Dr. LMGEN'S Melksuiker, MENGELWERK. Finantiëele Kroniek. De gunstige houding, welke sedert de laatsto weken onafgebroken op de Europeesche hoofd markten blfjft heorschen, schijnt niet opper vlakkig, integendeel van vaster aard te z\Jn dan men wellicht had vermoed. Als een bewijs daarvoor geldt zeker dat de jongste gebeurto- nissen in Frankrijk byna geheel zonder eeni- gen invloed gebleven zyn op de geldmarkt, welke anders zoo dikwijls by een eerste luiden der alarmklok blyk gaf onder den indruk te geraken van de eene of andere buitengewone gebeurtenis en dan kalme overweging geheel te missen. Gelukkig is, toen deze week do tijding kwam dat do President der Fransche republiek zyne betrekking had neergelegd, niets bespeurd wat maar eenigszins op een zenuw achtigen toestand kon gelyken, hoewel de ge beurtenis zelve niet zonder beteeken is is en nu juist geen opwekkend beeld geeft van de innerlijke toestanden in Frankrijk. De bewering, dat Frankrijk ieder oogenblik verrassingen kan bereiden en daarom steeds een onbe- trouwbaren gast zal blyven aan den Euro- peeschen diplomatieken disch, blijkt wel be waarheid, maar des te meer mag men dan over de houding der geldmarkt in de afgeloopen week tevreden zijn, daar zij de crisis met buitengewone kalmte heeft aangezien. Het verloop dezer week bleef dan ook in alle opzichten zeer gunstig, daar toch voor de meeste fondsen van zeer vaste, meeren- doc-ls opgaande koersen is melding te maken. De handel in de verschillende tabakwaar- den kon zonder onderscheid tegen hoogere prijzen geschieden, waarby de aandeelen Deli Assahan betrekkelykcrwijze do groot ste verbetering ondergingen. Ook was de houding der Koloniale waarden niet slecht, daar sommige soorten, waaronder aandeelen Koloniale Bank en roscon tro Handel maatschappij, oenigen vooruitgang hebben aan te wyzen. Voorts had eene belangrijke prijsverhooging plaats in aandeelen Potroleum bronnen, waaromtrent eene zeer gunstige dividend- uitkoering wordt verwacht. De bekende aan vallen op de pandbrieven Northwestern Hypotheekbank oefenden zeer weinig invToed, en hoogstwaarschijnlijk zullen do tegenwoordige houders langzamerhand tot het besef komen, dat het jongst gepubliceerde verslag omtrent deze instelling meor ver trouwen verdient dan do inhoul der uitge breide advertentiön, waarvoor de aanmerkelijke kosten niet uit puro menscblievendheid worden ten offer gebracht. Do hier verhandeld wordende ra ij n- waard en hadden eene sterke kentering te verduren, welke later wederom door eene flinko rijzing werd gevolgd. Nu do speculatie in roynwaarden ovoral goed ontwaakt is, wordt het tijdstip gunstig geoordeeld om het Nederlandsch kapitaal tot deelnoming in nieuwo mijnondernemingen over te halen. Een zelfde poging had eonige jaren geleden plaats, toen dan ook eenige aandeelsoorten ter noteering kwamen; wellicht zijn de thans aangowezen ondernemingen gelukkiger De daling der aandeelen Staatsspoor staat in verband met de verwachting dat het dividend over 1894 zeer onbevredigend zal uitvallen. De buitenlandsche markt had een gunstig verloop, voor byna do meeste soorten be stond goedo vraag. Vooral werden Russen in groote koopen van do markt genomen, veelal in ruil voor ter aflossing aangekondigde spoorweg obligation. Oostenrijkscho fond sen waren ook zeer vast, doch ten slotte iets meer aangeboden. Uit het genomen be sluit van den minister van financiën, om de onderhandelingen over de uitgifte van het