Muziek-Instituut. AD VERTENTIËN. Hoogewoerd 130. (Lokalen der „Loge", Steenschuur). TE HUUR, BUITENLAND. Frankrijk. De Kamer heeft gisteren hare zitting opgeheven als teeken van rouw over den dood van haren voorzitter Burdeau. De vergadering werd voorgezeten door don grijzen De Mahy, die den overleden president een kort, maar zeer waardig woord van hulde en weemoed bracht. Slechts de leden van het bureau, aan weerskanten van het voor zittersgestoelte gezeten, verhieven zich tijdens deze toespraak van hunne plaatsen. Dit ge stoelte, evenals de tribune, was met een breed floers behangen. Onmiddellijk na dit afscheidswoord besteeg de premier-minister do tribune, om een voorstel in te dienen ter opening aan de regeering van een krediet van 20,000 franken, bestemd om daaruit de kosten te bestrijden der begrafenis. Na het aannemen der urgente behandeling en der dadelijke beraadslaging met opsteken der handen, D' Hugues, de vriem der Libre Parole," was hier de eenige, die in de oppositie was werd het voorstel aangenomen met 19 stemmen tegen. De Temps" beweert dat de begrafenis mis schien tot Maandag zal worden verschoven. De Chaly noemde Zondag als den vastge stelden dag, in verband waarmede de Kamer tot 17 December uiteengegaan is. De begra fenis zal streng civiel zijn, in overeenstem ming met de vrijzinnige denkbeelden van den overledene. Het stoffelyk overschot van Bur deau zal komen te rusten op een praalbed in eene zaal van het residentiepaleis, welke van Zaterdag af voor het publiek zal openstaan. De „Paris", in eene korte nota boven aan de eerste kolom de inhechtenisneming ver meldende van haren directeur, voegt hieraan enkel toe dat Canivet voortgaat op de krach tigste wflie zjjne onschuld te betuigen. Doitechlaud. Het is, gelijk reeds gemeld werd, nagenoeg zeker, dat de Ryksdag van Duitschland geene vergunning zal geven tot vervolging der socialisten, die bij een „hoch l1' op den keizer zijn blyven zitten "Waarschijnlijk zal dan do sluiting der zitting worden afgewacht om de vervolging in te stellen. Twee punten komen voornamelijk in aan merking, zegt het „Berl. Tageblatt": Is het zitten blijven eene uitlatiDg en is het blijven zitten eene uitoefening van het ambt van afgevaardigde? (De grondwet bepaalt name lijk, dat geen afgevaardigde kan worden ge straft voor eene meeningsuiting in de uitoefe ning van zijn ambt). De eerste vraag, gaat het genoemde blad voort, moet toestemmend worden beantwoord, want het staat vast, dat men zijn wil niet alleen door woorden, maar ook door hande lingen, teekenen, gebaren kan uiten. Ware het zitten blijven geene meeningsuiting, dan zou het ook geene majesteitsbeleediging zijn. Het is ook volkomen in strijd met het ge zond verstand, dat de allerzwaarste gesproken majesteit8-beleediging door een afgevaardigde straffeloos zou kunnen geschieden en het blijven zitten bjj een „hoch" op den keizer gestraft kan worden. Met zulk eene uitlegging zouden de geleerde organen onzer rechtspraak alleen bewijzen, dat zij hoe langer hoe meer de voeling met het natuurlijk rechtsbewust zijn des volks verliezen. Minder zeker kan het schijnen, of de mee ningsuiting der sociaal democraten „in de uit oefening van hun ambt i6 geschied." Maar hoe een afgevaardigde dat uitoefent, daarover is hij alleen zichzelven rekenschap schuldig. Art. 29 der grondwet zegt uitdrukkelijk: „Deleden van den Rijksdag zijn