Burgerlijke Stand. Bears van Amsterdam. begaf by z«ch raar mevrouw Gamot, in dè avenue d'Alma. Eerst in het begin der vol gende week zal de president zyn intrek nemen in het Elysée. De Partfsche correspondent Tan de „Indó- pendance Beige" maakte terstond zflne op wachting bU den president. In antwoord op de vragen, welke de correspondent deed, zeide de heer Faure: Gisterochtend kon fk nog niet vermoeden, dat intf het hoogste staatsambt zou worden opgedragen. De eer, welke my te beurt is gevallen, is groot, maar niet minder zwaar zijn de plichten, welke ray daardoor worden opgelegd. Ik weet dat een groote mate van lijdzaamheid en toewijding wordt vereischt. Nu ik echter tot president der republiek bon gekozen, aanvaard ik deze ernstige taak met moed. Ik zal beproeven mjjn plicht naar be- hooren te vervullen." Onmiddellijk, nadat de president zijn ambt had aanvaard, bood de ministerpresident Dupuy hem het ontslag aan van het Kabinet. De ministers verklaarden zich natuurlijk be reid tot afdoening der loopende zaken aan het bewind te blijven, totdat de crisis zou zijn opgelost. Do heer Faure ontbood toen den beer Bourgeois en droeg hem de samen stelling van een ministerie op. Do heer Léori Bourgeois behoort tot de be kende leiders der radicale party. Hy is 43 jaren en advocaat. In 1876 liet hij echter do praktijk varen wegens zyno benoeming tot onder chef >y het ministerie van openbare werken. In 'J880 werd hy benoemd tot onder prefect te llheims en in 1882 tot prefect te Tarn. Aldaar bracht hy door zijne verzoenende houding veel by tot het byieggen van de bekende werkstaking te Carmaux. President Grévy beloonde de diensten, door Bourgeois by deze werkstaking bewezen, door liem het Logioen van eer te verleenen. In 1883 werd Bourgeois secretaris-generaal bij de Seine-prefectuur en in 1885 prefect van Haute Garonne. In het volgende jaar keerde hy terug naar Parijs wegens zijne aanstelling tot directeur by het departement van binnenlandsche zaken. Daarna werd by prefect van politie, in plaats van den heer Gragnon. Dezen post bekleedde Bourgeois, toon president Grévy moest aftreden en de beer Sadi-Carnot tot president der republiek werd gekozen. Spoedig echter verliet Bourgeois dezen post, want in 1888 werd hy door de kiezers van het departement Marno tot lid der Kamer gekozen. Bourgeois trad toen op als candidaat der republikeinon tegenover gene raal Boulanger. Bourgeois verkreeg toen 48050 stemmen, terwyl Boulanger slechts 16107 stemmen op zich vereenigde. In de Kamer sloot Bourgeois zich aan by de radi cale party. Toen de heer Floquet in 1888 optrad aan het hoofd van het eeiste radicale ministerie, werd hy benoemd tot onder secretaris by het departement van binnen landsche zaken. In 1890 trad Bourgeois op als minister van binnenlandsche zaken in het kabinet- Tirard en later werd hy minister van onder- wys in het ministerie De Froycinet. Toen wydde Bourgeois vooral zyno krachten aan de hervorming van het ondorwys. Eenige jaren later, toen hot Panama-proces aan de orde kwam, trad Bourgeois op als minister van justitie en later als minister-president. Zijn kabinet was echter niet van langen duur. Of Bourgeois er in zal slagen een kabinet te vormen, dat op eene meerderheid in de Kamer kan rekenen, is zeer onzeker. Zonder de medewerking der gematigd-republikeinen is geen radicaal kabinet mogelyk, want de radicalen, zelfs indien zy geholpen worden door de socialisten, zyn niet talryk genoeg om eene regoerings-meerderheid te kunnen vormen. De eeüige wyze, waarop de heer Bourgeois kan slagen, is het vormen van een kabinet op den grondslag der bekende concentration républicaine. Het