VOORHANDEN, lil GEBRs. SNEL, BotltaM, TWEE WAPENS, OPENING ZONDAG 31 HAART. MENGELWERK. BURGEBSD11K NIERfflANS. SCHAAKLIEFHEBBERS! Winkeliers in Comestibles en fijne Vleeschwaren! Eene eerstc-rang Roomboterfabriek zoekt kennismaking met eene solide FIRMA te dezer stede voor den verkoop barer pro- dutten, tegen bekoorlijke provisie. 13 Gegadigden adressceren zich onder No. 1855 aan het Bureel van dit Blad. Leidsche Schouwburg. Vcreenigdc Rotterdaraschc Tooncclisten. Optreden van Will,EN UN ZUILEN. Nederlandsche Maatschappij ter bevor dering van Nijverheid. Openbare Vergadering IPhotographie op het Gerecht alhier, Uit de hand te koop: Zuydwyk bij Wassenaar. Cognac fin Bois.g TWEEDE KAMER. Do Tweede Kamer zette de beraadslaging voort over de motie van den heer Dobbelmann tot herziening en uitbreiding van het tarief van invoerrechten. De heer Lambrechts betoogt, dat dezo motie geen politiek karakter beeft, dat do toe standen veranderd zyn en men de bakens moet verzetten, nu het gety verloopen is, en dat b\1 langer uitstel de landbouw moet ten gronde gaan. Hy herinnert aan de beweging, voor eenige jaren in Limburg en Noord-Brabant in de richting der protectie uitgegaan, toen eene commissie, waartoe ook spr. behoorde, naar Den Haag werd gezonden. Het baatte toen niet. Toch is men op dien weg voortgegaan en de Maatschappij van Landbouw in Limburg heeft zich weder tot steun dezer'motie tot de Kamer gewend. En geen wonder, want de malaise is algemeen geworden, getuige ook tal van andere adressen, die [tot onder steuning der motie zyn ingekomen. Hoe lang men ook de invoering van graanrechten moge verschuiven, toch moet men er toe komen zoo niet hed^n, dan to h morgen. Do heer Van A/phen vraagt, wat de portóe dezer motie i*. Gesteld zy wordt aangenomen, dan zou een ze^r vijandig karakter krfjgen tegenover d-z» R geering en oen conflict teweegbrengen op een z er gewichtig punt, daar zy een sr rui kil Mok zal leggen op den weg der hoof.taak, waarmede dit kabinet optrad. Hit is dan ook niet te verwachten, dat de Regeenrg zich deze motie zal laten opdringen, en leods daarom is de motie voor spreker onaannemelijk. Spreker betreurt het, dat de voorsteller dor motie zich niet bepaald heeft tot den wensch tot geleidelijke herzie ning van de tarieven. Nu geldt het vóór of tegen graanrechten en daardoor zal oene revolutie in den toestand teweeggobracht worden, welko spreker niet voor zijne verant- woordelflkhei i kan nemen. De industrie heeft zich weinig aan deze motie laten gelegen liggen; by de landbouwers vindt men de stemming verdeeld. De boeren zien zeer goed in, dat verhooging van den pry's van bet veevoeder niet in hun belang is, en de werk lieden bogrijpen zeer goed, dat de broodprij zen zullen stijgen, terwijl verhooging van de arbeidsloonen niet in hun macht is. Eon grooto fout van de voorstanders der graan rechten is onder meer, dat zy ten aanzien van den landbouw te veel generaliseeren. Zeker, de kleine boer, die geheel afgelogen woont, moge het hard te verantwoorden hebben, er wordt ten opzichte V3n den landbouw wel eens overdreven. De goede bedoeling van den beer Dobbelmann waardeerend, kon spreker noch tans zijn stem niet aan diens motie geven, omdat bjj van graanrechten niet de vruchten voor den landbouw verwacht, die worden voorgespiegeld. Do hoer Van Kerkwijk wenscht met een onkel woord zyn stom te motiveeren vóór dezo motie. Zyns inziens heeft men de fout begaan mot de zaak zoo algemeen to stellen. "Wat toch is do zaak? Ons land strekt tot doortocht als voorhaven naar Duitschland en het is duidelyk, dat wij in het belang van den handel dien doortocht zoo gemakkeiyk mogoiyk moeten maken. Maar met den land bouw is het treurig