Dr. LANGEN'S Melksuiker, dragen f 10.979, zou de persoonlijke toelage moeten worden gebracht op f 200.21. B. en Ws. geven mitsdien in overweging aan den brugwachter W. Nuis, tot weder opzeggens, eene persoonlijke toelage te ver- leenen ten bedrage van f 200.21 per jaar, ingaande op den dag, waarop hem eervol ont slag als brugwachter zal zijn verleend. Blijkens het opgemaakt kohier der plaat selijke directe belasting voor dit jaar, bedraagt het belastbaar inkomen f 5,496,913, tegen f 5,459,174 in 1894. Op de gemeentebegroting voor dit jaar is de opbrengst van de plaatselijke directe be lasting geraamd op f 165,000, zoodat met inbegrip van de 5 pet. voor kwade posten ad f 8250 een bedrag van f 173,250 mag worden geheven. Hot heffingspercent zou dus kunnen worden vastgesteld op 3.15 pet. Intusschen kan, met het oog op de vermoedelijk voordeelige uit komst van het dienstjaar 1895, de inkomsten belasting worden gesteld op f 157,000, met 5 pet. voor kwade posten f 7850, totaal f 164,850. B. en Ws. geven derhalve in overweging het heffingspercent te bepalen op 3 pet., waardoor de opbrengat zal wezen f 164,877, alzoo f 8373 minder dan volgens de begrooting zou mogen worden geheven, en mede het dienovereenkomstig opgemaakt kohier vast te stellen. Beroepen is by de Gereform. gemeente te Vijfhuizen (Haarlemmermeor) de heer A. H. Op 't Holt, te Noord-wijk aan Zee. Tot leden van het bestuur van den Binnenwegschen polier, onder de gemeente Zegwaard, zijn herkozen de heeren L. Rutten en Joh. Vollebregt Cz. Onze Haagsche Briefschrijver schrijft: Het belieft het „Vaderland" eens als censor op te treden over mijn correspondentie van 13 Mei jl. en wel naar aanleiding van hetgeen ik over do anemonen in het Haagsche Boscli schreef, daarmede willende wijzen op bet feit, dat, waar men een tiental jaren geleden de anemoon in het Haagsche Bosch overal in grooten getale aantrof, deze zich thans in verhouding van vroeger jaren nog slechts sporadisch vertoont en nog slechts op sommige gedeelten boven het gras komt kyken. Den getrouwen bezoekers van ons Bosch zal dit toch ook wel bekend wezen. Ik kan in ant woord op de opmerking van bet „Vaderland" niet beter doon dan aan te halen hetgeen E. G. O. in datzelfde blad van 4 April 1894 schreef: „Als natuurvriend en sedert jaren trouw bezoeker van het Haagsche Bosch, was het my in het oog govallen, boe elk jaar de be koorlijke bosch-anemoon (anemone nomorosa) zich verder in het Bosch terugtrok. Vijftien a twintig jaren geleden vond men deze wel kome lentebode nog in grooten overvloed even voorbij het Malieveld en nog goed herinner ik mij den eersten indruk, dien de teedere witte bloemen met haar fraai ingesneden frisch groen blad te midden der goudbronzen grond- bedekking, het verterende herfstgebladerto, op mij maakten. Aan het slot zegt E. G. O. nog bovendien „Hopen we, dat de maatregel van Domeinen door alle weldenkondcn zal gebillijkt en ge steund worden, opdat we binnen enkele jaren het Haagsche Bosch weder in zijn bekoorlijken anemonenpronk kunnen bewonderen. Misschien is dat oogenblik te bespoedigen door den aan plant op plekken, waar ze reeds zoo goed als geheel verdwenen zijn." Vcol heb ik hier niet aan toe te voegen. Indien een der redactie leden van hot „Vader land" Zondag jl. eens door het Haagsche Bosch gewandeld had, dan had by kunnen zien dat er thans reeds niet veel meer bloeiende gevonden wordt, trouwens mfln opmerkingen betroffen niet deze dagen, doch den geheelen bloeityd. Indien het „Vaderland" ook deze regelen wil overnemen, dan zal hot my, die man", genoegon