ministerie blyft dan weer afhankelyk van den steun der gematigd-repu- blikeiuen, die dan ook eenige porteleuilles moeten aanvaarden. Een krachtig ministerie is op deze wyze niet te verkrygen, maar in elk geval kan dan toch de begrooting, welke reeds lang op afdoening wacht, behandeld worden. De heer Bourgeois heeft geantwoord dat hy hedenavond eene beslissing zal nemen. Eerst wenschte hy het advies zyner politieke vrienden in te winnen. De „Petit Bleu," het ochtendblad van de Brusselsche „Indépendance," geeft een geïllus treerd verslag van het geheele verloop der verkiezing. De portretten der vyf vroegere presidenten, Thiers, Mac-Mahon, Grévy, Car- not en Caaimir Pórier teekent het blad ron dom de afbeelding van het nieuwe hoofd van het Fransche gemeenebest, den heer Fólix Faure. De gematigde republikeinsche bladen in Frankryk begroeten den nieuwen president welwillend. Het „Journal des Débats" noemt Faure oen liberaal man met een helder verstand. De „Siècle" constateert, dathy voor vryen handel is en geen gevangene der rechterzyde, De „Temps" noemt Faure een zoon der arbeids kracht en der dappere democratie, die allengs uit de ruïne der oude republiek zal ontstaan. Be „Soirscbryft: De volkomen eerlykheid vari Faure waarborgt een correct president schap, maar wy betwyfelen, of hy de noodige kracht en autoriteit bezit om aan den socialis- ti8cben stroom het hoofd te bieden. De Orleanistische „Soleil" vindt de keus van Faure verstandig, omdat hy de meeste waar borgen biedt voor de handhaving der orde en van Frankryks aanzien. De „Radical" zegt dat er nu ten minste een nieuwe geest in de politiek komt. De „Lanterne" verkondigt een tydperk van hevige reactio. Waar Casitnir Périer heeft schipbreuk, geleden, zal ook Faure ton gronde gaan. De „Petite Republique" noemt Faure niet een president, maar oen figurant; de socialisten behoeven niet bang te zyn voor een man zonder karakter. Hy was do candi daat der gerealliëerd en en reactionnairen, terwyl Brisson de candidaat was van allo partyen. Zyne verkiezing is eene uitdaging der demo cratie; zy neemt den bandschoen op. Te Weenen houdt men Faure voor een bezonnen staatsman en een vriend des vredes en zyne verkiezing wordt als een bolwerk tegen het socialisme beschouwd. Het officieuze „Fremdenblatt" noemt hem een verzoer.ings president, de „Neue freie Press" een verlegen heidspresident. De verkiezing van Brissort zou een bekentenis van vree3 voor Jaurès en de arbeidersbeurzen zyn geweest. Volgens het „N Wiener Tagbl." was Faure een vyand der Duitschers, maar zal hy als president zich weten te matigen. Faure's verkiezing betee- kend niet de verzoening der republikeinen, maar eene onherstelbare scheuring in hunne party. De „Presse" noemt zyne verkiezing een sprong in het duister. Hy zelf is een self made man op de manier van de presidenten der Vereenigde Staten. De radicale „Don Cbiciotto" verwacht voor Frankrijk een tydperk van orde en rust. De officieuze „Giornale" voorspelt het tegendeel. Terwyl Carnot en Périer ten minste nog namen waren, is Faure geheel en al een nul. De aanhangers van Brisson zullen alle minis- terieön, die hy vormt, doen vallen. Do Engelsche pers is den nieuwen president niet ongunstig gezind, ofschoon het hier en daar bezorgdheid wekt, dat hy een voorstander van koloniën is. De „Daily News" verzekert evenwel, dat hy van geene avontuurlijke poli tiek houdt en de overeenkomst over Afrika stel lig zal worden geteekend, daar Paure lid was van het kabinet, dat haar heeft aangenomen. Da „Standara" gelooft, dat het Congres beter bad gedaan, Brisson te kiezen, al was het maar omdat hy daardoor conservatiever zou zyn