Burgerlijke Stand. In de zitting van gisteren van den ge- dm enteraad van Utrocbt werd voortgezet de bi handeling van hot rapport over de vraag, in hoeverre het wenschelyk is eene bepaling in do bestekken der gemeente op te nemen omtrent maximum-werktijd en minimum-loon. Ingekomen was deze motie vaD mr. Van Bolhuis: „Do Raadbesluite B. en Ws. te ver zoeken te trachten bepalingen te ontwerpen en aan den Raad voor te dragen, krachtens welke, bijwyze van proef, in de eerste daar voor naar het oordeel van B. en Ws. ge schiktste werken, welke bij aanbesteding door de gemeente zullen worden uitgevoerd, de arbeidstijd worde bepaald tot een maximum van elf uren per dag (met zoodanige uitzon doringen als de aard van het werk zal ver- eischen) en het loon der aan die werken gebezigde werklieden zoodanig worde bepaald, dat het niet dale beneden het normale week loon, dat als minimum in elk ambacht te Utrecht wordt betaald." Tovens haddon do leden der meerderheid in de commissie eene gedrukte missive aan de Jeden van dtn Raad doen toekomen, waarin zij de beteekenis van het voorstel van mr. Van Boibuis uiteenzetten. Dat voorstel is te splitsen in twee deelen: a aan B. en Ws. op te dragen het ontwerpen eener regeling van arbeidsdurenb. aan B. en Ws. hetzelfde op te dragen omtrent loon, een en ander bij wijze van proef. De heer d'Aulnis lichtte nader in eene zeer uitvoerige rede zijn standpunt en dat der meer derheid toe. De heer De Louter releveerde, dat wljj hier niet alleen te doen hebben met de oeconomi- sche quaestie, doch ook met de moreele (vraag en aanbod). Het voorstel van mr. Van Bolhuis kwam spr. aannemelijk voor, omdat de aanneming getuigenis zal afleggen, dat men deze zaak niet in den doofpot zal doen. Mr. Van Bolhuis maakto zijn voorstel tot eene motie van orde en bracht hierin de vol gende wijzigingen: a. het onderzoek door eene commissie naar de mogelijkheid; b. in afwachting naar de resultaten van het onder zoek de beraadslagingen te schorsen. Over deze motie werd het woord gevoerd door den beer d'Aulnis, die hierin eene poging zag om het rapport ter griffie te doponeeren, waarom hij tot verwerping concludeerde. De heer Royaards van den Ham zeide tegen te zullen stemmen; bovendien, zeide hy, is de motie niet zuiver, omdat zij to ver strekt. De heer Van Asch van Wyck zeide tegen te stommen, omdat zij den arbeidsduur aan het loon koppelt; spr. was wol voor het eerste, doch niet voor het tweede. In stemming gebracht, werd de motie des hoer Van Bolhuis verworpen met 19 tegen 12 stemmen. Principiöel is hiermede de zaak geëindigd, waaraan drie zittingen zijn besteed. Besloten is dus om aan B. en Ws. geene opdracht to verleonen om in zake maximum- werktyd en minimum loon iets te doen. De zaak is alzoo gobleven zooal3 ze was. Men schrijft aan het „Utr. Dbl." uit Rotter lam Onlangs meldde ik u, dat het tooneol- gezelschap van de heeren Do Vos en Van Korlaar waarschijnlijk zou ontbonden worden. Later werd door andero bladen verzekerd, dat deze hoeren de directie aan den Tivoli schouwburg zouden blijven voeren. Thans evenwel zie ik mijn bericht bevestigd, daar do heeren De Vos c. s. aan hunne artisten hebben medegedeeld, dat do eigenaars van dezen schouwburg eischen hadden gesteld, die zy niet konden inwilligen. Do zaak is, aat do Tivoli-maatschappij geen geluk op hare onderneming beeft. De voor stellingen in den wintertuin zijn reeds gestaakt