Do aard dier hulde kon nog niet geheel worden medegedeeld. Wel zou het zingen van een feestlied er een deel van uitmaken, omdat Leiden over zulke geoefende zangers en uitstekende zanggezelschappen kan be schikken. Aan het gemeentebestuur zal dan vergun ning worden gevraagd om het terrein te mogen afsluiten. Is 's morgens het bestuur der Yereeniging in de Stadszaal gastheer, des middags zal dat het Vaandel comité (nl. de heeren, met de aanbieding van het vaandel belast) in het Park zyn. Aan den ommegang door de stad kan vast geknoopt worden het eerste gedeelte van het denkbeeld van den heer Kooy, wat betreft het étaleeren en decoreeren. Des morgens kan dan een te benoemen jury reeds besluiten omtrent de bekroningen. Op den ommegang kunnen vervolgens de onderscheidingen aan de bekroonden worden uitgereikt, natuurlijk opgeluisterd door muziek. Tot vaste plannen is het bestuur echter nog niet gekomen. Tevens is door het bestuur besproken de vraag: waar het vaandel moet worden be waard. Het heeft zich tot het bestuur van het Stedelijk Museum gewond, om het daar in eon afzonderlijke kast tc mogen plaatsen, waardoor het ook voor den vreemdeling, by wegschuiving van een gordijn, te zien zou zijn. Wordt op het verzoek gunstig beschikt, den is do Lakenhal tevens een goede gelegenhoid om den stoet daar te ontbinden. Antwoord is or echter nog niet ontvangen. Ir.dien het verzoek niet wordt toegestaan, dan zal dit plan natuurlijk moeten worden ge wijzigd. Wat hot derdo gedeelte van het plan van den heer Kooy betreft: wedstrijd in het illumi- neeren, daarmee kan het bestuur niet geheel meegaan, omdat daaraan te groote moeilijk heden zjjn verbonden; immers, versieren en illumineeren moeten van elkander gescheiden blijven. Moet de jury, na haar taak van's mor gens, nu nog '8 avonds weer gaan bokronen, waarna dan ook de prijzen moeten worden rondgebracht, dan wordt het werk te om vangrijk, omdat er nog een avondfeest op het Schuttersveld is met eon wel steeds luisterrijk, maar ditmaal natuurlijk vóóral buitengewoon schitterend vuurwerk, met drie concerten op Zomorzorg, Zomorlust en het Schuttersveld. Ook zou het nog moeten blijken of er wel genoog deelneming voor illumineeren zou zijn. Ging echter deze wedstrijd door, dan zou het avondfeest oen paar uren vroeger moeten be ginnen, om na afloop weor in optocht do prijzen te gaan uitreiken. Een lid wees er op hoe het voor het be stuur hoogst moeiiyk zal zijn om personon te vinden, die lid van deze jury willen worden. De beoordeling toch zal met veel moeilijkheden gepaard gaan, omdat do omstandigheden 200 geheel verschillend zijn. Van iemand bijv., die op de Breestraat woont, zooals de heer Kooy, onder zooveel gunstiger omstandigheden, zal een étalage reeds op zichzelf meer voldoen dan van iemand eener zelfde zaak in de Groenesteeg, en toch kan de laatste nog meer zijn best hebben gedaan dan de eerste. Naar aanleiding dezer opmerking ontspon zich een gedachtenwisseling over den eigen lijken werkkring eoner jury by verschillende wedstryden, ook op muzikaal gebied, welke laatste echter van geheel anderen aard word geacht. Do beer Kooy doelde mede dat hy reeds 21 deelnemers had, w. 0. echter nog geen uit do Groenesteeg. Hiertegen werd echter opgemerkt dat dio nog kunnen komen. /ntusschen bleek hieruit dat het vereischto getal van hen, die het plan steunden, ver kregen was. In antwoord op eene dienaangaande ge maakte opmerking deelde do Voorzitter mede dat, nadat in 1S90 een groot kinderfeest heoft plaats gehad, hetwelk by do jeugd baar ge- hoelo leven bybiyft, de rekeningen daarvan erg hoog zyn geweest en zeer zyn tegengevallen, zonder dat het feest eigoniyk nog aan alle wenschen heeft voldaan. Zal men nu