geworden. Faure zal aan denzelfden haat en aan denzelfden smaad zyn blootgesteld als Périer, maar hy is de man er naar om het revolutionnairen socialistisch gespuis onder den duim te houden. Uit bet oogpunt der buitonlandsche politiek houdt „Novosti" Faure's verkiezing voor ge ruststellender, dan de verkiezing van Brisson zou zyn geweest. De binnenlandsche politiek zal de voortzetting zyn van die van Périer, onder den invloed van het opportunisme. De „Swet" noemt Faure een staatsman van groote talenten en veel ervaring. Hy zal de republiek der bourgeoisie voortzetten, welke de vrienden van Frankryk iets meer van militairen geest doordrongen zouden wenschen. Gemengd Nieuws. Het ontvreemden van een visch ter kleine vischmarkt op de Gedempte Vol- dersgraebt had heden eene worsteling ten gevolge tusschen den bestolen vischboer en den jongen dief, welke twist dra, door het handelend optreden van een politieagent, eindigde met het teruggeven van het gestolen dier aan den vischventer. In een Woensdag-avond te Amsterdam ontvangen brief uit Nizza komt o. a. het volgende voor: Wy genieten hier van zonneschyn, terwyl overal, zelfs in Al- gerië en Spanje, de sneeuw voeten hoog ligt. Wy zyn geïnstalleerd in eene villa, midden in een oranje-boomgaard in vollen bloei. (Hbl.) Te Kruisland, onder Steenbergen geraakte de landbouwersknecht P.' v. G., van eene kar springende, zoodanig tusschen het wiel bekneld, dat hy verschrikkelijk werd ver wond en aan de gevolgen is overleden. De nachtwaker, schoonhoudor der openbare school, aschophaalder, vuilnis man, kerkfichoon maker, klokluider, orgel trapper, ontsmetter by besmettelyke ziekten van menscli en vee, doodgraver, onbezoldigd ryksveldwachter, P. v. Eik, te Roon, is thans ook benoemd tot lantaarnopsteker, schoon- houder der lampen en alles wat tot het vak behoort Arie Van Roon, een werkman, wonende in de Kalverstraat te Rotterdam, is naar by gelooft en ook zyn beide dochters vast gelooven, betooverd. Eene zoogenaamde tooverdokter, te Gorkum woonachtig, werd geraadpleegd, een paar flescbjes met medicynen gebruikt, doch niets hielp: de man behield kramp in den buik. Men kwam tot de over tuiging, dat niemand anders dan zyne vroegere waschvrouw hem „betooverd" kon hebben en dat deze vrouw ook alleen in staat was hem te genezen. Van Roon ging haar daarom be zoeken in hare woning in de Waterhond6teeg op de Kipstraat en deelde haar mede, welke hulp by van haar verlangde. Of de vrouw al verzekerde dat zy geen hulp kon verleenen, het baatte haar nietVan Roon zou en moest door haar genezen worden; en toen zy ty haar weigering bleef volharden, greep Van Roon, die dit aan onwil toeschreef haar beet, sloeg en trapte haar om haar zoo mogelyk tot andere gedachten te brengen. De vrouw, zich in het nauw gebracht ziende en bevreesd voor den man, die tot alles in staat scbeen, riep om hulp, waarop de buren toesnelden, die haar ontzetten. Van Roon had inmiddels by de vrouw, door hem beschuldigd eene tooverheks te zyn, den inboedel gedeelteiyk ▼ernield. Op de komst der buren nam hy de vlucht. Thans hoeft zich de politie de zaak aange trokken en wordt de woning der mishandelde vrouw bewaakt. Een paar flescbjes met medi cynen, door den tooverdokter uit Gorkum aan Van Roon verstrekt, zijn in beslag genomen. (N. Ii. CL) Omtrent do vreeselykeontploffing to Butte City in Montana worden thans nieuwe byzonderheden medegedeeld. In een opslag plaats van hot. Montana Central Railroad Station ontstond in den avond van 15 dezer brand. Een groot aantal nieuwsgierigen verdrong zich in don omtrok en de brandweer stelde alle pogingen in het werk om het vuur te beperken, te meer