Burgerlijke Stand. De razende Braziliaan was een nieuwoling, ook voor de comeaie zeer geschikt, ovenzoo Rose, do soubrette. Waarom moeten nu zulke krachten ge dwongen worden om, geheel buiten hun aan leg om, in eeno tragedie zulk een jammerlijk figuur te maken? Maar, zóó is het, iets moet er te wonschen ovorblyven; een gezelschap van louter krachten gelijkstaande met Mme. Segond zou te voel zijn voor menschenkinderen. En.... aan hdar blijven wy toch denken, aan baar alleen; het overige mogen wij ver geten. v. B. TWEEDE KA WEK. Bij de voortgezette behandeling der voor stellen tot voorziening in het bestuur der gemeente Opsterland en Weststellingwerf achtto de heer Heemskerk de voorstellen on grondwettig. Niet do gemeentebesturen pleeg den verwaarloozing, maar Gedeputeerde Staten van Friesland, daar zy de tusschenkomst der Regeering inriepen, vóórdat zy de gelegenheid hadden gegeven aan de gemeentebesturen om ten tweeden malo van hunne afkeuring der begrooting in hooger beroep te komen. Feitelijk zullen do gemeenten nu bij de wet gedwon gen worden, den hoofdelyken omslag te ver- hoogen. De minister van binnenlandsche zaken ver dedigde de ontwerpen uitvoerig. Ze zijn ge nomen niet lichtvaardig, maar na rijpe overweging. Een hcogoro subsidie mocht hy niet voorstellen; dit heeft by uitdrukkelijk verklaard. Hy verklaarde ook thans uitdruk- keiyk dat hy geen cent meer aan subsidién zou uitkeeron, daar de noodwet pernicieuzen invloed heeft gehad. De voorgestelde ontworpen zyn volkomen gerechtvaardigd door do zucht om de ver warring in do gomoentehuishouding te doen ophouden. Do partièolo werkstaking in die gemeenten zou anders leiden tot parliëele anarchie. Artt. 12G en 127 der Gemeentewet konden niet toegopast worden. A vondzUling van 24 Januari. De ministervan binncnl. zaken zyne rede vervolgende, betoogde dat de Regeering slechts tracht te voorzien in de noodzakelyko zorg zonder dat er van vermindering der rechten van de gemeenten sprako is. Gebeelo vervan ging van het gemeentebestuur vloeit niet voort uit het voorgestelde wetsartikel. Uitvoerig betoogdo de minister dat er geen enkele grond is om doze voordrachten van ongrondwettigheid to beschuldigen. Do bowe- ring, dat uit deze voordrachten hoogo lasten zullen voortvloeien, noemde de minister voor barig, want niemand weet welke lasten zullen worden gekozen. Dat hangt er van af hoe Gedep. Staten de zaken zullen inzien, hetgeen de minister zelf nog niet weet. In elk goval wordt echter du autonomie der gemeenten niot aangetast. Dit is evenwel een feit, dat, gaat men den weg op, welken do gemeentebesturen willen, dan gaat men den wug op der Staats armenzorg. En juist dien weg wil cle minister niet op. Aan den heer Fyttersen antwoordde de minis ter dat steels naar middelen wordt uitgezien naar mate van het draagvermogen door directe hef fingen, daar men door indirecte heffingen juist de uitwoning zou bevorderen. En wat de oor zaken van den togonwoordigen toestand is, doet thans niets af. Nu moeten de gevolgen van vroegere wetten gerogtli worden. De rechtvaardigheid en do opportuniteit achtte do minister volkomen gestaafd om aanneming der voordrachten te mogen verwachten. Daar alle beschouwingen over cyfers, by gemis van volkomen betrouwbaro gegevens, een vas ten gronJslag missen, weuschto de minister die buiten do zaak te laten. Door den heer Knijper werden in zyne repliek de verschillende opmerkingen, naar aanleiding van de door hem gehouden rede gemaakt, beantwoord. Hy gaf toe dat het den minister gelukt was aan to toonen dut er grove verwaarloo zing in de beide gemeenten aanwezig is. Dat by afstemming dezer ontwerpen allo ge meenten op 's Ry ks