gesteld, hetgeen zyn oorsprong vooral hierin vindt, dat men voor do producten de helft van den prys maakt by geiyken arbeid. Dat is een hoogst beden kelijk verschynsel. Natuuriyk, dat men naar genezing zoekt en onder do middelen, die daartoe strekken, komt het spreker het meest wonscheiyk voor tydeiyk den landbouw te helpen door beschermende rechten, waardoor de werkeloosheid en de armoede zullen vermin deren. Met moen evenwel niet meer doen dan hoog noodig is. En nu vraagt spreker aan den heer Dobbelmannis de toestand van de industrie zoo ellendig, dat ook zy bescher mende rechten noodig heeft? Dit is nooit ge bleken. Do vergadering wordt daama verdaagd tot Dinsdag to elf uren. Alsdan komt de minister van bnitonlandsche zaken aan het woord. In do byzondere vergadering zyn aan de orde gesteld de wetsontwerpen tot aanvulling der wet op de nationale militie, tot een ont eigening te Boverwyk en tot aanvulling en verhooging van het LXdo Hoofdstuk (Ver betering van de rivier de Dommel). (Gemeenteraad van öegsdgecst. Voorzitter: de heer E. Groen, wethouder, wegens ongesteldheid van don burgemeester. Afwezig met kennisgeving de hoer D. v. d. Putto. Do notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen en na eene kleine opmerking goedgekeurd. Ingekomen zyn do volgende stukken: a. Eene missive van Gedeputeerde Staten dezer Provincie, waarby wordt toogezonden, het koninkl. besluit, houdende goedkeuring dat met ingang van 1 Moi a s. op de hoofd som der porsoneele belasting vyf opcenten meer, dus in het geheel vyftien opcenten, zul len geheven worden. b. Eeno missive van datzelfde college, waar by wordt medegedeeld, dat de bydrago van het Ryk, ingevolge art. 45 der wet op het Lagor Onderwys over 1893, bedraagt 1349.99. Deze beido missivos worden voor kennis geving aangenomen. c. Eene missive van de Directie der Neder- landscho Bell-Telophoon-Maatschappy te Am sterdam, waarby wordt medegedeeld dat ge noemde Maatschappy door de Directie der Leidsche Duinwater-Maatschappy do aanleg is opgedragen van oene telephooniyn van het kan'oor dier Maitschappy tot aan het M.ichi- negebouw to Katwyk, tevens vergunning ver zoekende tot het plaatsen van palen en bet leggen van een kabel. Waarop wordt besloten onder voorwaarden en tot wederopzeggens de gevraagde vergun ning te vcrleenen tot het op afstanden van zt 50 M. plaatsen van palen, in afmeting overeenkomende mot telegraafpalen, van af het kruispunt aan don Galgweg met den Holland- schen Spoorweg tot den Rijks straatweg richting Amsterdam, een en ander behoudens rechten van derden. Verder komen nog de volgende punten der agenda in behandeling: a. Benoeming van 2 leden van het Heilige- Geest-Armbestuur; de heer L. E. Nieuwonbui- zon, die periodiek moest aftreden, werd her kozen en tot 2Je lid werd benoemd de heer A. Blankestyn. b. Benoeming van een lid voor de By'zondero Bewaarschool a/d Morsch. De Voorzitter doelt mede dat wegens de subsidie, die de gemeente aan die bewaarschool verleent, 2 raadsleden in dat bestuur zitting nemen, en de overige bestuursleden door dat bestuur zelf worden gekozen. Benoemd werd de heer J. Van den Berg c. Benoeming van leden voor de sternbu- reelon. Benoemd werdon: Tot Voorzitter van het stem bureel aan het Raadhuis, de heer H. Duivenvoorde, on tot leden de hee en J. C. Spaargaren en P. Kromhout. Tot Voor zitter van het stembureel aan den Stations weg, de heer E Groen, en tot leden deheo- ren N. Van der Spek en A. Den Haan. d. Benoeming van eene hoofdeiyko-omslag- commissie dienst 1895. Benoemd werden de heeren Nieuwenhuizen, Van der Spek, Den Haan en Van den Berg. e. Stembureelgebouwtje. Nadat door den secretaris voorlezing was gedaan van het be stek