Beurs van Amsterdam. ruimen. Voor de bewoners der omliggende buizen bestond echter geen gevaar, en toen men dit had begrepen, keerde de rust spoedig terug. De brandweer was met een groote macht aangerukt en toog onder leiding van den com mandant, den heer Meier, met de gewone voortvarendheid aan het werk. Op de Marker- brug werden vier stoomspuiten opgesteld, en op al de brandkranen in de buurt werden slangen bevestigd. De slangen werden door de gangen en de tusschengelegen perceelen gelegd, en zoo werd de brandende loods van alle zijden aangetast. Het duurde echter geruimen tijd, eer het water tot het binnenste van de gloeiende stapels lompen was doorgedrongen. Tot 2 uren werd aanhoudend water gegeven, maar toen was men het vuur dan ook meester. De opslag, die gedeeltelik aan de Gebr. Boas behoort, was niet veizekerd; voor het gedeelte, dat het eigendom is der firma Veer mao, was de assurantie juist eenige weken geleden afgeloopen en niet vernieuwd. De lompen waren op beurspolis verzekerd voor de helft van het risico. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet by voor. Wel liep het gerucht, dat een jongen zich in de brandende massa bevond, maar een door de branoweer ingesteld onderzoek bracht de onjuistheid daarvan aan het licht. Van de straat af is van de aangerichte schade niets te zien. Terwyi men hier nog druk bezig was, werd een uitslaande brand in de Bloedstraat ge signaleerd. In perceel 15 was een kruideniers winkel gevestigd; de man, Stolte genaamd, is varensgezel en zyne vrouw dreef de zaak. Het echtpaar lag met het kind reeds in diepe rust, toen het door rook en vlammen werd opgeschrikt; nauwelyks had men den tyd om achteruit een goed heenkomen te zoeken. Op de bovenverdieping woonde een sigarenmaker, met een groot aantal kinderen gezegend ook dezen konden nog tijdig het brandende perceel verlaten. Met een paar slangen op de Vechtleiding werd het vuur gebluscht; een aangerukte stoomspuit behoefde geen water te geven. De winkol en het daarachter gelegen woon vertrek zyn geheel uitgebrand; op de boven verdieping was de schade minder. Het huis was voor 2000 verzekerd, de inboedel van Stolte voor f 1500. (HU.) Bfi de commissie voor de feeste lijke ontvangst van Jaap Eden, te Haarlem, is een telegram uit Hamar ontvangen, be richtende, dat hy Maandag in Haarlem zal komen. De feesteiyke ontvangst, die luisterryk be looft te worden, zal dus Maandagavond plaats hebben volgens het vastgestelde programma. Inmiddels meldt men uit Arnhem, dat Jaap Eden by zyn terugkomst het eerst Arnhem zal aandoen, waar hy tegenwoordig gevestigd is. Op initiatief der IJsclub „Arnhem" hebben 12 Vereenigingen zich verbonden hem een diner aan te bieden. Jaap komt, schryft men nader aan de „Haarl. Crt.", vermoedeiyk Zondag, waarom is afge zien van het denkbeeld, om een optocht to houden. Reeds is 400 byeengebracht om het diner te bekostigen en men zal voorts trachten de gelden voor een zilveren lauwerkrans te vinden, uit giften van belangstellenden. Maandagavond te ongeveer half- vyf was de arbeider Swier Hoegen, oud 67 jaren, op het veld nahfl het raadhuis te Apeldoorn aan het werk, toen hy plotseling neerviel, waarvan eeno beroerte de oorzaak bleek. Spoedige hulp mocht niet baten; in een paar minuten waren de levensgeesten geweken. Een D u i 18 c h e r, die gistermiddag in de Boterstraat te Utrecht in een bierhuis aldaar kennis maakte met twee vrouwen, in wier gezelschap hy oonigen tyd vertoefde, bemerkte by hot afscheid nemen, dat zyne goed gevulde beurs hem was ontvreemd ge worden. Een politio-agent, door