Burgerlijke Stand. •jeiwacht, want men gelooft algemeen, dat het der Japansche regeenng fc'eun eroet is met hare vreaes-plannen. Armouië. Di „Daily News" verneemt uit Konstanti- nopel, dat berichten uit verschillende bronnon bewijzen, dat hetgeen over de gruwelen in Armenië is gemold, niet overdreven is. Er is grond te veronderstellen, dat de waarheid voor den Sultan is verborgen gehouden. Volgens de „Köln.Ztg." zou Engeland hebben voorgesteld de consuls to Erzerum en Bithis naar het tooneel der moorden te aenden. Op ver zoek van den Sultan stemde de ambassadeur, wien een onpartijdig onderzoek werd beloofd, er in toe dat eene Turksche commissie werd be noemd. Maar met hare samenstelling en hare instructie was Engeland niet tevreden en het dreigde, aan de Porte eene scherpe nota te rich ten mot een beroep op art. 61 van het Ber- lijnsch tractaat, waarbij aan Engeland het recht is toegestaan, voor de by dat tractaat aan Armenië verleende voorrechten te waken. De Porte verzocht dringend, dat niet te doen. Zi) stelde voor, 3an de regeering der Ver- eenigde Staten te verzoeken, door een consul de Turksche commissie te laten vergezellen. De regeering van Washington weigerde aan vankelijk, omdat Amerika geen belang by de zaak bad, maar ten slotte gaf zij toe. De Porte hoopt dat de winter het onder zoek in Armenié zal vertragen en dat over eenige maanden de belangstelling zal zyn verflauwd. Groot-Brltanniëv Bjj zijn terugkeer uit Rusland is de prins van Wales door de bladen in Engeland bijzonder warm begroet. Gewagend van de politieke beteekenis van zjjne reis, zegt de ,Daily News", dat hy in Rus land is gekomen op een oogenblik, dat aan de sympathie van het Engelsche volk met een smartelijk getroffen monarch oen buitenge wone uitdrukking moest worden gegeven. Het was een geluk, dat de prins zich daar mede belastte. De czaar en zfln volk gelooven aan de oprechtheid der verzekeringen, door den prins gegeven. Het zou dwaas zjjn te veronder stellen, dat zij een directen invloed oefenen op de politieke verhouding der twee landen. De dienst, die de prins van Wales aan Engeland heeft bewezen, is alleen daarin gelegen, dat het geloof aan Engelands goeden wil is opge wekt. Het overige blijft de zaak der staats lieden en diplomaten. Maar het is toch reeds iets, te weten, dat aan beide zijden de onder handelingen een vriendschappelijk karakter zullen hebben. Ferdinand De Lesseps. f Een telegram uit Parijs meldt het overlijden, na eene kortstondige ziekte, van Ferdinand De Lessepe. De toestand van den 89 jarigen grijsaard was in de laatste dagen van dien aard, dat men een spoedig einde verwachtte. Geestelijk was hy reeds lang dood, en gelukkig. Ferdinand De Lesseps, de grand Frangaia, verkeerde reeds sedert vele jaren in een toe stand van verdooving, zoodat hij geen deel meer nam aan hetgeen in de wereld voorviel. Het Panama-proces en de veroordeeling van z(jn zoon Henri werden steeds voor hem geheim gehouden. De laatste levensjaren van den talentvollen en ondememenden man wer den derhalve niet vergald door de onthullingen, wolke by het Panama-proces can het licht kwamen. Ferdinand De Lesseps werd den 19den Nov. 1805 te Versailles geboren. HU opende zUne loopbaan als attaché b(j het Fransche con sulaat te Lissabon in 1825. Na twee jaren daai vertoefd te hebben, keerde hfl naar Parfle terug, waar hu geplaatst werd bij de handelsafdeeling van het ministerie van buitenlandscho zaken. In 1828 werd hfl be noemd tot attaché bij het consulaat te Tunis en in 1833 werd bi) bevorderd tot consul te Cairo. Daar bleef hü tot 1838. Later ver toefde De Lessepe als Fransch consul eenige jaren