Dotel „Da Nord", Leiden. Finale Uitverkoop, Een Kleermakersknecht Beurs vaa Amsterdam. ADVEHTENTIËN. KEUKENMEID, P. G., HEKTOR, Buitengewone Toofleeivoorstelling Echte Eng. Schoolkousen. J. C. KORT, Leiden, Haarlstr. 122. I. m ROSSËIV, Haarlemmerstraat 145. De Berlynscho gemeenteraad heeft, naar men zegt, in geheime zitting met 56 tegen 34 stemmen het voorstel verworpen van den burgemeeeter, om, by gelegenheid van Yon Bis- marcks 80sten verjaardag, eene deputatie uit den Raad naar Frietfrichsruhe t& zenden, ten einde den oud-kanselier geluk te wenschen. Dit besluit der stedelyke afgevaardigden heeft in de hoofdstad een zeer onaangenamen indruk gemaakt. Zelfs de organen der vrij zinnige party, die anders niet tot Von Bis- marcks vrienden behooren, doen uitkomen, dat prins Von Bismarck eere-burger van Ber lijn is. De hoofdstad heeft trouwens niets te maken met de politiek, zoodat de Berlyners alleen te rekenen hebben met Von Bismarck, als een historisch persoon, niet met Von Bis marck, als politiek man. De nationaal-liberale „National Zeitung", het bezadigd hoofd-orgaan der nationaal-liberale party, laat zich zeer heftig uit tegen den Beriynschen Raad. Het nationaal-liberale blad betoogt, dat Berlijn zich door dit besluit van den gemeenteraad belachelijk heeft gemaakt voor de geheele wereld. De „National-Zeitung" vertrouwt, dat do Berlyners niet in dit be sluit van den Raad zullen berusteö. Het Pruisische Heerenhuis beeft besloten, eene deputatie te zenden naar Friedrichsruhe, ten einde Von Bismarck geluk te wenschen. Tot leden dezer commissie zijn benoemd de voorzitter en de onder-voorzitter der Pruisische Eerste Kamer. De vice-president, graaf Von ManteufFel, betoogde, dat het Heerenhuis zjjn plicht niet zou vervullen, indien men geen notitie nam van den verjaardag van den man, aan wien Duitschland groote verplichting heeft en die zelfs door zjjne tegenstanders de grootste staatsman zijner eeuw wordt genoemd. Voorts stelde baron Pfühl voor in de zaal, waar de leden der Eerste Kamer bijeenkomen, een marmeren borstbeeld van prins Von Bis marck te plaatsen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Het „Seniorenconvent" van den Duitschen Rijksdag kwam Donderdagavond bijeen om te beraadslagen over het deelnemen aan de vie ring van Von Bismarcks verjaardag. De dis- cussiën moeten zeer warm zijn geweest; de conservatieven, de ryksparty, de nationaal- liberalen en de „Freisinnige Vereinigung" waren vóór het denkbeeld, maar de socialisten, het Centrum en de vrijzinnige Volkspartij wilden niets van een hulde aan Von Bismarck weten. Er werd geen besluit genomen; men zal daarvoor nog eenmaal bijeenkomen. Volgens de „Freis. Ztg." zal de president Von Levetzow het „Seniorenconvent" voor stellen hem op te dragen, namens denRyks- dag Von Bismarck te gaan gelukwenschen. Bjj den Duitschen Rijksdag is een verzoek schrift ingekomen van zekeren heer Jahn, die voorstelt, prins Von Bismarck tot eereburger van het Duitsche ryk te benoemen. De commissie voor de verzoekschriften heeft lang en breed gediscussieerd over het denk beeld. Ten slotte besloot men, waarmede men wel had mogen beginnen, eerst te onder zooken of er wel een ryksburgerrecht bestaat en of men dus iemand tot eereburger van het ryk kan benoemen. Dit durfde men niet beslissen en men besloot daarover een regee- ringscommissaris te raadplegen. Vereeui^tle Staten* De „Standard" ontvangt uit Nieuw-York nog nadere mededeeling over de ongeregeldheden, die te "Walsemburg, in Colorado, zyn voor gekomen. Zondag jl. vielen eenige Italianen den herbergier Hixson in zyne woning aan en mishandelden hem op ergerlijke wijze. De herbergier overleed reeds den volgenden dag ton gevolge van de wonden, aio hem waren toegebracht. De politie onderzocht de zaal en nam vijf Italianen in hechtenis. Toon doze mannen van Rouse öobelte, waar do herbergier woonde, per rijtuig naar Walsem burg werden vervoerd, werden zjj opgewacht door zes gemaskerde ruiters, die terstond begonnen te schieten. De koetsier werd doodgeschoten en do paarden gingen op hol. Toen het rytuig te Walsemburg aankwam, werden drie der Ita lianen, die vormoedolyk ook werden dood geschoten of uit hot rijtuig ontvluchtten, vermist. De twee anderen, van wie één ern stig gewond was, worden in de gevangenis opgesloten. Den volgenden ochtend vond de cipier do cel, waarin zy waren opgesloten, opengebroken. De beide gevaDgenen waren doodgeschoten. De Italiaansche regeering heeft te Wash ington protest ingediend tegen de toepas sing der lynchwet. Voor eenige jaren heeft zich een dergelijk geval voorgedaan te Nieuw-Orleans. Naar aanleiding van den moord, op den chef der politie, Hennesty, aldaar door een Italiaan gepleegd, werden de personen, die wegens d-zen moord in hechtenis waren genomen, in de gevangenis door het volk afgemaakt. Deze zaak werd echter weldra geschikt doch niet dan nadat do Italiaansche gezant te Washington zijn paspoort had ingediend en naar Rome was teruggekeerd. Wasrschynlyk zal ook dit geschil wel geen aanleiding geven tot ernstigen twist tusschen beide staten. Toch zal ook dit voorval er misschien toe bijbrengen, om de regeering der Vereenigde Staten to nopen krachtiger maat regelen te nemen, ten einde dergelijke eigen machtige terechtstelling te verhoeden. Oliina. en .Xupan. De correspondent van de „New-York Herald" ti Shanghai beweert meer dan anderen te weten van do volmacht, welke de Chinee- sche regeering haren gemachtigde Li-Hoeng- Chang, die to Hiroschima met de Japansche regeering over den vrede zal onderhandelen, heeft verleend. Li-Hoeng-Chang moet daarbij van den keizer en de keizerin-weduwe de waarschuwing hebben medegekregen, dat hy niet behoeft terug te keeren als hy er niet in slaagt den vrede te 6luiten. Maar Li zal ongetwijfeld slagen, want hy is gemachtigd om de meest uitgebreide con- cessiën te doen. China is bereid niet alleen het veroverde deel van Mantsjoerye en van de provincie Shantung alsmede Formosa af to staan, maar ook de weinig overgebleven oorlogsschepen van het zuidelijk eskader, die te Nanking een toevlucht hebben gezocht, uitte leveren; alles ongerekend de oorlogsschatting, die gewaarborgd zou worden door de douane ontvangsten in de haven. Telegraaiinoii. BERLIJN, 15 Maart. De commissie uit den Rijksdag, die rapport moet uitbrengen over de tabaksbelasting van den minister Miquel, heeft met 17 tegen 11 stemmen artikel 4 van het ontwerp verworpen, waarin in be ginsel de invoering eener belasting op bewerkte tabak (Tabakfabricatsteuer) werd voorgesteld. Men zal nu waarschijnlijk beproeven, door verhooging van het invoerrecht omstreeks 6 a 10 millioen mark meer uit de tabak te halen. MADRID, 16 Maart. Een paar honderd onder officieren plunderden de redactie-bureelen van „El Globe" en van „El