N°. 10793. Woensdag 1 iVIei. AM895. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 30 April. Feuilleton. BEZOEK. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post!-40- Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN": Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieel© Heunisjrevingen. Beschrijving voor «Ie Personeele Belasting voor het dienstjaar 1896—1896. Burgemeester en Wethoudere van LeideD brongen ter algemeene kennis dat op den 6den Mei aan staande een aanvaDg zal worden gemaakt met de beschrijving der belasting op het personeel voor het dienstjaar l895/'96. Zy, die by Liet bezorgen der biljetten, ©f ook bij het terughalen daarvan zijn overgeslagen, mogen zich in geen geval beroepen op zoodanig verzuim, maar ziju integendeel gehouden om de vereieclit© en behoorlyk ingevulde verklaringen in te dienen ten kantore des ODtvaugera, alwaar de biljetten ter Invulling steeds verkrygbaar zijn. Een ieder is gehouden de te doene aangiften mot Byne handteekeDiDg te bekrachtigen. Ingeval iemand verklaart niet te kunnen scbrijveD, cal de ontvanger of ziju gemachtigde, desgevraagd, de invulling in zyoen naam, en zonder daarvoor eenigo betUing te kunnen eischen, verriohten, met vermelding der redenen waarom, en zal de aangifte door don ontvanger of zrjn gomaohtigde, in tegen woordigheid van een derden persoon en met en benevens dezen, worden got eekend, na voorafgaande ivoorlezing. Dc belastingschuldigen zullen de door bon in ^betrekking tot de belasting op het pereonoel te doeno aangiften, in het algemeen, behooren in te levoron in die gemeoDten, alwaar de belasting is verschuldigd. Hun echter, wier belae.iog-voorwerpen naar de vier ooreto grondslagen, alle of gedeeltelijk gelegen tijn of zicb bovinden in eene andere gemeente dan die waarin zij liun verblijf hebben, zal het vrijstaan de aangifte voor allen, mits alsdan voor olke ge- meento afzonderlijk, ter plaatse hunner woniDg of van hun vorblyf te btworkstelligon. Zoo wanneer paarden der vierde klasse door deüzelfden belastingschuldige in verschillende ge meenten worden gehoude zal hy in elk van deze het aldaar gehouden wordende aantal behooren aan ie geven. "Voorts worden belanghebbenden in het bijzonder aandachtig gemaakt op hunne verplichting om in- en uitwonende dienstboden der eerste en de in- en nitwouendo dienstmeisjes der vierde klasse, die op 1 Mei 1894 reeds den leefiyd van 15 jaren zulleD hebben boroikt in do bolaatin^ aan le geven. "Voorts worden belanghebbenden herinnerd aan de ▼erplicbtiDg dat bij bezwaarschriften moet worden overgelegd een duplicaat vaD het aanslagbiljet, tegen betaliDg van 5 cents, bij den ontvaDger der dirc cte belastingen verkrijgbaar. Eindelyk worden de ingezetenen verwittigd, dat tot tegonBchatters voor meergenoemde belasting zyn benoemd de navolgende personen, als: JOHANNES CORNELIS RIJK, WILLEM ANTHONIE VAN LITH en ABRAHAM BOEKWIJT. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders vau Leiden brengen ter algemeene keDDis, dat door LUDOLF JOHANN HE1NRIOH 15ARTELS, koffiebuiehoudor te Groniogen, verblijf houdende alhier, een verzoekschrift iu in gediend om vergunning voor den kleinhandel In sterken drank ia het perceel Stationsweg No. 27. Burgemeester on Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 19 April 1895. E. KI8T, Secretaris. Aangifte voor de echuttory te Haarlemmermeer ▼au perronen, geboren in 1870, op Zaterdag 18 Mei 1895, teD Raadhuize. Lie verzuimen zich aan te geven, binden den by de wet bepaalden tijd, worden als nalatig ingo- echrcven en zuIIgd aledin de gevolgen daarvan aan Eichzelf te wijten hebben. By besluit van Commissarissen aan de Stads-Bank van Leening alhier zyn benoemd by een der hulpkantoren: tot hoofdbeambte do heer J. Overduin, en tot assistent de heer H. B. Jansen Jr. Gisteravond gaf de Leidsche tooneel- vereeniging „Talma" hare 16de uitvoering in het feestelijk versierde schouwburglokaal „Vondelhoven." Na de officiëele opening en eenige muzieknummers, werd overgegaan tot de opvoering van het welbekende, geestige blijspel „De Schoolrydster". Alle medespelen den vervulden bijzonder goed hun moeilijke rollen. Een woord van lof komt vooral toe aan mej. M. D., in de rol van barones Van Nietoch. De luide biivalsbetuigingen bewezen dat het stukje zeer in den smaak van de aanwezigen viel. Toen volgden eenige komische voordrachten, welke algemeene hilariteit ver wekten.Na de pauze ging het scherm weder op voor de opvoering van „Een kop thee". Het lulde applaus, dat ook dit aardig stukje verwierf, getuigde, dat de medespelenden niet minder dan in het vorige stukje de aanwe zigen hadden geboeid. In 't bijzonder verdient hier vermelding het spel van mej. A. E. K. (Barones) en den heer A. D. U. (Camorflet). Na een paar voordrachten, welke evenzeer in den smaak vielen, werd deze welgeslaagde uitvoering met een zeer geanimeerd bal be sloten. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw York, door middel van het stoomschip „Spaarndam", van Rotterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uiterlyk morgen ochtend om 11.50 bezorgd zijn. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. By koninklijk besluit is de medaille wegens verdiensten ten opzichte van weten schap en kunst in zilver toegekend aan den heer G. A. J. Yan der Sande, officier van gezondheid aan boord van Hr. Ms. opnemings vaartuig „Melvill van Carnbee", ter zake van zijne aan het Museum van Natuurlijke Historie by de Rjjks-uniyersiteit te Leiden gedane schenking, bestaande uit een aantal lagere zeedieren, gedregd op 10 a 30 vademen diepte in straat Malakka, benoorden het eiland Roepat, benoorden het eiland Bengkalis, straat Riouw, Poeloe Pisang en Salat Morong. Den kiezers der gemeente Oegstgeest, die in de onmiddellijke nabijheid van Leiden wonen, wordt herinnerd, dat met de a. 8. verkiezing voor de Provinciale Staten op Dinsdag 14 Mei a. s. het onderstembureel weder gevestigd zal zijn in het perceel Hein- siusstraat, hoek Heinsiusplein, Wyk II No. 323, bewoond door J. Yan Bergen en Henegouwen. Het hoofdstembureel zal gevestigd zijn ten Raadhuize. Tot voorzitter van den Stadspolder onder Leiderdorp is door stemgerechtigde ingelanden gekozen de heer J. J. Yan Hoeken, te Oegst geest, en tot secretaris is de heer G. Van der Yalk Bouman, gemeente-secretaris te Leiderdorp, benoemd. D^beer F. R. G. Boogaard, onderwijzer aan eei*j openbare lagere school te Jutfaas, heeft, na eerst zijne benoeming tot onderwijzer aan de chr. school (Ned.-Herv.) te Rijnsburg voorwaardelijk, daarna definitief te hebben aangenomen, bericht gezonden alsnog voor die benoeming te bodanken. De rekening der ontvangsten en uitgaven over 1S94 en de begrooting voor 1895 van den Veenderpolder, te Woubrugge, liggen ter inzage van ingelanden ten kantore van den secretaris. De Rijnlandsche Stoomtramwegmaat schappij hield onder voorzitterschap van den luitenant-generaal Jbr. Verspijck weder hare jaarlyksche algemeene vergadering. Het jaarverslag over 1894 werd uitgebracht. Daaruit bleek o. a. dat de exploitatie de vol gende resultaten heeft opgeleverdaantal reizigers 373,154; opbrengst ƒ52,354.935; opbrengst van goederen, pakketten, enz. ƒ6424.59, totaal der ontvangsten 58,779 526. De mindere opbrengst van het goederen vervoer met ƒ668.67 schrijft de H. IJ.-S.