Feuilleton. EENE VERLOVING. Voor de betrekking van directeur der ambachtsschool te Haarlem hebben zich veertig sollicitanten aangemeld. Blijkens thans verstrekte officiöele opgaaf zijn door de commissie voor koninklijke subsi- diën aan jonge Nederlandsche kunstschilders aangewezen de heeren: Theodoor Van Door maal, te StanddaarbuitenM. Schildt, te Rot terdam (in de eerste opgaaf stond Amsterdam); I. Zon, tydelyk te AntwerpenFl. Arntzenius, Den Haag; H. M. Krabbé, Amsterdam; Jac. De Jong, Amsterdam; mej. I. Koster, tijdelijk te BrusselI. Linse Jr., te Rotterdam; H. Van Steenwjjk, Den Haag. "Voor eenige jaren word in Friesland door Ged. Staten eone regeling gemaakt ten aanzien der traktomenten van gemeente-secre tarissen en gemeente ontvangers. Nu in den gemeenteraad van Smallingerland thans de betrekking van secretaris vacant is, heeft de Raad dier gemeente, met het oog op den slechten toestand dor gemeente-financiën, be sloten, het salaris van den te benoemen titularis f 300 lager te stellen dan zijn voor ganger genoot en het bepaald op 900. Met belangstelling ziet men uit of Ged. Staten aan dit besluit al of niet hunne goedkeuring schenken. Smallingerland bohoort tot do nood lijdende gemeenten. Het gomeentebostuur van Opstrland wendt thans bij een bank in Holland pogingen aan om geld op te nemen, ten einde met de ondorwijzors te kunnen afrekenen, die daarnaar ongeduldig wachten. Het instructie-bataljon te Kampen hoeft aan de verschillende reg. inf. geleverd, om in den effectieven graad over te gaan, 29 korporaals. Het 2de en 8do kregen er elk 8, het 4do en 7de elk 4, het 5de, 6de en 8ste elk 6. Bij koninklijk besluit is aan C. Fledderus, referendaris by hut departement van financiën, vergunning verleend tot het aannemen der onaer8choidingsteekenen van ridder 3de klasee der orde van den Leeuw en de Zon, hem door Z. M. don Sliah van Perziö geschonkon. De minister van marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, krachtens machti ging van de Koningin Weiuwc-Regentes, in dit jaar bij het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, na vergelijkend examen, kun nen worden geplaatst 18 jongelingen als adel borst voor den zeedienst en 4 jongelingen als adelborst voor do mariniers. Zy, die examen wenschen te doon voor den zeedienst, moeton op den lston Sept. dezes jaars den ouderdom van 14 jaren reeds en dien van 17 jaren nog niet hebben bereikt. Jonge lingen, voor de mariniers bestemd, moeten op 1 Sopt. dezes jaars don ouderdom van 14 jaren reeds en dien vaD 18 jaren nog niet bobben boreikt. Het schriftelijk examen wordt aan allo adspiranten gelijktijdig afgenomen to 's Gravonhage op 17 on 18 Mei. Het mondeling examen, dat eveneens to 's Gravonbago zal worden gehouden, zal aanvangen op 10 Juni a. s. Voor eeno vierjarige opleiding wordt betaild voor de adelborsten voor den zeedienst 1600 en voor do adelborsten der mariniers ƒ1200. Do aanmelding bohoort to geschieden vóór of uitorlfjk op 1 Mei a. s. aan den minister van marino by een op zegel geschreven ver zoekschrift. De „Staatscourant" van 1 dezer bevat ver dere byzonderheden. Het stoomschip Conrad", van Amster dam naar Batavia, vertrok 28Febr. van Suez; do „Koningin-Regentes", van Amstordam naar Batavia, vertrok 27 Fobr. van Southampton; de „Laertes" arrivoorde 28 Febr. van Batavia te Amsterdam; de „Palinurus", van Japan via Singapore naar Amsterdam, is 27 Febr. Prawlepoint gepasseerd; de „Prins Willem III", van Amsterdam naar West-Indië, p .s- seerde 1 Maart Dover; de „Utrecht", van Java naar Rotterdam, vertrok 27 Febr. van Adon; do „Burgemeoester Den Tex", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 1 M .art Dungeness; do „Prins van Oranje" vertrok 1 Maart van Batavia naar Amsterdam. By koninkiyk besluit zyn gesteld op pensioen, op hunne aanvrage: de generaal- majoor hoofdintendant by de militaire adminis tratie P. L. G. Doorman en de kolonel-intend. F. J. Hinrich8; en het bedrag van het pen sioen bepaald: voor den generaal-majoor Door man op f 2700 en voor den kolonel Hinrichs op ƒ2100 'sj.iare. Tevens is den generaal majoor Doorman dank betuigd voor de veel jarige en trouwe diensten, door hem aan den laude bewezen. Benoemd, by het personeel der milit. adm., tot kolonel-hoofdintendant, de luit.-kol.-intend. E. Van Geridt, hoofd der Vide afdeeling van het departement van oorlog; en bepaald, dat de kolonel Van Gendt tot 1 Mei 1895 zal bolast blyven met zjjne tegenwoordige be trekking van hoofd der Vide afdeeling van het departement van oorlog en alzoo die be trekking tot zoolang geiyktydig zal waarnomen met zyn functiön als hoofdintendant. Aan den officier van gez. 2de kl. op non activiteit A. W. Verheyden, van het personeel van den geneeskundigen aienst der landmacht, op zyn verzoek, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleenden hem benoemd tot reserve-officier van gezondheid der 2de klasse by de landmacht. Toegekend aan den gewezen eersten luit. der inf. L. A. Riesz, by vernieuwing, een tijdelyk pensioen van ƒ300 'sjaars voorden tyd van vyf jaren. Verleend een pensioen van f 2179 aanjhr P. C. Van der Does, ontvanger der directe belastingen, enz., en een pensioen van ƒ210 aan D. Keuterman, weduwe van K. Vos, sluiswachter aan de Willemsvaart te Zwolle. Benoemd tot onderdirecteur van de Ryks- postspaarbank P. J. F. Du Bois, thans hoofd commies by dio instelling; bevorderd met ingang van 1 April a. s. tot klerken van do eerste klasse by de directie van de Rykspost- spaarbank, W. F. A. Van der Gaag, A J. Van Braband en C. De Jonge Oudraat, allen thans klerk van de 2de klasse, en benoemd, met ingang van genoemden datum, tot klerken 2de kl. by de directie van de Rykspostspaar bank, M. Van den Berge en O. M. Vellinga, beiden thans tydelyko beambten by die in stelling. Gemengd Nieuws. Door de politie alhier is proces- verbaal opgemaakt tegen J. P., schoenmaker alhier, die, na reeds onderscheidene vonnissen te hebben ondergaan, zich nu weder aan diefstal had schuldig gemaakt ten nadeele van een man, by wien hy door de kerkelyke gemeente was besteed. Drankmisbruik is de oorzaak van zyn vervallen toestand, waardoor by ten laatste zelfs zonder onderdak was geraakt. H\j is naar de gevangenis to 's-Gravonhago overgebracht. Uit de open vestibule van een hotel alhier is eene winterjas ontvreemd, waarnaar door de politie oen onderzoek wordt ingesteld. Gisteren is door do politie in bewaring genomen een 3 jarig verdwaald kind, dat later aan do zoekende moodor kon worden teruggegeven. De vaart van Schevoningen naar Leiden is opongobrokon door een schuit, mot acht paarden bespannen, van do Gubr. G. J. Verdel, to Leidscheudam. De tocht duurdo gisteren, Donderdag, van 's morgens acht uren tot vier uren 's namiddags, toen men te Leid- schendam was, en hedenmorgen halfacht werd verder vertrokken van Leidschondam, waarna men om tien uren to Leiden aankwam. Mot den overhaal in den Witten Singel is hodon de dienst, welke langen ty 1 door het ys gestremd was, weder hervat. Toen gisterochtend te 