doen. Het bespelon van den Tivoli-schouwburg te RottorJam is voor het volgende spoelsei zoen, van I September 1895 tot 31 Augustus 1896, verzekerd. Er is door eene combinatie van acht sooiótaires daartoe een contract ge sloten met de Tivoli-maatschappij. Die acht sociétaires zijn do heeronD. H. Joosten, uit Amsterdam, de heer Henri Pool man, mevr. Poolman—Huysors, do heer Mul der, mevr. Aleida Mulder Roeloflfsen, mevr. Van Westorhoven, mej. M. Sasbach en de heer Erfmann, behalve de heer Joosten oud- secretaris van het Ned. Tooned verbond en de heer Mulder, allen leden van het tegen woordige gezelschap Do Vos en Van Korlaar. De heeren Joosten en Toolman zullen do loiding en het beheer van het te vormen ge zelschap hebben. De sociétaires zullen nu uit het gezelschap De Vos en Van Korlaar en van elders artisten engagoeren en misschien nog nieuwe sociétaires aanuemen. (IV. R. C.) Do weder in actieven dienst herstelde luit. kol. der cavalerie jhr. A. W. Van der Wyck is ingedeeld by het lste reg. huzaren te Deventer. Do minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat te vervullen is de betrekking van leeraar in de Nederlandscho taal en letterkunde aan de Ryks hoogere burgerschool met vyfjarigen cur sus te Zwolle. Jaarwedde f 2000. De benoeming van een directeur voor deze school, jaarwedde f 3000, zal geschieden, nadat voor boven staande vacature eene keuze is gedaan. Zy, uie in aanmerking wenscben te komen voor vervulling dezer betrekking, gelieven zich vóór 1 Juni e. k. aan te melden by dtn inspecteur van bet middelbaar onderwys, dr. W. B. J. Van Eyk, te 's-Gravenhage. Naar men verneemt, is het meer dan zeker, dat het Grand -Théatre Van Lier te Amsterdam niet verkocht zal worden en dat de aanslagbiljetten weldra zullen verdwynen. Eene commissie bestaande uit de heeren C. F. v. d. Horst, Nieuwenkamp en mr. Paap zou dan naast en met de gebroeders Van Lier het bestuur op zich nemen. (Hbl.) De minister van oorlog brengt, in aan sluiting by het gestelde onder 7o. en 9o. van de kennisgeving van 25 April 1895, opgeno men in de Staatscourant van Vrydag 3 dezer, ter kennis van belanghebbendenlo. dat het geneeskundig onderzoek der adspiranten, niet afkomstig van de Cadettenschool, plaats heeft te Arnhem, Breda en 'e Gravenhage op 22 Juli a. s. 2o. dat by koninkiyk besluit van 6 Mei jl. do som, welke jaarlyks tot gemobtkoming in de kosten van de Koninklyke Militaire Aca demie voor iederen leerling moet worden by- gedragen, is vastgesteld op f 400. Voor hen, die zich voorbereiden tot het examen van adelborst, is het van belang er aan te herinneren dat in het reglement voor het Koninkiyk Instituut voor de Marine te Willemsoord wyzigingen zyn aangebracht. By het toelatingsexamen, dat in h6t jaar 1896 zal gohouden worden, zal een programma worden gevolgd, geheel gelyk aan dat voor toelating aan de Cadettenschool te Alk maar. De vereischten sluiten aan het onder- wezene in de derde klasse der voornaamste Hoogere Burgerscholen aan. Ook in den leeftyd van toelating is ver andering gebracht. Op den eersten September van het jaar, waarin examen wordt aange vraagd, moet men den ouderdom van 16 jaar reeds en dien van 18 jaren nog niet hebben bereikt. In een der lokalen van het departement van marine had gisteren de geneeskundige keuring plaats van de jongelingen, die zich voor het adelborst examen hebben aangemeld. Het Hoofdbestuur der Vereoniging voor Vrouwenkiesrecht zond, naar men weet, een afgevaardigde naar het onlangs te Amster dam gehouden Nationaal Congres omtrent het vakonderwys on de vakopleiding voor