moeten worden, omdat er weinig of geon publiek kwam. Moest nu ook de schouwburg aanzienlijk minder pacht opbrengen, hoe zou dan de Maatschappij staande kunnen blijven? En do heeren Do Vos en Van Korlaar, die in den laatsten tijd voor bijna leege zalen spelen, kunnen niet meer de pacht betalen, die zij tot dusver opbrachten. By de verkiezingen in het groot-waterschap van Woerden is in het 2de district, hoofdplaats Bodegrave, tot hoofdingeland-plaatsvervanger gekozen de heer J. A. Van Ghosel Grothe, terwijl in het 3de district, hoofdplaats Waarder, voor hoofdingeland eene herstemming plaats moet hebben tusscben de heeren H. Do Brufin en H. Van Ingen. In het 5de district, hoofdplaats Zegveld, zfin gekozen tot hoofd ingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger res pectievelijk do heeren' G. G. De Kruijf en J. B. Van der Wind en in het 6de district, hoofdplaats Kamerik, tct hoofdingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger respectievelijk de heeren F. Van Oostrum en jhr. mr. J. L. A. Mei vil van Carnbee. De „Oranjebond van Orde" heeft besloten tot het nemen van een eerste proeve tot eigen lijke heide-ontginning door de stichting van vijf boerderilen op een perceel heidegrond, in de Worminger Mate, te Apeldoorn, gelegen. De grond werd door den bond gekocht van de Mark, nadat de ryks landbouw leeraar voor Gelderland dien had onderzocht en voor het doel had goedgekeurd, en nader door water passen was gebleken, dat goede afwatering verzekerd kon worden. Het plan der boerderijen werd vastgesteld, nadat het ontwerp door den bouwkundigen adviseur was beoordeeld, en tot uitgifte der vijf perceelen in erfpacht werd besloten na ingewonnen adviezen en beraadslagingen over do verschillende wettelijke vormen. Men mag dus verwachten, dat ook deze stichting van den Oranjebond zal worden wat het hoofdbestuur er zich van voorstelt. Er is gelegenheid om voor vijf flinke boe rengezinnen niet slechts oen middel van be staan, maar ook een goede toekomst te ver zekeren, daar do erfpachts-canon laag zal worden gesteld. Deze gelegenheid is te danken aan hot fliok optreden en de toewijding van de kwart gulden vereeniging der Nederlandsche Vrou wen, die dus in haar kort bestaan den Oran jebond nu reeds in staat stelde, de gronden aan te koopen. Dat ook de gelden voor het bouwen nu spoedig gevonden zullen worden, behoeft niet te worden betwijfeld, nu bij deze stichting alle bezwaren vervallen, die terecht of te onrecht dan tegen de beide stichtingen van „bescheiden heide geluk" (arbeiderswoningen uiet grond in eigendom) worden aangevoerd, bezwaren, van welker gegrondhei 1 echter aan het bestuur nog niets gebleken is. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat te vervullen is de betrekking van leeraar in de scheikunde en natuurlijke historie aan de Rijks hoogere burgerschool met 3-jarigen cur sus te Zalt Bommel. Jaarwedde 600. Zij, die in aanmerking wenscben te komen voor de vervulling dezer betrekking, gelieven zich vóór 17 April aan te melden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, dr. W. B. J. Van Eyk, te 's-Gravenhage. Sts.-Crt De toestand van den wethouder van Haarlem, den heer M. O. De Kanter, in het gasthuis wegens brandwonden verpleegd wor dende, is zeer gunstig. Gisteren deed hy een rijtoer en hy hoopt weldra weder in functie te treden. