Men gelooft dat de Vorstinnen eerst over enkele dagon een bezoek zullen brengen aan koningin Victoria op Windsor Castle. Eon groot aantal personen komt nog steeds eiken dag hunne namen schreven in hot register, dat daarvoor in Browns Hotel is neergelegd. H. M. de Koningin Regentes en Koningin Wilholmina bezochten gisterochtend weer het Britsch museum en brachten daar twee uren door. Vervolgens keerden de Koninginnen terug naar Browns-Hotel, waar zy het déjeuner gebruikten. In den namiddag bezochten de Koninginnen eenige dei voornaamste winkels in het West End. De hertog van Fife en zyne gemalin bezochten gisteren de Koninginnen, be nevens do hertog en de hertogin van Teek, prins Christiaan van Slees wyk Holstoin en de markies en de markieziu van Lorno. Tevens werden de Koninginnen weer door verscheidene gezanten bezocht. Alle bezoekers schreven hunne namen in het register. Prins Christiaan is de echtgenoot van koningin Victoria's dochter, piinses Helena, do markies van Lome, voorheen gouverneur van Canada, huwde haar jongere zuster, prinses Louise, en de hertog van Teek is de echtgenoot van prinses Mary, de zuster van don hortog van Cambridgo, koningin Vic toria's oom. De hertog van Fife is de echt genoot van prinses Louise, de dochter van den prins van Wales. „ARION". Slechts het eerste doel van de uitvoering dezer liedertafel kon ik bewonen gisteravond in den foyer der Stadszaal: eerst te halftien was dit afgeloopon. Toch speet het my dat ik weg moest, want in menig opzicht had ik recht veel genoegen. In do eerste plaats zyn het de groote schreden, waarmede de Ver- eeniging zelve vooruitloopt in de richting van het goede, die ik zoo gaarne waarneem. Op ieder concert is het duidelijk merkbaar, dat er onder de sterke hand van Hemi VOllmar serieus wordt gestudeerd; aan allo bijzonder heden wordt door hem aandacht geschonken de uitspraak wordt al veel beschaafder, de nuanceering is fijner en gelijkmatiger dan do vorige maal; zelfs wat de toon vastheid betreft, was er veel gewonnen, hoewel hierin op het oogonblik het zwakke punt ligt; de overeen stemming tusschen orgel en koor in het „Ave Maria" van Heinze liet wel wat te wenschen over; beter geslaagd in dit opzicht was het „Wiegenlied" van Brahms. Als compositie beschouwd, is Heinze's werk wel hot belangrijkste; hier en daar met zeer verrassende klankeffecten (bijv. het slot eerste couplet, waar de bassen zich bijzonder goed hielden), terwijl de orgelpartij nu en dan op zeer elegante wyze vrij tegen het koor in is geschreven, is dit werkje meermalen interes sant; slechts als geheel beschouwd mist het m. i. ecne regelmatige climax en worden wfi nu en dan medegenomen door gedeelten, die de muzikale belangstelling ternauwernood kunnen gaande houden. Speet het my derhalve reeds omdat ik nu zoo weinig koornununers hooide, dat ik het con cert niet geheel kon bywoneri, niet minder hinderde het mij, dat ik de soli moest missen, dio do onvermoeibare dirigent die ook de begeleiding van den solozang, en in eene sonate (duo concertant) voor clarinet en piano voor zijne rekening had in het twoede godeelte ten gehoore bracht, te meer nu ik had vernomen, dat Vrijdag jl. do heer Völl- mar op een concert in Den Haag dezelfde stukken met zooveel succes had uitgevoerd. Ook moest ik den heer Krions missen in hot concert voor clarinet van Gottfried Mann ik ben overtuigd dat deze compositie mij moer genot zou hebben verschaft dan het duo van Weber, dot nogal kinderachtige motieven heeft en waarvan ook het passagewerk wei nig belangwekkend is, terwijl bovendien de piano een veel te predoinineerendo party heoft te vervullen. Trouwens, hoe kranig clarinettist de heer Kriens ook mofce zyn, toch kan hy myne opinie niet