toekomstige werklieden. Naar de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht mededeelt, besteedde deze afgevaardigde aldaar haar tyd om nauw lettend gade te slaan, hoe de samenwerking van mannen en vrouwen werken kan, ton einde zich daaruit een voorstelling te maken van den toestand, die by politieke gelijk stelling van mannen en vrouwen zou ont staan. Thans brengt de Vereeniging do volgende opmerkingen onder de aandacht van regeering, wetgevers en het goheelo volk. „lo. Iedere vrouw, die het woord heeft gevoerd, heeft duidelyk verstaanbaar ge sproken en zonder omhaal van woorden zich weten te beperken tot hetgeen zy te zeggen had, waaruit biykt, dat do beschuldiging, als zou haar aangeboren praatzucht de vrouw ongeschikt maken voor het deelnemen aan ernstige besprekingen, volkomen ongegrond is. „2o. Herhaaldeiyk is er op gewezen (door vrouwon) dat het meisje evenzeer dient te worden opgeleid voor een vak, als de jongen, en dat hare opvoeding en opleiding geheel aan die van hem gelyk behoort te zyn, welke opmerkingen telkens een gunstig onthaal vonden by do vergaderden, zoodat men mag aannemon dat de gedachte aan gelykstolling van btido geslachten by ernstig denkende menschen bestaat en dat die gelykstelling van hen geen verzet meer te duchten heeft. „3o. Verscheiden keertn mochten, wanneer mannen en vrouwen beiden conclusion uit de discussies hadden getrokken, dio der laatsten, blykens de stemming, meer instemming vinden, dan dio der eersten, en men kon opmerken, dat do medewerking dor vrouw zeer gunsiig werkte op de pogingen tot oplossing van de gewichtige sociale vraagstukken, dio aan de orde waren." "Wanneer wo op dezen afloop letten, dus eindigt de Vereeniging haar betoog, en tevens bedenken, hoovele vooroeolden als boven staande, in den laatsten tyd door vrouwen geleverd zyn, dan is het niet te veel gewaagd te voorspellen, dat de medewerking der vrouw aan vretgevenden arbeid even vruchtdragend zal zyn en dat dus niet alleen rechtvaardig, maar ook boogeiyk in het algemeen belang kan geacht wordenhet kiesrecht voor de vrouw. Hare Majosteiten de Koningin en de Koningin-Regentes zyn gis tern amiddag per Staatsspoor 6.16 van Den Haag naar Nymegen vertrokken. Eene groote menigte stond zoowel aan het station als op den weg daarheen ge schaard, om Hare- Majesteiten te groeten, en op het Stationsplein hadden zeer velen post gevat. Aan Hare Majesteiten werd uitgeleide ge daan door zeer vele hooggeplaatsten, de ministers van buitenlandsche zaken en justitie, de heeren Röell en Van der Ivaay, den vice- president van den Raad van State, den presi dent der Tweede Kamer, den heer Gltichman, den Commissaris der Koningin, de generaals Van Holden en Verspyck, het lid van den Raad van Voogcy don heer Kiet, den plaatse- lijken commandant en eenige hofdignitarissen. De heer Cluys-enaers, directeur generaal der Staatsspoorwegen, begeleidde den trein. Hare Majesteit Koningin Wilhelmina droeg een lichten reismantel en de Koningin-Regentes was in 't zwart gekleed. Op het platform bleven de Koniuginnen staan totdat de trein wegstoomde. Te Utrecht kwam om 7. u. 10 m. de extra-trein aan het tweede perron van het centraal-station aan, om vyf minuten later de reis te vervolgen. HH. MM. kwamen des avonds te S.43 te Nymegen aan, waar het stalpersoneel reeds des middags te 12.23 was gekomen. De trein werd geleid door den inspecteur der exploi tatie der Staatsspoorwegen, den heer Mioling, te Breda, terwyl ook de directeur der Staats spoorwegen, de heer Cluyzenaar, de reis mede- maakte. Aan het station werden