I Beurs van Amsterdam. ADVERTENTIE N. 15 APril 1895- BUITENLAN I Dulmohland. De „Umsturz-Vorlage" blijft nog steeds aan de" ordo. De toestand wordt nu duide lijker, want de regeering begint kleur te bekennen. Do officieuze „Norddeutscbe Zeitung" be spreekt dit wetsontwerp in een hoofdartikel en verklaart, dat de regeering zich vereenigt met do wijzigingen, welke het Centrum in dit ontwerp heeft gebracht. Het otficieuze blad drijft den spot met de houding der nationaal- liberalen, die tegen het Centrum te velde trtkken. „Immers", zegt het blad, „de nationaal- Lr liberalen hebben zich eerst verzet tegen de strenge maatregelen, welke de regeering tegen do „Umsturz"-party voorstelde, terwijl slechts een gedeelte der nationaal-liberalen het voor stel der regeering flauw heeft ondersteund. Derhalve hebben de liberalen geen recht om w te klagen, wanneer de regeering met anderer hulp haar plan ten uitvoer hoopt te brengen." „De eisch der nationaal-liberalen" aldus gaat de „Norddeutsche" voort—„dat de regee- ring haar toevlucht niet mag nemen tot het Sc Centrum, is ons onbegrijpelijk. Indien het W Centrum, door de regeering te steunen, tevens zijn eigen belang bevordert, dan kan den nationaal liberalen slechts de raad worden - gegeven om hetzelfde voorbeeld te volgen". Aldus de „Norddeutsche Allgemeine Zeitung". Deze verklaring van het officieuze blad wordt natuurlijk in alle toongevende poli tieke kringen beschouwd als eene verklaring, 9 waardoor althans eenig licht over den poli tieken tosstand wordt verspreid. In elk geval blijkt daaruit wel, dat de té- feestelijke herdenking van Von Bismarcks verjaardag niet heeft belet, dat eene toe nadering tusschen de regeering en het Centrum is tot stand gekomen. Noorwegen. In de gisteren te Christiania door het Noorweegsche „Storthing" (Volkshuis) ge- houden vergadering diende de gewezen minister Astrup eene interpellatie in, naar aanleiding van de buitengewone begrooting voor oorlog. De heer Astrup betoogde, dat het in de eerste plaats noodig is te zorgen voor eene afdoende landsverdediging, daar men bi) den tegenwooraigen politieken toestand in Europa niet kan weten, wanneer een oorlog zal uit breken. Voorts wees spreker op de buiten gewone maatregelen, welke de Zweedsche regeering tot versterking der strijdkrachten gedurende de laatste tien jaren heeft genomen. De heer Astrup besloot zijne interpellatie met de vraag, wanneer de regeering voor- nemens is de buitengewone begrouting in te dienen. De minister van oorlog antwoordde, dat de regeering na Paschen do begrooting bü het „Storthing" zou indienen. LEIDEIV, April. In de gisteravond in het Nutsgebouw al hier gehouden vergadering der Zoeterwoudsche kiesvereeüiging „Gemeentebetaling" is het huishoudelijk reglement dier vereeniging goed gekeurd. Daarin komt voor, dat de werkzaam- heden zich alleen zullen bepalen tot het stellen van candidaten voor lid van den ge meenteraad, ten einde een meer billijke en gelijkmatige vertegenwoordiging uit de ver- r.' schillende gedeelten der gemeente te verkrijgen voorts dat de conbributie voor leden dezer kiesvereeniging bedraagt vijftig centen 'sjaars. Het bestuur werd gekozen en na afloop daarvan heeft het zelf aldus de werkzaam heden verdeeld: S. A. De Graaff, voorzitter; I J. A. Endtz, secretaris; P. C. Van OutereD, penningmeester; C. De Ruyter, A. Lekker - k-rk' r, A. Vuyk en J. Roem, leden. Dio zich als lid wil aansluiten, moet daar- voor zich schriftelijk opgeven aan den secre- J taris, zooals ook blijkt uit