ASTHMA HEERSCHEND. L o M u o K. ADVERTENTIE N. Italia. Gisteren kwam in de Kamer de interpellatie aan Je orde over ,jet®eer' onldn8s in Istriö is voorgevallen. De minister president Cnspi verklaarde, dat hfl deze interpellatie niet kon beantwoorden, maar dat hp wol bereid was eeno interpellatie aan te nemen over de binr.enlandsche politiek. De Kamer besloot toen deze interpellatie Maandag a. s. aan de orde te stellen. Vervolgens deelde de be©1" Crispi raede, dat de regeering evenmin de interpellatie kon beantwoorden van dan ranioalen afge vaardigde Barzilaï betreÉfendo de betrekkingen van Italib tot Oostenryk-Hongarye. De heer Barzilaï verklaarde, dat het doel z(jner interpellatie uitsluitend was daarover inlichtingen te verkrijgen, of de voorvallen in Istrie soms ook wijziging hadden gebracht in de verhouding tusschen Italié en Oostenrijk. De heer Cnspi bloot echter weigeren do interpellatie te beantwoorden. De heer Bar zilaï trok toen zijne interpellatie terug, na huld3 te hebban gebracht aan de Italmansche burgers in de provincie Triest, die naar her- eeniging met Italië blijven streven. De radi cale afgevaardigden toonden door luide toe juiehingen hunne instemming met die verklaring van hun leider. Koning Humbert heeft weder 100,000 lire ter beschikking gesteld voor de noodlijdenden op Sicilië en in Cala'ortó. Verdi heeft geene kinderen en is 10 millioen fr. r\jk. Hy zal dat geld besteden vcor eone stichting op een z\jner landgoederen, voor Italiaansche musici en zangers, die hulp behoeven. Eene muziekzaal en eene bibliotheek zullen daaraan zyn verbonden, 200 pension- naires zullen daarin kunnen worden opgeno men en op ruimen voet kunnen leven. Verdi hoopt dit wz\jn laatste" werk nog bij zijn leven te zien verryzen. Hij heeft zyn testa ment reeds in dien zin opgemaakt. Oo8tem'iik-Hou{j.-31onarchle» Het gerucht is te Buda-Pesth in omloop, dat het Hongaarsche mmisterie-Weckerlé zal aftreden, zoodra de kerkelijke wetten door keizer Frans Jozef zijn bekrachtigd. De minis ters hebben nog geene beslissing genomen be treffende hetgeen hun te doen staat. In de OostenrtJksche Kamer van Afge vaardigden is eene motie tot afschaffing van de doodstraf met 148 tegen 66 stemmen ver worpen. Oliina, en Japan. De Chineesche regeering biyft hare pogin gen voortzetten om vrede te sluiten met Japan, maar de Mikado heeft de voorwaarden, waarop hy bereid is een eiDde te maken aan den strijd, nog niet medegedeeld. Blik baar talmt de Japansche regeering opzettelijk, opdat generaal Yamagata nog de tyd zal worden gegeven om zich van Moekden mees ter te maken. Volgens berichten, ulfc Hiroshima te Shangaï ontvangen, is generaal Yamagata met zijn legercorps weer slaags geweest met de Chi- neezen. De generaal begint allengs Moekden te naderen, maar toch zal het nog wel eenigen t\jd duren, voordat hy deze plaats heeft bereikt. Voorloopig zal derhalve de Japansche regee ring zich nog wel niet haasten met het openen der vredes-onderhandelingen. Armenië. Over de gruwelen, door de Turken in Ar menië bedreven, worden afschuwwekkende bijzonderheden medegedeeld, waardoor de ont kenning der Tnrksche autoriteiten geheel wordt ontzenuwd, en het wekt bijzondere erger nis, dat een aanvoerder der moordenaars van den Sultan, die waarschijnlijk verkeerd was ingelicht, eene onderscheiding heeft ontvangen. Engeland zond eene scherpe nota; Rusland, indien men ten minste een correspondent der „Times" mag gelooven, versterkt zyno