-My. toe aan het slechte vischjaar in 1S94. De exploitatiekosten in 1894 bedroegen ƒ30,302.79 en zyn ƒ455.935 lager dan in het vorige jaar. De lasten der exploitatie rekening in 1894 waren 34,399.79, tegen ƒ35,305.725 in 1893. Het batig saldo der exploitatie-rekening, over te brengen op de winst- en verliesrekening, bedroeg derhalve ƒ24,379.735. De vernieuwingsfondsen wezen op 31 Decem ber jl. een bedrag aan: lo. van de baan ad ƒ18,623.825; 2o. van het rollend materieel ad ƒ17,666.04. De inbreng van de Rynlandsche Stoom- tramweg-Maatschappy bleef onveranderd op 175,000. Die van de Holl. IJz.-Spoorweg- Maatschappij bedroeg op 31 Dec. jl. ƒ126,955.18. De winst- en verliesrekening sluit met een batig saldo van 21,804.63, tegen ƒ21,199.675 in 1893, dus 604.955 meer, waarvan aan de Rynl. Stoomtramweg Maatschappy wordt uit gekeerd 12.637.02. De winst van de Vennootschap over 1894 bedraagt 12,620 965. Voorgesteld werd daarvan uit te keeren als dividend op de gewone aandeelen 6 pet. en aan de 100 op richters aandeelen ƒ1086. Ter vergadering waren vertegenwoordigd 49 aandeelen, uitbrengende 232 stemmen. Het verslag over 1894 werd goedgekeurd met dankbetuiging aan den secretarisinsge- lyks de balans, zoodat het dividend op boven vermeld bedrag werd vastgesteld. Ter voorziening in de periodieke aftreding als commissaris van generaal Jhr. Verspyck, die zich niet meer verkiesbaar stelde, en wiens aftreden betreurd werd, werd gekozen Jhr. H. G. Verspyck, directeur der West- landsche Stoomtramweg-maatschappy, met 118 stemmen, tegen 114, op Jhr. mr. Yan der Wyck uitgebracht. Een voorstel werd ingediend om den chef van dienst der Rynl. Stoomtramwegen die bezoldigd wordt door de H. IJ.-S.-M., voor bewezen diensten een gratificatie van ƒ100 uit de middelen der Rynl. toe te kennen. Op voorstel van Mr. D. Van Houten werd echter met 190 tegen 30 stemmen besloten commissarissen uit te noodigen in de eerst volgende vergadering van aandeelhouders een voorstel in te dienen om bedoelden chef van dienst als bewys van waardeering een aan deel in de overwinst boven 5 percent toe te kennen met terugwerkende kracht over het boekjaar 1895. Naar aanleiding van eeDe door commis sarissen met do Holl. Maatschappy govoerdo correspondentie over de hooge exploitatie kosten, door haar in rekening gebracht, werd uit den boezem van aandeelhouders aange drongen op het verkrygen van betere voor waarden van de Holl. Maatschappy, tot be reiking van welk doel iD bedenking werd gegeven in te trekken het contract van 1885 en terug te keerea tot den toestand volgens het contract van 1883, opdat de Rynl. stoomtram alleen belast worde met de werkelyk gedane uitgaven, omdat de combinatie met de Noord- wyksche stoomtram scbadelyk is gebleken. Hiertegenover werd echter geconstateerd dat, ondanks dien toestand, die het streven naar verbetering niet uitsluit, sedert het contract met de H. Spoorwegen de Maat schappy in bloei is vooruitgegaan en thans een dividend van 6 pet. bereikt heeft. Voorzichtigheid werd dus aanbevolen. De vergadering werd hierop gesloten. Prins Albert van Pruisen kwam gister avond om halftien per Holl. Spoor met een salonrytuig van de Duitsche Spoorwegmaat- schappy van Vlissingen in de residentie aan, vergezeld van zyn kamerheer graaf Yon Ravensberg en verder gevolg. Aan het station waren ter zijner begroeting aanwezig de minister van buitenlandsche zaken jhr. Röellde Duitsche Raad van Legatie, de heer F. De Reichenau; de Commissaris der Koningin in Zuid Holland mr. Fock; de burgemeester der residentie, mr. Roest; de burgemeester van Voorburg, baron Van Tuyil van Serooskerkende gouverneur dor resi dentie, generaal Van Helden, en de heer J. H Lintz Jr., administrateur van de eigendommen van prins Albert van Pruisen hier te lande. De prins onderhield zich geruimen tyd met deze autoriteiten in de gereserveerde eerste- klasse-wachtkamer, waarna hy zich in open rytuig met gevolg naar zyn buitengoed „Rust hof", naby Voorburg, begaf, alwaar hy eenige dagen zal vertoeven. Door de Hollandscbe IJzeren-Spoorweg- maatschappy werd gisteren aanbesteed: Het uitvoeren van onderhoudswerken op de spoor wegen AmsterdamRotterdam, Schiedam Hoek van Holland en op het gemeenschappelyk station Rotterdam - Maas m 7 perceelen, raming 62,080. Minste inschry vers de heerenperc. 