Resument." Verschil lende leden der redactie werden gewond. Do politie was niet by machte de buitensporigheden te beletten. De commandant der troepen te Madrid slaagde er in de gemoederen tot bodaren te brengen. Gemengd Nieuws. De politie alhier heeft proces verbaal opgemaakt tegen den asch- en vuil nisman W. W., die een met het toezicht op de werkzaamheden belasten politie-agent heeft uitgescholden, omdat hy hem op iets onre gelmatigs opmerkzaam maakte. Gisternamiddag viel aan het Galgewater een schipper tydens het varen te water, doch werd onmiddellyk gered dooreen in de nabyheid wonenden persoon. Gisteravond zyn in politiebe- waring gesteld twee knapen, 12 en 14 jaren oud en to Haarlem wonende, die aldaar zich in een goederentrein hadden verborgen en zoo doende naar Jiier waren vervoerd. Het bleek by onderzoek dat zy aanvankelyk een verkeerden naam hebben opgegeven en zy scbynen ook geen onbekenden van de politie hunner woonplaats te zijn. Zy zullen onder politie toezicht naar hunne woonplaats worden teruggeleid. Naar men ons meldt, moet gis teren te Katwyk aan Zee een aanslag zyn gepleegd op ds. Oorthuys. Een visschers- jongmensch, in den ochtend van de reis aldaar thuiskomende, gaf, by het aan wal gaan en gewapend met een mes, van zyn voornemen kennis aan dezen en genen. Ook reeds aan boord had hy gedurende de reis meermalen te kennen gegeven om met dominee Oorthuys af te rekenen. Omstreeks elf uren aan den wal gekomen, hoeft hy zich thuis van zyn hoozen ontdaan en begaf hy zich naar de woning van den predikant, schelde aan en vroeg aan mevrouw Oorthuys, die toevallig de deur opende, of de dominee thuis was. Op haar ontkennend ant woord, bracht de jongen toen mevr. O. een steek toe, welke echter gelukkig niet van ernstigen aard was. Toen dit voorviel was de dominee in het gasthuis. De aanvaller werd op do eene of andere wyze uit de deur verwyderd, waarop by een paar ruiten aan de straat stuksloeg. Toen hy zich verwyderd had, ontmoette hy onderweg dominee Oorthuys, die inmid dels het gasthuis had verlaten, en onder bedreigingen van „jou moet ik hebben I" van den aanvaller wist de dominee het hem dreigende gevaar te ontkomen door bij anderen in huis te gaan, waar tevens ge legenheid was om zich achteruit to verwyderen en naar zyn woning te gaan. Bedoelde visscher heeft daarna op de deur geslagen en geschopt, verwyderde zich door eeno zystraat en liep zoodoende de politie in de armen. Hy was dadeiyk bereid mee te gaan naar Katwyk Binnen, waar by achter slot en grendel werd gebracht. Het algemeen vermoeden is dat hy niet normaal is. Vroeger is hy een paar malen aan huis geweest by ds. Oorthuys, hetgeen aanleiding heeft gegeven tot dit vermoeden. Door het „Vad.", dat van den aanslag eveneens melding maakt, wordt tevens mede gedeeld dat de dader, iemand van 23 jaar, reeds sedert lang had verondersteld, dat ds. O. hem bedoelde, toen deze in de catechisatie, hem aanziende, had gezegd: „God ziet en hoort alles; een gek woord kan wel eens goed vallen". De man wilde, dat ds. O. hem verzekerde dat hy niet de bedoelde persoon was. De beer O. gaf hem die verzekering, maar hiermede niet tevreden, ging hy tobben en meende hy zich te moeten wrekeD. Het jongmensch is ter beschikking van den officier van jastitie gesteld. De Belgische inspecteur van politie, die onlangs te 's-Gravenhage ver toefde in verband met een daar te lande gepleegden