HH. MM. alleen verwelkomd door den burgemeester van Ny megen, mr. P. C. Byleveld, en den militairen commandant, majoor van het 2de bataljon, 3de reg. infanterie C. P. J. Van Vlierden. Door de Maatschappy der Staatsspoorwegen was een toepasselyke decoratie aan het station aangebracht. Het perron was voor een deel afgesloten door hoog opgaande planten en langs prachtige breede loopers over het perron schreden de Vorstinnen door de breede voor hal van het nieuwe, mooie station, die met draperiewerk en ryen palmen en andere planten, alsmede bloemenversieringen in de hoeken, een aangenaam aanzien had gekregen. Ook op de stoep van het station, waarvoor de rijtuigen stonden, waren planten geplaatst, terwyl daarboven een baldakyn was aange bracht. Op het Stationsplein, waar een juichende menigte de Vorstinnen begroette, werden de rytuigen bestegen en reden de Koninginnen langs Spoorstraat, Nassausingel en Keizer- Karelsplein, langs weikon weg duizenden hadden postgevat, naar het hotel, waar zy zich op het balkon vertoonden en geestdriftig werden toegejuicht. Daar werden HH. MM. ontvangen door den directeur-administrateur, den heer Aloys B. Jansen, en den directeur- gérant, den heer Jorritsma, wiens echtgenoot© HH. MM. met bouquetten van theerozen ver welkomde. Nog langen tyd bewoog zich eene dichte menigte in de buurt van het Keizer-Karei- Hotel. Het volk zong voor het hotel het „Wil helmus" in de oude toonzetting en het „Wien Neerlandsch Bloed". Do blyde inkomst werd door heerlyk weer begunstigd. De marechaussee en de politie hadden een lichte taak; de orde werd niet gestoord. Op de singels en in de straten heersebto groote levendigheid. Alles heeft een vrooiyk aanzien, doordien algemeen gevlagd wordt. De versiering is tydig gereed gekomen. Een eerepoort aan het begin van de Spoorstraat bestaat uit twee slanke obelisken, vereenigd door een keurige draperie. In de vestibule van het hotel is oen keur van bloemen en planten en zy is met een tapijt belogd. Wat nu het verdere verblyf van HH. MM. te Nymegen betreft, het zal geheel incognito zyn; de wachten zullen natuuriyk voor het hotel staan, doch overigens wordt er niemand, behalve de logés,' die er reods waren, toegelaten. Het vertrek naar Don Bosch was bepaald op hedenmorgen te 10 u. 21 m. en de terug komst van daar hedenavond om 10 u. 29 m. Vrydag biyven HH. MM. te Nymegen. Dan worden de scboone omstreken bezocht. Te 's-Htrtogenbosch zyn de Koninginne- feesten gistermiddag reeds begonnen met eene plechtigho'd op het paradeveld. Daar werd in tegenwoordigheid van tal van genoodigden door de presidente van het comité der Bossche dames, freule Van Meeuwen, aan de ©erewacht uit de burgéry het prachtig vaandel uitgereikt.; de commandant dor eerewaclit, jhr. Bosch van Drakesteyn, ontving het vaandel met een woord van dank aan de Bosscher dames en bood der presidente van het comité een ruiker aan. De kapel der schuttery speelde daarna het Wilhelmus, waarna de eerewacht met die kapel voorop een tocht door de versierde straat maakte. De eerewacht, bestaande uit 16 heeren, maakt een zeer kranig figuur. In 's-Hertogenbosch zal menigeen heden morgen wel een bekommerden blik naar boven geslagen hebben, want de lucht voorspelde, na den hevigen regen en wind van 's nachts, nog weinig goeds. Met betrekking tot de deelneming van hot leger aan den Oden Nationalen Schietwed- stryd, van 26 Juni-1 Juli a. s. vanwege de Vereeniging van Nederlandsche Scherpschutters te Hoorn te houden, heeft de minister van oorlog de volgende beschikkingen genomen. Aan de uitgeschreven corpswedstrijden