e&: Het programma by gelegenheid van het bezoek der Koninginnen aan Tilburg is voor- loopig samengesteld als volgt: Te 11.30 u. aankomst van HH. MM. aldaar; te 12.30 u. aankomst op het stadhuis, alwaar HH. MM. een lunch wordt aangeboden door de leden van den Raad; te 2 u. bezoek aan het monument van wijlen Z. M. Willem II; te 2.15 u. bezoek aan het liefdegesticht der zusters van O. L. Vrouw van Barmhartig heid; te 2.45 u. bezoek aan de fabriek der firma F. A. Swagemakers Zonen, te 3.10 uur verlaten HH. MM. deze fabriek, om zich te begeven door de Heuvelstraat, Zomerstraat, Haringseind naar „Korvel", alwaar de fabriek zal bezocht worden van militaire lakens en wollen stoffen der firma Van Dooren en Dames; te 3.50 u. verlaat de Koninklijke stoet deze fabriek en volgt denzelfden weg terug, om langs het Nieuwland, Noordhoek, Gasthuis straat, te 4.30 u. op de Veldhoven te arri- veeren en de muziekuitvoering by te wonen der pl. m. 80 Noord-Brabantsche harmonieën. HH. MM. zullen aldaar 45 min. vertoeven en te 5.30 u. de gemeente verlaten, 's Avonds alsremeene illuminatie en vuurwerk op de Veldhoven. Hwt Dagelyksch Bestuur der gemeente Til burg vaardigde Zaterdag eene proclamatie uit, waarin het, „overtuigd van de oprechte liefde en gehechtheid van de bevolking van Til burg jegens ons dierbaar vorstenhuis", meent te mogen rekenen op de medewerking der ingezetenen; en brengt ter kennis, dat zich uit de leden van den gemeenteraad eene hoofdcommissie heeft gevormd, die zich be last met de versiering van het stadhuis en de openbare pleinen en het oprichten van eerepoorten. Verder wofden de buurten en corporatiën uitgenoodigd, hunne hulp te verleenen en door eensgezindheid en orde hunne traditio- noele gehechtheid aan het huis van Oranje te bewijzen. De Katholieke Landdag, welke den 15den April (Tweeden Paaschdag) te Sneek zal ge houden worden, zal, naar „De Tijd" verneemt, gewfid z(jn aan de bespreking der volgende maatschappelijke vraagstukken Punt 1. Reorganisatie der R.-K. kiesver- eonigingen en van den Landdag. a. Het is noodzakelijk vereenigingen te stichten, werkzaam op sociaal gebied; b. Hoe moeten deze vereenigingen worden georganiseerd Punt H. Woning van den werkman. Punt III. Toestand der weezen en ouden van dagen ten platten lande. Punt IV. De katholieke pers. Te Utrecht is In den ouderdom van rnttö 56 jaren overleden mr. H. J. Kranenbmg, oud lid van den gemeentoraad van Gouda. Van de 112 adspiranten, die zich hadden aangemeld voor het vergelijkend examen ter verkrijging eener beurs aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Haarlem, is o. a. goslaagd: D. Th. Adama, leerling der open baro jongensschool 2de kl. van den heer J. D. Van Wyk, alhier. Uit Aken wordt aan de „Limb. Ko9r." gemeld dat de Koninginnen ook aan genoemde stad een bezoek zullen brengen. Vrijdag 24 Mei zouden HH. MM. daar aankomen en met haar gevolg haar intrek nemen in „Nuellens Hotel." De eerste en tweede verdieping van genoemd hotel zouden voor het bezoek zijn afgehuurd en reeds in gereedheid gebracht worden. Door de anti revolutionnairen in den Hoekschen waard zijn als voorloopige candi- daten voor de Prov. Staten van Zuid-Holland gesteld do heeren J. Vorhoeven en A. Jongejan. De onlangs benoemde adjunct Inspecteurs bij do directe belastingen, invoerrechten en accijnzen zijn door den minister van financiën als volgt in dienst gesteld: G. Den Hartogh to Utrecht, M. G. H. Andriessen te Maastricht, R. Jackson to Nieuwer Am6tel, jhr. W. C. De Jonge te Deutichom, J. A. V. Barmen 't Loo tq Amsterdim (D.B.), J. E. Egberts te Rotterdam (I.A.), H. H. W. Haan te Arn hem (D.BF. W. I. Ligtenberg te