Dr. LAM'S Melksuiker, By het instructiebataljon te Kampen zyn van de 27 opgekomen jongelingen 16 voor den dienst aangenomen; afgekeurd 11. De luit. kolonel D. J. H. Van Aken, provinciale adjudant in Zeeland, zal eerstdaags den dienst met pensioen verlaten. (R. R C.) Bij het gemeentebestuur van 's Hertogen bosch is thans van den particulieren secre taris van H. M. de Koningin Regentes het officiéél© bericht ontvangen, dat HH. MM. het vanwege den gemeenteraad op Donder dag 16 Mei a. s. aangoboden feestmaal aan nemen. De groote Raadzaal zal by deze gelegen heid worden ingericht tot receptiekamer, terwjjl de tafels zullen worden aangericht in de vestibule. Zij zullen een 60-tal couverts tellen, hoofd zakelijk voor plaatselijke, burgerlyke en mili taire autoriteiten. De president der Fransche republiek heeft gisteren de benoeming getoekend van den heer De Bihourd, thans gezant te Lissa bon, tot gezant te 's-Gravenhage, ter ver vanging van den heer Le GraDd. By koninklijk besluit is de kapitein van het corps genietroepen W. Badon Ghijben bevorderd tot majoor en door don minister van ooriog benoemd tot oorstaanwezend inge nieur te Gorkum. Hij zal zich op 16 April a. s. derwaarts begeven, om den dienst van den luitenant-kolonel H. P. L C. De Kruyff over te nemen, die na overgave van den dienst als eerstaanwezend ingenieur zal vertrekken naar Arnhem, ten einde de betrekking van com mandant in het 4de genie-com mandement to aanvaarden. Tor vervanging van den kapitein Badon Ghijben zal op 1 Mei a. s. by het corps genietroepen aankomen de kapitein J. F. De l'Espinasse, thans by den staf der gonie te Haarlem. Bij koninklijk besluit is benoemd tot substituut-griffier bij de arr.-rechtbank te '8-Gravenhage mr. J. S. D. Van Doorn, adv. en proc. aldaar, laatstelijk referendaris bij het dep. van binn. zaken. Vergund aan den kapt. J. J. A. Verbrugge, van het 7de reg. inf., het aannemen en het dragen van het ordetoeken 4de kl. van het Borstbeeld van den Bevrijder van Venezuela. De met verlof hier te lande aanwezige dirigeerend apotheker 1ste kl. van het leger in Noderl.-Indiö, J. Heringa, op zijn verzoek, mot ingang van 1 Mei a. s., eervol uil den militairen dienst ontslagen, met tookenniug van pensioen. i Gemeenteraad van Lolden. Na negen kwartier werd (Ie geheime zitting gisternamiddag opgeheven. Behalve de vor slaggevers behoefde er toen niemand door de woer geopende deuren toegelaton te worden, want publiek was er niet. Behandeld moesten nog worden do volgende punten: 7°. Voor-tol omtrent (lo oprichting van oon Krauk- zinoigougOBliobt. (93) S°. Rationing van <lu Plaatselijke Schoo'.commiaeie ovr 189*1. (85) 9°. Voorstel omtrent uitbreiding van de werken van do Leidacbo Duinwater-Maatschappij te Kat wijk. (91) De Voorzitter stolde na. heropening punt 7 weer aan de orde. Do heer Van Hoeken wees er op, dat het bedrag van hot nieuwe plan zooveel hooger is (eerst f 350,000, nü f 417,000) en vroeg dienaangaande inlichtingen. De Voorzitter herinnerde aan hot eergisteren door ons medegedeelde rapport, waarin do rodenon voorkomen waarom de taxatie ƒ67,000 hooger is. De heer Kaiser wees er op, dat do trappen volgens het nieuwe plan van hout gemaakt zullen worden. Hy geeft de voorkeur aan steenen. De Voorzitter antwoordde hierop dat d© deskundigo inspecteurs in houten trappen geen gevaar gozien en hebben goedgekeurd dat do steenen trappen van het vorige plan door houten zouden worden vorvangen. De heer Hasselbach zag goen bozwaar in steenen trappen al werden de kosten daardoor hooger, want houten trappen zullen meer aan onderhoud