[ÊBPMtsrii !i MMIriot, „KUNST NA ARBEID." AANGEBODEN Beurs va® Amsterta. voorheen JAEGER Co. Maatschappij van Landbouw, VERGADERING DER AFDEELING Werklieden-Zangvereeniging BRUSSELSCH LOOF, 1ste soort Natuurboter, K. DE 6RAAFF, Hooigr. 7, o/d. Nieuwstr. den grond, m«t eenige sneden over hotgelaat en eene éi*pe we*ée aan de keel. Op de tafel sto*tl een schenkblaadje, waarop een leeg borrelglaasje, en naast het schenkblad lag een halve frank. In het midden der ge lagkamer lag een gebroken groene flesch; tegen den wand lag een stoel, welke blik baar aan stukken was geslagen, en in het tloed vond men een broodmes. Voetstappen of sporen van worsteling waren niet aan wezig. Des namiddags kwamen de kantonrechter en de griffier van het kantongerecht te Oost burg, ten einde een onderzoek in te stellen. Aan de „Middelb. Crt." wordt intusschen gemeld, dat men hier met een zelfmoord te doen heeft en de justitie te Middelburg zelfs geon aanleiding vond zich naar Sluis te begeven. Te Groningen is een 4-daag- sche fancy fair gehouden, waarvan de voor- deelen ten goode kdmen aan de afd. Gronin gen van den Bond van Orde en aan de com missie, welke zich belast met het verstrek ken van warme spijzen aan schoolkinderen. Do opbrengst bedraagt f 4800. Zondag-avond ontstond door onbekende oorzaak binnenbrand ten buize van de koopvrouw Aaltje Schurink, oud 64 jaren, wonende in de Veldmaatsgang in de Laarstraat te Zutfen. By de opruiming van het vuil, dat zich in het huis bevond, ont dekte men nog heel andere dingen dan men verwacht had en wel werd successievelijk ongeveer aan zilvergeld f 5675, benevens eenig gesmolten zilver en eeniga gouden sieraden gevonden. De eigenares stond bekend als eene be hoeftige vrouw, die dan ook langs de huizen ging vragen. Kwaiyk riekende potten met vleesch, 6 a 8 stuks beschimmelde rogge- brooden, 40etenskaartjesuit verschillende spys- kokeryen en brand stof kaai- tjes werden onder den rommel gevonden. Zij had sedert de laatste weken een onderstand van de Herv. Diacobie. Zy verklaart jaren geleden van hare zuster f 500 te hebben geërfd en het overige geld te hebben overgehouden. BUITENLAND. Frankrijk. Zooals reeds is gemeld, is het proces van de verkiezingsschandalen te Toulouse geöindigd met vryspraak van al de beklaagden. De feiten waren overtuigend bewezen; men had honderden personen, die reeds lang dood of vertrokken waren, op de kiezerslijsten ge plaatst, de prefectuur zelve had medegewerkt om de knoeierijen mogelyk te maken. Maar de jury heeft het schuldig niet willen uitspreken, omdat zy zeer goed begrepen dat het slechts figuranten waren, die terechtstonden, en dat de ware schuldigen buiten schot bleven. De „Figaro" noemt de vrijspraak een schan daal en een gevaar. Wat het schandaal be treft, men is zoo van schandalen verzadigd, dat één meer of minder niet hindert; maar het gevaar is ernstig, want het bedreigt het algemeen stemrecht, de eenige stabiele basis van Frankryks politieke instellingen, en die, ondanks hare schijnbare onaantastbaarheid, op deze wyze niet lang kan duren. Koning Alexander van Servië is na het bezoek, dat hy te Biarritz aan zyn moeder heeft gebracht, te Parys teruggekeerd. Aan het station werd de koning door zijn vader, Milan, ontvangen. Koning Alexander zal eenige dagen te Parys vertoeven en dan met z«)n vader naar Belgrado terugkeeren. Duitsohlaint Da leden der nationaal-liberale party hielden gisteren te Berlyn weer eene bijeenkomst, ten 9inde te spreken over hun houding by do viering van Von