N». 10717. Woensdag 30 Januari. A°. 1895. geze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en geestdagen, uitgegeven. Leiden, 29 Januari. Feuilleton. Het geheimzinnige doosje. LEIDSCH DAG-BLAD PEUS DEZER COURANT: Voor Leiden por 3 maanden Franco per post- Afzonderlijke Nommers f 1.10. 1.40. 0.05. PRIJS DER AD VERTEN TIÉN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17{. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoren buiten de stad wordt 0.05 berekend. Officieel© Keunisgevingen. Vergadering Tan den Gemeenteraad Tan Lolden» Op Donderdag 81 Jan., dea namiddags te tweo uren. Punten tor behandeling: 1°. Verzoek van Dr. H. Treub, om continuatie als Stade-Vroed meester. (14) 39. Idem ala voren van O. Winkler Prins, als Stads- geneea- en -neelkundige. (14) 8°. Idem als voren van Lr. C. M. Van Voorthuyson (14) 4°. Benoeming van vier ledon der Plaateelyke Sohoolcommiseie. (16) 5°. Idem van een lid der Commissie voor de Be waarscholen. (22) 6°. Voorstel tot reg ling vsd het aantal onderwijzers san de Jongeneachool 1ste klasse. (18) 1°. BenoemiDg van ten derde ouderwyzor aan de Jongensschool 1ste klasse. (24) 8°. Vourstel tot wijziging van de organisatie dor politie en de benoeming van een ambtenaar, belast met bet toezioht op de-kondon. tot r ohtige invordering van de belasting op do houdeD. (2u) 9°. Verzoek van den Directeur der Leideche Duin water-Maatschap pij. om dumwater te mogen leveren san ingezetenen van ltyusburg. (5) 10°. Idem van A. Pacnet, om ontslag als leeraar aan het Gymnasium. ll9. Idem als voren van J. H. Oldenburg, als adjunct- marktmeester. (7) 12°. Idem als voren van W. Matthol Do Jong, als Controlenr der Bank van Leenmg. (8) 13°. Idem van J. Va der Pla-, om eou brug te leggen over de Zoeterwoudsche Bingtleloot. (9) 14°. Idem van J. Van der Heyden, om eoD gedee to der Zoeterwoudsche Smgelsloot te ovorwolven. (i 15°. Idem van G. V*n der Valk Boaman, om vry- stelling van de betaling ran schoolgeld, Hoo0ero Burgerschool voor Meisjes (12) 16*. Idem als voren van H. O. Satter, Gymnasium. (18) m Idem als voren van J. O. Mtybooiu, Hoogere Bnrgorschool voor Meisjes. (23 18». Voorstel tot v«rwering in iechte tegen het koogor beroep, door J. P. V-u der Wallen ingesteld tegon het vOnL'is van het Kantongerecht van 29 Sep tember 1894. (17) J99. Verzoek van het Collegium, om het Park op de Bni.o to mogen gbbruiken als Feestterrein voor de aanstaande Lustrumfeesten. (19) 30*. Voorstel tot onderhandsclie verharing van de hnizeu aan de Aalmarkt Noe. 5 en 6. (21) 31°. Idem tot het doen rooien cn ver^oopen van boomen. (26) 32°. Verzoek van warmoeziers omtrent het rond venten mot groenteu door ingezetenen uit andere gemeenten. (26) 33°. Voorstel omtrent het aanbod van de Gedeputeerde Staten in zake aankoop van grond aau de Haven. (27) 34*. Bezwaarschriften togen bet anppletoir Kohier der Plaatselijke Direote Belasting, dlonst 1894. (1U) Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van N. M. F. TAVE11NE, hondende verzoek om vergoDning tot oprichting van een slachterij eD rookery in hot perceel Haar lemmerstraat No. 13; Golot op de artt 6 en 7 dor Wet van 2 Juni 1876 (Staatsblad No. 96); Geven bij deze kennis aan het publiek dat ge noemd verzoek met de bijlagen op do Becretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Haaucug 11 Febr. a. e., 'e voormiddags to olf oren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek iB te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, j Leiden. F. WAS, Burgemeester. 