aan opdrachten en instruction niet gebonden." En art. 80 voegt er bij, dat zy in de uitoefening van hun ambt ook door de voor andere staatsburgers gel dende grenzen van het wetboek van strafrecht niet zijn beperkt. Nu is de sociaal democratie eene republikeinsche partij en hare vertegen woordigers in den Rijksdag hebben hun man daat ontvangen van republikeinsche kiezers. Zij vertegenwoordigen republikeinsche begin selen. Wil men dit niet toegeven, dan kan men den Rijksdag wel afschaffen, want dan zou hij geene vertegenwoordiging zijn van het volk, d. i. der bij het volk bestaande econo mische en politieke opvattingen. Het is dus zeker dat de sociaal-democraten ook in de uitoefening van hun ambt, zooals zij het opvatten, hebben gehandeld. Wanneer nu echter de regeering de rechtelijke vervolging na de sluiting van den Rijksdag beveelt, is het hoogst twijfelachtig of een rechterlijk college de spitsvondige grondwets-interpretatie, dat zitten blijven geene meeningsuiting is, zal willen aannemen. De vrijspraak van Liebknecht c. s. zou eene neder laag zijn voor het gou/ernement en zoo zy al werden veroordeeld, zouden zij met veel meer stemmen dan ooit worden herkozen. De zitting van den Rijksdag, welke ook gisteren weer aan de behandeling der bo- grooting was gewijd, was niet bijzonder be langrijk. Er waren slechts weinig afgevaar digden aanwezig. De voorzitter, Von Levetzow, wenschte reeds heden de „Umsturz-Voilage" aan de orde te stellen, maar het Centrum protesteerde daartegen. Derhalve besloet de president zijn voorstel in te trekken. Ofschoon de regeering wenacht dat de „Umsturz-Vorlage" onmid dellijk zal worden behandeld, zal het nu wel Januari worden, voordat het ontwerp aan de orde wordt gesteld. Insgelijks zal ook het voorstel tot het instellen eener gerechtelijke vervolging tegen de sociaal-democratische afgevaardigden naar alle waarschijnlijkheid niet meer in dit jaar woruen behandeld. De verwerping van het voorstel der regeering, betreffende de vervolging der sociaal-demo craten, is zeker, na het besluit der commissie van de regeling der werkzaamheden, die zich met 9 tegen 4 stemmen daartegen verklaarde. Daarom heeft de Rijksdag geen lust nog een dag daarvoor op te offeren van de weinige zittingen, welke nog vóór Kerstmis ter be schikking zijn. Prof. Behring, de uitvinder van het serum heeft wegens ernstige ongesteldheid een ver lof van 3'/1 maand verkregen, als directeur van het hygiënisch instituut te Halle. Italia. In de Kamer bracht de commissie, aan welke het onderzoek is opgedragen van de bescheiden, die door den oud-minister Giolitti betreffende de Bank-quaestie zijn overgelegd, gisteren rapport uit. De commissie verzocht machtiging der Kamer tot openbaarmaking der stukken, met uitzondering van die, welke betrekking heb ben op senatoren en staatslieden, die inmid dels zijn overleden. Deze bescheiden, welke in vier couverten werden overgelegd, betreffen alle de „Banca Bomana", met inbegrip van de brieven, door den directeur Tanlongo aan den toenmaligen minister-president Giolitti geschreven. Voorts stelde de commissie voor, niet over te gaan tot de openbaarmaking van eenige brieven, welke in een vijfde couvort waren overgelegd, betreffende de onderhandelingen tusscben de Nationale Bank on de „Banca Romana". Ten slotte legde de commissie nog een zesde couvert over, bevattende brieven van strikt privaten