wyzigon, dat de clarinet voor solo-instrument weinig ge schiktheid heeft, zeker niet als de piano haar bogoioidt. Dat wy den executant niettemin voor zyn voortreffelyk spel alle huldo bren gen, spreekt vanzelf. (Do overeenstemming met do piano was niet volkomen; hiertegen kon de speler echter niets doon). Mej. Marcelline De Vrios, zangeres uit Heorenveen, zong ons de nog niet besproken nummers van het eerste deel voor: twee Duit6cbo liederen en de aria „Mou coeur s'ouvre a ta voix" uit „Samson et Dalila". Frausch-zingen schynt my toe niet do sterke zyde van mej. De Vries te zyn, althans de uitspraak was nogal eens niet zeer Fransch. De Duitsche liedoren voldoden dan ook meer cn dit was zeer bogrypelyk, want de stem van deze zangeres bezit zeer groote qualilei- ton; zy zingt met veel kracht, doorgaans zuiver, en de omvaug van de stem is meer dan voldoende. Met veel ingenomenheid van do zyde van hot auditorium is dan ook haar optreden begroot. 30 April '95. Mb. E. ui ren tc rand van JYoordwiJkcrhout. Zitting van 30 April Na opening te halfdrio door den burgemeester, jhr. F. Dommer van Poldervelöt, worden de notuien door den secretaris gelezen en door den Raad goedgekeurd. I. Ingekomen zyn een tweetal missives van God. Sr., bevattende goedkeuring van do regeling der jaarwedde van do onderwijzeres in hot dorp en van het kohier H. O., dienst 1894. II. Het kohier hondenbelasting, dienst 1S95, wordt vastgesteld tot een bedrag van 127.-30. III. Wat het derde punt der agenda (aan bieding van het gemeenteverslag over 1S94) aangaat, meende de Voorzitter er mee te kunnc-n volstaan, de aandacht te vestigen op eenige zaken, welke dit in het byzonder verdie nen; allereerst op het keurig in orde brengen der archieven van 1765 1894 door den gemeente secretaris, wien daarvoor door ZEd.Achtb. een woord van welverdiende hulde niet werd onthouden. De kosten van dezen arbeid zyn niet groot. Aan het onderhoud der wegen, die in goeden staat verkeeren, werd ƒ2675.845 besteed. Voor het onderwys, waarvan hoe langer hoe meer wordt geprofiteerd, werd ƒ3451.875 uitgegeven. De inkomsten bedroegen ƒ21,088.625, de uitgaven 19,539 56, zoodat de rekening sluit met een batig slot van 1549.06s (Begr. was in oritv. en uitg. 13,873.05). Hot verslag zal voor de Raadsleden ter lezing liggen. IV. Ingokomen was een adres van dewed. P. Brama en anderen, allen herbergiers, om van Mei tot November des Zaterdags- en Zondags-avonds hun tapperyen niet om 10, maar om 11 uren te mogen sluiten. B. en "Ws. stellen, by monde van den Voor zitter, voor, op dit adres afwyzend te be schikken, aangezien zjj de noodzakelykheid van een later sluitingsuur niet inzien. Om deze reden is destyds de sluiting een uur vervroegd. Voor bijzondere gevallen staat do Burgemeester afwijking van den regel toe. ZEd.Achtb. betoont zich hierin zeer faciei. De heer P. Do Kan vindt het verzoek van adressanten niot zoo onbillyk. Zy doen het slechts voor twee avonden in de week en in alle omliggende gemeenten sluiten do tappe ryen om 11 uren. Do Voorzitter acht het niet wenschelyk aan het verzoek te voldoen en herhaalt, dat hy zich steeds zoo inschikkelyk mogelijk betoont. De heer De Kan zegt, dat de tappers toch niet iedere week hun vorzoek om een later sluitingsuur kunnen herhalen. De heer S. Pennings gelooft, dat indertyd het sluitingsuur met van II op 10 zou gebracht zyn, indien men het in het belang der rust niet noodig had geoordeeld. De Voorzitter merkt op, dat twee tappers zeiven verklaard hebben, dat het openhouden der tapperyen tot 11 uren onnoodig is. Het voorstel van B. en Ws. wordt in stem ming gebracht en aangenomen met algemeen© stemmen op één na, dio van den heer De Kan. Na afhandeling der agenda en op de vraag, wio der heeren nog iets in het ruiddon heeft te breögen, vraagt do heer De Kan het woord, om de aandacht eens te bepalen bij den grindweg van Wassenaar tot Piet-Gyzenbrug. Naar ?yn meening is de bijdrage van deze gemeente in de onderhoudskosten veel to hoog naar gelaug van het te onderhouden gedeelte; z. i. maakt do weg van P.