H. A. TIMMERMAN HOEDES, PETTEN, MÜTffl EN FANTASIE-ARTIKELEN. Benrs van Amslerdam. NIEUWE RIJN 46. NIEUWE RIJN 46. NIEUWSTE MODELLEN VA.N NIEUWE RIJN 46. NIEUWE RIJN 46 Een Veteraan. Gisteren, Vrijdag 5 April, vierde de oudste van het personeel van den Leidscben Hortus, de arbeider J. T. Overd«k, zijn tachtigsten verjaardag. f De heer H. Witte, hortulanus, vindt dit Ivan zooveel beteekenis, om er in zyi geïllus treerd weekblad voor den tuinbouw in Neder land, „Sempervirens," uitvoerig melding van te maken. Zeker, zegt hy, Overdek is geen oud- kanselier van het Duitsche Rijk. Ja, zijn sommigen, die hier lang werkzaam waren, aan velen, ook elders, goed bekend, Jan Overdek kent niemand. Men zag hem mogelijk wel eens werken, waarby hy dan door zijn gebogen rug allicht oven de opmerkzaamheid trok, maar kennen doet hem niemand; hy is ook maar een arbeider, een zoogenaamd los arbeider. Maar hy is een mensch, een goed en een braaf mensch, een knap werkman nog faltyd, die sedert zes en dertig jaren, trouw [en eeriyk in den striksten zin, aan de inrichting werkzaam was, en het is zeker niet zyne schuld, dat het noodlot hem be stemde om in lageren werkkring zijn lang leven te -slijten Te slyten zeg ik; te verslyten tot het einde toe. Toen hy op 44 jarigen leeftyd hier kwam, had hy reeds een ongeveer vyf en twintig jarige campagne achter den rug. Zijn gedrag en zijn bedrevenheid in het tuinwerk wer den geroemd, maar toch was hy wel in zyn schik hier een vaste positie te krygen van chtig cents daags. Meer werd toen aan de arbeiders niet uitbetaald. Daarop volgde weer zes en dertig jaren werken; altyd maar werken. Hy verloor zyn eerste vrouw, hertrouwde, tobde jaren lang met de tweede, die altyd ziek, meest bedlegerig was; verloor ook deze, en staat iu alleen. Hy werkt intusschen maar altyd door. IDit moet by trouwens wel doen, want hy is van zyn weekgeld, dat sedert wel met de helft verhoogd werd, maar toch slechts een arbeidersweekgeld is, volstrekt afhan- kejyk. Toch denke men niet, dat het werken hem verveelt. Daareven liep hy voorby het raam myner werkkamer, met een jongen spring-in-'t veld, een rappe, hoewel kleine gast, die van hem werken leert. (Had elk jong tuinman zoo'n goed metster!). Beiden liepen te schateren van 't lachen. Denkelyk om de een of andere ui, door dien kleinen gast gedebiteerd. Wel een bewys, dat hy niet mort of moppert. Dat hy tachtig jaar is, nu ja, dat weten we allemaal; maar niemand moet het probee- ren te doen fciyken dat hy aftakelt. Het spreekt wel vanzelf dat hem reeds sedert |lang geen zwaar of moeilyk werk meer wordt opgedragen. Hy zorgt voornamelyk voor hot in orde houden van den voortuin en daar laat men hem dan maar ploeteren naar zyn eigen welbehagen. Toch zou hy geen zwaar werk schuwen, ja, het zelfs als hy zyn kans schoonzag, zoeken. Aardig is het zyn gezicht en zyn beweging te zien, wanneer men de eenvoudige opmer king maakt, dat by dit of dat werk wel aan een ^nder kon overlaten, waDt dat het voor hem te zwaar is. Dan kykt hy den spreker aan met een paar oogen, waaruit de grootste verbazing spreekt, en maakt bij met zyn opgetrokken elleboog een beweging als wilde hy zeggen: neem nu geen loopje met