weder zulk een feest geven, dan moet het op nog uitgebreider schaal plaats hebben. Het zal het bestuur aangenaam wezen, indien het voor zulk een kinderfeest don noodigen steun zal vinden, opdat elk kind als het nog ter school gaat, eenmaal een feest zul hebben meegemaakt. Op een andere opmerking antwoordde do voorzitter dat wat het morgenuur van elven der uitreiking van het vaandel betreft, dit nog niet definitief is vastgesteld, zoodat het, met het oog op alsdan plaats hebbende godsdienst oefeningen in kerkgebouwen op dat uur, nog kan veranderd worden. Een lid wonschto, in plaats van vuurwerk op het Schuttersveld, oen groot monumentaal geïllumineerd stuk in de stad. Hierop antwoordde de voorzitter dat dit, met het oog op do tinanciön dor Vereeniging, to veel zal kosten, terwyl het vuurwerk op het Schuttersveld juist de kas spekt, door do vele alsdan nog verkocht wordende entrées. Op eene vraag of, indien do wedstrijd in bet illuminoeren niet doorgaat, het avondfeest dan op het gewone uur zal aanvangen, ant woordde do voorzitter bovestigoud. Een opmerking van een der leden om voor do beoordeoltng onz. van do verschillende wed stryden do stad in wfiken te verdoelen, werd door don voorzitter in dank aangenomen. Hut feestplan werd teu slotte, zooals het in grove trekken was medegedeeld, by applaus i goedgekeurd. Aangezien er nu en dan leden bedanken, waartegen er echter slechts enkelen weer tykwamen, deed de voorzitter een beroep op de leden om hunne kennissen aan te zetten ook lid te worden. Met de beste wenschen voor het welslagen der aanstaande feestviering, sloot hy, na dankzegging voor de opkomst, de vergadering. Gemeenteraad van Katwijk. Nadat de notulen waren gelezen en gearres teerd, kwamen de ingekomen stukken ter tafel en wel 't eerst het voorstel van de heeren Meerburg c. s. tot verhooging van het schoolgeld op de inrichting van onderwys te Katwyk aan Zeo. Dit voorstel, evenals dat van den heer Meerburg tot veiliger ligplaats van de Katwyksehe bomschuiten in geval van storm, zal in een volgende vergadering andermaal ter tafel komen, voorzien van het praeadvies van B. en Ws. Een klein intermezzo gaf de discussie tusschen de hh. v d. Plas en Kres over het ophalen van asch en vuilnis, zooals dit thans geschiedt. De burgem. maakte er een einde aan, door te wyzen op het wenscho- lyke, om met verandering te wachten tot de oude vuilniskar versleten is. Voorts werd mededeeling gedaan van het proces-verbaal van kasopnoming by den gemeente-ontvanger, waarby bleek, dat in kas was ƒ2711, en van een beschikking van den min. van biDnenl. zaken, waarby de Rykssubsidie in de kosten L. O. voor 1895 bepaald wordt op 3300. Voorgelezen werd het verslag van het gym nasium te Katwyk aan den Ryn (rector de heer R. v. Oppenraay), waarin gewezen wordt op de gunstige resultaten, waarmede het onderwys en de studiën werden bekroond, terwyl nog een drietal verslagen ter tafel werd gebracht, t. w. van den toestand van het L. O. over 1894, waarin de vorderingen der leerlingen bevredigend worden genoemd; van den gezondheidstoestand in de gemeente over 1894, die als by zonder gunstig wordt gcqualificoerd, waar zich weinig sporadische gevallen van epidemische ziekten voordeden, zoodat de badplaats zeer druk werd bezocht, od ten slotte het verslag van de Spaarbank. De Voorz. vestigt op dit laatste in het byzonder de aandacht. Spr. zegt, dat het interessant is en beveolt hot ter lezing ten zeerste aan. Het hooge bedrag der inleggelden 41,221) doet hem er op wyzen, dat een inrichting als do Spaarbank alle reden van bestaan blykt te hebben. Voorts voegt ZEd.Achtb. hieraan nog de mededeeÜDg toe, dat B. en Ws., overeen komstig den wensch der commissie voor de