op 250 M. zal kunnen worden deelgenomen door het regiment grenadiers en jagers, door de acht overige regimenten infanterie, door het Instructie-Bataljon, door de Normaal-Schiet school, door het lste en het 3de regiment vesting artillerie en door het corps pantserfort- artillerie, elk ter sterkte van vyf onder-offi cieren of manschappen onder bevel van een officier. Aan den corpswedstryd op 25 M. voor revolver door vyf officieren van elk zelf standig corps of onderdeel, zal alleen worden deelgenomen door de corpsen der infanterie, indien zich daartoe deelnemers aanmelden en daartegen by de betrokken commandeerende officieren geen bedenkingen bestaan. Aan officieren en tninderon, dio lid der Ver eeniging zyn, zal door Let, zoo mogeiyk, toe staan van verlof, gelegenheid worden gegeven aan de wedstryden dool to nemen. Aan do betrokken commandeerende offi cieren wordt de beslissing overgelaten, of aan de vorenbedoelde detachementen zal worden toegestaan iets langer dan gewoonlyk op den wedstryd te vertoeven, opdat ook dat personeel zonder overhaasting aan de persoonlyko wed stryden kunne deelnemen. Programma's van den wedstryd zyn, op franco aanvraag, kosteloos te hekomen by den voorzitter van het uitvoerend comité, den heer W. Van Waning Jr., te Hoorn. Het stoomschip „Telemachus", van Am sterdam en Liverpool naar Java, passeerde 14 Mei Gibraltar; de „Anchiscs," van Java naar Amsterdam, is 14 Mei Suez gepasseerd de „Maasdam," van Nieuw-York naar Rotter dam, passeerde 14 Mei Wight; de „Soembing," van Rotterdam naar Batavia, vertrok 14 Mei van Southampton. By koninkiyk besluit is dr. E. S. Stein, geneeskundige te 's-Gravenhage, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Benoemd: met ingang van 18 dezer, tot burgemeester van Terheyden, G. J. Loonen; met ingang van 20 dezer, tot id. van Houten, J. Waller, secretaris dier gemeente; met in gang van 25 dezer, tot id van Binther, A. Kerkhof, en tot id. van Wansum, G. H. Ter- vooren, beiden secretarissen dier gemeenten; met ingang van 30 dezer tot idem van Barwouts- waarder, Waarder en Rietveld, A. KnyffHz.; tot id. van Nieuw-Beierland, A. Bouman Jzn., secretaris dier gemeente, en tot id. van Gouds waard en Piershil, A. H. Zahn, secretaris dier gemeente. Een pensioen verleend van f 420 aan J C. Yan de GraafT, weduwe van den commies verificateur voor den actievcn dienst der directe belastingen, enz. C. Van Soest, en een van f 367 aan P. R. Been. Voor den tyd van 3 jaren gedetacheerd by de landmacht in West-Indië, de eerste luit.- kwartierm. J. H. Masman, van het 5de reg. infanterie, thans gedetacheerd bij het depar tement van oorlog. Met ingang van 1 Juni a. s. by het depar tement van koloniën bevorderd tot commies, de adjunct commiezen G. B. Van Aaken Bzn. en A. M. H. J. Stokvis. RECLINES, a 25 Cents per regel. Bij het gebruik van in bussen, bedragen de algebeelc voedings kosten voor een kind van 1 tot 7 maanden slechts 8-11 Cts. per dag en het succes is verzekerd. NederSandsche Albamlncfabrick, Leiden. 7215 10 INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteurl Morgen zal dus zoo goed als zeker over het lot van „Endegeest" worden beslist. Of het noodig zal zyn kunt u boter beoordeelen dan ik, maar kunt go er U mede veroenigen en in verband met den wensch door U uit gesproken, toen U het eerst het gerucht ter sprake bracht, twyfel ik daar niet aan och help dan oen handje s. v. p. om den weifelen den onder onze vroede vaderen een hart. onder den riem te steken (geen „warm" hart als waarover de heer Kouw gisteren klaagde). De groote massa