leger macht aan de Turksche grenzen. Uit Odessa toch wordt aan genoemd blad geseind, dat de transportschepen „Orel" en „Saratoff" bevel hebben gekregen troepen van Sebastopol en Odessa naar Batum over to brengen, om de Russische troepenafdeelingen langs de Turksche grens te vermeerderen. De „Orel" zal 13,645, de „Saratoff" 6019 man vervoeren. De President der „Armenische Vereeniging te Londen" heeft een particulier onderhoud met den Engelschen minister van buitenland- sche zaken gehad. De protest-vergadering der Vereeniging zal den 17den dezer plaats hebben. Aan de regeering worden ophelderingen ge vraagd nopens de Armenische gruwelen. Do „Times" erkent in een hoofdartikel, dat de bedoelde gruwelen niet langer geloochend kunnen worden, omdat zy door betrouwbare uitvoeriger berichten, welke de „Times" tevens bevat, worden bevestigd. Uit deze blykt dat niet alleen de Kurden, maar ook geregelde Turksche troepen in de Armenische Christen dorpen schrikbarend huishielden. Hunne wreed heden waren van dien aard, dat zelfs een gedeelte dar Turksche troepen weigerde er aan deel te nemen en de civiele hoofdambte naar van het district er tegen protesteerde. jDe eerstgenoemden werden echter gedwongen sm mede te helpen en de ambtenaar werd Afgezet, waarna de uitmoording der Christen dorpen ongehinderd werd voortgezet. De hoofd man legger, Zski Pacha, behoudt niet alleen het militaire commando in het district, maar ontving eene ridderorde tot belooning. De f Times" verklaart thans, dat de uitzending van de Turksche enquête commissie geheel onvol doende is. Een gestreng onpartydig onderzoek en tuchtiging der schuldigen is noodig. Uit den Dultschcn Rijksdag. De eerste zitting van den Rijksdag in het nieuwe Rijksdaggebouw werd gisteren door den heer Von Levetzow geopend. De voor zitter bracht hulde aan den bouwmeester, die het gebouw ontwierp en herinnerde aan hetgeen de afgevaardigden ten behoeve van het rijk moesten verrichten. „Het gebouw", ging hy voort, „herinnert aan een grooten tyd en aan degenen, die voor de stichting van het rjjk hebben gestreden en hun bloed vergoten. Als gedenkteeken van die helden heeft het eene groote waarde voor het vaderland. Deze waarde te behouden en te behoeden, is de taak van den Rijksdag. Wy moeten ons evenwel geheel in den dienst van het vaderland stellen. Het welzyn van den keiz?r, van het ryk en van het volk is de opperste wet (est supprema lex) voor den Ryksdag." Do heer Von Levetzow eindigde zyne toe spraak met een Hoch op den keizer. Alle afgevaardigden stonden op en stemden met deze betuiging van hoogachting in, be houdens de sociaal-democraten, die bleven zitten. Deze vyandige betooging der socialisten gaf aanleiding tot een krachtig protest namens de andere partyen. Er volgde een algemeen rumoer. Daarna werd overgegaan tot verkie zing van het bureau. De heeren Von Levetzow, Von Buol en dr. Bürcklin, werden tot voorzit ter en onder-voorzitter herkozen. De president betuigde zyne afkeuring, dat de sociaal-democraten bleven zitten, toen een „Hoch" op den keizer werd ingesteld. „Deze demonstratie" zeide de heer Von Levet zow „strookt niet met het gebruik en de gewoonten der Duitsche afgevaardigden." Deze verklaring van den voorzitter werd met algemeene toejuichingen ontvangen. De sociaal democratische afgevaardigde uit Berlyn, Singer, verdedigde de houding der socialisten. De redevoering van Singer be vatte zoo vele en zoo heftige persoonlijke aanvallen tegen den