Beurs van Amsterdam. Postkantoor Leiden. BUITENLAND. FraukrijK'. De laatste zitting, welke de Kamer voor Kerstmis hield, was zeer rumoerig. Docsocialist Jaurès diende een wetsontwerp in lot wijziging van de bestaande krijgswet ten. Een soldaat, die zich in een oogenblik van onbezonnenheid aan insubordinatie schul dig maakt, vordt gefusilleerd, maar kapitein Dreyfus, dio hoogverraad pleegde, kwam vrij met deportatie. Derhalve stelde Jaurès namens zijne partijgenooten voor bet militaire straf wetboek zóó te wijzigen, dat ook dergelijke misdrijven met den dood worden gestraft. De regeering wilde daarvan niets weten en protesteerde er legen, dat de heer Jaurès het proces-Dreyfus ter sprake bracht. Er werden heftige woorden gewisseld en ten slotte werd Jaurès het bijwonen der vergadering ontzegd. In de hitte van hot debat riep de minister van openbare werken, Barthou, den socialist toe: „Gij liegt." Jaurès antwoordde: „Niet wij liegen, maar zij, die, zich in hun sociale en politieke positie bedreigd achtende, met hun vaderlandsliefde te koop loopen." l\n slotte behield de regeering ook nu weer de overhand. Met 437 tegen 85 stemmen werd het voorstel van Jaurès verworpen, ter w\il daarentegen besloten werd het wetsont werp, dat door den minister van oorlog, gene raal Mercier, werd ingediend, voor dringend te verklaren. Dit ontwerp bestaat uit 15 artikelen. Daarin worden nieuwo straffen vastgesteld voor hen die zich schuldig maken aan spionneeren en hoogverraad. De minste straf is vijf jaren gevangenis. Nauwkeurig wordt omschreven, "vat men onder spionneeren moet verstaan, felfs het in bezit hebben van documenten, die van belang zyn voor de landsverdediging en niet voor de openbaarheid bestemd zijn, zal met gevangenisstraf worden gestraft. Onmid dellijk nadat de Kamer weer bijeenkomt, zal deze spionnen-wet, ingediend naar aan: leiding van het proces Dreyfus, behandeld worden. Dat Jaurès den minister Barthou heeft uit gedaagd, is reeds gemeld. Do minister heeft de uitdaging aangenomen. De getuigen zijn overeengekomen, dat het duel Dinsdag-ochtend zou plaats hebben. Mot dit duel is het incident- Dreyfus, dat zooveel van zich deed spreken, voorloopig weer van de baan. De zaak komt evenwel later weer ter sprake, want kapitein Dreyfus is in beroep gekomen tegen het vonnis, dat de krijgsraad heeft uitgesproken. Het proces tegen kapitein Dreyfus heeft in Frankrijk heel wat opgewondenheid veroor zaakt. Het is met gesloten deuren gevoerd en men moet veronderstellen, dat de rechters rechtvaardig hebben geoordeeld, maar zeker is, dat oen vrijspraak e8n storm van veront waardiging zou hebben gewekt en dat Drey fus van het oogenbük zijner arrestatie door iedereen, zelfs door den minister van oorlog, niet als een aangeklaagde, maar als een over tuigd misdadiger is behandeld. Het is maar te hopen, zegt de „Voss. Zfcg.," dat in de eerste weken door toeval of onvoor zichtigheid niets gebeurt, dat aan den geprik- kelden volkshartstocht eene den vrede storende richting geeft. Reeds heeft de „Soir" een arti kel in die richting geleverd. „Zou hot vraagt dit blad voor tien of twaalf jaren mogeiyk zyn geweest, zoo te handelen, als men tegen Dreyfus heeft gehandeld? Zou Duitschland het hebben geduld? Zouden wij niet nogmaals hebben moeten knarsetanden en zwygen? Maar eindeiyk plukken wy de vruchten van onze inspanniDg en ons geduld. Frankryk is thans meester in zyn eigen huis. Duitschlands bevelen, als het die heeft gege ven, hebben