schatkist zouden aanvliegen, achtte spreker een hersenschim en hy hield vol dat by aanneming er van de gomeentelijko autonomie wordt bedreigd. Do heer Goeman Borgesius hield vol dat de artt. 126 en 127 der gemeentewet in casu toepasselijk zfin on niot art. 144 al. 4 der Grondwet en handhaafde zyno stelling, dat ten deze niet van grove verwaavlooziDg door do gemeentebesturen kan gesproken worden. Ook do heer Heemskerk bleef de ongrond wettigheid dozor voorstellen volhoudeD, daarby constateeronde dat de minister niet geantwoord heeft op zyne argumentatie, dat de minister nu voorstelt door eene geldleening do uitgaven te dekken, terwyi dit nog dezen zomer aan de gemoonten verboden werd. Door den heer De Saoornin Lokman werd do bowering van don heer Kuyper bestreden, dat anti-rovol., die voor dezo wetten stemmen, ontrouw zijn aan de anti revol. beginselen, en betoogd dat men aan het begrip autonomie der gemeenten eene geheel verkeerde botee- kenis heeft gegeven. De hoer Petersen bleef volhouden dat de voorgestelde maatregelen niet gewettigd zyn, Friesland ten gronio gaat en hetgeen nu gebeurt het voorspel is van hetgeen in Gro ningen, Drento en andere provinciën ge beuren zal. Heden te elf uren zou de minister repliceeren. Te halftwaalf gisteravond werd de vergade ring tot dat uur verdaagd. Geineïig:cl iNieuws. Wy verwijzen onze lezers naar achterstaande advertentie, waarin giften ge vraagd worden voor drio verlaten kindoren. Mogen velen zich gedrongen gevoelen iets voor die ongalukkigen af te zonderen! Ook wy stellen ons gaarne bereid giften voor dat doel in ontvangst te nemen. Naar wy vernemen, is eene dienst bode van den heer V., onderwyztr in Indië, met verlof hier te lande, wonende aan den Vliet naby de Laatste Straat van „Vreewyk", ondsr Zoeterwoude, door do Zoeterwoudsche politie in arrest genomen, verdacht van diefstal ton nadeele van hen, in wier dienst zy was. Men meldt ons uit Zooterwoude dat de hond van den landbouwer W. Van V., uit do Weipoort, mot een otter thuisgekomen is en dat die hond by de jacht een oor heeft verspeeld. Het mond- en klauwzeer onder het vee, waarvan in Noordwykerbout het laatste geval al esnigen tyd geleden voorkwam, is nu ten tweeden male bij een bouwman uitgebroken. Dat de kortste wog nietaltyd do zekerste is, ondervond dezer dagen de huishoudster van den heer H. Wte Ryp- wetering, die, naar Van B. gaande, in een sloot terechtkwam, doch door toegeschoten hulp spoedig (behoudens eenige onbeduidende wonden en een nat pak) op den zekersten weg werd teruggebracht. Naar het zich thans laat aan zien, zullen de inleggers in de bekende Hille- gomsche spaarkas al hunne gelden terug ontvangen. Reeds was zooals vroeger word gemeld een bedrag van ruim ƒ5800 beschikbaar en was het wachten nog op de aangevraagde bydragon van de commissarissen, die vroeger op verzoek vry willig bet een en ander contro leerden, doch sedert 1882 hun ontslag hadden genomen, zoodat de penningmeester sedert dien tijd de zaak alleen beheerde. Thans blykt echter dat de nalatenschap van wyien den penningmeester Nieuwenhuis ruim voldoende is om allo inleggers geheel te kunnen uitbetalen. Hot to Katwyk gestrande stoom- schip „Caledonia" heeft gisteren in veiling 253 on de lading ƒ70.15 opgebracht. Do vindervande geldswaardige papieren, te 's-Gravenhago verloren op 15 Dec. 1894, is oen polderwerker, die zich noemde P. Van Vliet, ongeveer 30 jaren. Op 15 Dcc. 1894 vond hy de papieren op straat in tegenwoordigheid van een te's-Gra venhago wonenden verver. Aan dezen gaf by op, dat hy te Breda of in do omstreken daar van ging werken. Met den Hollandschen trein verliet hy 's-Gravenhage. De geldswaardigo