38 Jan. 1896. KIST, Secretaris. Birecte Belastingen. Do Burgemeester van Leiden krengt ter algemoone kennis, dat aan don Ontvanger der Directe Bolastingen is ter hand geBteld het kohier der Grondbelasting op de gebouwd cn ongebouwdo eigendommen over het Jaar 1895, executoir verklaard den 2Gston Januari 1895, cb herinnert voorts den belanghobbonden aan hunno verplichting, om den aanslag op den bij de Wot bepaalden voet te voldoen. .Leidon, De Burgemeester voornoemd, 38 Jad. 1895. F. WAS. De „Vrijzinnige Kiesvereeniging" te Leiden zal eene ledenvergadering houden op Don derdag avond a. a., in de kleine zaal der Stadszaal, waarin zal worden behandeld het voorstel van het Bestuur, om niet te voldoen aan het verlangen van het Bestuur der „Liberale Unie," vervat in zijn missive d.d. 2 Januari 1895, om, op den grondslag dier missive en bybehoorende nota, de medewer king der Vereeniging to verleenen tot de samenstelling „van een practisch program, waarin alle vrijzinnigen voor samenwerking in democratischen geest hun blijvend ver- eenigingspunt kunnen vinden." Wy herinneren er aan dat morgen-, Woensdag-avond, in het Nutsgobouw alhier vanwege de vereeniging „All Right" eene lezing zal worden gehouden door den heer Carl Corvey, uit Amsterdam, met het onder werp: „De reorganisatie in den Algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond". Terecht mag worden vertrouwd, aangezien de heer Corvey een aangenaam causeur is en hy zyne redevoeringen zelfs voor hen, die in het te behandelen onderwerp weinig be lang 6tellen, hoogst aantrekkelijk kan maken, dat deze avond zich zal kenmerken door een byzonder drukke opkomst. Er bestaat gelegenheid tot introductie en tot debat. Wederom was gisteravond eene jaarfeest viering van eene Leidsche vereeniging aan de orde en wel de éón en-twintigsto van de Tabakverwerkers Vereeniging „Hulp door Vriendschap", welke daarvoor bad gekozen het schouwburglokaal „Vondelhoven", dat voor deze gelegenheid door eene groen-versiering een feesteiyk gewaad had aangetrokken. Nadat het bestuur en commissarissen achter de fulpen banier een ommegang door de zaal hadden gemaakt, opende do voorzitter, de heer J. J. Zandvliet, do bijeenkomst met het ge- bruikeiyke hartelyke welkom aan allo tegen- woordigen. Doch by dezen groet alleen liet hy het niethy dankte de donateurs èn voor hunne aanwezigheid èn voor den finantiëelen steun, door hen wederom by vernieuwing verstrekt, gedacht het afsterven van een der oudste Vereeniging8leden B. Van Leeuwen en vermeldde dat het ledental sedert hot vorige jaar met drie was vermeerderd en het in het geheel 140 bedraagt, als 126 in de tweede en 14 in de eerste klasse. Voorts bracht hy in herinnering de wyzi- ging van het reglement, waardoor de Vereeni ging nu, in tegenstelling van vroeger, op maatschappeiyk gebied hulp aan den Staat kan verleenen, altyd binnen de perken der Grondwet. Tevens sprak hy nog oenige woor den over de werkeloosheid en werkelooze vak- genooten, voor wie in de pauze zou gecollec teerd worden (welke collecte, het zy hier maar dadeiyk vermeld, opgebracht heeft /9 60) en eindigde, na het toewenschon van een zeer aangenaam samenzyn, met een „Leve „Hulp door Vriendschap!"" Uit het verslag omtrent den geldelyken toestand der Vereeniging bleek o. m. dat de inkomsten der tweede klasse bedroegen 1616.36, de uitgaven 808.68, het saldo in kas 807.78; de inkomsten der andere kas waren ƒ648.72, de uitgaven 233.14, het saldo 415.58de inkomsten der weduwenkas beliepen 430.07, de uitgaven 89.52, het saldo ƒ340.55. Het totaal in kas is alzoo ƒ1563.91. Het uitbrengen der verslagen word gevolgd door luid applaus en door fanfares der musici, die