N°. 10802. Zaterdag XI INXei. AV 189b. feze 'Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. staat uit TWEE lommer hieu. Bf Blad. t,e. Leiden, 10 Mei. LEIDSCH DAGBLAD H PRIJS DEZER COURANT: •>iden per 3 maandenf 1.10. Vgt 1<0. ■^^jjjnmers 'Üke 0.05. PRIJS DER ADVERTEMTEN Van 1 6 regols 1.05. Iedere regel meer 0.17J. Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt ƒ0.05 berekend. Outclëe KeuuisgeTiogen. Inenting. Bnrgemeeeter en Wetboudera der gemeente Leidon breDgen ter algemeene kennis, dat liet P»rk Vaooi- n o g e n e in hot EUzabotbshof aan de Oude Yeet No. 25 tet nadere aankondiging is ge- .1 Atsn Burgemeeeter en Wetboudc-ra van Leiden, Leiden, 8 Mei 1891. F. WAS, Bnrgemeeeter. E. KIST, Secretaris. Paspoorten. De Bnrgemeeater van Leiden brengt ter kennis ran belanghebbenden, cat dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, des voormidd&ga van 10 12 oren. de Paspoorten voor de Miliciens dezer gemeente, bekoorende tot do lichting van don jaro 1888, en voor de zoemilieicue der lichting 189U, verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, mite men zich in persoon en voorzien van zijn zakboekje daartoe aanmelde. Leiden, De Burgemeeeter voornoemd, I Mei 1895. WAS. DRANKWET. Bnrgemeeeter en Wethouders van Leiden brengen ter algemeeDe kennis, dat door J03ANNES YAN DEN BURG, wonende alhier, een verzoekschrift iu ingediend om vergunning voor den kleiubaudel in sterken drank in het perceel Groeneeteeg No. 79. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 9 Mei 1895. E. KIST, Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het nader verzoek van bet COLLEGIUM OIVITATI8 ACADEMICAE LUGDUNO BaTAVAE 8UPREMUM, tot het doen plaatseu en in wei king brongen van con locomobiel voor de electrieche ver- liohting van het feestterrein op het Park, gedurende de Lustrumfeesten in de maand Juni a. s., in een gebouw te plaatsen aan de zijde van de Baameteeg nabij bet Gymi.asmm. Gelet op de artt. 6 en 7 d«r wet ran 2 Juni 1875 (St.atsblad No. 95); Geven big deze kenniB aan het publiek dat ge noemd verzoek met do bjjlagon op de Secretarie deze" gemeente ter vieio gelegd is; alsmede dat op Donderdag 23 Mei a. s., 's voormiddage to elf uren, op hot Raadhuis, gelegenheid zal worden gegovon om bezwaren tegen dat verzoek in te breBgen. Burgemeester on Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 9 Mei 1895. E. KIST, Secretaris. De Commissaris der Koningin in deze pro vincie heeft nader bepaald dat het jaarlflksch onderzoek der verlofgangers van do militie te land uit de gemeente Leiden, lichting 1889 en vroegere, 1891 tot en mot 1894, te Leiden in plaats van op den Sden Juni, zal plaats hebben op Maandag 17 Juni a. 8. en wel voor de lich tingen van 1889 en vroegere en 1890 dee voormiddags te 9 uren; en voor de lichtingen van 1891 tot en met 1894, des voormiddags te halfelf. Beroepen ia by de Ned.-Herv. gemeente te Lemele en Archem (toezegging) de heer W. II. Van der Schans, cand. te Leiden. De vergadering der katholieke kies- vereeniging te Noordwykerhout, Woensdag avond in het lokaal van de wed. Brama gehouden, werd by afwezigheid van den voorzitter geleid door den vice voorzitter den heer B. Chr. Vos. Aan de orde was het Btellen van candidaten voor de a. s. verkiezing van leden van Provinciale Staten, wat volgens het reglement reeds bad moeten geschied zyn vdór de Centr. R.K. Kieevereeniging in dat district candidaten had geproclameerd. Daar dit was verzuimd, deed de heer Vos het voorstel zich te voegen naar de Centr. Kies- vereeniging en de vergadering, zich hiermede kunnende vereenigen, candideerde voor de tusschentyds ontstane vacature den heer Dommer van Polderaveld, burgemeester van Noordwykerhout, en voor de periodieke af treding de heeren Dommer v. Poldersveld en Quarles van Ufiord, burgemeeeter van Noord- wyk. Ten slotte spoorde de waarn. voorzitter de aanwezigen aan by de invulling der stem biljetten, waar zulka noodig mocht zyn, de behulpzame hand te bieden. De leden van den gemeenteraad te Oegst- geest, die dit jaar periodiek moeten aftreden, zyn de heeren J. C.