28% U 8% 107% 108% 106% 102% 103% 105% 166 122% 127% 129% 163 145 37% 37% 43% 43% - -

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3