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 4 April van Genua; de „Drente" vertrok 4 April van Rotterdam naar Batavia; de Deucalion", van Amsterdam en Liverpool naar Java, arriveerde 3 April te Singapore; de „Laertes" van Am sterdam en Liverpool naar Java, vertrok 3 April van Algiers; de „Veendam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 4 April Lizard; de „Prinses Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 4 April Perim; de „Werkendam", van Nieuw-York naar Rot terdam, passeerde 4 April Dover; de „Obdam" arriveerde 3 April van Rotterdam te Nieuw- York; de „Orestes", van Singapore naar Amsterdam, arriveerde 3 April te Portland; heeft de reis voortgezet. By koninklyk besluit is beDoemd: tot adjunct-com mies by het departement van buit. zaken de heer G. J. Byn, dusver eerste klerk aan dat departement. Ingetrokken hot kon. besluit van 24 Jan. 11,, voor zooveel betreft de benoeming van G. J. Yan den Berg tot plaatsvervangend heemraad in het polderdistrict Neder-Betuwe, provincie Gelderland. Met ingang van 16 April a. s.lo. de kapitein der mariniers J. W. Van Riel op pensioen gesteld, onder toekenning van een pensioen van /"1099 en eeno verhooging, ingevolge art. 1 c dor wet van 1 April 1875, ten bedrage van ƒ75 'sjaars; 2d, be vorderd tot kapitein der mariniers de 1ste luitenant P. J. Van Trooyen, van het corps. Aan P. J. Stoop, weduwo van den gewezen ontvanger der successierechten L. P. LeSage ten Broek, een pensioen verleend van 903 's jaars. Bonoemd tot directeur der dir. bel., inv. en acc. to Groningen, A. O. J. Schindler, inspec teur der dir. bel., te Amsterdam, lsto kantoor, en tot ontvanger der dir. bel. te 's-Graven- hage, 1ste afd., C. M. Visser, ontv. dor inv. en acc. to Delft. TWEEDE MAKER. De arrond.rechtbank te 's-Gravenhage. In de Meiuorie van Toelichting van het wetsontwerp tot nadere wyziging der wet tot vaststelling van do klassen en samen stelling eer arr.-rechtb. enz., strekkende tot uitbreiding van het personeel der arr.-rechtb. te 's Gravenhago, zegt de minister van justitie dat eene geringe uitbreiding, gevoegd by eene gewyzigde regeling van werkzaamheden, vol doende zyn om eeno spoedige afdoening van zaken te waarborgen. Het ligt in de bedoeling der rechtbank het daarheen te leiden, dat een der nieuw te benoemen rechters tot tweeden rechter commissaris, belast met de instructie van strafzaken, zal worden benoemd en deze rechter commissaris en diens ambt genoot beurtelings eenmaal 's weeks in hare eerste kamer zitting te doen nemen. De Haag- sche Rechtbank wordt alsdan samengesteld als volgt: 1 president, 1 vice-president, 7 rechters, 1 officier, 2 substituut officieren, 1 griffier en 2 substituut-griffiers. Gr e in e n g- d Nieuws. Men verzoekt ons te willen mel- den dat de muziekuitvoering, welke jl. Zaterdag avond voor de Volksleeszaal door de leden van „A. D. V. E. N. D. O." gegeven is, geheel welwillend door haar was aangeboden. Voor het kantongerecht te Haar lem stond deze week terecht J. Van de Velde, oud 70 jaar, magnetiseur, wonende in de Korte Jansstraat aldaar, ter zake van het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde en het verkoopen van geneesmiddelen, zonder daartoe bevoegd te zyn. De man werkt met een somnambule; en de eerste getuige gaf de volgende bescbryving van een codsuU. Don 18den September kwam zekere Van Dugteren, onbezoldigd Ryksveldwachter te Beveiwyk, by Van do Velde. Deze vroeg hem wat er van zyn dienst