eene advertentie in dit blad. Al de aanwezende belangstellenden traden toe als lid dezer nieuwe Vereeniging. Naar men verneemt, is de leverantie van stokvisch, benoodigd voor het garnizoen voor den Goeden Vrijdag, weder gegund aan den heer F. J. De Jong, vischhandelaar alhier. H. M. de Koningin Regentes bracht gister- I middag, vergezeld van eene hofdame, een K bszoek aan de Louisa stichting, opvoedings- I gesticht voor nagelaten kinderen van minver- r. mogende vrijmetselaren aan het Alexanderveld te 's Gravenhage. Begeleid door regenten, regentessen en den directeur, sloeg Hare Majesteit de geheeie stichting gade, over welker goede inrichting Zij Hare ingenomenheid te kennen gaf. In de Meisjeszaal bood een der meisjes de Vorste- I lijke Bezoekster een fraaien rozenkrans aan welke hulde vriendelijk werd aanvaard. Een i ander meisje bracht op de piano een muziek- nummer ten gehoore. Nadat gisteren nog gedurende den ge- heelen dag een stroom van belangstellenden d<- cathedral© kerk aan de Lange Nieuwstraat te Utrecht had bestormd, om wijlen mgr. P. M. Snickers, aartsbisschop van Utrecht, voor het laatst in zijn bisschopsgewaad te zien rusten, en gisteravond in tegenwoordigheid van een aantal eerw. heeren geestelijken de plechtige dienst had plaats gehad, was heden morgen te 9 uren, voor de uitvaartdienst een an vang nam, de kerk reeds geheel gevuld. Het hoofdaltaar, dat zooals wy gisteren meldden, eenvoudig en net in rouwgewaad is gehuld, maakte heden nog meer indruk, door het branden van een 200 tal kaarsen. De talrijkheid der geestelijken, die in Iiost- baar misgewaad om het hoofdaltaar verza meld waren ou daarbij dienst deden, veriioogde den plechtigen indruk. De plechtige pontificale requiem mis werd gecelebreerd door mgr. C. J. M. Bottomanne, bisschop van Haarlem, geassisteerd door de kanunniken F. P. Van de Burgt, proost van het kapittel en president van het semi narie te Rijsenburg; J. Westerman, pastoor te Duiven, en B. F. Terwindt, pastoor te Ulft; terwijl de heeren A. C. M. Schaepman en J. A. S. Van Schaik, secretarissen van het aartsbisdom, als ceremoniarissen fungeerden. De verdere function werden waargenomen door heeren geestelijken, te Utrecht en van elders. Onder de aanwezige kerkelijke hoogwaar- digheidsbekleeders waren op de eerste plaats mgr. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem, mgr. W. Van de Ven, bisschop van 's-Hertogenhosch, mgr. P. Leijton, bisschop van Breda, mgr. P. H. Boermans, bisschop van Roermond, en de onlangs benoemde hulp bisschop, mgr. H. Van de "Wetering, bisschop van Gaza i. p. i., pastoor te Hilversum; be nevens mgr. A. J. Calier, vicaris-generaal van Haarlem; mgr. H. Poppen, kanunnik en pastoor te Amsterdamprof. J. V. De Groot, hoogleeraar te Amsterdam; voorts de orde provinciaals en eerw. heeren dekens. De pauselijke internuntius kon wegens on gesteldheid niet komen. De lijkrede werd gehouden door den plebaan van het kapittel, J. G. H. C. Essink, pastoor der St. Catharina-kerk. De redenaar, die na de mis den in rouw gehulden kansel beklom, hield eene diepge- roerde rede. Spr. gaf eenige hoofdtrekken uit het leven en werken, herinnerde aan de edele hoedanig heid en de nederigheid van den overledene; op hem kau men toepassen de woorden van den H. Augustinus: „die mij prijst, die hin dert, die beleedigt, die bespot my", en zoo was het ook voor hem. De parochianen hebben een liefdevollen herder, de katholieke kerk een goed opperhoofd verloren, maar zyn naam zal biyven leven tot in