zich gedurende het feest zeer goed van hunne taak kweten, ook waar het gold de feestliederen (w. o. een „Naar Lombok!") te begeleiden. De werkende leden op deze jaarfeestviering hadden eene zeer omvangryke taak, het geen hun echter geenszins belette die goed te vervullen. We kunnen verklaren dat we door dilettanten van eene vereeniging als deze (geene tooneelveroeniging) zelden zoo goed zagen spelen. Er was hier niet éón, die uit blonk, maar allen hielden zich kranig en brachten daardoor een goed geheel tot stand. In het feit, dat allen stof tot tevredenheid gaven, ligt voor ons eono reden niemand der optredenden by naam te noemen; deden we dat, we zouden geheel onnoodig jaloerschheid wekken. De werkende leden hadden dan ook succes, hetgeen bleek uit den telkens herhaalden by val. Bepalen wo er ons dus by, hier even te laten volgen wat het uitgebreide programma in hoofdzaak vermeldde: „Stille Jan", oor- spronkeiyk tooneelspel met zang (die zeer goed was) in tweo bedryven door A. Wynstok; polka, piston solo; „Kinderliefde", dramatische schets in óéne acte door Joban; schitterende apothéose (door bengaalsch licht beschenen); rHet bedrogen drietal", kluchtspel in éón bedrjjf on bal. Dat het reeds lang 29 Januari was, toen het laatste feestlied, „Naar huis", twyze: „Ach, myn zusje is gestorven") aan de beurt was, laat zich denken. Toen gingen bestuur, leden, vrouwen, meisjes en kinderen zeer voldaan en tevreden naar huis. „Hulp door Vriendschap" heeft weer een goed geslaagd feest méér beleefd. To Oude-Wetering trad Maandag-avond te 7 uren, in het kerkgebouw der Gerefor meerde gemeente aldaar, op de heer F. Van der Ploeg Jrvan Steenwyk, die voor een vry aanzienlijk getal belangstellenden eene rede hield over de Christelijke verzorging van krankzinnigen on zyn auditorium opwekte dezo schoone zaak te steunen. De Gereformeerde Jongelings-vereeniging y Soli Deo Gloria", te Oude-Wetering, heeft aan de Militaire Tehuizen ln ons vaderland eene gift gedaan van ƒ21.65. De vorige week vergaderde de veroeniging van bloembollenkweekers te Katwyk in het Hotel „de Roskam", te Katwyk a/d. Ryn, met 83 leden. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, bracht de penningmeester verslag uit. De ontvangsten over 1893 be droegen 221.33, de uitgaven ƒ123.74, batig saldo 97.59. Besloten werd genoemd saldo te zetten op de gem.-Spaarbank te Katwyk. Verder werd besloten dit jaar 2 veilingen van groene tulpen te houden en met groote meerderheid van stemmen zyn benoemd tot directeuren de heeren Alkemade en Roosen. De heeren H. v. Tongeren Jr., A. v. d. PldS en G. Wassenaar werden als nieuwe leden voorgesteld en aangenomen. Daarna had de gewone verloting plaats. De 1ste prys, een paardentuig, viel ten deel aan den heer P. Haasnoot Nz., en de 2do prys, een fraai hoofdstel, aan den heer C. v Kuyeren. Niets meer aan de orde zynde, werd de vergadering gesloten. Het aantal ingeschrevenen voordenatio nale militie, lichting 1896, bedraagt in de ge meente Alkomade 50, voorzeker een aan merkelijk verschil met het vorige jaar (lichting 1895), toen het aantal ingeschrevenen slechts 29 bedroeg. In den loop dezer maand is het aantal leerlingen der openbare school te Noordwyker- hout plotseling zoo toegenomen, dat uitbreiding van personeel hoog noodzakeiyk is geworden. Naar wy vernemen, zal in de eerstvolgende Raadsvergadering een voorstel in dien geest worden gedaan. Ter benoeming van eene onderwyzeres aan de openbare lagere school te Honeelaarsdyk, gemeente Naaldwyk, is eene voordracht op gemaakt, waarop als No. 1 voorkomt mejuf frouw Pb. Bohró, thans in dergelyke betrek king werkzaam to Katwijk aan den Ryn. By het gemeentebestuur van 's-Graven- hage bestaat vooralsnog geen plan tot ver plaatsing van het monument „de Naald" naby het strand te Scheveningen. Door een ploeg arbeiders wordt thans van gomeontewege zand aangevoerd, om den duin rand by het godenkteeken breeder te maken. Andere maatregelen worden vooreerst niet genomen. De heer ds. W. J. Geselschap, predikant by de Nod.