hem te hulp geroepen, stelde onmiddellyk een onderzoek in, doch van het vermiste was toen reeds geon spoor meer te vinden. De arbeiders der Utrechtsche IJzergietery, firma A. F. Smulders, hebben aanzegging ontvangon dat de fabriek primo Mei a. s. grootendi els overgeplnatst zal worden naar Slikkerveer. Hun is evenwel degelegen heid opengesteld zich te verbinden aan de nieuwe scheepstimmerwerf en machinefabriek to Slikkerveer, waarvoor eene lyst ter teeke- ning ligt op het kantoor der fabriek. In de zitting der rechtbank te Maastricht van Dinsdag werd bet getuigen verhoor in zake den moord te Oirsbach voort gezet en ten einde gebracht, waarna het O. M., waargenomen door mr. Geradts, het woord bekwam. In zyn uitvoerig requisitoir wees deze er op, dat het vaststaat, dat een misdryf heeft plaats gehad, en dat alleen de beide beklaagden er belaDg by konden heb ben, dat do verslagene, de echtgenoot van beklaagde wel. Pelzer, moest verdwynen. Hy achtte hunne schuld wettig en overtuigend bewezen en eischte tegen beide beklaagden, wed. Pelzer en L. Cruts, schuldigverklaring aan moord en veroordeeling tot levenslange gevangenisstraf. Do veidodigers van beklaagden, mrs. Gadiot en Boiihomme, trachtten aan te toonen, dat hot wettige bewys voor de schuld van bekl. niet was geleverd, en concludeerde tot vry- Epraak. Uitspraak 18 Maart. Als een bewys van groote trouw by dieren deelt men aan do BP. G. C." mede, dat do hond van den man, die eergisteren to Groningen door oen trein overreden werd, nadat zyn meester was vervoerd, naar de plaats des onheils, kenbaar aan een plas bloed, terugkeerde. Het trouwe dier bleef daar liggen en liet zich door den eerst volgenden trein overreden. Concurrentie. Te Goes (zoo schryft men van daar) werden gisteren twee nieuwe winkels geopend, één in sigaren, tabak en „aanverwante" artikelen, zooals eau-de cologne, koffie en thee; en ééne broodbakkery. In eerstgenoemden winkel kregen de 500 eerste koopers een sigaren koker toe, terwyi de bakker geannonceerd had, dat by den eersten dag by ieder tarwe brood van 10 ets. een krentenbrood van 7 ets. toegaf. Natuuriyk hadden beide zaken den eersten dag eene goede afname, en vooral by den bakker was de toeloop van bet publiek zóó groot, dat in de nauwe St-Jacobstraat het verkeer gestremd was. Yelen, die zich om 12 uren aanmeldden, konden eerst om 8 uren '8 avonds hun krentenbrood krygen, en daarom was bet toch eigenlyk te doen. Vermoedelijk heeft deze bakker dien eersten dag zyn eigen brood niet verdiend, terwyi het de vraag biyft of de volgende dagen hem schadeloos zullen stellen voor al de „toegift" van den eersten dag. Tot zulke dwaasheden verleidt een verkeerde zucht tot concurreeren. Do P a a s c h t e n t o o n s t e 11 i n g v a n vee op het Marktplein te Schagen wordt ge houden den 3den April a. s. De boterprys in Friesland is sedert Zaterdag jl. reeds weder met 3 per '/4 vat gedaald. De hoogste prys was toen 38nu werd gisteren op de weekmarkt te Sneek 35 voor de eerste soort betaald. Maandag had tusschen Assen en Zuidlaren een ongeluk plaats. Toen de trein daar naderde, wilde zekere Jan Garding, van Tmaarloo, met een hondekar den spoorweg oversteken. De machinist merkte dit op en deed alle moeite om den trein tot stilstand te brengen. Dit gelukte echter niet. Twee rytuigen gingen over den man heen. Het bleek dat het rechterbeen van den ongelukkige tot boven de knie byna geheel was afgereden en hy bovendien ernstig aan het hoofd was gewond. In Beriyn is officiéél gecon- stateerd dat er Limburger kaas bestaat, be staande