eeuwigheid. Zoowel Haarlem als Utrecht hebben veel aan den overledene te dauken, daar onder zijn beheer veel gesticht werd. Hoewel hy veel goed deed in stilte, kon dat ook niet altyd onbekend biyven, en niemand die by hem aanklopte, verliet hem ongetroost. „Laboris non honoris", zyn wapenspreuk, is hy getrouw gebleven tot aan zyn dood toe. Met een warmen afscheidsgroet en met een troostend woord aan de familie, besloot spr. zyne rede. De hoogwaardigheden, die na de ïykrede de „absoluten" deden, waren de bisschoppen van Haarlem, 's-Hertogenbosch, Breda, Roer mond en van Gaza i. p. De H. Mis en de andere liturgische ge zangen werden door het koor der kerk, be staande uit knapen en mannen, uitgevoerd, met afwisseling in gregoriaansche enpolyphone muziek. By het ter perse gaan van het „Utr. Dbl.", waaraan het bovenstaande is ontleend, waren de kerkeiyke plechtigheden afgeloopen, en bewoog zich de stoet, omstuwd door een tal- looze schare, grafwaarts. De Koninginnen zullen op Zaterdag 26 dezer van Amsterdam, na hun jaarlyksch bezoek aldaar, over Vlissingen rechtstreeks de reis naar Londen aannemen. Het gevolg, dat Hare Majesteiten in Engeland vergezelt, zal bestaan uitjonkvrouw v. d. Poll; baronessen Van Ittersum en Rengers; miss Winter; baron Clifford; maj. baron Sirtema van Grovestins, adjudant; den lsten luitenant graaf Schimmelpenninck, ordonnance oificier. De directeur van het Kabinet zal ook deze reis medemaken. Men meldt uit Wassenaar, dd. 4 April: Gisteravond kwamen de leden der nieuwe ver eeniging in het lokaal van den heer C. Meurs byeen, om het reglement vast te stellen. Het ontwerp der zes leden, die met de samenstelling er van belast waren, werd met een zeer kleine wyziging aangenomen. De volgende week zal het bestuur geko zen worden volgens de bepalingen van het reglement. De heer A. A. J. Van Egmond, hoofd der school voor Chr.-Nat. onderwys te Allen (Z.-H.) heeft als zoodanig tegen 1 Juli a. s. eervol ontslag aangevraagd. TWEEDE RADER. ZÜtiyig van heden. Per telegraaf.) De Kamer bekrachtigde de overeenkomst betreffende den door de Holl. IJzeren Spoor weg-maatschappy aan te leggen spoorweg van Alkmaar over Heerhugowaard naar Hoorn. De heer Be Savo^nin Lokman heeft daarna zyne interpellatie gehouden over een bepaling der politieverordening van Leeuwarden, waarby straf wordt bedreigd tegen dengeen, die zich op de openbare straat ophoudt zóó, dat hy een ander belemmert of last veroorzaakt, zóó, dat hieruit verstoring der orde en nachtrust voor de omwonenden kan voortkomen. Spr. betoogde dat dit artikel gericht was tegen de middemachtzendelingen met het doel die personen krachtens de verordening van het tooneel te verwyderen. Daarin ligt z. i. een bescherming van een slag van lieden van de onzedelykste soort waartegen interpellant protesteerde. De ver ordening straft de vromen en beschermt de boozen. Dergeiyke bescherming der houders van bekende inrichtingen tegen eerzame bur gers achtte spr. in stryd met het algemeen belang, weshalve hy vroeg of de minister van binnenl. zaken deze verordening ter vernieti ging wilde voordragen, onder herinnering dat zy slechts met 11 tegen 10 stemmen door den Raad was vastgesteld. Spr. maakte ook verschillende aanmerkin gen op do houding van politie en justitie in deze zaak en beklaagde zich over den weini gen steun, dien de middernachtzending by die autoriteiten vindt. HU vroeg voor de midder nachtzendelingen geiyk recht op bescherming als voor ieder ander burger; drong aan op krachtige handhaving van het