Beurs van Amsterdam. 19 j. - A. J. - II l. a 05 J, ieman. wieteni Z. P. Van Ver- 74 1 geb. J' H. itgen. - W. citon ■asij- H der j ro. geb. f- I HI. W. tiet Hot spreekwoord dat „April- lotje zoet nog wol eens geeft een witten hoed." is weer bewaarheid geworden. Hedenmorgen toch en ook overdag hagelde en sneeuwde hot soms, by een vry scher pen noordenwind. S Te Amsterdam heeft een ongeval b. Vanaan do Ceintuurbaan dicht by de Ferdinand- Bolstraat plaats gehad. Men was daar sinds eonigen tyd bezig een ry nieuwe huizen weer vliegensvlug uit den grond op te doen schieten. Twee dier luchtig gebouwde woningen zyn gisternamiddag om kwart over vyven, zonder dat men gissen kan door welke onmid dellijke oorzaak, plotseling in elkaar gestort. Geen storm of eensklapsche windvlaag zelfs, geen gasontploffing, geen aardbeving, ja zelfs is er, zoover men kan nagaan, geen dronkeman, die zyn draai wat kort nam, by ongeluk tegen aan gcloopen. Maar de werklieden in het huis, dat weldra No. 127 zou worden, hoorden in eens een vervaarlijk gekraak. Een, die by een venster aan T werk was, zag den achtermuur Y>n van No. 129 meer dan een meter uitbuigen. Ze hadden nog juist don tyd, om overhaast do woning te verlaten, toen stortte No. 129, wgarin zich niemand gelukkig bevond, in elkaar en nam in zyn val No. 127 geheel mee. No. 129 was onder één dak gezet met No. 131 door den eigenbouwer Zeven huizen. No. 127 was gebouwd evenals No. 125 door Velt man en v. d. Heuvel. Eenige des kundigen, zelf aannemers, die op het terrein waren, verklaarden, evenals enkele werklieden, dat de vt-rmosdelyke oorzaak van het ongeluk gezocht dient te worden in den onvoldoenden toestand der fundamenten. Halfgebakken steen tjes nemen ze d'r voor, die misschien 48 uur in den oven zyn geweest. En de buren zeiden, dat ook de bouwer de fundamenten niet erg vertrouwd had, en ze kort geleden nog wat Sad laten versterken. Maar niet genoeg, naar gezegd werd. Ook wees men aan, dat No. 131 Wreeds sporen van verzakking begon te ver- ;toonen en misschien ook wel mee gaan zou. No. 125, waarvan de voormuur een flinken knak beet heeft, en op zyn minst een palm uitbuigt, is al met een aantal stevige „juffers" gestut. De tusschenmuur schynt het eerst bezweken te zyn. Maar de stedeiyke bouwopzichters ontkenden, dat de huizen slecht gebouwd waren. Ze meenden, dat zoo iets altijd gebeuren kon en volstrekt niet tegen de manier van bouwen pleitte. „D'r zit haast geen kalk op de stee nen," zeiden de omstanders, maar de bouw- opzichters vonden het heel hatuuriyk, dat de kalk er af gevallen was by den smak, dien de steenen gedaan hadden. Het was een heele ravage. Een hooge stapel planken en steenen, hier en daar een trap of een geknakt raamkozyn er uit stekend, netjes g doorgebogen plafonnetjes, die aan een kant nog aan den lusschenmuur vastzitten, een berg steenen tot midden in de broedo straat. Van het achterhuis van 127 staat nog een uitbouw rechts omhoog. Wat die bouwerQ wel een weinig schynt te karakteriseerenmidden in den rommel lag een ook naar beneden gevallen glazen deur. De vensters waren nog heel. Het glas was sterkor dan het huis. Men moest do huizen maarliever van glas bouwen in 't vervolg. {Tel) De gemeenteontvanger van Twel- loo, de heer Klein Neulting, en de gemeente bode Witteveen zyn gisteren op noodlottige wyze om het leven gekomen. Zy waren naar Voorst geweest om belasting te innéh, en keerden