te Rotterdam, te Malaga en te Barce lona, totdat hU in 1848 tot vertegenwoor diger der Fransche republiek te Madrid werd aangesteld. In 1849 werd De Lessepe met eene bUzon- dere opdracht naar Rome gezonden. Het doel dezer zending was vriendschappeJUke betrek kingen aan te knoopen met de voorloopige regeering, welke te Rome was gevestigd. Deze poging mislukte echter volkomen. De Lesseps nam toen zyn ontslag uit den staatsdienst en begaf zich in 1854 naar Cairo, waar hu het plan tot doorgraving van de landengte van Suez ontwierp. ,Le Percement de l'isthmedeSuez"- aldus luidt de titel van de brochure, waarin De Lesseps zyne denkbeelden ontwikkelde. Niet alleen de onder koning van Egypte, maar ook de Europeesche regeeringen werden spoedig van de uitvoerbaarheid van het grootsche plan overtuigd. Te ParUs werd toen eene conferentie bijeengeroepen, waaraan de meest bekende ingenieurs van Europa deelnamen. De uitslag der beraadslagingen was gunstig voor den koenen Franschman. De desknndigen erkenden de uitvoerbaarheid van het plan en benoemden den heer De Lesseps tot leider der onder- nemrag. Ontzaglijke moeilijkheden moest De Les seps overwinnen, voordat met het reuzenwerk een aanvang kon worden gemaakt. De Engel sche regeering opperde allerlei bezwaren, maar De Lesseps kwam deze alle te boven. In 858 werd de eerste leening van 200,000,000 franken in Frankryk volteokeud en in 1869 be <raf De Lesseps zich naar Egypte, ten einde aanvang te maken met het werk. Later deed De Lesseps weer een beroep op zijne landgenooten, die nog 100,000,000 franken te zyner beschikking stelden. In 1869 was het reuzenwerk voltooid en werd de nieuwe waterweg tusschen Europa en Indie voor de scheepvaart opengesteld. Van alle zijden vielen den man, die dit werk ondaüks alle bezwaren tot stand wist te brengen, de hoogste onderscheidingen ten deel. Steeds bleef hy de leiding behouden der Maatschappij, welke mot de exploitatie van den nieuwen waterweg werd belast. Dit bleek o. a. dui delijk in 1882, toen De Lesseps krachtig optrad tegen den Engelschen admiraal Hos- kins, die tijdens den opstand van Arabi- Pacha in Egypte de onzijdigheid van het kanaal dreigde te schenden. De Lesseps stond toen op het toppunt van zijn roem. In 1879 ontwierp hy het plan tot doorgraving van de landengte van Panama. Vertrouwende op den man, die het Suez-kanaal tot stand bracht, stelde men een milliard te zijner beschikking. In zeven jaren tyds was deze som verbruikt en nog was het kanaal niet gereed. In 1888 werd toen eene laatste poging beproefd om eene leening te sluiten van 720,000,000 franken. De middelen, welke beproefd werden, om dit geld bijeen te brengen, gaven aanleiding tot het bekende Panamaproces. Het vertrouwen in de onderneming, dat reeds aanmerkelijk was geschokt, verdween toen geheel en de Panama-maatschappij viel in duigen. Aldus eindigde op droevige wijze de loop baan van den beroemden man, eenmaal door geheel Europa gevierd en met de hoogste onderscheidingen vereerd. Tot op het laatste oogenblik bleef De Lesseps vertrouwen op het slagen der onderneming. Deze verwachting werd volkomen teleurgesteld, maar toch was de Panama zaak i itt bij machte den roem uitte wi8schen, dien de geniale Franschman zich door de stichting van het Suez-kanaal ver wierf. Niet alleen voor het Fransche volk, maar voor alle volkeren, voor wie het Suez- kanaal een nieuwen waterweg opende, zal Ferdinand De Lesseps daarom steeds Le grand Francais bljjven. (Tel.) Telegram m. e m SHANGHAI, 7 December. De commandant van het Italiaanscbe eskader heeft eene af- deeling mariniers aan wal gezet tot bescher ming van het Italiaanscho