Spaarbank, in het vervolg om de 3 maanden de kas zullon opnemen en aan den Raad hiervan verslag zullon doen. Mededeeling verdient ook, dat J. Guit, die een aanslag pleegde op het leven van ds. Oorthuys, door den officier van justitie ter beschikking is gesteld van den directeur van hot krankzinnigengesticht te Medemblik, ten einde te onderzoeken in hoe verre hy vervolgbaar is. De verzoeken van J. v. d. Laan om pensioen als gewoon brugwachter en van mej. W. Minnema om te Katwyk aan Zee een naai en breischool te mogen openen worden geronvoyeerd naar B. en Ws. ten fine van praeadvies. B. en Ws. stellen voor, op het adres van de hoeren Oorthuys en Plug in dier voege te beschikken, dat door do gomeonte in do kosten van vorpleging van Weintje Dubbelaar in het huis van Barmhartigheid to Ermeloo jaarlyks f 100 wordt bygedragen. Dit voorstel werd met algemeeno stemmen op één na, die van don hetr Kres, aangenomen. Benoemd worden: tot onderwyzeres aan de school voor g. 1. o. te Katwyk aan Zee mej. A. P. Boorsma met ingang van 1 Juli, en tot commissarissen der gemeente-spaarbank (period, aftr.) do heeren C. en P. Wassenaar, benovens D. v. d. Plas Bz. (allen ben. by acclamatie). By do behandeling van ingekomen bezwaar schriften tegen den aanslag in den H. O. wordt besloten C. v. Blaaderen niet aan te slaan, op het verzoek van J. Do Bruin af- wyzend te beschikken en op het verzoek van A. Hulsman c. s. afwyzend te beschikken. In een vorige vergadering was dit reeds ge schied, doch nu hadden reclamanten verzocht de wetteiyko gronden te mogen weten, waarom zy nul op het request hadden ontvangen. Dit request veroorzaakte eenige discussie, waaraan deelnamen de Voorz. en de heeren De Lange, Kres en Van Mels, die er op wozen, dat de datum van afgifte der belastingbiljetten niet is gepreciseerd, wat noodzakelyk is, om uit te makon of oen reclamant binnen den wetto- lyken termyn van 3 maanden heeft gerecla meerd. De Voorz. legde in dit geval echter een verklaring over van den deurwaarder, dat do biljetten tydig waren bezorgd. Volgens d*en heer De Lange was het echtor niet hetzelfde, of men een beéedigde verklaring of de ver klaring van een beöedigd persoon heeft. De Voorz. kende dit verschil niet en ging er dan ook niet verder op in. Het voorstel van B. en Ws. werd in stemming gebracht en aange nomen. Tegen waren do heeren Kres en De Lange. By do behandeling van punt 9 kwam ter sprako oen verzoek van J. J. v. d. Laan, om een strook gronds aan het P. H. kanaal, grenz.nde aan het erf van Parlevliet, te mogen koopen voor 3 per Ma. B. en Ws. hadden echter den prys te laag gevonden en hom gesteld op ƒ4.50, overwegende, dat in andere gemeenten, die minder groot zyn en niet zoo bloeien als Katwyk, (byv. Maassluis) do grond veel duurder is. Bovendien had zich by hen ook de overweging doen gelden, dat de grond te Katwyk langs g noemd kanaal in prys Stygt. Vroeger kocht men 1 M2. voor f 0 25, nu voor ƒ2.50 en f 4.50. Om te toonen, dat B. en Ws. niet onwillig zyn, om een jong- mensch vooruit te helpen, stelden zij voor een strook gronds aan de haven a ƒ3 per M2.-te verkoopen. De heer Willemse kantte zich tegen het voorstel van B. en Ws.z. i. was de prys te hoog. Had de Voorz. beweerd, dat men nog wel hooger pryzen zou kunnen bedingen by andere kooplustigen, omdat Katwyk in bloei toeneemt, spr. achtte dit illusion. De Voorzitter zeide, verplicht te zyn voor de belangen der gemeente op te komen; kan hy ƒ10 voor den grond krygen, ook dètn zal hy het nemen. De heer Willemse noemde nu personen, die één of twee jaar geleden tegen veel lager prys van de gemeento grond gekocht hadden, waarop de Voorz. opmerkte, dat de omstan digheden toen andere waren. Het voorstel van B. en Ws. wordt