-G.-brug tot hot eerste kruispunt het meest aanspraak op een goeden vasten toestand, omdat die weg hot meest begaan wordt. De Voorzitter antwoordt, dat het onderhoud van don becoelJen grindweg is overgelaten aan de prudentie der Commissio van boheer (be staande uit de burgemoestors van Wassenaar, Katwijk, Noordwijk en deze gemeente), zoodat voorstellen betreffende dien weg in den Raad misplaatst zyn. Do heer De Kan kan een verzoek tot de Commissie richten, maar meer niot. Wat het geld betreft, do Voorzitter erkent, dat de regeling der bydrago van dezo gemeente ongelukkig is, maar daaraan valt nu eenmaal niet te veranderen. Do heer De Kan is volkomen bekend met de w(jze van beheer over den grindweg, doch juist omdat hy woet dat de burgemeester lid der Commissie is, brengt hy een en ander hier ter sprake. Nadat de Voorzitter nog heeft t03gezegd, de opmerkingen aan den heer De Kan onder de aandacht der commissie te brengen, wordt do vergadering gesloten. Praatjes over Kunst. Vlokken. LVI. De steenteekeningen voor de Maskerade platen worden ditmaal uitgevoerd door onzen stadgenoot den heer R. Raar, en, in afwy king van vorige afbeeldingen, zullen thans de hoofdpersonen Maurits, en Van Mansfeld, met hun gevolg, door goedgelykende portretten der voorstellers te herkennen zu'n. Dit mag als een aardige nieuwheid worden begroet, die het aantal inleokenaars op deze byzondero uitgave, welke het ter goeder naam en faam bekend staande atelier van de heeren Trap alhier zal verlaten, stellig stygend maakt. Van tentoonstellingen in Den Haag. Het bestuur der Vereeniging D. S en V. V. heeft do zalen van den Ilaagschen Kunstkring afgehuurd om er de 5de tontoonstelling to houden. Indien men weet dat deze club voor het grootste gedeelte bestaat uit leerlingen en oud leerlingon van de Haagsche Teeken- Acadcmi', dan spreekt het vanzelf, dat, by de beoordeeling dor inzendingen, hier niet die maatstaf van critiek mag worden aan- golegd, welke tegenover elke andere expositie als niet misplaatst kan worden aangemerkt. Ook over de ongezelligheid, en het meer dan treurige hangen en plaatsen, wil ik hier het stilzwygen vrywel bewaren, nu ik vernam, dat een onzer beste artisten, aio beloofd had deze Vereeniging met zyn hulp en konnis ter zydo te staan, haar ter elfder ure in den stoek heeft gelaten. Maar o weol hot gehalte der inzen dingen?...., en ol de onbescheidenheid Waarom byv. dat reusachtige reclame-biljet? (met het overigens niet-onaardi/e ontwerp van mej. A. Hinlöpen). Waartoe toch dio ongemotiveerde drukte ovor iets, wat nog niets is? Waariykl Vooral die pretensie is hier hinderlyk! Op het eorste gezicht doet deze collectie denken aan het werk van een troepje ge weigerde dames dilettanten, die heel knusjes op een „aftornoon-toa", een onderhunnetjo hebben gehouden, waarby zy overeenkwamen, dat zij, echt „fin do siècle", ook eens hunne eigen expositie wilden arrange, ren. Bocb,won- derlyk gonocg, zyn er enkele veel betere dingen tusschen verzeild geraakt, en juist daarom wildo ik myn oordeel over deze tentoonstelling uitspreken. Bet besto schil ieryije vind ik D. J. E. Jordens' „Granaatappels", het paarse kleed, het mes en de appelen ztlf vormen een knap, sober stilleven, ook mooi van kleur; (doch de heer Jordens is al lang geen leer ling meerl). Jammer dat het ontwerp voor 't annonco biljet der vereeniging van mej. L. Bachiene, naar