in een huurrijtuig van den hotelhouder ■Beermans naar Twelloo terug. Op den straat weg van Deventer naar Apeldoorn gekomen, Hpchrikte het paard, vermoodelyk voor een rietdekker, die daar op een dak aan het werk was; het deed eon zysprong, zoodat het rijtuig in een kolk naast den weg terecht kwam. De voerman wist zich nog to redden, maar de ontvanger en de bode verdronken. Ook het paard word later dood opgehaald. De gemeente- ontvanger vervulde nog slechts korten tyd zyne tegenwoordige betrokking. De bode Witteveen "laat vrouw en kinderen achter. BUITENLAND. DuttNchlaucL Nog steeds houdt men zich te Berlyn bezig y met hetgeen ten hove tydens het daar door jg den keizer gegeven Bismarck-diner is verhan- deld. Men verzekert, dat vóór het diner van officieuze zyde ter kennis van de anti-liberalo voorzitters is gebracht, dat de keizer do ge beurtenissen, die geleid hadden tot het ontslag van de voorzitters, niet ter sprake zou brengen. De „Germania," het katholieke hoofdorgaan, is nog steeds zeer tevreden en verklaart, dat het feestmaal, door den keizer ter eere van k. Von Bismarck gegeven, moet beschouwd worden als de voorbode van het herstel der goede betrekkingen tusschen den keizer en de voorzitters van den Ryksdag. I- De „Vossische Zeitung" is van een andere meening. Het liberale blad stelt zich op fen ander standpunt en moet tot zyn leed wezen erkennen, dat de organen van het Centrum gelyk hebben, wanneer zy beweren dat het Centrum geen nadeel heeft onder vonden van de jongste gebeurtenissen. Het Centrum - zegt de „Vossische Zeitung"-geeft den doorslag en noodzaakt de regeering, met de antiliberalen mee te gaan, terwyl daaren tegen de invloed der conservatieven en natio- naal-liboralen steeds vermindert. - De Duitsche keizer, zoo wordt uit Berlyn gemeld, heoft bevolen dat alle Pruisische regimenten een gedenkwaardigen datum zouden kiezen om den Fransch Duitschen oorlog te I vieren. Zij mogen by die gelegenheid hun vcoèsrero karn ••rad'n itnoodigen, die aan don oorlog bobben deelgenomen. Zwcflcii cn Noorwegen. Koning Oscar is van Christiania naar Slok holm vertrokken. Vóór zyn vertrek richtte de koning een scbryven tot den minister-president Stang (den conservatieven leider, die voorloopig het bewind voerde), waarin wordt medegedeeld dat hy het verzoek om ontslag, hetwelk door het ministerie is ingediend, nog niet kan aannemen. Zoolang de meerderheid in het „Storthing" (Volkshuis) haar houding niet wy^igt, gedoogt de positie des konings, als vorst van Zweden en Noorwegen, niet, dat hy zich ton tweedon male tot deze meerderheid wende. De grond wet dwingt den koning niet, een ministerie te kiezen uit de meerderheid. Armoiiic. De „Daily News" verneemt uit Konstanti nopel, dat de Porte een plan van hervormin gen voor Armenië heeft ontworpen op de vol gende grondslagen: Twee of drie provinciën zullen worden ver eenigd onder één of twee gouverneurs-generaal. Onder hen zullen vijftien jonge Armeniërs, die op de staats-opleidingssehool voor ambtenaren hebben gestudeerd, worden benoemd tot kaima- kans en tion Turken tot moetessarifs Ook zegt men dat de gouverneur generaal Turkan pacha, oud-gouverneur van Creta, of Chakir pacha, oud ambassadeur te St. Petersburg, zal zyn. Aan Von der Golz-pacha, een Duitsch officier in den dienst des sultans, zou de orga ni8atie van een corps gendarmerie, uit Chris tenen en Mahomedanen bestaande, worden opgedragen. Servië. Orde