onze militaire rechtspleging niet gestuit. En de openbaarheid werd uitgesloten, niet omdat het ons iets kon schelen, Duitsch land te mishagen, maar omdat wij alles moe ten getrouw houden wat de landsverdediging en de mobilisatie betreft. Wy danken het onz« inspanning", enz., enz. Gelukkig zyn er ook bladen, die den moed hebben tot kalmte te vermanen en er op te wyzen, dat Duitschland in deze aangelegen heid geen grond voor ergernis heeft gegeven. Het militaire Hof van Revisie zal 3 Januari beslissing nemen in zake het hooger beroep van kapitein Dreyfus. - De heer Pasteur, geheel hersteld van tyno ongesteldheid, viorde gisteren zijn 72sten verjaardag. In Pasteurs Instituut in de Rue Dutot kwamen velen hunne opwachting maken. Doctor Roux hield toen eene toespraak, waarin hy hulde bracht aan Pasteurs groote verdiensten. De heer Pasteur was zeer ge voelig voor deze hulde. Hy dankte zyn medewerkers voor hunne goede wenschen en biacht in herinnering, dat de jongste overwinning der wetenschap! de uitvinding van het serum tegen diphtheritis, het resultaat is van de studiën, in het Insti tuut verricht. Hy wenschte zijn leerling dr. Roux geluk met diens succes. Van geleerden uit a'la landeu heeft Pasteur telegrammen ontvangen. Duluchlan<t De politie is ijverig in de weer om te onderzoeken wie het bericht heeft verspreid, dat keizer "Wilhelm den rijkskanselier, prins Hohenlohe, jaarlijks eene toelage van 100,000 mark heeft verleend. Men zoekt den persoon, die zich aan deze indiscretie heeft schuldig gemaakt, niet onder de beambten van het ministerie van buitenlandsche zaken, maar in de hofkringen. Aanleiding tot dit vermoeden geeft het feit, dat de mededeelingen, welke de bladen daar over ontvingen, verzonden werden in couverton, welke blykbaar van adoliyke afkomst waron. Wel is waar was het wapen gedeelteiyk uit gekrast, maar toch gelukte het dat weer te ontcyferen. De politie vermoedt dat de open baarmaking van dit besluit des keizers in verband staat met de bekende zaak van den hofceremoniemeester Von Kotze. De stryd te Beriyn over het bier tusschen de bierbrouwers en de sociaal democraten is nu geëindigd. De sociaal-democraten be schouwen het einde van dezen langdurigen stryd als eene overwinning, daar de eigenaars der brouwerijen de voornaamste eischen, welke de tegenparty stelde, heeft ingewilligd. Zelfs werden de 33 leiders der beweging, die de brouwers aanvankoiyk niet meer in dienst wilden nemen, ten slotte weer aangesteld. Tor beurze maakte de bylegging van dezen stryd een gunstigen indruk. Do aandeelon der brouweryen rezen, sommige zelfs met 10 pet. Gvoot-Brltnnnio, De Engelschen hebben een aanvang gemaakt met de expeditie tegen de Waziri's, de weer spannige bergstam by de Afghaansche grens, die geweigerd heeft zich aan Engelands gezag te onderwerpen. Tot dusver bepaalden de gevechten zich tot schermutselingen. Kolonel Mercier is met een regiment Goorkha's reeds het gebied der Waziri's binnengerukt. Deze colonne is reeds slaags geweest, maar over den uitslag van het gevecht worden nog geen bijzonderheden gemeld. Volgens een bericht van den 23sten is een ander detachement, dat den vorigen dag uit gezonden was om eenige posten der Waziri's te vernielen, in den avond van don 23sten teruggekeerd, ook na eene schermutseling met den vyand. Twee Engelscbo officieren en vier inlandsche soldaten werden gewond; de ver liezen van den vyand zyn onbekend. Armenië. Naar de „Standard" verneemt, zullen vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland en Rusland de Turksche commissie verge zellen, die een onderzoek over de gruwelen in Armenië zal instellen. Zy zullen vragen mogen doen aan getuigen, de protocollen der zittingen teekenen en zullen verslagen zenden aan hunne regeeringen. Een vertegenwoor diger der Vereenigde Staten gaat niet mede, omdat de regeering van Washington nog boteren waarborg voor een onpattydig onder zoek verlangde. Intusschon wordt uit Erzeroem gemeld, dat de Vali van Bitlis uit alle hoeken van zyn district een volksvergadering had btyeenge- j roepen, waaraan de voornaamste Armenische geestelyken en christelijke ambtenaren moesten deelnemen. De vergadering moest aan den Sultan eene verklaring afleggen, dat de go- ruchten, dio onder de christenvolken waren verspreid en door den Engelschen consul te Van waren bevestigd, logens waren. Wie aan de vergadering niet wilde deelnemen, zou als rebel worden beschouwd. BBood van den cx-koning von Wapcls. Fran6 II, de gewezen koning van Napels, is gisteren te Arco, in Tyrol, gestorven. Frans II, geboren 16 Januari 1836, was de eenige zoon uit het eerste huwelyk van koning Ferdinand II met prinses Maria Christine van Savoye. In het begin van 1859 trad hy in het huwelyk met de Beiersche prinses Marie, eene zuster van keizerin Elisa beth van Oostenryk. Drio maanden later stierf zyn vader en volgde hij dezsn als koning der Beide Siciliün op. Reeds het volgende jaar, nadat Garibaldi mot zijne vryschaar Napels was binnengetrokkon en Victor Emmanuel tot koning van Italië was uitgeroepen, werd hy door het plebisciet vervallen verklaard van den troon. Hy verdedigde zich nog drie maanden in de vesting Gaeta, maar moest 13 Februari 1861 capituleeren. Hy woonde daarna eenige jaren te Romo en later in Beieren bij de familie zyner vrouw. Op het kasteel van aartshertog Albrecbt te Arco is by thans aan diabetes gestorven. Zyn huwelyk is kinderloos gebleven. (ff.) Telojjram mou, PARIJS, 27 December. De zittingen van den Senaat en de Kamer zfin heden gesloten. De voorloopige handelsovereenkomst tus schen Frankryk en Spanje, welke 31 Dec. a. s. eindigt, is tot onbepaalden tyd verlengd. LONDEN, 28 December. De bladen bovatten een bericht uit Washington, meldende dat de regeering van China president Cleveland ge vraagd heeft om deu bystand van een staats man by de aanstaande vredesonderhandelin gen. De president heeft daarop deze opdracht toevertrouwd aan zyn voormaligen staatssecre taris Foster. De heer Foster zal den 7den Januari naar Tokio vertrekken. ST. PETERSBURG, 28 December. In diplo- matieKe kringen te St.-Petersburg wordt groote voldoening te kennen gegeven over de toe nadering tusschen Rusland en Engeland, niet alleen wegens de uitstekende resultaten, die zy zal hebben, met betrekking tot Armenië, maar vooral omdat een niet minder goed resultaat kon worden verwacht, wanneer de tyd voor eene bemiddeling tusschen China en Japan is gekomen. Rusland zoo luidt het bericht verder heeft van den beginne ge- wenscht, in overeenstemming met het Britsche gouvernement te handelen. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 40 C. 39.2° Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 4° C. 39 2 F.; 's middags om 12 uren 5.5° C. 41.9° F.; 's namiddags 4 uren 4.5° C. 40.1° F. EERSTE KAMER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Medegedeeld wordt dat de afdeelingen heb ben gekozen tot voorzitters de heeren: Viruly, Pyis, Geertsema, Van Tienhoven en Van de Putte. Daarna nam de Kamer in behandeling de Indische begrooting voor 1895. Do heer Van Alphen bestreed de opheffing by het marine-établissement in Indiè, de be trekkingen van de ingenieurs voor het stoom wezen en betoogde de noodzakelyklieid van bewapening der schepen met modern geschut en van blyvende versterking der strydkrachten te land en ter zee, I11 verband hiermede bracht spr. hulde aan de schitterende bewijzen van moed en volharding, door de strijdkrachten op Lombok aan den dag gelegd, en aan het krachtig optreden der Regeeringen in moeder land en Inóië tot aanvulling der strijdkrachten na den verrad orl ij ken overval. De heer Pijnackcr Hordijk bracht den Mi nister van Koloniën zyn gel uk wenschen over het einde der Lombok expeditie, al betreurde hy, dat de krachtige handhaving onzer wa penen ons zooveel verliezen aan officieren en manschappen heeft doen lijden en dat, hoewel do expeditie wordt ontbonden, toch nog een vry aanzienlyke troepenmacht moet achter* blyven. Hy uitte zyn beste wenschen voor eene eventueele expeditie tegen Karang Asem, al hebben wy nimmer rechtstreeks met Goesti Djilantik, vasal van den radja, iets te doen gehad. Voorts besprak hy 'smin. programma in verband met de dringende noodzakeiykbeid tot herziening van hot Regeeringsreglemont; tot regeling van het mijnwezen in beginsel; tot afschaffing der heerendiensten met gelei delijke verhooging van het hoofdgeld; tot regeling der verhuring van grond aan niet- inlanders. Spr. waarschuwde verder tegen te ver gaande inmenging van den minister van koloniën in de handelingen van den Gouver neur-Generaal van Ned.-Indiö, bepaaldeiyk tegen ingrijpen in de spoorwegpolitiek en in de vaststelling der tarieven. Zoo herinnerdo spr. dat de tegenwoordige minister van kolo niën ter zake van den invloed van het Opper bestuur op den gang van zaken in Indielyn- recht staat tegenover zijn ambtgenoot Van Houten, voorstander Van meerdere acti6 in Nederland. Spr. gaf eenigo denkbeelden aan de hand tot verbetering der verhouding tusschen den Gouverneur-Generaal en den Minister. Reorganisatie der politie op Java en instel ling van gewestelyke en plaatselyke raden met afschalfing van den Raad van Ned.-Indié wordt overigens door spr. levendig gewensebt. De heer Schimmelpcnninck van der Oijc waardeert de houding der pers hier en in het buitenland in zake Lombok, die critiek naliet of bepeikte. Hy brengt voor do behaalde over winning lof aan God, Die ons in staat stelde onze historische roeping te vervullen en de heidenen te bekeeren, alsmede hulde aan de officieren en de minderen voor hunne dapper heid. Hy dringt aan op versterking der krijgs macht by de infanterie en de artillerie, alsook op beperking van het drankgebruik in de cantines en op volledige uitbetaling van de reöngagementspremiön. De heer Wirthclm dringt er op aan,' dat by do afnemende koffiebaton de bloei van Indië bevorderd worde door aanleg van spoor wegen en irrigatiewerken, waarvoor geld ge leend moet worden. Hy wenschte vooral geen uitbreiding van uitvoerrechten. De heer Creiners waarschuwt tegen het ondernemen eener Bali expeditie. Den Minidtr van Koloniën is niets bekend van een besluit voor eene expoditie naar Bali en hy betwyfclt of daartoe oen vast voornomen heeft bestaan. JLEÏÖEIV, 28 December. Men meldt uit Hillegom aan de „N. R. C.": Yan de f 11,000, destyds als tekort in de Spaarkas geconstateerd, is voor f 8000 door do weduwe van den penningmeester en door de beide commissarissen teruggegeven. De alhier bestaande afdeeling der Maatschappy voor Bloembollencultuur, die ook hare gelden in de Spaarkas had bolegd, doch geen aandeel heeft in deze /"S000, heeft besloten maatrege len te nemen, om haro gelden terug te krygen. Tot predikant by de Nod.