Woensdag 8 Mei. A\ 1895. fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 7 Mei. Feuilleton. Spookgeschiedenissen. IY°. 10799. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden. 1.10. Franco per post 1-40. Afzonderlijke Nommers 0.05. PBIJS DEE ADVERTENTIËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Officieel© Hennisgevingen. Vergadering ran den Gemeenteraad iaa Leiden, op Donderdag 9 Mei, dos namiddag» te twee uren. PnaUa tor behandeling: Benoeming ran een lid van het Bestuur der Voreeniging de Practische Ambachtsschool. (95) Idem van oen vierde onderwijzeres in de hand werken aan de school 3de klasse No. 2. (99) Verzook van Mej. S. H. E. Prms, om ontslag als tweede onderwijzeres aan de Meisjesschool 2de klasee. (96) Staat van af- »n oversohrrjving op de begrooting, dienst 1894, van de Bank-van-Leoning. (98J Yoorstel omtrent de verhuriDg van de ver schillende porceekn van het Baamland onder Zoeterwoude. (100) Verzoek van Mej. W. D. Boursse Wils, om ontslag als Regentes ?an het H. G.- of Arme Wees- en Kinderhuis. (102) Idem van W. H. Hassclbach en A. Lgeon, om trent de opdracht aan de gemeente Leiden van de kii dc-rcantate „Leiden's Strijd en Zege praal." (103) Idem van Mevrouw Van der Putten - Groenoveld, om vrijstelling of terugbetaling van schoolgeld, Hoogrro Burgcrsohool voor JoDgens, enz. (104) Idem als voreu van N. Vallentgoed Jr., voor do Kweekschool voor onderwijzers. (106) Idem als voren van Dr. M. Réthy, lager onderwijs. (106) Idem als voren van de Wed. D. H. Van Geer, lager onderwgs. (108) Concept-verordening, houdende aanwijzing van de plaatseD, dagen en uren voor de verschil lende markten binnen de gemeeDte Leiden. (109) Voorstel tot vaststelling van bepalingen omtrent minimum-loon en maximum-arbeidstijd in be stekken. (36, 69, 70 en 91) Rekening van do Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1894. (98) Idem als voren van het Gereformeerd Minno- of Arm» Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (111) 9*. 10*. 11°. 12°. 13°. 140. 16°. SCHUTTERIJ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algumeene kennis dat, ter voldoening aan de Wot van den llden April 1827 (Staatsblad No. 17), •en aanvaDg zal worden gomaakt met de inschrijving voor den Schutterlijken dienst, van degenen, die da>rtoo dit ja*r in de virplichting valleD. Dat deze inechrijving zal geschieden in tien af zonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1861 tot 1869 ingesloten, welke ■ich hier t6r stede, sedert de vorge inschrijving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zija begrepen de militairen, die sedert de laatste inschiijving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede do zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd bobbende t reemdelingen, zullen worden ingeechreven achter-in do registers, waartoe zfc volgens hunnen ouderdom bebooren; terwijl de geborenen in het jaar 1870 zullen worden geplaatst in oen nieuw register, tc weten: het eerste van don jaru 1896 en het tiende, of dat der geborenen in 1860, van het vorige jaar, zal komen te yerva'len. Dat do registers van inschrijving, ingevolge art. 6 van het Koninklijk' besluit van den 2leten Maart 1828 (Staatsblad No. 6), zullen worden geopend op Woensdag den 16den Mei aanstaande, en op Zaterdag den laten Juni daaraanvolgende zullen worden ge sloten. Dat, ton eind» deze inechrijving gen-geld afloope, een ieder, daartoe in de termen vallende, bg deze wordt opgeroepen, om zich to vervoegen in oen der ▼ertrekkon van het Raadhuis, eu wel: Op Woensdag den 15den Mei 1896, de bewoners ▼an v.ijk I, II en III; Op Donderdag den 16don Mei 1606, de bewoners ▼»n wijk IV en V; Op Vrydag den 17den Mei 1896, de bewoners ▼an wijk