me, daarvoor ben ik te oud geworden. En byna ongeloofiyk is het wat hy' uit voert met zyn gestadig doorwerken. Aan uitrusten doet hy niet. Dat hy, wanneer hy, gedurende het etensuur van den portier, op de bel moet passen, in het portiershuisje wel eens met zyn neus (waaraan reeds sedert jaren eeü kristalheldere droppel hangt, die by streng winterweer den vorm van een sta- laktiet dreigt te krygen) op de krant indom melt, wie zou het hem kwaiyk kunnen nemen, of hy moest het zyn, die daardoor mogeiyk wat langer dan noodig is buiten 't hek moet wachten. Inderdaad, wanneor er een veteraan opge- Hm roepen wordt, mag hy zyn vereelten vinger j» opsteken. "Wat de heer Witte maar jammer vindt, is dat zoo'n man op tachtigjarigen leeftyd in weer en wind moet blyven werken. Want het moet al erg wezen, wil hy eruitloopen. Nu zegge men niet dat het laatste dan ook vrye verkiezing is. Hy acht het zyn plicht, en daarmee is alles uitgemaakt. Ware hy vaste knecht, dan wa6 hy ryks- ambtenaar en zou hy aanspraak hebben op pensioen. Maar hy is volstrekt geen ambte naar. Voor los arbeiderspersoneel is een zekere som jaarlyks beschikbaar. Daarvoor kunnen zooveel arbeiders on voor zoo langen tyd aangesteld worden als die som toelaat. Wie dit zijn, doet er voor de comptabiliteit niets toe; ze worden zonder eenige formaliteit hier aangenomen of weggezonden, al naar het uit komt. Intusschen zyn er vier, die hier volkomen vastgeworteld zyn, en daar is Jan Overdyk er sedert zes en dertig jaar een van. Ze heeten losse arbeiders, maar ze zouden vreemd opzien als dat woord, „los" op hen werd toe gepast. Het worden vaste betrekkingen geacht. Van pensioen is dus geen sprake; er wordt zelfs niet aan gedacht. Hy moet dus maar blyven werken; tr zit niet anders op. Nu weet ik wel, zegt de heer W., dat dit zoo 's werelds loop is, maar toch hindert het my geweldig. En dit niet slechts voorbygaande, maar gestadig, want iederen keer als ik hem zie, welt by my de gedachte op: hoe jammer dat zoo'n man op zulk een hoogen leeftyd niet wat meer rust kan gegund worden. Gegund! Lag het dadr maar aan! Maar gegeven is wat anders. LEIDEN, 6 April* De gemeenteraad van Leiden zal de volgende week eene vergadering houden op Woensdagden lOden April, des Damiddags te twee uren. Door de directie der Maatschappy „Zee bad Scheveningen" wordt tegengesproken een gerucht, als zou by haar het voornemen be staan met het aanstaande seizoen de abonne- ments en toegangsprijzen tot de Kurzaal te verhoogen. Hoewel den a. s. zomer groote verbeterin gen zullen worden ingevoerd en maatregelen worden voorbereid tot verhooging van genot, zal in de sinds jaren gehandhaafde voor waarden voor het bezoek aan Kurzaal, enz. geen de minste wyziging worden gebracht. Reeds nu komen aanvragen om abonnement by de directie in. Het stoffeiyk overschot van den oud hypotheekbewaarder te 's-Gravenhage, mr. A. De Wit, zal Maandag a. s. des voormiddags te 11 uren op de begraafplaats Eik en Duinen worden ter aarde besteld. By den voorzitter van het Hoofd-Comité van het Ned. „Roode Kruis", den heer K. J. G. baron Yan Hardenbrook van Berg-Ambacht, is onder het postmerk „Brumraen" van F. A. ontvangen ten behoeve van de Vereeniging, een bydrage van 10. In den zwakken en pynlyken toestand van clen vice admiraal jhr. De Casembroot kwam geen verandering. De nacht was weder onrustig. Door den minister van oorlog zyn van de bereden artillerie tot deelneming aan het examen tot toelating aan de hoogere Krygs- school toegelaten: de eerste luit.