wandelaars, die Zondag een Endegeestje hebben gepakt, zullen zeker met dankbaarheid het lumineuze denkbeeld van Burgemeester en Wethouders hebben her dacht en den wensch gekoesterd dat de ge heeld bezitting in denzelfden toestand mocht blyven. Moge onze verwachting niet beschaamd worden I W, [Aan het bovenstaande behoeven wy waar- ïyk niots toe te voegen, vooral omdat de inzender er zelf aan herinnert hoe wy reeds bij het eerste zeer vage bericht met den aan koop onze ingenomenheid te kennen gaven. Te méér doen wy dit nu nog omdat uit de mededeelingen van B. en Ws. blykt dat dio aankoop al bedraagt deze in het geheel f 75,000 voor de gemeente feitoiyk slechts op f 6300 zal te staan komen. Red.] Mijnheer de Redacteur l Vergun my eenige opmerkingen te maken aangaande da Raadszitting van Donderdag jl. De heer Hasselbach zegt by ondervinding te hebben dat zyn knechts gedreigd hebben, by een ander werk te zoeken, incien hy hun niet meer uren per dag liet werken. Dus zouden die knechts niet voor maximura- werktyd zyn. Neen, M. de R., die knechts moeten 's avonds te zeven uren uitscheiden, zoodat zy, daar de werktyd nu tot acht uren is, een uur per dag schade hebben. Nu betaalt de heer Hasselbach aan de metselaars 18 cts. per uur, doch de opperlieden hebben niets meer per uur gekregen, zoodat zy er nu nadeel van hebben, daar zy ook om zeven uren 's avonds uitscheiden. Nu vraag ik, M. de R., heeft mynheer Hasselbach in de Raadszitting van VrydagjL zyn stem naar eigen ondervinding uitgebracht? Neen, M. de R.l Wanneer mynheer Hassel bach eens goed nagaat, hoe hy handelt, dan zal hy tot de conclusie komen, dat hy in plaats van tegqn, vóór het voorstel van B. en Weths. had moeten stemmen. Zoo mynheer Hasselbach dat inziet, dan heeft 6chryver dezes zyn wensch. U royn dank betuigende voor de opname, heb ik do eer te zyn: Een Timmerman. [Wy hebben den heer Hasselbach met den inhoud van bovenstaand schryven in kennis gesteld, die ons antwoordde dat hy niet in po'emiek met den timmerman wenschte te treden, maar hem gaarne by zich zou ont vangen, ten einde de zaak mondeling te be spreken. Red.] Mijnheer de Redacteur t Naar aanleiding van het ingezondene van den geachten inzender C. H. K. (in het nom- mer van" 14 Mei) wilde ik, vooral met het oog op zyn laatste vraag, daar nog een vraag byvoegen. Als men de zaken eens nagaat wanneer er iets gedaan moet worden, dat direct of indirect in het voordeel van den werkman is, schuift men het op de lange baan of wordt verworpen. Wordt ht t niet verworpen, dan wordt zoo'n voorstel zoo afge takeld, dat men het wd had kunnen verwer pen (wat wy gezien hebben met de motie- Heldt tot pensionneering van invalide werk lieden). Dat daar wat voor gedaan moet worden, is ook hoog noolig. Een staaltj3 is my bekend van een kennis (70 jarige l.oftyd omtrent en diens vrouw ook), die by na een halve eeuw by dezelfde firma in dienst is geweest. De zaak is iu andere handen over gegaan, waardoor hy zonder work kwam. Wat moet er nu van die oudjes worden? Geen geld is er en dus geen eten, en by de kinderen? Och, dat zyn ook werklieden, die pre cies rondkomen. Hy heeft by zyn ouden patroon aangeklopt, maar neen, terwyl daar de weelde lieerseht en die kennis den hongerdood kan te gemoet gaaD. Nu myn vraagWie kweekt de ontevredenen? Onder dankbetuiging voor do verleende plaatsruimte, Uw abonné, Lelden, 15 Mei 1895. v. D. Geachte Heer Redacteur l Vergun my voor het navolgende een plaatsje in Uw blad. Een achtenswaardige dame, weduwe en gefortuneerd, bewoont een huis op den Zoeter- woudschen Singel, toebehoorendo aan den heer Koekoek. Dinsdag 30 April zou zy wegens familieaangelegenheden een paar dagen naar elders gaan, de diensttoieinsgelyka verlof gevende, terwyl de huissleutel by den heer Meerburg op den Nieuwen Ryn wer< gebracht. Bedoelde dame dacht er waar schijnlijk niet aan, dat het den volgenden dag 1 Mei was en alsdan de huishuur moest bezorgd worden by den heer K.