heerscht in Servië onder den geweld dadigen minister president Christies. Zyn laatste decreet verordent, dat de prefec ten hen, die tegen de candidaten der regeering opruien, wegens storing van de openbare orde, waarop twee jaren gevangenis staat, zullen gevangennemen. Er is dus wel kans, dat de verkiezingen ten gunste der regeeriDg zullen uitvallen. De gewezen koningin Nathalie van Servië is voornemens na Paschen voor den tyd van zes weken naar Servië te gaan en daarna naar Frankryk terug te keeren. In plaats van den afgetreden radicalen Servischen minister Georgevitch is tot minis ter van justitio benoemd de voorzitter van de rekenkamer Stefanovitch. TWEEDE StAMEK. Zitting van heden. {Per telegraaf.) Na bekrachtiging van do voorloopige rege ling der handelsbetrekkingen met Portugal, werd behandeld het voorstel tot schorsing van het invoerrecht op suiker in Ned. Indië. De heer Kolkman vroog dezelfde voorrech ten voor de Nederlandsche ny verheid door ook hare lasten te verminderen, b. v. door schorsing van de opcenten op de grondbelasting. Spr. toch betoogde dat dezelfde omstandigheden als voor Inciië gelden voor landbouw en industrie. De heer Gerritsen was togen kwijtschelding van suikerbelasting, een ware protectiemaat- regel, zoolang nog niet gebleken is, dat de fabrikanten met geringer pro Juctiekosten kun nen werken. Boter ware geheele afschaffing van het uitvoerrecht tegonover de premiën voor suikeruitvoer in Nederland met een ander aequivalent daartegenover. De Minister van Koloniën verdedigde de schorsing niet tor wille van do suikerfabri kanten, doch in het belang van de inlandscho bevolking, die tot dusver zoo groote voordee Ion trekt uit de suikerindustrio. Algeheel© afschaffing van het uitvoerrecht stuit af op het gemis van oen voldoond aequivalent, te vinden in nieuwe moeilyk op te leggen be lastingen. Do schorsing werd aangenomen met 69 tegen 5 stemmen, die der heoren Gerritsen, Kerdyk, Zyima, Sanders en Dobbelmann. Nog worden verschillende eenvoudige wets ontwerpen, o. a. dat nopons straataanleg by den Haarlemmerweg te Amsterdam, goedge keurd, waarna de Kamer zich weer aan het voorstel Hartogh tot vereenvoudiging der procesorde zette. Met 54 tegen 16 stemmen werd verworpen hot amendement-De Kanter ten aanzien van art. 104 (scheiding van nalatenschappen). Alle overige artikelen zyn goedgekeurd met eene kleine wijziging in art. 123. De eindstemming is bepaald op morgen na de pauze. De Kamer ging uiteen tot morgenochtend te 11 uren. De heer Ferf, lid van de Tweede Kamer, die reeds sedert het begin van Januari om gezondheidsredenen in het Zuiden van Frank ryk vertoefde, is in Den Haag hersteld terug gekeerd en was heden weer in de vergadering van het Parlement. Ïioord-Zuid-Hollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Leiden. Opbrengst in Maart. 1894 1895. Verschil. Reizigersf 6942.78s f G137.09 f805.69s Goederen 922.165 1177,06 -f- 254.89s Te zamen verv. f 7864.95 f 7314,15 550.80 Vorige maanden 12807.72s 13173.79s n 366,07 Very. eed. 1 Jan. 20672.67s f 20487.&45 f184.73 Diversen1841.47 1867.67s 26.205 Totale opbr.f 22514.14 f 22855.62 f 168. 2s Per dag-kilom. f 8.934 f T.67l~ f 0.063 Ofis<*iëelc Keuniygovhigcz Burgemecetor en We houders vju Leiden berinnoren bij deze den belangliobWndeD, dut Ingevolge de ver ordening va den 9den Januari 1368 (Oe j.centoblad No. 1) de Beestenmarkt en dw Kaasmarkt, io plaats van op Vrijdag den 12den April a. e. zullen worden gehouden op Woensdag den lOden te voren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 4 April 1895. E. KIST, Secretaria. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, dor wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad No. 95), tot regoliug van het toezicht bij het oprichten van inriciuiogen, welks gevaar, sclia io of hinder kannen veroorzaken; Brengen by deze ter algomeene kouuis dat door hen op lieden vergunning is verieetd aan H. G. VAN EGMOND en rechtverkrijgenden tot hot op rei) ten van eone smederij in het perecel Leven- daal No. 127, Burgemeester en Wethouders voornoemd, Lelden, F. WAS, Burgemeester. 1 April 1896. E. KIST, Secretaria. 4 April 1895. Staatsleningen. vor. Koers pCt koers. boden Ned., Cert. Nat. W. Schuld 0534 dito dito dito8 101 101% 101)4 101% dito Obl. dito 1S86-928^ 101% 101% Hongarije, Goudl. 1SS103 4 302)* Italië, Inschrijving 1862/81 6 83 81 Ocstonr., Obl. Pap. MeiiNov. 5 83 !4 81)4 81% dito Zilv. Jan.iJnli 5 Polen, Obl. Schatk. 1814 4 Ö0)4 91% Portugal, Obl. 18531384 met tickot i-' 100 8 25)4 25% id. Tabakslconïng. 4)4 88 87% Rusland., Binnonl, 1S94. 4 66 61% dïtol83 bij Rothschild Rb.625 4 93 M 98% dito Hopo&Co. 188990 GR. 625 -4 S89£ 98% Obl. Lccning 1867/69 i' 20 .4 101% 101% in Goud Leen. 1884 6 06)* Spanje, Pcrp. Schuld BuitonL 4 C9 63% Turkije, Douane Obl. 1886. 5 03)4 97% dito Geconv. Lccning Serie 0 2*1% Egypte, Obl. I ccning 1876 4 103% Mexico, Subsidie Bonds. 42% 41% Brazilië, Obl. 18S9. 4 77 Ind. cn Fin. Ondernemingen. 61 Koloniale Bank Aand. 64 N.-I. Handbk. Aand 77 Ned. Ilandclm., Aand. op roso. 5 129)4 129 Spoorwegleeningen. 109% io»% Foil. IJ7.c1cn-Spw. AIij. Aand. Obl. dito8)4 101% 301% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 96% Ncd. Centr.-Spoorw, Obl. f 250 3 92% Italië, Z.-ltal. Spw. Obl. A-H 3 54% 61J% Polen, Wars.-Weenen Aand.. 156 dito Prior. Oblig. 4 99 91% RusL, Balt. Spw. Aand.. 3 65% 65 Pust. Spw.-Mij. Aand. 6 8814 87% Iwang. Dombr Obl. ZR. 625 4)4 99)4 Woichscl ZR. Aand5 78 73 Wladikawkas Obl Rb. 125 4 97% 07% Auicrikn.AtcbGcn.Morg.Bondo 4 cc dito Obl. f'o Hyp. lott. A 3 21 20% Central PaciGc Annd. 17% 17 C-bic Brio lc IJyp. ObL 6 81 82% Donvcr Iiio Grande C. v. A. 12% 12 Louisv. Naahv. Ccrt. v. Aand. 50% 60% Miss. Kane. Texas C. v. A. 1594 30% Union Pac. C. v. A. 11% 11% Canadian Pacific C. v. A. 40% 40 Oregon Short Line5 23% 22 Premieleeningen. Nedorl., Stad Amsterd. ƒ100 3 111% 111% 108 Geiuoontc-Crediet .3 107^ België, Ant. 18S72)4 103% Hong,, Hypotheekbank 4 101% Hong., Theiss4 123% 126 Ooatonr., Staataleon. 1S54 4 125 dito dito I860 5 180 Rusland, Staatsluuning 13615 162% dito dito 1366 6 147 Turkije, Leening 1870 3G 30% 46% 41 Transvalia Expl. Aand. 68 7.i% 18% 18% Prolongdtia l1/,. - Peru 43/4 14'/t fl uwer. LE5DEN, April. Hedennamiddag to halféén werd het stoffelijk overschot van wylcn den heer H. Kuiper Jr., in leven leeraar aan de Kweek school voor onderwyzers on onderwyzeressen, alhier, naar het Staatsspoor, buiten de voorm. Wittepoort, vervoerd, van waar het verder naar Steenwyk zou worden overgebracht. Het lykkleed was voorzien van een tweetal fraaie kransen, waaronder één van de leer lingen der Kweekschool. Velo belangstellenden waren tegenwoordig by doze treurige plechtigheid. Omtrent het begin van brand op de St.