daar men wist dat zich twee waggonsladingen kruit, dynamiet en nitro glycerine in do naby zynde pakhuizen be vonden. Ean ontploffing van nitro glycerine kostte het leven aan drie brandweermannen en richtte groote verwoestingen aan. De tos- Joop van nieuwsgierigen werd na deze ramp zeer vermeerderd. De brandweer spande alle krachten in tot blussching van de vuurzee en een aantal personen stelle een onder zoek in naar de slachtoffers van het on heil. Vyf minuten na de eerste ontploffing volgde een tweede, nog veel beviger. Een gat van 75 voet diepte word in den grond geslagen en stukken brandende stoffen en hout werden ver in den omtrek weggeslingerd. Het aantal gedooden door de tweede ontploffing is niet op to geven, want spoedig daarna volgde een derde, die minder hevig was dan de beide andere, maar toch weder slachtoffers maakte. Do aanblik van de plaats des onheils was vreeselyk. Tot op honderden voeten af stand waren verminkte ledematen en lichamen van de ongelukkige redders weggeslingerd; velo zwaar gewonden kwamen in den vuur poel terecht en vonden daar den dood. De hulzen en pakhuizen in den omtrek werden alle min of meer beschadigd en in brand gestoken. De verwoesting was als die van oen hevigon cycloon. Hoeveel menschen by de ramp gedood werden, is nog niet zeker op to geven. Men schat het aantal dooden tusschen 75 en 100, terwyl dat der gewonden zeker 150 bedraagt. Van deze laatsten zullen waarscbyniyk nog een 25 tal bezwyken. Den geheelen nacht werd het reddingswerk voort gezet. Veertig lyken werden gevonden, alle deeilyk verminkt. Vermoedeiyk zullen van sommige slachtoffers de ovorblyfsoien in het geheel niet worden teruggevonden. Men heeft vermoeden dat de brand het werk is van een brandstichter. De opslag van zoo groote hoeveelheden ontplof bare stof fen op deze plaats was een wetsovertreding, zoodat een onderzoek zal worden ingesteld. Do stoffeiyke schade wordt geschat op 1,000,000 dollar. Het proces-Jonia-ux is gisteren te Antwerpen voortgezet. Aan de orde was de getuigenis van den beer De Bock, den rechter, die het onderzoek te Gent leidde. Daarna werd gehoord do rechter Mechelynck, uit Brussel, die verslag gaf van hetgeen hy over Emilie Ablay wist. De verklaringen, welke tot dusver door de getuigen zyn afgelegd, zyn niet zeer gunstig voor mevr. Joniaux. LEIOEK, 19 «Januari. Op 31 Januari a. s. zal als yker-chef van dienst te Nijmegen optreden de heer J. W. Rascb, thans als zoodanig geplaatst te Leeuwarden, en zulks in de plaats van den heer G. H. Georisema, als zoodanig overge plaatst naar Leiden. De heer P. J. M. De Bruin, predikant te Voorschoten, komt nummer twee voor op het drietal voor predikant by de Chr. Geref. Kerk te Maassluis. De bevolking dor gemeente Alfen bedroeg op 31 December 1893 2293 m. en 2240 vr., te zamen 4533 zielen. Zy vermeerderde door vestiging met 225 m. en 240 vr. en door geboorte mot 76 m. on 67 vrto zamen 301 m. en 307 vr., doch verminderde daaren tegen door vertrek met 228 m. en 210 vr. en door overiyden met 61 m. en 72 \r., te zamen 289 m. en 282 vr. De bevolking vermeerderde alzoometl2m. en 15 vr. en bedroeg op 31 December 1894: 2305 m. en 2255 vr., te zamen 4560 zielen. De gemeenteraad van Gouda heeft gis teren in eene plechtige vergadering kennis genomen van het overiyden van den burge meester, mr. A. A. Van Bergen IJzendoorn. Zyne verdiensten werden door den waar- nemenden voorziitor gehuldigd, terwyl eene commissie van vyf leden is benoemd om by de weduwe de betuiging van deelneming van den Raad over te brengen. De vergadering werd daarna ten teeken van rouw gesloten. De Kamer-fractie-Borgesius zal aanstaan den Dinsdag-avond