ongeplaatste gedeelte dor goudleening uit te stollen, blfikt wol hoe de toestand der Weener Beurs, door de buitongewoon overdreven speculatiowoede van het publiek, in ongezonden toestand verkeert, welko alle handelingen, waarvoor een krachtig beroep op het kapitaal zou plaats hebben, moot doen achterwege blijven. Italianen ondervonden, hoewel altijd nog in zeer bescheiden mate, toch meer aandacht dan in langoren tyd het geval is geweest; in het begin dor week toonde de koers eene niet onbelangrijke neiging tot vooruitgang, welke echter later, door minder opgewekte berichton uit Tarijs, een weinig werd getempord. In Portugeezen had een tamelijk lovendige handel plaats, waarbij de koersen voortdurend op een goed peil be houden bleven. Belangrijk was de vraag naar ab ak s- ob 1 i ga t i n, die op Parijsche orders werden gekocht. Uit het officlëele overzicht dor Staatsrekening over het eerste kwartaal blijkt dat do finantiëele toestand vooruitgaande is. Hoewel de ontvangsten iets minder waren dan in het tijdvak 1893/94, is door minder uit gaven toch een niet onbelangrijk voordeelig saldo verkregen. De verschillende Turkscho waarden waren zonder onderscheid zeer vast, vooral was de belangstelling groot voor de geconverteerde Sorieün C en D, welke beide soorten eene niet onbelangrijke prijsverhooging ondergin gen. De Parijsche Beurs was voor deze fondsen zeer gunstig gestemd, waarbij de verwachting (hoop?) dat de Maart-coupon tegen een ver hoogden rentevoet zal worden betaald van veel invloed scheen te zyn. In hoeverre er gegrondheid bestaat voor deze verwachting is nog niet bekend. Wel zijn de middelen tot uitbetaling der Maart-coupon tegen een rente voet van l'/4 pet. voorhanden, doch het is lang niet zeker dat de Raad van Administratie biertoe zal overgaan, zoolang niet eenig voor uitzicht bestaat de verhoogde rentebetaling ook in het vervolg te kunnen volhouden, en zóó vor schijnt het nog niet te zyn. Onder de Russische Sporen kan men aandeelen Zuid-West als van het tooueel verdwenen beschouwen. Do aandeelen, die van de conversie geen ge ruik gemaakt hebbm, worden thans tegen don koers van den zilverroebei afgelost. Aanleiding tot juichen hobben deze waarden in den laatsten tfid niet gegeven, vooral niet wat de wyzo van nflos-ing betreft, in aanmerking nemende de booge koeten, welke verleden jaar nog door de Ru-sische regeering zyn geheven by het ver krijgen der nieuwo couponbladen. Aandeelen W a r s ch a u-W o e n en ondervonden eeno niet onbelangrijke koersverbetering, naar aan leiding dor bekend geworden ontvangst cijfers, welke eene aanzienlijke vermeerdering aan- toonen. Zoowel voor Turkse h e- als Madridloten bestond veel kooplust. Ver schillende geruchten omtrent een gunstigen loop der reorganisatie-plannen dezer laatst genoemde waarden worden vernomen, doch met dit al blfjft de kans op eeno deugdelijke regeling vr(j gering. De Zuid-Aintiikaansche markt was ver deeld. Kon aan de oene zyde melding worden gemaakt van eene belangrijke koersverbete ring der Mexicaansche waardon, aan den anderen kant moesten Brazilië en D o m i n i c o zich eenigen teruggang laten welgevallen. Niet vreemd aan de betere hou ding der Mexicaartsnhe fondsen is de pogi^j der Amorikaanscho zilverpartij, om Cbina over te halen tot botaling der ooilogsschatting in dit metaal, waardoor men hoopt eene aan zienlijke verbetering der waarde hiervan te mogen verwachten. Obligation Uruguay bleven voortdurend