kosten, ook al heeft men bier niet met een kazerne te doen zooals do Voorzitter had opgomerkt. De Voorzitter deelde mode dat Ged. Staten er op kunnen gewezen worden dat de wensche- lykheid van steenen trappen is uitgesproken en om dan de raming met f 1400 te verhoogen. Dit word goedgekeurd, ovenals daarna het geheele voorstel met algemeene stemmen, ook dio van den heer Kerstens, dio inmiddols ter vergadering was gekomen. Daarna kwam aan de orde punt 9. Krachtens eon der artikelen van de dading, getroffen m*t de Ltidscho Duinwatoriuaatschappty, in zake het tusschtn de gemeente Leiden en die Maatschappij voor scheidslieden gehang» n hubbende geschil, behoeft do Maatschappij voor alle door haar aan te leggen werken do goed koning van den R*ad van Leiden. Thans was bi) gemotiveerd adres door den directeur der Maatschappij goedkeuring ver zocht op het plan om het kanaal No. 2 in do duinen mot 400 M. te verlengen, zullendo do diepte, breedte en capaciteit van deze te maken uitgraving geheoi gelijk zjjn aan die van het bestaande kanaal No. 2. Vermits tegon de uitvoering van dit plan b|j Burg. on Wotlis. geenerlei bezwaar bestond, gaven zij den Raad in overweging, de gevraagde goedkeuring te verleenen. Inlichtingen werden echter gevraagd door de heeren Van Kempen en Cock, de eerste omtrent het steeds meerder levoren van water in bui engemeenten en do tweede omtrent het voorgoed buiten gebruik stellen van het beruchte z. g. faecalién reservoir, waaromtrent hij zich, na de beantwoording door den Voor zitter, verheugde. Ten slotte werd punt 8 goedgekeurd met algomeone stommen op 3 na, dio der heeren De Goeje, Pera en Kroon, die als leden der commissie niet aan de stemming deelnamen, maar zich tijdelijk uit de zaal verwijderden. Niemand verder het woord verlangende, werd de vergadering gesloten. De Lorabok-dccoratfiën. Het AH." schrijft het volgende: Met byzonderen spoed waardeerend worde het vermeld zijn de onderscheidingen toe gekend, welke door officieren en minderen van de land- en zeemacht, door burgerlijke ambtenaren ook, verdiend werden in den ko: ten, maar moeilijken stryd op Lombok. Gelyk by alle dergelijke gelegenheden, zullen er teleurgesteltien zyn; zullen sommigen hun oordeel uitspreken dat deze te goed, gene te weinig bedacht is; maar beschouwingen daaromtrent zouden in een dagblad niet op hunne plaats zyu. Te minder, omdat aan hen, die meenen te kort gedaan te zijn, de weg tot reclame openstaat; zagen wy eenige jaren geleden niet, dat nog een oud militair van den tiendaagschen veldtocht de "Willemsorde ontving, en nog dezer dagen, dat aan een zee officier eeno onderschei'i .verd toegekend voor zjjn militaire verriciiuugen van vóór tien jaren? Intusschen, wy moeten thans, met de gewoonte brekende, wel een enkel woord in het midden brengen naar aanleiding van de gevallen decoratièn. In de eerste plaats, om der Regeering hulde te brengen dat zy, eveneens met de tot dusver gevolgde gewoonte brekende, ouk aan inland- sche militairen van minderen rang het ridder kruis der Willemsorde hoeft geschonken. Wy vinden op de lyst der nieuwe ridders twee inlandsche sergeanten, drie Amboneesche fuse liers, éón inlandsch cavalerist, één inlandsch stukrijder, éón inlandsch geDiecoldaatGe lijke belooningen, voor even dappere dadeD, dèt is volgens de wet en ook al stond het niet in de wet dit is liberaal! In de tweede plaats, om er de aandacht op te vestigen, dat tot ridder der derde klasse o. a. is bevorderd de kapitein Lindgreen; do man, die misschien in den ganschen stryd de grootste moreelo verantwoordelijkheid heeft te dragen gehad, wiens handelingen door som migen gelukkig slechts door enkelen streng werden afgekeurd. Wy verheugen ons hartelijk in deze schitterende rehaoilitatie 1 Ten derde.maar neen, wy willen niet verder uitpluizen. Al den nieuwen ridders, die de oer van ons land en van het Indische leger zóó krachtig hielpen handhaven, ons eerbiedig saluut.en daarby eene weemoe dige herinnering aan de gevallenen 1 burgerlijke Stand. ALFEN. JJ e v a J J o n .