keizer, dat de andere afgevaardigden luide hunne verontwaardiging te kennen gaven. De voorzitter was toon ver plicht den heer Singer het woord te ontnemen. Daarna werd het voorstel aan de orde gesteld van de sociaal democratische party, om een einde te maken aan de straf vervol ging, welko nog aanhangig is tegen eenigen der afgevaardigden van de sociaal democrati sche party. Namens de conservatieve party sprak toen de heer Yon Manteuffel zeer scherp zijne afkeuring uit over de houding der sociaal-democraton. Vervolgens werd de zitting verdaagd. Dins dag a. 8. zal de begrooting aan de orde komen. Vorder wordt nog aan de „N. R. C." het volgende gemeld omtrent deze stormachtige parlementaire inwyding van het nieuwe ge bouw. De leden der rechterzyde riepen„De socialisten moeten er uitI" De sociaal-demo cratische afgevaardigden bleven het antwoord niet schuldig en Liebknecht nam zelfs eene dreigende houding aan. Hy springt op en roept aan de rechterzyde iets onverstaanbaars toe, hierty met de handen een gebaar van verachting mak» n Je. De natio ns al-liberalen slaan nu ook aan het schreeuwen, en de uit de voorhal binnenstormende socialis ten komen met louter krijgsgeschreeuw het kleine hoopje hunner partygenooten te hulp. Van de tribune af ziet men een dicht opeen gepakten hoop van in het rond springende, brullende, woedende menschen, waaruit enkele kreten, als „ongehoordV' „lafheid!" „schaamt ui" „er uiti" en zoo meer omhoog stygen. Met veel moeite slaagt de voorzitter er in, de orde te herstellen; hy doet eerst eenige formaliteiten af, en zegt dan op verwijtenden toon: „Tegen alle verwachting zjjn by het uitbrengen van een „hoch" op Z. M. den keizer eenige leden van de uiterste lmkeczyde biyven zitten. Dit stemt niet overeen met de zeden van Duitsche mannen (levendige by val), noch met de gewoonten van deze vergadering, welker gevoelens beleedigd zyn (byval). Ik betreur het, geen middel te hebben om der gelyke gedraging te wraken" (levendige byval). Onmiddellijk antwoordt Singer met luider stemme: „Uit naam myner party verklaar ik dat wy nu noch ooit er toe zullen komen ons te laten dwingen om een „hy leve!" te roepen voor iemand, die gezegd heeft dat hyverder kan Singer het niet brengen. Van alle kanten ter rechterzyde en in het midden barsten stormachtige uitroepen los. De voorzitter maakt zich met groote krachts inspanning verstaanbaar: „Ik kan niet toe laten", roept by, „dat gy den persoon van Zyne Majesteit in het debat brengt." Singer, omringd door partygenooten, roept nog luider: „Daarmede zytgy zelf begonnen," en vervolgt dan: „Ik moet my schikken naar den wensch des voorzitters, maar tegenover het feit, dat in het vooruitzicht is gesteld dat, onder zekere omstandigheden, de soldaten, dus de zonen des volks, in uniform op hunne vaders en broeders zullen moeten schieten, en tegenover het feit, dat wy staan vooreen wetsontwerp tegen de om wentelingsparty en, hetwelk rechtstreeks gericht is tegen onze party, verklaar ik het met onze eer en waar digheid onvereenigbaar, datwat spreker (die in zyno eerste woorden doelde op de bekende toespraken des Keizers by de eeds afleggingen door recruten) verder zeide, ging verloren in den nu opnieuw losbarstenden storm van verontwaardiging, waardoor hy zyne rede niet kon eindigen. Alle personen, aan de voorzitterstafel, op de banken der ministers en aan de tafel van den Bondsraad gezeten, zyn opgesprongen. Van alle kanten verneemt het oor slechts