voor geldbelegging gezocht, waarby de ver hoogde koersen ten deele ook op rekening kunnen worden gestold van de aankondiging der nieuwo remise. Deze aanhoudende zeer pune- tueelo overmakingen voor de couponbetaling do8n meer en moer het vertrouwen voor deze waardon toenemen, waarby allten te vreszen staat dat men te veel uit het oog gaat ver liezen dat men hier inet een Zuid-Ameri kaanscho Staat te doen heeft, waar de ge ringste vonk voldoende is om het heethoofdig land in vuur en vlatn te zotten. Via België verneemt men hier plannen eener conversie der schuld van Venozu ola; het is evenwel minst genomen verdacht, dat liioromtrent op geen enkelo wyze aan oene Hollandsche instelling of lirma eenige officiëelo mededeeling is gedaan, zcodat men haast aan do waarheid zou dienen te twijfelen. Het heet evenwel dat de overeenkomst reeds tusschen de Regeering en de Londensche council ge- teekend is. Do Amorikaanscho Spoorweg markt heeft de laatste dagen een beter verloop. Wel is innerlyk niet veel verbetering ingetreden, maar do stemming toch was iets gunstiger. Betroffendo do reorganisatie der Atchison worden thans verschillende plan non geoponbaard. Hoewel do beraadslaging daarover eerst in de volgende week zal aanvangen, is hot toch vry zeker dat een voorstel zal worden aangeboden, waarvan de hoofdtrokken neerkomen op de uitgifte eener nieuwe 4-pcts. looning, waaruit de 4 pcts.-lste- bypotheek obligation met 75 pet. zouden wor den afgelost, torwfil zy voor de resteerende 25 pet., Incomebonds zouden ontvangen, in rang volgende op eerstgenoemde obligatiën. Voorts zouden op de 4 pets. A en B resp. 3 en 2 doll, moeten worden gestort, terwijl dit voor de aandeelen 12 doll, zou bedragen. De II1 in o is Central heeft een halfjaars-dividend van 2ya pet. aangekondigd, hetwelk, in aan merking genomen de belangryke ontyangst- vorminderingen, een zeer goeden indruk maakte. In Ontario-shares ontstond vry levendige handel, in verband met eene uitkeering van pet. op de gewone aandoeleD, waardoor het stemrecht wederom op deze aandeelen zou overgaan, waarvan zy nu, ingevolge oene vreemde regeling, verstoken zyn. Hieraan wordt dan ook de bedoeling dozer dividend- uitkeering vastgeknoopt. Denver-waarden waren in vaster houding, vermoedelijk in verband met de verschillende pogingen en verwachtingen omtront oene moge lijke veibetering der zilverprfizen. Omtrent Union-Pacific-aandeelen werd het vrij onzinnige bericht vernomen (het is afkomstig van Reuter), dat eene by storting van 30 (dertig) pet. zou worden gevorderd. De markt bleef er gelukkig nogal kalm onder. Rijnlandsche Bank. RE€LA9IEI, a 25 Cents per regel. Bij het gebruik van in bussen, bodragen de algebeclc voedings kosten voor oen kind van 1 tot 7 maanden slechts 8-11 Cts. por dag en het succes is verzekerd. Nederlnndsclie Albumlnefabriek, Lelden. 7215 10 Een vliegen-historie. UU hei Engelsch van J. Adcock. Do geheele familie had zich dien morgen verslapen en het laatst van allen kwam Fugle zelf naar beneden hollen, zijn das in den mond en haastig zijn boord vastknoopend. „Waarom heeft Diemand my geroepen?" brulde h|1 aan de keukendeur. „Gaat die klok goed? Waar zijn mijn laarzen?" „U krjjgt ze dadelijk, mijnheer." „Jane, waar ben jj?' schreeuwde de ver bolgen echtgenoot nu weer. „Hier, scheuk je maar vast een. kop thee in, je boterham ie al gesneden." „Natuurlijk mis ik den trein," jammerde Fugle. „Qoef de laarzen zoo maar." Met één