Bismarcks 80sten ver jaardag. Men houdt het voor zeker, dat de nationaal-liberalen in den Ryksdag het voor stel ter tafel zullen brengen, om eene deputatie naar Friodrichsruhe te zenden, zelfs ook, al bestaat de kans dat dit voorstel, waartegen vooral het Centrum zich verzet, zal worden verworpen. Tegelykortyd hielden ook de leden van höt Centrum eene byeenkomat, ten einde over dezelfde zaak te beraadslagen. Na afloop dezer conferentie deelde een der Centrum leiders het volgende mede: „Het Centrum zal zonder twyfel, wanneor over deze quaestie beslist moet worden, een drachtig samengaan. Welke beslissing ook worde genomen, in elk geval zal de minder beid zich schikken naar de meerderheid". Uit deze mededoeling blykt dus wel, dat ook de Centrum-leden te dezen opzichte ver deeld zyn. Er is dus ook in het Centrum eone party, die bereid is haar toestemming te geven tot het houden eener manifestatie namens den Ryksdag ter eere van Von Bismarck. In het Pruisische Huis van afgevaardigden zal de zaak waarschynlyk Zaterdag a. s. ter sprake komen, want daar hebben de conser vatieven en de nationaal liberalen nu officiéél het voorstel ingediend tot het zenden eener deputatie naar Friedrichsruhe op 1 April. Prins Joachim, de jongste zoon van den Duitschen keizer, is aan de betere hand. Het herstel van den 5-jarigen prins wordt nu door de geneesheeren als zeker beschouwd. Spanje. De toestand te Madrid is nog zeer gespannen en de opgewondenheid over de conflicten tus- schen de officieren en de journalisten is nog verre van bedaard. De „Indépendance beige" ontvangt uit de Spaanache hoofdstad uitvoe rige by zonderheden over hetgeen er verder is gebeurd. Zondag hebben de directeuren van al de bladen, na vooraf eene bijeenkomst gehouden te hebben, zich naar den minister president Sagasta begeven, en verklaard dat zy, te be ginnen met Maandag, de uitgave der bladen zouden staken, als de regeering geen maat regelen nam om de vryheid der pers te waar borgen en het leven en den eigendom der journalisten te beschermen tegen de officieren. De minister-president Sagasta antwoordde dat liy een voorstander was van de volkomen vryheid der pers. Wat de te nemen maat regelen betreft, moest hy eerst met den mi nister van oorlog en den kapitein generaal der stad overleggen; hy verzocht daarom den heeren, in den loop van den namiddag terug te komen. In dit tweede onderhoud verklaarde Sagasta, dat hy in overleg met zyn ambtgenooten maat regelen had beraamd om de journalisten te beschermen, en dat er bevel was gegeven om voor ieder dagblad bureel een sterke politie wacht te plaatsen. In dien tusschentijd hadden do officieren die door hun kolonels meer aangemoedigd dan tot kalmte gebracht werden, niet stil gezeten. Zondagmiddag kwamen zy in de offi cierensociëteit by een en besloten de journalisten uit te dagen. Eenigen hunner werden door het lot aangewezen, om elk beleedigond art-ik-1 met een uitdaging te beantwoorden. Na het tweede onderhoud van Sagasta met de dagblad-directeuren werd een kabinetsraad gehouden, met het bekende rosultaat, dat het ministerie besloot zyn ontslag te nemen. Men kon het niet eens worden over de quaestie, of de schuldige personen voor een krygsraad of voor den burgerlyken rechter zouden terechtstaan. Volgens het wetboek voor het krijgsvolk te lande, moeten persdelicten, tegen het leger gepleegd, voor den krygsraad be handeld worden, terwijl volgens de burger- lyke rechtspraak dergeiyke vergrypen dooi de jury moeten geoordeeld worden. De minister