- A. G. Vermeul gob. Gorsio D. I. Van Donk geb. Hogendoorn Z. M. Spruitenburg geb. Van den Bos D. A. Van Sprang geb. Verhoef Z. J. Al. Do Jong geb. Van Muijen Z. A. Th. Kroon geb. "Van don Elzen D. AARLANDERVEEN. Bevallen: J. Nuijt geb. Bol Z. E. Uoogeveen gob. Van Dijk Z. Ovorloden: W. C. Vreeswijk, echtg. van W. Mulder, 64 j. C. Vis, wed. G. Honselaar, 74 i (ovorl. te Waddingsveen). P. Kalshovcn D. 4 j. BOSKOOP. Bevallen: A. Van der Hulst geb. De Bree D. Ovorloden: M. J. J. Raateland 14 d. HAZERSWOUDE. Bevallen: P. Van Mil geb. Zongers D. K. hindenburg geb. Van den Bos D. T. Van Meurs geb. Van Es Z. D. Langoveld geb. Zintel D. en Z. Overleden A. J. Burgersdijk, echtg. van A. v. d. Bocrn, 61 j LEIDERDORP. Bevallen: II. M. Van Uee3 geb. Van den Niouwenhof Z. A. Van der Boogt geb. Kram or Z. N. O wel geb. Krap Z. Overleden: D. Boer Z. 11 m. A. v. d. Spico D. 2 m. J. F. M. Evers Z. 1 w. G o h u w d D. De Gunst 26 j. en C. G. Kuipers 26 j. NIEUWKOOP. Bevallen: W. Steonbeek geb. Tork Z. M. Yau Leeuwen geb. Van Harten Z. Overleden: L. Zuidbroek, echtg. van J. Anker, 73 j. (te Vlist). W. Van Middelkoop z. w. BODEGRAVE. Overleden: W. Hofstede, echtg van A Wolswijk, 58 j. OUDSHOORN. Bevallen: C. W. Wernink geb. Van Nouhuns Z. M. De Wit geb. Heems kerk Z. M Van Eijk geb. Den Hartog Z. J. M. v. Eginond geb. v. Wijk D. Ovorleden: H. Kroon 1». 12 j. R. Weis senbach D. 7 w. H. J. Middelkoop D. 5 m. (wonende te Boskoop) REEUWIJK. Bevallen: H. A. Bezemer geb. Quint Z. J. Van Leeuwen geb. Verbjj levenJ. Z. Overlcdeu: H. De Knikker 1 j. TER-AAR, Bevallen: T. Goedhart geb. Boer D. M. Sassen geb. Hoogervorst Z. Overleden: J. C. Klijn D. 7 j. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: Mr. C. L. Kooiman en J. C. Rollin Couquerquo, Den Haag. Bevalleu: J A. BontenbalGroeneveld, Z., Blciswijk. S. M. Coninck Liofstiug Wynne, Z„ Lochein. Mevr Krnisinga—Lagerw#v, Z., Helder J. M. De Ruijter de WildtIlissink, Z., Kcdiri. Overleden: Jkbr. J. Steengracbt van Oost- capelle, 38 j., De Bilt. E. De Wijzer. V. 84 j., Rotterdam. A. J. Van Olst, V. 84 j. An deïst. 8. Wassenaar. M. 40 j,, Hoek vaa-Holland. F. W. Benoni. M. G1 j., Buiksloot. J. Zomer, M. 51 j Oudkarspel. -- Wed. A. Hartog Kz' Van ltaaften, 64 j., Sliedrecht. Gemengd IVieuws. Het is hier ter stedo nietzoo- wel moor als vroeger de gewoonte dtr slagtrs om tegen Pasclion hunne versierde p*»seh- ossen door do straten den volk© te vertocnen. Men zag die dieren dan met statig» n trod door do stad drentelen of wel voor het laatst nog eens in levenden lyvo tentoongesteld norden, alvorens *y den weg van het rund vleesch gaan. Wordt die gewoonte nog door enkelen in ecre g houden, do heer C. Maastricht, vleesch- houwer aan de Haarlemmerstraat hoek Bak- kerssteeg, heeft thans iets anders toegepast om do aandacht op zyno geslachte eerste qualiteit runderen te vestigen. In zyn winkel namelyk hangen of liggen tentoongesteld niet minder dan drie groote runderen, een kalf en een schaap, voorzien van het merk van de vleeschkeuring. Maar ook zonder dat, zou het wel duideiyk wezen dat ze van beste hoedanigheid zyn. Is aan de bewerking