ik hoor om do kosten, niet in druk kon verschijnen. Eenigszins geïnspireerd op den Franschen Grasset bezit deze teekening heel wat goede qualitbiten. Met smaak voor verdeeling en groepecring is de vrouwfiguur, met zon, palet en rozenstruik gestileerd, ont worpen. Ook het ingewikkoldo monogram is gelukkig geslaagd. Een decoratieve compositie van M. Sluber („Bloemendroom"), Vondels woorden illustreerend„Do lelio zoekt en trekt veel ronden; Tot dat haar rustplaats wordt gevonden", is ook niet onknap van teekening. Jacq. Roelofsen geeft een „Mor genstond" to aanschouwen, waarin vooral de streng geornamenteerde omlysting rond den kraaienden liaan de aandacht verdient. Op zeer gelukkige wijze toch zijn de motioven van kikvorschen, paddenstoelen, irissen en lelios door elkaar gevlochten. Wat kleur betreft, kan dit werk mij echter niet geheel en al voldoen. Er is een stilleven-studie, die ik voluit mooi wil noemen, No. 64, van E. De Waal. Goed gezien en hoogst-handig weer gegeven is dat inwendige wit der opengesneden kokosnojt; een bepaald vlot-gedaan werk. Ook een „boomstudie" van denzelfden leerling trekt de aandacht. Des jeugdigen Albert Roe- lofs' „Appelen" lykt my hot beste van zyn drie inzendingen. Het roodkoper van de pan is goed bestudeerd; hy toont door dezen arbeid, gevoel voor kleur to bezitten, wat van heel weinigen bier kan worden getuigd. Van H. Van Steenwyk had ïk beter werk verwacht. Zyn kinderportret „Nenno" is leelyk, ook van expressie; „Stadsgezicht by regen" kan er nog mee door; vroeger zag ik echter veel boter arbeid van dezen ontegenzeglyk veolbelovenden altist. Van J. M. Brands en van P. Haaring zyn er „Stilleven" en „Vruchten" in pastel, die heuscli met onver- dienstelyk zyn. Ook is vau den eersten de oude Mannonkop „Waarde genoten", een studio, dij veel voor de toekomst van dezen leerling verwachten dost. Van A. W. Diiessen vermeld ik „appelen op tinnen boru", van M. Kramer „Op don dyk," van J. J. Van der Meer „In't Haagsche Bosch," van mej. Heawig Van Osselen, Hyarangra's en Clematis," van mej. Pabst, „SLuuio"„Meloen," van mej. H. 0. Van de Pavord Smits, terwyl ook haar aquarel „Vruch ten" (druiven, appelen en een mand), behoort to worden genoemd. Eindolyk nog „Stilleven" van J. Ros. Alleenik zou Wenschen dat niut zooVwtl dames aan „Malereideden. Er z(jn hier echter uitingen van twee jongelieden, die my zéér hebben getroffen van Otto Kxiens en Jobs. Woitman. De „B-ukenotammen" van eerotgei:oemJe go luigen \an zulk een ernstig streven, en zyn zoo eenvoudig, eerlyk-wèg gegeven, dat dit „Sous bois" hier als ceno „oase" in deze woestyn aandoet. Ook in No. 33 (een dergelijk onderwerp, in het Hcuigsche Bosch) met k.ndtiljes, is het doorvallend Jicht good uit gedrukt. Dat doze beginneling nog meer in zyn mars voert, bewyst by in zyn „Wog by Auderchem (Brussel)", waar het zandgat op den voorgrond en het licht, dat op de door de boomstammen zichtbare huizenrijen valt, van veel kleurgevoel getuigt. Van Wortman's beeldhouwwerk acht ik het basreliëf van H. M. Koningin Wilhelmina het belangrykst en het best geslaagd. Het is hier trouwens ook al byzonder goed verlicht. De „ontleed kundige studie" is ook interessant qna arbeid. Voorts zond Wortman nog een buste naar de rasuur en een m. i. minder gelukkig bas- relief: „Zus". Van geen der andere leerlingen-inzenders heeft my iets getroff-.n. Volledigheidshalve hier hunne namen: G. O. d'Aumerie, G. Derksen, B. Eekhout, mej. Haakraa Van Roytn, G. Koekx, mej. J. Van Lommei, mej. M. Van der Peut, mevr. O. De Vos Van Nederveen Cappel, mej B. Metz, (N. B. met een copio naar Coppay), M. J. Drechsler, H. Kramer en mevr. C. Willemse Callings. Er zijn on.ier de inzendingen, helaas, ook waarlyk