Rozen- daal, C. M. Cremer te Amsterdam (I.A.), J. Van der Veen te Amsterdam (D.B.) en P. Verschoof te Schiedam. Het stoomschip „Borneo", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 6 April van Port Said do „Bundesrath", van Hamburg en Amster dam naar Oost Afrika, arriveerde 4 April te Lissabon; de „Oengaran", van Rottordam naar Batavia, passeerde 5 April Kaap Carvoeiro; do „Prinses Amalia" vertrok 6 April van Amsterdam naar Batavia; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 5 April Gibraltar; de .General", van Oost Afrika naar Vlissingen en Hamburg, arriveerde 4 April te Napels; de „Prins van Oranje', van Batavia naar Amsterdam, vertrok 5 April van Marseille; do „Reichstag", van Amsterdam naar Oost-Afrika, arriveerde 3 April te Dar es Salaam; de „Werkendam" arriveerde 5 April van Nienw-York te Rotterdam. By koninklijk besluit is de heer Willy Martens, kunstschilder te 's Grarenhage en Regeringscommissaris voor de Wereldten toonstelling van schoone kunsten, te Ant werpen in 1894 gehouden, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Verleend aan M. J. Van Reenen, gewezen bewaarder in de strafgevangenis te Zutfen, oen pensioen van 246 's jaars. Met ingang van 26 dezer da officier-machinist lste kl. J. G. Van den Bosch, op zyn verzoek op pensioon gesteld, onder toekenning van eon pensioon van 1300 en eene rerhooging met 825 's jaars; en benoemd tot officier- j machinist 2do kl., de machinist lste kl. v. k. 8. Verschoor. Aan den officier van gez. lste kl. op non activiteit dr. A. E. Verwey, van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, op zyn verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend en die officier van gezondheid benoemd tot reserve-officier van gez. lste kl. Grem.en.grd. Nieuws. Vrjjdag-avond, omstreeks zes uren, werden de bewoners van Roelof Arends veen opgeschrikt door het uitslaan van vlam men in de nabijheid van de Meerkade. Men vreesde dat eene aldaar liggende drijvende woning, eene zoogenaamde ark, van C. v. d. Zw., door het vuur was aangetast. Weldra echter bleek het eene groote mijt van takken te zijn, welke door een paar knapen, die in last hadden deze b\j do pas geplante peulgewassen te steken, uit onvoorzichtigheid en onnadenkend heid aan de vlammen waren prijsgegeven, waardoor een in de nabijheid staande hoop boonstokken eveneens in groot gevaar ver keerde, doch door inmiddels toegeschoten hulp werd gered. Den baas dezer jongelui, den tuinder N. B., komt dit grapje, naar bescheiden berekening, op 100 te staan. Kattenliefde. Als eene zeld zaamheid kan worden gemeld, dat by den land bouwer A. v. P., te Katwijk a./d. Ryn, in één mand twee katten (moeders) beiden ieder twee jeugdige telgen grootbrengen. De moeders gaan op den meest vriendschappeiykeu voet met elkander om. Reeds sedert acht dagen ziet men in den Googerpolder, onder Alkemade, jong vee in het land. Of dit zich daar by gebrek aan jong gras, met hot onstuimige weer der laatste dagen, even prettig zal gevoelen als op stal, mag wol betwyfeld worden. Ma-ir by vele veehouders zyn de hooibargen leoig. En in April mag immers op gras gerekend worden I Één der beidetyphusIyder8in de gemeente Lisse is overleden. Te Katwijk aan Zee bedroeg de besomming der visschersvloot in den loop der vorige week van 30 tot 100. Yiscbpryzen tarbot 5, gri«t ƒ0.80 a 2, tong ƒ1 a 1.20, midd. 50 a 60 etsbnnschol 20 a 70 ets., rog 40 a 70 ets., kabeljauw 1.25 a 1.50 per stuk; schol (buitcnlek) ƒ10, innenlek) 4 85 a ƒ7.50, gr. kokant 3 75 a 5 20, scharren 2.90 a 4 per mand. De booten brachten ongeveer 90 manden garnalen aan; de prys was 2.40 a 4 per mand. Timmerlieden in Den Haag. Aan de timmerlieden