was, waarop Van Dugteren verhaalde dat hy aan maagpynleed en genezing by hem kwam zoeken. Van de Velde nam hem daarop rnedo naar eene kamer, waar de somnambule vertoefde. Deze word door den magnetiseur in slaap gebracht, waarop Van Dugteren zjjn rechterhand in die van haar moest leggen. Van de Velde deed daarop uit een boek verschillende vragen, die de somnambule beantwoordde. Op zyn vraag hoe het met de maag gesteld was, gaf zy ten antwoord, dat zich daaraan 3 zweren bevonden, die gevaarlyk konden worden voor den lyder. Nu werd er geraadpleegd welke middelen daartegen moesten worden aangewend. De somnambule gaf ze op en af en tos vroeg Van de Velde of ook dit of dat niet goed zou werken, waarop zy dan steeds een toestem mend antwoord gaf. Ook af en toe vatte Van de Velde zelf de hand van den patiënt. Dit alles had zoowat een uur geduurd, toen de somnambule weer wakker werd en de kamer verliet. Daarop ging Van do Velde de recepten acbryven: Van Dugteren moest daar maar mee naar Van Gulik gaan; die zou ze wel voor hem gereed maken. Echter zeide V. d. V. nog een geneesmiddel te hebben, dat by de apothekers en drogisten niet te verkrygen was, omdat daarin geheime bestand deelen waren. Hy wilde het daarom Van Dugteren, wanneer deze het wenschto, wel leveren. Van Dugteren wenschte dit en kreeg daarop een halve flesch kalk water, zooals later bleek, en een paar doosjes pillen, met gedrukte gebruiksaanwyzing. Na afloop van het consult moest de patiënt ƒ2.50 be talen, benevens 1.25 voor geleverde medi- cyneD. Toen Van Dugteren dit betaald had, werden de geneesmiddelen voor hem neerge zet, hy nam ze op en maakte zich daarna bekend als onbezoldigd Ryksveldwachter. Ook de somnambule werd in deze zaak als getuige gehoord. Zy verklaarde echter, dat zy, zoodra ze onder den invloed van den magnetiseur was, niet meer kon zeggen wat er met haar gebeurde en zoo wist ze dan van de zaak zelve ook niet veel. Van de genees middelen, die ze had gezegd dat goed voor den patiënt waren, kende zy de meeste zelfs niet by name. Het O. M. eischte 2 geldboeten van f 25 en van ƒ5, subsidiair 8 en 2 dagen hechtenis. De beschuldigde droeg daarop zyne ver dediging voor. Hy zeide alleen uit zuivere menschenliefde zy'n vak als magnetiseur uit te oefenen. Alleen uit noodzaak deed hy zulks. Personen, die maanden, soms jaren onder behandeling van een dokter geweest zyn, en geen baat hebben bevonden, kwamen by hem en vonden baat. Zulke personen be handelde hy alleen en hy meende dat als mensch te moeten doen. Hy bejammerde het, dat do wetenschap nog zoo vyandig was togen het magnetisme. Van verdienste was geen sprake; hy was als magnetiseur arm geworden, omdat hy niet alleen vele patiënten met zyne wetenschap, doch ook stoffeiyk had geholpen. De uitspraak is bepaald op over acht dagen. De Haarlemsche rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak van Emma Rike, beschuldigd van de reeds vroeger door ons vermelde zware mishandeling van een kind, en veroordeelde haar tot twee jaren gevan genisstraf. Joh. De Vo8 en Dirk Joh. Van Alphen, beschuldigd van diefstal in de suiker fabriek to Halfweg, werden door de Haar lemsche rechtbank veroordeeld ieder tot ander half jaar gevangenisstraf. Nadat gistermorgen tusscben Schiedam en Delftshaven een tramtrein is ontspoord, schynt de dienst in de war ge rakt. Vermoedelyk ten gevolge van die verwarring zyn gistermiddag naby Schiedam