gezantschap te Peking tijdens den oorlog tusschen China en Japan. MADRID, 7 December. De regeering van Spanje heeft eindelijk in de Cortes zich uit gelaten over de Cubaansche quaestie. De re publikein Ascarate verlangde een zelfstandig bestuur voor het eiland, maar de meerderheid liet hem zelfs niet uitspreken. Daarop ver klaarde Sagasta, de minister-president, dat Spanje eer zyne laatste peseta zou uitgeven en zijn laatsten druppel bloeds zou vergieten, voordat het afstand deed van Cuba. Met geestdrift werden die woorden toegejuicht. PARIJS, 7 December. (N. R. C.) Het schijnt dat de inhechtenisneming van Dreyfus wel het gevolg is van verschillende klachten wegens afdreiging tegen hom ingediend, maar in geen verband staat met de zaak-AUer. Over deze zaak meldt de voorzichtige „Dëbats" dat de rechter van instructie, Dopifer, steeds meer besloten schijnt om te gaan tot het einde toe. Het blad meent te weten dat hy op dit oogenblik het bewijs bezit van het bestaan van een syndicaat, opgericht met het doel om het huis Aller te doen „chanter." Jaurès zou te Brussel een onderhoud hebben gehad met Rochefort, ten einde hem over te halen de candidateur van Górault-Richard in den „Intransigeant" te verdedigen. WASHINGTON, 8 December. Jewett, Ame- rikaansch consul te Siwas, is aangewezen om de Turksche commissie naar Armenië te ver gezellen. Cleveland is op zijn besluit om geen Amerikaan8che gedelegeerde te benoemen teruggekomen, op grond van latere berichten uit goede bron, welke twijfel deden ontstaan aan het offlciëele Turksche verslag. VALPARAISO, 8 December. Het nieuwe kabinet is geheel liberaal. Eerste minister en minister van binnenlandsche zaken is Ramon Barros Suez; van buitenlandsche zaken Louis Barros Bargeno; van financiën Osvaldo Ren- jivo. LBIDE1V, December. In den Schouwburg had gisteravond de jaariykscbe uitvoering plaats van het „Leidscb Studenten-tooneel". Toen op de gebruikelijke wijze onder bet spelen van het „Iö Vivat" de verschillende besturen van bevriende ge zelschappen hadden plaats genomen, werd reeds spoedig daarna het scherm opgehaald. Een uitgelezen auditorium wydde zfine aan dacht aan „Groote-Stads lucht", eene uitne mende keuze voor dezen avond. Er is ons verzocht geene namen te noemen; daaraan voldoen wy gaarne, maar wanneer ons dit geoorloofd ware, wellicht hadden wy van die vrijheid dan toch geen gebruik gemaakt. Alle dilettanten toch waren gisteravond by uitstek op hunne plaats. Geene rol, geene scène, of het liep van stapel dat het een lust was. De Bühnenfleber van de eerste oogenblikken verdween onmiddeliyk en het publiek luisterde met klimmende aandacht 1 Bedrflf op bedrijf werd toegejuicht, bloemen en kransen tan geboden, zoodat, toen voor het laatst het scherm opging, aan de medewerkende dames en leden van het „Leidsch Studenten-tooneel" een luid handgeklap en bravo geroep ten deel vielen. Dat men zich eens eene enkele maal ver sprak een echtgenoot, die zich juist met. zijne vrouw had verzoend, beweerde dat hy zich zoo gelukkig gevoelde, alsof hy nog nooit getrouwd was geweest! werd onmiddeliyk, door den gang, die in het spel was, vergeten. In 't kort: Hulde aan alle dames voor hun uitnemend spel! Hulde aan het „Loidsche Studenten-tooneel By koninklyk besluit zyn goedgekeurd de statuten van de vereeniging „Kindervoe ding", te Leiden. De burgemeester van de gemeente Zoe- terwoude zal iederen Dinsdag en Donderdag van 11 tot 12 uren 's voormiddags voor de ingezetenen ten Raadhuize aldaar te spre ken zyn. Het aantal te leveren manschappen voor de Nationale Militie in de gemeente Zegwaard bedraagt van de 13 lotelingen slechts 