in stem ming gobracht en aangenomen. Tegen stemden de heeren Willemse en Haasnoot. By punt 10, voorstellen tot wyziging of aanvulling der begrooting, dionst 1894 en '95, wees de Voorz. op het treurige feit, dat een der politie agenten altyd ziek is. Deze beambte vervulde steeds zyn plicht, zoodat spr. het niet over zyn hart kon krygen, hem te ont slaan. Zooveel mogelyk hoeft men zich weten te behelpen, doch nu acht spr. het beter tydelyk een veldwachter aan te stellen, en vraagt de goedkeuring van den Raad om de begrooting met het bedrag te verhoogen, dat do aanstelling voor een half jaar vordert. Dit wordt goedgekeurd. Na behandeling van het suppl. kohier H. O., dienst 1894, en het kohier Hondenbel., dienst 1895, werd do vergadering gesloten. Door een Italiaanschen vee* kooper wordt m Friesland kalfvee opgekocht voor den uitvoer naar Italië. De beste soort wordt voor dat doel aangekocht; de prys er van is echter niet hoog, eon gevolg van de sluiting der Belgische en Duitsche grenzen, welke landen de afnemers zyn van dit soort vee. Feitelyk profiteert dus de Italiaansche koop man van deze sluiting. De prys der vette koeien is tydens eene week in Friesland met ruim 10 ets. per KG. gestegen, ook de lage pryzen der vette varkens verbeterden met 2 ets. per pond. Do lammeren, hoe duur zy reeds waren, stygen nog in prys, nu Holland biyft trekkeD. Duizenden worden derwaarts gezonden en men betaalt in Friesland voor de eerste qualiteit reeds 12 per stuk. Een ziekenoppasser te Mirandola, die wegens een gepleegd verzuim eene beris ping ontving, geraakte daardoor zoozeer in woede, dat hy met eene yzeren staaf de directrice van het hospitaal doodsloeg en eene andere zieken-oppasster zwaar verwondde, evenals een der verpleegden, die hem tot be daren trachtte te brengen. Zes agenten van politie waren noodig om hem te knevelen en naar de gevangenis te brengen. In den circus Sanger, teNewcastle, geraakten onlangs van de drie leeuwen, die zich in ééne en dezelfde kooi bevonden, twee met elkaar slaags. De strijd duurde slechts enkele seconden. De oudste leeuw pakte den jongeren by den strot en had hem in een oogwenk doodgebeten. De derde leeuw bleef bedaard toekyken. Toen het gedooöo dier uit de kooi verwyderd was, gingen de beide andere leeuwen zoo bedaard liggen alsof er niets ge beurd was. INGEZONDEN. van de vesting Maastricht was. Een zilveren avondmaalsbeker en een doopschaal, beiden het wapen van Waldeck dragende, door hem aan de kerk geschonken, worden als kostbare herinneringen bewaard. De Lieve-Vrouwe kerk, de oudste van de Maastrichtsche kerken, die dagteekent uit het begin der elfde eeuw, werd hierna bezocht en eindelijk werd een langdurig bezoek ge bracht aan de scboone en ryke kork van St.-Servaas, de zetel van het dekenaat van Maastricht. Hier daalden HH. MM. af in de kripten, waarin 0. a. het gebeente van St.-Servaas, aen schutspatroon der kerk, wordt bewaaid; om vervolgens 102 treden hoog te klimmen naar de Keizer Karei zaal in den toren.. De jonge Koningin ging nog hooger den toren in om to genieten van het mooie vergezicht over stad en omstreken, en kwam terug by hare moeder met een blos van de inspanning en ook van blydschap op do wangen. Vervolgens was de schatkamer aan de beurt, waar de vele reliquieen, die de kerk bezit, bezichtigd werden. Hier werd aan H. M. als herinnering aan dit bezoek een kostbaar album aangeboden met photographische af beeldingen van het in en uitwendige der kerk. De band van het album is van geel kalfs leder; in het midden bevindt zich de ryks- adelaar, houdende op zyn borst een rood schild, waarop de sleutel van St.