VI, benevens de bewoners van de bnitenwgk Op Zaterdag den 18den Mei 1895, de bewoners ▼an wgk VEL en VIII; Telken dage van de» voormiddags lo tot des namiddags 2 uren; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzago zullen liggen, en de dagen dor loting, welke volgec» de Wet, vóór 1 Jnli a. s. geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekOLd gemaakt. Burgemeester en Wethouders van Liase herinneren belanghebbenden, dat alle orderingen ten laste der gemeente, over het jaar 1894, vóór don laateton Juni a. s. moeten zijn ingediend, terwijl alle op dien termgn niot ingediende vorderingen voor verjaard en vernietigd zullen worden gehouden. De inschrijving voor de Schutterij, voor de manne lijke ingezetenen, geboren in het jaar 1870, zal ten Raadhoize te Sassenheim plaats hebben op Vrijdag 31 Mei a. s., dee voormiddag» van 10 tot 12 uren. Het onderzoek der verlofgangers van do militie te land is bepaald voor de gemeente 8aeseDheim op Donderdag 6 Juni s. e., des voormiddag» te 10 uren. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zeg waard noodigen hen nis. die zich voor de eohutterij moeten aanmelden, zicb te vervoegen, met overlogging van extract-geboorte-akte, ten einde zich to laten inschrijven op Vrijdag den 17den Mei a. e., tusschen 4 en 6 uren 's namiddags. Hier ter «tede bestaat eene fabrieks school. Gedurende de wintermaanden wordt aan die school driemaal per week in de avond uren onderwijs gegeven in handenarbeid (hout- slöjd), zoowel theoretisch als practiscb, terwyl er gelegenheid bestaat, om het lezen en schre ven te onderhouden. Yrjjdag 3 Mei werd de cursus op feestelijke wijze gesloten. Reeds een paar weken te voren waren de jongens vol van het aanstaande feest. Om dit vooral luisterryk te doen zijn, hadden de oudsten het plan gevormd, een tooneel te bouwen. Dit plan werd op recht aardige wijze uitgevoerd. Met eenvoudige hulpmiddelen, wat hout en papier, werd een aardig tooneeltje opgeslagen. Hierbij kwam den jongens hunne geoefendheid in het hanteeren van werktuigen, door het slöj Jonderwjjs verkregen, uitstekend te stade. Men stond werkelijk verbaasd over wat ze met zoo eenvoudige hulpmiddelen had den tot stand gebracht. Eindelijk was de met ongeduld verbeide avond gekomen. In feestelijke stemming kwamen de jongens op. Zij hadden 2ich uit stekend voorbereid. Aardige voordrachten werden door vele jongens ten beste gegeven, die meest alle goed van stapel liepen, terwijl door de welwillendheid van een warm vriend der school voor de noodige versnaperingen was gezorgd. Vrij laat in den avond keerden de jongens zeer voldaan huiswaarts en konden thuis niet alleen vertellen van de pret, die zij gehad hadden, maar zij brachten daarenboven de door hen vervaardigde voorwerpen mede, waardoor zij aan hunne ouders konden toonen, hoe nuttig zij de winteravonden in de school hadden doorgebracht. Gisteravond werd er wederom een uit voering gegeven in het Schouwburglokaal „Vondelhoven", en wel door de L. T.-V. „De Vriendschap", welke haar vijfde uitvoering gaf. Rechts van het tooneel was de zaal versierd met groen en bloemen, waartusschen de banier prijkte. De president, de beer A. Raar, opende met een hartelijk woord dezen feestavond. Eenige muzieknummers werden ten gehoore gebracht. Daarna werd opgevoerd een blijspel in één bedrijf: „Verliefd op Mevrouw", dat goed gespeeld werd en algemeen den lachlust opwekte. Na het blijspel werd het drama opgevoerd „Tono of de wraak van een zigeuner", hetwelk door al de aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. De heer W. F. V. vervulde z\jn rol, die bleek in goede handen te zijn, uitstekend. Ook de andere werkende leden, o. a. de heeren H. De K. en J. J. v. G., speelden goed, en werden dan ook dikwjjls toegejuicht. Na de pauze word ten beste gegeven „De twee Bedienden", blijspel in één bedrijf, hetwelk allen weer hartelijk deed lachen. Na afloop van dat alles was het slot een bal, waaraan velen deelnamen en dat veel genoegen verschafte, en tot in den morgen van heden. Tijdens het bal was er gelegenheid zich als lid in te schrijven, waarvan velen gebruik maakten. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw York, door middel van het stoomschip „Veendam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uiterlijk morgen ochtend om 8 uren bezorgd zijn. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Tot Rijks schatters voor do belasting op het personeel, dienstjaar 18951896, in de inspectie Alfen a/d. Rijn, zijn benoemd de heeren G. Bodegraven, van Nieuwkoop; B. Van 't Riet, van Bodegrave; P. Van Vliet, van Woubrugge, en G. Van Egmond, van Oudshoorn. Als leden van den Raad der gemeente Lisso treden dit jaar periodiek af de heeren R. Huijg (wethouder) en J. Riggel. Thans is voor het beroep naar de Ned.- Hervormde gemeente van Woubrugge door ds. J. H. Geselschap, predikant te Berkel en Rodenrijs, bedankt, hetwelk eerst 5 dezer be kend werd. Mejuffrouw A. A. Van Wijk, van Alfen, (Z. H.) is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken (vak k. van art. 2 der wet) aan de christelijke school voor lager onderwijs in het dorp Woubrugge. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. gemeente te Hoofddorp door den heer A. De Vlieg, predikant te Renkum c. a. Volgens de gesloten kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers te Zoetermeer voor leden van de Tweede Kamer, Provinciale Staten en van den gemeenteraad 131. De Zwammerdamsche kiesvereeniging „Burgerplicht" heeft tot candidaten voor de Prov. Staten gesteld do heeren H. Le Coültre, burgemeester van Bodegrave, en A. Koster Mz., te Boskoop. Men schrijft uit Den Haag: Van ons verdienstelijk Raadslid Van Kempen werd dezer dagen gemeld, dat hy tot herstel van gezondheid naar München is vertrokken. Naar ik verneem, is de heer Van Kempen naar Wörishofen, naar de bekende Kneipp-inrichting, en zal hy daar den geheelen zomer blijven. Hy ïydt aan eene oogziekte, die hem, helaas l byna volslagen blind heeft gemaakt; en hy wil nu nogmaals beproeven, of de koud waterkuur in het Beiersche hoogland hem kan genezen. Van harte hoop ik dit, ook voor de gemeente, want de heer Van Kempen is een onzer beste Raadsleden; niettegenstaande z'yue blindheid woonde hy alle zittingen by, •a toonde herhaaldeiyk, zich ruim zoo gotd op de hoogte van de zaken te houden als menig ander, die uit eigen oogen kan zien. De buitengewone vergadering van den Haagschen gemeenteraad bleek gisternamiddag hoofdzakelyk belegd, om gelegenheid te hebben tot het houden van eene zitting met gesloten deuren, welke ruim een half uur duurde. Van de weinige onderwerpen voor de daarna voortgezette openbare vergadering werden nog twee aangehouden, t.w. de voor stellen betreffende het kosteloos leveren van geneesmiddelen uit de gemeente-apotheek aan inrichtingen van liefdadigheid. Aan den Raad is medegedeeld, dat Dyk- graaf en Hoogheemraden van Delfland ver gunning hebben verleend tot herstel van den straatweg langs het zeestrand. Naar de „Arnh. Crt." van goed ingelichte zyde verneemt, is in de ontworpen kieswet de leeftyd voor de kiezers op 25 jaar gesteld. Omtrent de kieswet kan nog de „Residentie bode" uit goede bron het volgende mededeelen Het in te dienen wetsontwerp is hoofd zakelyk geschoeid op de leest van het amen dement, by de behandeling van het wetsont werp-Tak door |de heeren Van Houten, Do Beaufort en Van der Kaay ingediend, doch is nog met eenige andere categorieën van kiezers aangevuld. Zoo zal o. a. ook de inschryving op de Spaarbank gehandhaafd blyven, maar het bedrag, indien genoemd blad zich niet vergist, vroeger f 50, nu op f 100 worden ge steld. Een zeer ruime uitbreiding van het kiesrecht zal de nieuwe wet in ieder geval geven. De minister van marine heeft lo. den kapitein-luit. ter zee L. C. Rovers, uit Oost- Indié in Nederland teruggekeerd, op non-activi teit gesteld; 2o. den luit.