en de leden inzage van de teekeniDg hadden genomen, werd besloten in eene vol gende vergadering hierop nader terug te komen. f. Vervolgens werd overgegaan tot de be handeling van eenige reclames tegen den aan slag van den hoofdoiykon omslag, dienst 1894, en de vaststelling van het 2de suppletoir kohier. Nadat nog besloten was aan den onbezol- digden gemeenteveldwachter F. Versteeg eene gratificatie te verleonen voor diensten, aan de gemeente bewezen, en de secretaris voorle zing had gedaan van het verslag van den toestand van het onderwys, werd do verga dering na gehouden rondvraag door den Voor zitter gesloten. INGEZONDEN. Het drankgebruik onder de Zeelieden. Een circulaire, door het Hoofdbestuur van de Neder landscho Vereenig ing tol Afschaffing van Sterken Drank aan de reederyen gericht over hot gebruik van sterken drank aan boord van tchepen, noopt do afdeeling Leiden dezer Yereeniging, Mynheer de Redacteur, u beleef- deiyk eenige plaatsruimte te vragen in uw Blad, dat ook in zeeplaatsen als Katwyk en Noordwyk veel gelezen pleegt te worden. Tot staving van zyn goed recht om op deze zaak, als een ernstige, de aandacht der reedoryen te vestigen, voert het Hoofdbestuur in zyn circulaire aan, dat volgens schatting van een waterschout 20 a 25 percent van de zeelieden, mot wie deze iD aanraking komt, aan den dranli verslaafd zijn, terwyl weinige jaren geleden op oene vergadering van Reeders voor de Grooto Vaart, waarby bedoelde water schout tegenwoordig was, een der oudste reoders (geen drankbostryder) als zyn gevoelen constateerde „dat op de Nederlandsche Koop vaardyschepen (Zeilschepen) op zee stellig de helft der kapiteins aan den drank verslaafd zijn",, welke meening door niemand werd bestreden. Alleen de Vlaardingsche zeevisschers-vaar tuigen krygen jaarlyks voor zeven duizend gulden aan jenever van de reeders aan boord, terwyl do bemanning nog bovendien haar eigen drank aan boord medebrengt. De Engelsche en Noorsche visschersschepen hebben daaren tegen in den regel geen drank by zich, ter wyl sedert langen tyd by onze marine het toedienen van jenever aan de equipage is verminderd en zelfs binnenslands geheel heeft opgehouden. (De Engelsche Marine telt onge veer zeventien duizend geheel-onthouders!) Terecht wordt in die circulaire op het zon derlinge feit gewezen, dat, terwyl nauwkeurig wordt onderzocht of do schepen zeewaardig zyn, men het niet noodig vindt de vraag te onderzoeken, of ook do bemanning door drankzucht geacht moet worden onzeewaardig to zyn. En toch, hoeveel ongelukben op zee zyn niet aan het verfoeilyke drankgebruik te wytenl (Van do 338 botsingen, die in 1S62 op de Engelsche kust plaats hadden, werden 72, dus meer dan '/s van het gehoele aantal, bepaald, als gevolgen van nalatigheid door dronkenschap, aan drankgebruik toege schreven. Als het oordcol van een gezagvoerder, die gedurende ruim 42 jaar nagenoeg onafgebro ken gevaren heeft, wordt vermeld, dat volgens zyn besliste overtuiging niet de minste be denking kan bestaan tegen do afschaffing van het rantsoen sterken drank, dat dagelyks op schepen verstrekt wordt; terwyl, volgens zyn meening, de meeste rampen aan boord zyn toe te scbry ven aan den drank, en vele schaden en ongelukken, ja menigmaal het vergaan van gansche schepen, worden veroorzaakt door den drank I Is het ongerechtvaardigd, dat, met deze fei ten voor oogen, het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging tot Afschoffing van Sterken Drank er by de reederyen op aandringt, dat deze trachten het gebruik van sterken drank aan boord van schepen geheel te doen ophouden? Onnoeraelyke schade aan lichaam en geest brengt het drankgebruik in het alge meen teweeg; maar, zoo er één