-Servaas ligt in zilver. Daarboven een gouden keizerskroon. Daaronder een band in gouden letters XXII MDCCCLXXXXV. Dit middenstuk is omlyst door eene bloemversioring. Het geheel is en- relief met de hand geteekend en zeer fraai bewerkt. Op do hoeken bla k kristallen stee- nen, komende uit hot leder. De achterkant is eveneens met do hand versierd. Van binnen zijn de schutbladen voorzien met rood eri wit moirée antiek, daaromheen een goud filet. Dan volgt de zeer fraai gecalligrapheeide op dracht: „Aan Hare Majesteit Koningin Wilhel- mina der Nederlanden wordt dit album door de geesttlykheiJ en het kerkbestuur der St.-Servaaskcrk te Maastricht, ter dankbare herinnering aan Hoogstderzelver bezoek aan kerk en schat, en ten blyk hunner innige verknochtheid aan Neerlands dierbaar Vorsten huis, eorbiedigst aangeboden. Schatkamer van St.-Servaas, 22 Mei 1895." Het album bevat 18 folio-gravures, die do St.-Serraaskerk van buiten en van binnen te zien geven. Een fraai met de pen geteekende index sluit als laatste blad het album, dat in een étui van pluche bewaard wordt. In den namiddag woonden HH. MM. het concours hippique by, door den cerclo eques- tre van Maastricht georganiseerd. Even vooi de komst der Koninginnen op het terrein viel een rogenbui, de eerste tydens het verblyf te Maastricht. Het bleef echter gelukkig by die eene bui. Aan de militaire wedstryden, die op het programma voorkwamen, namen ook Belgische officieren deel en onder ue toeschou wers waren 14 Duitsche huzaren- en ulanea- officieren uit Dussel Jorf. Des avonds werd HH. MM. een gastmaal aangeboden door den gemeenteraad van Maas tricht in het Stadhuis en tot besluit van den dag was er een raoüt in het gouvernements gebouw, waarby Koningin Wilheliuina echter niet tegonwoordig was. De Staatscourant vermeldt reeds de geluk kigen, op wie de ordenregen naar aanleiding van het bezoek in Limburg is neergecaald. Benoorud zijn: tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: L. H. A. Magnóe, lid van do Eerste Kamer; mr. H. F. Lambrechts, lid van de Tweede Kamer; J. E. C. Haffmans, lid van Ged. Staten van Limburg, en dr. L. Th. Van Kleef, eerste geneesheer van het gesticht „Calvariënberg", to Maastricht. In de orde van Oranje-Nassau; tot groot officier jhr. mr. G. L. M. H. Ruys van Beerenbroek, Commissaris der Koningin in Limburg. tot officier: W. H. Pyls, burgemeester van Maastricht; mr. W. G. Straetmans, lid van Gedep. Staten van Limburg, oud lid van de Tweede Kamer en oud wethouder der gemeento Maastricht; P. Th. Houba, griffier der Staten van Limburg, en P. Ch. H. Bauduin, majoor commandant dor dd. scbuttery te Maastricht; tot ridder: K. J. A. baron De Rosen, lid der Prov. Staten van Limburg, M. J. Marres, weth. van Maastricht; Ch. Houbon, burgem. van Venlco; J. P. H. Ceulen, burgem. van St.-Pieter; dr. A. W. J. Erens, burgem. van Valkenburg; J. Kleuters, burgem. van Meersen, lid der Prov. Staten van Liraburg; H. A. Goossens, majoor commandant der dienst doende schuttery to V11I00; P. Moll, predi kant by do Nod.-Herv. gemetnte te Maastricht, en H. L. A. Sevfi.ns, deken en pastoor te Maastricht; tot officier (met do zwaarden) de luit. kol. J. C. Lag er wei ff, van het 2do reg. huzaren en de majoor W. J. v. d. Hoeven, van het 2de reg. inf. Woensdag zyn een zestal Duitscliers en Belgen gearresteerd en over de grenzen gezet. Gisteren, Hemelvaartsdag, woonden HH. MM. de godsdienstoefening by 111 de Her vormde kerk, waarby ds. Moll als voorganger optrad en tot tekst had gekozen Joh. 17 vera 24, eerste gedeelte: „Vader, ik wil, dat waar ik ben, ook die by my zyn, dio gy my ge geven hebt." Tydens den dienst werden ge zongen: Ge.z. 144 vs. 1, 143 vs. 1. 8 en 10 en ton slotte Psalm 121 vs. 4 door de ge meente staande: „De Heer zal U steeds gadeslaan." De uit de 14de eeuw dateerende St.