hand schonk hy zich een kop thee in, torwyl hy met de andere zijn boterham naar den mond bracht. „Ik kan niet langor wachten," riep by nog eens met vollen mond; „ga nu toch die kleeren niet meer uitborstelen." Do theo was kokend en wat hy anders nooit gedaan zou hebben: hy goot die in het schoteltje en zich half verslikkend aan een paar theeblaadjes, goot hy den inhoud haastig naar binnen. Juist zette by het ledigo schoteltje weer neer toen zyn vrouw binnenkwam met de laarzen. „Hier, trek maar gauw aan; o, heb je uit dat schoteltje gedronken, ik had jo nog een ander willen geven, er was een vlieg in de melkkan en die heb ik met do punt van een lepeltje op dat schoteltje verwijderd. Ik zie ze niet moer, heb je er niet op gelet, ze kon niet meer vliegen, want haar eene vleugel was in den stryd gebleven „Ik heb zo natuurlijk ingeslikt!" En woe dend ging Fugle voort zijn laarzen dicht to rijgen. „Ik stikte er byna in, maar ik dacht dat het een theeblaadje was. Leefde ze nog?" „Ja, zo liep over hst schoteltje." „Zoo, dan wandelt zo nu hier," zeide hy met een wanhopig gebaar op zyn maag wijzend. Fugle was een zenuwachtig mensch: ergo voelde hy de vlieg rondloopen. Hy sloeg zich hevig en herhaaldelijk op zyn ovorhemd en kuchte onophoudelijk. Voor hot oogonblik had hy echter te veel haast, on het was niet voor hy ademloos in een hoek dor coupé van den trein was neergezegen dat hy de zaak op zijn gemak kon overdenken. Angstig bepeinsde hy het vraagstuk of de vlieg hem op den duur veel pyn zou ver oorzaken. Ging hot akelige dier maar naar beoedeD, doch neen, onveranderlijk bleef het in zyn borst zitten; hy voelde het duidelyk zich bewegen; zeker waschte het zich de melk van de pootjes en van den eenen vleugol. Hy had zich al schor gekucht en maakte zich zóó ongerust dat by het geraden achtte eens iemand om raad to vragen. Met een: „ik heb oon vlieg ingeslikt, myn heer", wendde hy zich du3 tot zyn over buurman. „Nu, wat zou dat?" was het niet zeer hpusche antwoord op deze vertrouwelijke mededeeling. „Dat hindert niets; do broeder van myn vrouw had zich gewend champagnekurken in te slikken. Dat was zyn kostwinning, maar hy stierf aan de gevolgen." „Ik geloof dat u my niet recht bogrypt," stamolde Fugle vorlegon; „ik slikte de vlieg in by ongeluk en nu wil zy niet naar beneden en ik kan haar ook niet ophoesten." „Waarom zoudt gy het diertje willen op hoesten?" vroeg de vreemdelmg, hem nieuws gierig aanziende. „Wei, omdat het gevoel my ziek maakt," legde Fugle uit. „Hier zit het, vlak onder den derden knoop van myn vost; ik benzoo bang dat het kwaad kan." „Ja, dat kan het ongetwyfel, ik houd het zelfs voor levonsgovaarlyk. Wys my nog eens do juiste plek waar gy heb voelt zitten. Is het hier? Ik ben eoi doctor, woet gy, dus als ik u van dienst kan zijn. Fugle erkende dadeiyk het providentiëele ia hun ontmoeting en dankbaar stak hy zyn ovorbuurman de hand toe. Daarna beschreef hy nog eens nauwkeurig zyn toestand. „Hm, ja," was al wat do geleerde heer antwoordde, om na een oogenblik peinzons te vorvolgen: „Heb heeft nu de nux vomica van de centrale tympani van uw pax vobiscum ■bereikt." „Is dat erg?" vroeg Fugle verschrikt. „Ja, zoo iets loopt meestal uit op een hevige ontsteking; als men daar niet voor behoefde te vreezen, had het geheele geval niets te beteekenon." „Ik geloof dat ge er een grapje van maakt." En Fugle lachte als een boer, die kiespyn heeft. „Ik spot nooit met dergeiyke ernstige