3. Burgemeester en wethouders der ge- meonte Zegwaard maken per publicatie, krach tens art. 4 van de nieuw vastgestelde ver ordening op de brandweer in die gemoente, het volgende bekend: dat tot de bediening der brandspuit en het verrichten van alJo andere werkzaamheden, met het blusschen van brand in verband staand, by voorkeur zullen worden gebezigd die ingezetenen, welke zich vrywillig daarvoor aanmelden. Noodigen de ingezetenen, die hun 20ste jaar zyn ingetreden en hun 60ste jaar nog niet vervuld hebben, uit, om, zoo zy genegen zyn de opgemelde diensten vry willig te ver richten, zich aan to melden ten Raadhuize dier gemeente, op Maandag den lOden Decem ber 1894, des namiddags tusschen 6 en 6 uren. Tevens dat voor de diensten by de brand weer voortaan zal worden betaald als volgt; by de beproeving van de brandspuit ƒ0.15, by brand voor elk uur dienst 0.18; welke vergoeding in byzondere gevallen zal kunnen worden verhoogd. De minister van binnenlandsche zaken, de heer Van Houten, begaf zich heden naar Amsterdam. De Tweede Kamer heeft gisteren op de begrooting van buitenlandsche zaken bet aan gevraagd krediet toegestaan tot herstel van den post van een diplomatiek vertegenwoor diger te Caracas, voor de staten van Vene zuela, Ecuador en Columbia. Volgens „De Verzekeringsbode" heeft de Deli-Maatschappy hare assistenten te Deli, ten getale van ruim 120, by de Eerste Ne derlandsche Verzekering-Maatschappy op het leven tegen invaliditeit en ongelukken te 's-Gravenhage verzekerd voor een jaarlyksch pensioen van f 1000 voor ieder. De nieuwbenoemde Oostenryksche gezant, graaf Ocolocsanyi, die op zyne reis naar Neder land in Luxemburg, alwaar hy tevens ge accrediteerd ie, moest vertoeven, wordt a. s. Maandag in het „Hotel de Bellevue", te's-Gra- venliage, terugverwacht en zal vermoedelyk weinig dagen daarna zyne geloofsbrieven aanbieden. In het „Hotel des Indes", te 's-Graven hage, is afgestapt de militair attaché van Rus land, kolonel De Smaguin?. De heer B. L. Tydens, li-1 van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is toegetreden als lid van den Algetneeuen Noderlandschen Wiel - rydersbond. By beschikking van den minister van waterstaat, handel en ny verheid is aan den civiel ingenieur D. Wisboom, tydeiyk adjunct ingenieur by de werken tot verlegging van den Maasmond, een eervol ontslag verleend uit zyne betrekking, en zyn benoemd tot tydelijk buitengewoon opzichter by denRyks- waterstaat, de heorenH. G. Hemmes by de werken tot verbetering van den Brielschen veerheuvel; J. H. Den Hartog by de norma- liseeringswerken van de rivier de Maas, onder Poederoyen en Giesen, en N. H. Edicus by de havenwerken te Ymuiden. De minister van binnenl. zaken acht het wenseheiyk, dat het bedrag der vergoedingen, van rykswege te verleenen ter tegemoetko ming in do buitengewone kosten van veevoe der, die ten laste zyn gekomen van de vee houders, wier vee wegens mond- en klauw zeer is moeten worden opgostald of opgehokt, vóór het einde dezes jaars geregeld zy. De minister heeft daarom den comimssarissen der Koningin verzocht, de burgemeesters in hunne provincie uit te noodigen, voor zoover zich in hunne gemeente personen bevinden, die alsnog op eene vergoeding als boven be doeld aanspraak kunnen maken, deswege zoo spoedig mogelyk de noodige voorstellen in te dienen. De minister wenscht die voorstellen, vergezeld van het advies van den commissa ris der Koningin en van dat van den districts- ▼eearts, zoo mogeiyk niet later dan den 20aten dezer te ontvangen. De heer D. K. Welt, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal voor Groningen, sedert Januari ïydende aan eene ernstige inge wand 8 aandoening, is nagenoeg geheel hersteld, en hoopt binnenkort de Kamer-vergaderingen weer te kunnen bywonen. Te Groningen is door de geneeskundige Staatscommissie tot arts bevorderd de heer A. Wiersema, cand.