's Gravon hage een lykstaatsio door de Bankastraat trok, liepen by liet omryden van den hoek by hotel „Beau SéjouT", twoo zywielen van dun lykwagen. Do wagen tuimelde omver en do lykkist met kleed en kransen vielen op straat. De hierdoor by de begrafenis ontstane stoor nis maakte nogal indruk. De kist werd ver volgens op een lykbaar naar de algemeene begraafplaats gedragen. Ter aanyulliDg van het bericht omtrent de plannen tot oprichting van een standbeeld voor Ferdinand De Lesseps diene nog, dat de bydragen tot dat doel niet meer en niet minder dan 1 frank mogen bedragen en derhalve zyn bepaald op eeno vaste som en niet op een minimum, zooals aauvankeiyk is gemeld. De rechtbank te Amsterdam heeft Gesina Keyzer, bijgenaamd „de vrouw van de Bloemgracht", die heeft terecht ge staan onder beschuldiging van het veroor zaken van ziekte van een harer patiënten, wieD zy, zonder tot de uitoefening der ge neeskunde of artseny bereidkunst te zyn toe gelaten, loocizalf in- en uitwendig had doen gebruiken tegen asthma, veroordeeld tot eene geldboete van 300, subsidiair twee maanden hechtenis. Een bediende van eene Amster- dam6che firma was belast met het overbrengen van de obligatiën der nieuwe leaning van ƒ170,000, welke door hot gemeentebestuur van Maassluis is aangegaan ter aflossing van twee Voorga-nlo leeningen. B(j do aankomst in het station te Maassluis, ontcekte hy, dat hy de obligation in de coupé van den sneltrein AmsterdamAntwerpen had achtergelaten. Later bleek dat het pakket aan het grens station Esscben by den stationschef was ge deponeerd. Naar men verneemt, zyn te Slie drecht in de gemeente-admini6tratie, afdeeling financiën, ernstige onregelmatigheden ontdekt. Op aanklacht van den gemeente-ontvanger heeft do justitie zich in de zaak gemengd en reeds een voorloopig onderzoek ingesteld. Tegen gisteren, Donderdag-avond, was een spoedeischendo vergadering van den gemeen teraad uitgeschreven. Te Tolen is Woensdag de klerk H., van het post- en telegraafkantoor, gevan gengenomen en naar Zienksee overgebracht. Naar men met zekerheid verneemt, is do beruchte Trflritje De Jong genaamd do millioenenjuffrouw in de strafgevangenis te Rotterdam overleden. De te Rozendaal gearresteerde inspecteur eener brandwaarborg en levens verzekering maatschappy Y. d. V. is gisteren aan de Belgische justitie uitgeleverd, door welke hy by verstek tot een jaar gevangenis straf was veroordeeld. Gisteren is naby de gemeente Schoondyke (Zoeuwsch-Vlaand do IJzendyk- sche stoomtram gederailleerd. De machine sloeg omver en do machinist werd terstond gedood. Te Vreoewjjk is gisteren brand ontstaan op de hofstede „De oude Wiers", by den landbouwer M. De Wit. De brandweer was spoedig ter plaatse en aan haar krachtig optreden is het te danken, dat het onheil tot oen gedeelte der bouwhoeve beperkt bleef. Ook kon het vee en de inboedel gered worden. De oorzaak is onbekend. Het verbrande was verzekerd. Tusschon jongelingen van Sluis en Aardonburg schynt eene veete te bestaan, zooals dat tussclien ingezetenen van naburige dorpen wel meer plaats heeft. Op een avond in Sept. jl., toen het te Aardenburg kermis was, ontstond daar tusschen jongens van de beide genoemde gemeenten een twist en werd iemand uit Sluis een bierglas op het hoofd gegooid. Een 17-jarige werkman uit Aardenburg, in wiens bezit nog een bierglas gevonden werd, werd als dader aangewezen en door de rechtbank te Middelburg tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. By de behandeling dezer zaak