1 P. Van Essen, Halfweg, 10,347perc. 2, R. Van Dyk, Noordwykerhout, ƒ8570; perc. 3, M. Meyers, Delft, 11,488; perc. 4, 5 en 6 G. D. Van Doorn, Amsterdam, 18,050; perc. 7, P. v. d. Weegh, Haarlem, ƒ7160. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord Brabant, mr. A. baron Van Voorst tot Voorst, zal de Koninginnen by hun bezoek aan het Zuiden, tot aan de grens der provincie, het station Ravenstein, te gemoet reizen, en haar aldaar complimenteeren. By de aankomst der Koninginnen aan het station te 's-Hertogenbosch zullen door Z.Exc. hot college van Gedeputeerde Staten worden voorgesteld en vervolgens zal de huri_emee r, jhr. Van der Does de Willebois, H.H. M.M. verwelkomen en al de leden van den gemeen teraad aan haar presenteeren. By de audiëntie zal zoowel de gemeente raad als de kamer van koophandel en fabrie ken en corps hun opwachting by de Koningin- Regentes gaan maken. Uit Maastricht wordt geschreven: Hoe het de vele vreemdelingen zullen maken, die by het aanstaand bezoek der Koninginnen hier verwacht worden, is een raadsel. Reeds nu zyn byna alle hotels be sproken en is ook by particulieren moeiiyk onder te komen. Rytuigen zyn niet meer te krygen; deze moeten uit Aken of Luik worden ontboden, wat natuurlijk zeer kost baar is. Maar ook de pryzen der hotels zullen niet malsch zyn, vooral voor ben, die ter elfder ure nog een comfortable onderkomen willen hebben. Vreemd genoeg, heeft zich tot heden geen comité gevormd, om vreem delingen in het zoeken van kamers behulp zaam te zyn; wat zeker niet overbodig zal blyken te wezen. Nja Makan, het beruchte hoofd van oen bende, die het in Tamiarig onveilig maakte, heeft zich aan ons onderworpen. Burg. en Weth. van 's-Gravenhage, eenige uitbreiding willende geven aan het onderzoek van levensmiddelen daar ter stede, hebben zich in betrekking gesteld met verschillende apothekers en scheikundigen aldaar en hun gevraagd onder welke voorwaarden zy genegen zyn zich daarmede te belasten. De heer A. Biersteker, tandarts te Am sterdam, zal met 1 Mei eene byzondere school voor tandheelkundig onderwys aldaar openen. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden dat hier te lande in de maanden Juli en Augustus en, zoo noodig, in de eerste dagen van September a. s., examen zal worden gehouden voor toelating van jon gelieden als cadet by de Koninkiyke Militaire Academie te Breda. Voor dit examen worden opengesteld 107 plaatsen, verdeeld als volgt: I. Ten behoeve van de cadetten der Cadetten school: A. by het leger hier te lande: 13 voor de infanterie, 2 voor de cavalerie, 10 voor de artillerie en 2 voor de genieB. by het leger in Nederlandsch Inc'ië11 voor de infanterie, 1 voor de cavalerie, 5 voor de artillerie en 2 voor de genie. H. Ten behoeve van de adspiranten, bedoeld sub II van art. 25 der wet van 21 Juli 1890 A. by het leger hier te lande: 21 voor de infanterie, 1 voor de cavalerie, 8 voor de artillerie en 1 voor de genie. B. by het leger in Nederlandsch-Indië: 20 voor do infanterie, 2 voor de cavalorie, 6 voor de artillerie ea 2 voor de genie. De kennisgeving, dat men aan het examen wenscht deel te nemen, moet vóór 1 Juli a. s. aan het departement van oorlog ontvangen zyn. Formulieren zyn op franco aanvrage kosteloos te verkrygen bij den