-Jacobsgracht vernomen wy nader het vol gend©Omstreeks l3/4 uur ontstond het in de dakgoot van perceel 8. De 11-jarige zoon dos huizes, Antoon Verhaar, zeker wol eens gehoord hebbende van het kunstmatig uit broeden van eieren, bad om zyne duiven de taak van het broeden dor gelegde eieren te verlichten, een stoof met vuur onder het duivenhok geplaatst. Deze stoof schynt in brand te zyn geraakt, ten gevolge waarvan zich hot vuur aan het duivenhok heeft meegedeeld, hetwelk met zyn inhoud een duivenpaar en eenige eieren een prooi der vlammen is geworden. Door toevallige omstandigheden nog even tehuis komende, hoowel hy reeds op weg naar school was, bemerkte hy bet resultaat zyner kunstmatige broeimethode, en bluschte het vuur met een emmer water. De politie alhier heeft proces-verbaal op gemaakt tegen zekeren G. H. Koud 19 jaren, die, van jongsaf van kleine diefstallen verdacht, zich nu aan het wegnemen eener broek had schuldig gemaakt, terwyl hy tevens medeplichiig is bevonden aan een diefstal van kleino voorwerpen in een winkel, waarvan te voren door jongere knapen een glasruit was verbroken. De opbrengst dier voorworpen hebben de jongens gedeeld. Het gestolene is by onder scheidene bewoners in hunne buurt in beslag genomen. Verder is door haar proces verbaal opge maakt tegen C. K., vroeger te Rynsburg, die eenige glasruiten had stukgeslagen van de woning zynor van hom gescheiden vrouw. K. is geen onbekende der justitie. Nog is proces verbaal opgemaakt, tegen een persoon, die, in oon bierhuis ruzie krygende, omdat men hem als te veel gedronken heb bende niet wildo tappen, verni ling van goe deren hoeft gepleegd, alsmede tegen ten werkman der Kon. Ned. Grofsmederij alhier die een ander werkman na etne quaestie had verwond. Prof. dr. Jan Ten Brink heeft een nieuw werk geschreven „Augustin Robespierre", eene novelle uit het tyd vak der Terreur. Uit Don Haag seint men ons dat aldaar heden bericht is ontvangen van het overlyden van den heer W K. Van Dedem, oud minister van koloniën, to Calcutta. Baron Van Dolem was op zyne rei3 in Engelsch Indiö, alwaar hy tevens oen regee- ringsopdraent. vervulde. Nadat gisteravond het stoffelijk over schot van mgr. P. M. Snickers, aartsbisschop van Utrecht, in de Cathedrale kerk aan do Lange Nieuwstraat was geplaatst, word heden morgen to 9 uren gelegenheid gegeven, een laatsten blik to werpen op don afgestorvene. In groote menigte stroomden de geloovigen er heen om afscheid to nemen van hun herder, die in een fraaie mahoniehouten kist, in vol ornaat is ten toon gesteld. Treffend is het te zien, boe de schare zich verdringt, om een laatsten blik te werpen op het gelaat van den geliefden dooie, zooals hy daar in vredo nedcrligt, de handen saarnge- vouwon ooi het crucifix. Het aartsbisschoppelyk gewaad om de schou deren, den myter op het hoofden met ge sloten Oogen, geeft alles een pleehtigen indruk. Do baar, omgeven door brandende kaarsen, staat tusschen het priesterkoor en hot altaar. Ter weerszyden zitten twee eerw. geesto- lyken in gebede verzonken. Het altaar, dat geheel met rouwfloers be dekt is, is omgeven door tel van kaarsen op zwart-witte kandelaars'; De aartsbisschoppelijke troon, alsmede de beide kanunDiken-bankon, zyn geheel in rouw gestoken. Twee banieren met rouwfloers staan aan weerszyden van het altaar. Het zangkoor on priesterkoor zyn ook in het zwart gehuld: boven dit laatste ziet men het aarstbisschoppelyk schild, waaronder do wapenspreuk van den overledene„Laboris