papieren hiold by by zich. Lezen of schrijven kan hy niet. Hy kwam van Scheveningen, waar zyn laatste adres niet is kunnen ge vonden worden. Do commissaris van politie der 2de afd. te 's Gravenhage verzoekt dringend dezen polderwerker te doen opsporen, de papieren in beslag to nemen en met het proces-verbaal van zyn verhoor aan hem op te zenden. Sedert Woensdag-avond wordt te 's Gravenhago vermist Johanna Wilhelmina Klaassen, oud 11 jaar, middelmatig lang, hoog voorhoofd, blond haar en wenkbrauwen, blauw grijze oogen, gewone neus en mond, dikke lippen, gave tanden, ronde kin, ovaal aan gezicht, bLcko kleur en tenger van postuur, gekleed met bruinen regenmantel, witte bouf fante, draagt een bruine baret en ryglaarzen. Dit muisje was uitgezonden tot het doen van een paar boodschappen. In stede daarvan heeft zy zich begeven naar Scheveningen, waar zy door de politie is aangehouden on overgegeven aan een familielid. Op het oogenbiik, dat zy aan do ouderlyke woning kwam, wist zy te ontsnappen. Zy liep weer weg on zwerft vormoedelyk in de omstreken van do gemeente. De commissaris van politie der 2de af- deeling aldaar, bureel Nieuwe Haven No. 5, verzoekt een ieder, dis dat kind mocht aan treffen, baar aan te houden en over to geven aan de politie. Eenigowekon g el od en w e r d e e n kassiersknecht, die een belangryk bedrag by zich had, door oen drietal individuen peper in het gelaat geworpen, waarna zy poogden hem het geld afhandig te maken. In weer wil van zyn pyn wist do aangevallene het. hom toevertrouwde te behouden. Het O. M. by do Rotterdamsche rechtbank vorderde veroordeeling van den eersten be- klaagdo tot tien jaar, van do beide anderen ieder tot acht jaar gevangenisstraf. Een kol endrager uit Rotterdam, door do rechtbank aldaar tot zes weken ge vangenisstraf veroordeeld, omdat by iemand den neus zou hebben afgesneden, kwam gis teren in hooger beroep voor het hof te 's Gra ven li ago beweron dat niet by, doch zyn broeder die mishandeling gepleegd had. Bedoelde broe der bevestigde dit; liy zou het wel reeds by de behandeling der zaak voor do rechtbank hebben verklaard, maar meende toen dat het toch ni-.t tot eene veroordo.ling zou komen. Het Openbaar Ministerie achtte het waar- schyniyk dat de eenige getuige, die den be klaagde als dader beschouwde, zich in den persoon heeft vergist. (Do verwonde zelf wist niet wie het feit pleegde). De vordering strekte daarom tot vernietiging van het vonnis der rechtbank en vrijspraak van beklaagde. Uit spraak over 14 dagen. De Haarlemsche rechtbank heeft gisteren veroordeeld Grietje Bsudeker, visch- ventster te Ziandam, tot twee jaar gevange nisstraf, wegens brandstichting in hare woning. De eisch van het O. M. was óón jaar gevan genisstraf. Dezer dagen werd op een der bureaux van de Kasvereeniging te Amsterdam een effect ter waarde van ongeveer ƒ1200 vermist, zonder dat men kon vermoeden waar het stuk gebleven was. De zaak werd in handen van de politie gesteld, en het mocht aan de yverige nasporingen van den inspec teur der recherche J. v. d. Futtelaar gelukken, zoowel het effect als den dief te ontdekken. Deze laatste bleek een dor kantoorbedienden te zyn, die het effect bij een wisselaar in de Kal verstraat voor ƒ800 beleend had. By na dezo geheelo som werd in een der bureaux onder een parapluiestandaard verstopt terug gevonden. De dader is ter beschikking van de justitie gestold. Een dronken schildwacht. Gis ternamiddag omstreeks drie uren is de schild wacht, die voor het gebouw van de Neder- landsche Bank te Amsterdam de wacht had, wegens dronkenschap van zyn post verwyderd en naar de hoofdwacht op den Dam in arrest genomen. Te Amsterdam heeft zich