-ter zee 2de kl. G. L. 't Hooft met 10 Mei a. s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord. De minister van koloniën maakt bekend, dat vooreerst, vermoedeiyk gedurende eenige jaren, geen jongelieden in opleiding zullen worden genomen voor de betrekking van ambtenaar voor Chineesche zaken (tot dusver genaamd tolk voor de Chineesche taal) in Nederlandsch-Indië. (Sts. Cl.) Hr. Me. fregat „Atj9h", commandant do kapt. ter zee Van Waning, vertrok heden morgen van Nieuwediep naar Queensbro, om Hr. Ms. stoomjacht „Valk" op de terugreis naar Vlissingen te begeleiden. Te Amsterdam is in den ouderdom van 67 jaren overleden de heer J. E. Du Celliée Muller, gep. kol. intendant. Door den minister van oorlog is aan den hoofd-intendant van het leger o. a. opge dragen de bereiding van het eten by de corpsen na te gaan en zoo noodig voorstellen tot verbetering te doen. De gewone audiëntiën van de ministers van financiën en van oorlog zullen op 9 dezer niet plaats hebben. -Hetschrifteiyk gedeelte van het toelatings examen voor de cadettenschool te Alkmaar zal 11 en 12 Juli te Breda, Arnhem en 's Gravenhage worden afgenomen. B£ koninkiyk besluit is de met verlof in Europa aanwezige kolonel-intendant (hoofd intendant) van het leger in Ned. Indië, M Wil- lemstyn, op zfin verzoek, met ingang v?n 1 Juni a. s., eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. Vergund aan den heer J. J. M. A.Glasius, te Luik, het aannemen der versierselen van ridder der Belgische Leopoldsorde. Benoemdby het wapen der genie, by den staf van het wapen, tot kapitein, de eerste luit. J. Grootenhuis, van dien staf, en by hot corps genietroepen, tot eersten luit., de tweedo luit. G. H. J. Vaal, van dat corps. De nieuwe verordening op de ver schillende markten te Leiden. Het by den gemeenteraad door B. en Ws. ingediende ontwerp der gewyzigde verorde ning, houdende aanwijzing van de plaatsen, dagen en uren voor de verschillende markten binnen de gemeente Leiden, bevat de volgende bepalingen Art. 1. Dagelyks den ganschen dag lo. Voor de verkoopers van boomvruchten en verder ooft, aan de Kalvermarkt by de Heerengracht. 2o. Voor de verkoopers van turf, hout en steenkolen, aan de Haven, Oude Vest, van den Koudenhoek tot aan de Mare; voorts enkele vaste plaatsen aan de Turfmarkt en de Heerengracht (Westzyde). 3o. Voor de verkoopers van aardappelen, aan den Ouden Singel, van de brug der Vol molengracht tot aan de Zoutkeet, en op de Volmolengracht. 4o. Voor de verkoopers van kersen aan den Ryn, tegenover de Waag. Art. 2. Dagelyks van des voormiddags 6 tot 10 uren: Voor de verkoopers van aardbeziën op de Botermarkt Art. 3. Dagelyks, van 1 Februari tot 1 October van 8 uren des voormiddags tot G uren des namiddags, en van 1 October tot 1 Februari van 9 uren des voormiddags tot 4 uren des namiddags: Voor de verkoopers van zeevisch, zalm, elft, garnalen, schelp- en schaaldieren, op de Yisch- markt, Vischbrug, Hoogstraat en gedempte Vollersgracht; en voor de verkoopers van riviervisch en paling, aan de Aalmarkt, naby de gemeente-apotheek. Art. 4. Dagelyks van 6 uren des voor- middags tot 8 uren des namiddags: Voor de verkoopers van groenten aan den Ouden Singel: van de Volmolengracht tot aan de Piinsensteeg, aan de Westzyde der Nieuwe