patroons te 's-Graven- hage is het volgende schryven gericht: „De timmerlieden vereenigingen „Vooruit gang ztJ ons streven", „Wy zorgen voor elkander" en „Vooruitgang is ons streven", allen te 's Graven bage, betreurende de gedurig heerschende werkloosheid, gepaard gaande met lage loonen, zagen zoo gaarne verbetering in hunne positie. Reden, dat voornoemde vereenigingen door deze tot u komen, u be leefd verzoekende, op 1 Mei 1895 den loon- 8tandaard vast to stellen op 23 cents por uur en een arheidstyd van 10 uren daags. Hopende, dat hieromtrent geen bezwaren by u mogen bestaan, d3ar men reeds dikwyls mocht ver- nemon dat het ook den patroon voordeel aanbrengt, indien de gezel beter positie ver krijgt, en lettende op Amsterdam, waar reeds het loon op 23 centen per uur en 10 uren arbeid is vastgesteld, zoo is het algemeen ver trouwen op u gevestigd, dat gy de belangen der werklieden zult behartigen, en in deze hun billyk verzoek zult bevredigen." Een dergelyk verzoek om medewerking is tot de architecten gericht. By vonnis van de Haagsche rechtbank werden heden veroordeolddo man, die by den notaris L. aldaar een winterjas ontvieemdde, tot 1 jaar; het knaapje, dat in de woning van zyne ouders aan den Visschera- dyk aldaar brandstichtte, tot opzending naar een Ryksopvoedingsgesticht; do schoenmaker aldaar, die zyne echtgenoote mishandelde, tot 3 weken, en de bakkersknecht aldaar, die hem toevertrouwde gelden verduisterde, tot 3 maanden. Met do Paaschdagen zullen op het traject AmsterdamDon HaagRotter dam derHoll. IJzeren-Spw.-Maatsch. extra trei nen loopen. De tweedaagsche retourbiljetten zullen van Zaterdag tot Dinsdag d. a. v. geldig zyn. De gepen s. kapitein van het O-I. leger J. Van V., door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf, is van dat vonnis in hooger beroep gekomen. Schipper T. Van der Plas, van den Scheveninger logger „Dirk Van Duynen", heeft een ïyk opgevischt en te IJmuiden aan gebracht. Uit de documenten, op het lyk gevonden, kon geconstateerd worden, dat hot de derde klass» passagier George Heme was, teNi6uw York woonachtig en op reis derwaarts per s.s. „Elbe" by de ramp verongelukt. Door de rechtbank te Amster dam is uitspraak gedaan in de bekendo moord zaak te Schagen tegen Henriette Johanna Momber en Hendrik Frederik Coelrnan. Hot vonnis luidde, geheel overeenkomstig den tischlevenslange gevangenisstraf voor beide beklaagden. De rechtbank overwoog dat, hoewel er wel afspraak heeft bestaan tusschen beklaagden om diefstal te plegen, de diefstal zelf niet is bewezen en beklaagden daarvan dus moeten worden vrygesproken. Voorts overwoog de rechtbank, dat beklaagde Momber Jansje in A bovenkamer moet hebben aangegrepen, toen meisje, op haar kousen loopend, bekl. en haren medeplichtige by het breken aan de kast heeft betrapt. Beklaagden werden schuldig ver klaard aan doodslag, zonder vooraf beraamd opzet, maar in vereeniging gepleegd. Bekl. Coelman is bovendien voor het leven het recht ontzegd om by de militaire macht te dienen. De beklaagden toonden geen ontroering. Biykbaar echter begrepen zy het vonnis niet, daar do vryspraak van den diefstal terstond gevolgd werd door de schuldigverklaring aan den moord. Een brutale inbraak. - Gisteren is te Amsterdam ingebroken in het hulppost en telegraafkantoor op het Tulp plein, tegen over het Amstelhótel. De beambte, die het eerst op zyn post moest zyn, vond by zyn komst de deur ongesloten, en al dadelyk bleek hem uit den ontredderden toestand der lesse naars, dat iemand hem vóór was geweest. Toen de onder-directeur, de beer P. J. Raay- makers, op het kantoor kwam, werd bevonden dat een bedrag van 500 aan