beroep is, dat, met het oog op het gevaar voor menschen- levens, een heldor hoofd vereischt, een geest onbeneveld door bedwelmend vocht, dan is het wel dat van veeman 1 Zouden de Nederlandsehe reeders, in navol ging van zoovele buiterilandscho, niet in het belaDg van de maatschappij en van zicbzelven maatregel- n kunnen treffen, w'aardoor de drank, de aanbrenger van zoovoel twist en tweedracht, de bewerker van zoovele rairpen, ten minste van boord werd geweerd? Mochten wy enkelen hebben bewogen om over dit punt eens ernstig na te denken, dan zouden wy reeds over de resultaten van ons schrijven ons verbiyden, overtuigd dat ernstig nadenken tot het nemen van de door ons verlangde verbodsmaatrege len moet voeren. Namens de Afd. Leiden van de Ned. Ver. tot Afsch. v. Sterken Drank: J. Offerhaus Lzn., Voorzitter. S. H. J. De Wolff, Secretaris. Herinnering- en Hlielit. Uit het Fransch van Paul Baur. Het was een triestige winteravond; de regen stroomde onafgebroken neder en de verlaten straten geleken veel op boekjes. De ouderwetache pendule op den schoorsteen mantel deed een paar korte, afgebroken slagen hooren, het eenige geluid in het groote, wit met goud beschilderde salon. Voor het vuur, met het hoofd tegen den marmeren schoorsteen geleund, stond een grysaard in gedachten vorzonken te staren in het vroolyk brandend houtvuur. „Dus ons nichtje Nelly kan vanavond hier zyn wondde hy zich eensklaps tot zyn echtgenoote, een klein vrouwtje met een gerimpeld gezicht, welk vrouwtje in een armstoel gedoken aau de tafel bezig was met eenig handwerk. „Arme Martha," vervolgde hy, als tot zich- zelven sprekend, „hoe treurig to sterven juist nu haar kind de moederlijke leiding nog zoo noodig had. En nu heeft z(j niet eens de voldoening kunnen smaken van haar gevestigd te zien. Wat een geluk voor het meisje dat wy er nog zy». Ik vrees echter dat het met onze rust godaan zal wezen: ons kalm een tonig levoutje zal door die wufte Parisienne, die wy daarby zelfs niet keDnen, geheel ver stoord worden." Al de verachting in toon en stem, waarover hij kon beschikken, die egoïstische oude, legde hy in dat woordje „Parisienne". Kon er dan ook grooter schrikbeeld bestaan voor den eerzamen provinciaal! „Wat zou zy aardig gezelschap voor onze arme Lucie zyn geweest," merkte het oudje zuchtend op. „Maar nu En zy begon to snikken als eon kind ter wijl zy door een mist van tranen het portret van haar kind trachtte te ontdekken. De dood van hun dochtor was de eenigo groote smart in hun leven geweest. Onver schillig voor de vreugde of de smart van anderen, waren zy hun weg gegaan, zich verdiepend in iedere kleine bijzonderheid, die daar was voorgevallen in het kortstondig loven van hun kind. Twintig jaar lang was zy hun eenige vreugd, hun eenig levensdoel geweest, totdat zy op een achoonen zomer morgen in haar vollen bloei, van hen werd weggenomen: een frissche bloem door den stormwind geknakt En nu had het leven geen enkele bekoorlijk heid moer voor hen; zy hadden voor goed den rouw aangenomen en hun hart was niet meer ontvankelijk voor vreugde of smart. Eenige dagen geleden was hun het bericht geworden van don dood zyner eenige zuster; zjj waren niet teruggedeinsd voor hun naasten plicht: het ouderloozo nichtje zou by hen een nieuw tehuis vinden. II. Het geratel van wielen voor de deur deed hen uit hun gepeins opschrikken. „Daar is zyi" nepen zy geiyktydig. De deur werd geopend en een jong meisje in zwaren rouw trad binnen. De grysaard kwam haar te gomoot en vatte haar handen in beide de zyne. „M\jn arme Nelly 1" bracht hy met moeite uit. Hy kusto haar op bet voorhoofd, waarna hy haar naar zyn vrouw bracht, dio haar, al weenend, met groote hartelijkheid