eene club-vergadering houden. In het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem wordt op het oogenblik eene ten toonstelling gehouden van de werken van don architect H. P. Berlage Nz. De tentoon gestelde teekeningen, in verband met de plaats, waar de tentoonstelling gehouden wordt, heb ben in hoofdzaak betrekking op het kunst ambacht en zyn vooral voor den practisch gevormden werkman zeer merkwaardig, om dat ze allen voor de practyk hebben gediend. De tentoonstelling zal morgen geopend zyn, van des morgens te 10 uren. Zeer vele actief dienende en oud-opper-, hoofd- on subalterne-officieren van zee- en landmacht, onder wie de vice-admiraal jbr. Roèll, laatstelyk commandant der zeemacht In Nederlandsch-Indië, en de generaals Van BeJ, Egter Van Wissekerke en Holtius, eenigo officieren van het Militaire Huis en ondeischeidene officieren van het garnizoen, voornameiyk van de bereden artillerie, stonden hedenochtend te 's Cravenhage op do alge- meene begraafplaats rond de groeve geschaard, om hun rang- on tijdgenoot, wapenbroeder of academievriend, den gepensionneerden kolonel van het wapen der artillerie baron J. J. C. Taets van Amerongen een laatst saluut te brengen. Op verlangen van den overledene dekten geen kransen het lijkkleed. Alleen werd op het gesloten graf een krans gelegd "namens de Utrecht8che Tramwegmaatschappij. Een der zoons bedankte voor do stille hulde wijlen zynen vader bewezen. H. M. de Koningin-Regentes heeft Don derdagavond by het verlaten van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven- hage Hare tevredenheid te kennen gegeven over de goede uitvoering van het door H. M. bygewoond gedeelte der door het gezelschap van de Nedorlandsche Opera-vereeniging, onder directie van den hc-er De Groot, gegeven voor stelling der opera „Romeo en Juliette." Het plan om aan de Koninginnen tijdens haar eventueel bezoek aan Noord-Braoant, te Tilburg door d6 Noord-Brabantsche muziekge zelschappen eene ovatie te brengen, zal, naar men scbryft, vermoedelijk wel schipbreuk lijden. Uit den deze week verschenen staat van het fonds voor noodlijdende kerken en per sonen der Ned.-Herv. Kerk over 1893 blykt dat de inkomsten bedroegen f 34,487.75. Hiervan werd uitgegoven aan „groote toe lagen" f 12,863.68 en aan „kleine toelagen" f 10,545.— De gezamenlyke uitgaven bedroe gen de som van f 29,094.96. Er is alzoo een batig slot van f 5392.70, dat voor den dienst van 1894 bestemd werd. Minstens 6 maal zooveel als waarover do Synode beschikken kon werd gevraagd voor bouw of herstel van kerken on pastorieën en voor noodlijdende betrekkingen van predikanten. Door den president van de Argentyn- sche republiek is benoemd tot consul dier Republiek te 's-Gravenhage de heer André Mulder. Generaal-majoor Bergansius, inspecteur van het wapen der artillerie, maakte heden, vergezeld van zyn adjudant, eon inspectiereis naar Dordrecht. Naar wij vernemen, heeft do Commissie vobr een haven te Schoveningen den heer J. F. W. Conrad, dio als haventechnicus zich vroeger reeds met verschillende plannen heeft bezig gehouden, benoemd tot haar eerelid. Het stoomschip Conrad," van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 Jan.Dungeness; de „Oberon vertrok 18 Jan. van Cadix naar Genua; de „Soenda," vertrok 19 Jan. van Amsterdam naar Batavia. Acadeuiie-nienirs. Leiden: Geslaagd is voor het candidaats- examen in do rechten de heer D. W. Stibbe. ZOETERWOUDE. Geboren: Jan Jacobue, Z. van P. Rceeonaar en W. Bchenkeveld. Grietje, D. van J. Gooa on K. Korver. Overleden: L. G. Moraal Z. 3 w. P. Vlas veld, echtgenoot van Tb. v. d. Krogt, 74 j. A. L. Boeman, vrouw van H. Briejer. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd: J. Verhoog en L. Haadema. Geboren: 8cipion Henri, Z. van E. Vcrncde en r. O. Koeter. Overleden: Elizabeth Cbarlotta Schne», 3 m., D. van A. H. A. Bchuea en C. F. Lo Blanche. KATWIJK. Geboren: Hondnlt, Z. van P. A. L. Brinkman en J. Fritze. Willempje, D. van H. J. v. Leeuwen en W. v. Dnijvenvoorde. Wijntje, D. v.»n L. Haasnoot en J. Vooije. Trijntje, D. van O. Voojjo en Leuntjo Kloos. Pietje, D. van A. y. d. Plas en Neeitje Kuijt. Haartje, D. yan C. v. d. Plae en Alida Den Haas. Willem, Z. yan H. Haasnoot en C. Klok. Overleden: Amerik Hellcnborg, lj. Ber- nardae Van Tol, w., 80 J. Petrua Johannes Alke made, 12 w, KOLONIËN. BATAVIA, 15 18 December. Een telegram aan de „Java Bode" uit Boeleleng, dd. 16 December, luidt: Van de cavalerie zyn 48 man onder rit meester Raaymaker8 en don lsten luit. Hen driks naar Java vertrokken. Ook gingen 250 dwangarbeiders over Boeleleng rechtstreeks naar Batavia. De „Jav.-Ct." van 14 December meldt: Heden werd van den 2d en bevelhebber op Lombok het bericht ontvangen, dat de post Pagasangan Oost was opgeheven en dat gis teren de nieuwe post in Mataram was bezet. Volgens de „Soer. Ct." biy ven op Lombok het 2de en 11de bataljon met een detache ment vesting-artillerie en een sectie berg-; de op Lombok gewonde kapitein Van Griet- huysen kan met behulp van een stok weer loopen. To Buitenzorg is den 17den December in de katholieke kerk een plechtig Te Deum gezongen ter eere der op Lombok behaalde overwinningen. Den 18den Dec. is in de tydeiyke Katho lieke kerk te Batavia een plechtige ïykrais, gewyd aan de nagedachtenis der op Lombok door het vyandeiyk lood of ziekte gevallen krygers, opgedragen door den titulair bisschop van Mauricastro, apostolisch vicaris en pastoor te Batavia, monseigneur W. J. Staal. Naar men aan de „J.-B." mededeelt zal kolonel Swart, die thans het 2de bataljon com mandeert, bevelhebber worden van de troepen, die op Lombok biyven. De overste Leyssius is tot commandant van het 2debata)jon benoemd. De waarü. directeur van 's lands gevan genis te Batavia heeft eerrol ontslag als zoodanig aangevraagd. [Java-Bode.) Telegrammen, LONDEN, 19 Januari. Men seint uil Hono* lulu, dd. 11 Januari, het volgende: In den avond van G Januari heeft hier een ernstige opstand van de aanhangers der koningin van Hawaï plaats gehad. Den volgendon dag werd do s at v3n beleg afgekondigd en werden de opstandelingen, ten getale van 200, door de regeeringstroepen uiteengedreven. Ongeveer 50 opstandelingen werden gearresteerd, de overigen ontvluchtten naar het gebergte, waar zy waarschynlijk weldra tot de overgave zullen gedwongen worden. De regeering dcod een 7 tal personen in hechtenis nemen, waar onder Engelschen en Amerikanen, die van medeplichtigheiJ beschuldigd worden. RIO DL" JANEIRO, 18 Januari. De militaire attacfiés by de Braziliaansche legation in Europa zyn afgeschaft. BERLIJN, 18 Januari, (ff. C.) Do Keizer heeft den vertrekkenden Russischen gezant Sjoewaloff de orde van den Zwarten Adelaar met briljanten verleend. Do „Reichsanzeiger" spreekt boslist de lichtvaardige geruchtan omtrent ophanden zynde veranderingen in het ministerie tegen. In welonderrichte kringen gelooft men, dat de verandering in het Presidentschap der Fransche Republiek geonerlei verandering zal brengen in de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland. 19 Januari 1895. Slaatslaenlngm. Vor. Koers »ct koers. heden. Hed-, Cert. N.t. Schuld. .3(4 9^ 93% 100% 101 dito dito dito 188G 3% 101 101% dito Obl. dito 1SSG. .3% 101 101% Hongarije, Goudl. 1881. 4 101% 81% 81% Oostenr., Obl. Pap. Mri/Nov. 5 81% 81% dito Zilv. -Jan.