aard. De commissie stelde voor ook deze brieven niet openbaar te makeni maar ze terug te zenden aan Francesco Crispi en mevrouw Crispi. (Toejuichingen.) De Kamer keurde deze voorstellen der com missie goed. Onder voorzitterschap van den heer Crisp, hielden de afgevaardigden, behoorende tot de meerderheid, die het Kabinet steunt, eene bijeenkomst. Er waren 180 afgevaardigden aanwezig. Op voorstel van Crispi werd een comité benoemd, dat de leiding der party op zich zal nemen. Griekenland, De Kamer van Griekenland heeft een zonderling besluit genomen. De prys der krenten is in de drie laatste jaren sterk gedaald en om dat te verhelpen, is met eene meerderheid van vyf stemmen besloten een gedeelte van den nieuwen oogst in beslag te nemen en te vernietigen. De wyze van uitvoering is evenwel nog niet vastgesteld. Voor ieder, die niet in het krentenvak is, schynt zulk een maatregel al zeer buitenge woon, maar deskundigen beweren dat het de eenige manier is om de krentenmarkt van een anders onvermydelyken ondergang te redden. Het besluit werd genomen met 74 tegen 69 stemmen; vele afgevaardigden hadden vóór de stemming met opzet de vergaderzaal ver laten. Het voorstel had vooral tegenkanting gevonden by de afgevaardigden uit Corinthe, Messenia en Argolis. Nu de minderheid zoo sterk is, verwacht men ernstige mooiJykhedeu. Reeds verleden jaar werd zulk een plan geopperd, doch toen was er in de Kamer geene meerderheid voor te vinden en op merkelijk is het, dat de vertegenwoordigers der krenten voortbrengende districten tegen de vernietiging stemden. De boeren dulden het niet, dat de vruchten van hun arbeid worden vernietigd. Kerkelijke Berichten. Zoeterwoude: Verkiezing van een lid voor het college van notabelen der Ned.-Herv. gem. op Maandag 17 December, des avonds van 78 uren; by te geringe opkomst van stemgerechtigden Woensdag-avond 19 Dec., eveneens van 78 uren. Aftredend lid de heer D. Schenkeveld. Benthuizen: Zondag-namiddag te twee uren, ds. Van der Waal, van Moercapelle. Woubrugge: Zondag-voormiddag tehalf- tien, ds. J. W. H. Kalkman, predikant te Alfen, terwyl alsdan eene collecte voor de Cbr. School zal worden gehouden, en des namiddags te 2 uren, ds. G. A. Lolcama, predikant te Boskoop. Oude- en Nieuwe-Wetering: Zondag voormiddag te 10 uren, ds. A. De Koe,pred. te Nieuwveen. Hoogmade: Zondag-namiddag te twee uren, ds. R. Bennink Bolt, predikant te Zwammerdam. LOMBOK. Door het „N. v. d. D." is het volgende telegram uit Indië ontvangen: „Generaal Vetter is ziek en keert waar- schyniyk naar Batavia terug." [Van ongesteldheid des opperbevelhebbers gewaagde ook reeds de met de laatste mail hier ontvangen „Java-Bode".] In het telegram kwamen ook voor de woordeir: „De Gelder dead." Voor zoover we kunnen nagaan, voegt het „N. v. d. D." hierby, is er geen officier van dien naam by de ex peditie op Lombok, zoodat we tot de meening moeten komen, dat hiermede het overiyden wordt bericht van mr. W. De Gelder, proc.- generaal by het Hooggerechtshof en by het Hoog Militair Gerechtshof van Ned.