recht; op oen onderzoek en op maatregelen tot volle be scherming van die personen. De Minister van Binnenl. Zaken deelde mede dat hy het verzoek tot vernietiging der ver ordening heeft afgewezen, die overigens niet aan de goedkeuring der Reg. behoefde te worden onderworpen en door Ged. Staten van Fries land is bekrachtigd. Hy zag in de verordening geenerloi stryd met do wet en handhaafde de vrijheid der gemeentebesturen om maatregelen voor te schreven in het belang der openbare orde op de openbare straat. Of de openbare straat bestemd is voor het werk der zendelingen en het moraliseeren van medemenschen be- slisse de Gemeenteraad. Zyn conclusie was, dat de verordening noch het algemeen, noch het Ryksbelang schond. De Mtnisier van Justitie verdedigde de politie en justitie tegen de critiek van den interpellant, wiens standpunt by het strafwetboek en de drankwet ingenomen dat de Staat niet mag moraliseeren, door de overheid is gevolgd. Voorts beweerde de Min. dat interpellant zyn beschuldigingen slechts op bloote ver moedens had gebouwd. Hy verzekerde dat politie en justitie te Leeuwarden onpartydig hebben gehandeld. Hy zal evenals anderen de middernachtzendeliugen beschermen, maar op buitengewone bescher ming hebben zy geen aanspraak. Het voorstel-Hartogh tot herziening van het wetboek van Burgerlyke Rechtsvordering werd met nadere wyzigingen, door de com missie van voorbereiding aangebracht, zonder hoofdelyke stemming aangenomen. De heeren Hartogh en Pynappel zyn afge vaardigd om het voorstel in de Eerste Kamer te verdedigen. Daarna werd het debat voortgezet over de interpellatie-Lohman. De heer Heemskerk bestreed sterk de Regeeringsantwoorden als ten eenenmale on voldoende. Hy hield vol dat middernacht zendelingen opzettelyk zonder bescherming worden gelaten en betreurd ten diepste het gemis aan ernst by de Regeering Ook de heer Lokman bleef zich verzetten, maar minister Van Houten noemde het onwaar dat de verordening uitsluitend gemaakt was tegen zendelingen wat de heer Lokman weersprak. De interpellatie is gosloten en do Kamer daarop uiteengegaan. 5 April 1895. Staatsleeningen. Vor. Koers pCL koers. lieden Ned., Cert. Nat. W. Schuld 2% 95% dito dito dito3 101 u dito dito dito8% lOIJfa 10Ü& dito Obl. dito 1886/92 8% 101% 101% Hongarije, Goudl. 183193 4 102% 1U2% Italië, Inschrijving 1862/81 5 83 83% Ooetcnr., Obl. Pap, MeiyNov. 6 83% 83% dito Zilv. Jan.lJuli 5 83% 8>% Polen, ObL Schatk. 1814 i 95 94% Portugal, Obl. 18531881 mot 25^ tic-kot 100 .8 25*w id. Tabakfllecning. 4% 67?* 87% Rusland, Binnenl. 1894. 4 65 61% dito 1834bij Rothschild Rb. 625 4 98% 08% dito IIopo&Co. 188990 GR. 626 4 98% 98% Obl, Lccning 1867/69 20 .4 101% in Goud Leen. 1884 5 106% 106% Spanje, Pcrp. Ssliuld Buitoni. 4 69% 69% Turkije, Doaano Obl. 1836. 6 97% dito Geconv. Lccning Sorio O 23% Egypto, Obl. Looning 1876 4 103% Mexico, Subsidio Bonds. 6 41% 41 Brazilië, Obl. 1839. 4 76% 76% Ind. en Fin. Ondernemingen. 63% Koloniale Bank A&ud. 64 N.-I. Ilaiidbk. Aand.. 77 78 Ned, Handclm. Aand. opreao. 5 129 129% Spoorwegleeningen. Holl. IJzcron-Spw.-MiJ. Aand. 309% 101% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 95% Nod. Centr.-Spoorw. Obl. ƒ250 3 92% Italic, Z.-Itol. Spw. Obl. A-H 3 54% 64% Polen, Wars.-Wccncn Aand.. 155 160 dito Prior. Oblig. 4 99% RusL, Balt. Spw.-Aand.. 8 65 64% Fast Spw.