Ter-Aar. ƒ1.30 per drie maanden 10 Cents per week. jaren van zyn leven waren jaren van lijden zijn kracht was gebroken, en ofschoon hij nog dagelijks voortstrompelde naar het H. altaar, was het duidelijk, dat het einde na derde. Nog onverwachts evenwel overviel hem de dood, die den ijverigen herder aan zijn parochie ontnam, vraar, na oen leven van vruchtbaren arbeid, zijn naam in zegening zal blijven by de dankbare parochianen van Wassenaar. Men schrijft aan de „Tel." uit de residentie, dd. 2 Juni: Naar aanleiding van de tegenspraak der „N. R. Ct." omtrent het zenden eener expe- ditis naar de kust van Marokko, kan ik molden dat het besluit der Regeering, bene vens de aangewezen schepen, reeds in den aanvang dor vorige week aan het departement van marine bekend was. Officiéél in den zin dat het besluit nog niet goteekond is is het besluit nog niot genomen, doch, zooals ik van welingelichte zijde verneem, zeker in beginsel. De „N. R. C." kan intusschen verzekeren dat het bericht ook in dezen vorm onjuist is. Do burgemeester der gemeente Nijmegen doelde Zaterdag aan den Raad mede, dat hij een schrijven heeft ontvangen van jhr. De Ranitz, particulier secretaris van H. M. de Koningin, waarbij hy hom namens de Koningin doet toekomen, ten behoeve der algomeene armen, een bedrag van f 500, als erkenning van den goeden geest der bevolking van do gemoento Nymegen; tevens een bedrag van f 150 ten behoeve dor politie als een biyk van waardeering voor de goede diensten, door haar bewezen tydens het verbiyf van Hare Majesteiten to Nijmegen. Do minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden dat, in verband met den uitslag van het laatst gehouden examon voor machinist-leerling 2de kl., do navolgende jonge lieden voor eene plaatsing by de opleiding in aanmerking komen: M. N. Ten Seldam, W. Van der Gaag, J. Smit, K. Van Leeuwen, H. P. Kottraan, E. M. A. Bussor, F. Kemp, B. Schurink, J. L. Van der Hoyden, W. J M. Lamers, G. C. Carrière, G, J. Van Donk, G. R. Fopma, R. C. De Bruyn, A. M. Everaars, W. C. Ouwehand, C. Habich, M. Ouwehand, A. C. Van der Haagon, F. H. Houkelman, P. D. Whitlau, C. J. Van Mansvelt on A. C. Dat. Door eonige aanzieniyke Israëlieten wor den stappen gedaan tot hot oprichten van een Centralen Bond voor Joodscho zieken verpleging in Nederland, ten einde een be hoorlyke ziekenverpleging in elke gemeente te bevorderen. By de Amsterdamsche huldiging van generaal Vetter zal een deputatie der Konink- ïyke Studenten-Schiotvereeniging, bestaande uit een twaalftal leden dier vereoniging, een eorewackt vormen. Mr. T. M. C. Asser, lid van don Raad van State, is door den senaat van Cambridge benoemd tot doctor in law honoris causa. Een bekend iogezeteno der gemeente Rotterdam, do heer L. M. Gribling, gedurende ruim 58 jaren geneesheer, is op 78-jarigen leeftyd overleden. De heer G. was om zyne menscblievendheid algemeen geacht en waar hy kon, stond by oen ieder, ook den geringste, met raad en daad by. Do heeren J. J. Barnstein, C. Gebel, J. N. E'out v. Soeterwoude en E. L. Van Lim burg Stirum hebben den Ilaagschen gemeen teraad verzocht den afstand in huur voor niet minder dan 10 jaren van do gronden tusschen het Scheveningsch kanaal en de baan van de electrische tram, ter uitgeslrekthoid van 10 hectaren, met 't doel om zo voor sportterrein in te richten ten gobruike in don zomer en den winter. Door de inwoners van Ouderkerk a/d. Amstel en van het daartogenorer liggende gedeelte van Nieuwer-Amstel is aan de Ko ningin Regentes een adres vorzonden, waarin wordt verzocht do oprichting eener salpeter- zuurfabriek, door de gezameniyke buskruit- makers van Noord-Holland, Zeelanden Utrecht, waardoor niet alleen genoemde gemeenten, doch zelfs de hoofdstad groot gevaar loopen, te willen beletten. Gemengd Nieuws. Gisteren werd in hot „Hotel le Soleil d'OF' albier do wedstryd gehouden, uitgeschreven door do Leidsche Schaakver- oeniging „Heemskerk". Voor dozen strjid waren opgekomen negen tien deelnemers uit alle oordon van het land. Er werd dan ook gekampt van 's morgens 10 tot 's avonds 9 uron, met 1 uur pauze. De uitslag was als volgt: 1ste prys: verguld-zilveren medaille, de heer H. Gouwentak, van Brussel. 