eomptanten ontbrak. Do postzegels en andere geldswaardige papieren waren onaangeroerd gebleven, zoo mede de brandkast, waarin een aanzieniyk bedrag, zooals aan het eind der week meer het geval is, was geborgen. De deur is waar schynlyk opengemaakt met een looper of oen valschen sleutel. Aangifte is gedcan by de politie. De vijf slachtoffers van den brand in de Polanenstraat te Amsterdam zyn aldaar op het R. K. kerkhof „De Liefde" onder groote belangstelling van een talryk publiek ter aarde besteld. Om tien uren reeds stond een dichte menigte voor het perceel Rozengracht No. 75, van waar uit het onbewoonde onderhuis de be grafenis plaats had. Om elf aren eerst kwamen de drie lyskoetsen en de drie volgw^gens voor. Naar het kerkhof „De Lief Je" ging een hollende en dravende troep jongens, vrouwen en kinderen den stoet vooraf, voor wien het oen niet geringe teleurstelling was, dat alleen de familieloden op het kerkhof werden toe gelaten. Nadat daar in de kapel door den kapelaan Vermeulen de kerkelyko ceremoniën vervuld waren, werden do vyf kisten zonder byzondere plechtigheden in het graf neergelaten. Volgens „Haarlems Dagblad" heeft de firma Beynos een konicklyken trein ontworpen in de gedachte, dat die aan de Koningin by hare troonsbeklimming zou kunnen worüen aangeboden door het Ryk of door eenige groote gemeenten. Het schunt namelyk, dat de thans gebruikte trein weinig meer in overeenstemming is met de eischen van dezen tyd. De kosten van zulk een trein worden ge schat op ongeveer een ton gouds. Men meldt aan de „Tol." uit Rot terdam, dat het aantal deelnemers voor den feesttocht met een der stoomschepen der Nederlandsch Amtirikaansche Stoomvaartmaat- schappy, ter gelegenheid van do opening van het Noord-Ooatzeo kanaal, reeds zoo groot is, dat de tocht allo kans van slagen heeft. Zeer waanschyniyk zal een der stoomschepen sangewezen worden, dio de vlag der Kon. Ned. Marine reserve aan haren voormast mag voeren. Zelfmoord? Voor de rechtbank te Rotterdam zyn de pleidooien gevoerd in eene zaak, alleen reeds belangryk omdat in eene dergelyke nog nooit de boslissing van den Nederlandschen rechter gevallen is. De „N. R. Ct." bevat daarvan het volgende verslag Een heer, te Rotterdam woonachtig, ver trok ongeveer een jaar geleden op een avond naar Gouda. 1s Avonds nog zoude by huis waarts keeren. Hy kwam echter niet terug, doch werd levenloos den volgenden morgen uit een der singels to Gouda opgehaald. Hy was by oane verzekecingmaatechappy tegen ongelukken verzekerd, #n ingeval van dood, ten gevolge van een ODgeluk, voor een tame- lyk aanzieniyk bedrag. Voor do erfgename van den genoemde pleitte mr. Havelaar en voor de gedaagde maat schappij die zich ongehouden rekende het verzekerde bedrag uit te betalen mr. Knot tenbelt. Hot voornaamste punt van debat was dit: kan de erfgename volstaan met door vermoe dens aan te toonen dat er geene reden be staat om zelfmoord te veronderstellen, en zoo ja, kunnen dan de door haar te bewyzen aan geboden feiten biertoe leiden, of mag de maat- scbappy direct bewys eiechen van getuigen, die het onfeluk met oogtn aanschouwden? Eischeres meende dat een belangryk ver moeden is, dat niemand verondersteld wordt zichzelf lichameiyk leed aan te doen, en verklaarde zich bereid te bewyzen dat de geldelyke omstandigheden van den overledene in goede orde waren, dat in zijne naaste om geving niets van zorgen bekend was, dat hy 's avonds naar Gouda was gegaan en daar nog zaken gedaan had en deze in zyn notilieboekje had opgeschreven, dat by in een koffiehuis dien avond nog kalm en opgeruimd had zitten praten en dgl. meer. Was dit alles bewezen, zoo meende eischeres, dan