-Herv. gemeente to Amsterdam, herdacht gisteren zyn veertig-jarige ambts vervulling. Yan vele kanten ontving do jubilaris biyken van waardeering en gelukwenschen. Door een groot aantal vrienden en bekenden werd hem een stoffeiyk biyk van belang stelling aangeboden, welk geschenk vergezeld ging van een album met de namen der gevers. Behalvo een opdracht in dichtvorm van dr. E. Laurillard, bevatte dit album nog de wapens van verschillende gemeenten, waar ds. Gesel schap werkzaam wa3. De „Koningin-Regentes" kwam gister middag ongeveer éón uur aan de Handelskade te Amstordam. De vaart door het Kanaal had nogal lang geduurd, omdat er veel ys is en men voor de gesloten Hembrug ongo- veer een half uur had te wachten. Met het schip keerden van Lombok terug: jhr. W. C. Yan Panhuys, luit. t/z. 2de kl. J. W. F. Smits, lstestuurmanb/d.Kon. Marine; de sergt. der mariniers A. Kielder; de matroos lste kl. W. Akkerman; de matroos 3de kl. C. Wortel; do sergeants der inf. H. J. C. Van Velzen, L. Dingster, J. Verboom; de fuseliers F. Hinz, W. Jaspers, C. Diemont, L. Van Merckenstein, D. F. Koch en de kanonniers W. Rogiers, J. B. Van Elsdingen, P. H. Jansen on W. Van Schie. Te Genua had o. a. de boot verlaten mevr. de wed. W. N. Scheib, wier echtgenoot als kapitein der infanterie by de vero/tring van Tjakra-Negara sneuvelde. Te Amsterdam is de heer Henri Tibbo overleden aan de ziekte, welke sinds langen tyd zyne krachten sloopte. De Muziekschool der Maatschappy van Toonkunst, waaraan hy als leeraar werkzaam was, verliest zeer veel in dezen degelyken kunstenaar en voortref- felyken onderwyzer. Na zyn studién in het buitenland voltooid te hobben, o. a. bij Zarembski, vestigde de heer Tibbe zich te Amsterdam eD wist zich weldra een eervolle positie aldaar te verwerven. Als pianist en als onderwyzer werd hy hoog gewaardeerd, terwyi enkele composities, die van zyn hand het licht zagen, blykon waren van zyn talent ook op dit gebied der kunst. Men verneemt dat by het departement var. waterstaat in overweging is eene aan vulling van de fabriekswet van 1875 met enkele inrichtingen, waaronder zuivelfabrieken. Volgens „De Maasbode" zou dr. Schaep- mm weldra ophouden medewerker aan „Het Centrum" te z(jn. Er zal een nieuw, een eigen orgaan van dr. Schaepman verschynen, dat elke week of tweemaal in de maand uit komt in hot formaat van de „Staatkundige Brieven" van mr. Van Houten. Gisteren vierde mr. J. A. Vaillant, lo Rotterdam, zyn gouden jubiló als lid van do rechteriyke macht, waarvan hy byna 41 jaren aan de Rotterdamscho rechtbank verbonden wa9, de laatste 20 jaren als president. Talryk waren de blyken van hoogachting, hem by deze gelegenheid van alle zyden aan geboden, waarby zeker bovenaan stond het biyk van waardeering, hom door H. M. do Koningin Regentes aangeboden door zyn be noeming tot commandeur in do orde van Oranje-Nassau. In het Maashotel werd den gryzen jubilaris door zyn vrienden oen eere-maaltyd aange boden. Er heeft zich te Maastricht eene com missie gevormd tot regeling der feesteiykhoden, welke tor gelegenheid van de komst dor beide Koninginnen te dier stede zullen plaats hebben. Deze commissie bestaat