gister nacht op do Prins-Hendrik-kade naby den Schreierstoren door een revolverschot van het leven beroofd een onbekende man van naar gissing 30 jarigen leeftijd, lang 170 meter, rossig krullend haar, knevel van dezelfde kleur, oogen blauw, gekleed met donkerblauwe winterjas, donker karngaren jacquet, zwart bukskin vest en pantalon, blauwe molton onderbroek, licht gestreept boezeroen, blauwen werkkiel, liggend boord en halsdasje met roode stippels, molière-schoenen en zwarten fantasiehoed. Dengenen, die eenige inlichtingen aangaande de herkomst van het lyk kunnen verschaffen, wordt verzocht zich te vervoegen aan het afdeelingsbureau van politie Oudebrugsteeg Gisteren zyn teScheveningen geweest en hebben de werken van Delfland en den toestand der zeewering in oogen- Bebouw genomen de heeren Fransen van d3 Pul te, lid van do Eerste Kamer (die onlangs interpelleerde over den toestand der zee wering); mr. P. F. L. Blussé, lid van God. Staten, en go griffier der Staten mr. Tavbnraat. Gisternacht is dicht by de branding voor Schovoningon gezien eon stoomboot, kenbaar aan hare vuren; dit gaf aanleiding tot het nemon van maatregelen, too to passen by hot voorkomen eener stranding, welke men duchtte. Tegen drie uren gelukte het de boot weer in zee to komen. Door verandering van den wind van noord west naar noordoost, verliep het hoogwater getij gisternacht te Scheveningen zonder verdere voorrallen. Van do Sjhoveningscho schuiten hebben door den stormvloed van "Woensdag een tien tal opnieuw vry ernstige schade geleden, nl: van de reedtrs A. v. d. Toorn, P. Do Mos, T. Varkovisser, P. Haring, A. P. Krul, P. Knoestor en Alb. Do Jong. Do reeders lodön ook veel schade door het verlies van losse goederen, als rollen, planken, vfizels, mikken, zwaarden, enz., die allen zyn weggespoeld. Gisternamiddag is, onder de vaart en een zware noordwester snoouwstormbui, het aak schip „Carl Schroers" No. 6, schipper Carl Van Marwyk, thuhbehoorende te Duisburg, geladen met steenkolen, van Pruisen naar België, gesloept wordendo door de sloepboot „Succes," voor Bruinisse lek gesprongen en gezonken. Da opvarenden, genoemde schipper met vrouw, twee kinderen en tweo knechts zijn met genoemde sleepboot gered, te Zype ge land en te Bruinisse geherbergd. Het zinkon moet zóó vlug gegaan zyn, dat een aan boord zynde hond niet gered is kun nen worden. De schade aan schip en lading moet door assurantie gedékt zyn. Thans zitten voor Bruinisse op de reede drie schepen aan den grond, die de passage en het ten anker komen aldaar in den nacht zeer onveilig maken, zoodat het voor de vaart zeer gewenscht is, dat die spoedig worden opgeruimd. De Ryn blyft voortdurend snel wassende. Het „Hoelsumsche Broek" staat reeds geheel onder; thans worden ook do hooggelegen uiterwaarden met ovorstrooming bedreigd, zoomede de weilanden van het kon. landgoed „Oranje-Nassau Oord". Ten gevolge van den nieuwen was der Waal zyn te Nijmegen de kade en strekdam ten Oosten van het veer zoo verro overstroomd, dat alle schepen en stoombooten hunne gewone !ig- en losplaatsen aldaar hebben moeten verlaten en thans gemeerd zyn aan de hoogere kade ten Westen van het veer. Intusschen begint dezo laatste kade ook te overstroomen. De IJsel by Deventer is in do laatste 24 uren weer 25 cM. gewassen. Allo langs de rivier gelegen landeryen staan onder water. De Adriana-Theodora-polder onder Ooltgens- plaat, die by den vloed van 22/23 December jl. invloeide, waarbij 43 stuks hoornvee ver dronk, staat thans weder vol water. De hulp- kade, die ter plaatse van de dcorbraak was gelegd, is door het water weggespoeld en de toestand in den polder daardoor weer even treurig als osnigen tyd geleden. Het water van de rivier de Lok voor Kuilen burg blyft nog steeds wassende. De goheele havenkade staat thans onder water, hetgeen voor het laden en lossen der schepen zeer hinderiyk is. Te Brielle bereikte door den hevigen N.