-Jans- kerk was geheel gevuld. Des middags werden bezoeken gebracht aan de Hervormde en Katholieke weeshuizen en een rytoer gemaakt naar Valkenburg. Gr emengd Nieuws. In den laten avond van gisteren is zekere J. Van R., woonachtig in Den Haag, tydelyk boedelbewaarder by N. O., wagen maker to Veur, door een luik gevallen, met het hoogst treurige gevolg, dat de man heden in den vroegen morgen is overleden. Men ver- tolt te Veur dat de ongelukkige eene weduwe met vyf kinderen achterlaat. Gistermiddag had te A1f0n een treurig ongeluk plaats. Een zesjarig zoontje van de wed. K., aan de „Laatste Stuiver" woonachtig, raakto al spelende te water en verdronk. Hoewol alle pogingen in het werk werden gesteld om de levensgeesten weder op to wekken, mocht niots baten. In de gemeento Waddingsveen beerschen do mazelen epidemisch, 't Verzuim op de scholen is zeer groot. Zokere P. B., te Hoofddorp, die verzuimd had op ty 1 biggen af te leveren, werd door den koopman T. C. bezocht. Het duurde 2eer kort of men kreeg twist, by welke gelegenheid B.'s neus zoo goed als werd afgebeten. Daarop kreeg hy een neus als twee. Men meldt uit Haarlemmermeer: Hoewel er zekerheid bestond, dat de sluizen te Haarlemmermeer, nu reeds een jaar ge leden in gereedheid, met 1 Mei jl. voor do scheepvaart zonden geopend worden, de maand spoedt ten einde, maar van 't openen merkt men niets. Wat de oorzaak is, blyft voor 't publiek onzeker, maar zeker is het, dat men algemeen wenscht dat spoedig de sluizen zullon geopend worden en Haarlemmermeer van zyn boeien be- vryd gerake, waarin het nu ruim 40 jaar be kneld ligt. De Spaansche stoomboot „Gravina" heeft Woensdag ochtend schipbreuk geloden in de Chineesche Zee by de kust van Zambales. Van de opvarenden verloren 187 personen het leven, waaronder 4 officieren en 2 Domini caner monniken. De „Gravina" verrichtte den dienst tusschen de verschillende Spaansche eilanden, tot do groep der Philipptjnen behoorende. De boot strandde tydens een hevigen cycloon op do rotsachtige kust. Van do 190 personen, dio zich aan boord bevonden, konden slechts drie het strand bereiken. De „Gravina" die 600 ton mat, was het eigendom eener Spaansche reedersfirma. Eeno dame van debeau-monde te Parys koerde onlangs van een avond-partytje vrooger huiswaarts dan haar dienstboden- personeel haar thuis verwachtte. Toen zy hare woning betrad, bespeurde zy, dat er drie personen van hare huishouding ontbraken de meid, de min enhet kind. Verschrikt snelde zy naar den concierge en deze bekende na eenige aarzeling, dat de meid en de min, daar zy de buisvrouw niet zoo spoedig hadden verwacht, naar een danshuis waren gegaan; daar wareu zy zeker te vinden. De dame, wier man uit de stad was, zocht een bloedverwant op en begaf zich met dezen naar bet danshuis, waar zy de beide dienstboden ook werkeiyk vond, maar niet het kind. „Houd u maar kalm, mevrouw! het kind is goed bewaard," luidde het bescheid, dat zy ontving op haar angstig vragen waar dit te vinden was. De moeder vond het kind dan ook in een naburig huis, slapende in een zindelyk bedje. Blykbaar was men daar ingericht op de ontvangst van die kleine logeergasten, want in hetzelfde lokaal bevonden zich nog acht andere kinderen, die insgeiyks door „nauwgezette" minnen en kindermeisjes in bewariDg gegoven waren tegen betaling van 1.50 fr. per avond. Onder de vele merkwaardigheden, die Parys bezit, behoort dus ook eene nachtelyko be waarplaats voor kinderen van lieden, wier dienstboden ontslagen willen zyn van de zorg om op kleine kiaderen te passen by afwezig heid van de ouders. Mijnheer de Redacteurl Het bestuur van de liedertafel „Arion" ver zoekt beleefd naar aanleiding van de geplaatste