(Juli 5 81% öl X. Portugal, Obl. 185.11884 (met coupon 1 Juli) 3 25% 25% id. Tnbaksroij. Obl. 4% 83% Polen, Obl. Schalk. '44. .4 93 93% Rneland, Hinnenl. T94 4 02% 02% Obl. 1889 lo cn 2c Scrio 4" 97% 97% 1889.90 llopo Co. .4 97K &7% Lcening '07 69 20 .4 100% 100% 105% 105% Spanje, Obl Pcrp. Schuld 4 70% Turkije, Obl. Donano 1836 6 96-X 97% id. geconv. Scrio C. 29 29% Egypte, Obl. Lceuing 1876 4 103% Mexico, Suba. Bonds. Mont. 6 34% 85 Brazilië, Obl. 1839 4 76% Industriecle Ondernemingen. Obl. Koloniale Bank. 5 63 63% N -1. Gandb. Annd 73% 74 Ned. Handolm. op rose. Aand. 5 124% 125% Spoorwogleeniogcn. 103 103 11 oil. IJzeren Spwg. Aand. 101% 101% M. t. Expl. v. St. Spw. Annd. 90 Centr. Spoorw. gcatomp. Obl. 3 91% Italië, Obl. Zuid-ItaL Spw. 8 63% 53% Polen. Wars.'Wccnon Aand. 6 144 dito Ptior. Oblig. 4 98% 97% Busl., Balt. Spoorw3 65 64% Obl. Iwang. Dombr. R. 625 99% 99% 96% r Wladikawkas. Spw. >25 4 90% Atchison Top. Morg. B. Annd. 4 00% 05% Trust. Dep. 2c Hyp. Aand. 3 20 19% Aand. (Xntral Pacific 11% 14% Denver Rio Grando C. v. A. 11% LouiGv. Nasbv. Cert. 64 Mias. Kans Texas ex 2o Q. O. 14% 14 C. A. Union Pae. UI. 10% 10% A&inL Canadian P&cifio C. v. A. 67 Premlcleenlngcn. 102 Kodeil., Stad Amstcrd. /T00 3 108 110 Gcmeento-Crcdiet .3 107% 10ö% Stad Antwerpen 1887. 2j^ 103% 103 Gong. 11 y put heek loten .4 103% Bong. Tbuias. Itcgul. Loteu 4 116% 110% Oostenr., SUatslueu 1851 4 121% dito dito I860 6 127 Roulaud, SU»l8lcciiuig 1864 6 149 dito dito 18066 145 Turkije, Spoorwegleeinng 3 80% Loten Madrid8 49% 48 Trausvalia El pl Aand. 60% 60% Suullitlaiidatd Celt. 16% 15% Prolongatie l»/4 pCt. Petroleum-bronnen 166, willig. Leiden, 19 Januari. Granon met meer aanbieding dan vorige week; prijzen bleven nagenoeg onver anderd. Van Witte Tarwe word nu ruoer van goede qualitcit aangeboden, dio zoowel als do jarige ruim vorige prijzen kon opbrengen. Bruinebooncu werden meer gevraagd en Doivonboonen konden vooral ia de beeto soorten boogere prijzen opbrengen. Overig* artikelen onvonnderd. Witte Tarwe ƒ4.60 a f 7.—Roodo ƒ4.50 a ƒ5.40, Walla-Wall* ƒ5.60 e ƒ6.>■.0. Poolacho ƒ6.40 a 5.80 per 80 KG. Rogge ƒ3.25 a 3.75 por 74 KG. Zomergerst ƒ2.50 a 2.90, Winter- ƒ2.76 a ƒ3.70, Chevalier- ƒ3.25 a ƒ4.60 por HL. Haver ƒ2.20 a ƒ3.15 per 60 KG. Blauwe Erwten ƒ4.75 a ƒ5.40 per HL. Paardenboouen f 4.75 a ƒ5.20 per HL. Daivenboonen ƒ5.40 a ƒ5.85 per HL. Bruineboonen f 12.a ƒ14.50 per HL. Koolzaad 5.20 a ƒ6.30 per HL. Kanariczaad 8.26 a 9.GO per HL. Hennepzaad ƒ6.50 a ƒ8.60 per HL. Boter: Aanvoer 5300 kilogr.; leto qualit. per l/4 vat 60.a ƒ68.2do qualit. per t/* vat f 60.a 68.— lete qualit. per kilogr. ƒ1.50 a ƒ1.70; 2de qualit. por kilogr. ƒ1.25 a ƒ1.45. Lange Zwarte Turf,dubb. HL., ƒ0.24 a f 0.27 Schiedam, 18 Jan. Moutwqn: offloiöeie noteorin bij de make laars ƒ5.60, (bij den Brandevabond ƒ61/4 63/J; Jenever 9.50, id. Amst. 11.—.Spooling 0.90. BUITENLAND. Frankrfjli. De Fransche expeditie op Madagascar schynt niet met eene militaire wandeling te zullen afloopen. De Hova's bereiden zich voor op een bardnekkigen tegenstand. Hun leger bestaat uit 37,000 man, terwyl Engelsche en Ameri- kaansche schopon op verschillende punten der kust wapenen, munitie en ook vrijwilligers aan land zetten. Te Parijs zfln dan ook reede afkeurende stemmen over deze expeditie opgegaan. De Fontaine en Basly hebben hun ontslag geDomen als leden van de sociaal-democratische Kamergroep, omdat zij zich niet konden ver eenigen met het Maandag genomen besluit dat de groep over de bandteekeningen der leden zal kunnen beschikken zelfs zonder voorafgaande raadpleging.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 9