-adjudant J. L. Ten Bosch, W. H. Doorman en W. E. Van Dam van Isselt, respectievelyk van het late, 2de en 3de regiment veld artillerie. Bedoeld examen zal op 23 en 24 April as. plaats hebben. De Commissie uit de Kamer ter voor bereiding der faillissements-wetgeving is tot een bijeenkomst byeengeroepen tegen den 6den Mei a. s. DvZ. H.) Mevr. Le Grand-Goudschaal, commies der telegraphie, die men indertyd wilde dwin gen ontslag te vragen, omdat zy gehuwd was, maar die op haar krachtig verzet verlof ver kreeg, is thans door den Minister van Waterstaat met 1 Mei in actieven dienst her steld en geplaatst in Zwolle. {Amst.) Op ruim 89-jarigen leefiy i is te Haarlem overleden de oud stryder G. Van Huizen, ver sierd met Metalen Kruis. Tegen hbt einde dezer maand zal prof. Falb, de bekende Weener weervoorspellor, daartoe door ae Duitschers te Amsterdam uitge- noodigd, aldaar eene voordracht houden. In het begin der volgende maand zal in het Amsteraamsoh Panopticum eene nieuwe groep tentoongesteld worden, ontleend aan de Lombok expeditie, waarvan de beelden met groote zorg worden geboetseerd. Gedurende het afgeloopen jaar werd het Panopticum bezocht door 78,797 personen, of 6770 meer dan in het voorgaande. Telegrammen. MADRID, 5 April. Het bericht wordt be vestigd dat het den leiders van den opstand is gelukt, op het eiland Cuba te landen. In het centrum der kolonie is eene bende van 700 opstandelingen byeen. Men gelooft dat deze strydmacht is samengetrokken, ten einde de landing te verzekeren van de leiders der bewegiog, Maximo en Gomez, die zich nu nog op het eiland Haïti bevindt. WASHINGTON, 5 April. De regeering der Vereenigde Staten heeft den kruiser „Marblo- head" naar Beyroeth (Klein-Aziö) gezonden, ten einde, met het oog op den toestand in Armenië, voor de bescherming der daar ge vestigde Amerikaansche burgers zorg te dragen. Andere Amerikaansche oorlogsschepen zullen zich naar Alexandrette en Adana begeven. Indien de vrees voor een moord der Christenen wordt gerechtvaardigd, zal de regeering der Yereenigde Staten aan de verantwoordeiyke autoriteiten kennis geven, dat zy de Ameri kaansche burgers zal beschermen. BRUSSEL, 5 April. Het wetsontwerp be treffende de regeling van het kiesrecht voor de gemeenteraden is door de Kamer aange nomen met 92 tegen 52 stemmen. Het voor stel der regeering werd alleen in zoover ge- wyzigd, dat voortaan ook aan de vorige kiezers, die den leeftyd van 25 jaren bereikt hebben, een stem zal worden toegestaan. MADRID, 5 April. De heer Isasa is, in de plaats van Gulion Iglesias, tot gouverneur der Spaansche Bank benoemd. LONDEN, 6 April. Binnen drie weken zal het rapport van de naar Armenië gezonden internationale commissie te Konstantinopel aankomen. Wanneer het, zooals na de be richten van Engelsche bladen nauwelyks kan worden betwyfeld, die berichten van de ge pleegde gruwelen bevestigt, zullen, naar