-Mij. Aand. 6 87% 87% Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4% 69% Weichael ZR. Aand5 78 78 Wlauikawkas Obl. Rb. 125 4 97% Amerika, Atcli.Gcn.Morg.Bonds 4 66% 66% dito Obl 2o Hyp. lott. A 3 20% 19% Central Pacific Aand. 17 16% Chic Erie lo Hyp. ObL 6 83 61 Donvcr Rio Gramlo C. v. A. 121^ 11% Louiav. Nashv. Cert. v. Aand. 50% Mian. KanB. Texas C. v. A. 15% 16% Union Pac. C. v. A. 11*6 Canadian Pacific C. v. A. 40% 39% 22 22 Premieleenlngen. Nederl,, Stad Arasterd. /T00 3 111% 107% Gomeento-Orediet .8 107^5 103 BolgiG, Ant. 1337 2% 103*6 Hong^ Hypotheekbank 4 105% 105% 124 126 Ooaleor^ Staataleon. 1854 4 125% dito dito 1860 5 180 Rusland, Staatalecning 1364 5 162% dito dito 13665 147 Turkije, Looning 1870 86% 36 Madrid 1868 45 45 Transvalia Expl. Aand. 70% 69% Soathstacdard Cert. 18% 19% Prolongatie 1'/,. Peru 45/s— 14l/s. Kerkelijke Berichten* Katwyk aan den Rjjn: Geref. kerk. Zondag-voormiddag te 10 uren, namiddag te 6 uren: ds. Sillevis Smit, te Monster. Oude- en Nieu we-Weterin g: Zondag voormiddag te 10 uren, ds. Evelein, predikant te Leiden. "Woubrugge: Zondag-voormiddag te half- tien, des namiddags te 2 uren, de heer C. J. Van Iperen, godsdienstonderwyzer te Ryn- zaterwoude. Telegrammen, SIMLA, 4 April. Umrha-Khan, de aanvoerder van de weerspannige Chitrali'a, gaat voort met het bijeenbrengen van troepen, ten einde zich te verzetten tegen de Engelsche troepen, die weldra het land zullen binnenrukken. Naar men zegt bevinden zich nog twee En gelsche officieren in Chitral in gevangenschap. Vermoedelyk zyn dit de beide luitenants, die by den aanval voor twee weken ver mist werden. LONDEN, 4 April. De speciale correspon dent van Reuter by de expeditie naar Chitral seint heden van Malakundpas: De expeditie bestormde den Malakundpas. Na korten tegen stand namen de Schotsche troepen met de bajonet de borstwering. De Engelsche troepen verloren 40 dooden en gewonden. MADRID, 5 April. Heden werd een minis terraad gehouden onder voorzitterschap van de Koningin Regentes. Daar werd medegedeeld, dat Maceo, de aanvoerder der opstandelingen, geland is op het Cubanten eiland Wrant. Volgens een „Havas"-telegram heeft generaal Salcedo, de bevelhebber der regeeringstroepen den opstandelingen op Cuba by Manzanillo' eene nederlaag toegebracht. De regeering van Haïti heeft last gegeven, om de leiders der opstandelingen, Gomez en Marti, in hechtenis te nemen, indien zy op Haïti mochten landen. LEIDEN 5 April. In het kerkgebouw der Ned.-Herv. ge meente te Vlaardingen is een nieuw orgel ingewyd door ds. M. Van Kleeff, van Leiden, by gelegenheid van de toetreding van nieuwe leden tot genoemde gemeente, afd. Protes tantenbond. Het nieuwe orgel past geheel by de keurig- nette kerk, waardoor het inwendige er van geheel voltooid is. Het deed op schoone wyze hooren, over welk een rykdom en verscheiden heid van tonen het kan beschikken. Hoewel nog niet geheel voltooid, deed het den vervaardigers alle eer aan en gaf het algemeene voldoening. Het is geleverd door de firma C. C. Bender, te Leiden, naar tee- kening van den architect den heer H. J. Jesse, mede te Leiden. Het is een Voealion orgel, d. i. een instru ment van geheel nieuwe vinding en het resultaat van jarenlange studie en onderzoek. Half April zal het koor eene uitvoering geven, waarby het orgel dan uitstekend zal voldoen en o. a. de heer Joh. Qeyp, solo cellist uit Leiden, welwillend zyne medewer king zal verloenen. Men schrylt uit Lisse, dd. 3 April: Reeds j vroeg in den morgen van 2 April verkondigde het wapperende dundoek, dat onze parochie feest vierde. De weleerw. heer C. J. M. A. do Meulder, 30 Maart 11. tot priester gewijd, droeg dien dag zyn eerste