van oorlog stond er op, dat de zaak voor een krygsraad zou worden behandeld, maar daar tegen verzetten al de overige ministers zich, daar zy wel begrepen, dat dit de openbare meening niet zou bevredigen. Terwyl men nog aan het discussiëeren was, kwam een deputatie van de officieren van het garnizoen een onderhoud met den heer Sagasta verzoeken. Deze deputatie verklaarde dat de officieren een verbod tot verschijnen tegen de „Resumen" verlangden, omdat dit blad het leger van lafhartigheid had beschuldigd; tevens drongen zy aan op de spoedige indiening van een perswet, waarby elke aanranding van de eer van het leger strafbaar wordt gesteld. De uitslag van de besprekingen in den ministerraad was, dat Sagasta verklaarde on mogelyk te kunnen regeeren onder bedreiging van militaire manifestatiën. Hy begaf zich terstond naar de koningin-regentes, om haar hot ontslag van het ministerie aan te bieden. Maarschalk Campos, die reeds zoo dikwijls de reddende engel is geweest in moeilijke omstandigheden, is met het bevel over het garnizoen van Madrid belast. Zyn eerste werk was een dagorder uit te vaardigen, waarin aan de officieren verboden wordt deel te nemen aan eenige manifestatie. De grijze maarschalk verklaart dat hy zich by de koningin-regentes persoonlyk aansprakelijk heeft gesteld voor het handhaven der orde, en hy doet een beroep op do officieren, om hem daarin te steunen. Men twyfelt niet of de maarschalk, die by burgers en militairen in hoog aanzien staat, zal er in slagen, de gemoederen tot be daren te brengen. Men spreekt er van, dat de koningin-regentes den maarschalk zal verzoeken op to treden als minister president en als minister van oorlog. Tot dusver echter heeft koningin Christina nog geen besluit genomen. Telegrammen. YOKOHAMA, 18 Maart. Niet tot opper bevelhebber, maar tot chef van den staf der troep in China heeft de keizer van Japan prins Komatzu in de plaats van den over leden prins AriS6oegawa, aangesteld. De nieuwe chef heeft den volgenden dag order uitgevaardigd. „Aan de legers van Japan! De plichten van een chef van den generalen staf bestaan niot in de door den oorlog alleen gestelde eischen. Dezelfde eischen stelt de vrede. De generale staf is te vergelijken met de raderen van een wagen. Evenmin als een wagen zonder raderen zich kan bewegen, evenmin kan het een leger zonder generalen staf. Wel liggen de oorzakou onzer overwinnikgen in den wil des keizers en in de liefde onzer soldaten voor hem en het vaderland, maar eene verdere oorzaak is de onvermoeide werkzaamheid van myn voor ganger, prins Ariasoegawa, geweest. „Hoe treurig, dat hy hst resultaat van zyn streven niet heeft mogen beleven, maar midden in den oorlog ons heeft moeten verlatenNu de keizer my tot zyn opvolger heeft benoemd, zal ik my geheel wijden aan myn plicht. Ik ben dan ook niet bezorgd, dat het my aan den wil zal ontbreken; ik vrees alleen, dat myn kunnen zal te kort schieten. Daarom vertrouw ik op u allen, officieren en soldaten, dat gy my behulpzam zult zyn om het vaderland zóó te dienen, dat de keizer voor den roem van zyn ryk niet boducht behoeft te zyn." MADRID, 18 Maart. De zittingen van de Kamer en den Senaat zyn geschorst. De ministers, die deel uitmaakten van het kabinet, dat zyn ontslag heeft ingediend, zyn hedenavond bijeengeroepen tot eene bijeenkomst ten huize van den heer Sagasta. Er is eene gerechtelyke vervolging inge. steld tegen twee der bladen, wegens artike len, door hon over de jongste gebeurtenissen tegen het leger gepubliceerd. 