-Spaargaren, A. Juffer mans, D. Van der Putte en P. Kromhout. Het onderzoek der verlofgangers voor de gemeente Zoeterwoude zal plaats hebben te Leiden op Dinsdag 4 Juni a. s., des voor- middags te halftien. In het bericht van gisteren over de inspectie te Woubrugge van de verlofgangers uit Alkemade, moest de datum niet zyn 11 Juni a. 8., maar Vrydag 7 Juni a. e., 's voormiddags te halfelf. Voor het akte examen L. O. is toege laten de heer P. Stassen, te Hillegom. z Door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland is bepaald dat de eind-examens Ëtreder hoogere burgerscholen met vyfjarigen s*- se"18 (waaraan ook de leerlingen uit Leiden deelnemen) zullen worden afgenomen wat het mondelinge betreft te Amsterdam. De examen-commissie is samengesteld als volgt: Voorzitter: dr. J. Campert, directeur der hoogere burgerschool met 5-j. c. te Amsterdam. Leden de heeren: dr. G. Schouten te Am sterdam, dr. H. Brongersma te Haarlem, dr. B. J. Goossens te Leiden, A. Pelt te Zaandam, dr. A. E. Van Roijen te Haarlem, dr. J. F. A. Meilink te Leiden, J. De Vries t8 Amsterdam, J. IJzerman te id., P. M. Von Baumhauer te Leiden, A. Van der Stempel te Zaandam, J. H. G. Verbeek te Amsterdam, A. E. W. Pauw te Haarlem, H. Poutsma te Amsterdam, C Van der Zeyde te Zaandam, dr. D. A. Kerkhoff te Alkmaar, L. Bouman te Amsterdam, dr. P. M. Heringa te Haarlem, A. L. J. Boutes te Amsterdam, dr. J. D. Boeke te Alkmaar, dr. A. Meyers te Hoorn, dr. J. J. Doesburg te Hoorn, A. D. Hagedoorn te Amsterdam, mr. F. A. De Graaf te Haarlem, C. P. Beeser te Amsterdam, P. De Vos te Amsterdam, M. G. Van Goor te Haarlem, R. Van Duinen te Hoorn en K. E. Scheld te Alkmaar. Als advocaat en procureur by den Hoogen Raad is heden beëedigd jhr. mr. T. A. M. A. Humalda van Eysiüga, te 's Gravenhage. Met ingang van 1 Sept. is benoemd tot leeraar aan de Kon. Mil. Academie, de kapitein O. Mees, van het 1ste reg. infanterie te Assen. De letterkundige afdeeling van de Konink lyke Academie van Wetenschappen roept, als elk jaar, landgenooten en vreemdelingen op tot een dichtwedstrijd. De gedichten moeten zyn in 't Latijn, niet vertaald, nog niet ge publiceerd en niet korter dan vijftig regels. Zij moeten franco, netjes geschreven in een hand, die de jury onbekend is, vóór 1 Januari 1896 worden toegezonden aan dr. C. Bellaar Spruyt, secretaris van de letterkundige af deeling. Verder moeten ze voorzien zijn van een spreuk, die tevens staat op een i erzegeld briefje, waarin de naam en woonplaats van den dichter. De prijs is een gouden medaille. Te Assen is het pastorie-gebouw der Ned.-Herv. gemeente, achter het gebouw van 't Provinciaal Bestuur gelegen, aan het Ryk ver kocht. Het zal tot archief- en museum gebouw worden ingericht. Tegelijk met bet portret van H. M. de Koningin zal te Tilburg ook dat van H. M. de Koningin-Regentes worden aangeboden. Dit laatste portret werd ia 1892 door de leerlingen der weefschool vervaardigd naar een teekening van den heer L. Melis. Jhr. mr. C. J. Den Tex heeft het voor zitterschap der internationale jury voor de Amsterdamsche tentoonstelling aanvaard. De kapt. A. Jonquière, van het 4de reg. inf. te Delft, zal binnenkort den dienst met pensioen verlaten. De lijst van hoogstaangeslagenen in do rijks