uit 60 pCt. margarine en 40 pCt. kaasstofuit melk. De vrees wordt uitgesproken, dat dit niet de eenige soort is, die op zoo canigo wijze vervalscht wordt. Treffende rodding. Dezer dagen wprd een gehucht in het dal der „Terrae di Yinndio" door een sneeuwval van do buiten wereld afgesloten en de woning der echtelingen Giovanni aldaar geheel overstelpt Met ontzag lyke moeite ontgroef men het huisje, maar vond man en vrouw dood. Onder eene tafel echter lag hun kindje van anderhalf jaar, door den hond gekoesterd en in 't leven gehouden. Volgens officiëele opgaven zyn in de week van 17 23 Februari te Beriyn 27 personen aan de influenza overleden. Ook in de hoofdstad van Oostenryk treedt de ziekte sedert eenige dagen met groote hevig heid op. De gasthuizen zyn overvol. Yolgens een bericht aan de Frank f. Ztg." heorscht de influenza te St.-Petersburg zeer hevig. Er zouden niet minder dan 50,000 per sonen door de ziekte aangetast en reeds vele lyders bezweken zyn. Een werkman uit een steengroef te Alengon wilde een bevroren dynamiet- patroon by de kachel ontdooien, toen het dynamiet ontplofte. De man werd op de plants gedood, zyn schoonmoeder en zyn zuster werden ernstig gewond. In huis was alles kort en klein geslagende deur en de vensters waren tot op grooten afstand weggeslingerd. „De Lombok-expeditie." Onlangs verscheen by de firma G. Kolff Co., te 's Gravenhage en Batavia, de eerste afl-tverng van een hoogst interessant werk: „De Lombok expeditie" door W. Cool, kapitein der genio, met illustraties van G. B. Hooyer, gep. luitenant kolonel van het Indische leger. Deze aflevering wekte al dadelyk groote verwachtingen by ons op door de breed-opge zette wyze, waarop het belangriikste wapen feit onzer troepen na het begin van een Atjeh-oorlog beloofde behandeld te worden. Uitvoerig werd in de allereerste plaats stilgestaan by de naaste aanleiding tot deze zoo schitterend afgeloopen expeditie en met de me^sto nauwgezetheid, welke tevens van de grootsto onpartydigheid getuigt, werd ook reeds een gedeelte van het verder beloop er van behandeld. Maar ook gaf ze de overtuiging, dat tevens aan het illustreeren de moeste zorg werd besteed. De eerste afl. bevatte reeds, behalve de portretten van den generaal-majuor Vetter en Goesti Djilantik, ook een duidelyke kaart van het oorlogsterrein en eene menigte andere inderdaad zeer goed getoekende afbeeldingen en reproducties, op land en volk van Lombok betrekking hebbende. Dezer dagen nu verscheen de tweede aflevo ring van bovenstaand werk. öeze beantwoordt geheel aan de door het eerste nummer opge wekte verwachtingen. Allereerst troffen wij er in aan het mooie portret van generaal-majoor Van Ham, wiens nagedachtenis steeds zal voortloven in de harten van alle rechtgeaarde vaderlanders. Het origineel van deze schoone teekening werd aan mevr. de wed. Van Ham aangeboden. Verder bevat het nummer nog illustraties van verschillende personen, typen en natuur- tafereelen, welke door de expeditie beroemd of berucht zyn geworden. De tekst, die hier niet zoo officieel is als in de vorige aflevering, bevat boeiende ge deelten en interessante byzonderheden. De uitgevers vermelden tevens, dat in afle vering 3 het portret van overste P. Van Lawick van Pabst zal worden opgenomen. De kennismaking met dit fraai uitgevoerde werk kan niet genoeg worden aanbevolen. Door de moeite en kosten, welke èn de uitgevers èn de schryver èn de illustrator zich getroosten, hebben zy het volste recht op den algemeenen steun voor ait nationale werk, dat zulk een merkwaardig gedeelte uit onze Indische geschiedenis zoo naar waarde weergeeft. 