plechtige H. Mis op. De celebrant werd geassisteerd door den eerbiedwaaroitfen herder der parochie, den zeereerw. heer H. Th. v. Vlasselaar, als pres byter-assistens, don zeereerw. heer Weve, kapelaan, als diaken, on den zeereerw. heer L. v. d. Berg, kapelaan te Groenendyk, als sub-diaken, terwyl de zeereerw. heer W. De Groot, kapelaan te Voorschoten, van den kansel in een bloemryke en doorwrochte rede de grootheid van het H. Priesterschap verkondige en familie, herder en parochianen gelukkig prees om het groote voorrecht, waar jaren en jaren naar verlangd was, hun geschonken. Dit laatste is maar al te waar, wyl onze bodem nog nooit een arbeider in den H. "VVyngaard had uitgezonden. Het zangkoor luisterde de plechtigheid op mot een Verni Creator van Witt en de zoo heeriyk sprekende Mis van B. Mettenleiter (Preismesse op 11). Na de offerande een motet ter eere van het H. Priesterschap en na de H. Mis eene cantate. Aan leider en executanten komt alle lof toe. Na de H. Mis op den dag, aan de pastorie en aan huis, toonden verwanten, vrienden en parochianen hunne hooge blydschap door het aanbieden van vele en kostbare geschenken, 't Gold dan ook den eersten priester van Lisse en tevens den zoon van den stillen, nederigen. maar hooggeschatten man, die 25 jaren als hoofd der par. school een nieuw geslacht heeft onderwezen, niet alleen in de wetenschap, noodzakelyk by den stryd om het bestaan, maar door voorbeeld in alle deugden, die iemand in de samenleving groot kunnen maken. 't Was een en al betuiging van sympathie aan den vader van den Heerzoon, en omge keerd. Een schoollokaal, in een feestzaal her schapen, zou kunnen getuigen, wat al diep gevoelde woorden van blydschap er zyn gesproken, en wat goede wenschen den jeug digen Leviet werden toegeroepen, toen aan tafel zyne benoeming vanwege Z. D. H. den Bisschop kwam, tot kapelaan der parochie van St.-Joannes den Dooper te Beemster. Gods milde zegen ruste op zyn arbeid I Naar men verzekert, had wyien baron Van Dedem de hem door de Regeering opgedragen zending naar Siam nog niet aangevangen. Academie-nieuws. Leiden: De heer P. J. Gebel, geboren te 's Gravenhage, is heden alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na ver dediging van een academisch proefschrift, ge titeld: „Twee uitzonderingswetten." Geslaagd zyn: voor het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde de heer Ch. M. A. Haitman voor het voorbereidend kerkeiyk examen den heer S. Winkel; voor het arts examen, eerste gedeelte, de heeren H. Mulder en W. P. L. Van Ou werkerk; bevorderd is tot arts de heer J. P. Van der Brugh. ,r, Offioiëele Kennisgevingen. Burgemc-eeter en Wethouders van Leiden brengefl Daar aanleiding van art. 27 der Verordening van den 8»ten Novembtr 1894 op de keuring van veO en vlecsch in dezo u emeente ter algemeene kennis dat BA8TIAAN SIEREVELD, wonende te Aarlander veen, op £en lsten Februari 1895 is bekeurd, en dea 25eUn Maart d. a. v. is veroordeeld lo. wegens he invoeren van vleeech, zonder voorzien te ziju van een duidelijke schriftelijke aaswijzing van den persoon voor wien het bestemd is; 2o. wegens bet niet on middellijk naar bet keuringslokaal brongen van in gevoerd vleeech, en 3o. wegens bet als vleeechver voerder niet aan de bevoegde ambtenaren op bui vorderiüg aanwijzen van al het vleescb, dat zich it zyn bezit of beheer bevindt. LEVIE REIJNEVELD, slager to Lisse, op deD 2den Februari 1895 is bekeurd, en den 25ston Maart d. a. v. is veroordeeld lo. wogeDS bot te Leiden voor een slager verecb vleescb invoeren anders dan bij geheeie of balvo dieren of bij stukken genoemd sub. b van artikel 8 der Verordening, en 2o. wegens het niet onmiddellijk (doeü) brengen van mgevoerd vleeech naar bet keuringslokaal. WILLEM FREDERIK MEIJER8, wonende Groeno- eteeg 40 alhier, op den 6d?n Februari 1895 ia be keurd, en den 25steu Maart d. a. v. is veroordeeld, wegens hot als slager voorbanden hebben van on gekeurd vleesch. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 6 April 1895. E. KIST, Secretaris. Marktberichten. Hoofddorp, (Haarlemmermeer), 4 April. Witte Tarwe f 4.76 f 5.50. Rogge ƒ3.90 a 4.25. Havei f 5. a f 5.50. Dnivenboonen f6.a f 6.20. Paarden booDeu f 4.75 a f 5.25. Ednm, 4 April. AaDgevoerd 87 stukken boter, pei l/s kilo 53 a 57 c., kipeierea f 3.25 a ƒ3.50 per 100 stnks. Hoorn, 4 April. Kaas. Aangevoerd 76 stapels, wegende 24 251 KG.; prijs: kleine ƒ28.50, commissie 25.50, middelbare ƒ23.60. Schiedam, 4 April. Noteering van de Make- aars. Moutwgn ƒ6.Jenever ƒ9.idem Amst. proef ƒ10.50 per Ned. vat en zonder fust, zondor de belasting. Spoeling commissie beden 1.20 por ketel. Noteering van den Brandersbond. Moutwijn 4V» a 4% per beot. et., zonder fust en zonder belasting. Granen. Gerst verkocht: Donau per 1950 Kilo ƒ110 6/w., Mixed-Mavs por 2000 Kilo ƒ122 contant. Ondertrouwd WILLEM DEN HOED EN FRANCINA ELIZABETH VERPOORTE, 2464 6 Getrouwd JAN GROEN KN GEZINA M. HULSHOFF, die, mede namens wederzy ische Familie, dank zeggen voor de vele blyken van belangstel» ling, bij hun huwelyk ondervonden. Amsterdam, 18gb_ Leiden, J 2456 9 Getrouwd: BERTUS J. YAN BERKEL en MATHILDA REHMANN, die, mede namens de familie, harteiyk dank zeggen voor de betoonde belangstelling. oXxa^x, j 5 APril 1895- 2457 8 Bevallen van een Zoon J. J. BOUVIJ Stallinga. Amsterdam, 4 April 1895. 2468 3 Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. C. H. YAN DER KAMP, geb. Ebberlek. Leiden, 5 April 1895. (Langestraat 73.) 2480 4 Per telegram ontvingen wy het treurig bericht uit Batavia van het overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader den Heer W. H. VAN DER PUTTEN. Uit aller naam, Mevr. de Wed. W. H. VAN DER PUTTEN, Leiden, 4 April 1895. Groenevkld. Eenige kennisgeving. 2459 8 Heden overleed, na een smarteiyk en geduldig ïyden, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zustor, Behuwdzuster en Tante Mejuffrouw SIJBREGTHA KOPPERS, Weduwe van den Heer JOHANNES VAN GAALEN, in den ouderdom van 69 jaren. Ook namens de Familie, J. A. KOPPERS. Leiden, 4 April 1895. (Ververstraat No. 16.) 2478 10 Voor de vele en hartelyke blyken van be langstelling, betoond zoowel by de ziekte als by het overlyden van onzen geliefden Echtge noot en Vader den Heer ARIE MARTIN US SOET, betuigen wy onzen hartelyken dank. Het Agentschap wordt door myn Zoon op denzelfden voet voortgezet. Wed. A. M. SOET v. d. Zeeuw. Leiden, 5 April 1895. 2476 9 DANKBETUIGING. Ondergeteekende brengt hier openiyk zyn welgemeenden dank aan zyne geachte Patroons do Heeren A. VAN DER MARK en ZOON, voor het flinke biyk van waardeering, onder vonden by gelegenheid, dat hy 25 jaar in hun dienst was. Ook dankt hy zyn Kameraden. 2469 8 W. F. v. TONGEREN. By ons vertrek naar Pretoria (Transvaal) brengen wy door deze aan onze Vrienden en Bekenden, die wy niet persooniyk hebben kunnen bezoeken, onze innige en welgemeende groete. A. ROOS en Eclitgen. Aan boord v. h. stoomschip Fantallon Castle. Engeland, 5 April 1895. 2454 7

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3