-Indië, tevens voorzitter van het college van curatoren van het Gymnasium Willem III, te Batavia. De „Tel." meent hierby te moeten doen opmerken, dat een zoon van dezen heer De Gelder is 2de luitenant der infanterie by het O. I. leger. Academie-men «ra. Leiden: De heer M. Zynen de Gier, ge boren te Berlicum, is heden alhier bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na ver dediging van een academisch proefschrift, getiteld„Is de inbreuk, door Artikel 123 der Failli88ementswet op het beginsel van artikel 1917 B W. gemaakt, gemotiveerd?" Geslaagd is voor het doctoraal-examen in de wis- en natuurkunde de heer A. VaD Eldik. Voor het voorbereidend examen in de god geleerdheid de heer G. H. Locher. Voor het candidaats-examen in de godge leerdheid, eerste gedeelte, de heer G. W. Locher. Amsterdam: Aan de universiteit is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift „Bydrage tot de kennis der gewrichtsneurosen" de heer L. Bouman,arts, geb. te Sappemeer Groningen: Heden promoveerde aan de universiteit te Groningen tot doctor in de rechtswetenschap de heer H. W. Blaupot ten Cate, geboren te Groningen, op een proef schrift, getiteld. „Eenige opmerkingen over de delicta commissionis per omissionem." Beursoverzicht. AMSTERDAM, 13 December Buitenlandsche Staatsfondsen hadden heden een minder gun stig verloop, behalve Venezuela's, die prys- houdend sluiten. Van Amerikaansche Sporen verkeerden vooral obligatien St.-Louis en San-Francisco, Atlantic-Pacific en Chicago en Erie's in betere stemming. Nationale Schuld prijshoudend. Integralen V4 pet. hooger Van Industnöele en Koloniale waarden onder gingen ne meeste tabaksoorten geene belang- rijke verandering, doch wonnen aand. Deli- Cultuur 3 pet., terwijl aand. Medan 1 pet. verminderden. Verder verloren aand. Ned.-Ind Handels bank l'/j en prefer, aand. Cultuur-Vorsten landen 1 pet., terwyl aand. Petroleumbronnen 1 pet. hooger werden verhandeld. Pandbrieven Northwestern en Pacific Hyp.- Bank Va pet. vaster. Aand. Deli-Spoor verbeterden 3 pet. Europeesche Staatsfondsen waren niet ge animeerd en l/|8 a l/i pet. flauwer. Russische Sporen weinig veranderd. Aand. Weichselspoor X/1 pet. hooger. Amerikaansche Sporen waren '/g a '/gP^- williger. Enkele obligatiesoorten herwonnen 1 a 2 pet. Prolongatie 2 pet. Met officiéél: 6 pct.'s Chesapeake-Ohio-Bouthwest 108T/8. AMSTERDAM, 14 Dec. Indische waarden heden zeer flauw. Koloniale Bank 1, Preferente aandeelen 6, Indische Bank 3 pet. lager. Tabaksaandeelen meerendeels flauwer. Venezuela's J/4 Pcl* lager. Overige Staats fondsen vast. Amerikaansche Sporen zeer vast. Telegrammen* LONDEN, 13 Becember. Over de aangelegen heid van Armenië verneemt de „Standard" uit Konstantinopel dat niet alle mogendheden zich by Engeland zouden aansluiten om van de Porte waarborgen voor een beter bestuur van Armenië te verkrijgen. Duitschland heeft al dadelijk verklaard, dat het geen belang stelde in de Armenische quaestie, maar Frankryk en Rusland gaven te kennen, dat zy in overeenstemming met Engeland wilden handelen. De consuls dezer drie mogendheden te Erzerum zullen de Turksche commissie ver gezellen. Groote resultaten zyn er vooreerst niet van te verwachten, evenmin als maat regelen, die den vrede zouden kunnen in ge vaar brengen. Men hoopt dat de tusschenkomst der mogendheden de Porte zal overtuigen, dat het in haar eigen belang is, hervormingen in Armenië in te voeren. De commissie is te Erzinghian aangekomen, maar het is twyfelachtig, of zy de reis kan voortzetten, daar om dezen tyd de wegen door de sneeuw onbegaanbaar zyn. Het kan nog maanden duren, voordat het rapport gereed is. LEI1IE1V, 14 December, Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nieuw-York, door