2de prysgroote zilveron medaille, de heer W. Ridderhof, te Leiden. 3de prys: kleine zilveren medaille, de heer Jan Put Jzn., van Hilversum, en 4de prys: groote bronzen medaille, do heer Joh. F. Malta, van Rotterdam. Ook werd nog door een groot aantal aan wezigen deelgenomen aan den tombola-wed- etryd tegen een contributie van 50 ets. Na afloop worden door den voorzitter, den heer H. P. Veldhuyzen, aan de winnaars de pryzon uitgereikt onder een hartelyke toe spraak, waarin tevens tot opwekking van het edele schaakspel werd aangespoord, en daarna dank betuigd aan alle aanwezigen voor hunne togenweordigheid. Heden is men hier ter stede op verschillende plaatsen begonnen met het aan brengen der „paaltjos" of andero toestellen voor de illuminatie tydens de a. s. Lustrum feesten. Naar men weet, is het heden over twee weken de dag der maskerade. Het aantal bezoekors van den Academiotuin gedurende de maand Mei be droeg 1194. Het is gedurende de beide Pink- sterdagen droog gebleven. E i niet alleen droog, maar het was thans ook zeldzaam prachtig weder. Van de gelegenheid, wolke zulke twee vrye dagen tot uitgaan bieden, is dan ook oen druk gebruik gemaakt, niet alleen te voet of per rytuig, maar ook met de stoom middelen van vervoer. Door de Hollandsche Spoorweg Maatschappy werden godurende beide dagon van het station Leidon vervoerd 2842 personen in de richting naar Amsterdam en 4185 in de rich ting naar Rotterdam, waarvan 3285 alleen naar Den Haag op den 2den Pinksterdag. De Staatsspoor (Leiden-Woorden) gaf op beide dagen alhier 1050 plaatsbiljetten af. Met do tram Leiden - Katwyk worden op beide dagen 13665 passagiers vervoerd, waar van 9645 alleen op 2den Pinksterdag. De Katwyksche bootjes waren gisteren telkens „boordevol" geladen. Eigenaardig: Leidenaars gingen naar Katwyk en de Kat- wykors kwamen te Leiden. Dit was gister avond vooral op de Beestenmarkt en den Stationsweg merkbaar, waar ook door de andere komende en vertrekkende personen een geweldige drukte heerschte. In den nacht van 1 op 2 Juni jl. is aan den Vliet, onder Stompwyk, naby de grens van Zoeterwoude, door den brigadier ryks veldwachter P. Baggerman van Zeg waardZoetermeer en den gemeente veld wachter P. Blom, van Stompwyk, een man aangehouden in het bezit van een zak met 4 levende konynen en twee doode kippen, die blykens nader onderzoek van beide veld wachters door gemelden persoon onder de gemeente Zoeterwoude by twee landbouwers in dien nacht ontvreemd waren. De dief gaf eerst een valschen naam op, doch toen hy in arrest gebracht werd te Leid8chendam, deelde hy zyn waren naam medo en bekende ook zyn diefstal. Door go- melde politie-beambten werd tevens bevonden, dat hy onder verschillende valsche namen in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond. Hy is ter beschikking der justitie gesteld. Te Katwyk aan Zeebodroegen de besommingen der visschersschuiton in den loop der vorige week van 60 tot ƒ90. Visch- pryzen: tarbot f 3 a f 8, griet f 0.70 a 2, tong 35 a 80 ets., gr. zeehanen 50 a 80 ets. per stuk, schol f 4.50 a f 5 60, gr. kokant ƒ3.70 a 4, 6charren f 3.80 a f 5.30, kl. zeehanen ƒ8.90 a f 4.50 per mand. Voor 105 manden garnalen werd ƒ2.70 a 4 per mand besteed. De eerste stoomtram, die te halfzes spoortyd gisterochtend van