hoogst treurige zaken; men staat verbaasd dat do directeur der Haagsche Teeken academie zulke ydelheids-exposities, als beder vend voor den publieken smaak, niet verbiedt, of de inzendingen althans doet ziften door een zeef met mazen vau vry groote afmeting. En als ik aan al die beschilderde borden, de vuur schermen, de rozen in peluchen lflsten en dat terra cotta portret van dio Zuid-Beve- landsche terugdenk, dan kan ik er nog xcce van worden. Wat een verspilling van tyd en geld, welk een gemors met olieverf! Wat een dilettantisme! Deze innige bede dus van den Vlokkenschryver: Dames, schildert niet al te veel, en als ge gepenseeld hebt, stelt niet ta spoedig ten Loon. Voor den schrijver gelde het „nonum pre- rn^tur in annum"; ook voor den beeldenden kunstenaar zeids Boileau het bekende „Vingt fois sur lo mótier remettez voire ouvrage; polissez lo sans cesse, et lo repolissez". In „Pulchri Studio" (Den Haag) is thans het „oeuvre" van den te vroeg gestorven artist Jan Vrolyk geëxposeerd, en op zeer waardige wyze. Al zal ik de eerste zyn om te erkennen, dat in zyn werk niet dat sterk-geëmotion neerde wordt teruggevonden, wat ons o. a. bij eon Maris treft; een hoogst oprecht en gevoelvol strever is Vrolyk stellig geweest. Uit zyn studies vooral blykt dit overtuigend. Op de Driejaarlykschen zond hy by na immer oon afgemaakt schildery, en al herinner ik my nog zeer goed zyn „roodbonte stiör", nu ik dia heerlyke studie voor dat doek hier zie, blykb my voor do zooveelste maal, dat het frisscho, het zuiver-ware, het spontaan weergegevens der juist-geziene natuur niet immer van een studie kan wordc-n overgeplant in een afgewerkt doek. Behalve deze forsc-h gebrosseerde schets is er onder het byna honderdtal werken nog een raak in bitumo aangezette teekening van een paar koeien, („naar de weide" getiteld), dio overtuigend van zyn groot talent spreekt. Het zal deze studie wel zyn, die de heer P. A. Haax- man Jr. op het oog had, toen hy in het voor woord van den catalogus schreef: „Een groot vereerder van Potter, behoorde het tot zyne illusiën oen levensgroot rund te schilderen. Vele jaren hoeft hy dat denkbeeld gekoesterd en toen hy zich eindelijk sterk genoeg ge voelde om het uit te voeren en het kapitale doek had besteld, werd hy opgeroepen. Onder de scbildoryen bevindt zich de vooitreffelyke studie voor dat grootscho werk." Joban Gram heeft in zyne biographieën van Nederlandsche schilders van Jan Vrolyk gezegd Hy behoort niot tot degeuen, dio als een luchtballon in eens de hoogte ingaan", en Mesdag sprak aan zyn graf: „Wat Vrolyk geworden is, heeft hy te danken aan zyn nauwgezette, onver poosde studie, en het resultaat, dat hy daarby bereikte, zal hem voor altyd eene eervolle plaats in de Nederlandsche Schilderschool doen innemen. Het stemt weomoedig, dat Vrolyk niet meer zal schilderen de roodbonte en zwart gevlekte runderen, die heorlyke morgen- en avondluchten in Hollandsschoonedreven; dat hy zyne leerlingen er niet meer op wijzen kan, dat een kunstenaar eerst langzaam, met inspanning van alle krachten zich eene plaats in ce kunstwereld verovert." Groot contrast nü tusschen de zalen van den Haagschen Kunstkring" en die in „Pulchri." Het mag een zeer verblydend teek en voor onze jongere Nederlandsche artisten worden genoemd, dat hun werk, ook buiten Hollands enge grenzen, meer en meer wordt gewaar deerd. Werd in „The Studio" onlangs Van Hoyte- ma's illustreerwerk zoo ter dege geroemd, thans komt in deze periodiek oen goedgeslaague afbeelding voor, uit het door L. W. R. Wen ckebach verluchte sprookje „In de Muizen- werela" (waarvan ik in myn „Vlokken" reeds vroeger gewag maakto). „Tho character of the illustrations", zegt het blad in een