twee treinen van de Rotterdamscbe Stoomtramwegmaat- schappy tegen elkander gereden. Een passagier sloeg van een dor wagens en werd ernstig aan het hoofd gewond. Hy werd per rytuig naar het Schiedamsche zie kenhuis vervoerd. Op den Ryn, by Amerongen, is een schip met ongeveer 5000 HL. stoomkolen gezonken. Het schip, dat verzekerd was, zit buiten het vaarwater en komt alleen met den achterstoven boven den waterspiegel uit. Aan de familie E., te Utrecht, is door het departement van marine kennis ge geven, dat hun zoon, de marinier 2de kl. E., als drenkeling is gevonden in de nabyheid van het eiland Terschelling. E., die sedert een viertal maanden by het corps als vermist werd gevoerd, moet op de een of andere manier buiten dienst in het water zyn geraakt en alzoo noodlottig zyn verdronken. De ouders, die ook van de ver missing otficiëel kennis droegen, hadden hoop, dat hy te eeniger tyd als deserteur zou terug- keeren, maar die hoop bleef ydel. Het lyk, dat in verregaanden staat van ontbinding ver keerde, werd, nadat zyne identiteit was be wezen, onverwyld begraven. Gisteren vond meninhetduin te IJmuiden het lyk van een 25- a 26 jarig jongmensch, dat daar vermoedelyk 10 a 12 dagen gelegen heeft. Een revolver, waaruit 2 schoten gelost waren, lag in de nabyheid. Een kogel was door de hersenen gedrongen. Op de borst van het lyk was het portret van eene vrouw gehecht. De Groningsche rechtbank heeft Gustav Muller, groothandelaar, wegens het in omloop brengen van valsch handelspapier, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Utrecht h e e ft Jan Meerwyk, van Ede afkomstig, wegens diefstal met braak en inklimming in de woning en ten nadeele van R. Bos, te Scherpenzeel (Gelderland), tot drie jaren celstraf veroordeeld. Onder leiding van den districts inspecteur der N.-A. S.-M., den heer J. E. Kroos, 2yn deze woek van Groningen en Leeuwarden ruim 100 personen vertrokken, om de reis naar Amerika te aanvaarden, terwyl voor de oerstvolgende afvaarten zich weder velen tot vertrek daarheen gereed maken. Vier Harlinger slagers hebben den prys van het rundvleesch met 10 cents en drie andero met 15 cents por KG. ver laagd, terwyl twee het kalfsvleesch met 20 cents per KG. verlaagden. Te Schellingwoude had buiten don afsluitdyk een ongeluk plaats. Do persoon J. Versluis geraakte tusschen de stoomlier op den elevator van de firma "Wiegerink en Terwind. en was terstond eon luk. De over ledene, woonachtig te Brandwyk, was pas gehuwd. Uit Meppel schryft men: Een boerdery aan den Leggelooër straatweg is met alles wat er in was in de asch gelegd. Ook twee koeien kwamen om. Vermoedelyk is kwaadwilligheid in 't spel. Het huis was verzekerd. De bouwmanswoning van K. Schel ling, te Klaaswaal, is afgebrand. De in den stal aanwezige paarden en koeien zyn in de vlam men omgekomen. Terwyl de 2 3 j a r i g o J. v. d. B. zich gisteravond op een der kaden van de ten ge volge van den hoogen waterstand ingeloopen uiterwaarden langs de Lek te Kuilenburg be vond, had hy het ongeluk voorover te vallen, met het treurig gevolg, dat hy verdronk. Ter Pa asch-pa ardenmarkt te Amersfoort werden aangevoerd 280 paarden, 30 hitten en 10 veulens. Voor paarden werd besteed 80 a 400. By de aanwezigheid van enkele vreemde kooplieden werd redeiyk handel gedreven. Een ernstig ongeluk is aldaar gebeurdter wyl de loodgieter Y. H., een oppassend man, gehuwd en vader van vier zeer