de „Daily Telegraph" uit Berlyn verneemt, door de Porte dadeiyk hervormingen voor Armenië en andere deelen van Klein-Azië worden in overweging genomen; van de stichting van een autonoom vorstendom Armenië kan even wel geen spraak zyn. De „Daily News" verneemt, dat de Arn: nische bisschoppen de aanstelling verlangen van een nationalen raad, die het opzicht zou hebben over het bestuur der Armenische pro vinciën. Rusland zou dit plan ondersteunen. Car e m. engd INT ieu w s. 't Is voor hen, die hun licht aan petroleum moeten ontleenen, gelukkig dat ce dag-n al aardig lengen, wantdie Arneri kaansche vloeistof wordt met de week duurder en elk centje per liter geeft in 't verbruik nogal verschil. Als die prysverbooging door gaat (wat voor velen niet te hopen is), konden petroleumstellen en -kachels wel eens uit de mode raken. Dan zou er een gulden tyd voor het. gas aanbreken! Hedenochtend is in de feestelyk met wapentropeeën en banieren versierde zaal van het gebouw „Diligentia" te 's Gravenhage de tweedaagsche gymnastiek- en schermwed- stryd aangevangen, uitgeschreven door de Haagsche Scherm- en Gymnastiekvereniging „Oranje." De voorzitter, de beer Hoefsmit, sprak den deelnemers een hartelyk welkomstwoord toe, hen opwekkende tot den vriendschappelyken en edelen stryd. Drie en zestig personen hebben zich aan gegeven voor den wedstryd op de verschil lende wapenen, terwyl zich 4 verenigingen hebben aangemeld voor den colonne-wedstrijd. Morgen begint hbt gymnastiek-concours. Evenals op den laatst gepasseer- den rustdag, zal morgen, Zondag, het terrein der a. s. tentoonstelling te Amsterdam voor het publiek toegankeiyk worden gesteld, op dezelfde wyze ais de vorige maal is geschied. Dezen keer zal de opurui gst ttn bate komen van de vereeniging „Liefdadigheid naar Vermogen' aldaar. De hond van den jager P. D., te Roden, werd eenigen tyd na het overiyden van zyn meester vermist. Na lang zoeken vond men het dier terug op het kerkhof van zijn meester, waar het onbeweeglyk lag. Te Middelburg is naar de gevan genis gebracht een handelsreiziger uit *rnhem, die op naam van de firma Van de Vyver te Rotterdam zich verschillende gelden heeft toegeëigend. Men schryft uit Ter-Neuzen aan de „N. R. C.": De alhier met bestemming voor Gent bin nengekomen Zweedsche schoener „Ingeborg", kapt. Johansson, met hout van Gothenburg, is jl. Vrydag avond 11 uren in de Noordzee in aanvaring geweest met de Nederlandsche kof „Jan Smit", kapt. Boon, van Rotterdam met cokes naar Gothenburg. Een matroos der kof is op den schoener overgesprongen en hier aangebracht, terwyl de overige equipage aan boord is gebleven en men van de kof niets meer heeft vernomen, die waarscbynlyk de reis heeft vervolgd. De geheele voorsteven van de „Ingeborg" was ingedrukt en gedeelte- lyk verbryzeld, doch het schip Reeft de reis naar Gent voortgtzet. Aan den Schoonhovenschen Kerkweg, onder Berg Ambacht, ziet men reeds sedert eene week eenig jong vee op het land loopen. De heer P. Stegeman, meer be kend als het „Staphorster boertje," is voor het kantongerecht te Steenwyk gedagvaard, ter zake van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Als eene byzonderhoid wordt gemeld