een woedend gedruisch, ziet het oog slechte in wilden toorn omhoog gestoken armen, booze gezichten, en een onbeschrijfelijk misbaar dreunt er door de gansebe,- groote vergader zaal. Wat men elkaar nu nog toeroept, om verachting uit te spreken of om aan te vuren, is in het geheel niet meer te verstaan. Het is éóD chaos; eene soort van parlementaire „Götterdümmerung". Langzaam, heel langzaam, woedt de storm uit. En eindeiyk kunnen de beraadslagingen over het voorstel der sociaal-democraten worden voortgezet, strekkende om de gerech telijke vervolging wegens majesteitsbeleedi- ging ingesteld tegen do socialistische afgevaar digden Gerbert, Hirschel en Schippel, voor den duur dezer zitting te schorsen. By het debat voegen de socialisten en do conservatieven elkaar nog een aantal grofheden en booze uitvallen toe, totdat eindeiyk de Ryksdag, de gewoonte volgend, besluit tot het schorsen der vervolging voor zoo lang als het parle ment by een is. ftECLlMES, a 25 Cents per regel. Meer dan 50,000 Lyders in Nederland. Zienswijze Tan een Beroemd Doctor omtrent die Kwaal. Asthma heeft tot nu toe de bekwaamheden van onze beste doctoren getrotseerd. In een betrekkelyk korte periode heeft Dr. R. Schiffmann, de beroemde specialist, die veel jaren van studie aan de behandeling van Asthma, Bronchitis, Hooikoorts en Kroep gewyd heeft, een geneesmiddel tegen die kwalen samengesteld, dat overal, waar het bekend is, het grootste succes heeft. Met dit middel behooft men niet op resultaten te wachten. Het is geen walgelyk geneesmiddel om in te nemen, maar wordt ingeademd en bereikt dus op directe wyze den zetel der ziekte. De invloed is onmiddeliyk en zeker. Het werkt direct op de siymvliezen der luchtorganen, het verlicht de kramp en de spanning oogenblikkelyk, bevordert vry en gemakkeiyk ophoesten en verzekert aange name rust aan hen, die anders alleen in een stoel kunnen slapen. Opdat ieder lyder, die vruchteloos alle andere geprobeerd heeft, zich van het krachtdadige van dit middel kan overtuigen, wordt voor iederen lyder een gratis proefpakje verkrygbaar gesteld gedu rende drie dagen by persoonlyke aanvrage of per brief aan den Heer D. W. E. F. DE W AAL, Leiden. 8101 34 De sterkste twijfelaar zal door het probee- ren van een proefpakje overtuigd worden. Beursbericht. Amsterdam, 6 December. Ofschoon de koersen voor het meerendeel geen belangrijke verbetering ondergingen, verkeerde de beurs heden over het algemeen in vry vaste stemming, zoowel voor Buiten- landsche Staatsfondsen als voor Amerikaan- sche Sporen. Nationale Schuld onderging geen meldens waardige verandering. Van Koloniale en Industriêele waarden verloren aand. Nederl. Asahan Tabak (Her rings Co.) 3/4, Senembah 1, Kasvereeniging 1 en ontplofbare stoffen 10 pet- Verder verbetorden Certif. Arendsburg 5 en aand. Nederl. Ind. Handelsbank */4 pet. Aand. Staatsspoor waren l/K pet. lager ver krygbaar. Aand. Amenkaansche Omnibns-My. stegen 2 pet, Europeesche Staatsfondsen waren pryshou (lend, met niet uitgebreide affaires. Van Russische Sporen gaven aand. Zuid west weder l/i pet. prys. Amenkaansche Sporen bevlogen zich, on danks de Jagere Nieuw-Yorksche merken, op do koersen van gisteren. Zy opende flauw, doch sluiten prijshoudend. Prolongatie 2 pet. Amsterdam, 7 December. Oostenryksche fondsen waren heden vast met plaatselyke koopers. Venezuela '/2 Pct- booger, overigens iets zwakker, \ooial roebel waarden. Indische waarden flauwer. Ontplofbare stoffen 