directe belastingen bevat voor de provin cie Gelderland 341 namen op eene bevolking van 512,202 zielen. Het laagste gezamenlijke bedrag van aanslagen, dat tot plaatsing op de lijst heeft geleid, is 695.71. Met het oog op het govaar, dat den Nederlandschen handel en het Nederlandsche fabriekswezen dreigt, by aanneming van de in België aanhangig gemaakte wet, volgens welke daar te lande oen inkomend recht van 20 franken per 100 KG. boter en margarine zal geheven worden, heeft de Kamer van koophandel en fabrieken te 's-Hercogenbosch zich per adres tot den minister van buiten- landsche zaken gewend met het verzoek al het mogelijke te doen om de aanneming van die wet te verijdelen. Naar de „Tel." verneemt, zullen B. en Ws. van Amsterdam als directeur van Publieke Werken in plaats van den heer Schuurman, voordragen den heer C. L. M. Lambrechtsen, ingenieur van den provincialen waterstaat in Zeeland, te Goes. De minister van buitenlandsche zaken breDgt ter algemeene kennis dat de heer A. Van Ryn van Alkemade, consul der Neder landen te Sydney, aan zijn departement voor belanghebbenden te spreken zal zyn op Dinsdag 14 Mei a. s., van 1012 uren's voormiddags. Gisteravond kwamen te 's-Gravenhage uit Duitschland een negental gedelegeerden van spoorwegmaatschappijen, behoorende tot den „Vorein deutscher Eisenbahn Verwaltun- gen", die heden aldaar een conferentie zullen houden met afgevaardigden van de Neder landsche spoorwegen. Te Scheveningen circuleert een adres aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarin wordt verzocht, goedkeuring te onthouden aan het besluit van den gemeenteraad van 's-Gra venhage, om eene som van 5 ton toe te staan voor den aanleg van een zee boulevard te Scheveningen. By koninklyk besluit is aan den heer F. Seip op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zyne betrekking van conaul te Hong kong, onder toekenning aan hem van den honorairen titel van consul. Het stoomschip „Amsterdam" arriveerde 9 Mei van Nieuw-York te Rotterdamde „Conrad", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 Mei van Port Said; de „General", van Hamburg en Amsterdam naar O.-Afrika, vertrok 8 Mei van Lissabon; de „Kaiser", van Hamburg en Amsterdam naar O.-Afrika, arriveerde 8 Mei te Napels; de „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Mei Wight; de „Telemacbus", van Amsterdam naar Java, vertrok 7 Mei van Liverpool; de „Veendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 9 Mei Prawlepoint; de „Voorwaarts", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 9 Mei Perimde „Bundesrath", van Hamburg en Amsterdam naar Oost Afrika, arriveerde 8 Mei te Mozambique. De gewone audiëntie van den minister van waterstaat, handel en nijverheid zal op Zaterdag, 11 dezer, niet plaats hebben. By koniükiyke besluiten z\jn benoemd tot luit. kol.-kwartierm. by den staf der inf., de majoor-kwartierm. J. H. H. Vogel, van dien staf, belast met de mandateering, en L. E. Mulder, mede van dien staf, belast met de functiën van controleur van de inwendige administratie der corpsen; tot kapitein-kwar- tierm. de eerste-luit.-kwartierm. J. Brunt, ge detacheerd bij de landmacht in West-Indiè; bij het 6de reg. inf., tot kapitein-kwartierm., de eerste luit.-kwartierm. C. J. C. Van Goor, van het corps, gedetacheerd by de koloniale reserve, en C. A. Heshusius, van het reg. gren. en jagers; tot eersten luit. kwartierm., de tweede luit.-kwartierm. A. Van den Bosch, van het corps; bil het 7de reg. inf., tot eersten luit.-kwartiorm. de tweede luit.