dat een jong schaap van den land bouwer H. Broekhuizen op „Groot Zand" onder de gemeente Vleuten vier lammeren ter wereld heeft gebracht. De boterprys was op de markt te Leeuwarden gisteren 29 a 32.50 per 40 KG. Een redacteur van don „F rank f- Ztg." is Woensdag op het hoofubureol van politie aldaar ontboden en na een kort ver hoor in hechtenis genomen. De journalist had den vorigen avond gevochten met een scbryver, die hem in een koffiehuis grof beleedigd en daarna op straat aangevallen had. Deze laatste had daarby eenige bloedende wonden aan het hoofd gekregen, die echter niet ernstig zyn. De redacteur van het Frankfurter blad werd in den loop van den dag in vryheid gesteld. Op de veemarkt te Pisany, in Bretagne is een hevige paniek ontstaan door dat ongeveer 300 ossen losbraken. Do dieren werden wild en renden her- en derwaarts tusschen de verschrikte koopers en verkoopers. Ongeveer vierhonderd van dezen raakten in het gedrang onder den voet en ontvingen trappen van de heen en weder rennende dieren. Zy bekwamen tal van ernstige verwondingen; by de meesten braken de ribben. Aeadeinie-nieiiwa. Leiden: Geslaagd is voor het aanvullings- en theoretisch apothekers examen de heerL. E. Steenhuisen; voor het voorbereidend kerkeiyk-examen de heer A. Van Wyk. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 5° C. 41u Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 5.5° C. —41.9 F.; 's middags om 12 uren 11° C. 51.8"3 F.; 's namiddags 4 uren 9° C. 48.2° F. De inspecteur van het wapen der art., gen.-majoor Bergansius, en do commandant over de vesting artillerie, kolonel Risseeuw, begaven zich hedenmiddag van Den Haag naar de artillerie inrichtingen te Delft. Offieiëele Kennisgevingoi. KoBtelooze in- en lierinenting zal te Zoeter wonde plaat3 hebben op 10 April a. f., dce nainiddage maechcn 3 en 4 ur6n, in de openbare lagere eohool iu de Heerenstraat en op 11 eu 12 April, des voor- ujildags tus3chen 8 en 9 uren, tej huize yan den gemeente-geneesheer in het, dorp. Leiden, 6 April. Granen met meer aanbod en in voste stemming. Witte Tarwe werd voornamelijk in minlero soort acngeboden, die weinig gewild •'ia, de betere soorten, geschikt voor mélange, vonden meer aftrek tot iets beterj piyzen. Overige artikelen werden prijehoudend verkocht, vooral dio van goedo qualiteit en wat voor zaai kau dienen. Witte Tarwe ƒ4.60 a ƒ6.—. Roode 4.60 a 5.30. Walla-Walla ƒ5.70 a ƒ0.90. Toolscho 5.75 a ƒ6.10 per 80 KG. llogge 3-20 a ƒ3.65 por 74 KG. Zomergerat 2.60 a 3.15, Winter- 2.90 a ƒ8.75, Chevalier- ƒ3.60 a ƒ4.70 por HL. Haver 2.85 a f.i.40 por 60 KG. Blauwe Erwten 5.75 a ƒ9.per HL. Poardenboonen 4.85 a ƒ5.40 per HL. DuivonboonoB 5.75 a ƒ6.10 per HL. Bruineboonen 12.— a 16.— per HL. Koolzaad ƒ6.50 a 7.2 per HL. Kanariezaad ƒ8.a 9.25 per HL. Hennepzaad ƒ7.a ƒ8.50 per HL. Boter: Aanvoer 8920 kilogr.; late qualit. per 1/4 vat 42.a ƒ48.2de qualit. per 1/4 vat 32.a ƒ40. lste qualit. por kilogr. ƒ1.05 a ƒ1.20; 2de. qualit. per kilogr. 0.81) a ƒ1. Lange Zwarte Turf,dubb. HL., ƒ0.38 a ƒ0.45, Haarlem, 5 April. Op de lied n hier geboud-n Paardenmarkt zijn aangevoerd 60 paarden, iDlanduch ras rueeBt werkpaarden. De haodel was redelijk. De prijzeD liepen van 50 tot ƒ250. Schiedam, 5 April. Nocecring van de Make aars. Mputwgn ƒ5.Jenever ƒ9.idem Amst. proef ƒ10.50 per Ned. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling commissie heden ƒ1.30 per ketel. Noteoring van den Branderebond. Montwqn 4Vg a per heet. ct., zonder fuut en zonder belasting. Londen, 5 April. Friosche Bote- 72 a 74 eh. Burgerlijke Stand. KATWIJK. Geboren: Jacob, z. van Samuel Minnce en Hasina Van der Bent. DerkjeGeer- truida, d. van Hendrik Lodewïjk Harmsen en Geertruida Hendrika Jskes. Johannes, z. van Pieter Oudshoorn en Henderika Noppen. Neeltje, d. van Cornelis Guijt én Neeltje Kuijt, Dirkje, d. van Leendert De Jong en Adriana Messemaker. Overleden: Johanna PetronellaZuijderduijn, 47 j., wed. van Arïe Swiezerijn. Cornelia Voet, 47 j., gehuwd met Maria Magdalena Windt. Jacob Van der Bent, 3 m. Een levenl. dochter van Cornelis Guijt en Neeltje Kuijt. ZOETERWOUDE. Geboren: Maria Quirina, d. van J. Komijn en A. Aminerlaan. Ondertrouwd: C. Vreeswijk jm. 27 j. met C. Straathof jd. 21 j. Ba de giedL WerkSnr. zlja opgeaosaea: DATUM. DAGEN. Volw. pers. Kinde ren. Totaal 31 Maart. Zondag 63 14 77 1 April. 77 15 92 2 Dinsdag 91 22 113 8 Woensdag. 92 27 119 4 Donderdag 95 25 12J 5 Vrgdag 83 16 99 6 Zaterdag. 80 12 92 Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentiën, geplaatst onder Nos. 5, 19, 20, 25, 55, 57, 67, 76, 79, 83, 98, 107 en 120. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER. 6 April 1895. Staatsleeningen. pCt. .2* Ned., Cert. Nat. W. Schold dito dito dito dito dito dito3% dito Obl. dito 1830D2 8% Hongarije, Goudl. 3.8Sl'93 4 Italië, Inschrijving 1862/81 5 Oostonr., Obl. Pap. McLNov. 5 dito Zilv. Jan.Ualiö Polen, Obl. Scbatk, 1844 4 Portugal, Obl- 18531884 met ticket 100 .8 id. Tabnksleoning. 4% Buslnnd, Binncnl. 1894. 4 dito 1S89bij Rothschild Rb. 625 4 dito Hope Co. 188990 GR. 625 4 Obl. Leening 1867;69 20 .4 in Gond Locn. 1884 6 Spanjo, Perp. Schuld BuitenL 4 Turkije, Douane Obl. 1836. .5 dito Gcconv. Doening Sorio O Egypte, Obl. Lconing 1876 4 Mexico, Subsidie Bonds. 6 Brazilië, Obl. 1889. 4 Ind. en Fin. Ondernomingen. Koloniale Bank A&nd. N -I. Handbk. Aand. Ned. Handolm. Aand oproso. 5 Spoorweg leeningen. HolL IJzeron-Spw.-Mij. Aand. Obl. dito8% M. t. Expl. v, St. Spw. AancL N'odL Contr.-Spoorw. Obl. f250 3 Italië, Z.-It.il. Spw. Obl. A—H 3 l'olcn, Wars.-Wcencn Aand.. r dito Prior, Oblig, 4 RusL, Balt. Spw - Aand.. 3 Fast. Spw.-Mij. Aand. 5 lwang. Dombr. Obl. ZR. 62> 4^ Weichscl ZR. Aand5 Wladikawlcns Obl. Rb. 125 1 Auicvila, At cb.Gen.Morg.Bonds 4 dito Obl. 2o Hyp. lott. A 3 Central Pacific A.nml. Cbic Eric lo Hyp, ObL 6 Uonvcr Rio Grando C. v. A. Louisv. Nashv. Cort. v. Aand. Miss. Kans. Tcxaa C- v. A. Union Pac. C. v. A. Canadian Pacific O. v. A. Oregon Short Line6 Premielecnlngen. NedeiR Stad Anisterd. ƒ100 3 Stad Rotterdam8 Gemeen to-Crediet .8 België, Ant. 1887 2% Hong., Hypotheekbank 4 llung., Tlieifia 4 Oosleur^ Sta&tslcen. 1854 4 dito dito 1860 5 Rmiland, Staateleening 1864 5 dito dito 1S6Ö6 Turkilo, Leoning 1870 Madrid 1869 8 Transvalia Expl. Aand. Soulhstandard Cert. Prolongatie l'/j. Peru Vor. koers. 