6 pet. luger. Themas Bi-.gathal op conversiegeruchten I3/» kscr. Amerikaanuche sporen zwak. Atchisons obligation I pet. lager. TWEEDE ^4 ATI EK. Zitting van heden. Per telegraaf.) Heden werd de behandeling der Staats- begrooting voortgezet. Na goedkeuring der begrooting voor de hooge Staatslichamen, word behandeld de begrooting voor buitenlandsche zaken, waarby verschillende leden onderscheidene wenschen uitten. De heer F. Van Bylandt verzocht de Regee ring alles te doen tot wederopenstelling der Duitsche grenzen voor ons vee; drong aan op het sluiten van een handelstractaat met Japan tot bescherming van vreemde onder danen op bezettiDg van den consulairen post in Zuid-China en op vertoogen tegen de Christenvervolging in Armenië. De heer Smit vroeg by verlenging van het zalmtractaat gelyke voorrechten voor de Neder- landache zalmvisschery als de Duitsche zalm- vi8scher8 genieten, met handhaving onzer eigen inwendige vryheid. De heer Farncombe Sanders herinnerde dat het Japansche nationaal gevoel zich verzet tegen eene consulaire rechtspraak van vreemde lingen, waarvan de heer Van Bylandt zich voorstander betoonde. De heer Van Karnebeek's ministers uit nemend beleid huldigende en bem geluk- wenschende met het herstel der diplomatieke betrekkingen met Venezuela, zou als practisch voordeel daarvan weDschen afschaffing van het differentieel invoerrecht van 30 pet. op koloniale artikelen. Hü ontried inmenging in do Armenische aangelegenheden. De heer Van Alphen wees op het groote belang van doortrekking van het kanaal van Almeloo tot de Duitsche grenzen en de heer Ven Deinze betoogde het belang voor de zui deiyke provinciën van den vee invoer in België. De Minister van Buitenlandsche Zaken be antwoordde de spreker; uit*zyn antwoord bleek o. a., dat met Venezuela onderhandeld wordt over de voor alle Koloniale Mogend heden geldende differentieele rechten, wier heffing niet het gevolg was van het geschil tusschen Nederland en Venezuela; dat de minister de voordeelen van het zalmtractaat niet hoog aanslaat en by de nieuwe onder handelingen concessiën zal zien te verkrijgen dat voor herkryging van den vee invoer naar Duitschland en België een betere sanitaire toestand van het vee moet worden afgewacht dat met Japan onderhandeld wordt over een handelstractaat; Nederland zich de belangen der christenen in Aziatisch Turkye reeds aantrekt, maar voor directe inmenging geen termen zyn; de minister in het volgende jaar de consulaire vertegenwoordiging in China tot oplossing hoopt te brengen en dat onze diplo matie zich het belang van het kanaal Almeloo- Nordhorn aantrekt. By de onderdoelen protesteerde de heer Kerdijk tegen het door den vorigen minister verleend eervol ontslag aan den Nederlandschen consul te Milaan nadat hy wegens frauduleus bankroet in hechtenis was genomen. De minister, zonder zyn voorganger te critiseeren, zou met deze opmerking rekening houden. Het algemeen debat over het Hoofdstuk Justiitie is aangevangen. De heer Van der Willinge dringt aan op partiëele wyzigingen van het Burgerlyk Wet boek, b.v. betreffende ontzetting van de ouder lijke macht, wyziging van art. 407 (voogdy). De heer Bastert heeft aangedrongen op voorzieningen tot spoedige afdoening van kleine strafzaken, tot bestryding van het uiten van allerlei gevaariyke stelsels en tot het tegengaan van straatschenderijen door de jeugd. De heer De Kanter wenscht eene betere regeling der procedure omtrent de echtschei