by- schrift, „may bo judgod from the ono we are here permitted to reproduce. They are excellent examples of decoration, well drawn and full of „Colour". The book is one that should certainly be acquired by those who are inte rested in that particular phase of Black and White art which we, in England associate, more especially, with tho works of Walter Crane and of tho Birmingham School. It is to be hoped that an English edition of the work may be published". Ik vernam dat aan dezen laatsten wensch reeds uitvoering wordt gegeven. De tentoonstelling van teekeningen in zwart en wit, vervaardigd door leden der Maat- 6chappy „Arti et Amiritiie", te Amsterdam, wordt a. s. Zendag 5 Mei gesloten. Voor de verloting 1895 werden teekeningen enz. aangekocht van G. J. Bos, C. L. Dake, mej. A. Gildemesster, A. M. Gorter, Graadt Van Roggen, Th. Van Hoytema, P. De Josse- lin de Jong, A. H. Koning, G. Muller, J. v. Oort, J. G. Veldheer, L. W. R. Wenckebach, B. W. Wierink, J. H. Wysmuller, benevens een relief in brons van Ed. Jacobs. Voor een der winkelramen van den heer Van Breda Vriesman (Ytsma's boekhandel) is sedert eenige dagen een chromo geëxposeerd van Ileywood Sumner. Ig het vorige Juli-numraer van dit bekende tydschrift kwam een zwartdruk (op verkleinde schaal) var. dit aanplakbiljet uit de z. g. Fitzroy-Picture Society voor. Het ontwerp, aan Grasset denken doend, geeft St.-George met den verslagen draak te zien. De ver deeling van zwart en wit is byzonder ge lukkig te noemen, terwyl een reeks van harmonische kleuren dit oorspronkeiyk exem plaar verlevendigt. Niet alleen voor ziekenhuizen of school lokalen zyn deze artistiek-uitgevoerde platen geschikt; in eenvoudige zwarte omlysting ge ëncadreerd, kunnen zy tevens gebezigd worden tot verfraaiing van menigen kamerwand, en met hun heiier vrooiyke kleuren zullen z(j dikwyls daar veel meer tot hun recht komen, waar een gewoon schildery door niet al te gunstige verlichting als een donkere vlek aandoet. C. V. Burgerlijke Stand ran Leiden, van 25 April tot met 1 Mei. BEVALLENJ. G. Boom geb. v. d. Bijl Z. E. Bodry gob. Blansjaar Z. J. W. Kooroman geb. Engels Z. J. C. Singerling geb. Vallentgoed D. S. Meyers geb. Selier D. H. v. d. Tuin feb. Kroon Z. J. M. Bink geb. Taffijn Z. Kluivers geb. Bonte Z. M. Eradus geb. v. Roosenbeek Z. P. M. L. Noest geb. v. Triet Z. C. Den Os geb. Mol Z. B. 0. E. v. d.Pol geb. Jalink Z. G. Los geb. Filippo D. J. v. d. Steen geb. Nenteboom Z. J. L. Vlendró geb. Le Mair D. E. Stikkelorum geb. Nieuw en- huizen Z. P. S. Vi Volzen geb. Zirkzeo Z. C. Laterveer geb. Blansjaar D. M. De Mey geb. Nieuwenburg D A. Duk geb. v. Haarlem D. E. v. Zijp geb. Lut Z. J. P. E. Pollmann Seb. Boonekamp Z. A. H. Mol geb. Hillenaar M. Barendse geb. De Vos D. C. M. Kruyf hooft geb. Kainphuijs Z. W. M. Cornelissen geb Starrenburg D. A. M. Dieben geb. v. Uerle Z. W. Koekebakker geb. De Munnilc Z. A. Lepelaar geb. v. d. Nat Z. U. v. d. Weijden geb. oiere D. GEHUWD: 11. J. T. Uünnekons jm- en D. C. W. Dulling jd. L. Questroo jm. en Al. Schraven- dïjk jd. J. Geenjaar jm. en C. Plaizior jd. J. Sersel w. en Al. Heuse jd. W. Laurier jm. en M. Pardon jd. W. F. De la Rie jm en J. Den Hoed jd. OVERLEDEN: J. Van den Broek D. 4 m. J. C. lvasteelen D. 14 j. W. C. Plu Z. 3 m. M. J. Do la Kie D. 1 j C. lleusen M. 52 j. J. Pupping Z. 72 j. W. Zwijstra geb. Pelgrim V. 5U j. H. J. Van der Steen Z. S j. J. D. Van den Bos Z. 4 j. G. C. D. Van Bommel Z. 70 j. C. De Zwart geb. De Kort W. 86 j. B. C. Rijnders Z. 72 j. K. Delmeer Z. 8 \v. P. AI. Van Veen D. 70 j. C. J. Dioben Z. 2 d. C. J. Verbave M. 70 j. Gemengd Nieuws» Uit „Walhalla," in de Wester- baenstraat te 's Gravonhago, trok heden ochtend om tien urtn een honderdtal