jeugdige kin doren, een ladder beklom, brak deze, met bet treurig gevolg, dat H. naar beneden stortte en zoo onzacht mot den grond in aanraking kwam, dat hy onmiddoliyk den geest gaf. De man was niet tegen ongelukken verzekerd. Te Hoogeveen is het bericht ontvangen, dat het vaartuig van G. Voerman op de Linge door eene stoomboot is aango varen en gezonken. Do schipper met zyne vrouw zyn gereddoch de knecht, Jacob Slot, is verdronken. Op een postzegelveiling te Lon den zyn dezer dagen voor eenige exemplaren aanzienlyke pryzen besteed. Twee postzegels van Britsch-Guyana, een groene van 8 cents en een oranje van 4 cents, brachten 1450 op. Twee andere 4-cents zegels van lichtgele kleur gingen ieder voor 725. Van andere zegels van dezelfde kolonie werden nog verkocht: een 4 cents blauwe van 1891 voor 100, een 12-cents lichtblauwe ƒ160, een S cents groene 240 en een ander exemplaar 290. Voorts werden verkocht een ongestempelde blauwe Sleeswyk-Holsteiner voor 36, oen rose 01 denburger van 1855 voor 27.50. De geheele veiling bracht 7200 op. De Jongste storm, die zoover- schrikkelyk over Engeland heeft gewoed, heeft bovenal op Sandringham, het schoone bulten- verblyf van den prins van "Wales, vreeselijk huisgehouden. Jaren zullen er moeten ver- loopen, vóór dit antieke domein zyn vroeger voorkomen zal hebben teruggekregen. Meer dan 2000 boomen, voor het meeren- deel zeer oude en van historische waarde, zyn ontworteld; een afsluitmuur van 20 voet hoogte is over eene lengte van 35 meter ten gronde geworpen. Op het nabygelegen buiten Rising Castle zyn 3000 boomen omgewaaid. KOLONIËN. BATAVIA, 1 tot 8 Maart. Het is vaak gezegd, dat wy van geluk mogen spreken, hoe het tydens de Lombok expeditie in de overige streken van den archipel rustig is gebleven, daar men anders er toe had moeten komen de hoofdplaatsen van troepen te ontblooten. Do gelukkige rust ïykt maar schynbaar geweest te zyn, voor waarheid aannemende wat de N. V. weet te verhalen, onder voorbehoud echter, dat het blad er niet geheel voor durft instaan. Gedu rende de expeditie moet in Bagelen, en wel in de afdeeling Wonosobo, een geestóry'very hebben plaats gehad, die door een toeval werd ontdekt en in haar geboorte gesmoord. Dat gelukkige „toeval" altydl Het blad ver wondert er zich over, dat geen der groote bladen er iets van vernomen heeft. Nu, ons doet het dat zeker niet. Dezelfde Lombok expeditie heeft genoeg geleerd van de opvat ting, die men in regeeringskringen van „publi citeit" heeft. (Bat. Nbl.) Door den gouverneur-goneraai van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel departement Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst, aan den Raadsheer in het Hooggerechtshof van Ned.-Indië mr. J. H. Abendanon, wordende hij in verband daarmede eervol uit zijn ambt ontalageD, en aan den onderwijzer 1ste kl. bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen W. Van der Veen. aan laatstgenoemde met ingang van 4 April 1895. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 's lands dienst, met ingang van '2 April 1895, de resident van Bantam J. A. Velders, onder dankbetuiging voor de langdurige en trouwe diensten, door hem aan den lande bewezen; eervol uit 'slands dienst, wegens volbrachten diensttijd, do opz. 1ste kl. bij de exploitatie van staatsspoorwegen op Java M. W. Roggeveen; op verzoek eervol uit zijn betrekking, dë commies op het res.