ding, eene betere regeling der vermogens rechten voor de vrouw, vooral met het oog op een eventueel huweiyk der Koningin. De heer Heemskerk betoogde het nut tot weder invoering van de doodstraf, vroeg krachtiger bestryding der ontucht, bescherming der middernacht, zendingen en een krachtig op treden tegen wanordelykheden. TydenB de beraadslaging over de begrooting van Buitenlandsche Zaken waron heden in de loge van het corps diplomatique in de Tweede Kamer aanwezig de heeren: Von Reichenau, zaakgelastigde van Duitschland, en Veloz- Goiticoa, zaakgelastigde van Venezuela, beiden te 's-Gravenhage. Telegrammen. PARIJS, 6 December. Camilie Dreyfus, oud- Kamerlid en thans directeur van het dagblad „La Nation," is in hechtenis genomen. De politie heeft in boeken van de firma Aller het bewys gevonden, dat Dreyfu6 zich aan chantage heeft schuldig gemaakt. BUCHAREST, 6 December. Overeenkomstig hot adres der commissie heeft de Rumeensche Kamer geweigerd gehoor te geven aan het verzoekschrift, door de studenten der univer 8iteit te Bucharest ingediend, naar aanleiding van hetgeen op 26 Sept. is voorgevallen. Het verzoek der studenten betreft de herroeping van het verbod tot het houden van betoogin gen in de straten der hoofdstad. NIEU W-YORK, 7 December. Een telegram uit Cnefoo meldt dat de Amerikaansche ge zant te Peking den Tsung li yamen heeft aangezegd dat hy en de gezant der Ver- eeDigdo Staten te Tokio de noodige voorbe reidende maatregelen genomen hebbon voor rechtstreeksche vredesonderhandelingen. Hier op hoeft de Tsung-li-yamen besloten een bui tengewonen gezant naar Tokio te zenden en dien volmacht te geven om te onderhandelen. LONDEN, 7 December. De Engelsche minister van buitenlandsche zaken, lord Kimberley, heeft in do „Eighty"-club verklaart dat de regoering den afschuw deelt, welko door de gruwelen in Armenië veroorzaakt is. Het ministerie had de zaak ernstig besproken en is in drukke briefwisseling getreden, met het doel een grondig onpartydig onderzoek te verkrijgen. Het kabinet wachtte den uitslag af, maar zou niet mankeeren in de vervulling van zyn plicht. KONSTANTINOPEL, 7 December. Uithoofde van de weigering van president Cleveland om een Amerikaanschen gedelegeerde te benoemen in de commissie, die een onderzoek zal instellen naar de gruwelen in Armenië, heeft de Porte der Brit8che regeering gevraagd een der En gelsche consuls in Klein-Azië aan te wjjzen, die de commissie zal vergezellen. LEIDEN, 7 December* Met eenvoud werd hedenmiddag op de begraafplaats aan de Groenesteeg ter aarde besteld het stoffeiyk overschot van wjjlen den 82 jarigen jhr. J. G. J. Van Oldenbarneveld genaamd Witte Tullingh, gepensionneerd gene- raal-majoor der artillerie, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw en sedert een paar jaren ook eere-voorzitter van de Leidsche afdeeling der Vereeniging „Het Metalen Kruis" De ïykstoet, bestaande uit den rouwwagen en zes volgrijtuigen, waarin verwanten en oud en tegenwoordige militaire autoriteiten van hoogeren rang, van hier en elders, werd op den doodenakker tevens door enkele hoofd officieren van het garnizoen, alsmede door vrienden en bekenden van den overledene opgewacht. Vyf fraaie kransen en twee andere bloem stukken waren aan het lykkleed gehecht. Toen de kist boven do groeve was geplaatst, deelde de heer J. G. J. Paravicini di Capelli, majoor-magazynmeester by het wapen der artillerie te Amsterdam, mede dat het de wensch van den overledene