onder werpen, mijnheer. U hebt myn opinio ge vraagd en in myn qualiteit van medicus wil ik u gaarne raad geven. Ik kan het u niet ont veinzen: gy züt in dreigend gevaar. Ik heb nog eens iemand gekend, die een vlieg had ingeslikt en die door verregaande zorgeloos heid het diertje nooit meer kwyt heeft kun nen raken. Ik kan u verklaren dat het de plaag van zyn leven uitmaakt. Als het niet knauwde en knaagde aan zyn longen, vloog het met zulk een gedruisch door zyn geheele lichaam dat hy er niet van slapen kon." „Gelukkig kan de myne niet vliegen daar zy maar óén vleugel heeft; deze kan op haar best wandelen." „En eten," voegde de doctor er by met een sardonisch lachje. „Dat is juist het ergste. Verleden ontmoette ik iemand, die zich juist van kant wilde maken: do arme drommel had een vliog ingeslikt, die hem het leven zoo ondraagiyk maakte, dat hy besloot zich een kogel door het hoofd te jagen. En hoe denkt ge nu dat hy hiertoe gekomen was?" „Ik weet 't niet; wees zoo goed en zet dat raampje wat open, het is hierom te stikken." Groote droppels angstzweet stonden den armen Fugle op het voorhoofd. „Die vlieg, mynheer," ging de medicus met onverstoorbare kalmte verder, „heeft net zoolang in zyn hersens rondgewoeld, tot dat het hem eindelijk onmogelijk was ge worden met kaalhoofdige mtnschen om te gaan." Fugle keek hem ongeloovig aan; de doctor sprak echter in vollen ernst. „Op een goeden zomeravond beging de ongelukkige oen moord. Een man, die aan d9 deur vliegonpapier to koop aanbood, deed hem zoo in woede ontsteken, dat hy hem zonder pardon doodschoot. De misdadiger zucht nu achter de tralies, ik raad u dus om best wil, pas op, dat de vlieg niet te ver naar beneden gaat en u dus voor altijd ontsnapt." „Maar wat moet ik dan in 's hemelsnaam doen? Ik kan ze toch niet laten zitten waar ze is." „Neen, ah ge dat doet, zyt ge in minder dan geen tijd er geweest. Het eenige is, dat gy tracht het gediorte naar boven te krygen." „Dat is een onmogelijkheid, mynheer. Dat heb ik u daar straks al gezegd." „Dat kunt u heel goed. Tot hoever gaat u?" „Tot station Broad-street." „Dat treft. Daar moet ik ook heen; alsgy dus even tyd hebt, zal ik u met de operatie helpen. Dat gaat op de eenvoudigste manier van de wereld en kost u zoo goed als niets." „Is er gevaar by?" „Volstrekt niet; het is het werk van een oogenblik." „Het is heel vriendelyk van u, mynheer, maar ik moet op den bepaalden tyd op myn kantoor zyn en dus „Het is een zaak van leven en dood en het zal u geen tien minuten ophouden. Maar indien u prefereert te sterven, welnu, ik laat u immers volkomen vry. Ik zou mij voor niets ter wereld mot uw zaken willen bemoeien." Fugle voelde zich niet op zyn gemak; hy vond de medicus excentriek, maar had hy niet meermalen gehoord dat excentriciteit juist het blyk was van een grooten geest? En de man was in ieder geval een gentleman. Hy zag den vreemdeling nog eens opmerkzaam aam Neen, dat was niet het gelaat van een schurk! Vriendelyk overredend koken de heldere gryze oogen hem aan. De vlieg begon hoe langer hoe dwazer sprongon in zyn binnenste te maken: dus besloot hy maar tot de operatie. Samen sloegen zy den weg naar Broad- atreet in. Niet weinig vreemd keek hy op, toon zyn geleider een slagerswinkel binnenging en er een stuk beefsteak kocht. Zonder morren be taalde hy het vleescb, maar hy voelde zich te moe en te ziek om luidkeels van zyn ver wondering blyk te geven. De tweede gang van