omhelsde. Snikkend vertelde het arme meisje van het sterven harer moeder, hoe zy den ganschen nacht by de stervenssponde had gezeten, niets kunnende aanbrengen tot verzachting van den dood8stryd. Daarna den vreeselyken dag van de begrafenis en eindelyk de lange reis naar Pau, De oude heer excn&eer^ zich: hy had onmogeiyk kunnen koRv de begrafenis, de vermoeiende reis, èo aandoening. Den volgenden morgen viel Nelly's blik toevallig op een schildery aan den muur. In de lyst was een bosje blauwe viooltjes ge hecht. Het was het portret van een jong meisje, geheel in het wit gekleed. Het vroolyk lachend gezichtje geleek zoo sprekend op het hare, dat zy een oogenblik meende haar eigen beeltenis te zien. Zoo had dus haar nichtje Lucie er uitgezien, de overleden dochter van baar oom en tante, van wier smart haar moeder haar zoo menigmaal gesproken had. Zy nam zich stellig voor, by de oudjes de plaats te vervullen der jeugdige afgestorvene, wellicht kon zy hun leven wat zonniger, wat minder eentonig maken; zoo zou zjj hun door dankbaarheid vergoeden al wat zy aan haar deden. III. Do winter was langzaam voorbygegaan en nu was het voorjaar. Yoor Nelly was het een opeenvolging geweest van eentonige dagen. Zy had do oude lieden, zooveel als in haar vermogen was, trachten te troosten, maar het verdriet had hun hart bitter en hun karakter ^elfzucbtig gemaakt. Zy had de oudo meid ondervraagd over de bezigheden en de kleine gewoonten der betreurde afgestorvene en nu bewees zy haar oom en tante dezelfde diensten als vroeger bun dochter g9daan had. Eerst hadden die kleine attenties de oudjes verbaasd; zy waren die zoo lang ontwond, maar toch waren zy geëindigd met ze dank baar r^n te nemen. 's Avonds las Nelly hen voor met haar zachte, zaDgerige stem, die hen zoo deed denken aan do stem van Lucie. En hoe langer hoe meer hechtten zy zich aan de arme wees, die hun door zooveel liefdebewijzen hun wel daad trachtte te vergelden. Men kon den grysaard des middags met zyn nichtje langs den boulevard zien wandelen. Somtyds vergiste hy zich en dan noemde hy haar Lucie, waarop zy dan met „vadertje" antwoordde. De herinnering aan het origineel van het geschilderde portret begon te verbleeken; byna sprak men niet meer over haar en het ruikertje viooltjes, vroeger zoo trouw ver nieuwd, verwelkte zoDder dat men er naar omkeek. Zy gevoelden zich als verjongd door hun nieuw geluk, dat hun het leven weder even aangenaam maakte als vroeger. IV. H6t was een schoone zomeravond en Nelly was nog even uitgegaan. Een officier groette haar, vriendeiyk beleefd, als een oude bekende. In een oogenblik was zy weer in gedachten verplaatst naar haar vorig tehuis, het vrien- deiyko kleine salon, waar de planten zoo welig tiorden in de koesterende zonnestralen In den tuin zong do nachtegaal en boven lag haar moeder to sterven. Dat was nu drie jaar geleden. Zy sprak hem voor hot eerst na hun lange scheiding op een receptie by kennissen van haar oom en tante. Dadelyk kwam hy haar aanspreken en in de aangrenzende serre tus- schen de palmen en de camelia's vertelde z(j hem van haar tegenwoordig leven. Zy had nu eon levensdoeldon ouden dag van haar weldoeners op te vrooiyken. Hy luisterde nauwelyks. Waarom zou hy belangstellen in het verleden, nu de toekomst daar helder voor hon lag? Te zamen zouden zy nu hun levenspad kunnen bewandelen. En nu kwam hy haar herinneren aan haar belofte. Maar zy wendde den blik naar het salon, waar haar „vader" zat, en op hem .wyzend antwoordde zy: „Daar is myn plicht, en ik zal dien ver vullen tot het einde." Vervolg der Advcrtentiën. Brcestraat 35, 1839 12 tegenover het Postkantoor: eene prachtige Collectie dooien Luxe-Postpapier en Enveloppen, Cartes de Correspondence, Mots a la Poste, etc., etc. BOEKVERKOOPING bij Maandag 18 Maart: Geneeskunde. Geneeskundige instrumen ten, Microscopen, Chemische balans, enz. Plaatwerken. Boeken over kunst. - Muziek, Schilderyen, Gravures. - Photographiebenoo- digdheden. Varia. Boekenkasten. No. 2998 slot van den catalogus. 