diefstal, mocht er in slagen in Den Haag onderscheidene voorwerpen, van den diefstal afkomstig, o. a. vele horloges, in beslag te nemen. Nog steeds zyn er geen berichten over den Spaanschen kruiser „Reina Regente." Schepen, die uitgezonden zyn om hot schip te zoeken, zyn onverrichter zake teruggekomen. Een van deze schepen, de „Harsani," is terug gekomen met elf schipbreukelingen van de Spaansche bark „Luz," die vier dagen in een open boot op zee hadden rondgezwalkt. Men koestert 'de hoop, dat de „Reiöa Regente" in een Marokkaansche haven, die niet aan het telegraafnet is aangesloten, is binnen gevallen. In de Cortoz is gisteren een rapport van een oud-commandant van dit oorlogsschip voor gelezen, waaruit betoogd wordt, dat deze kruiser vooral nu hy zulk zwaar geschut aan boord heeft, niet in staat is om een hevigen storm het hoofd te bieden. Door de rechtbank te Haarlem zy'n veroordeeldJ. Van Vaneveld, arbeider te Lisso, wegens diefstaf, tot 3 boete, 6ubs. 3 dagen hechtenis; H. v. Munsteren en C. Akkerboom, arbeiders te Alkemade, wegens opzettelijke vernieling en mishandeling, ieder tot 3 maanden gevangenisstraf; J. Zand vliet, molenaar te Rijp Wetering, wegens op- zottelyke vernieling, tot 3 maanden gevange nisstraf; D. Nederstigt, visscher te Ryp- Wetering, wegens mishandeling, tot 3 weken gevangenisstraf. Couponnoteering volgens opgave van de Coupon-Makel aars Oostenrijk, Papier 20.50 dito Zilver 20.50 Fransclio f 47.60 Diverse Rijksmark fo3.70 Russen Goud Roebels f L90 dito In Zilveren Roebels f 1.27% Amerlknansobe Goud Dollars ƒ2.4 6. Beleenlng pCt. 16 Maart 1895. Staatslooningen. Vor. Koers pCt koers. heden NelC'ert. Nat. W. Schuld 2% 95% 96 101J& 101*6 dito dito dito8% 101% 101% dito Obl. dito 1836<)2 8% 102 102 Hongarije, Goudl. 1831/93 4 102 Italië, Inschrijving 1862/81 5 83 Oosicnr., Obl. Pap. MopNov. 5 82% S2Jft dito Zilv. Jan.Uuli 6 83% 83% Polen, Obl. Schntk. 1814 4 94% Portugal, Obl. 18531834 met ticket 100 .3 26 26 id. Tabakslecning. 4% 68 £8% Rusland, Binncnl. 1894. 4 65 64% ditolÉQtbij Rothschild Rb.625 4 98% 93% dito Hopc&G'o. 188990GR. 625 1 99 Obl. Lccning 1867,'09 20 .4 lOlifc 101 n in Goud Leen. 1884 5 106% 106% Spanje, Porp. Schuld Buitoni. 4 74% Turkije, Douano Obl. 1830. 5 97% 97% (lito Gcconv. Locning Serio C 29% Egypte, Obl. Locning 1876 4 101% Mexico, Snbsidio Bouds. 6 37% 37% Brazilië, ObL 1889. 4 75% 77 Ind. en Fin. Ondernemingen. Koloniulo Bank Aand. 65 N.-I. TTandblc. Aand 73% Ned. Hand dm. Aand. op rose. 5 129% 129% Spoorwegleeningcn. 106 10ö% HolL IJzcron-Spw.-MiJ. Aand. Obl. dito8J4 101V& 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Aand. 95 Ncd. Contr.-Spoorw. Obl. f250 3 92% Italic, Z.-Ital. Spw. ObL A-H 8 64% 54% Polen, Wars.-Wcencn Aand. 149% p dito Piior. Oblig. 4 99% 100 Rusl., Balt. Spw.-Aand.. 3 65% 65 Fast Spw.-My. Aand. 5 90% 90% Iwang. Dombr. Obl. ZR. 625 4J^ 99% 99% Weicbsel ZR. Aand5 78% 78% Wladikawkaa Obl. Rb. 125 4 98% 9S% Amcrik», Atcb.Gcn.Morg.Bonda 4 01% 64% dito Obl 2c Hyp. lott. A 3 17% 1/% Central Paoiiic Aand. 16% 17% Chic- Erio lo Hyp. ObL 5 76% 77% Donvor Rio Grande C. v. A. 11% 11 Louisv. Nashv. Cert v. Aand. 47 Miss, Kans. Texas 0. v. A. 13% Union Pac. C. V. A 8 8% Canadian Pacific C. v. A. 36% 37% Oregon Short Lino. 5 19 23% Prcmieleenlngcn. NedeiL, Stad Amstord. ƒ100 3 111% Stad Rotterdam3 110 Gemuente-Orodiet .3 107% BolgiE, Ant 18372>£ 101 Hong., Hypotheekbank 4 10ÖJ6 123% Oobtenr., Staatslcon. 