-W. wind het water weder eene zeldzame hoogte. Nog niet bekomen van den schrik, veroor zaakt door den laatsten watervloed, was men overal in de weer, om de huizen tegen water schade te beschermen. Van gemeentewege werden de kistdammen op do bedreigdo punten geplaatst. In een waterput aan den open baren weg to IJzendyko is het lyk gevonden van een ongehuwde vrouw, ongeveer 37 jaar oud en wonende in die gemeente. Zy was op bezoek geweest en werd door twee meisjes een eind weggebracht; toen dezen van haar afgingeD, zeide zydaar loopt nog iemand vóór my (dat was tusschen 5 en G uren 's avonds). By den put werden gevonden een eindjo sigaar en een lucifersdoosje. Teekenen van geweld zyn aan het lyk niet te bespeuren. Den persoon, die vóór haar heeft geloopen, heeft men niet kunnen ontdekken. Van den mantel was do haak afgescheurd. Geld had de vrouw niet by zich. De politie doet onderzoek.- Do in hechtenis genomen burge meester van "Weerseloo wordt gelijk reeds vermeld is verdacht, dat door hem ten laste van genoemde gemeente wederrechtelyk eeno leening van ƒ1510 zou gesloten zyn, welke gelden hy ten eigen behoeve zou hebben aangewend. Gedep. Staten van Overysel hadden toe stemming gegeven tot het aangaan van eene leeniüg tot bovengenoemd bedrag, waarop in Januari van het vorige jaar by do spaarbank der Maalschappy „Tot Nut van 't Algemeen" te Almoloo die loening werd gesloten. Van bedoelde machtiging schynt de burgemeester gebruik gemaakt te hebben tot het aangaan van esne tweede leening tot heizelfde bedrag by de firma Buisman Gratama Co., te Zwolle. De instructie van deze zaak hoeft aanlei ding gegeven dat het bevel tot voorloopige gevangenneming is vernieuwd en dat de open bare behandeling spoedig aan de orde zal gesteld worden. Bij een Woensdag gehouden vecht- party op het gehucht Haar, te Weert, werd zekeren Th. Hoeken een groot aantal wonden met een mes toegebracht, waarvan de genees heer er niet minder dan 24 moest toonaaien. Ofschoon do toestand van den gewonde, die, naar men zegt, in de vechtparty aanvaller was, zeer bedenkelyk is, schynt er toch hoop te bestaan om hem in het leven te behouden. Een ander bekwam by die gelegenheid een diepe snede door den rug en eene aan de hand. Te Venloo zyn valsche ryks- daalders in omloop, waarvan er eenige in handen van do politie zijn. Zy zyn tameiyk goed nagemaakt en niet zeer gemakkeiyk van de echte te onderscheiden. Zy zyn voor zien met den beeldenaar van Willem III en de jaartallen 1851 en 1861, met duidelyk randschrift. Do moord te Nymegon. Men deelt mede dat Van T één der beide gedeti neerden in zake den moord op Van Laanen, op vryo vouten is gesteld. Do eenigo, op wien de justitie thans vermoeden heeft, is Van B. Gistermiddag circa 2 uren is do 58-jarige G. Zandkamp, aan de veelading te Zwolle bezig zijnde oen veewagon af te boenen, door de locomotief van den uit Utrecht komenden passagierstrein zoodanig tegen het hoofd gereden, dat hy onmiddeliyk dood neerviel. Z(jn hersenpan was goheel verbryzeld. Da machinist en het overige treinpersoneel had den niets van het ongeval gemerkt. Wanneer men een torenklok hoort 6laan, dan telt men wel eens, als men niets beters te doen heeft, de slagen. Maar zelden zal iemand er aan denken, welk een arbeid het slagwerk van een torenklok in den loop van het jaar verricht. Wanneer het uurwerk alle slagen van een geheel jaar achter elkaar wilde doen, dan zou het daarvoor drie