19 Maart 1895. Slaatslecningcn. Yor. Koers pCt. koere. beden Ned., C«rC Nnt. W. Schuld 2J4 95 96 lOIJto 101% dïfo dito dito3% 102 302% dito Obl. dito 18SG/92 3'4j 102K 102% Hongarije, Goudl. 1831/93 -4 102)4 102% Italië, Inschrijving 18-"j2/81 5 81% Oostenr., Obl, Fnp. Moi Nov. 5 82T£ 82% dito Zilv. Jan.|Juli5 83% 83% l'oleu, Obl. Scliatk. 1814 4 95 94% Portugal, Obl. 1S5318S4 mot ticket l' 100 .3 WA 25% id. Tabakslecning. 4J4 SS £8 Uusiand, Binncnl. 1894. 4 65)£ 65% ditol8S9bij Rothschild Rb. 625 4 98% 98% dito Hope Co. 188990 GR. 625 4 S9J* 99% ObL Lccning 1867.09 20 4 301A 101% in Goud Leen. 1884 5 106% 100% Spanje, Pcrp. Schuld Buitonl. 4 74 Turkije, Douano Obl. 1SSÖ. 5 97% dito Geconv. Lccning Serio C 29% Egypto, Obl. Lccning 1876 4 loi A Mexico, Subsidie Bonds. 6 37% 88% Brazilië, Obl. 18S9. 4 77% 79 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniale Bank Aand. 65 N-I. Hanö'blt. Aand,. 74 75% Ned. Haudolm. Aand. oproso. 5 129% 123% Spoorweg leeningen. IIoll, IJzcron-Spw.-Mij. Aand. 1C6 Obl. dito3Y% 101% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 95 95 Ncd, Ccntr.-Spooïw. Obl. ƒ250 3 91% 91% Italië, Z.-Ital. Spw. Obl. A—H 3 55 54% l'o-Ion, Wars. Wcencn Aand. 149% 150 dito Prior. Oblig. 4 100 99% Rusl., Balt. Spw.-Aand.. 3 65% 85 A Kast. Spw.-Mij. Aand, 6 90% 90 Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4J4 99% Weichsel Zil. Aand.. .5 Wfi 79% Wladikawkas Obl. Rb. 125 4 93% 98% Amerika, AtcluGen-Morg.BondB 4 65 01% dito Obl. ïo llyp. lctt. A 3 17% 17% Central Pacilic Aand. IS 17% Chic Eric lo llyp- ^bL 6 81 82 Denver Rio Grando C. v. A. 11% 11% Louiev. Naskv. Ccrt. v. Aand. 47 49% Miss. Kans. Texas C- v. A. 14% 14% 8% 9 Canadian Pacific C. v. A. 88% 37% 23% 2-4% PTemieleenlngcn. Ncdorl., Stad Amstord. ƒ100 3 111% 110 Gemcento-Crediet .3 107% België, Ant. IS87 .2)4 101 Hong^ Hypotheekbank 4 105% 106% 324% 125% Ooatenr., Staatslcen. 1854 4 123% dito dito I860 5 128 Rusland, Staataleening 1364 5 148 dito dito 13C65 147% Turkijo, Leening 1870 84% 33% Madrid 1868 8 49% 47% Transvalia Expl. Aand, 67 69% Southstacdard Ccrt. 19 19% Prolongatie l3/* pCt. Ned. Obl. Nat. W. Schuld 1886/92 vast. Marktberichteu, Bodegrave, 19 Maart. Aangevoerd 25 wagens Kaas, 16 j3 stuke, wegende Hr 4960 KG. Prijs lefco aoort Goudaehe 23.a zwaardere 2de soort 20.a i 21.50; hieronder 1 wagen DerbyUaas, prije leto soort 23.af2doaoor'. a 8 wagens Edammer Kaae, prps lave soort a 2de uoort ƒ23.a commissie wagen Leiaacho Kaas. het eohip- i ond. Handel vlug. Rotterdam, 18 Maart. Op do veemarkt waren heden aangevoerd: paarden, veulen, 824 rmderon, 85 vette kalveren, nucbtor kalf, 43 schapen, 584 varkens, biggen, bokken, ezel. De prijzen van hot vee waren als volgt: runderen lste qual. 31 a 82 c., '2de qual. 28 a 2 J cn 3de qual. 25 a 27 c.; kalveren lete qualiteit 45 a 47l/9 c., 2do qual. 371/2 a 40 e,; sohipen late qual. '26 a 271 c., 2de qual. 22 /3 a 25 c., varkens lste qnaL 17 '/2 a 18 o„ 2de qual. 16a XI c-> 3do qual. 15l/2 a 16 c., allea per '/2 KG. Handel traag. Alkmaar, 18 Maart. Ven. C runderen 67 a 69 c., 67 vette kalveren, ƒ0.75 a ƒ0.85 bcido per KG.; 111 nuchtere id. 5 a 15; 182 vette varkens, 31 a 38 e. pe- KG.; 53 magere id., 12 a 15. Kampen, 18 Maar«. Boter. Aangevoerd 11,600 KG. als: 47u/8 v. ƒ16.— a ƒ19.— en 200/16 v. ƒ8.— a ƒ9.50; 400 stuks van I/2 &G. 35 a *0 cta* Londen, 18 Maart. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 1400, schapen en lammeren 1U,000, kalveron 5, varkens 4 5. Prijzen: beste Pvunderen 2/8 a 4/6 Schapen en Lammeren 4/6 a 6/4, Kalveren a Varkens 2/4 3/6. Officieel© KennisgeyinffO*, Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen naar aanleiding van art. 27 dor Verordening van den Ssten November 1894 op do keuring van veo en vleesch in deze gemeente ter algemoeno kennis, dat: WILLEM FBEDERIK STOUTE, wouendo te Leiderdorp, en ALBEBTCS VEIIVER, wonende alhier, op den 21sten Januari 1895 zyn bekeurd en den 23sten Februari d. n. v. zgu veroordeeld wegens „ingevoerd vleesch niet laugs den voorge schreven weg naar het kenringslokaal brengen." Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. i9 Maart 1895. E. KIST, Secretaris. TWEKOE KA.1IER. Zitting van heden. {Par telegraaf.) Voortzetting der behandeling van de motie- Dobbeioiann betreffende de beschermende rechten op granen. Als bestrijder van aio motie trad nog op de heer Heldt, die wel den landbouw wil helpen, mits het algemeen belang daardoor niet worde benadeeld. Het tegendeel is niet vooraf te zeggen, onmogelyk als 't is do finantieele gevolgen te overzien. Zeker is 't dat de protectionisten den nood overdrijven. Ook toonde hy aan dat graan rechten do arbeidersgezinnen zwaar zullen drukken, een gezin van 5 personen alleen met ƒ36 'sjaars, gezwegen nog de daaruit voortvloeiende prysverhooging van peul vruchten en aardappelen. Graanrechten zullen de volksverarming dus vermeerderen en zullen ook niet helpen tegen werkeloosheid. Ook bestreed hy de meening dat graanrechten meer werkvraag zullen in het leven roepen en dus den loonstandaard ver- hoogen. Trouwens de loonsverhooging zou worden vernietigd door duurder brood en duurdere levensmiddelen en kan deny verheid niet dragen. Spr. waarschuwde voor de ge volgen van bescherming, die slechts ten goede komt aan het bezit en den landbouw zou bevoorrechten boven andere kwynende bedrijfs takken. De landbouw ware alleen afdoende te helpen door verdeeling van eenige millioenen onder de graanbouwers op voorwaarde dat do landeigenaren er goen voordeel uit trokken en de arbeidsloonen verhoogd werden. Een schaduwzijde van dien toeslag is dat het geld moet komen van de belastingschuldigen. De heer De Beaufort (Amsterdam) betoogde hoe moeilijk 'X is by een debat als dit, waarin mondelinge cyfers byna niet zyn to contro loeren, mot juistheid aan te wijzen welke belangen by de bescherming zullen worden gebaat, welke geschaad. Hot eenige practische resultaat der discus sies is slechts een monstering van het aantal protectionisten in deze Kamer. Met het oog op het feit dat in de landen mot algemeen stemrecht het krachtigst op bescherming wordt aangedrongen, zocht spr. dien aandrang in oen coalitie van landbouw, industrie cn arbeid, die alles verwachten van den alverzorgenden Staat, een soort van staatssocialisme. Spr. betoogde, dat de idealen van het pro tectionisme slechts neerkomen op benadeeling van belangen ter be voordeel in g van andere en dat de bescherming veel schadelijker is voor kleine dan voor groote landen. In de kleine landen voert zy tot monopoliepryzen en het dooden van do concurrentie. Men zou dus aanfluiting moeten zoeken by een grooter beschermd gebied, wat zou voeren tot verlies van onze nationale zelfstandigheid. Opmerkelijk is 't dat de landbouw in beschermde lauden even weinig loonend is als in onbeschermde rijken en ook spr. meende, dat de graan rechten ten slotte ten goede komen aan de grondeigenaren. Hy betwist dat by graan rechten groenland in tarweland zal worden omgezet en daardoor meer arbeidsloon ver