1854 4 124% dito dito 1860 6 127% 128 Rusland, Staatslooning 1364 5 148 dito dito 1860 5 147% Turk® o, Leoning 1870 86% 49 49% Transvalia Expl. AaniL 67% 66 19% 20 Prolongatie P/4 pCt. Venezuela 42*/v Een firma te Amsterdam ontving gister avond uit Londen het volgende telegram „In de meeting der Central-Pacific-aandeel houders werd medegedeelJ, dat de Southern Pacific Company voornemens is op do Central- Pacific-aandeelen een half percent dividend in Juni a. s., alsmede een half percent in Januari te betalen en daarna twee percent 's jaars." MïïIDElV, 13 Klaar f. Van welingelichte zyde wordt verzekerd dat de beslissing op Duitschlands uitnoodi- ging tot 't deelnemen van onze Marine aan het openingsfeest van het Noord Oostzee kanaal niet genomen is dan nadat de zaak in den Ministerraad is behandeld. De bezwaren van den minister van marine, die beducht scheen dat ons land, te midden der vloot van andere natiën, een minder goed figuur zou maken zoolang onzo marine nog geen schepen bezat, in staat ons land op waar dige wyze te vertegenwoordigen, moeten ten slotte geweken zyn voor het belang, dat onze zeemacht daar niet mocht ontbreken. Zooals bekend, is besloten tot uitzending van het hooggetuigde fregat „Atjeh." De vice admiraal jhr. De Casembroot, kanselier der orden, is ernstig ongesteld. Zyn toestand boezemt bezorgdheid in. De gemeenteraad van 's-Hortogenbosch heeft de regelings- en feestcommissie ter gele genheid van de komst der Koninginnen als volgt samengesteldde heeren jhr. v. d. Does do Willebois,-.burgemeester; A. B v. d. Steen, J. v. d. Mortel, Jos. v. d. Ven. wethouders; jhr. L. v. Meeuwen, J. Van Gulick Luickx, Meuwese, Bolsiue, Dobbe, Derks, raadsleden. Ook zal daar een eerewacht de hooge bezoekers geleiden en zoowel door den Raad der gemeente als door de Prov. Staten aan H.H. M.M. een maaltyd worden aangeboden. De toestand van den internuntius, te 's Gravenhage, mgr. Lorenzelli, is steeds voor uitgaande; de patiënt moet nog slechts zyn kamer houden. Ook de toestand van het Kamerlid den heer Seret is veel verbeterd. De minister van oorlog houdt zich met de voorbereiding eener hervorming van de levende strydkrachten bezig. By die regeling zullen de schutterden op don tegenwoordigen voet niet behouden biyven. IJsbcrichten. Boven-Rijn, Waal, enz.: Te Lobit, eenig dryfys. Te Huihuizen, Nymegen en te Druten, blank water. To Tiel, St.-Andries en te Zalt- B om mei, eenig dryfys. Te Gorkum, zware ysgang over de volle breedte. Boven-Merwede, veel dryfys. Het ys in den bovenmond van de Benoden-Merwede in beweging. Te Slie- dreeht, Noordeiyke helft der rivier, blank water, Zuidelyke helft en te Papendrecht, ys vast. Te Dordrecht, blank water. Neder-Rijn en Lék: Te Grebbe en Wyk- by-Duurstede, blank water. Te Kuilenburg, eeDig dryfys. Te Vreeswijk en te Vianen, ys vast. Gistermiddag te Ameide, ys dryvende, heden ys vast. Te Schoonhoven en te Krimpen blank water. Usel, Maas en Nieuwe-Merwede. Blank water. Te Moerdyk, eenig dryfys. Met veel moeite is het aan de kapiteins Tieleman en Ages met hunne stoombooten gelukt door de Slotermeer te breken. Er zat nog verbazend veel ys, zoodat de tocht over het meer by open water in een kwartier verricht, verscheidene uren vorderde. De stoom- bootdienst tusschen Lemmer en Sneek is alzoo geopend. De stoom- en scheepvaart is op den Gel- derschen