der onderhuid, door dit met allerlei figuren te doen, zorg besteed, van veel smaak en deze vervult natuuriyk in deze een groote rol getuigt ook de étalage zelve, welke is opgeluisterd door een fraaie collectie planten en bloemen van den heer Kors, voor do beide groote winkelramen, waar de voorbygangers onwillekeurig even blyven staan om een en ander in oogenschouw te nemeo. De verwachting van den heer Maastricht is uit den aard dor zaak gegrond dat velen zyn r stadgenooten de „proef op de som zul len nemen." De Haagsche rechtbank veroor deelde heden de twee mannen uit Rynsburg, die te veld staande roode kooien ontvreemdden, resp. tot 1 maand en 14 dagen. Een vader en twee zoons te Hazerswoude werden wegens poging tot afpersing en het wederrechteJyk vertoeven in eens anders woning aldaar, ieder tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Zy zouden op 31 Dec. jl. in eene woning te Hazerswoude door eene achterdeur zyn binnengekomen en eerst f 50 en daarna 100 hebben gevorderd alvorens de woning te willen verlaten. De vader en een der zoons berustten in dat vonnis, maar de andere zoon, een 23 jarigo arbeider, kwam daarvan in hooger beroep, by het Hof te 's Gravenhage, bewerende slechts met zyn vader te zyn medegegaan om het geld, waarop deze recht zou hebben. Zfin verdediger, mr. Zynen de Gier, vroog vryspraak. Het Openbaar Ministerie eischte bevestiging van do veroordeeling. Uitspraak over veertien dagen. Men schryft ons uit de residentio: Met het thans ingetreden zachtere weder komt men er allicht toe zyn wandelingen ook uit te strekken tot Scheveningen en het strand. M n zal daar ontwaren, dat na den jongsten December-storm, de meeste der toen bescha digde schuiten en bommen nog in gehavenden toestand op den door de zee ter halver breedte algebrokkelden straatweg staan. Men twyfelt echter niet of de weg zal nog vóór de intrede van het aanstaande zomerseizoen door de schepen ontruimd zyn. M-jt de herstelling van den weg zolf is van gemeentewege nog geen aanvang gemaakt. Alleen zyn hier en daar do klinkers opge stapeld, die noodig zyn om de straat weder op do volle breedte to brengen. Dit zal veel handen en veel arbeid vorderen, wil men op tyd gereed komen, daar de afgeslagen helft van de straat en do daarin gemaakte kuilen en gaten eerst met zand moeten worden opgehoogd en aangevuld. Het door den gemeenteraad toegestane crediet voor het herstel van den strandweg is echter ruim genoeg om met kracht en spoed hot werk uit te voeren. De wandelaars naar de omstreken in het oosten der stad zulien verbaasd staan over de vorderingen, welke de bebouwing der ter reinen aan beide zyden van de Laan van Nieuw Oostinje gemaakt heeft. De ry nette woonhuizen in villa sty 1 nadert reeds dicht het eerste afsluithek van dezen particulieren weg en gaat de bouw zoo voort, dan zal men over eenige jirea de grens van hot naby gelegen Voorburg bereiken, alwaar de villa groep aan de Laan van Nieuw-Oosteinde (zooals zy daar nog heet) in de richting van Don Haag zich al meer en meer uitbreidt. De particuliere tol naby den overweg van do Hollandsche Speorwogmaatschappy zal evenwel een slagboom blyven, ook voor de vereeniging der woningon op wederzydsch grondgebied. Nog altyd moeten de voetgangers 2 cents tolgeld betalen on sedert een nieuwe onder neming het boheor van dit bijzonder eigendom heeft overgenomen, is het verouderde tol tariof vervangen doar een ander, dat rekening houdt met de vervoermiddelen van den lateren tyd, zoodat daarop thans ook voorkomen de vólocipödes, dio 5 cents, de sportwagentjes, die 4 cents, en