-kwartierm. T. Rutgers en A. Schimmel, beiden van het corpsb\j het 4de reg. vesting-art., tot kapitein- kwartierm. J. M. Van Haak, thans van de Cadettenschool. Benoemd bij het wapen der art., by den staf van het wapen, tot eersten luitenant, de tweede luit. H. Donker, van dien staf, werkzaam by de werkplaatsen voor draagbare wapenen. Benoemd by het wapen der inf.: 1stereg., tot kapitein, de eerste luit. A. J. Kruyder; 2de regtot eersten luit., de tweede luit. G. Snel, beiden van het corps; by hot 5de reg., tot majoor, de kapitein O. G. H. Heldring, adjudant van het corps; 8ste rog. tot kapt., de eerst luit. W. N. Roldanus van het 7de reg. Benoemd, by het wapen der inf., tot com mandant van het algemeen depot van disci pline, de kapitein B. Van Bekum, van het 3de reg.; en tydeiyk belast met de waar neming der functiën van directeur der pupil lenschool, de 1ste luit. T. J. Hallegraelf, van den staf der inf., werkzaam by die school. Dekolonel F. C. W. Juckema van Bur- mania baron Rengers, commandant van het lste reg. huzaren, op xyn aanvrage, op pen sioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op 2100 'sjaars. Benoemd by het wapen der cavalerie, by het lste reg. huzaren, tot kolonel en com mandant van het corps, de luit.-kol. J. A. Ort, van hot corps. Op pensioen gesteld, de kapiteins op non activiteit J. B. Van Damme Jalink en P. A. Numans, ondorscheidenlyk van het wapen der inf. en van dat der art., alsmede de ritmeester op non-activiteit C. L. B. A. Loisel, van het wapen der ca v., en het bedrag van het pen sioen bepaald: voor den kapt. op non-activiteit Van Damme Jalink op ƒ900, voor den kapt. op non-activiteit Numans op ƒ1216 en voor den ritmeester op non-activiteit Loisel op 1098 'sjaars. Den eersten luitenant op non-activiteit R. C. Van Hoekeren, van het wapen der inf., voor den tyd van vyf jaren een pensioen toegekend van 400 'sjaars. Toestemming verleend aan W. Paling Lz., secretaris der gemeenten Waarder, Barwouts- waarder en Rietveld, om tot 1 Mei 1897 te Woerden te wonen. School verslag 1893/91. Hooger Onderwijs. Te Leiden was het oordeel der hoogleeraren over den yver en de vorde ringen der studenten over het algemeen mid delmatig. In de faculteit der letteren en wya- begeerte was het oordeel byna eenstemmig gunstig. Te Utrecht waren de theologische hoog leeraren over de uitkomsten van het onderwys tevreden. In de juridische faculteit waren de uitkomsten der examens verre van gunstig. De faculteiten der wis- en natuurkunde ea der letteren en wysbegeerte oordeelen gunstig over den yver en de belangstelling der stu denten. Te Groningen was in alle faculteiten het oordeel der hoogleeraren over de ontwikkeling en de vorderingen der studenten over 't alge meen bevredigend. Te Amsterdam hebben de faculteiten geen aanleiding gevonden byzondere opmerkingen over de uitkomsten van het onderwys te maken. Aan de Gymnasia was de uitkomst van de overgangsexamens in 1894 iets minaer gunstig aan in 1893; de resultaten loopen echter zeer uiteen. Over 't geheel kon van do 2070 leer lingen 81 5 procent tot een hoogere klasse overgaan. Voor het eindexamen, bedoeld in art 12 der wet op 't hooger onderwys, meld den zich 81 candidaten aan; voor de facul teiten der godgeleerdheid, rechtsgeleerdheid en letteren en wysbegeerte kon aan 31 het getuigschrift worden verleend; voor de facul teiten in de geneeskunde en wis- en natuur kunde aan 19 en voor alle faculteiten aan 2. Wat betreft het examen, bedoeld in artt. 11 en 12 der wet, vermeerderde het aantal uitge reikte getuigschriften voor allo faculteiten met 80 pet. en voor de faculteiten der geneeskunde en wis- en natuurkunde met 23.9 pet., terwyl dat voor de faculteiten der godgeleerdheid, rechtsgeleerdheid en letteren en wysbegeerte met 3 pet. verminderde. By do leerlingen der gymnasia