Mare en op de Van-der-Werfstraat van de Janvossonsteeg tot de Paradijssteeg. Des Vrijdags wordt deze markt niet ge houden aan den Ouden Singel van de Mare tot aan de Pririsensteeg. Art. 5. Des Vrijdags van 1 Mei tot 1 October van 7 tot 10 uren des voormiddags i) Ik ben altyd zeer vatbaar geweest voor hot buitengewone en wonderbare. Waar in myn kleinburgerlijke vaderstad ook maar een sprookjesboek te vinden was, daar zocht ik het op en verslond zijn inhoud met een waren geeuwhonger; alle sagen kende ik van buiten, ontbrak ncoit, als men ergens yselyke ge schiedenissen vertelde, en als ik niets meer vond, om mijn neiging te bevredigen, ver diepte ik mij in het overoude, dikke, in zwijnsleer gebonden boek mijner moeder, dat in reuachttge ouderwet-die letters oude legenden vertelde, of in een merkwaardigen foliant, die ons niets meer en niets minder bood dan een met levende fantasie geschil derde beschrijving van den hemel en de hel, en dat door iemand, „die daar geweest was." Zoo vormde zich een wonderlijke wereld in het hoofd van den knaap, zoo werd ik een zenuwachtige, zeer prikkelbare, gevoelige natuur, en het bovennatuurlijke speelt een groots rol in m(jn zielsleven, waartoe in myn vroegste jeugd de grond gelegd werd. Mijn moeder beweerde en, als 93-jarige vrouw beweert zij het nog stokstijf, dat zij met eigen oogen den „waterman" duidelijk gezien heeft. Het was te Biünn; de jonge meisjes gingen na de hitte van den Juli dag des avonds bij lichte maan naar dsn molen vliet, vatten elkaar bi) de handen, draaiden in een kring en zongen: „Ringel, ringel, reibe, sind wir unser Zwsie," toen eensklaps eon klein, groen mannetje in den kring sprong; het had het hoofd van een bond en lachte en blafte beurtelings, en wilde de meisjes aan vliegen, die ontsteld en schreeuwend vluchtten. Allen hadden hem gezien, den „waterman", want het was lichte maan, en de oude vrouw geraakt nu nog in groote opgewondenheid, als men haar zegt, dat het misschien een zeer gewone hond geweest is. En zulke geschiedenissen kende en vertelde zij bij menigte; ook was mijn vaderstad zelve het tooneel van ijselijke en onverklaarbare dingen. Zoo vertelde in on, dat gedurende den oorlog een Fransche generaal met zijn ge- heele familie en de krijgskas er van door ge gaan en in een gerenommeerd hotel afgestapt was. Maar de vreemdelingen waren des avonds laat gekomen, zonder dat de goede buren er iets van vermoedden, want onze vaderen gingen vroeg naar bed, en men had toen noch straatverlichting, noch een nachtwacht in het s'tadje. Gedurende den nacht overviel de waard met twee heipers, waaronder de doodgraver van bet naburige kerkhof, de in diepen slaap liggende familie, en de generaal, zjjn gemalin, de kinderen, het dienstmeisje en de koetsier vielen allen onder het mes der sluipmoorde naars. Daarop wierpen dezen de ljjken op den wagen, brachten ze naar een eenzame plek achter den kerkhofmuur en begroeven ze daar. Maar de familie had een klein Bologneesch hondje, dat het spoor der vermoorden vond, en blafte een dag en een nacht lang op het graf, vervolgens liep het naar de stad, blafte onophoudelijk, totdat men op het dier opmerk zaam werd en het volgde. Zoodra het dit be merkte, liep het vooruit, keek om, en als de menschen bleven staan, blafte bet weer zóó luid en klagend, alsof bet smeeken wilde, het te volgen, totdat eenige mannen besloteo, den hond te blijven volgen en op die wijze op de plaats achter den kerkhofmuur kwamen. Daar wierp het hondje zich als een razeDde op het graf en begon te graven en te huilen. Een oude soldaat beduidde zijn verwonderd kijkenden buurman, dat daar een geheim achter moest steken, de mannen verschaften zich schoppen en houweelen en begonnen