-kantoor te Koepang (Timor en Onderhoorigheden) L. Bax. Benoemd: Tot opz. lsto kl. bij den aanleg van staatsspoorwegen, de opz. 2de kl. D. H. K. Mentel. By den posf-^en telegraafdienst. Ontheven: Van hot beheer van het kantoor te Domak en overgeplaatst naar Semarang, de commies 3de kl. Ch. W. M. Palm. Benoemd: Tot chef van het kantoor te Telokbetong de commies '2de kl. W. L. Chevalier te Weltevreden; tot chef van het kantoor te Demak, de commies 2de kl. J H. C. Oudhoff te Semarang. V e r 1 o e n d: een tweejarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den contr. 1ste kl. bij het binnenl. Lestupr pp de bezittingen buiten Java en Madoer» fejVau Weert. VerleBid: Een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst met ingang van 15 Maart 1895, aan den commies lsto kJ. bij den post- en telegraafdienst, J. P. J. Cabri. Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens ziekte, met ingang van 2 April 1895 aan den directeur van 's lunds Pantentum te Buiten zorg dr. M. Treub; wegens langdurigen dienst aan don ass.-res. van Toba en Siliudoeng, res. Tapanooli (Padangsche Bovenlanden) L. C. Welsink. Opgedragen: Aan den ambt.-landbouw- acbeikundige bij 's lands Plantentuin te Buiten zorg dr. P. Van Romburgh, om nevens de aan zijn betrekking verbonden werkzaamheden, bet behoor over gemelde inrichting waar te nemen voor den duur van het aan dr. M. Treub voor noemd verleend eenjai ig verlof. Bij het Blnnenlaudsch Bestuur op de bezittmgen buiten Java en Madoera. In het Gouvernement Sumatra's Westkust. Verplaatst: Van de hoofdplaats Padang naar Painan, ter beschikking van den ass.-res. aldaar, do ambt. voor den burg. dienst A. A. BurgdorfFer. Gesteld: Ter beschikking van den ass.-res. voor de politio te Padang de ambt. voor den burg. dienst H. F. Van Os. Bij de Staatsspoorwegen op Java, Ontslagen: Op verzoek eervol uit zijn be trekking de tijdelijke machinist 3de kl. H. Polak. Benoemd: Tot tijdelijken '2den commies de tijdelijke 3de commies H. N. Hommes en tot 3don commies de betaalmeester E. Cli. Paul. Oepartement van Oorlog. V orleend: Een jaar verlof naar Europa wegens langdurigen dienst aan den kapt. dei art. M. 11. Vis. Ontslagen: Eervol als commandant der tweede militaire afdeeling op Java, de geneiaal- majoor der inf. M. Segov. Benoemd: Tot chef van het wapen der inf. tevens chef van de 2de afd. van bet departement van oorlog in N.-I., met ingang van 15 Maart 1895, de generaal-majoor der inf. M. Segov voornoemd. Bevorderd: Tot majoor bij bet wapen der art. de kapt- G. F. Beer; tot kapt-kwartierm. bij de mil. adm., de 1ste luit.-kwartierm. W. F. H. Schoenmaker. Bevorderd: Toó lsten luit. bij bet wapen der inf. do '2de luit. C. Korfmacher. Verleend: Twee maanden verlof naar Tosarie (Pasoeroean) wegens ziekte, aan den kapt. der inf. J. Reerink. Overgeplaatst: Als kwartierm. van bet garnizoen te Palembang, do '2de luit.-kwartierm. te Batavia H. K. A. Hamakers. Ddpartement va ar ine: Belast: Met de waar neming der betrekking van 2don bewaarder bij do marine-magazijnen te Soerabaia, de commandeur voor het vak van scheepsbouw bij bet Marine- établissement aldaar, W. Van Hartingsveldt. Opgave van passagiers, van Batavia vertrokken per stoorner .Prinses Marie," kapt. D. Hubert, naar Europa: off. van gez. 1ste kl. dr. C. J. H. H. Mackay, gepens. kapt. inf. D. Van Zomeren, lste luit. inf. J. F. Ter Bruggen Hugenboltz met echtg., luit. ter zee '2de