Scheve- ningen naar het station van den Holl. Spoor weg in Den Haag vertrok, is tor hoogto van den overweg aan de Van-Ravesteyn-straat ontspoord. De trein was samengesteld uit machine, een eorste- en tweede klasse-rytuig en een goederenwagen. De machino en het eerste klasse-rytuig daarachter, waarin geen enkel passagier gezeten was, zyn ten gevolge van de ontsporing omgevallen. Alle personen kwaman met den schrik vry. De werkzaamheden tot vrymakmg van den versporden weg zyn onmiddellyk, onder leiding van den opzichter-machinist Wapstra, aange vangen. De schok door de ontsporing was zóó hevig, dat het eerste rytuig van de wielen werd afgebroken. De verbindingsstang en het balkon- scherm werden afgerukt en bleven aan de machine hangen, waarvan de yzeren platen als bordpapier werden gebroken. De materiöelo schade bepaalde zich hoofd- zakoiyk tot de machine en den daaraan vast gehechten wagen. Zaterdag-avond sloeg de blik- sem in twee in aanbouw zynde huizen aan de Newtonstraat te 's Gravenbage, die goheel instortten. Alleen een gedeelte van den muur bleef staan. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats, terwyl het hemelvuur ook geen brand veroorzaakte. Men meldt uit Haarlem, dat aldaar in de Leidschestraat een 40 jarige vrouw aan cholera asiatica is overleden. De schrijver in het „N. v. d. D." heeft zich vergist in den naam van de boter bloem onzer weilanden. Die boterbloem heet niet „Ranunculas auricomus" (NB. de specifieke naam moet niet met een hoofdletter beginnen), maar R. acris (de scherpe boterbloem) Het zou wel wat erg zfln eene vergiftige plant tot het volksembleem te kiezen. Buitendien komt in onze flora nog een „R. Sceleratus" (misdadige R.) voor, zoodat ik het geheele geslacht maar buiten rekening zou laten. Aldus schrijft de heer C. A. J. A. O. in hetzelfde blad. Te Amsterdam werden gister- nacht de bewoners der Rozenstraat opge^ schrikt door een feilen uitslaanden brand in perceel 144, in welks benedenhuis een komenys- winkel was gevestigd. Het geheele huis benedenwoning en twee étages-is uitgebrand. Naar men verneemt, was de eigenaar van den winkel, Hüter, met zyn gezin afwezig, was de 1ste étage onbewoond en konden de bewoners van het 2de bovenhuis zich bytyds uit het brandende huis redden. De heer Ten Doesschate uit Zwolle had in de afgeloopen week de vol doening drie personen van den dood te redden. Onder de gemeente Bemmel geraakte een hondenkar met drie kinderen te water. De kar tuimelde om en de kinderen er onder. Na veel moeite en inspanning bracht de heer Ten Doesschate de drenkelingen toch op het droge. Yry dag ra id dag zou te Steenwyk de wed. S. oen zieke buurvrouw bezoeken. By de bedstede van de patiënte gekomen, vroeg deze een glas water. Vrouw S. legde een mes, waarmede 2.y in haar huis brood gesneden had, en dat zy toevallig had mee genomen, op een stoel en ging om water uit. Nauwelyks echter was zy aan de deur, of de patiënte sprong het bed uit, greep het mes, Üep do weduwe na en bracht haar een steek in den rug toe. De daderes, die het misdryf in een vlaag van krankzinnigheid had gepleegd, werd spoe dig door de politie onder bewaking gesteld. Zy zal naar een krankzinnigengesticht over gebracht worden. Reods vroeger is zy in een dergeiyk gesticht verpleegd geweest. De verwonde is onder geneeskundige be handeling. TePortSaid is eon groot gedeelte der wyk, waar de inlanders wonen, door brand vernield. De matrozen der Engelsche kanon neerboot „Dryade" werden aan wal gezet en bluschten den brand. Ondanks de krachtige hulp der mariniers, werden toch meer dan 300 woningen eene prooi der vlammen. UitElberfeld wordt gemeld dat de kruitwagen der heeren Mömbler, te Rum- monobl, in de lucht is gevlogen. Tien per sonen werden daarby