middel van het stoomschip „Schiedam", van Amsterdam vertrekkende. Ten postkantore al hier moeten de brieven, enz. uiterlyk heden avond om 10.30 bezorgd zyn. De wyze van verzending behoort duidelyk op het adres vermeld te worden. Gisternamiddag om halfvier had in de Morscbpoort-kazerne de plechtige uitreiking plaats der bronzen medaille voor 12 jarigen trouwen dienst aan den soldaat Meyer der 2de compagnie, 2de bataljon, 4de regiment infanterie alhier. Nadat door het 2de bataljon een carré was geformeerd, werd de soldaat Meyer in het raidden daarvan geplaatst. Daarna werd met de gebruikelijke eerbewyzen door den waarnemenden bataljons-commandant kapitein Russer den soldaat Meyer de bronzen medaille op de borst gehecht. Na afloop hiervan ontving hij de gelukwenschen van allen met het ondersch6iJingsteeken. De collecte voor een Nationaal Fonds ter ondersteuning van de nagelaten betrek kingen van hen, die in en door den stryd in onze Kolomen zyn gevallen, heeft te Zoe terwoude f 94.27 opgebracht. De vergadering van den Geneeskundigen Raad voor Zuid-Holland werd gehouden op Donderdag 13 December aan het departement van binnenlandsche zaken, onder leiding van den voorzitter, den heer J. Menno Huizinga. Ingekomen was o. a. eene missive van Ged. Staten der provincie betreffende den verkoop van geneesmiddelen in de gemeenten Bode- grave en Zwammerdam en over de moeilijk heid voor de geneeskundigen om geneesmid delen te leveren. Het betreft hier de vraag of aan de thans in Bodegrave wonende geneesheeren dispen satie zal worden verleend van het verbod om geneesmiddelen te leveren en of de te Zwam merdam wonende geneesheeren ten onrechte geneesmiddelen verkoopen. Na eenige discussie werd, op voorstel des voorzitters besloten, om, alvorens in deze van advies te dienen, een nauwkeurig plaatselijk onderzoek vanwege den geneesk raad in te stellen ter beoordeeling of de omstandigheden aanleiding geven tot dispensatie aan genees heeren, die tot het afleveren van geneesmid delen niet bevoegd geacht worden. Verschillende rapporten werden uitgebracht en Desproken. Het rapport der apotheken-visitatie 1894 leidde tot de aanbeveling van eene andere, meer uitgebreide wyze van inspectie dier in richtingen, waarmede by de eerstvolgende visitatie eene proef zal worden genomen. Een der leden sprak den wensch uit, dat de Tweede Kamer by de behandeling der begrooting van binnenl. zaken mocht besluiten den leerstoel in de psychiatrie te behouden, eene quaestie, die, meende de voorzitter, meer tot het hooger onderwys dan tot de bemoeiin gen van het geneeskundig staatstoezicht behoort, een gevoelen, dat bedoeld lid echter niet deelde. Na herbenoeming van drie correspondeerende leden en benoeming van een nieuw corresp. lid, werd do openbare vergadering veranderd in eene huishoudelijke byoenkomst. H. M. de Koningin-Regentes biedt a. 8. Maandag en Dinsdag aan eenige heeren van het dienstdoend civiele en militaire Huis een jachtparty te Soestdyk aan. By koninklyk besluit is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Apeldoorn: H. C. Rant, thans in goiyke be trekking te Rozendaal. Een aantal leden uit de verschillende groepen van de Tweede Kamer heeft gisteren het middagmaal gebruikt by den heer Roell, minister van buitenlandsche zakon. Mrs. W. F. Hiddingh en H. J. M. De Vries hebben heden voor den Hoogen Raad respec tievelijk den eed en de belofte afgelegd als advocaat en procureur. De heer Jac. Huizinga, cand.