non honoris." Het geheel kenmerkt zich door netheid en eenvoud. Hedenavond te 7 uren zal de plechtige officie plaats hebben. Na den pleehtigen uitvaartdienst, dio mor gen te 9 uren begint en tegen elf uur afge- loopen kan zyn, verlaat de begrafenisstoet de kerk. (U. D.) Onder geleide van de ryksveldwacbt zyn achtereenvolgens van hier naar hunne respec tieve woonplaatsen overgebracht twee door de politie alhier aangehouden uit do Martha- stichting te Alfen ontvluchte knapen, c en 19-jarige jongen, die met anderen het bcdryf van liedjeszanger uitoefende, alsmede een to 's Gravenhage thuisbehoorendo, doch alhier beschonken rondloopende minderjarige knaap, die het beroep van orgeldraaier tracht to loeren. Gisteren herdacht prof. J. W. Gunning den dag, waarop hy vóór 30 jaar geroepen werd tot bet hoogleeraarsambt aan do Amstor- damscbe Universiteit. Toen de jubilaris des ochtends door do hoeren Van Son en Sneljes, bestuursleden van de vereeniging „Luctor et Emc-rgo" de college zaal werd binnengeleid, werd hem daar door de propaeieutici (medische en pbarmaceutische) een ovatie gebracht. Do zaal voor deze gele heid kwistig versierd, was mot een overgroot aantal studenten gevuld. Het eerst nam do heer Bolkestein, president der vereeniging „Luctor et Emergo", het woord; hy ving aan met oen welgomeenden gelukwensch van allen, en dankte den heer Gunning voor alios wat by gedaan hoeft voor den bloei der pbarnncie. Namens de vereeniging had hy daarom het genoegen den jubilaris een prachtige staande salonlamp to overhandigen. De heer Gunning bedankte, getroffen door do hom bewezen oer, gaf een kort overzicht van de ontwikkeling der pharmaceutischo studiÖD van zyn jeugd af tot hedon en schetste daarby, welk aandoel hy zelf daaiin gehad heeft. De assistent des heoren Gunning, de heer Schoor], beschreef nu het werkzame leven van den hoogleeraar, dit vergelykend by een scheikundig lichaam. Ook deze toespraak beantwoordde de heer Gunning. Nu werd ook o oor pbarmaceutische studenten, niet leden van „L. et E." een cadeau over handigd, bestaande in eene fraaie gravure. Zeer vermoeid door de emolies van dien ochtend nam de heor Gunning toen voorloopig afscheid en sprak onder daverend applaus den wensch uit, dat de goede verstandhouding tusschen hem en de studenten nog lang zou mogen voortduren. 't Bestuur van „L. et E" en enkele andere genoodigden gebruikten te halféén de lunch ten huize van den hoogleeraar. Mevr. Gunning en do dochters des huizes kwamen 's middags het versierde laboratorium bezichtigen. Telegram tnou. LEMBERG, 4 April. In geheel Gallicië sneeuwt hot sterk, de grond is met een dikke laag sneeuw bedekt. De veldarbeid moet daar door grootendeels gestaakt worden. CARACAS, 3 April. Het ministerie in Venu- zuela heeft ontslag genomen. Het Kabinet, dat nu is opgetreden, is voornemens, het geschil met de Europeesche regeeringen over de gezanten, die op verzoek van Crespo, Caracas moesten verlaten, in der minne by to leggen. CORRESPONDENTIE - Wy ontvingen heden tweo ingezonden stukken het onderwijs b3- treffende. Het eene bevat do klacht, dat or op do Jongensschool 2de klasso sedert gister morgen alle brandstof ontbrak; daaraan werd do vraag vastgeknoopt: „Waar het heen most, als men hot lichamelyk welzijn der jeugd opoffert om de gemeentekas een voordeel van enkele guldens te bezorgen?" Het andere bevat de vraag: waarom de gemeento kweekolingen de