diend. Men kreeg dan een kunstmatigen toe stand in een parlementair land, blootgesteld aan plotselinge veranderingen. De hoer A. Van Dedcm meent dat het vry handelstelsel op zichzelf zeer goed is, maar dat in de bestaande omstandigheden, nu de omringende landen beschermen, wy niet kun nen achterblijven. Lage graanpryzen zyn goed voor de vee houdery, maar het algemeen belang eischt het heffen van graanrechten. Daardoor zal do broodprijs slechts luttel ryzen, slechts 3 cents per kilo. nog 8 cents minder dan in 1880. Spr. bostrydt het betoog van den heer De Boer dat de pachten te hoog zyn en wy6t op het gevaar dat de geheele pachtersstand verdwijnt als de grondeigenaar zelf exploiteert. Indien men het bimetalisme herstelt of den Zilveren Standaard, is bescherming onnoodig. De heer Cremer betoogt dat bescherming voor de industrie, in de motie gowenscht, volstrekt onnoodig is, daar die over het alge meen in welvarenden tosstand verkeert en nergens blijkt van sterken achteiuitgang; daarentegen biykt sterken achteruitgang by in- en uitvoer in beschermende landen. ImEïïIEN, 19 Maart. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 3° C. 37.4" Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 4.5° C. 40.1 P.; 's middags om 12 uren 7.5° C. 45.5^ F.; 's namiddags 4 uren 7.5° C. 45.5° F. De heer J. N. Boterman, te Leiden, is voor f 38,520 minste inschrijver voor den bouw van drie heerenhuizen aan de Laan Meerdervoort, te 's Gravenbago. De laatstvastgestelde kiezerslysten wyzen voor deze gemeente het volgend aantal stem gerechtigden aanvoor de Tweede Kamer dor Staten-Generaal 2237, voor de Provinciale Staten 2237 en voor den gemeenteraad 2233. In een der lokalen van het Nutsgebouw trad als spreker op voor de leden der Lees- voroeniging voor den werkenden stand prof. W. Yan der Vlugt, mot eene rede over „Levend volksrecht." Luide toejuichingen gedurende en naafloop dezer belangryke rede zullen den spreker de overtuigiDg hebben geschonken, dat hy in dezen kring een erkentelyk gehoor had mogen aantreffen. Twee jeugdige knapen uit Leiden, van 15 en van 17 jaren, schenen gisteren zich te hebben voorgenomen do laden der Rynsburg- sche winkeliers van haren inhoud te ontlasten. By P. K. en P. R. slaagden zy naar wenscb, by C. Kr. werden ze echter betrapt. Het tweetal zette het nu op een loopen, wierp het reeds genomen geld weer weg, maar werd door genoemden winkelier en zyn zwager vervolgd en by de Kanaalbrug onder Katwyk gegrepen. Yan daar werden de jonge deug nieten door den brigadier der Ryks veld wacht naar Rynsburg vervoerd, waar zy in verhoor genomen en in voorloopige bewaring gesteld werden. H.H. M.M. do Koninginnen hebben het voornemen in de laatste helft van de maand April, na het gewone bezoek aan Amsterdam, een bezoek van tien a veertien dagen te brengen aan Londen, ter bezichtiging van deze wereldstad. Hare Majesteiten zullen van deze reis weder naar de residentie terugkeeren en van daar in den namiddag van 14 Mei naar Nymegen vertrekken tot het brengen van een bezoek aan de provincie Noord-Brabant. Nu de bespreking der Nederlandsche 8poorwegmaatschappyen met den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten heeft plaats gehad, omtrent de a. s. zomerdienstregeling, kan thans worden medegedeeld welke wyziging in de ontwerp-zomerdienstregeling der Staats spoorweg maatschappy zyn aangebracht, voor zoover zy Leiden betreft. De trein te 5.20 n.m. uit Utrecht, die te 6.35 n.m. te Leiden aankomt, zal dan van Utrecht vertrekken te 6.14 