den doctor was naar een touwwinkel, waar hy een eind touw kocht om de beef steak aan vast te bindeD, zooals hy uitlegde. Stom van verbazing staarde Fugle hem aan. „Gy hebt toch immers wel van de nieuwste ontdekking op medisch gebied, van de vliegen- vangst, gehoord? Do uitkomsten zyn schitte rend. Wacht, ik zal hier ook een stuk vliegen- papier koopen, ingeval do biefsteak niet dadeiyk helpt. Wacht maar even buiten, terwyi ik bet koop. Gy ziet zoo bleek, dat er waarlyk geen tyd te verliezen is. Als wy lang wachten, zyt ge dood, oer ik de operatie begonnen heb." Fugle dacht er juist over het op een loopen te zetten, toen een schamel gekleed persoon, van een fatsoenlijk uiterlyk, met haastigen tred op hem toestapto. Laat u niet met hem in, ik waarschuw u," fluisterde de man: „hy is weer op zyn stok paardje." „Op wat, zegt ge?" „Op zyn stokpaardje; hy is gok, weet ge, en ik ben zyn bewaker." „Dan hadt ge mij toch wel eerder kunnen waarschuwen; de man had my byna onge lukkig gomaakt." „In den trein heb ik het onmogeiyke be proefd om uw aandacht te trekken, maar ge merktet my niet op. Hy kent my niet, want hy mag Diet weten dat hy bewaakt wordt, anders wordt hy razend van kwaadheid. Maak u uit de voeten, oer hy terugkomt; spoedig 1" En Fugle vloog weg als een pyl uit den boog. Hy voelde zich zóó onwel of 't kwam door de omwandelingen der vlieg of door den schrik over zyn wonderiyke ontmoeting, wist hy niet dat hy besloot niet naar het kantoor te gaan, maar regelrecht naar zyn huis terug te koeren. Toevallig deed zyn vrouw hem zelf open. Zonder acht te slaan op haren uitroep van verwondering, wankelde hy haar voorby, de gang door on de kamer binnen. Op de canapé zoeg hy neer, uitgeput door de wederwaardig heden van dezen ochtend. „George, beste, wat is er?" jammerde zyn echtgenoote, terwyi ze handenwringend voor hem kwam staan. „Zend om den doctor!" steende hij, „en laat men zich haasten." Zonder muts vloog de meid, die juist aan de deur een praatje maakte, naar den dichtst bywonenden geneesheer. „Maar, George, wat heb je toch? Ia er een spoorwegongeluk gebeurd? Ben je overreden?" Fugle kuchte, kuchte, als iemand, die doods benauwd is. „O God, die vlieg...." bracht hy met mooite uit. „Ik kan byna geen adem haleD." „Welke vlieg?" „De vlieg van het schoteltje," antwoordde Fugle met een grafstem. „Jy hebt myn dood op je geweten, ik heb die vlieg ingeslikt...." „Weineen, die vlieg heb ik al lang ge vonden, bedaard wandolend over hot tafel laken, en het was dezelfde vlieg, die ik gered heb uit de kan. De drenkeling zag nog wit van de melk en hy had maar één vleugeltje. En heb je daar nu al die drukte voor ge maakt? Flier is gelukkig de doctor, zeg hem maar dat je een theeblaadje hebt iügeslikt en dat jo daar zenuwachtig over bent. De man zal atollig diep medelijden met je hebben Maar Fugle zeide niets van dit alles; hy deelde den aesculaap eenvoudig mede, dat hy zich wat onpleizierig gevoelde. De waardige man schreef den patiënt pillen voor en eea drankje. Mocht gij ooit in uw leven Fugle ontmoeten, spreek dan in zyn tegenwoordigheid nooit over vliegen, daar het onderwerp te pijnlyk. voor hem is. Zeg maar liever in plaats van vliegen, spinnen of een ander woord, als ge wilt. De dubbele moord te üehagen voot de rechtbank 4e Alkmaar. Na ie-, en dupliek van het Openb. Min.,' dat levenslange gevangenisstraf tegen Boes bleef eischen, en van den verdediger, werd door den president aan den