taak van ondor- wyzoresscn laat vervullen, zonder hon daar voor schvtdeloos te stollen en hun daardoor be kort in hunne gelegenheid voor eigen studio. Een bezoeker van den Schouwburg, die zich gisteren aanmeldde om het bedrag van genomen plaatsen en tekstboekje terug to ontvangen, deed co ervaring op dat het laatste niet werd teruggenomen. Hy vindt dit onbillyk, omdat do tekstboekjes worden genomen in verband met de plaatsen. Op onze informatie daaromtrent by den secretaris der schouwburg-commissie ont vingen wy de mededeeling, dat do bureeliste dezo boekjes ontvangt van den uitgever, die ze natuurlijk alléén in ongeschonden, zuiveren staat terugneemt. Om daardoor niet in moeilykheden te komen, worden de boekjes niet teruggenomen. Marktberichten. Delft, 4 April. Gra ou in wat betere stemming Voerart kolen worden meer gevraagd. Prijzen b.evea Onveranderd. W.tt-o L'^rwe ƒ4.40 a ƒ5.85 Roode f 4.70 a ƒ5.25, Roggo ƒ3.40 a ƒ4. Zomergerst ƒ2750 a 3.25 Chevalier- 4 10 a f 4.65. llaver 2.— a 3.10. Blauwe trwtji. ƒ.3.75 a ƒ9. liruineboonou 12.50 a ƒ17. Paardeiibooiien ƒ4.80 a ƒ5.30. Duivtnboonen 5.75 a G. 0. Kooizaad /G a ƒ7.50. Zomor-Kool zaad a Kanariezaad f8.a ƒ9 50, tlennop aad 6.75 a /"s.öu, alles por hl. Schiedam, 3 April. Noteering van do Make- aart-. Montwrjn ƒ5.Jenever ƒ9.idom Amst. proef l>i.50 por Ned. vat en zondor fust, zonder de boiaeting. Spoeling commissie lieden 1.20 por ketol. Notoering van den Brandersbond. Moutwgn 4.1^ a 4% por lioet. ct., zonder fast en zondor belasting Aan het Bureel van het „Leidsch Dagblad" liggen nog brieven, welke zijn ingekomen op de Advertentiën, geplaatst onder Nos. 5, 7, 19, 20, 23, 959 en 1000. De belanghebbenden gelieven deze af te halen. DE UITGEVER. Thermometerstand: gisteravond om 8 urea 3.5° C. 38 3^ Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 3.5° C. 38.3 F.; 's middags om 12 uren 5 5° C. 41.9° F.; 's namiddags 4 uren 4.5° C. 40.1° F. ADVERTENTIËN. Ondertrouwd WILLEM VAN VLIET en GEERTRUIDA SCHILTHUIZEN. Leiden, 4 April 1895. 2439 5 Ondertrouwd: JACOBUS PETRUS VREEBURG, Weduwnaar van Maria Helena VanHugten, en ANNA MARIA DE KOK. 's Gravenhage, 4 April 1895. 2434 6 Getrouwd: daniël de gunst met CORNELIA G. M. KUIPERS. Leiderdorp, 4 April 1895. 2432 5 Gehuwd ADRIANA HIPPER DIN A ASSER en HENDRIK SALOMONSON Gz., die, medo namens wederzydscho familio, dank zeggen voor do velo hartelijke bewyzon van belangstelling, vóór on by hun huwelyk ondervonden. leiden, j april 1895. Almeloo, e 2431 10 Geboren •POSBAXNElS AKTOMU» PETRU*, Zoon van: J. VINK en A. P. VINK-Boers. Morschwog 193. Algemeene kennisgeving. 2451 7 Geboren WILBIKLUIM ITIABtIA, Dochter van: C. A. DIEBEN on L. M E. DIEBEN-Withake. Bussum, 3 April 1895. 2448 6 Heden overleed, te Utrecht, myn geliefde Kleinzoon JOèL EMANUEL, Candidaat in do Rechten, in den ouderdom van 20 jaren. Uit aller naam, Wed. Mr. J. E. GOUDSMIT—Vos. Volstrekt eenige kennisgeving. 2440 6 De ondergeteekenden betuigen hunnen op rechten dank voor de vele bewyzen van deel neming, ontvangen by hot overlyden van hun nen Vader den Heer JOHANNES FRANCJS- CUS TISSEUR. Namens do Familie, 2438 7 C. VAN HOEKEN. Den lsten April overleed te Kralingen myne geliefde Zuster ANNA HEYBEEK, Weduwe van den Heer JACOBUS SMAK, in den ouderdom van 42 jaren. y A. M. HEYBEEK. Katwijk a/d. Rijn. 2441 7 jEenige en algemeene kennisgeving.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3