te graven. Reeds na korten tijd vond men de lijken der vermoorden. Toen zi) evenwel uit den kuil gebaald werdeD, stortte het trouwe hondje dood neer op de harde kluiten. Nog een eigenaardigheid was mi) sedert mijn jeugd bijgebleven. Er was namelijk ook iets profetisch in mij, en dat was myn hartl Ik kon en kan my nog met de grootste zeker heid op myn hart verlaten. Altyd, zoodra het my zeer doet, zoodra my een gevoel van on verklaarbare bangheid bevangt, overkomt my kort daarna iets onaangenaams, ook wel een ongeluk. En dit gevoel maakt zich dikwyls na de vroolykete luim, te midden van een vroolyk gezelschap, eensklaps van my meester, of ik ontwaak er mee. En zie: ëén of twee dagen later komt het op die wyze gesignaleerde ongeluk. Ook lyd ik aan vizioenen. In half wakenden toestand neigen zich gezichten tot my neer met levendige trekken en sprekende oogen, ik zie ze duidelyk voor my, ze kussen my de lippen, ik voel den kus langen tyd, ze spreken tot my en ik boor duidelyk de woor den, zoodat ik dikwyla even hoorbaar ant woord geef. Dan weer legt in balfwakenden toestand een yskoud gezicht zich op het myne, zoodat ik begin te schreeuwen, of, als ik de hand het bed uitsteek, vat eensklaps een yskoude hand de myne en houdt haar vast, en ik kan haar eerst na veel inspanning losmaken. Of, als ik des nachts ontwaak en op den grond zie, ontwaar ik eensklaps twee gevulde zakken, die voortdurend over elkaar been- rollen, en als ik het gezicht afkeer en eenige minuten later weer naar den grond zie, zyn de rollende zakken er nog altyd, en dat duurt dikwyls een half uur. Ik wil nu den lezers de merkwaardige spookgeschiedenissen vertellen, die ik beleefd heb; er zyn een paar recht griezelige onder en toch zyn alle letteriyk waar, ofschoon veel onverklaarbaar schynt. Wy zaten des avonds te soupeeren, de ge heels familie had zich in vroolyken kout om de tafel geschaard. Men had nog geen lampen, maar vetkaarsen, waarvan die met een lucht buis in de pit voor de beste golden. Twee van zulke frisch aangestoken kaarsen brandden op onze tafel. Een oudere broeder van ons was over zee gegaan naar Indië, om zich to Bombay te vestigen. Wy hadden sedert langen tyd geen bericht van hem gehad. Eens klaps en zonder eenige aanleiding braken beide kaarsen op dezelfde plaats in tweecn, het bovenste deel viel naar beneden, terwyl het aan de pit hangen bleef, zooals men dit wel op grafkruisen afgebeeld ziet. Wy verschrikten hevig, maar onze goede moeder barstte in tranen los en riep. „Myn Anton is een ongeluk overkomen, by heeft zich aangemeld." En feitelijk was het schip, waarop onze broeder zich bevond, in de Roode Zee gestrand, en by bad daarby den dood gevonden 1 Ik bad een grootmoeder van vaaerazyde. Zy was reeds negentig jaar oud, had ona voor eenige weken bezocht, en was toen weer naar het dorpje, waar zy woonde, terug gekeerd. Het was in het schemeruur, wy bevonden ons in de muziekkamer, waarin een venstertje, dat correspondeerde met het kamertje, waar de oude vrouw gelogeerd had. Voor het venster hing een gordyn. Wy maakten muziek, eensklaps slaakte vader een kreet en keek strak naar het venster, wy volgden den blik en zie! het gordyn was teruggeschoven, en het lieve, vriendelyke, met sneeuwwitte haren omlyste gezicht van groot moeder keek naar binnen, zooals zy altyd gedaan had, als wy musiceerden. Wy allen zagen het duidelyk; daarna ver dween het beeld. Vader liet zich niet gerust stellen, by reisde des avonds nog naar het dorpje, waar grootmoeder woonde, en toen hy haar kamertje binnentrad, lag zy als lyk op een baar, met hetzelfde vriendelyke gezicht, waarmede zy ons door het venster vaarwel gezegd had. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1