advertentie om leden te winnen, in Uw blad van 9 Mei, voor het onderstaande een beschei den plaatsje. De zangveroeniging „Arion", eerst onder leiding van den heer Joh. Soutendyk, later onder die van den heer Henri Völlmar, heeft, volgt ns reconsie van Mr. E. over de laatste uitvoering, groote vorderingen gemaakt. Dit is geheel te danken aan den uitste kenden directeur Völlmar, die by zyne groote muzikale kennis en fijn gevoel den leden liefde voor den zang weet in to boezomen, door zyne levendige en tevens humane wyze van onderrichten. De tegenwoordige leden zyn één in hun oordeel over hun directeur; hy is een leider, waarmede „Arion" zich geluk mag wunschen. Dit is niet algemeen genoeg bekend onder de zangers van Leiden. Zij, die nog geen kennis gemaakt hebben met „Arion", komen als introducé op onze repetition des Vrydags van 8'/2 tot 10'/, uren in „Söleil d'Or", en zy zullen lid worden. „Arion" heeft nog behoefte aan goodo krachten, tenoren vooral. Thans telt „Arion" 35 leden. Zyn er in eene stad van 46,000 inwo ners niet moer dan 35 mannen uit de bur gerklasse te vinden, die don zang liefhebben om den zang? Tot einde Juni bestaat nog gelegenheid welkend lid te worden. Daarna wordt die gelegenhoid gesloten tot September. U dankend, Mynheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimto, blyvon wy hoog achtend: Het Bestuur van „Arion." Burgerlijke Stand van Leiden. vaa IC tot od mot 22 Mei. BEVALLEN: J. W. Do Mey geb. VerhoefD. C. W. v. Weercn geb. Nederborger D. S. C. C. v. d. Blom geb. v. Dam D. A. J. Meershoek geb. v. d. Brom D. C. J. A. Den Hollander geb. v. Dovmolen D. S. M. v. Duinen geb. v, d Berg D. C. v. d. Voort geb. Brunt D. A. v. Dienden geb. Giezen Z. G. Veiniey gob. v. d. Oever D. M. E. Mar tij n geb. Ouwerkerk Z. M. Muurlink geb, v. d. lteijden D. M. G. v. d. Klis gob Korpersbook D. L. J. Korenhof geb. Stoute Z. O. M. v. Rbijn geb. Vierhout Z. C. A. Stijger geb. Lancel D. C. Teljeur geb. Weidema D. C M. Dreef geb. v. d. Berg Z. C. v. As geb. Platteel Z. Al. v. d. Laan geb I.aman D. W. Sierat geb. Geebeu D. M. N. Wernas geb. v. d. Berg D.A. Neutoboom geb. v. Wyk Z. C. W. Vos geb. Verstraaten Z. E. Kelderman gob Lammers Z. GEHUWD: N. Optcndrees jin. en K. Vroom jd. J. V. Zandvliet jni. en J. Do Zeeuw jd. W. F. Hom eri k jm. en E. H. v. d. Burgh jd. J. Briecr jm. en M. Van den Oever jd. 1. Leus jm. en M. C. De Haas jd W. F. J. Knstoelen jm. en J. E. Hakkaart jd. J. Brakboven jm. en .1. O. Oelthuis jd. A. P. Cram a jm. en Al. G. Fasseur jd. N, Van Weizen jm. en J. E. Kraaueveld jd. OVERLEDEN: P. Marks M. 71 j. A. A. Ververs D. 6 m- A. Brouwer Al. 66 j. S. Klem geb. Verluid W. 70 j. F. Houweliuggeb. Teegelaar V. 80 j. T. J. Dorsman W. 84 j. J. Kleijn geb. Regeer V. 60 j. J. W. Wall aart W. 68 j. J. AikeveUl M. 31 j. H. A. F. 1 rel Z. 4 j. J. Bakker 1). 8 m. N. C. Van Wouw Z. li m. - P. Langeveld Z. 7 w. C. D. Van de Putte Z. 6 j. H. Sira M. 54 j. L E. Carton D. 8 j. J. M. Wijtenbuig W. 80 j. C. A. Jacobs Z. 6 m. J. P. Schouten Z. 2 in. IDe Koninginnen op reis. Ook van den dag van Woensdag mag worden getuigd, dat HH. MM. de Koninginnen ont payé de leur personnc. Vóór tien uren rteds reed Koningin Emma uit, om een bezoek te brengon aan den Calvariunberg, het bekende gesticht, ziekenhuis, krankzinnigengesticht en oude mannen- en vrouwenhuis te gelyk, dat onder beheer staat van het burgerlyk arm bestuur van Maastricht Koningin Wilbelmlna werd daarna afgehaald, om met hare moeder eenigo kerkgebouwen te bezoeken: eerst de Luthersche kerk, een stichting van een dtr voorzaten van de Koningin-Regentes, prins George Frederik van Waldeck, die van 1679 tot 1694 gouverneur

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2