kinderen van 6 tot 12 jaren van socialistische ouders, die hun kroost ter gelegenheid van den lsten Meidag van school hadden gehouden, naar een speeltuin aan den Loosduinschen weg, waar zy onthaald worden. Sommige dor jongeDs en meisjes droegen een rood roosje op buis of jurk. Des middags werd aan kinderen van drie tot zes jaren in genoemd lokaal gelegenheid tot vermaak gegeven. Een 40 tal Mei-betoogers doorkruiste heden vereenigd verschillende deelen der stad, aan de voorbygangers strooibiljetten tot aanpryzing van den arbeidersrustdag en oproepingen voor de meeting van hedenavond overhandigende. De 1ste Meidag zou overigens heden door de voorstanders van dezen arbeidersrustdag ingewfjd worden met een wandeltocht Op de plaats van byeenkomst het Oranjeplein was echter geen enkele deelnemer voor dit stad6toertje opgekomen, behalve het comité van regeling, dat zich langzamerhand by ge brek aan deelneming verwyderde. Door de politie te 's-Gravenhage zyn aangehouden een machinist en een stoker der Holl. IJzeren-Spoorweg Maat6ohappy, ver dacht van verduistering van een baal linnen goederen. De goederen, welke gedeeltelijk verkocbi en gcdeeltelyk beleend waren, zyn alle in beslag genomen. Nu we ineens, naar 'tschijnt, weder een ouderwetschen zomer zullen krygen, zyn er in moes- en bloemtuinen handen te weinig om op tyd klaar te komen. Wie zeker wil zyn van prachtige, gezonde en vele bloe men wie gaarne uit zyn moestuin een grooten en schoonen oogst wil halen, die bestolla bloemen- en groentenmest by A. Dekker, te Hazerswoude. Met Dekkers bloemen- en groentenmest zyn door hen, die er proeven mee namen, de schoon ste resultaten verkregen. Ter voorkoming van teleurstelling zy nog medegedeeld, dat de mest, fyn als moei, dient bewaard te worden in een blikken sigaren» kistje of bus. Een noodlottig ongeluk hoeft te Rotterdam plaatsgehad. Een 13 jarige jongen, wonende op de Hoogstraat 92, trok aan de lyn van spuit 2, die uitgereden was op een gerucht van brand aan den Goudschen Rijweg. Op den hoek der Korte Wagenstraat voor een tappery struikelde de knaap en viel, met het treurig gevolg, dat een der wielen van de brandspuit over zyn hoofd ging. Het bloed kleurde de straatsteenen. In de tappery binnen gedragen, gaf hy nog eenige teekenen van leven, doch blies spoedig den laatsten adem uit. Een geneesheer had men tevergeefs gezocht en toen do politie ter hulp geroepen, die het lyk per brancard naar het Ziekenhuis bracht. De tapper Mleserius, te Rottur- dam, is wegens de vermelde handelingen door de politie in zyne woning in de Zomerhof straat gearresteerd. Op de lyn Moppe 1A ssen had gisterochtend het volgende ongeval plaats: De trein uit Meppel, te Hoogeveon binnengereden, had het achterste gedeelte niet veilig, waar door dit werd aangareden door den goederen trein, van Beilen komende; daardoor ontspoor den twee der achterste wagens en geraakte de weg versperd; de dienst heeft langs een ander spoor plaats. Persoonlyke ongelukken vielen niet voor. Terwjjl men in de haven te Zalt- Bommel bezig was met het losmaken van balken van een lichterschip, viel een der werklieden, zekere C. K., oud 24 jaar, door den stoot van een balk in het ruim van het schip, waardoor by inwendig zoodanig gekwetst werd, dat hy kort daarna onder hevige pynen is bezweken. Een twist, die Dinsda g-m i d d a g tusschen de kippenkooplieden H. en B., beiden van Amersfoort, op de hofstede „De Horst", onder Hamorsveld, gemeente Leusden, ont stond, liep ten slotte zoo hoog, dat H. zyn mes trok en B. daarmede eene levensgevaar- lyke wond in de zyde toebracht. De dader is in arrest genomen. Het slachtoffer wordt op genoemde hoeve verpleegd,

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2