1843 11 Slmnltnnn^artlt. te geven door den Hooggeb. Heer Jonkhr. A. E. VAN FOREEST, uit Amsterdam, in het Schaakgezelschap „Palamedes", op a. s. Maandagavond, 18 Maart, 8 uren, in „Vondelhoven" (ingang Ryneburgersingel). Introductiekaarten verkrijg baar by E. KRUISING A Dzn., 1875 11 Secr. v. „Palamedes". DIRECTIE: LE «RAS ói HA SPEL, 8. Maandag 18 Maart 1895: 7de Aboancments-Voorstelling. Klucht in 4 bedryven van OSCAR BLUMEN- THAL en GUSTAV KADELBURG, door C. N. DE VOS. Yoor het eerst den ITden November 189'! in hët „Lessing-theater" te BERLIJN opgevoerd, behaalde daar een zoo zeldzaam succes, dat byna alle tooneeldireetión in DUITSCHLAND zich van het opvoeringsrecht verzekerden, zoodat dit stuk weldra in meer dan honderd vRftig Schouwburgen daar te lande zal worden vertoond. Te WEENEN 13 dit stuk voor de 1ste maal den 6ien Dec. 11. opgevoerd met een fabel achtig succes, en spoedig zal het te NIEUW- YORK en ta LONDEN worden vertoond. Het opvoeringsrecht voor geheel Nederland is door de Directie aan» gekocht. Aanvang te HALFACHT* PRIJZEN DER PLAATSEN: Loge ƒ1.60, Baignoires ƒ1.40, Parterre 1. Galery ƒ0.50. Plaatsen kunnen, ook schrifteiyk, eiken werkdag van 104 uren besproken worden bij de Bureauliste, Papengracht 23, en op den speel dag aan den Schouwburg van 10 2 uren, a 10 cents extra per plaats. 1784 41 DEPARTEMENT LEIDEN.' Ledenvergadering met Dames, op Zaterdag 1G Haart 1895, des avonds te 8 uren, in den FOYER van do STADS-GEHOORZAAL. PROGRAMMA: liet Noodlot of de str(jd van Mimi Bekkers met de Conventioneelc Archi tectuur in Egypte. Parodie, voorgesteld en blanc et noir dooi do HH. W. L. BRÜCKMAN en P. DU RIEU Fzn., van 's-Gravenhage. Namens het Bestuur: S. J. LE POOLE, Secretaris. Geen Introductie. 1780 23 Alloen toegankeiyk voor Leden. van de Afdeeling Leiden van de Ver eeniging tot Afschaffing van Sterken Drank, op 33 Haart, de» avonds te acht aren, IN HET NUTSGEBOUW, waar Mcj. H. M. SCHOLTEN, uit Am sterdam, spreken /.al. 1859 12 S. H. J. DE WOLFF, Secretaris. Bywyze van proef zal door den sedert jaren gunstig bekenden Photograaf B. VAM DER HEIDE, van Amsterdam, voorlooplg ge durende de maand April worden gepho- tografeerd in het Atelier 1838 20 en zullen tegen /eer lage prijzen fraaie en artistiek afgewerkte Portretten worden geleverd. S stuks Album-Portretten ƒ0 60.— 7 „1-25.- 1 fraai Cabinet Portret f 0.60.— 3 j, n 1.25.— lederen dag werkzaam van 9 tot 6 uren, beginnende op Zondag 31 Maart a. s. een zeer logeabel Ileerenhnls, bevattend. 9 zoo Boven- als Benedenkamers, Keuken, Kelder, Bergplaats, enzv., en grooton Tain mot fijne Vruchtboomenzeer aangenaam ge legen onder Zoetorwoude, tusschen Leiden en het Koffiehuis „Do Vink", aan de Tram. Verdere inlichtingen zyn te verkrijgen bij Notaris SL'UOOH, ts Voorschoten. 1537 10 Het MeerenhuU „Zni|dw()k'% aan don straatweg van 's-Hago naar Leiden, nabij bet dorp Wassenaar, met Koetshuis, Stalling, Visschery en uitgestrekte aangename wande lingen, Is roet 1 Hel e. k. TE IXtJIJR. Information bil Notaris BKOEKSMIT, te Wassenaar. 1841 9 t 1.40 de Liter. D« COGNAC FIN EOIS trim do Société Anonyme, S wordt geleverd in verzegel- 0 de bcaisudc fleasc'.ien van. f 5 LiteT inhoud, voorzien 1 v«» bet attest van Dr. P. F. VAN HAMEL KOOS. Prooffl©3Ch f 1.30. Eitaloitend verkrijgbaar bij: J. P. IAI8E, Lelden.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 6