steeg het percentage der ge slaagden van 89.5 tot 92.2 procent; by niet leerlingen der gymnasia, die zich aan een der bovengenoemde examens onderwierpen, steeg het percentage van 59.8 tot 60.6 percent. Do uitkomsten, die het gymnasiaal onderwys in den afgc-loopen cursus opleverden, mogen over 't geheel bevredigend genoemd worden, hetgeen voornamelijk wordt toegeschreven aan den yver en de toewyding, waarmede de leeraren zich van hunne taak gekweten hebben. Aan de Vrye Universiteit te Amsterdam bedroeg het aantal 6tudenten in den loop des jaars 85, die waren ingeschreven als volgt: 57 voor de faculteit der godgeleerdheid; 3 voor de faculteit der godgeleerdheid en die der rechtsgeleerdheid; 3 voor de faculteit der god geleerdheid en die der letteren; 12 voor de faculteit der rechtsgeleerdheid en 10 voor de faculteit der letteren. Er hadden dit jaar 3 promotiön plaats. Het vertrek der Koninginnen. Omtrent het vertrek der Koninginnen uit Londen seint de Londensche correspondent van het „Hbl.": Nadat de hertogin van Teek en de kinderen van de hertogin van Albany een afscheidsbe zoek hadden gebracht, verlieten do Koning innen Browns-Hotel in halve 6taatsie, in een hofrytuig met vier paarden a ladaumont gereden en drie voorryders. Langs den weg naar het station werden H.H. M.M. luido en met geestdrift toegejuicht door een talryke menigte. Aan het Victoria station was een eerewacht van grenadiers opgesteld; de muziek, speelde het Wilhelmus. De prins en de prinses van Wales, d9 prinsessen Victoria en Maud, de hertog en de hertogin van York on de hertogin van Albany waren gekomen om H.H. MM. uitgoleide te doen. Vóór het station was een ontzaglijke menigte aanwezig. Verder wordt van andere zyde het volgende geseind De Koninginnen déjeuneerden op het Buck- ingham-paleis met koningin Victoria en ont vingen in den namiddag bezoek van de her togin van Teek. Met het vertrek der Koninginnen werd het incognito opgeheven. HH. MM. verlieten het hotel om 6.30 in een hofrytuig, klein gala, in gezelschap van de hertogin van Albany. Alle aanwezigen groetten HH. MM. eerbiedig; het was een ware ovatie van de talryke menigte die in de buurt van het hotel stond. Op den rit naar het station had de politie moeite, den weg open te houden. Er was geen mili tair escorte, maar aan het Victoria-station ston den honderd man van de muziek der lijfwacht opgesteld. By aankomst aan het station wer den de Koninginnen door de menigte met geestdrift toegejuicht, terwyl de muziek het Nederlandsche volkslied speelde. In het koninklyk salon werden HH. MM. ontvangen door den prins en de prinses van Wales met hunne dochters, baron en barones Van Goltstein, den Nederlandschen consul en den consul generaal, sir Horace Rumbold, lord Rosebery, lord Carrington en andere aanzienlyke personages. Na van allen af scheid genomen te hebben, begaf de Koningin- Regentes zich aan den arm van den prins van Wales naar den waggon; Koningin Wilhelmina volgde met de hertogin van Albany. De Koninginnen omhelsden de hertogin barteiyk, en nadat HH. MM. den overigen nog een laatst vaarwel hadden toegeroepen, stelde de trein zich om 7.10 in beweging onder het gejuich der menigte. Da koninklyka trein arriveerde om 8.27 te Queenborough, waar het station versierd was en een eerewacht van het koninklijke Neder- ltndsche jacht „Valk" stood opgesteld. HH. MM. werden ontvangen door den kapitein van het jacht, den burgemeester van Queen borough en eenige ambtenaren van den spoor weg. HH. MM. namen hier afscheid van baron Van Goltstein en begaven zich aan boord van het jacht, dat terstond vertrok. De zee was kalm. De Koninginnen zyn verrukt over de ont vangst, die