onlangs voor bet gerechtshof te 's Gravcmhage achtte het Hof het ondorzoek niet volledig cn dientengevolge werden gistoren in deze zaak voor dit college 3) Hior begon Elizabeth luid to lachen. Ofschoon zij, daar zy zelvo gouvernante geweest was, to verstandig was, om hare zuster by Hilda's opvoeding tegen te werkeD, was zy hot toch niet met haar eens, want zy wist zeer good, dat eon karakter als dat van Hilda niet naar het model van eon instituut te behandelen was. Tanto Josóptiine was eerst sprakeloos, maar toen koerde haar toorn zich togen haar zuster „Als je door je lachen Hilda nog in hare ongomanierdheid versterkt, dan voorzeker „Laat hot moisje toch mot rust; gy komt toch niet met haar klaar!" antwoordde Elizabeth. „Ik ken dat slag uit Engeland daar helpt geon schoolrnoosteren aan!" Napoleon kan by Leipzig, toen do Saksen en Wurtemborgors tot de bondgenooton over liepen, niet verblufter geweest zyn dan de boido bondgenooten, juffrouw Josóphino Solbold on doctor Knobler. Doze laatste stond op zondor eon woord te zeggen en aanvaardde den terugtocht - hy had genoeg. Hilda had hot veld behoudon, dank zy den onvorwaebten steun van tanto Elizabeth. „Onhandelbaar kind! Jo hebt al roynewel- gomeendo plannen te schande gemaakt 1" riep tanto Josóphine toornig. „Heb ik dat? vroeg het ondeugende meisje. „Nu, dat was juist myne bedoeling: de doctor- dichter zal nu wol genoeg gekregen hebben." „Maar ik ookriep tante Josóphino, in woede ontstoken. „Nu ga jo naar jo kamer, die jo vandaag niet weer verlaten zult!" „Zeker, tante 1" antwoordde Hilda met zoo veel weemoed, dat tante Elizabeth haar ver wonderd aankeek, torwyi zy er evenwel Diet aan twijfelde, dat daar weer een ondougendo stroek achter stak. Hilda maakte voor tante Joséphine oene formeole buiging, omvatte tanto Elizabeth en gaf haar oen bartelyken kus; vervolgens liep zy naar huis, alsof zy iets zeor gewichtigs voor had en onmiddellijk daarna hooide men „lm Grünewald, im Grünewald istHolzauktion" op de piano hameren, wat volstrekt niet tot verbetering van Josópbines humeur bydroeg. „Moet jy Hilda nog in hare styfhoofdiglioid 6terken? Jo spreekt van karaktar als eeno Engelsche! jy altyd met je Engoland 1 Sedert do gekke lord je, omdat jo zyn hond uit den Schotschen bergstroom getrokken hebt, vyf- duizend pond vermaakt heeft, is ai wat Engelsch is voor jou toongevend en pryzenswaard." „Niet alles, maar veel, in de eerste plaats, dat men daar do jonge meisjes niet dwingt, oen man te trouwen, dien zy niet beminnen. Een meisje, dat er uitziet als onze Hilda en niet onvermogend ia." „Niet onvermogend? Hoezoo?" „Van my krygt zy eenmaal alles, en als zy trouwt, geef ik baar direct oen derde; de rest is voor my moer dan voldoende by de goede rente, dio onze bankier Hörster ons geeft. Ik weet overigens niet, hoe do man zulke booge rente kan betalen." „Dat heeft hy my verklaard," antwoordde Joséphine, „maar volkomen begrepen heb ik het toch niet." Elizabeth zag nadonkond voor zich heen en nam toen weer haren Engelschen roman tor hand. Yan geldzaken had zy even weinig begrip al3 hare zuster. De tantes verdiepten zich daarop weer in hare lectuur. Hilda echter hulde haar hoofdje in een dikken wolion dook, zooals de Thüritigsche landbevolking draagt, grendelde hare deur en sprong toen uit het venster; het tuinhek werd stil geopend. Daarna sloop zy in de schaduw der boomen over de straat en klopte aan de deur van het vriendelijke huisje der familie Schulze aan. Rudolph opinie zelf; hy moest het