-Hcrv. gemeente te 's Gravenhage (vacature as. Heinecken) is beroepen dr. H. Zeydner, te Volleuhoven. Op het strand te Heemskerk is een lyk aangespoeld, dat herkend is als dat van FriedriCh Kubl, hofmeester van het op 23 December 11. boven Egmond aan Z9e veron gelukte barkschip „Caroline." Hedenochtend hebben vele leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal te Sche- veningen do plaats van het stormonheil be zocht. Het portret, dat de vleugel-adjudant majoor graaf Yon Moltke in opdracht van don keizer van Duitschland aan onze Koningin in Den Haag als Kerstgeschenk aanbood, is een portret van Prins Willem van Oranje, in zyne jeugd, waarvan het origineel zich in de galery te Kassei bevindt. Omdat ons land geene dergelyke afbeelding bezit, liet de keizor er eene copie van maken, om deze aan Koningin Wilhelmina ten ge schenke te geven. Het portret stelt den grooten Zwyger voor als jongen man op 25-jarigen leeftyd. H. M. de Koningin heeft aan H. M. de Koningin-Regentes, Haar Moeder, 0. a. de volgende Kerstgeschenken gegeven: 4 kleine zilveren schenkblaadjes, een floorlamp, een paar Saksische beeldjes en verschillende hand werken, door de jonge Vorstin zelf vervaardigd. De Koningin schonk aan d3 jonge Koningin een tafel (vernis Martin) met geschilderd blad; eenige antieke meubelen; een zilveren bonbonnière; een antieken trommel en een toilet garnituur van ivoor met goud. Esn Haagsch porseleinen koffie- en thee servies heeft niet tot de Kerstgeschenken behoord. Twaalf Kerstboomen schitterden by gelegen heid van het Kerstfeest in de groote zaal van het Paleis. H. M. de Koningin reikte aan een twaalftal genoodigóo kinderen van familiën uit de residentie geschenken uit. Voor de arr. rechtbank te Utrecht is behandeld de zaak van een bouwman uit Benthuizen, die het cyfer van een lot in de Woerdcnsche verloting der Hollandsche Maat schappy van Landbouw had veranderd in 09153 en dat vervalschte lot had aangeboden tot het ontvangen van den daarop gevallen prijs. De beschuldigde beweerde dat zyne kindoren, die dat lot op den openbaren weg hadden gevonden, „er wat aan geknoeid hadden." Uit do getuigenverklaringen bleek echter dat beschuldigde een 12-tal loton had gekocht, waaronder het nummer 09157. Het O. M. achtto 'smans schuld aan do vervalsching bewezenook het gebruik maken van het valscho lot, waaruit nadeol voor anderen kon ontstaan, stond vast. Deeischis 4 maanden gevangenisstraf. Mr. P. J. Snel, uit Dc-n Haag, als vordedigor optredende, concludeerde tot ontslag van rechts vervolging of vryspraak, omdat z. i. de ver valsching niet bewezen was, terwijl er ook geen nadeel kon ontstaan, omdat de eigenaar van het echte lot den prys reeds had afge haald. Het stoomschip „Gelderland" arriveerde 27 December van Rotterdam te Batavia; de „Kaiser", van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, vertrok 26 Dec. van Suez; de „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, ver trok 28 Dec. van Port-Saidde „Soenda", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 28 Dec. Ouessant. Acadewie-aieu tvs. Leiden: Door de geneeskundig© staats commissie is heden alhier bevorderd tot arts de heer A. W. Van der Velde. CORRESPONDENTIE. S.! Omtrent het door U gezondene gaven wy reeds Maandag avond verslag. Marktberichten. Leiden, 28 Doe. Tor markt worden heden aan gevoerd: Stieren 9 atuhe f 51 a j 120. K&lf- en Melkkoeien 83 Btnks ƒ110.