gouverneur der genoemde Academie. Men zie verder de .Staatscourant" van 30 April. Slot.) Ik was zeer verrast; ik had nog niet ge dacht aan de mogelykheid, dat tante Suze iemand een geschenk kon geven. Dat kon zy my zeker aanzien, want byna verlegen ging zy voort: „Jelui hebt ook nog wat van je bruiloft te goed; ik wist toen werkelijk niet, wat ik jelui kon geven, en ditmaal, dacht ik, gaat het als vrye bagage mee door. Nu, van dat beetje overvracht zal ik ook geen grijze haren krygen. Misschien vindt je den kleinen groet uit Westfaleu aardig 1" I Nieuwsgierig vergezelden wy haar naar de logoerkamer, waar de bagage inmiddels plaats gevonden had. Ik geloof, dat het eigeniyk kinderachtig is, zich zoo over geschenken te verheugen als ik altyd doe; maar ik vind het toch ook weer zeer begrypelykwant in een jonge huishouding zooals de onze kunnen nog zeer veel mooie dingen een plaats vinden, en men kan toch niet alles zelf koopen. Wat voor moois zou ik nu weer krygen? Ik liet myn fantasie den vryen teugel. Misschien wel eene bowle? Die hebben wij nameiyk nog altyd niet, en ik vind, dat men die toch eigeniyk moet hebben, vooral wanneer men aan den Rya woont. Eindelyk openden wy de kist. Zij bevatte niets dan pompernikkels (groote, ronde Westfaalsche brooden.) Een vrome spreuk zegt: „Geven is zaliger dan nemen." Dat heb ik nooit beter begrepen dan op dit oogenblik; want tante Suze scheen werkelyk zeer zalig te zyn, en ik was alles behalve dat. Myn man bemerkte dat zeker en een merkwaardige glimlach krulde zyn lippen, toen hy uit naam van ons beiden zyn harteiyken dank betuigde. Hy had goed lachen, wat moest ik met dezen berg pompernikkels beginnen? Hy lust ze nameiyk niet. „Er zyn twintig stuks," zeide tante Suze stralend, „daar kun jelui een mooi poosje van eten, zy kunnen wol een tydje duren, en ofschoon zy op het laatst wel een beetje droog worden, biyven ze toch nog voedzaam!" „O ja!" zeide ik met een ïydelyken glim lach, en dacht in stilte na, hoeveel brooden wy onder onze kennissen kwyt konden worden de rest bleef altyd nog overweldigend, Terwyl ik het dienstmeisje opdroeg, de kostbare zen ding naar de provisiekamer te brengen, trok myn man zich zachtjes terug, en tante Suze maakte het zich gemakkeiyk in hare kamer. „Wat ik zeggen wilde," merkte zy na een poosje op, „je man maakt een zeer netten indruk." „Dat zou ik meenen!" barstte ik los; ik was dicht by de grens myner zelfbeheersching gekomen, en ik vreesde, dat men dat ook al duideiyk kon bemerken. „Ja, zie je," ging tante Suze voort, „toen ik hoorde, dat hy schryver was, werd ik wat wantrouwig, en dat kun je my niet euvel duiden; want by ons in Rotenbeke zyn er ook twee, en die kunnen recht onvriendeiyk zyn. Het is trouwens een eenigszins licht vaardig beroep, als ik het zoo noemen mag. Ik moet evenwel bekennen, dat ik ook eens geschreven hebeen naar myn meening zeer behartigenswaard artikel tot bescherming der katteD. Maar de kranten zyn tegenwoordig zóó gewend aan allerlei schandalen, dat zy de ernstige zaken niet kunnen waardeeren. Het werd in 't geheel niet opgenomen. Onder zulke verkwikkeiyke gesprekken pakten wy tantes goed uit en gingen daarop aan het souper, dat by ons in den regel uit thee en koude schotels bestaat en dien avond natuuriyk met byzondere zorg bereid was. Nauwelyks hadden wy plaats genomen, of er werd gescheld, en een oogenblik later werd myn man door het dienstmeisje uit de kamer geroepen. Hy kwam nog eenmaal met hoed en overjas in de kamer, om goeden avond te zeggen en zich te excuseeren, daar hy, voor een dringende conferentie, door een uit gever ontboden was. Terwyl hy een sigaar aanstak, zeide hy nog: „Nu, verslaap u mor gen maar niet. Dr. S. heeft om acht uren