kloppen zeker herkennen. „Wat - jfj, Hilda?" In hoogst eigen persoon 1" Maar, Rudolph 1" Waarmede Rudolph deze bestraffende woor den verdiend had, moge aan de fantasie van den lezer overgelaten blyven. Hilda snelde in de kamer, de trouwe Piet haar na, die zelfs de muizenjacht gestaakt had, om de geliefde meesteres te volgen. „Zoo binnengesmokkeld, hartje?" vroeg mevrouw Schulze teeder. „St, st! Ik heb kamerarrest!" zeide Hilda met een eigenaardig gebaar, waarby zy beide handen dicht tegen de ooren hield, wat een zeer komisch effect maakte. „Hebt u kamerarrest, juffrouw Hilda?" riep Rudolph verwonderd. Eigenaardig, dat men in het portaal jy en in de kamer u zegt. Maar dat gsbeurt meer. „Hoezoo?" vroeg mevrouw Schulze. 12 getuigen gehoord. Een persoon, die volgens enkele getuigen zou gezegd hebben de dader te zyn van het aan bekl. ten laste gelegde, ontkende dit. Het O. M. handhaafde zyn vordering tot bevestiging van het vonnis. In een der Zui d-B evelandsche dorpen werden een paar stroopers door een politie beambte achterna gezeten. De laatste, hopende een goede vangst te doen, nam zyn weg over een zoogenaamde weel, doch het ys was niet sterk genoeg meer en de man zakte tot aan den hals in het water. Op zyn hulp geroep keerden de vervolgde stroopers op hun weg terug en boden den veldwachter hun by- stand aan, op voorwaarde, dat tegen hen ge^n proces verbaal zou worden opgemaakt. Yan den nood eene diugd makende, stemde hy in die voorwaarde toe, waarna hy zich weldra weder op het droge bevond. Op de meest viiendachappeiyke wyze namen daarop beide partyen afscheid van elkander. In het door de afdeeling Nijmegen van den „Nederl. barbiers- en kappersbond" vastgestelde reglement is bepaald, dat de leden elkander by ziekte helpen, bet minimum scheerloon buiten den winkel 5 ets. bedraagt, en do winkel des Zondags na 2 uren zal zyn gesloten. Gisteren had aan de stroopapier- fabriek van de firma Scholten, te Sappemeer, een ongeluk plaats. De werkman Buurke, van Slochterveld, was in de nabijheid van eene snel ronddraaiende as bezig eenige steenen uit den muur te nemen, toen hy, eenlg6zins achteruifgaande, door de as werd gegrepen en mee rondgesleurd, waarby hem de kleeren van 't lyf gereten werden en de ongelukkige om de as als 't ware werd opgewonden. Hy is dan ook als lyk opgenomen. Als verdacht van den moord, op Marie Lichtenfeld (dienstbode van den rit meester te Venloo) te Tionraai gepleegd, is de wachtmeester Jorna van het 2de reg. huzaren te Venloo met het lyk geconfronteerd. Hy hield zyn onschuld vol en noemde zelfs den moord, op zyn beminde gepleegd, af schuwelyk. J. is als commandant van de politiewacht gedeserteerd en daar zyn eigen revolver in reparatie was, had hy een kist van een kame raad opengebroken en daaruit diens revolver ontvreemd met de patronen. Deze revolver is te Tienraai niet ver van het lyk gevonden, dat met het gezicht in de handen voorover aan den weg lag. De schouw heeft bewezen, dat een kogel het hoofd doorboord heeft. Toen de wachtmeester gevankelyk en zwaar geboeid van Roermond door de marechaussee naar Venloo werd getranspor teerd, woonden duizenden dat vervoer bij. Do wachtmeester is gisteren naar Den Bosch overgebracht, om voor den krygsraad terecht te staan. Gisternacht trachtte hy de hand aan zijn leven te slaan. Met het opruimen van dè Ijs bezetting in het HollaDdsch Diep en de Nieuwe Merwede door 5 ysbrekers en een detache ment genie-troepen wordt geregeld voort gegaan. Het ys blykt op verscheidene plaatsen