— a ƒ248.—. Yarekooien 51 etnks 95 a f 191).Vette Oasen on Koeien 84 atnka ƒ120.a ƒ252.Graa- kal voren 6 etaka f 14.a f 41.Kalveren (vettoj 39 stuks /42.— a /9i.—Kalveren (magere) 23 stuks ƒ4.— a f 17.Hamels (vette) etnks a fHamole (magere) stuks f a fSchapen (vette) 1204 stake f 10.a/32. Schapen (weide) 72 stuks ƒ11.a f 19.Lam meren (magere) stuks fa fLam meren (vette j&rigG) stuks a Varkens (magere) 43 stuks 15. a 26.—. Varkoas (vette) stuks fa fVarkens (biggen; 172 stuks f 2.75 a f 11.Paarden stuks fa f Veulens stuks a Tor markt aangeroerd 238 runderen, C2 kalvoron, 127G schapen, lammeren, varkens, 172 biggen, paarden en veulens. Ter wekelgksche Kaasmarkt aangevoerd 23 partijon. Besteed werd voor Goudsche Kaas van f 16.tot ƒ21.— Derby-kaas van tot/—.—; Leidscho Kaas de 150 KG. f—tot Edammer Kaaa (2do qual.l ftot f Aan de Stadswaag gewogen 23 partgen, 892 stuks kaas. wegende 5231 KG. Delft, 27 Dec. Aan de Stadswaag gewogen vau 21 tot 27 December: 266 achtsten en 114 zestienden vaten Boter, wegende te zamon 6300 kilogrammen. Prrje 40 a ƒ62 het vierde, 1.00 a ƒ1.55 het KG. 28 December 1894.' Staatslccningen. Vor. Koers pCt. koers. licdon. Ned., Ccrt. Nat. Schuld. 2)4 94 94 dito dito dito 8 100% 100% dito dito dito 1836 3)4 101% 101% dito Obl. dito 18S63)4 ioi)4 101% Duitschland, Rjjksl. '81/93 5 94»4 94% Hongarije, Goudl. 1S314 100% 89)4 80% Oostonr., Obl. Pap. Mc-i-Nov. 5 815» 81% dito Zilv. Jan.lJuli 5 8054 80% Polon, Obl. Schalk. '41 4 93 Portugal, Obl. 18531831 (mot 23>4 2354 Rusland, Obl. Goudl. 1839 4 9G54 9654 Obl. 1883 lc cn 2c Scrio 4 97 97«4 n 188990 ITopo Co. 4 97)4 97% Leuning '07—09 i' 20 .4 100% 10554 IO554 Spanje, Obl. Perp. Schuld 4 06% Turkije, Obl, Douauo ÏSS1! 5 9G24 97 id. gcconv. Sorio C 28 10354 Egypte, Obl. Lccning 1870 1 103 Mexico, gcconv. 1838 G 70% Brazil if, Gouil. 18S3 4)4 78% 7554 7*% Industricele Ondernemingen. Obl. Kolonialo Bank. 5 6554 C654 Stooinv.-My. Nod. Aand. 137 Spoorwegleoningen. Holl. IJzeren Spwg. Aaud. 100)4 10154 M. t. ExpL v. St. Spw Aand. 97 Ccntr. Spoorw. geotemp. Obl. 3 91 Italic, Obl. Zuid Ital. Spw. 3 G2J4 Polcu, Wars.-Wccnen Aand.5 139 fcöjf dito Piior. Oblig. 4 64 Obl. Iwang. Dombr R. 625 4)4 9954 Wladikawkas. Spw. 125 4 9G?4 9654 Aand. Z. W. Sp. B. 10041000 5 65% 65% Amerika, A.-T. Gen. Morg. B. 4 60 CO Aand. C.ntral Pacific 14 14 Decvor Rio Grande C. v. A. 105* 10% Louisv. Nasbv. Cert. 5154 Misa. Kana Texas er 2o IL 0. 1354 13 C. v. A. Union Pac. Hl. 1154 11 Aand. Canadian Pacific C. v. A. 6854 5854 Premielecnlngen. Nedorl., Stad Amaterd. ƒ100 3 11154 112 10SJ4 Gemeentc-Crcdiet .3 10654 Stad Antwerpen 1887. 2)4 19254 Qong. Hypothecklotcn .4 103J4 103 Hong. Theiee. RcguL Loten 4 1 »54 115% Ooatonx., Staataleeu. 185-1 4 122)4 dito dito 180J 5 124 121% Rusland, Staatslecning 1364 5 15654 dito dito 1366 6 144 Turkije, Spoorwcgleening 3 29% 2954 Ter algemoene kennis woFdt gebracht dat met de aanstaande jaarwisseling het kantoor zal scoprnd zyn op den Nieuwjaarsdag als op Zondag, van 7 9 u. 's m. en 1 3 u. 