óf zij heeft gedachtde heer K. zit toch zeker niet naar dat geld te hunkeren en het zal er op een paar dagen niet op aankomen; als ik terug kom, zal ik de huur wel laten betalen. Doch wat gebeurt? Toen de heer K. den eersten Mei de huishuur niet had ontvangen, tneldo hy naar een rechtsgeleerde te dezer stede (mr. G.), verhaalt dezen het voorgevallene, zegt misschien wel, dat hy de dupe is ge worden van een sluwe oplichtster, of wat al meer. Genoeg, de advocaat wist raad. Immers de goederen konden in beslag worden genomen en dan was de heer K. ruimschoots gedekt voor de huur. Doch daartoe was verlof van den President der Arrondissements Rechtbank noodig. De advocaat spoedt zich met het verzoekschrift naar Den Haag en verkrygt van den heer President de gevraagde mach tiging. Had deze de ware toedracht der zaak geweten, gewis, het verlof tot in-beslag- neming ware zeker niet verleend. In 't bezit van de vereischte machtiging wordt de huisdeur opengebroken en arrest gelegd op den inboedel van Mevrouw, dia zeker niets kon vermoeden van hetgeen tijdens hare afwezigheid ten haren huize voor viel. Ook werd aan twee mannen de bewaking van don b09del opgedragen, die daar in plaat: van Mevrouw, hun intrek in de wening namen, op bed sliepen, enz. Gelukkig dat Mevrouw vóór hare terugkomst van het voorgevallene werd onderricht. Om bovryd te worden van dd ongenoodo gasten en het arrest opgeheven te zien, werd direct door een familitli-l te dezer stede de huishuur aan den advocaat ter hand gesteld, terwyl nog ruira 40 aan kosten moet wor den voldaan! U, Mynheer de Redacteur, dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, ben ik, hoog achtend Leiden, 14 Mei 1895. Uw Abonné. [Naar aanleiding van door ons op het boven staande gevraagde inlichtingen werd ons medrgeieeld „dat de in beslagneming niet op 1 Mei, maar op 5 Mti plaats vonl, nadat de huiseigenaar zich den 3den Mei ten huize zyner huurster vervoegd hebbende, van de dienstbode hal vernomen dat mevr. niet zou terugkomen en zy ock dien avond vertrok en dat de goederen dcu 6aen Mei zouden worden vervoerd 1" Red.] Gemengd Nieuws. Naar wij vernemen, zal de alhier op te richten kookschool gevestigd worden aan de Groenhazengracht, in het perceel, waarin de heer J. Regeur vroeger zijne, nu naar den Nieuwen Ryn overgeplaatste, bierbottelary had, welk eerstgenoemd psrceel daartoe de noodige verandering zal ondergaan. Te Hillegom is D. N. door den veldwachter Pardoen bekeurd, wegens het tappen van sterken drank, waarvoor by geen vergunning heeft, zoodat hy dusdoende de wet ontduikt. Aan de haringvisschery zullen dit jaar te Katwyk deelnemen 72 schuiten en 7 loggers. Do eerste vaartuigen vertrekken in het begin van Juni. By de readers G. Den Duik en de firma C. en M. v. d. Toorn, te Schevemngen, is bericht ontvangen dat van beiaen een logger te Lerwick is binnengekomen, van den eerste met 9 en van den tweede met 34 ton nieuwe haring, welke aldiar aan eene stoomboot is overgegeven en in het laa'st dezer week kan verwacht worden. Gisteravond werd een politie agent op het Buitenhof te 's-Gravenhago aangesproken door een persoon, die hem den

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2