de kinderwagentjes, die ook 4 cents passage geld moeten betalen. Ook in Voorburg z»lf zyn sedert weinige maanden de huizen als uit den grond verrezen. Het weiland aan den zyweg, welke, tegen over het café den Gouden Leeuw, leidt naar de Geestbrug, is door riante woonhuizen in yenomen en de grond tuascben d«n verbroeden Vliet en de toegangslaan naar Hoekenburg, welke plaats voor het a. s. seizoen mede aaatrekkHyker is gemaakt, is eveneens be bouwd met huizen eu tuinen. De sch*duwzyde van dien bouwlust is, dat de mooie landelijke plekjes en kykjes in de voor«teden d«r residentie langzamerhand tot de zeldzaamheden gaan behooren. Uit Lisse schryft men: Do hya cinten hebben van de strenge vorst niet vee! last gehadalles is nu ontdaan van het wint-r- dek, en ofschoon nogal gebreken voorden d ig komen, bepaalde schade van strenge koudo valt weinig waar te nemen Do krokus bloeit reeds sedert een paar dagen, de hyacinten ver loren den bloemknop, doch zullen met Paschen nog niet geheel open zyn. "Wie do velden in vollen bloei wil zien, zal S dagen later moeten komen. By den landbouwer J. Koning te Haarlemmermeer, Nieuwebrug, zyn een schelffc hooi en een schelft haver afgebrand, welke waren verzekerd voor f 500. Tusschen twaalf en één uur werd gisternacht in de Spuistraat te 's-Gra- venhage een bejaard heer aangesproken om geld door een hem geheel onbekend mans persoon. Toen de heer aan die „aanmaning" geen gevolg wilde geven, gaf de man hem onver hoeds een slag op het hoofd en trachtte hem nog verder te mishandelen. De politie yam den nachtelyken aanrander echter spoedig in verzekerde bewaring. Door schipper Groen van de „Scb. 183" is gisteren te Scheveningen aan gebracht een lyk, dat blykbaar afkomstig is van de equipage van het verongelukte stoomschip „Elbe." Het lyk is naar de Algemeene Begraaf plaats vervoerd. In den afgeloopen nacht ontstond te Amsterdam door het omvallen van een petroleum-toestel een zware binnenbrand op de derde verdieping van het perceel Regtboom- sloot 31. De bewoner, de heer Cabri, was wegens de Paaschdrukte nog aan zyn werk zaamheden. De 4 kinderen zyn door de be woners van het huis 29 gedurende den nacht opgenomen. De voorverdieping is uitgebrand. Op den Singel by de Bibliotheek te Amstordam zakte gistermiddag een man door een beroerte getroffen in elkaar Hy werd voor dood opgenomen en naar het Gasthuis gebracht. Do schuttery op de vlucht. Eenige afdeelingen der schuttery te Amster dam, zoo verhaalt het „Centrum", zouden gisteren haar zomeroefeningen houden op het terrein aan de Nassaukade by de Klinker- straat. Zóó was bepaald en zóó was gelast door de schutterlyke autoriteiten. Er was evenwel niet op gerekend, dat de straatjeugd zoo iets wel eens niet zou kunnen toestaan. En dat is onzen dapperen opgebroken. Waar de legioenen vandaan kwamen, is moeilyk te zeggen, maar er kwam een stroom van knapen en meisjes opdagen, die joelend en schreeuwend te kennen gaven, dat zy, zoo al niet tegen de schuttery, dan toch tegen haar exercitiën daar ter plaatse gekant waren. Wy konaen op een afstand niet zion, of soms de schutters de eersten waren, die tot feite- lykheden overgingen, dan wel of zy het relletje aanmoedigden. Kennende het goedmoedig en weinig offen sief karakter by dezen tak van weeroaarboid, zyn wy allicht geneigd het eerste niet te ge- looven. In ioder geval, wat wjj zagen was vreese- lyk. Op een gegeven oogenblik toch daalde een hagelbui van steenen en aardkluiten in zoo groote massa uit het leger der woedende jeugd op de landsverdedigers neer en hief de „hoop der to.