kl. H. E. Baron Van Asbeck, kapt. art. W. H. Vis met echtg. en 1 kiüd, mevr. de wed. Roluts gcb. J. H. W. A. N. Ramaor, de beer J. J. J. Maaldrink, mevr. S. C. Snetblage geb. Du Rieu en 3 kinderen, adelborst lste kl. A. Van dor Sluijs, lste luit inf. jhr. A. W. Van Uolthe met echtg., mevr. L. A. Du Moulin, de heeren B. E. E. Aubry, II. J. Ten Seldam, F W. C. Kloron, H. J. W. Grimborg, A. G. J. Baars, W. A. J. Van den Berghe, K. F. L. T. KiUger, G. G. Benninger en zoon, 0. Van Eek, Hr. Ms. militairen en schepelingen; naar Padang: B. J. Peis mot echtg. en 2 kin deren, militairen paardenarts J. Van de Velde, ing. lste kl. Groeneineijer met echtg. en 4 kin deren, zeeofficier Van den Bosch; president der Java-Bank D. Groeneveld. KOUDEKERK. B e v a 11 enM. Scnellingerboudt geb. Van der Hoogt D. Overleden: W, Rodenburg, echtg. van J. Touw, 74 j. M. Roos 13 m. Gehuwd: W. De Vogel jm. en M. v. Ginboven jd. LEIDERDORP Bevallen: G. Hol geb. Heems kerk Z. W. L. Reuee geb. Groene woud Z. L. Brouwer geb. Grauweiman Z. W. C. Evers geb. Visser Z. J. Rasser geb. Soer D. J. v. d. Laan geb. De Haan Z. H. M. Van Hees geb. Van den Nieuwenbof Z. A Van der Hoogt geb. Kramer Z. Overleden: G. J. Hol Z 5 d. NIEUWKOOP. Bevallen: H. O. Van Diomen geb. Kromwijk D. H. Van Wijngaarden geb. Van Zadelhoff Z. Overleden: T. Tennisse, echtg. van J. Ouwerkerk, 82 i. J. Bol Z. 11 m. OUDSHOORN. Bevallen: J. Do Jong geb. Hage Z. KEEUWIJK. Bevallen: C. Streng geb. Boere Z. T. Verbeek geb. Oppelaar Z. J. Van Vliet geb. Schouten D. M. Kompier geb. Sluis D. G. Heemskerk geb. Boere Z. G. Hoogerdnk geb. Hofland Z. SASSENHEIM. Geboren: Margaretba Cornelia, D. van Jacob Bouwmeester en G uurtje Maria Ciggaar. Gehuwd: Martinus Warmerdam 29 j. met Catbarina Beijk 34 j ZYVAMMË&DAM. Bevallen: S. J. C. Van der Wal geb. Den Hertog Z. Overleden: A. Mak Z. 2m. C. PlakZ. 69 j. WOUBRUGGE. Bevallen: P. Van der Geest geb. Hoogenboom D. W. Van Dam geb. Van der Knaap Z. M. Zevenhoven geb. Bosdam Z. P. M. Hoogeveen geb. Van der Salm D. M. Vromans geb. De Kwaasteniot Z. W. Schijf geb. Roos Z. C. Berg geb. Schrama D. A. Baak geb. Van Eeuwijk D j Overleden: J. v. d. Zwam Z. 28 d. UITLOTINGEN. Taleie voor Volksvlijt 1867. 1 April. Serieün: 38 537 689 774 860 921 1300 1344 1860 1990 2060 2240 2453 2456 2697 2840 3012 8155 8308 3334 3827 3914 3992. Premietr. 1 Mei. Marktberichten. Leiden, 5 April. Tor markt werden hedon aan gevoerd: Stieren 16 stuks ƒ110 a 805. Kall en Melkkoeien 440 etuke ƒ120.a ƒ250. Yarekoeien 84 stake ƒ95 a ƒ200. Vette Ossen en Koeien 130 stuks ƒ128.a ƒ818.Gras kalveren etaks a Kalveren (vettoj 49 stuks ƒ31.— a ƒ82.Kalveren (magere) 171 stuks J 4.a ƒ12.—. Hamele (vette) stuks a Hamels (magere) stuks a Schapen (vettoj 20 stuks ƒ16.a ƒ30. Schapen (woide) 89S stnks ƒ14.a ƒ26.Lam meren (magere) stake a Lam meren (vette Jarige) stuks a Varkens (magere) 256 stuks ƒ16.a 30. Varkens (vette) stnks a Varkens (biggen) 264 stnks ƒ4.a ƒ9.Paarden stuks a Veulens stuks a Ter markt aangevoerd: 670 runderen, 220 kalveren, 918 schapen, lammeren, 256 varkens, 264 biggen, paarden en venlens. Ter wekelrjksche Kaasmarkt aangevoerd 14 partjen. Besteed werd voor Gondsohe Kaas van ƒ16.tot 23.Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 150 KG. tot Edammer Kaas (2de qnal.) ftot Aan de Stadswaag gewogen 10 partijen, 502 stuk* kaas, wegende 2319 KG.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2