wezen deze feiten met het feit dat de Terzekerd» verdronken gevonden was, onwederle^baar op een ongeluk. Mr. Knottenbelt, voor de gedaagde maat- schappy pleitende, meende dat waar op eischeres de bewyslast drukt, dat de dood het gevolg was van een ongeluk, do ver moedens, door haar bygebracht, niet voldoendo zyn. Mét bet oog op art. 1959 B. W. moeten deze toch gewichtig, nauwkeurig, bepaald en met elkander in overeenstemming zyn. De omstandigheden door eischeres, gesteld, zyn dit, volgens hem, niet. Hoe vaak komt het niet voor, dat schijnbaar geen reien is voo zelfmoord, en de naaste omgeving dezen niet kan verklaren? Er zyn hier bovendien omstan digheden, die duiden op het onwaarschyniyke van een ongeluk. Zoo is de weg aan den Singel beplant met boomen, aan den kant begroeid met gras, en achttien meter breed. Bewys voor een ongeluk oordeelde pleiter kon dus nimmer geleverd worden, waarom de vordering, naar zyne meening, niet voor toe- wyzing vatbaar was. Na re- en dupliek bepaalde de rechtbank haar vonnis op 6 Mei. Men schryft aan het „Hbl."uit Utrecht, dd. 7 AprilHoe vast volksgewoonten en gebruiken zich kunnen inwortelen, leert (sterker nog dan de z.g. Hartjesdag te Am sterdam) hier het trekken der bevolking naar de Biltsche paardenmarkt op Palmzondag. Ofschoon sinds jaren geen paard meer ,aan de lyn" komt te De Bilt, stroomt toch na 12 uur 's middags Utrechts bevolking daar heen, de meesten te voet, maar ook velen per rytuig en per tram. Heden was het echter minder druk dan gewoonlijk. Het weinig belovend weer had afbreuk gedaan aan de gewone drukte, en ofschoon later het weer wat ophaalde, de leven digheid kwam niet tot de hoogte van andere jaren. 's Avonds is 't dorp weer even stil als altyd en de weg daarheen evenzoo. Ook Utrecht zelf is dan weer stil, uitgezonderd in „Tivoli," waar een variëteiten-gezelschap de levens lustige jongelui heentrekt, met paardenkoopers (morgen is 't de drukke Utrechtsche palm markt) en eenige andere lui, die ziende of meedoende getuigen willen zyn van de drukte aldaar tusschen studenten en would be studen ten en zooveel anderen, by wie ook deze ge woonte even vast is ingeworteld als die van den middag-uittocht naar De Bilt. Te Terwolde, by Deventer, is afgebrand de boerenhofstede „De Hoeve" van H. Tevelde. De levende have werd gered. Men schryft u it Ro z en d aal: I n de laatste 24 uren werden langs het grens station Rozendaal naar België verzonden 1360 stuks vee, een waarde vertegenwoordigende van 154,000. Een zoo hoog getal is nog nooit bereikt. Door H. M. de Koningin zyn drie pryzen beschikbaar gesteld voor de Gymkhana Races, die ter gelegenheid van het bezoek van TH. MM. de Koninginnen aan Venloo door de nuzaren officieren op de Kleine Heide zullen gehouden worden. Onder Weespercarspel is de kleer- bleekery van den kleerbleeker Jan De Ridder, aan „De Klomp", bewoond door dezen en nog twee andere bleekers, tot den grond afgebrand. De vlammen sloegen met zulk een hovig- heid om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. De oorzaak van den brand is onbekend; alles was tegen brandschade ver zekerd. Omstreeks halféén brak Vrydag middag een hevige brand uit in de boerdery, bewoond door K*s (i-igenaar J. Hartog Cz.), staande in den IJpolder, aan den Westzaner- dyk, te Zaandam. De boerdery is geheel afge brand. De aanwezige paarden, eenige rytuigen en een klein gedeelte van den inboedel wer den bytyds in veiligheid gebracht. Alles was verzekerd. In de schuur van een molenaar te Gassel, tevens tot bakhuis dienende, is te ongeveer halfelf Zaterdagavond brand ontstaan door een onbekende oorzaak. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat gebouw met inhoud weldra in de asch lagen, ondanks de spoedig opgedaagde hulp van enkele Grave naren en een Gasselaar, die het eerst op de plaat» des onheils verschenen. Tien varkens en de oogst, benevens land bouwgereedschappen, zyn een prooi der vlam men geworden. De schade wordt op ongeveer 3000 gulden begroot. Te Nieuwolde (Gr.) is Zaterdag namiddag de nieuwe boerdery van den heer B. Dallinga afgebrand. Drie paarden, veertien koeien en eonige varkens kwamen in de vlam men om. Naar de „N. S." mededeelt, hobben eenige leden der zeilvereeniging „Het IJ" het plan opgevat om gezamenlyk een Engelsehen ketter te huren en daarmede naar Kiel te zeilen, ten einde gotuige te zyn van de feeste- lyk» opening van het Noord Oostzee kanaal. Falb's weervoorspellingen. Van 9 tot 13 April. Na een paar droge dagen daalt de temperatuur en zal er sneeuw vallen. Van 14 tot 17 April. Weer regen; het weder wordt iets warmer. Van de directie der „Koninklyko Nederlandsch» Stoombootmaatschappy" is be richt ontvangen, dat hot stoomschip „Ariel," dat 23 Maart van Kopenhagen naar Reval vertrok en waarvan sedert dien tyd niets werd vernomen, 7 April by Surup, tusschen Baltish- port »n R»val, is aangakoaien. De liooipersery van den heer Slager in de buurtschap Brunnepe, by Kampen, is geheel afgebrand. Een grooto massa geperst hooi verbrand4», terwyl wat behouden bleef doar htt water zyn waarde verloor. Door het flinke optreden der brandweer wist men de belandende gebouwen te vrywaren. Volgens de „Temps" zyn twee inwoners van Boulay in Elzas-Lothanngen gevangengenomen wegens het zingen van de Marseillaise. Eén hunner, een Lotharinger, was nog wel lid van de Duitsche vereenigiog van oud-militairen. Uit Nieuw York wordt gemeld, dat weer een treir.roof heeft pl aats gehad, en wel iy Dover, op Inciaansch grondgebied. Vyt" kerels delen den trein stilstaan en trachtten toen de geldkist te openen. Daar dit echter mislukte, vergenoegden zy er zich mede de reizigers te plunderen. Doch te midden dezer bezigheid kwam politie opdagen van de nabygelegen plaats, die de roovers had nagegaan. In het scherp gevecht, dat volgde, werd een der aanranders gedood en verscheidene werden gekwetst. De gruwelen in Kameron. Te Leipzig werd voor het hoogste gerechtshof de zaak behandeld van den gewezen gouver neur van Kameron, Leist, die, naar men weet, van zyn ambt werd ontzet, wegens de mis handeling van neger-vrouwen. Het vonnis, door de Berlynsche rechtbank uitgesproken, werd door het gerechtshof ver nietigd. Het hof bevestigde het ontslag van den- heer Leist en veroordeelde hem tot de proces-kosten, maar tevens werd bepaald dat hem nog gedurende drie jaren de helft van het pensioen, waarop hy volgens de wet aanspraak heeft, zal worden uitgekeerd. Te Aygen, by Aalst, is een dyna- raietaanslag gepleegd op de woning van twee landbouwers. Het huis werd gedeelteiyk ver nield, doch niemand werd gekwetst. De dader is onbekend. Geveilde porceelen. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op 6 April jl., ten overstaan van J. F. Mei- ners, notaris te Leiden. Het heerenhuis, Hooigracht 87, in bod op 5200, kooper de heer H. Van Teylingen, qq., voor ƒ6050; het pakhuis met bo*en woning, "Westhavenstraat 1 en la, iu bod 1600, kooper de heer J. Brevée. Burgerlijke Stand ran Leiden. Eorate huwelijksafkondiging van 7 April. Mr. H. S. J. Hijmans jm. 27 j. en J. P. M. Vieweg jd. 21 j. L. M. Valkcnburgh jra. 25 j. en J M. Blansjaar jd. 25 j. K. N. Van Es jm. 22 j. en H. Frankhuizen id. 26 j. W Van Vliet jm. 28 j. on G. óchilthuizen jd. 23 j. A. J. l'lujm. 24 j. en G. Keijzer jd. 23 j. J. A. Van Haarlem jra. 19 j. en C. Stakenburg