-komst" zulk een oorverdoovend krygsgeschreeuw aan, dat standhouden der aangetreden schutters niet meer mogciyk was, zoodat zy onder den luiden zegezang der overwinnaars het hazenpad kozen. Waar zy verder de lomeroefeningen hebben gehouden, is ons onbekend. De overwinnaars verstrooi den zich by de nadering van één diender 1 „Elbe" contra „Cr at hie". Voor de Rotterdamscbe rechtbank is gisteren door den vertogenwoordiger van de eigenaars der „Crathie" geconcludeerd dat het verzoek van de eischendo party, om incidenteel tot ge tuigenverhoor to worden toegelaten, zal worden toegestaan en dit verboor zal plaats hebben voor een door de rechtbank te benoemen rech- tor-commissaris. Namens de „Nordd. Lloyd" is daarna wederom een uitstel van 8 dagen gevraagd. De kantonrechter te Haarlem vsroordesliie gisteren Jacob v. d. Velde, aldaar, wegens het zonder noodzaak en des onbe voegd (met een somnambule) uitoefenen der geneeskunde en wegens oveitreding van de wet op de artsenybereldkunde, tot twee geld boeten, één van f 20 en één van f 5, subsidiair 5 dagen en 1 dag hechtenis. Te Helden heeft een groote brand gewoed by den landbouwer A. S., waarby ongelukken plaats grepen. Eene dienstmeid brandde zich ernstig aan gezicht en handen, terwyl twee spuitgasten onder eene brand spuit geraakten en zwaar gekneusd werden aan handen, armen en beenen. Woning, schuur, stal, huisraad, akkerge reedschap, alles werd verwoest. Alles was verzekerd. Do politie te Loosdrecht hoeft proces verbaal opgemaakt tegen zekeren J. J., volgens opgaaf handelaar in haarparfuraerieën, die zyne haarolie aanbeval zoowel voor uit- als inwendig gebruik. Op het land van den heer S. E. Harkema, te Uilhuizen, zyn zTveren geld stukken gevonden, die ruiui 3C0 jaren oud zyn en de grootte hebben van een rijksdaalder. Te Lonneker is de landbouwers- hoeve van Gr. Nyhuis door onbekende oorzaak Dinsdagmiddag afgebrand. Met veel moeite werden 1 paard en 8 koeien gered. Alles was verzekerd. Voor de rechtbank te 'sHertogen- boach is behandeld de zaak tegen F. J. Vor sten osch en F. Van den Akker, beiden wonende te Schyndel, beschuldigd dat zy opzettelijk samvn en in vereeniging op 31 October 1S94 tt Schyndel gevaar hebben ver oorzaakt, door dwars over de ljjn der Noord- Brabantsch-Duitsche Spoorwegmaatschappij een boomstam te leggen en dien met Ijzer- draad aan de rails te binden. De eisch van het O. M. luidde voor beide beklaagden 15 j^ren gevangenisstraf. Gisteren is de lste ambtenaar ter secretarie te Sliedrecht, de heer F. W. Van dor Salm, die door B. en Ws. was ge- s:liorst, uit zyn ambt ontslagen. Te Noordscharwoude is de zuur- koolfabrïek van de lieoren Verburg en Brinkman geheel in asch gelegd. Alles was verzekerd. Een vrachtryder uit Kuilenburg, C. Helmond, is, nadat hy een vracht boomen naar Leerdam had gebracht, op zyn terugreis door het op hol slaan van de paarden van zyn wagen gevallen, in een sloot geraakt en verdronken. De rechtbank te Assen heeft den koopman A. M., uit Gieten, wegens het ver- valschen van een postspaarbankboekje ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf, met mindering van de preventieve hechtenis. Een groote jaarmarkt van paarden zal te Brussel plaats hebben op Woensdag 24 April a. s., op de Zuid- en Slachthuislanen. By een m y ngason tplo ffin g in de Blue Canonmyn, in Washington, zyn 21 mynwerkers omgekomen. De laatste lyst van de „Figaro" wyst een totaal van 814,894 fr. aan, van de lezers ontvangen voor de bereiding van het serum tegen dipbthelitis. Ook werden tot hetzelfde doel vier paarden aangeboden. Een troep patrouilleerende