n.m. en te Leiden aankomen te 7.42 n.m. In de omgekeerde richting zyn geene wyzi- gingen. Reizigers, medekomende met don trein van 10 21 v.m. uit Leiden, met bestemming naar de stations der lyn BreukelenAmsterdam, mogen via Utrecht reizen en aldaar overstappon in den trein van 11.25 v.m. uit Utrecht naar Amsterdam. Reizigers met den trein van 1,50 n.m. uit Leiden, mot bestemming naar Nieuwersluis of Amsterdam, mogen met den trein van 1.38 uit Don Haag naar Utrecht tot laatsfcgenoerado plaats doorgaan en aldaar overstappen in don trein van 3.15 n.m. uit Utrecht naar Am sterdam. Reizigers van stations der lyn Amsterdam Breukelen, met bestemming voor stations der lyn "Woerden Leiden, mogen met don trein van 7.28 n.m. uit Amsterdam tot Utrecht doorgaan cn daar overgaan op den trein van 8 59 n.m. uit Utrecht naar Woerden en Leiden. By Hare Majesteiten de Koninginnon bestaat bet voornemen aan de officieren, onder officieren en minderen, die zich, hetzij op Lombok of in Atjeh zoodanig hebben onderscheiden dat zij do Militaire Willemsorde hebben verdiend, en aan wie het ridderkruis daarvoor nog niet is uitgereikt, die onder- scbeidingsteekenen zelf te overhandigen. Het tydstip van de uitreiking zal later worden bepaald, waarmede vermoedelijk nog eenigen tyd zal verloopen, met. het oog op de afwezigheid van generaal Vetter en den terugkeer uit Oost-Indié van verschillende officieren van het N. L leger en andere om standigheden, zoodat de plechtigheid eerst in het laatst van Juni of begiu van Juli zal kunnen plaats hebben. iJauponnotrering volden* op*<ii>e vaa de Oanpan-V a'eel aar i Oostenrijk, Papier f 20.52% dito Zilver 20.52% Frao»cli«> f 47.50 Diveraa Rijles tnark fafkSü Ruwen Goud Roobela ƒ1 £0)4 dito ln Zllverou Roebels 1.27% Amenbaaubcbe Uoad Dollar» 2.16 Bcleeuiug pCt. ADVERTENTIËN. Tot onze diepe droefheid overleed heden, in het St.-Pius gesticht te Amsterdam, na het ontvangen der laatste H. Sacramenten, onzo innig geliefde Dochter en Zuster MARIA RUTGERUS, in den ouderdom van 27 jaren. Lissr, R. IIUYG. 1925 8 18 Maart 1895. E HUYG Rottbvkel. Eenige cn alg oneen e kennisgeving. Leidsche Do Directeur maakt bokeud dat hot Dividend over- 1894 is vastg-ostcld op vijftien gulden poi,A-iiu<lcol,l>cta.All>atii*teiï. kan tore dor Ycnnootschaj», togen intrekking -van liet Dividend- bewys INo. 4-. 1936 13 Ilollsindsche Afdeeling LEIDEN EN OMSTREKEN. op Woensdag den SOston Maart 1895, des avonds te 7£ uren» in het Café „DEN BURCEIT", te Leiden. Agenda: 1.) Mededeelingen. 2.) Benoeming Commissie tot het nazien der ReKening over 1894. 3.) Beschermende rechten voor Landbouw producten. Do Secretaris, 1926 20 BOUMAN. Trouwe opkomst wordt verzocht. Personen, ouder dan 18 jaar, die werkend Lid dezer Yereeniging wenschen te worden, kunnen zich daartoe aanmelden op de Ver gadering van 25 Maart e. k., des avonds te 9 uren, in het Hotel „Du Nord" (Vergaderzaal). Introductie voor de Uitvoering op 21 dezer is niet meer verkrygbaar. 1937 15 De Uitvoering begint te uur precies. Opening der Zaal te 8 uren. HET BESTUUR. ter overneming: eene vanouds gunstig be kende SLIJTERIJ en TAPPERIJ, welko een best bestaan oplevert. Blieven onder No. 1935 aan het Bureel van dit Blad. 6 15 Cts. per J kilo, Bloomkool, Kropsla, fijn» Sla, RadUs, puike Malta-Aardappelen, 7 Ctg. per kilo, alsmede alle geeonser?eerde, ge- blanceerde en gezouten Groenten, bi) C. v. d. ZEEUW, Brandewijnsteeg No. 7. 1932 7 60 Cts. per pond, bij 1928 e

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3