-arta, geb. te Gam werd. De plechtige begrafenis van ds. Adriani Jr. had gisteren in bfizfin van honderden vrienden en geestverwanten op „Zorgvlied" by Amsterdam plaats. Ds. Brummelkamp sprak aan het graf namens den Amsterdamschen kerkeraad, ds. De Haan uit Zwolle namens den Zwolschen kerkeraad, ds. Van Noort te Amsterdam en dr. Gunning te Zwolle huldig den den overledene als predikant en als vriend. De vader van den betreurden doode dankte, diep bewogeD, voor betoonde liefde en belang stelling in het byna onherstelbaar verlies. De talryke schare zong het gez mg var „Vrome, vroeg gestorven vrienden," waarna ds. Hoger- zeil met de volgende woorden de droeve plechtigheid besloot: „De Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen. Met verscheurd hart en traan in 't oog zeggen wyde naam des Heeren zy geloofd.'* De gewone audiëntie van den minister van justitie zal op Dinsdag 11 December a. s. niet plaats hebben. Men schryft uit Mydrecht en Wilnis, dd. 6 Dec.: Een luisterryk feest werd hier gisteren gevierd. De zeereerw. heer H. H Kanne vierde zyn 25 jarig feest als pastoor zyuer parochie. Allen, zoowel protestanten als katholieken, toonden hunne belangstelling door het uitsteken der vlag. Als blyvend getuigenis van de dankbare liefde der parochianen, is de kerk by deze gelegenheid verrykt met eene meesterlyk uitgevoerde piëta uit het atelier van den heer W. Mengelberg te Utrecht, en een gesmeed yzeren hek, hetwelk in de gemeente is [vervaardigd. Des avonds werdj den jubilaris eene serenade gebracht met muziek en fakkellicht. Het terrein was smaakvol geïllumiaoord door den heer G. H. Van Baaren, van Utrecht, die ook een prachtig vuurwerk leverde, met een slotstuk „Hy leve lang 1" Schoon weder begunstigde dit zeldzame feest, dat door duizenden uit de omstreken werd bygewoond. By Koninklyk besluit zyn benoemdtot ontvanger der directe belastingen, invoerr. en acc. te Medemblik c. a. F. S. Van der Goot, ontvanger der dir. bel. en acc. te Goor c. a. tot ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. te Groenloo c. a. P. R. Leopold, ontvanger der dir. bel., invoerr. en acc. te WiDsum c. a. tot ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. te Doesburg c. a. C. J. A. StakmaD, ontv. der- zelfde middelen te Beverwijk c. a.; tot ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. te Eind hoven c. a. A. T. M. Van Thiel, ontvanger derzelfde middelen te Middelburg; tot ontvan ger der dir. bel., invoerr. en acc. te Har- lingen J. C. Bekker, ontvanger derzelfde middelen te Dokkum c. a. JBeursoverzicht. AMSTERDAM, 7 December. Buitenlandsche Staatsfondsen waren, met uitzonderiog van Brazilië, vast gestemd. Daarentegen verkeerden Amerikaansche Sporen weder in lustelooze houding. Nationale Schuld bewoog zich op de koersen van gisteren. In Koloniale en Industriëele waarden ver kregen de omzetten weinig uitgebreidheid. Aand. Petroleumbronnen herwonnen even wel 8 pet., terwyl aand. Handelmy. op res- contre X/K en aand. Senembah J/a pet. ver beterden. Aand. NeJerl.-Asahan tabak (Herrings Co.) verloren daarentegen l1/,, aand. Medan, alsmede aand. Ned.