7 Maart 1895. Staatsleningen. Vor. Koers koers. heden Ned., Cert. Nat Schuld2% 9*54 94% dito dito dito 8 101 101% dito dito dito 18% .8% 101% 101% dito Obl. dito 1806. .8J4 10154 101% Hongarije, Goudl. 1831. .4 101% 101% lulië 1881 83% Oostcur., Obl. Pap. M«*i/Nov. 5 82 82% dito Zilv. Jan.iJuH 6 82% 82% Portugal, Obl. 18531884 (art 25% coupon 1 Juli) 8 25% id. Tnbakiinij. Obl. <$4 87% 87% Polen, Obl. Scbatk. '44. .4 94 Rusland, Binncnl. "94 4 64 63% Obl. 1889 le en 2e Sorie 4 98% 98% 188390 Hope Co. 4 97% 98% Lcening '07 —69 f 20 .4 100% 10.% in Goud 1884. i 107% 106% Spanje, Obl. Perp Schuld. .4 71% 73 Turkije, Obl. Douano 1886 8 97% id. geconv. Serio C. 29 Egypte, Obl. Leening 1876 4 103% Mexico, Subs. Bonds. Mout. 6 37% 37% Brazilië. Obl. 1839 4 76% 76 Industrieelo Ondernemingen. Obl. Kolonialo Bank. 5 65% 74 128 N.-I. Ilandb. Aand 72 Ncd. Handolm. op roac. Aand. 5 128% Spoorwcgteeningen. TTolL IJzoron Spwg. Aand. 105 Obl. dito9)4 101% 101% M. t. Expl. v. St Spw. Aand. 9t>% Contr. Spoorw. geitomp. ObL 3 91% Italië, Obl. Zuid-Ital. Spw. .8 5-1% Tolen, Wars.-Wcenen Aand.5 147% 147% 9 dito Prior. Oblig. 4 99% 99% Rusl.. Balt Spoorw8 65% 6ö Obl. ïwang Dombr. R. 025 434 98% 97% Wladikawkas. Spw. 125 4 97% Atchison Top. Morg. B. Aaod.4 62% 61% 16% 14 Trust Dep. ?c llyp. Aand. 8 16% Aand. Central Pacific 14% Donvcr Rio Grande C. V. A. 10% 10% Lonisv. Nashv Cert 49% 47% Miss. Kans Texan ex 2o H 0. 13% 13% C. v. A. Union Pac. Hl. 9% 9/k Aaud. Canadian Pacific C. V. A. 40% 3 j% Prcmieleenlngen. Nedeil., Stad Ainutord. ƒ100 8 1"% 109% Geoieentc-Oroiiiet .8 107% SUd Autwi-rpon 1S87. 2)4 14 Iloag. Ilyputticekloten .4 105% Hong. Thoiss. Itcgul- Loten 4 123 OosUnr., SUuilslcuu. lbt>l 4 122 ilito dito 13U9 5 12 j Uuslailil &lnat«lcclllllg Idf-i 5 148% 148% dito <lito 1866 6 117% Turkijo. Sixvjrwogloening 8 34 3»% Loten Madrid 8 BO% 5"% Trarifcviitia Expl. Aand, 50% 50% Suulbsln.itlaid Cert. 17% 10% 83% 89% Wcichsel-Sp5 78% 78% 76% 75% 20% 20 Prolongatie 2 pCt. BUITENLAIN O. Duitsciiluuit De zitting, welke de Ryksdag gisteren hield, was zeer rumoerig. De afgevaaruigden waren in grooten getale opgekomen en ook de tribunes waren geheel vol. Aan de orde was het voorstel van den heer Hasse, tot verzwaring van de eischen, die gesteld worden voor de naturalisatie van immigranten. Dit voorsiel stond in verband mot eene poging tot beperking van de immi gratie. De discussie eindigde met de ver werping van het voorstel-Hasse. Vervolgens ging men over tot de behan deling van het voorstel van den anti-semie tischen leiaer Liebermann Von Sonnenberg, waarby deze protesteerde togen de steeds aanhoudende immigratie van Isruélieten in Duitschland. Dit voorstel werd niet in over weging genomen. De Ryksdag besloot een voudig over te gaan tot de orde van den dag. Het voorstel, dat daarna door den conser vatieven afgevaardigde Von Hammerstein wtrd ingediend, mtdo tot beperking van de immigratie der Joden in Duitscüland, gaf weer aanleiding tot een vry rumoerige zitting. De bekende leider der anti-semieten, Ahl wardt, hield eene redevoering, waarin hy, geiyk hy gewoon is in volksbyeenkomsten te spreken, oen zeer hefiigen toon aansloeg en de Israölieten uitschold. Tot aigemeena verwondering van de af- gevaaroigden riep de voorzitter, de heer Von Levetzow, den spreker, toen hij zicü in dezer voege uitliet, Diet tot de orde. De liberale afgevaardigden toonden hun veruntwaaroiging over deze houding van den president door voortdurende interrupties. Nauwelyks had Ablwardt zyne rede ge