IJsel weer in vollen gang. Aan de Friesche zeekust is geen ys meer te zien. Men verwacht, dat de veerbooten EnkhuizenStavoren in de volgende week den dienst zullen hervatten. Zwolle, 15 Maart: Hedenmiddag is van hier vertrokken een stoomboot naar Den Haag en naar Amsterdam; ook kwamen reeds heden alhier verscheidene marktschepen aan. Lobith, 15 Maart: Ten gevolge van het was send water komt het ys, dat op de boven- rivieren tusschen de kribben heeft vastgezeten, in tameiyk dikke schollen den Ryn afdryven, hetgeen niet alleen zeer hinderiyk, maar zelfs gevaariyk voor de scheepvaart isten bewyze daarvan diene, dat het Rynschip „Renatus", schipper Dolk, hedennacht tusschen Emmerik en Rees in het ys bekneld is geraakt en on middellyk daarop is gezonken. Hardingsveld15 Maart: Hoewel erdagelyks veel en zwaar ys do Nieuwe Merwede afgaat, blijft er veel ys. De overtocht naar "Werkendam geschiedt per roeiboot, doch gaat met groote moeilykheden gepaard. De visschers hebben hun schuiten weder te water gebracht, doch in plaats van 2 man, zooals gewooniyk, zyn er 3 of 4 in één schuit De schippers hopen a. s. Maandag hun winter kwartieren te kunnen verlaten. Kuilenburg, 15 Maart: Het ys naby de forten „Everdingen" en „Honswyk" schynt losgeraakt te zyn, althans de goederenboot „De stad Zutphen" is vertrokken. Doesburg, 15 Maart: Gisteren (Donderdag avond) heeft men voor do vierde maal in dezen winter de schipbrug afgenomen. Men heeft namelyk bericht ontvangen, dat te Ruhrort dryfys was. Vreeswijk15 Maart: Het ys in de rivier de Lek zet zich nu en dan in beweging, men verwacht binnenkort geheele opruiming. Zalt-Bommel, 15 Maart: IJs by Haaften op geruimd, scheepvaart weder geregeld. Tal van vaartuigen pa^seeren onze stad. Vreeswijk, 16 Maart. Gisteravond is het ys losgeraakt en dreef door. Zes schepen kwamen achter aan en bleven hier. De wind is zuid west. De schotbalken worden uitgehaald. Water stand gunstig. Peilschaal staat 2,23 -f- A.P. Lexmond, 16 Maart. In den afgeloopen nacht is alhier het ijs ook geheel opgeruimd. Blank water in de Lek. Heden zyn reeds vroeg drie boot6n gepasseerd. MANKWËT. Burgemeeater en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter algemeene kennie, dat door het Collegium Civitatie Academiae Lugduno-Batavae Snpremum alhier een verzoekechiift ie ingediend om vorgrmning voor den kleinhandel in eterkeu dr«mk in het op te lichten feestgebouw cn de daarneveDB te plaatsen buffetten op het Park ten behoeve van de aanstaande luBtrumfeeeten. Burgemeester en Wetbondera voornoemd, Leiden, F. WAS. Burgemeester. 16 Maart 1895. E. EIST, Secretaris. Kerkelijke Beriohten. W oubrugge: Ter afdeeling Woubrugge van den Nederlandschen Protestantenbond, zal Zondag 17 dezor, des avonds te 7 uren, in de zaal van den heer J. Guldemond, godsdienst oefening worden gehouden, waarby als vcor ganger zal optreden ds. VauKleeff, van Leiden CORRESPONDENTIE. - X., te S.! Niot voor on9 blad geschikt. Thormometer8tand: gisteravond om 8 uren 4° C. 39.2" Fahrenheit; hedenmorgen 8 uren 4° C. 39.2 F.; 's middags om 12 uren 10° C. 50° F.; 'a namiddags 4 uren 9.5° C. 49.V F. Marktberichten, Lelden, ic Maart. Granen. Door meerdere vraag waa de handel wat levendiger. Witte Tarwe, vooral de beate aoortei-, werden hooger verkooht, de mindere zonder aftrek. Bogge komt in droge zware eoort niet voor. Paarden- en Duivenbooneu brachten hoogere prijzen op. Koolzaad in vsate stemming. Kanariezaad meer aangobodtD, zonder handel. Witte Tarwe 4.60 a 6.