volle dagen en één uur noodig hebben. De berekening is een voudig. Wy nemen aan dat met heel en half uur de tijd wordt aangegeven en dat by de kwar tieren de klok éénmaal slaat. Dan slaat de klok per dag S60 maal. In het gansche jaar slaat zy dus 360 x 365 keeren 131,400 maal. Elke slag duurt omstreeks 2 seconden. Do torenklok slaat du3 in één jaar 262,800 seconden, d. i. 73 uren, derhalve drie etmalen en één uur. De cholera-opidemie to Buenos- Ayres breidt zich uit. De werkstaking te Brooklyn. De werkstaking der tramweg beauioten te Brooklyn breidt zich nog uit. Onder boscherming van politie agenten wordt het verkeer onderhouden, maar op do lynen, welke door de werkstakers bedreigd worden, zijn de wagens bijna geheel leeg. De werkstakers vernielen de telegraafdraden en bestoken de wagens met steenen. De militie troepen waren weer genooJzaakt een charge te maken. De werkeloozen te Buda-Pesth.— Gisteren hielden aldaar 800 werkelooze arbei ders een optocht. Onder het zingen van de „Marseillaise" trokken de betoogers naar het gebouw der Kamer, ton einde daar eene manifestatie te houden. De politie dreef toen do menigte uiteen Vele personen werden in hechtenis genomen. Nauwelijks hebben de aardbe vingen opgehouden, of de bewoners van Calabrié worden door een andere pla3g bezocht. Met het vallen van de eerste sneeuw zyn de wolvon uit de wildernissen der bergen te voorschijn gekomen en naar de bewoonde streken afge daald. Zij vertoonden zich zelfs in het dorp Bruzzano, waar zy vele schapen roofden en angst en schrik verspreidden onder de bevolking. Mephisto's wraak. Twee steun- pilaren van een tooneelgezelschap, dat, zy 't dan ook niet op een der eerste schouw burgen, de kunst naar de mate zyner krachten beoefent, hadden samen een hefligen twist gehad. Drie dagen later traden zy samen in Goethe's „Faust" op: hy als Mephisto, zy als Gretchen. Margaretha had de kast opengedaan en ontdekte daarin met een juichkreet, luider dan de dichter had bedoeld, het kistje, dat er in verscholen was. Dit bezat nameiyk een ongewonen omvang, en zy vermoedde daarom, dat het eeno verrassing bevatte van een nieu wen vereerder. Zeer natuurlyk klonken dus de eerste versregels, die zy nu had te zeggen. Ook nadat zy het kistje had geopend, gaf de volgende regel: „Was ist das? Gott ira Him- mel! Schau!" uiting aan een groote, maar niet meer biyde verrassing; want boven op bet sieraad grynsde Mephisto's beeltenis haar aan. Geërgerd schoof zy 't op zijde. Maar nauwelyks was Gretchen aan den spiegel gaan staan, om zich met het halssieraad te tooien, of plotseling weerklonk de melodie: „Ach, mijn lieve Augustyn!" Zy stond in 't eerst verplet, deed toen snel het deksel van de kist toe en trachtte met bevende stem den monoloog voort te zetten. Maar onverbid- delyk klonk het lied ten einde toe, en toen na een korte pauze de muziekdoos aanhief: „Madle, rück', rück', rück' an meine grüne Seite!" was er geen houden meer aan; een luid gelach ging op voor en achter het tooneel, de hoogste rangen begonnen het lied mee te zingen; Gretchen viel in zwym en het scherm moest worden neergelaten. Zelfopoffering. De keizer van Oostenryk heeft de zilveren kroonmedaille van verdienste aan een jongen gendarme ge schonken, wegens door hem betoonde zelfop offering jegens een jong meisje. Hy zwierf in de omstreken van Gupanjag, toen hy een jonge schaapherderin om hulp hoorde roepen. Een adder had in de hand van het meisje gebeten en de gendarme aarzelde niet om de wond uit te zuigen, waardoor het meisje van het gift geene nadeelige gevolgen ondervond. Het gelaat van den jongen man zwol echter onrustbarend en spoedig daarop begon hij aan toevallen