ëindigd, of dè heer Eugen Richter, de leider der vryzinnige party, stond op en verzocht het woord. Richter protesteerdt tegen hetgeen Ablwardt had gezegd en betoogde, dat de voorzitter verplicht was don anti-semiet het woord to ontnemen. „Eene dergeiyke vryheid tot schelden zeido Richter gaat alle poiken te buiten en is volkomen in stryd met de waardigheid van den Ryksdag en do gedragslyn, welke de president tot dusver heeft gevolgd. Verder kan de Duitsche volksvertegenwoordiging nu niot meer zinken." De voorzitter, de heer Von Levetzow, ant woordde Richter: „Gy heat g*en recht om een afkeurend oordeel uit te spreken over de wyze, waarop ik myn ambt vervul. Ik weet zelf zeer goed, wat ik tot handhaving van de orde in den Ryksdag te doen heb." Do heer Richter antwoordde, dat hy ver antwoording schuldig is aan zyne kiezers en het recht handhaaft om, ten overstaan van het geheele Duitsche volk, te protesteeren tegen de wyze, waarop de voorzitter van den Ryksdag by dit debat is opgetreden. De liberale afgevaardigden betuigden door luide toejuichingen hun instemming met het protest van den heer Richter. Daaren tegen hieven de conservatieve afgevaar digden een luid gejuich aan, toen de presi dent weigerde Richters bezwaren in overwe ging te nemen. Ook het publiek, dat zich op de tribunes bevond, toonde zyne belangstelling by dezen stryd. Richter en de president werden tel kens toegejuicht, maar de heer Von Levetzow scheen dat niet te merken, anders toch zou by ook de toehoorders wel tot kalmte heb ben aangespoord. Het voorstel-Hammerstein zelf werd by hoofdelyke stemming verworpen met 167 tegen 51 stemmen. De minderheid bestond uit de anti-semieten en do conservatieven. Telegramraou. regelen van vraag en aanbod niet enkel do loonregeling kunnen beheerschen. Na de pauze werd het ontwerp tot nadere bepalingen voor do heffing op invoerrechten naar de waarde aangenomen na eenparigheid van 6temmen zonder nadero wyziginger. Het depat over do motie Gerritsen werd toen voortgezet. De heer Heldt constateerdo nog dtt de werkstakingen te Amsterdam öf andere oor zaken hadden dan loonver-mdering óf plaats hauden by onwillige revolutie-bouwers. De werkeloosheid zal door den maatregel niet bevorderd worden. De heer Heemskerk verklaarde zich een groot voorstander der motie, welke geen ver band hoegenaamd houdt met eene algerneeue regeling van de arbeidsverhoudingen. Politieke beteekenis heeft de motie aller minst, wat ook uit de afwezigheid van de» premier blykt. Spr. is vóór aanneming der motie, omdat verwerping er van zou beteekenen dat do Regeering niet wil ingrypen in bestaande toe standen, dio na rypo voorbereiding zyn tot stand gekomen. LEIDER 7 Maart. MADRID, 6 Maart. De regeering heeft by de Kamer een wetsontwerp ingediend, waarby zy een onbeperkt krediet aanvraagt, ten einde de maatregelen te kunnen nemen, die noodig zyn tot herstel van de orde op het eiland Cuba. WASHINGTON, 6 Maart. Admiraal Car penter, de bevelhebber van bet Amerikaansche eskader in Oost-Azië, heeft den minister van buitenlandsche zaken, Gresham, per telegraaf medegedeeld, dat de bevelhebber der Japan- sche troepen ter kennis heeft gebracht van de daar wonende vreemdelingen, dat hy dezer dagen zal overgaan tot de bezetting van Nioet Chwang. SHANGHAI, 7 Maart. De stad Nioet-Chwang is Maandagavond door de Japanners genomen, na wanhopige verdediging. De slag by Nioet-Chwang duurde den gehee- len dag, van 's morgens vroeg tot 'a avonds elf uren. De Cbineezen verdedigden zich hard nekkig, in de huizen en straten. Zy verloren 1.880 dooden en