haar in Engeland is ten deel ge vallen. Gemeenteraad yan Leiden. By de voortgezette behandeling, in de zitting van gisternamiddag, van het voorstel van B. en Ws. tot vaststelling van bepalingen om trent minimum-loon en maximum arbeidstijd in bestekken van gemeentewerken, betoogde heer Fockema Andreas verder, na het reeds door hom in het belang van het voorstel aan gevoerde, dat de door anderen tegen het voorstel ingebrachte argumenten hem niet gegrond voorkwamen. Hy zag er geen be zwaar in, zich er voor te verklaren. [Zooals men weet stelden B. en Ws. voor het minimum-loon te bepalen op 18 ets. per uur voor een ambachtsman, 15 ets. vooreen opperman of sjouwer, 4 ets. voor werklieden tusschen 14-16 jaar, 7 ets. tusschen 16 18 jaar, 10 ets. tusschen 18 20 jaar, 13 ets. tusschen 20-23 jaar, terwyl niet meer dan 20 pCt. der werklieden beneden de 23 jaar mogen z'gn en niemand beneden de 14 jaar. Voor overwerk, mits bepaald noodzakelyk, zou berekend worden lste uur 10 pCt., 2de 20 pCt., 3de 30 pCt. en verder uren 50 pCt. boven het uurloon en Zondagswerk altoos 50 pCt. verhooging. De arbeidstyd word be paald op 11 uur per etmaal. Voorts zou het loon worden uitbetaald op of vóór eiken Vrydag van iedere week.] De heer De Sturler, wethouder van fabricage, wees er den heer Zillesen op dat er van geen enkelen aannemer bezwaren zyn inge komen; hebben zy dit tegenover den heer Zillesen wèl gedaan, dan blykt daaruit dat zy niet voor hun ware opinie durven uitkomen. De heer Van Hoeken erkent met den heer Van Kempen dat de werkman zyn loon waard is; doch de voorgostelde maatregel acht hy een inbreuk maken op de rechten van den aannemer of patroon, die o. a. gedwongen zou worden ook den minder bekwamen werkman, dien hy anders wellicht tegen een geringer loon in dienst zou kunnen nemen, nu niet aan het werk te kunnen stellen omdat hy hem niet het volle loon kan uitbotalen. De heer Van Kempen repliceerde hierop. De heer Drucker zeide den Voorzitter dank dat deze de behandeling van dit onderwerp had uitgesteld tot spr. weer in het land was. Volgens spr. gaat het der gemeente niet aan of anderen haar voorbeeld tot invoering van den maatregel zullen volgen. De verschillende sprekers nagaande, achtte hy het toch al te naïef om te beweren dat er geen misbruiken bestaan. Ter beantwoording van een door den heer De Goeje gebezigde uitdrukking, zeide hy verder dat het doel der tegenwoordige genees kundige wetenschap niet alleen is om ziekten te genezen, maar voornameiyk om ziekten te voorkomen. Dat doel ligt ook aan het voorstel van B. en Ws. ten grondslag, zoodat er naar sprekers meening met het minste gevaar aan verbonden is. Er zal dan althans worden bevorderd dat er geen misbruiken ontstaanals zij er niet reeds zyn. Ook moet men zich niet laten bang maken door het schrikbeeld van den heer Do Goeje, dat er werkstakingen uit zouden kunnen voort vloeien. Z. i. zouden ze juist, als ze in de lucht hingen, door de nieuwe bepalingen kunnen worden voorkomen. De heer Hasselbach zette daarna uiteen waarom hy tegen het voorstel zal stemmen. Hy sprak uit ondervinding. De wensch tot verkorting van den arbeidstyd is niet alge meen. Zyn knechts o. a. hebben reeds ge dreigd, als zy by het ler.gen der dagen niet een uurtje langer konden werken, by een ander werk te gaan zoeken, waar zy dit wèl konden 1 oen. De heer Du Rieu kon evenmin met het ▼oo -cd midegaan, omdat hy nog vai - j ouderwetsche school is, die van alle verande ring geen verbetering verwacht. De heer Cock wil op de principiëele of individueele vryheid geen inbreuk gemaakt zien en kan daarom, geiyk hy verder be-

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1