's av., in welke uren tevens spaarbankzaken en postwissels worden behandeld. Pakketten worden dien dag niet aangenomen. De hulpbussen, geplaatst op de Hoogewoerd, Heerengracht, Oudo Vest aan de Lakenhal, Hoogl. Kerk en het Nutsgebouw, zullen van af 2 uren tot 12 uren 'sn. olk uur worden gelicht, de ov-erige zoo noodig elke 2 uren. Ter bovordering van 9en geregel Jen gang en vermijding van nutteloos werk, wordt men dringend verzocht de Nieuwjaarskaart jes alct in de opening, voor brieven bestemd, te werpen. By meer dan 10 stuks te gelyk ter post brengende, aan het kantoor ze af te geven aan het loket voor postzegels. De bustullingon hebben plaats: 31 Dec. '94, te 7.30 's m12.30 's midd., 3.30 's av. en 7 u. 's av. 1 Jan. '95 j 2 I te 8 u. '8 m., 3 u. 's a. en 9 u. 's a. 3 De Directeur, A L. NAGEL. ADVEIITENTIEN. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon 8537 3 M. NOZEMAN-geb. Tavernb. Voorspoedig bevallen van een welgescha pen Zoon D. C. VAN KONIJNENBURG, Echtgenoote van J. G. RIKKELMAN. Maarsen, 25 December 1894. 8523 5 Heden overleed, alliior, onzo geliefde Moeder en Behuwdmoeder SUNANNE PHILIPPINE VOLLGRAFF, geboren Kist, in den ouderdom van 72 jaren. Dn. J. C. VOLLGRAFF. W. M. VOLLGRAFF-DE Bas. Den Haag, 24 December 1894. 8501 7 Overleden, to 's-Gravenhage, onzo geliefde Zuster en Behuwdzuster Mevrouw do Weduwe VOLLGRAFF-Kist. Dr. J. C. KIST. M. KIST Becquer. Volstrekt eenige kennisgeving. 8508 6 Heden overleed, tot myne diepe droefheid, myno innig geliefde Echtgenoote MARIA ANNA VAN KREVELEN, m den ouderdom van by na 37 jaren, my nalatende vier kinderen, te jong om hun vorlies te beseffen. "IV. A. OUDSHOORN. Leiden, 25 December 1894. (Steenstraat 19.) 8525 8 Heden nam de Heere tot zich enze lieveling FERDINAND JOHAN, in den leeftyd van 8 maanden. W. RENSINK. S. RENSINK-Warnaar. Zoetebwoude, 28 Dec. 1894. 6546 6 Met diepe droefheid geef ik door deze kennis van het overlijden van myn teergeliefden Echtgenoot den Heer CORNELLS KRAAY, in den ouderdom van ruim 70 jaren, waarvan ik 43 jaren in een gelukkigen echt met hem mocht verbonden wezen. Mede namens myne Familie, de "Wed. C. KRAAY, 8522 13 Matteising. Voor de vele bewyzen van deelneming, ons beloond by de ziekte en hot overlijden onzer innig geliefde Moeder JACOBA ELISABETH HAMAKERS, Wed. den Heer FRANCISCUS ANTONIUS KNAGE, betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, 8505 8 P. KNAGE. Voor de bewyzen van deelneming by het overlijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader, den heer H. T. HARDERS, betuigen wy onzen hartelyken dank. W. A. OBERMAN Harders. F. OBERMAN, Pred. Leiden, 28 December 1894. 8545 7 DANKBETUIGING. By deze betuig ik myn hartelyken dank aan den Hooggeleerden Heer J. E. VAN ITERSON J.Az., Hoogleeraar te Leiden, en aan diens assistenten voor de zorgvolle en liefderijke bohandoling tydens en na de ge- vaarlyke operatie, wolko myne vrouw JAN- NEKE VAN TILBURG in het Academisch Ziekenhuis ondergaan heeft, door welke behandeling zy thans volkomen hersteld is. HENDRIK STAAL. Oegstgeest, 28 December 1894. 8538 12 Havengeklen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dor gemeente Leiden brengen ter algemeens kennis, dat ten kantore van den Gemeente ontvanger tegen overlegging van den Rjjks- meetbrief of andore documenten, waaruit de inhoudsgrootte van vaartuigen blykt, abon nementskaarten voor havengeld ver krijgbaar zijn, tegen vooruitbetaling van do voor een geheel jaar verschuldigde belasting. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. WAS, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden. 28 December 1894. 6547 15

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3