gekwetsten; 600 man werden gevangengenomen, 18 kanonnen en een groote hoeveelheid ammunitie violen in handen der Japanners. Do Japansche troepen verloren 200 dooden en gewonden. LONDEN, 7 Maart. Het Britsche ministerie van marine deelt aan de pers de begrooting van marine voor hot jaar 1895/96 mede. Die beyroo'ing bedraagt 18,701,000 pd. st. of 1,334,900 pd. st. meer dan in 1894/95. Do admiraliteit wenscht een begin te maken mot den aanbouw van vier kruisers der eerste klasse, vier kruisers der tweede klasse, twee kruisers der derde klasse en van twintig torpedobooten en torpedojagers, en zal voor stellen een leening to sluiten voor de nieuw aan te bouwen schepen. PARIJS, 7 Maart. Men verzekert dat de Duitsche regeering besloten heeft deel te nemen aan de Fransche internationale tentoon- s'elling van 1900. Het officiëele antwoord der Duitsche regeering is nog niet ontvangen; doch graaf Von Munster heeft don heer Hano- taux het definitief karakter der genomen be slissing medegedeeld. TWEEDE K/% MEK. Zitting van heden. Per telegraaf.) De beraadslagingen over de motie Gerritsen betreffende loon en arbeidsduur werden beden voortgezet. De heer Drucker verdedigde uitvoerig de motie, welke geen maatregel van wetgeving eischt, maar onkel, dat de overheid, als werk gever optredende, doe wat een goed patroon doét. De maatregel is noodig, want de toe stand van den werkman voldoet nog lang niet aan de eischen in de Encycliek van Paus Leo aangegeven. Door de motie zal het loon verhoogd wor den, maar ook het misbruik worden voor komen dat een werk goedkoop wordt aan geoomon ten koste van het arbeidsloon. Het werk zal niet duurder worden, want de productiviteit neemt toe by korter werktyd. De argumenten van den heer Micbi-ls be streed spr. uitvoerig en hy betoogde dat als de Staat zich niet stoort aan de overeen komsten van de patroons, do goede be doeling wordt verydeld. De motie is een be scheiden stap tot sociale bevrediging. De heer Hintzen bestroed de motie als zynde volstrekt niet onschuldig indien men let op de boweging tot loonsverhooging, waarvan zy het gevolg is. Men wil door de motie de uitvoerende macht aan banden leggen. Misbruiken zyn niet voldoende gebleken en hooger loon van overheidswege zal zeer schadeiyk zyn voor de kleine bazen en juist werkstakingen provoceeren, zooals te Amster dam is geschied. Verder betoogde de hoer Hintzen dat de prys van 23 cents ongemotiveerd is; dat de Amsterdamsche Raad zonder indust.riëele kennis handelde; dat do werklieden uit andere onbeschermde vakken zullen overgaan naar de beschermde; dat men werklieden zal samen pakken in enkele plaatsen. Hy acht de motie onaannemelyk om hare gevolgen. De heer Heldt bestreed de bedenkingen inge bracht tegen de motie door de heeren Michiels en Hintzen. In stryd met den hoer Michiels verzekerdo by dat by patroons van all* gods diensten, ook Katholieke, de loonregeling vaak nog zeer veel to wenschen overlaat, dat de Thermometerstand: gisteravond om 8 uren -2° C. 28.4° Fahrenheithedenmorgen 8 uren —4.6° C. 23.9 F.; 's middags om 12 uren 1.5° C. 34.7i F.; 's namiddags 4 uren 3° C. 37 4° F. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden bevestigd het vonnis der Haagsche rechtbank, waarby, wegens de ongeregeldheden te Monster naar aanleiding van do verplaat sing van het telegraafkantoor aldaar, drie personen wegens geweldpleging of opruiing ieder tot één maand gevangenisstraf veroor deeld zyn on een vierde van de aanklacht van opruiing is vrijgesproken. Bevestigd werd o. a. ook het vonnis van de Haagsche rechtbank, veroordeelende drie personen uit Leiderdorp of Leiden tot één maand wegens mishandeling. In plaats van den heer P. Van der Horst, timmerman, die eervol ontslag gevraagd en verkregen heeft als brandmeester aan spuit No. 3 to Zoeterwoude is benoemd de heer N B. C. Rynswou aldaar. By de te Amsterdam gehouden verkie zing van twee leden voor den gemeenteraad, om to voorzien in de vacaturen, ontstaan door hot overlyden van den heer Ten Brummeler en het bedanken van den heer Van den Wall Bake, werden uitgebracht 2949 geldige stem men De volstrekte meerderheid was dus 1475 stemmen. Uitgebracht werden 1423 stommen op dl'. A. Voute, 1388 op mr. W. F. Van Leeuwen, 801 op den heer P. W. Sutorius en 792 op d n hoer H. M. J. Bouvy. Er moet dus herstemming tusschen deze vier heeren plaats heboen. Van de overigons caudidaat gestelden ver- eemgde de heer mr. Frank K. Van Lennep 701, de heer K. Kater 519 en de heer A. P. Ooermeyer 209 stemmen op hun naam. De heeren Voute en Van Leeuwen werden candiaaat gesteld door de liberale Kiesvereefli- gingen, de heeren Sutorius en Bouvy beiden door de Roomsch-Katholiekende heer Sutoriui bovendien door „Amstels Middenstand." De heeren Kater, Van Lenncp en O bei-, nieyer werden allen door de anti rovolution- nairen gecandidateord. Markt berichten. Delft, 7 Maart. Granen in t meer vraag; eckcG artikelen mooitcu wat dauntir liet»tii<l worden. Witte Tarwe f 4.80 a f 6.80 iu>uio t 4.50 a 5.23, tiogge f 3.50 ƒ4.Zomorgoral f 2.20 a 2.'JC, Chevallei- /3.10 4.50. - avcr f 1.75 3..blt-u-re lirwtot) f 6. *2 5 a ƒ9. tiruio.bnuuei, f 12. a ƒ17.25, Paardenboom n f 4.75 a 6.'25. Dmv.juüooncn 6.6!) a ƒ5.90. Kooizaad .5 i ƒ7.—. Corner-kool zaad a Ka larioz.taU ƒ8.25 a 10. enneDzaad 6.26 a ƒ8.50 alles j^er BL. Woerden, 6 Maart. Op do kuasaiarkt waren heden 6 partijen aangevoerd. Mei. besteedde voor Good- echo kaaa lato eoort 23.a ƒ25.2do soort 8. - a 21.por 5ü KG. Schiedam, G Maart. Noteoring van do Make laars. Aloutwjj'i 6.50, Jent.ver ƒ9.50, idem Amst. proef ƒ11.pc-r Ned. vat en zonder fust, zoaior do he aot.ng. Spoeling commie ie f per kotel Notoering van deu Brandersbond. Montwijn U/4 a 4Va Por heet. ct., zonder fa.it en zonder belasting. KOLONIËN. BATAVIA, 15 Februari. Men seint uit Makasser, dd. 1 Februari: Do gouvernements stoomer „Zeeduif" is op de reis van Ternate herwaarts, by de vijf eilanden (Saleier-archipel) vergaan; de op varenden werden gered. De „Zeeduif" was een dier kleine stoom schepen, welke gebruikt worden als advios- jachten, en stond ter beschikking van den gouverneur van Colebes. Het werd in 1887 gebouwd te Rotterdam, de machines hebben een vsrmogon van 50 paardekracht nominaal. Volgens officiëele opgaven was het bewapend met zes vuur monden. De bemanning bestond uit vyf en veer? tig man, waarvan acht Europeanen. Door den gouverneur-generaal van Nod,-Tndi8 zijn de volgende beschikkingen genomen; Civiel üepartemen Verleend: Twee jaar ver lof naar Europa, wegens ziekte, aan den assistent- resident van Wonogiri (Soerukarta; 1'. J. F. Van Heutz. Benoemd: Tot hoofdingenieur 2de kl. bij dr Waterstaat en 's lands- burgerlijke Openbare Wer ken, met ingang van 5 Maart 1895, de ingenieur lste kl. L. li. Blinkers. Gesteld: Tor beschikking van den assistent resident ter hooidplaals Semarung, de burgorlijko ambtenaar 11. Th. Weehuizen; ter beschikking van den ass.-res. van Bangkalan, de burgerlijke ambtenaar J. Th. Petrus; ter beschikking van den ass.-res. van Malang, de ambtenaar vooi den burgerlijken dienst L. M. F. Plato.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 3