uit de heerenH. Pyis, burgemeester, voorzitter; M. Marras, A. Bon- homme en Chr. Bauduin, wethouders, baron Von Geusau, Jules Regout en H. Houtappel, leden van den gemeenteraad, en A. J. Van Osch, gemeente secretaris. De minister van binnenlandsche zaken heeft met ingang van 1 Febr. a. s., op hun verzoek, eervol ontslag verleenda. aan H. F. Nierstrasz en S. L. Schouten, als assistent b(j de botanie aan de Ryks-universiteit to Utrecht; b. aan dr. J. H. Vernhout, als con servator by het museum van natuurlyke historie aan voornoemde universiteit; en voor het tydvak van 1 Febr. tot en met 31 Deo. 1895 benoemda. tot assistent by de botanie aan voornoemde universiteit, dr. J. H. Vern- 3) 't Breede gezicht van Macrae was omgeven door een reusachtigen vollen baard, terwijl zijn bovenlip geheel en al glad was. HU was een deftig heer, gekleed in een zwarte jae en rwart zijden ve3t, met een ouderwetschen wandelstok gewapend, terwyi uit zpn horloge zakje een half dozUn signetten hing. 1 Macrae stond met zUne handen op den rug over zUn gouden bril naar Veymor te kjJkeD, die nog bleeker dan gewoonlUk in zijn armstoel zat. ZUne lippen waren asch- gTauw en hU keek als iemand, die niet wel bU 't hoofd is. Beken het, zeide Macrae, beken het, meneer, dat lord Senfrey's handteekening ▼alsch is. Hoe durft gy 't zeggen 1 zeide Martin Yeymor met verwilderden blik. Hoe durft gy xoo iets beweren! Ik zeg wat waar is. De Bank liegt niet en de Bank zegt dat het lord Senfrey's hand teekening niet is. Het ia een vergissing, hervatte Veymor. 't Is bepaald een vergissing, meneer Macrae, ik verzeker het u. Gy krygt de 2000 pond. Als gy my den wissel laat, dan zal ik het geld voor u krygen. Mooi zoo, antwoordde Macrae vinnig. Ik twyfel niet, of gy zult het in orde brengen; Baar gy stelt het misschien uit. En ik heb het geld nu noodig, en anders verlang ik niet. Gy zult het geld hebben 1 zeide Veymor zenuwachtig. Die geheele vervelende geschie denis is eene vergissing, die ik niet kan ver klaren. Ik ga vandaag nog naar myn broeder en binnen een week zult gy 't geld hebben. Neen, was 't droge antwoord; morgen moet ik het hebben, morgen om twaalf uron. Als 't éón uur is, trek ik myne handen er af en geef ik de zaak aan by 't gerecht. En nu weet gy waar 't op staat, meneer, en nu moogt gy nog dankbaar zyn, dat ik zoo vriendschappeiyk met u handel. Goeden morgen De zwaarlyvige Schot nam zyn hoed van den stoel, en zich op zyne hakken omdraaiende, verliet hy, zonder meer te zoggen, de kamer. Martin Veymor zat een oogenblik aan de tafel, alsof de wereld dood voor hem was en zyne omgeving niet bestond. Hy hoorde zelfs de deur aan 't eind der kamer niet opengaan en zag zyne vrouw niet, die daar stond. Mevrouw Veymor was byna zoo groot als haar manhaar gezicht was van een wreede klassieke schoonheid, met oogen, die nog als gitton schitterden. Zy was gehuld in een losse morgenjapon van de fijnste zyde, afgezet met kostbare kant. Zy stond op den drempel, haar hoofd in stil verwyt schuddende, terwyl zy naar haren echtgenoot zag. Zy naderde onhoorbaar de tafel en stond eenige seconden naast hem, zonder iets te zeggen. Eindeiyk tikte zij hem op den schouder en keek hy op. Zyne oogen ontmoetten de hare en hy sloeg ze huiverend neder. Hoe is 't? vroeg zy op kouden toon. Alles is uit, Agathe, jammerde hy. 