gen darmen is by Cagliari op een bende gewapende mannen gestooten. Men wc-rd handgemeen. Twee mannen werden in den stryd gedood, één bekwam een ernstige wonde. De eigenaars van huizen in den omtrek van het gedenkteeken voor generaal Hentzi, te Buda Pesth, waarop onlangs een dynamiet-aanslag werd gepleegd, hebben der regeering verzocht het geuenkteeken te ver- wyderen, daar de bewoners hunner huizen zeer ongerust zyn. Naby Riv a-de-S ella is een flesch aangespoeld met een stuk papier, waarop met potlood geschreven stond: 10 Maart, 9 uren n.m. Geen hoop op redding. Twaalf mijlen van Bajo d'Accitunos." De boodschap is ge- teekend: „Segond kruiser Reina Regente." De „Gaceta" verscheen Dinsdagavond met een rouwrand en bevatte de officiëele aankon diging van het verlies van den kruiser. Het blad vertolkte de diepe droefheid van de koningin-regentes, en voegde er by, dat do regeering in den nationalen rouw deelt. De nabestaanden van de omgekomen be manning zullen onderstand ontvangen. Het uitvoerend comité van daa Engolschen bond van schoenfabrikanten houdt nu te L 'icoster zitting om de voorstellen van de werklieden te overwegen. Men twyfelt echter of het tot een schikking zal komen; de fabri kanten weigeren ten stelligste den eisch van do werklieden, om alle blacklegs te ontslaan, in to willigen. In Odessa heerscht groote op gewondenheid over de voorspelling van Iwan Sergieff uit Kroonstad, dat Odessa op den derden Paaschdag vergaan zal. Vele duizenden inwoners verlaten de stad en vluchten naar de dorpen in den omtrek, om de naderende dies irae te ontgaan. Zelfs onder het ont- wikkolde en beschaafde deel der bevolking wordon toebereidselen gemaakt om vooreeni gen tyd do stad te verlaten een bewys, dat het bygeloof niet alleen onder de lagere klassen in Rusland wordt gevondtn. Maar het verspreiden van dit dwaze gerucht heeft nog een ander en grooter gevaar, vooral in oen stad met ec-n zoo groote Joodsche bevolking als O Jessa. Reeds wordt boweerd dat het lot, door Iwan voorzegd, over de stad komen zal als een gevolg van de aan wezigheid der Israëlieten. En htt is best mogelijk dat do Paaschdagen in Odessa een hernieuwing der Jodenvervolgingen van 1882 zullen te aanschouwen geven. De gewezen kapitein Dreyfus, die nu op zyn verbanningsoord, het Duivels eiland, niet ver van Fransch Guyana gelegen, is aangekomen, heeft daar tot verblyfplaats een hut, dia in twee afdeelingen is verdeeld: de eene bestemd voor den gevangene zelf, de andere voor zyne vyf bewakvr», die hem dag en nacht scherp in het oog moeten houden. Het is hem vergund zich vry te bewegen in een omtrok van 150 meters afstanes van do but; doch zoodra hy een stap doet buiten dien kring, hebben do bewakers bevel van hunne wapens gebruik to maken. Om pogingen tot ontvluchting le very-dolen, is het bosch over een wyden kring om do hut bevn uitge roeid, zoodat den bowaktrs, als zij hun plicht vervullen, niets kan oritgsan vrat in de naby- heil gebeurt. RECL191E8, a 25 Cents per regel. Bij het gebruik van in bussen, bedragen de algcheele voedings kosten voor oen kind van 1 tot 7 maand on slechts 8—11 Cts. per dag en hst succes is verzekerd. Ncderlaadsche Albnmlnefabrlck, Leiden. 7215 10 BUITENLAND. Frankryk. Bittere verontwaardiging is by de dagbladen in Frankryk opgewekt door den Paryschen correspondent der „Times," die de tegen Engeland vyandige taal dier bladen daaruit verklaart, dat den Engelschen ambassadeu; niet als anderen geld ten dienste staat om de Fransche pers om te koopon. De „Figaro"

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2