beklaagde gevraagd,' of hy nog iets aan de rechtbank te zeggen had en eenige ernstige vragen gericht, die de beklaagde met dezelfde koude onverschilligheid beantwoordde, waarmede hy alles heefc aan^ gohoord. Pres.: Heb je begrepen, wat de verdediger voor je heeft aangevoerd en gesproken? Bski.: Neen, mynheer; ik kan niet zeggen hot goed le hebben begrepen. Pres.: Heb je niet begrepen, hoe de ver dediger onbogrypelyk vindt, dat je daartoe gekomen kan zyn? Bekl.: Ik heb wel begrepen, dat het lezen van slechte boeken my er toe gebracht heeft en opvoeding, anders niet. Pres.: Heb je eenig besef van de verschrik kelijke misdaden, waarvoor je nu straf zal moeten ondergaan. Bekl.: Ik begryp u niet, president. Pres.: Hob je begrepen, welke straf nu tegen jo is gevraagd? Bekl.: Jawel, president, levenslang. Pres.En heeft dat nu niet een vreeselyken indruk op je gemaakt, dat de rechtbank zal te beslissen hebben of je in de gevangenis zal moeten blijven, om daar nooit weer uit te komen? Bekl.Ik dacht het wel zoowat, president,' Pres.: Als je nu eens denkt aan hetgeen je hebt gedaan, aan do vrouw, aan het jeugdige meisje, heb je dan geen afschuw er van, dat je die hebt vermoord? Bekl.: Neen, president. (Een rilling ging er bij dit onnatuurlijké antwoord door de gelederen van hel publiek). Wed. Büte, geb. Stoel. Pres.: Als je vry kwam, xou je hetzelfde dan weer doen? Bekl.: Neen, president. Pres.: Waarom niet? Bekl.: Ik zou niet durven. Pres.Heb je wel eens geweend om hetgeen je hebt gedaan? Bekl.: Ja, president, 'snachts heb ik wol eens gedroomd en dan gehuild, maar het was dan dadeiyk weer over en ik 6liep dan weer, By sluiting der zitting werd de uitspraak bepaald op Woensdag 30 Januari 1895. Gemengd Nieuws. Ry k beloonde oerlykheid. Een aardige nieuwjaarsverrassing is aan eene jongs dame, die by een der groote magazynen to Berlyn in betrekking was, ten deel gevallen. Toen zy met de overige bedienden aan den chef der firma hare heilwenschen aanbood, werd zy door dezen verrast met de mede^ deeling, dat zy voortaan een post van vertrou wen aan de kas zou vervullen en dat haar salaris van 1500 mark „voorloopig" tot 3000 mark zou worden verhoogd. Deze verrassende bevordering had het jonge meisje te danken aan een toeval, waardoor trouwens hare eer» lykheid helder aan het licht gekomen was. Toen zy in de drukke dagen vóór Kerstmis in een winkel hare inkoopen had gedaan, be speurde zy, thuis gekomen, dat de portemonnaie, dio zy uit haar mof to voorschyn haalde, een inhoud had, zooals haar beurs zelfs niet bezat op den dag, dat haar het maandelyksche traktement werd uitbetaald. Zy had by ver gissing een verkeerde mof meegenomen. Wie do eigenares was, werd zy gewaar uit een visitekaartje, dat zich in de portemonnaie be vond. Terstond zocht zy deze op en stelde haar het vermiste weder ter hand. Het toeval, dat deze dame bevriend was met de familie van den chef der firma, bracht op den Oude jaarsavond, dien de beide familiën samen door brachten, het voorval dezer laatste ter ooren, en deze toonde op de hierboven medegedeelde wyze, dat hy de eerlykheid van zyne onder geschikte waardeerde en wist te beloonen. Te Christiania worden toebereid-* selen gemaakt tot eene Noordpool-expeditie, die in Mei 1895 uit Tromsö zal vertrekken. De Engelsche sport-man Pike zal aan het hoofd staan van de expeditie; overigens zullen enkel Noorweegsche yszeevaarders er aan deelnemen.

Leidsch Dagblad | 1895 | | pagina 2