95% 101 1014& 101ÜÖ 102% 83% 83% 83% 94% 25^5 87% 65 97% 98% 101% 106% 69% 97% 28% 103% 41 76% 63% 79 129^g 109% 101% 95% 92% 64% 156 99% 64% 87% 99% 77% 97% 66% 19% 17 81 12 50% 15% 3'% 22 1»% 107% 106 103% 105% 125 126% 129% 15-2% 147 36% 45 69% 19% 45/8-14Vt Koora heden 95% 101% 101% 101% 83% 83% 68% 95 25% 87% 65 98% 99% 101% 41% 76% 129% 110 91% 64% 156% 64% 88% 9j% 77% 97% 66% 20% 16% 8.% 60% 10% 39% 21% 70 19 vast. ADVERTENTIËN. Voorspoedig bevallen van eene flinke Eochtcr J. v. d. BERG, geb. Ciiaudron. Leiden, 5 April 1895. 2509 4 Heden overleed onze lieve PHILIPP, drie maanden oud. Dr. C. L. RÜMKE. C. G. RÜMKE-Kips. Leiden, 6 April 1895. Bezoeken voorden niet gewacht. 2515 6 Heden overleed, te Delft, na eene korte ongesteldheid, voorzien van de HH. Sacra menten der Stervenden, onze iDnig geliefde Moeder, Behuwd- on Grootmoeder PETRO NELLA VAN VELZEN, Weduwe van JO HANNES VAN ROOIJEN, in den ouderdom van 84 jaren. 2526 10 Oegstgeest, Uit aller naam, 5 April 1895. T. VAN ROOIJEN. Eenige en algemecnc kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Echteenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JACOBA BOLT, geb. Kooreman, in den ouderdom van byna 71 jaren. Uit aller naam: Leiderdorp, 5 April 1895. J. BOLT. (Zyisingel 23). 2498 8 Heden overleed, zacht en kalm, in den ouderdom van 87 jaren, onze ge liefde Moeder, Grootmoeder en Behuwd- grootmoeder Mevrouw de Weduwe J. E. VAN DER WALLEN-Groe- nenberg. Mevr. de Wed. J. G. PLATE, v. d. Wallen. J. E. VOuTE-Plate. Mr. C. VOüTE. J. Th. SCHAS-Plate. L. D. J SCHAS. Mr. C. PLATE. Den Haag, Semarang, Volstreld eenige kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. 2532 22 5 April 1895. Heden overleed te Berkenrode tot onze diepe droefheid, na een lang en geduldig ïyien, meermalen gesterkt door de HII Sa cramenten, onze geliefde Broeder en Behuwd- broeder JUST A. L. M. STERCK, op den nog jeugdigen leeftyd van ruim 24 jaar. Leiden, M. I. C. DAMEN Sterck. 5 April 1895. H. J. J. M. DAMEN. Eenige kennisgeving. 2527 10 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed, na voorzien te zyn van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze zeer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw ANNA VROMESTEIJN geb. Kocx- hoorn, in den ouderdom van 75 jaren. Uit aller naam: A. VROMESTEIJN. Leiderdorp, 6 April 1895. 2530 8 Voor de vele en bartelyke blijken van be langstelling, betoond by het overiyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer CASPER KLOOTS, betuigen wy ook namens Familie, ouzen harte- ïyken dank. 2505 8 Uit aller naam, Wed. C. KLOOTS, geb. Van Waalwijk. Voor de vele biyken van deelneming, onder vonden tydens de ziekte en by het overiyden van onze innig geliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster WILHELMINA CLASINA, betui gen wy onzen hartelyken dank. Namens allen, 2501 8 W. A. SPIERENBURG. Leiden, 6 April 1895. De ondergoteekénde betuigt zyn bartelij- ken dank voor do vele bewyzen van deelno- miüg, betoond zoowel by de ziekte als by het overiyden van zyne zeer geliefde Echt genoot© HENDERIKA VAN DER WILK. Ook namens de Familie, G. BOUWMEESTER. Noordwijkerhoüt, 6 April 1895. 2518 8 bericht de ontvangst van de 2533 30

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3