gewond. Tot dezen be hoort de officier van justitie Hansen, die juist voorby ging toen de ontploffing plaats had. De koetsier, die bet kruit naar het station moest brengen, werd godood. In de Berliner- strasse, waar de wagen ontplofte, zyn vele huizen beschadigd. De brand in de petroleu m-t a n k s te Harburg is gebluscht. Het geheele reser voir met de daarby bohoorende machines en loodsen zyn vernield, zoodat de geheele schade op 2,000,100 Mark wordt geschat. De naburige fabrieken en woonhuizen bleven alle gespaard, dank zy den voorzorgsmaat regel, dien men had genomen om de tanks met hooge aarden wallen te omringen. Daarby was ook de wind gunstig. In de tanks is het vuur nog niet geheel uit, maar toch is het gevaar geheel geweken. De tanks waren door de Bremer Trading Comp. ver huurd aan de firma's Rassow, Jung Co. te Bremen en Phil. Roth to Mannheim. In een der kolenmijnen op de goederen van den hertog van Fife, in Schot land, is brani outstaan. Negen werklieden verloren daardoor het leven. Ten gevolge van de besmettelyke ziekte, welke sedert eenigen tyd in Hongarye onder de varkens heerscht, is de Duitsche regeering voornemens den invoer van varkens, zoowel uit Oostenrijk als uit Hongarye, voor- lóopig geheel te verbieden. Deze ziekte is uitgebroken te Steinbruch, by Buda Postli. De Duitsche regeering zond terstond den directeur der veeartsenykundige school, dr. Sebütz, daarheen. De aard der ziekte is nog niet vastgesteld, maar volgens de berichten uit Pesth zyn in betrekkelyk korten tyd reeds meer dan 300 varkens daaraan bezweken. Een pleiziortrein, op weg van Yorkshire naar Blackpool, stond aan het station te Preston, toen een passagierstrein, van Accrington komende, het station binnen- stoomde. Deze trein reed zoo hevig tegen den pleiziertrein, dat dertien der reizigers vry ernsüg gewond on eenige wagens beschadigd werden. De overige reizigers konden spoedig hun Pinkster-tocht voortzetten. Volgens de „Neue Freie Press e" heeft Zondag-ochtend eene ernstige ontploffing plaats gehad in een der bygebouwen, be- hoorende tot de kruitfabriek der heeron Mayer en Roth, te Felixdorf. De werkplaats werd goheel vernield. Twee mannen en vier vrouwen, die tydens do ontploffing aan het werk waren, verloren het leven. Te Parjjs is het gerucht ver spreid, dat te Brest de cholera is uitgebroken. De „Agonce Havas" spreekt van officiëele zyde de juistheid van deze mededeeling zeer beslist tegen. Wielerwedstrijden te Arnhem. Zondag hadden op de Arnhemsche wieler baan de aangekondigde wielerwedstryden plaats. Hot weder was uitstekend en alle rangen waren dicht bezet. In de wyze van aankondiging der deelnemers en winnaars was groote verbetering aangebracht. Ze geschiedde op dezelfde wyze als op het nieuwe sport terrein te Utrecht. Gezegd mag worden, dat de wedstryden uitstekend geslaagd zyn. De uitslag was als volgt: No. 1. Eerste wedstryd om het kampioen schap van Nederland. Afstand 1609 M. (record 2 min. 3*/s sec. Jaap Eden 31 Juli 1894) 4 ronden. 1ste pr. verguld zilveren kampioensmedaille; 2de pr. zilveren kampioensmedaille; 3deprys bronzen kampioensmedaille. Ingeschreven waren: H. J. Gorter, Zwolle; M. Cordang, Maastricht; P. J. Adrian, Den Haag; Jaap Eden, Arnhem; W. J. Rade maker, Scheveningen; F. Schilling, Amster dam; Chr. Bailleux, Maastricht; W. L. Bei- senherz, Amsterdam; A. J. Jochems, Arnhem; Th. Wiemann, Arnhem. Dit nommer werd in twee afdeelingen ge reden. In den beslissingsstryd was de stryd fel tusschon Jochems en Eden. Eden won in 3 min. 18%/s sec. No. 2. Hollandia-wedstryd. Nationale wed stryd van meet voor veiligheidswielers. Afstand 5 K. M. (record 7 min. 19 J/s sec. Jaap Eden, 16 Aug. 1S93) 12'/s ronden. lste prys: groote zilveren lauwerkrans met