tot eene dikte van 4 M. op elkaar te zyn geschoven. Door den hoogen vloed van gisteren - ge- raakto veel ys van de plaat boven de Moerdijk- sche brug dryvende. De dientengevolge af komende groote ysveldon werden door de ysbrekers verbrijzeld, om verstoppingen der opengebroken geulen te voorkomen. (Sts. Cl.) In het Engelsche Lagerhuis is weer de zaak ter sprake gebracht van de Engelsche zangeressen, die eenigen tyd te Amsterdam vertoefden, maar zonder hun bagage moesten vertrekken. Naar een particulier correspondent der „Arnhemscho Courant" mededeelt, heeft de Hollandsche consul te Londen, de heer Maas, zi'h deze zaak aangetrokken en zich voor genomen een grondig onderzoek in te stellen. In Augustus 1 893 werd door het stoomschip „Maasdam", kapt. Aldert Potjer, op „Ik heb den hoer Kneblor zóó beleedigd, dat hy vergoten zal, terug te komen." Een warme blik uit Rudolph's oogen be loonde de volstrekt niet boetvaardige zondares. „Komt gy daarom zoo laat hier, Hilda?" riep mevrouw Schulze. „Ik dacht dat u dat interesseeren zou," meende Hilda schfinbaar onbevangen en zag Rudolph daarby ondeugend aan. „Het is my overigens aangenaam, dat u gekomen is, juffrouw Hilda," begon Rudolph nu op drogen toon. „Zoo?" meende Hilda even droog. „Ja, het betreft eene zeer gowichtige zaak. Myn Beriynsche agent, wien ik opgedragen heb, de voor my ontvangen gelden op het ryksbank-giroconto van myn bankier Hörster te laten schryven, vroeg my vandaag, of ik niet liever verkoos hot gold direct te ont vangen. Hy wist uit goede bron, dat Hörster op groote schaal aan de Beriynsche beurs speculeert en niet zeer gelukkig is." „Ach, myne tantes schenken hom haar volste vertrouwen." „Juist daarom wilde ik met u spreken." „Ja, wat zal dat helpen? My gelooven zy niet, en als ik u als myn zegsman noem, dan "Weer do afwerende boweging der kleine handen. „Ahal" meende Rudolph. „Waarom?" vroeg de niets vermoedende moeder. „Dat is nu eenmaal zoo," antwoordde Hilda. „Hörster is in hoog aanzien by alle notabelen; by gevolg is ook het vertrouwen myner tantes in hem onwankelbaar." de Nowfoundlandsche banken n zoogenaamde dorie (kleine visscherssloop) aangetroffen, waarin zich twee Fmnsche visschers bevonden. By het gebruikelyke uitz tten van visch- lynen bleken die arme lieden te ver ver- wyderd geraakt te zyn vaD hun schip het Fransche visschersvaartuig „Gaulois" en zou den ongetwyfeld door uitputting, honger en dorst gestorven of by stormweer verdronken zyn, ware het niet, dat zy gehikkigorwyze door de „Maasdam" waren opgeme kt en opgenomen en by aankomst te Boulogne s/Mer aldaar guland. Het Fransche ministerie van marine heeft kapitein Potjer als belooning een zil veren zeekyker geschonken, waarop bovenbe doeld feit is vermeld. Het Engelsche stoomschip „Euro pean", van Brem-n via Antwerpen naar Nieuw-Orleans, gisteren Lizard gepasseerd, signaleerde ter hoogto van Dungeness in aan varing te zyn geweest met het stoomschip „York" en daardoor eenige schade aanstuur boordzyde te hebbi-n bekomen. Yolgens officiéél bericht van den centralen geneeskundigen raad te Weenen is de cholera thans uit de geheele Oosten- ryksche monarchie verdwenen. Gisteren heeft men te Fez op de voornaamste poort dor 6tad 37 hoofden van opstandelingen, die ongeveer een maand geleden gevangen zyn genomen, tentoonge steld. Algemeene vreugde heerscht daar over het succes van den Sultan. Een blad van Straatsburg moldt, dat met den dooi de eerste ooievaars in den Elzas zyn aangekomen. Men hoopt dat zo niet, als