't Is uitgekomen. Die Macrae heeft ontdekt dat Alfreds handteekening valsch is. Welnu, zeide zy, zonder eenige ontroe ring, gy verwachttet immers niet anders ?Gy waart or zeker al op voorboreid? Wat bedoelt gy, Agathe, vroeg haar man op heoschen toon. Ik bedoel, antwoordde zyne vrouw kalm,— dat gy natuurlyk by je broeder zyt geweest, en dat je van hem de 2000 pond hebt ge kregen om den wiasel te betalen. Veymor zag zyne vrouw zóó smeekend aan, dat het een steen zou vermurwd hebben. Wel, Martin, wat zet je een bedrukt gezicht, zeide zy. Ik heb geen geduld meer met je. Ik lees uit je blik, dat je niets gedaan hebt, dat je dit kalm hebt laten aankomen, on dat je nu niet in staat zyt, om het tegen te gaan. Ik heb geen 60 pond en do man moet 2000 pond hebben, jammerde hy. WelDu, vermaande mevrouw Veymor kalm, ga naar Alfred en vraag hem 't geld. Ik kan niet! hernam haar man. Hy heeft geen week geleden my 3000 pond ge- geveD, en gy hebt er haast alles van gehad, Agathe. Ik moest myn rekeningen betalen, her nam zyne vrouw. Als ik mijn rekeningen niet betaalde, had ik geen kleeren om te dragon. Mevrouw Simmonds moest 700 pond hebben en ik heb er haar maar 400 gegeven. Ik waa 360 schuldig aan Hugues, en die moest toch ook betaald worden. En dan heb ik een ponney gekocht, om oen span met Nero te maken. Ik betaalde er byna 100 pond voor. Dus kan je begrypen, dat ik niets meer overhield! De geplaagde echtgenoot keek zyne vrouw eenige minuten smeekend aan. Ik verwyt je niets, Agathe, zeide hy. - Gy weet, dat, als ik het had, ik je zou geven al wat jo begeerde, en nog meer. Maar gy zyt verkwistend, Agathe; door je levenswyze hebt gy 't zoo ver doen komenwy moeten ons gaan bezuinigen. Ik kan niet elk oogenblik Alfred om geld vragen, 't Is niet goed, en 't zal hem gaan vervelen, en nu vooral, nu hy gaat trouwen on een vrouw moet onderhouden. Een vrouw, zeide zy spottend, die van haarzelvo een inkomen heeft van 10,000 pond 'sjaars. Ik wenschte dat ik dat inkomen had! Als gy een inkomen hadt van 10,000 pond, hernam Veymor, dan zoudt gy nog 10,000 pond boven uw inkomen verteren. Als ik het had, zou ik het je geven, maar ik heb 't niet. Ik bon ten einde raad en ik geloof dat 't goed is, dat het zoo ver met my is gekomen. De man, die een misdaad begaat, moet er voor boeten, en ik heb een misdaad Praat toch geen onzin l riep zyne vrouw uit. 't Is toch jouw schuld niet, dat door die domme wet van dit land je broeder millioenen heeft en jy geen cent hebt. Als die broeder van je dood was, dan wa3 ik lady Senfrey, en dan was ik in staat, te loven zooals my past. Hare oogen schoten vuur en haar boezem zwoegde als van wraakgevoel, terwyl voor één enkel oogenblik hare wangen door een hoogen blos werden overtogen, en daarna betrok haar gezicht, alsof er een booze ge dachte door baar ziel ging. Verlies geen tyd, zei ze eindeiyk. Ga naar jo brooder. Hy zal en moet je de 2000 pond geven. Nu moet ik mij nog gaan kloeden, anders zal ik te laat op de party wezen. Zy trok minachtend hare schouders op en ging naar de deur. Als ik maar lady Senfrey was, sprak zy voor zichzelve. Toen stond zy stil en wierp eon blik op haren echtgenoot. Wie weetl fluisterde zy voor zich en begaf zich naar haar kamer. Lord Senfrey zat nog steeds aan 't even aangeroerde ontbyt, toen zyn broeder werd aangediend. Hy was dezo morgenbezoeken gewoon en toen hij Ma: tin zag, zoo wit a's papier en zyno oogen nog onrustiger dan go- woonlyk, raadde hy terstond, dat zyn broeder in geldverlegenheid was. Het was een bron yan half wrevelige, half prettige voldoening voor hem geweest, om zyn broeder op alle oogenblikken te helpen. Hy was een vrijgezel en had weinig behoeften. Hy verteerde geen tiende deel van zyn inkomen, en al had hy gewild, by zou niet geweten hobben, hoe 't prettig te bestedon. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 1