te lyden. Zes maanden lang lag hy in het hospitaal in half bewusteloozen, half delirischen toestand. Daarna werd by als ongeneeslijk ontslagen. Door don storm en den stortregen hebben in vele gedeelten van Engeland over stroomingen plaats gehad. De Theems is op verscheidene plaatsen buiten do oevers getreden. Do stad Strat ford staat geheel onder water on de logeer gasten in het hotel „de Eenhoorn" varen met een bootje naar hun hotel. By Cardiff zyn twee mannen door den stroom in de rivier Rumney me6gosleopt en verdronken. Te Bath is ook een man, die naar het wassende water stond te zien, meegesleept en verdronken. Te Bullwell werd oen S-jarig meisje meegesleept door het water en verloor het leven. Op som mige plaatsen zyn do velden uren en ureD ver in een meer herschapen. Ofschoon do „Figaro" de inschrij vingen ten behoeve van het genees serum togen dipbt-heritis reeds had gesloten, bleven do bydragen nog steeds inkomen, zoodat er opnieuw een lyst van ingekomen gelden, tot een bedrjg van 55,000 fr., wordt gepubliceerd. In hot geheol heeft het blad nu ruina 666,000 fr. ontvangen; ook werden door drio abonnés paarden aangeboden voor het instituut Pasteur. De invoor van het serum tegen diphthe- ritis van dr. Behring en dr. Roux is in Rusland toegestaan by speciale circulaire van het douane-departement. Naby Biasca, in Zwitserland, zyn twee vrouwen en een jonge man omgekomen door een sneeuwstorting. Ook oen reden. „W a a r o m laat gy uw zoon niet kassier worden9" „Omdat bij bang is voor zeeziekte." OUDSHOORN. Overloden: B. Toornvliet wed. v. L). Versteeg, 73 j. J. M. Burggraaf Z. 4 m. E. Beukers, echtg. v. G. De Knegt, 46 j. J. Dc Jong Z 11 in. REEUW IJK, Bevallen. P. Verlnan geb. Broer D. C. Perdijk geb. Uithol Z. Overleden: P. Verkleij 9 j. 13. Ver laan 2 tl. Gehuwd: C. J. Van Berkestein en A. Dries. TER-AAR. Bevallen: A Van Veen geb. Van der Meer Z. J. Hoogebooin geb. Reijneveld D P. Verlaan geb. v. Groos Z. U. Vcrmolen geb. Van der Meer Z. M. Van Pijlen geb. Kreenwcn Z. T. Don Brave geb. Boekostcijn Z. C. J Kloijn geb. Van dei Most Z. Overleden: G. C. Van der Hoorn jd. o in. C. Akerboom, echtg. v. J. Voortman 71 j Gehuwd: J. Slof, wodnr. v. W. Verlaan, 32j.. cn C. Mol, jd. 31 j. WOUBKUGGE. Bevallen: J. Terhorst geb. Wittebol Z. IJ. Van der Star geb. Hoeks Z~. J. Borst gob. Van der Ploeg. D. P. Van der Lee geb. Van Elk D. C. G. Anker geb. Van Dam Z. J. Borst geb. Schrama levcnl. D. Familie-Beriehlen uil verschillende bladen. Bevallen: Mevr. Van den OeverKeiscr, Z. Den Haag. 11 McrcierWurfbaiu, D. Haar lem. A. Kleijne Barendregt, Z. Pernis. C. A. Paul—Daems, Z. Hilversum. M. G. NoSStruijs, Z. Haarlem. Mevr. Yersteegh— Boot, Z. IJer- nosand. Overleden: J. II. Hofman—Visser,^67 j., Rot terdam. VV. Hoogenstraaten, in. 87 j Nijme gen A. M Bijnevclt— Van Doorn, Zalt-Bom mel. W. Van Vliet, m. 42 j., Rotterdam. A. Do Boo—Van Weel, 71 j., Vrijenban. C'. Peck, m, 19 j-, Nieuw York. M E. Cramwinckol Billroth. 52 j., Den Haag J. W. Smit—"Wild- bergb, 58 j., GefTen. H. Jiskoot Jr.. m. 42 j., Louisville (Kentucky). A. E. Van Rouvoroy, m. 43 j a;b. ss. „Koningen-Regentes". Wed. M. E. J Lastdrager—Burdet, 74 j- Den Haag. Wed. A. J. Cnoop KoopmansEli as, 64 j. Brus- scj Wed mr. J. F. De Meij Mesima—Verwen, 85 j. Spijkenisse. D. J. Ampt, m. 60 j. Oua- Vosmeer. Mr. A. G. Prins Visser, m. 33 j Zeist. Wed. S. lloitsemaVan Bolthuis, 86 j. Onderdendam. H J. Brandenburg, m. 75 j. Brouwershaven. I. N. De Cock, m. 71 j. Rot terdam. C. J. Van Ascb, m. 61 j. Rumt. C. Bakker, m. a'b. Hr. Ms. „Ceram." W. Dassej, m. 21 j. Ampenau. A. H. CoersOnnes, 63 j. Schaarsbergen.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2