-arts, gebo ren te Groningen, legde gisteren aldaar het eerste gedeelte van het arts-examen af. Het stoomschip „Admiral", van Oost- Afrika naar Vlissingen en Hamburg, vertrok 12 Dec. van Marseille; de „Bundesrath" arriveerde 12 Dec. van Hamburg en Am sterdam te Dar-e8-Salaam. TWEEDES KADER. Zitting van heden. Per telegraaf.) Ingekomen is een wetsontwerp tot wyziging der Indische Comptabiliteitswet. By het debat over het lager onderwys drong de heer Hesselink aan op bespoediging der invoering van de vrye- en ordeoefeningen der gymnastiek onder de verplichte vakken. De heer Lohman betoogde het nut eener reorganisatie in de naaste toekomst van het lager onderwys, zoodat de Staat de volle kosten van het onderwijs vergoedde aan alle scholen, opdat de staatsscholen verdwynen en aileen de particuliere of gemeentelijke scholen blijven bestaan met gelijk staatssub sidie, terwyl het meerdere onderwys door de belangstellenden zelf moet worden bekostigd. De heer Mulsacrs wees op den toenemenden slechten geest der onderwyzers en op de mis kenning van het gezag der gemeentebesturen. Burgerlijke Stand. OEGSTGEEST. Geboren - Christiaan, z- van J. C. Gans en J. v. d. Linden. Hendrik, z. van H. Van Maastricht en H. A. Hoek. Mar^aretha So8anna, d. van J. De Koning cn J. Wallaart. Hendrik Gerrit Jan, z. van H. Marks en J. Wouda. Cornelia Adrian us, z. van A v. Schagen en A. v. Rijn. Johanna, d. van N Den Haan en M. De Mare. Overleden: J. De Jonge 5 m. A. Zegveld 7 d. J. Van der Mey 19 j. W. Van der Mey 12 j. Ma rktberi o la ten* Leiden, 14 Dec. Ter markt worden heden aan gevoerd: Stieren 10 etnke f 62 J146. Kalf- en Melkkoeien 119 stukh fl 10.a ƒ252. Varekoeien 92 etuka 96 a f 194.—. Vette Ossen en Koeien 110 8tuk8 ƒ114.ƒ256.Grae- kalveren 26 stuks f 13.a f 45.Kalveren (vetvej 29 etaks ƒ42./91.Kalvoren (magere) 8 stuks f 7. a ƒ10.Hameli (vette) stuk* ffHamels (magere) stuks f a fSchapen (vette) 1538 stuks ƒ15.a 33. Schapen (weide) 64 stuks ƒ11.a 16.Lam meren (magere) stuks a Lam meren (vette jarige) stuks a Varkens (magere) 120 stuks 10.a 27-- Varkens (vette) stuks a Varkens (biggeD) 194 stuks ƒ8a 12.Paarden stuks a Veulens stuks - a f Ter markt aangevoerd 357 ruDdereD, 87 kalveren. 1602 schapen, lammeren, 120 varkens, 194 biggen. paarden cn veulens. Ter wekolijksche Kaasmarkt aangevoerd 40 partgoD. Bsetood word voor Goudeche Kaas van ƒ16.tot 21.— Derby-kaas van tot Leidsche Kaas de 160 KG. tot Edammer Kaas (2do qual.) tot Aan de Stadswaag gewogen 84 partgen, 1827 stake ksas. wegende 8086 KG. Delft, 13 Dec, Aan de Stadswaag gewogen van 30 Nov. tot 6 Dec.: 371 achtsten en 102 zestienden vaten Boter, wegende te zamen 8440 kilogrammen. Pits 36 a ƒ62 het vierde, r 0.90 h 1 55 bet KG. Schiedam, 13 Doe. Moutwijn: ofüciêele note erin j; by do makelaars ƒ5.50, (brj don Braudernbon ƒ61/» a 6 Jenever 9.50, id. Amat, 11.—. Spoeling 1. Directe Belastlngea. De Burgemeester 7an Leiden brengt ter algemeeue kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen zgn ter hand gesteld de kohieren Noa. 10 eu 11 voor de belasting op het personeel, dienstjaar 1894/95, beide executoir verklaard den 11 den December 1894, ea herinnert voorts den belanghebbenden aan hunne verplichting, om den aanslag op den brj de Wet be» paalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 14 Dec. 1894. 