-Ind. Handelsbank, s/4 pet. Pandbrieven Northwestern i/i pet. flauwer. Aand. Staatsspoor '/2 pet. vaster. Europeescbe Staatsfondsen verbeterden meerendeels a Pc** Roebel waarden minder vast. Russische Sporen ondergingen geene veran dering van beteekenis. Brazilië pet. zwakker. Amerikaansche Sporen weinig veranderd, en met geringe affaire. Prolongatie 2 pet. AMSTERDAM, 8 December. De markt was heden kalm met weinig verandering. Russen en Portugeezen waren iets flauwer. Oostenryk en Venezuela werden meer ge vraagd, en waren iets hooger. Tabakswaardon a/io> Singkep l'/a, Ontplof bare Stoffen 3 pet. hooger. Verschillende 5 pets. Russische spoorweg- obligation zeer flauw wegens conversieplannen. Amerikaansche Sporen ferm. Centralsharos pet. hooger. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 5.5° C. 41.9° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 5° C. 41' F.'b middags om 12 uren 6° C. 42.8° F.; 's namiddags 4 oren 6.5° C. 43.7° F. LOMBOK. Aan het „N. v. d. D." werd gisteren uit Batavia geseind: Volgens het „Bat. Nieuwsblad" gaan ernstige geruchten, dat de „Koningin Wilhelmina" Maandag naar Karang Asem (Bali) gezonden wordt. De troepen op Lombok keerden terug van eene verkenning naar Kediri (Z. O. van Tjakra); de Baliërs leverden daar de wapens uit. De vorst van Prsya (Sasaks) bracht de Mo- hammedaansche hoofden mot een kleinzoon van den (ouden) vorst te Ampenan aan. Deze prins wordt ook naar Batavia gezonden. Gemengd Nieuws. Te Rotterdam ontstond brand in het benedenhuis van W. Van den Donker, Crooswykscho straat 28. Hoewel de brandweer vry spoedig ter plaatse was, is het perceel uitgebrand. De oorzaak is onbekend. Men schryft nit Amsterdam Tan 7 December: Zondag a. s. belooft een drukke dag te worden. Ten eerste zullen, naar wy vernamen, de bakkersgezellen wederom byeenkomen om zoo mogeiyk eene nieuwe staking in het leven te roepen, als de patroons de verhooging met een halven cent van den broodpryg niet willen laten vallen. In „Plancius" zullen namens 26 v.ikvereoni- gingen door den redacteur van „R. v. A." Comelissen in eene „grooto meeting" de werkstakingen worden besproken, terwyl in d' „Goelvinck" te één uur alle werklieden „in de olie" byeen zullen komen, ten einde ook eischen omtrent loonsverhooging te stellen. Het bestuur van de slagersgezellen-vereo- niging „Vryheid door Ontwikkeling" heeft zoo even een strooibiljet verspreid, gericht aan de vleeschhouwers- en varkensslagers-gezellen, om dezen op te wekken, Zondag a. s. geza- meniyk eene wandelng door de stad to ma ken, ten einde te trachten van do patroons, die hunne gezellen aan den arbeid houden, gedaan te krygen, dat ook zy hunnen gezel len vryaf geven. De toestand wordt er dus niet beter op; als 't zoo voortgaat, dan kan 't niet uitbiyven of vandaag of morgen zal er eene botsing met de politie plaats hebben, te meer, omdat de agenten geprikkeld zyn door zware diensten, het gevolg van de arbeiders-beweging in de stad en gebrek aan personeel. Eindelyk en ten laatste zou het eenige middel zyn, dat zy zeiven mede gingen staken. Het „Leger des Heils" heeft on langs op Rapenburg te Amsterdam geopend een Christelyk kosthuis voor den burgerman. Het is genaamd „De Vredeark" en het bevat een veertigtal slaapkamertjes, benevens een ruime koffie- en leeszaal. Eene kamer met avondeten en ontbyt kost 50 ceuts, per week f 3. Krankzinnigenverpleging! Ten bewyze dat in weinige jaren, zonder eenige Staatshulp, de gestichten van de „Ver eeniging tot Christeiyke verzorging van kiankJ zinnigen in Nederland" eene groote uitbreiding verkregen hebben, kan dienen dat in 1893 zyn verdeeld te: Veldwyk 153 mannen, 79 vrouwen, samen 232, waarvoor is uitgegeven 186,875 en ont vangen aan verpleeggelden ƒ164,148. Bloemendaal 55 mannen en 59 vrouwen, samen 114, waarvoor is uitgegeven 44,205 en ontvangen aan verpleeggelden f 33,241. Behalve dat het in gereedheid brengen van het terrein