verguld-zilveren medaille; 2de prys: zilveren medaille; 3de prys: bronzen medaille. Deze pryzen zyn aangeboden door den wiel- ryderskring „Hollandia", te Amsterdam, ter gelegenheid van zyn 5 jarig bestaan. De krans moet 2 keer achtereen of 3 keer door den zelfden ryder gewonnen worden, om diens eigendom te worden. "Winner in 1S94 J. Siep. Deelnemers waren: P. De Waardt, Rotter dam, P. J. Adrian, Den Haag, J. P. Smit, Utrecht, "W. L. Beisenherz, Amsterdam, P. G. Van Appel, Utrecht, Joh. Heymans, Rotterdam. No. 1. was De Waardt, in 9 min. 53J/5 sec., No. 2 Appel, No. 3 Smit. De beide laatsten, nieuwelingen op de Arnhemsche baan, beloven veel voor de toe komst. No. 3. Tweede wedstryd om het kampioen schap van Nederland. Afstand 5 KM. (Record 7 min. 191/. sec. Jaap Eden 16 Aug. 1893) 12'/2 ronden, lste pr. verguld-zilvi ren kampioensmedaille; 2de pr. zilveren kampioensmedaille; 3de pr. bronzen kampioensmedaille. Aan dezen wedstryd namen deel: Gorter, Adrian, Eden, Rademaker en Jochems. lste prys Eden in 9 min. 23,/s sec 2dö prys Gorter, 3de prys Jochems. No. 4. Clubwedstryd: Jaap Eden. Prijs: Vaandel, uitgeloofd door den heer Jean Arnolds, te Sittard. Afstand 5 K.M. 12'/2 ronden. Deze prys wordt dit jaar eenmaal op elk der banen in Nederland verreden. Iedere club mag twee ryders uitzenden. By iederen wedstryd op elk der banen kry- gen de ryders punten in do volgorde hunner aankomst, en de vereeniging, wier ryders op het einde van 't seizoen het geringste aantal punten hebben behaald, wordt eigenares van 't vaandel. Doelnemers waren: De Amsterd. Athleti- sche club (W. L. Beisenherz en Doornenkamp), de Utrechtsche wielryders-socicteit (J. P. Smit cn P. G. Van Appel), de club „Meteoor" te Maastricht (M. Cordang en An. Bailleur en de club „Het stalen ros" te Rotterdam (P. De Waardt, Joh. Heymans). Winner was de Utrechtsche Wielryders-sociëteit met 8 punten, Smit was de tweede, Appel de zesde. De Amsterdamsche club had 9 punten, „Meteoor" 9, „Stalen ro3" 11. No. 5. Wedstryd met voorgift. Afstand 804.50 C/2 Eng. Myl) Record Jaap Eden, 1 min. 5*/s sec., 6 Sept. 1893. 2 ronden. Pryzen, bons voor kunstvoorwerpen van ƒ50, 25 en ƒ10. Dit nommer werd in twee afdeelingen ge reden. In den beslissingswedstryd reden Wie mann van Arnhem; Smit, Utrecht; Zylstra, Arnhem; Heymans, Beisenherz en Appel. De uitslag was: lste pr. Heymans, 2de pr. Smit, 3de pr. Beisenherz. No. 6. Derde wedstryd om het kampioen schap van Nederland. Afstand 10 K.M. (Record 14 min. 43 sec. J. R. Fockema 28 Juli 1894). 25 ronden. lste prys, verguld zilveren kampioens medaille, 2de prys, zilveren kampioensmedaille, 3de prys, bronzen kampioensmedaille. Deelnemers waren: Gorter, Zwolle; Cordang, Maastricht; Adrian, Den Haag; Jaap Eden, ArnhemRademaker, ScheveningenSchilling, Amsterdam. De uitslag was: Eerste prys Eden in 16 min. 453/s 6ec. Tweede prys, Rademaker. Derde prys, Gorter. Jaap Eden kon de anderen niet lappen. Er werd flink gereden. Adrian gaf het na G banen gereden te hebben op. Rademaker verloor met slechts anderhalf wiellengten. (Tel.) Met 1 Juni wordt het LEIDSCH DAGBLAD in bovenstaande gemeente des morgens te 8 uren bezorgd en het abonnement gebracht op of Alléén des Zaterdagsavonds ad 21/, Cents. Agent: «F. TOORN, bij wien abonnementen en advertentién kunnen worden opgegeven. KOLONIËN. BATAVIA, 1 tot 3 Mei. Uit Soerabaia wordt aan de „Loc." ge schreven Van Lombok geen nieuws dan alleen dat de Sasaks zich nog niet schynen te kunnen vereenigen met onze rechtspraak. De controleur van Oost-Lombok, die de zoogenaamde kleine zaken afdoet, ondervindt daarby dan ook meer dan eens soesah van dat volkje. Den Rus Malingan valt het tegen. Hy had er op gestoft tegenover zyn medegevangenen, dat men hem spoedig