—. Roede ƒ4.60 a ƒ5.10. WaUa-Walla ƒ5.60 a ƒ5.90. Poolsche ƒ5.60 a ƒ6.— per 80 KG. Bogge ƒ3.10 a ƒ3.70 per 74 KG. Zomergerst ƒ2.40 a ƒ3.10, Wintor- ƒ2.80 3.75» Chevalier- ƒ3.25 a 4.25 per HL. Haver ƒ2.40 a ƒ3.25 per 50 KG. Blauwe Erwten 5.25 a ƒ9.per HL. Paardenboonon 4.80 a 5.25 per HL. Duivonboonen 5.70 a ƒ6.per HL. Bruineboonon 12.a 17.50 per HL. Koolzaad 5.76 a ƒ7.— per HL. Kanariezaad ƒ8.a ƒ9.26 por HL. Hennepzaad ƒ6.50 a ƒ8.50 per HL. Boter: Aanvoer 7290 kilogr.; late qualit. por l/4 vat ft 6— a ƒ52.2de qualit, per 1/4 vat 34.a 44.late qualit. por kilogr. ƒ1.15 a ƒ1.30; 2do qualit. per kilogr. 0.85 a ƒ1.10. Lange Zwarte» Turf,dnbh. HL., ƒ0.40 a ƒ0.50. Schiedam, 15 Maart. Noteering van do Make laars. Moutwgn ƒ5.50, Jenever ƒ9.50, idem Amst. proef ƒ11.per Kod. vat en zonder fust, zonder de belasting. Spoeling commiscie heden 1.20 per ketel. Noteering van den Branderabond. Moutwijn 4l/2 a 43/1 por heet. ct., zonder fust en zonder belasting. Louden, 15 Maart. Friesche Boter 68 a 72 sh. Geboren SUSAKNE JOSIXË, Dochter van W. E. VAN GELDER -Zaalberg. Dr. H. D. VAN GELDER. Leiden, 16 Maart 1895. 1870 6 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader ANDRIES PIETER VAN VENETIËN, inden ouderdom van byna 69 jaren. Mede namens verdero Familie, A. C. RAVESTEIN geb. Van Venetiën. J. RAVESTEIN. Leiden, 15 Maart 1895. 1857 9 Eenige en algeyneenc kennisgeving. Heden ontvingen wy het telegraphisch be richt uit Batavia vau het overlyden van onzen. geliefden Echtgenoot en Vader F. L. WITTEN- ROOD, Oud-Resident op Java, in den ouder dom van 54 jaren. iWed. F. L. WITTENROOD, geb. A. S. Van der Doll. A. C. WITTENROOD. F. L. WITTENROOD. Tandjoeng-Sakti ,D B. H. G. WITTENROOD. (Benkoelen), Leiden, 15 Maart 1895. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. 1885 14 Voor de vele bewyzen van deelneming, go- durende de ziekte en by het overlyden van mijne geliefde Echtgenoote ondervonden, be tuig ik, ook namens myne Kinderen, myn hartelyken dank. J. G. WASSENBURG. (Aloülaan 30). 1884 7 De Heer en Mevrouw DUETZ Veriioeff betuigen hunnen hartelyken dank aan allen, die blyken van deelneming gegeven hebben by het overlyden van hunne Moeder en Bohuwdmoeder, Mevrouw C. J. DUETZ Idenburg. Wassenaar, 16 Maart 1895. 1871 7 gevraagd, liefst om direct in dienst te treden, met kost en inwoning en loon naar bekwaamheid, by M. A. BMUEftK, Noordwyk. 1886 5 Mevrouw BGSËUT DJE VflUES, Bree- straat 25, zoekt tegen Mei: eene bekwame niet onder 25 jaar, die ook genegen is huiswerk te verrichten zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. 1881 8 Spreekuur: liefst 's avonds na 8 uren. de gekeurde Delihengst, staat weder be schikbaar alle werkdagen bij A. JVFFEB* WATVS, Slaag woning, te Oegstgeest, tegen dekgeld van ƒ7.50, by den eersten sprong to voldoen. 1877 7 OP ZONDAG 17 MAART 1895, onder Directie van den Heer BOESNACH. Aanvang te 8 uren (precies). 1873 10 Bureau geopend 7 uren. Entróe f ©.SO. Heer en Dame f O.SO# in alle maten voorhanden. By bestelling is het voldoende op te geven voor welken leeftyd. Uitsluitend verkrygbaar by 1835 8 WEGENS OPHEFFING DERZAAK, van solide SBenbelcn, enz., a contant, in de Meubelfabriek van Muizen en Pakhuizen Se huur o!' tfc koop. 1861 il

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3