in het vorige jaar, weder den terug tocht naar het Zuiden zullen aanvaarden, toon zjj by vergissing de eerste zachte dagen voor het begin der lente hadden aangezien. In Engeland, vooral te Londen, blyft de griep epidemisch heerschen. De ziekte ia niet bijzonder kwaadaardig, maar toch eischt z\j vele offers. Volgens de officiëele opgaven zyn alleen te Londen in de vorige week meer dan 1000 personen aan deze ziekto overleden. Ook in het kamp te Aldershot breidt de epidemie zich nog steeds uit. Lord Rosebery, de minister president en de heer Balfour, de conservatieve leider in het Lagerhuis, zyn beiden aan de betere hand. Toch zal het nog wel eenigen tyd duren, voordat deze staats lieden weer aan de beraadslagingen in het Lagerhuis kunnen deelnemen. Lowther Castle, waar de Duitse he keizer in den aanstaanden zomer de gast van den graaf van Lonsdale zal zyn, is gelegen op vyf mylen aft tan s van Penrith, in Cumberland. By het kasteel behoort een 15J0 aere3 groot, zeer wildryk park. Het is in het jaar 1802 gebouwd; een aantal kleine torens, waarboven in 't midden e^n groote vierhoekige toren uit steekt, verleunen er een schilderachtig uiter- lyk aan. Een t i e d t a 1 soldaten van het Algerynsche vreemdenlegioen volgens hunne nationaliteit zes Italianen, twee Pruisen en twee Oostenrijkers waren gedeserteerd en hadden hunne wapenen meegenomen. De kleine troep werd weldra door de Gourmiers (onregelmatige ruitery, uit inboorlingen samen gesteld) ingehaald. De soldaten formeerden zich echter met gevelde bajonet in carré, waarvoor de Arabieren zich terugtrokken. Weldra kwamen zy terug, ditmaal als reizende kooplieden ver kleed, en knoopten onderhandelingen aan met de vluchtelingen. Men werd het weldra eens; de Arabieren beloofden de soldaten voor vyf fr. een eindweegs naar het zuiden te brengen, en de troep 6teeg te paard; achter iederen soldaat ging een Arabier zitten. Maar nauwe- ïyks was de stoet in beweging of, op een teeken van den aanvoerder, overmanden de Arabieren de vluchtelingen ©n knevelden hen. Zoo werden zy naar het garnizoen terugge bracht, waar kort gericht over hen gehouden wordt, want op gewapende desertie staat de doodstraf en soldaten van het vreemdenlegioen hebben geen genade te wachten. „Dan zal ik zelf met haar spreken 1" zeide Rudolph. Weer de afwerende beweging met de handen. „Moeten de dames dan misschien haar ge heele vermogen verliezen?" riep mevrouw Schulze. „Dat gaat altyd zoo." zeide Rudolph. „En als men zulke lieden waarschuwt en z(j ge looven het eindelyk, dan maken zij direct zulk een alarm, dat de bom barst en zy niets krygen. Kan niemand haar dan waarschuwen „Ik zou niemand weten," antwoordde, als uit diep gepeins ontwakend, Hilda. „Al onze kennissen zweren by Hörster maar als men slechts hare handteekeningen kon krijgen! Zou daarmede iets te beginnen zyn, mijnheer Schulze?" „Zeker I Ik zou dan naar den jostitieraad Koch gaan, die ze kent, en als buurman en vriend der dames „Nou, noul" kon Hilda, ondanks alle be zorgdheid, niet nalaten uit te roepen. „Dat ben ik immers, te meer, daar hier had Rudolph zich byna verpraat „daar u, juffrouw Hilda, met myne moeder zoo be vriend is." „Het lieve kind!" riep moeder Schulze. „Ik moet my bodenken, hoe wy dat aan leggen," zeide Hilda, „en nu, adieu! Morgen kom ik officiéél." „Ik zal u naar huis brengeD, juffrouw Hilda." „De Hemel beware my, ik moet formeel sluipen. Zie, precies als Piet. Heel zacht." (Slot volgt.)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2