1. WAS. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het adres van JAN KUIPER, houdende verzoek om vergunning tot oprichting eener berg plaats voor chemicaliën en aanverwante artikelen in het perceel Koddestoeg No. 20. Gelet op do artt. 6 en 7 der Wet van 2 Juni 1878 (Staatsblad No. 96); Geven by deze kennis aan het pnbliek dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 28 Dec. a. e., 'e voormiddage to elf uren, op hot Raadhuis, gelegenheid zal worden gegevdi om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Getrouwd8248 12 C. VAN HEELSBERGEN, Paardenarts by het 1ste Regiment Huzaren, BN FRANCINA CATHARINA LAMBACH. Zutphen, December 1894. Rottebdam, j De Heer en Mevrouw VAN HEELSBER GEN - Lambach betuigen hunnen hartelflken dank voor de vele bewyzen van belangstel ling, b(j bun huwelijk ondervonden. Op den 12den December 1894 overleed te Amsterdam, ten huize van zuno Zuster, de Weledele Heer ANTONIE GIJSBERT DE- MUNNIK, in den ouderdom van 64 jaren. Namens de Familie, de Executeur-Testamentair, 8254 7 H. VISSER I.Wz. Voor de talrijke bewijzen van deelneming,, ontvangen gedurende de ziekte en bjj bet f overiyden van onze geliefde Dochter en Zuster) BETSÏ, betuigen wy onzen innigen dank. Uit aller naam, A. G. MULIÉ. D. W. M. MULIÉ-Mdssebt. (Breestraat 116). 8248 8 V erhuisd P. J. KLIKEE, Onderwijzeres in de Handwerken, van AALMARKT naar 8249 7 Bij vonnis der Arr.-Rechtbank te 's-Gra- venhage, van den llden December 1894, is het huwelijk, bestaand tusschen JANNETJE BRONSGEE3T, zonder beroep, wonende te Leiden,en IZAAK TAN DER» TEEN,Smid, wonende te 's Gravenhage, op vordering van eerstgenoemde door Echtscheiding ontbon der. verklaard, met al de gevolgen, daaraan door de "Wet verbonden. De Procureur der Eischeres, 8242 11 Mr. J. C. VAN DER LIP. By vonnis van de Arrondissements-Recht- bank te Rotterdam, dd. 10 December 1894, is do Heer LEENDERT DE TRIJ, ge domicilieerd te Rotterdam, tydeiyk verpleegd in het geneeskundig gesticht voor krankzin nigen het St.-Jori8-Gasthui8 te Delft, wegens krankzinnigheid gesteld onder cnrafeele* 8244 8 M. L. A. VORSTMAN, Procureur. Voor den met 7 Januari beginnei- den nieuwen CURSUS bestaat gele genheid tot opneming van Élèves voor alle klassen. Eerste beginselen der Muziek en Kinderkoorzang. Piano (eerstbeginnenden en meer gevorderden). Violoncel en koperen Blaasinstru menten. Solfège- en Solozang. Accoordenleer, Vormleer en Com positie. Prospectussen zyn kosteloos verkrijgbaar aan het Muziek-Instituut. Aanmelding van Élèves liefst persoonlijk en vóór 22 December aan het M.-I. dagelijks van 10 12 en van 2 5 uren. 8256 21' GEVRAAGD, tegen Februari: eene Keukenmeid, dio goed kan koken, en eene Tweede RVc lds beiden van mondelinge getuigen voorzien. Zich te vervoegen: Rapenburg 30, vóór 12 of na 6 uren. 8239 6 Op een der druksto standen m een wel varend dorp van Zuid-Holland wordt door familie-omstandigheden tegen billijken prijs Ier overneming aangeboden, uie een goed burgerbestaan opleverteene Iflanufac- tuur-, DIodUte- en l'cttenzaak. Het Huis is te koop of te huur. Brieven aan het Bur. van dit Blad onder No. 8220. 8 wegens vertrek naar Indiö: het onlangs geheel gerestaureerde IImet TUIN, Csrecmarkt No. O, bevattende 8 groote Kamers, Badkamer, Meidenkamer, Keuben en Kelder. Huurprijs 550. - 8257 7

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3