voor het te Zuidlaren te bouwen gesticht 2368 vorderde, is hiervoor eene lea ning gesloten van ƒ100,000. Voor de provin ciën Groningen, Zeeland en Noord Holland zyn achtereenvolgens 60, 30 en 20 plaatsen voor patiënten beschikbaar. By de wed. Blankes, wonende „op Schipbroek" in het Garderbroek onder Barneveld, heeft een brutale diefstal plaats gehad. Toen de bewoonster, die dien dag afwezig was, des avonds thuis kwam, ver miste zy 10 aan gold, een zilveren beugel, een streng koralen met gouden slot en een kerkboek met zilveren sluiting. Alles was uit een gesloten kabinet ontvreemd. Men vermoedt dat de dief (of de dieven) door het raam binnengeklommen zyn. Door de politie is een streng onderzoek ingesteld. Markt beriohten* Leiden, 8 Dec. Granen met moer aanbod en meestal tot iets lagere prijzen verhandeld. Witte Tarwe, Nieuwe in de goede soorten gevraagd voor vormeDgiDg mot do buitenlandscho; Jarigo werd in do betrouwbare eoorton tot hoogere pryien verkocht. "Van de overige artikelen, waarvan de qualiteit alge meen to wousohen overlaat, werd oen en andere af gedaan tot lagere prjjzen. Witte Tarwe ƒ4.40 a f 7.20. Roode f 4.60 a 6.40, Walla-Walla f 5.30 a ƒ5.60. Poolaohe f5.50 a ƒ6.76 por 80 KG. Rogge 3-15 a f 8.60 per 74 KG. Zomergerst /"2.60 a f 3.Winter- f 2.76 a f3. Ohevalier- f 3.20 a f 4.50 per HL. Haver f 2.40 a f8.26 per 50 KG. Blauwo Erwten f4.50 a f 5.40 por HL. Paardenboonon f4.90 a f 5.20 por HL. Duivonboonen f 5.25 a 5.50 por HL. Bruinoboonen f 12.a ƒ14.50 per HL. Koolzaad f5.20 a f 6.30 per HL. Kanariezaad f8.a ƒ9.50 por HL. Hennepzaad f6.76 a f 8.50 per HL. Boter: Aanvoer 4600 lulogr.; lste qualit. por l/4 vat f 48.a f 662do qualit. per 1/4 vat f 40.a f 46. lete qualit. per kilogr. f 1.20 a 1.40; 2d© qualit. per kilogr. f 1.— a 1.15. Lange Zwarte Turf, 2000 dnbb. HL., f 0.26 a f0.30. Hoorn, 7 December. Aangevoord 49 Varkens 40 a 42 cent de KG. 429 Schapen 20 a f32 per stuk. Handel over hot geheel ving. Schiedam, 7 Dec. Moutwijn: offlciëele noteering big de makelaars ƒ6.60, (bij den Brasderebond föty8 a 61/,); Jenever 9.60, i<L Amet. f 11.—. Spoeling 8.90. Londen, 7 Dec. Friesohe Boter 86 a 88 ah. En de Ited. Werkimr. ztyn opgenomen DATUM. D4GIB. Volw. pers. Kinde ren. Totaal 2 Deo. Zondag 58 16 74 8 Maandag. 82 22 104 4 Dinsdag 87 22 109 6 Woensdag. 98 25 123 6 Donderdag 93 24 117 7 Vrjjdag 89 21 110 8 Zaterdag. 72 12 84 KATWIJK. Gehuwd: Jan Zwanenburg, w., ea Trjjntjo Van Duqo w. Cornells Varkcviaser, w., en Leuntjo Guijt, w. Geboren: Ario Evert, Z. van M. Van Dop ven- voorde en Pietje De Niet. Dirk, Z. van D. Van Dujjn en Jannetje Van Efta. Leendert, Z. van O. Van Duivenvoorde en Willempjo Varkevisser. Marions, Z. van Arie De Lange en Dirkje Van Dnqn. Overledeci: Leendert Van Klaveren, 75 J. SAS8ENHEIM. Geboren: Helena, D. va N. Niouwenhuis en G. Voe. Francjj tje, D.van E. J. Speelman en W. Koeter. Ovorleden: Johanna Maria Haver, 19 m., D. van J. Haver en A- M. Van Altena. WASSENAAR. Geboren: Jacob, Z. van J. Van Santen en O. v. d. Wal. Nicolaas, Z. van P. v. d Holst en C. v. <L Maaa. Antoon, Z. van A. Bloe mendal en G. Bergman. Cornells Jobsnnee, Z. van D. Oris en J. BemmerswaaL Sara Elizabeth Pietertje Cornelia, D. van J. M. Lammere en S. Wishes. Overleden: Maria Van Tol, 80 J., weduwe van Jac. Remmorswaal. Johanna Cornelia Van der Klejj, dochter, 7 m. ZOETER WO DDE. Geboren: Agatha Maria, D. van H. Van der Kolk en O. Van den Akker. Jannetje, D. van G. Van Zwieten ©n J. A. Poptie. Jan, Z. van J. Kokkedee en E. Van Gelderen. Overleden: J. Van Witzenburg, vrouw van O. v. d. Burg, 66 j.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 11