jd. 18 j. W. Den Hoed jm. 26 j. en F. E. Vcrpoorte jd. 21 j. J. R. Van Geuns jm. 25 j. en V. P. Scherius jd. 26 j. K. Speelman jm. 24 j. en J. Op den Brouw jd 24 j. J. Hiddema jm. 28 j. en A. Bartel» 3d. 31 j. HILLEGOM. Bevallen: C. üitendaal gel. Van Tongeren D. A. Van Til geb. Buets Z. C. Sensener geb. Kapteijn Z- A Van der Linden geb. Veniugs Z. S. Wilschut geb. De Ruiter Z. Ondertrouwd: H. H. Van Lunenburg, Vi»n Haarlem, en M. B. Rooney. C. Huis eD J. M. Slurink, van Haarli en J. P. Zifkarap. J. Kobl, van Aken, Overlodcn: E. P. Van der Stolz 2 j. LISSE. Ondertrouwd: Franciscus Van Alk maar, wednr. van N. Van Rooijen 42 j. en Johanna Jelierse, wed. van A. Van Zeyl 35 j Geboren: Geertruida, D. van C. Spaargaren en A. Vink. Maria, D. van A. Van den Nion- wendijk en P. Van Kampen. Overleden: Johannes Hendrikus Van der Voet 8 w. Franciscus Van Gerven 20 j. NOORD WIJK. Geboren: Huibert, Z. van H. lnthorn on N. Ruggers. Anna Maria, D. v. J. Zwarts en II. A. Van den Borg. VOORSCHOTEN. Geboren: Maria Wilbel- mina. D. van D. Verboon en M. H. Roelofs. Cornelia Helena, D. van G. M. Opdam en A. P. M. v. Kuijeren. Maria Cornelia. D. van J. v. d. Steen en C. v. Veen. Petrus Jakobus, Z. van A. Doeswijk en J. De Biee. Egberta, D. van E. Groenendijk en M. v. d. Bos. Familie-Berichten uit verschillende bladen. Gehuwd: S. G. Manger Cats en jltvr. C. J. S. Gevers Doynoot, Don Hang. P. Barendregt Jz. en L. Do Rooy jd., Rotterdam. B. J. A. Bak» en B. L. Usener, Almeloo. Bevallen: S. M. C. C. Van VlotenDeventer D., Haarlem A. C. De Waal—'t Hoen Z., Rot terdam. Mevr. Van Basten Batenburg—Jurgens Z., Den Bosch. J. O. BlokhuisTollenaar Z., Zutfen. A. W. ArisBeurner D., Lettel bert. Overleden: Wed. J. E. Van den Wallon Groencnborg 87 iDen Haag. li. M. Wilson- Woodward, 50 j., id W. J Vun Zanten Jut, M. 62 j., id. H. WingenfeldVan dor Bilt, 74 j id. Wed. J. De Vlaming—De Lang, 69j., Rotterdam P. Maasdam Johz.. M. 76Numans- dorp. L. Van BreeniDgen. M. 65 j.. Krimpen a/d. Lek. A. E. H. Knaap, M. 59j-, Arnhem. Wed. A. J. Van der Bell—Uaitink, 86 j Herwijnen. BUITENLAND. FranUrfik. Volgens da „Liborté" is de heer Bihourd, de Fransche gezant te Lissabon, benoemd tover tegenwoordiger van de Franeche republiek te 's Gravenhage, als opvolger van den heer Legrand. In plaats van den beer Bihourd, is door president Faure graaf d Ormesson, tot dusver gezant te Kopenhagen, tot vertegenwoordiger der Fransche republiek te L;ssabon benoemd. Voorts is de heer Raindre, de onder direc teur van het departement van buitonlandsche zaken, benoemd tot gezant te Kopenhagen. Als opvolger van den heer Raindre treedt op de heer Saint René Taillandiei, nu consul- generaal te Beyreuth. Do qua^stie van de stierengevechten duikt in Frankryk weder op. De burgemeester van Nïmes had dezer dagen den minister van binnenlandsche zaken verzocht stierenge vechten te mogen doen houden, waarvan do opbrengst zou strekken ten voordeele der soldateD, die naar Madagascar vertrekken. Do minister weigerde zyn toestemming to geven. Niettemin zyn de stierengevechten toch aan gekondigd. De vereeniging tot b.scherming van dieren heeft een adres aan den minister gericht, waarin zy krachtig opkomt tegen het houden van deze voorstellingen. De Fransche kapitein Dreyfus, eenigen tyd geleden wegens hoogverraad tot levens lange ballingschap veroordeeld, is te Cayenne aangekomen en naar het „Duivelseiland" ingescheept. Dultacli 1 rt ud. De uitvoer van fabriekswaren uit Berlyn naar de Ver. Staten was in het eerste kwar taal van dit ja3r 1,750,000 mark hooger dan in dezelfde maanden van het vorige jaar. Ook

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2