in vryheid zou laten, met de keuze al dan niet naar zyn land terug te keeren; hy zou dan der regeering een proces aandoen en een aanzieniyke schade loosstelling vorderen voor zyn, volgens hom, onwettige gevangenisstraf. Doch dezer dagen word hom bekend ge maakt dat de raad van justitie rechtsingang legen hem verleend had, en nu spreekt de Rus van zelfmoord en dat het maar beter zou zyn dat men korte metten met hem maakte; de berechting van zyn zaak zal wel zoo spoedig niet gaan, daar nu eerst de eigen- ïyke instructie begint en men denkt dat de rechter-commissaris eerst over een paar maan den daarmede gereed zal zyn. Aan het verslag omtrent de voornaamste gebeurtenissen in het gouvernement Atjehen Onderhoorigheden, loopende van 9 tot en met 22 April jl., wordt door de B Java Ct." het vol gende ontleend; Groot-Atjeh. Op onze tydeljjke posten Tjofc, Rang, Kroeng Gloempang, Lancsost, Ana- galoeng-Biloel en Lamkoenjit en het tjjdeljjk wachthuis Blang Tjoet, zoomede op do aflossing van Senelop en Blang Tjoet en het door Atjehers bediend vivrestransport naar Ana- galoeng, vielen nu en dan eenige schoten, welke ons echter geen verlies berokkenden; alleen op .12 April jL werd te BiloM een Europeesch fuselier, die zich buiten de ver sterking ophi-ld, licht gewond. Op 18 April maakte T. Nja Makam z(jne opwachting by het bestuur te Kotta-Radja. Op hot eiland Weh viel niets byzondors voor. Onderhoorigheden. Oostkust. Den 12 Jen April werd de klerk E. M. C. Meijer, die op het bordes van de visitatie-loods te Edi met eenige politiedienaren bezig was om een defecte boei in de loods op te halen, onverwachts door een Atjeher, die eenigen tyd naar het werk had staan kyken, met een rentjong in den iug verwond. Zonder zich te bedenken viel de politiedienaar Adjat op den aanrander aan en wist hy dezen op den grond te werpen, daarby zelf 5 steken bekomende, waarop de Atjeher door den sergeant Djakinahman werd afgemaakt. Volgens de laatste berichten was genoemde klerk reeds geheel hersteld en de politie dienaar Adjat beterende. Noordkust. Te Telok-Semawó werden rust en orde niet verstoord. In den nacht van 14 op 15 April werd een even buiten het civiel établissement te Segli staand blok van 6 kleine Chineesche winkeltjes door eenige kwaadwilligen in brand gestoken. De schade aan goederen bedroeg ruim 1000 dollars. "Westkust. In den politieken toestand kwam geen verandering. De weersgesteldheid was drukkend warm afgewisseld door Westelyko en Oosteiyke win den. Nu en dan viel er een flinke regenbui De gezondheidstoestand op do zeeposten was minder gunstig. In Groot-Atjeh was hy over het algemeen ongunstiger. Het gemiddelde ziektecyfer bedroeg 23, tegen 22, en dat van do berri-berri 8, tegen 10 ge durende den vorigen verslagtijd. Het sterftecyfer was lager. Door den gouverneur-generaal van Ned.-TndiS zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiil Departement. Opgedragen: Aan den hoofdingenieur bij deu dienst van het mijnwezen in Nederlandsch-indiü dr. R. D. M. Verbeek, om voor den tijd van anderhalf jaar of zooveel korter als mocht blijken voldoende te zijn, zich in com missie naar Nederland te begeven, ten einde aldaar persoonlijk toezicht uit te oefenen op het drukken van den tekst en de reproductie der kaarten van het door hem en den hoofd ingenieur bij voormel den dienst R. Fennema samengesteld werk .geolo gie van Java". Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst, aan den assistent resident van Gorontalo (Menado; L. F. Weslyaan den chef der lilde aldeeling bij de exploitatie van de Wester!ijnen der Staatsspoorwegen op Java Th. M. G, Keulemans, en aan den lsten commies by de Algemeene Rekenkamer C. Witbols Feugen een tweejarig verlof naar Europa wegens ziekte aan den leeraai in do wis- en natuurkunde aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus te Soerabaia, dr. J. C. C. W. Vau Nooten; aan den onderwijzer 2de klasse H. Schaap en aan den schout voor de politie te Soerabaia r. Holl. Benoemd: tot lid van den raad van justitie te Soerabaia, de voorzitter van de landraden te Bondowoso en Djerabor (Besoeki) Mr. J. W. C. Cordes. Bij het Binnenlandsch Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera. Verplaatst: van de res. Palembang Daar de res. V esterafdeeling van Borneo de controleur 2de klasso E. G. W. C. Derx; van de res. Menado naar de res. Ternate de controleur 2de klasse J. N. Witteveenvan de res. Oostkust van Sumatra naar de res. Palembang de adspirant-controleur A. M. Een; van het gouvernement Sumatra's Westkust naar de res. PalembaDg de adspirant- controleur A. A. Burgdorffer. Bepaald: dat geplaatst blijft: in de res. Palem bang de benoemde controleurs 2do klasse M. Knap pert en Dr C. Swadiug; in de res. Meuado ae Benoemde controleur 2de klasse F. C. VorstmaQ. Geplaatst: in de res. Menado de benoemde adspirant-controleur P. A. Moorrees. Benoemd: Bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoeratot contr. 'J lste kl. de contr. 2de kl. H. J. E.F.Schwartz; tot contr. 2de kl. do adspirant-contr. G. M. G. M. Ingenlugflf; tot adspirant-contr., de burgerlijko ambt. ter beschikking van den directeur van binnenlandsch bestuur W. Doornik. Bij den Post- en Telegraafdienst Tot kantoorchef 2de kl., de kantoorchef 3de kl, (commies lsto lel.) V. Darricarrère; tot commies lste kl.de commies 2de kl. G. C. P. F, Brunet do Rochebrune; tot commies 2de kl., de com mies 3de kl. J. W. Bakhoven. Bij het Boschwezon op Java en Madoera Belast: Met het beheer over het boschdislrict Semaraug, Vorstenlanden, de houtvester 2do kl. J. C. Van Scbravendijk, thans belast mot bet be heer over het boschdistrict Tegal Cheribon met het beheer over het boschdistrict Tegal Cheribon de houtvester 3de kl. A. Th. L. Salverda, thans belast met liet beheer over boschdistrict Zuidwest-Rembang-Ngawi; met het beheer over het boschdi9trict Zuidwe3t-Rembang-Ngawi de houtvester '2d6 kl W. H. Van der Haas, thans belast met het beheer over het boschdistrict Toeban Bodjonegoro; niet het beheer der bosschen in de afdeeJing Bodjonegoro van het boschdistrict Toeban-Bodjonegoro do tijdelijke houtvester 3de kl. H. R. Jost, thans belast met het beheer der bosschen in de districten Sedan, Soelang, Pamotan en Djepon van het boschdistrict Reinbang-Blora met beheer der bosschen in de afdeeling Toeban en in het district Tinawoen van het boschdistrict Toeban-Bodjonegoro, zoomede van die in de districten Sedan, Soelang. Pamotan en Djepon van het boschdistrict Rembang-Blora, de ambt. op non-act., laatstelijk houtvester 2de kl. E. Van de Roemer. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 'slands dienst, de adjunct-commies bij den Post- en Telegraafdienst R. Ten Brink, met bepaling dat dit ontslag wordt gerekend t« zijn ingegaan op 14 April 1895. Bij het Binnenlandsch Bestuur op de Bezit- tingeu buiten Java en Madoera. in hot Gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden. Geplaatst: To Kotta-Radja, ter beschikking van aen assistent-resident van Groot-Atjeh de contr. '2de kl. W. Frijling. Departement van Oorlog. Ingetrokken: zijn plaatsing bij het 7de bataljon infanterie en ge plaatst bij het G. B der 2de militaire afdeelmg op Java de kapitein der infanterie van verlof en gedetacheerd uit Nederland terugverwacht A. L. Statius Muller. Overgeplaatst: bjj het 7de bataljon infan terie de kapitein der infanterie bij het 2de depot bataljon A. B. B. Jansen; bjj bet 2de depot-

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2