spreekuur, en als ge daar niet op tyd zyt, komt gy niet aan de beurt, tenzy gy den bediende een flinke fooi geeft. Een goed ge spekte portemonnaie moet gy toch meenemen, tante; gewooniyk nomen zulke specialiteiten twintig mark voor een consultdikwyis echter nog meer. Nu, dat zult gy zien. En nu nog maalseen recht genoegiyken avond I Het spyt my verschrikkeiyk, dat juist van avond de plicht my uit hui3 roept!" Ik begreep myn man niet recht; hy wist toch evengoed als ik, dat dokter S. niet zoo duur was; daarom ontweek hy ook myn vragende blikken, toen hy van het vele geld sprak. Waarschyniyk ergerde hy zich, dat hy weg moest, en als zy zich ergeren, hebben de mannen altyd behoefte, ook anderen te ergeren. Het deed my overigens werkelyk leed. Den ganschen dag had by niets verkeerd gedaan, en nu zou hy niet eens een rustigen avond hebben, maar met een hongerige maag aan het werk gaan. Ik hoorde nog, hoe hy in zyn verstrooidheid den hond floot en hem medenam. By den uitgever kon hy het dier toch niet gebruiken; maar my was alles on verschillig, ik was recht verdrietig. Tante daarentegen zeide heel bedaard: „Hy heeft geiyk, verdienen gaat vóór plezier. Dat is nu eenmaal zoo in het leven." Daarby maakte zy het zich recht gemakkeiyk in do sofa en liet zich de opgedischte lekkernyen goed smaken. Zy scheen echter wat vermoeid te zyn, want zy was heel stil en nadenkend geworden en ging kort na het eten naar hare kamer. Toen ik haar goeden nacht wenschte, zeide zy: „Zie je, met den dokter, dat heb ik my 'och anders voorgesteld, zooveel geld geef ik voor zoo iets niet uit. Dat is ver schrikkeiyk! Neen, dan ga ik toch liever naar onzen dokter in Rotenbeke; betalen laat die zich ook, dat kan hy niet anders, want hy heeft vrouw en kinderen, maar voor twintig mark behandelt hy my jarenlang. Maar om dat ik nu eenmaal hier ben en bet my by u zoo goed bevalt, wil ik ter wille van jelui nog een paar dagen biyven, te meer, nu ik toch eenmaal het geld voor de reis uitge geven heb. En nu, slaap wèl, myn kind, ik wil eeDS zien, wat ik den eersten nacht onder jouw dak droom." Den volgenden morgen klokslag zes klopte tante Suze al aan onze deur en vroeg, of wy altyd zoo lang sliepen. Ik gevoelde my nog recht vermoeid en riep, dat in C. niemand vóór zeven uren opstond, en beproefde myn man te wekken. Natuuriyk tevergeefs. Hy had zeker tot laat in den nacht met den uit gever gewerkt. Dus liet ik hem liggen en ging naar de ontbyttafel, waar tante Suze al eenige kopjes thee geslurpt had. Zy zag er overigens in haar morgenjapon en mutsje recht netjes en vriendeiyk uit en kwam my ook in haar uiteriyk niet zoo erg voor als gisteren. In elk geval had ik weer moed! Toen wy ongeveer een uurtje gezeten hadden, verscheen ook myn man, en dat was werkelyk recht lief van hem. Waarschyniyk wilde hy vandaag als een goed gastheer alles inhalen, wat hy gisteravond wegens zaken had moeten ver zuimen. Maar het zou anderB worden! Nauwelyks had hy ons begroet en plaats genomen, of ik hoorde, hoe ons lief hondje zacht aan de deur krabde; het was gewoon, met ons te ontbyten. Misschien was tante vandaag niet zoo bang als gisteren. Ik besloot dus nog een poging te wageD, om de twee bevriend met elkander te maken, en opende de deur. Had ik haar maar dicht gelaten 1 Doch hoe kon ik vermoeden, dat het ondier als een bezetene de kamer zou invliegen en in den bek vroolyk en trotsch een gouden vlechtje, tante Suzes vlechtje, zou dragen! Van de sofa weerklonk een doffe smart kreet myner verbleekende tante. Ik stormde op den hond los, die door de open gebleven deur ontsnapte, en vervolgde hem door den tuin en eindelyk tot op den zolder. Daar go-

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1