was geweest dat aan zyn graf niet zou gesproken worden, een verlangen dus, dat moest geëerbiedigd worden, en toen vervolgens, nadat de kist was neer gelaten, bloemen in het graf waren gestrooid, zeide hy bovendien namens de zuster en verdere familiebetrekkingen van den afgestor vene dank voor de deelneming, tydens de ziekte en by het overlyden ondervonden. Door den directeur der artillerie-in richtingen te Delft is aanbesteed de levering van 350 kleine blauwe dekens, waarvoor minste inschry fster was de firma Gebr. Van Wyk «Sc C0., te Leiden, voor 2796.50. By de heden te Amsterdam voor het departement van marine plaats gehad hebbende aanbesteding is de firma Sanders C0., alhier, aanneemster geworden voor de levering van 33,000 kilogrammen witte zeep, tot den prijs van f 22.38 per 100 kilogrammen. By koninklyk besluit is benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Woerden c. a. J. F. Mirandolle, ontvanger derzelfde middelen te Oss, c. a. Het „Utr. Dbl." van heden meldt: Mr. J. J. M. Viotta is wegens ontdekte ge breken in zyne administratie men spreekt van een tekort van f 15,000 van zyne be trekking als commies aan de afdoeling alge meene zaken ter gemeente-secretarie te Am sterdam ontheven." Volgens het „Vad." heeft de heer Viotta zyne betrekking als hoofdcommies neerge legd. By het departement van koloniën is heden middag van den gouverneur-generaal van Nederlandsch Indiö het volgend telegraphisch bericht ontvangen De voornaamste Sasaksche hoofden zyn door generaal Vetter opgeroepen; sommigen, waar onder Goeroe Bangkol, zyn reedB gekomen; de anderen zyn in aantocht. Datoe Pangeran (zoon van Anak Agoeng K'Toet), die Goeroe Bangkol vergezelde, gaat 9 dezer naar Batavia. Eergisteren bezocht eene colonne Bangkol. Alles was er rustig. Academie-nieuws. Leiden Aan de universiteit alhier is bevorderd tot arts de heer A. W. Cramer; geslaagd voor het arts-examen (1ste gedeelte) de heer J. A. F. Wiederhold; voor het candidaats-examen in do rechts wetenschap de heer S. W. Tromp. Officieel© Kennisgevingen. Barge me eater on Wethondora der gemeente Leiden brengen ter algemeene kennis dat de passage door de Vloeren a teeg, loopende van de Hooigracht Daar do Midd olatogr aoht, gedurende hoogstaat drie maanden geheel zal zijn afgesloten. Ma rktberiohtea. Lelden, 7 Doe. Ter markt verden heden aan gevoerd: Stieren 4 etuka f 48 a J 86. Kalf- en Melkkoeien 186 stuks f 105.a ƒ248. Varokoeien 104 atnka ƒ94 a ƒ196.Vette Oaaen en Koeion 140 stuke ƒ118.— a ƒ257.Gras- kalveren 48 atuke f 14.a f 48.Kalveren (vette) 28 etuka ƒ48.a f 90.Kalveren (magere) 7 stuks y 8.a 19*Hamels (vette) atnka fa fHamels (magere) etuka f a f—.—. Schapen (rettej 1090 atnka 10.a 35. Schapen (weide) 42 atnka f 11.a ƒ15.Lam meren (magere) atnka fa fLam meren (vette jarige) atnka a f Varkona (magere) 84 atnka ƒ16.a f 23.—. Varkena (votto) atnka a Varkens (biggeuj 394 stuks f 3a ƒ11.Paarden etuka a f Veulene atnka a f Ter markt aangevoerd 482 rundoron, 35 kalveren, 1732 aohapen, lammeren, 84 varkens, 894 biggeD, paarden en veulens. Ter wekelgkaohe Kaasmarkt aangevoerd 51 partgen. Besteed werd voor Gondaohe Kaaa van f 16.tot 22.— Derby-kaaa van f tot Leidaohe Kaas do 150 KG. ftot fEdammer Kaaa (2de qnal.) tot f—, A.an do Stadswaag gewogen 46 partijen, 1738 atnka kaaa. wegende 10408 KG. Delft, 6 Dec. Aan de Stadawaag gewogen van 30 Nov. tot 6 Dec.: 338 aohtaten en 87 zestienden vaten Boter, wegende te z&men 7630 kilogrammen. Prgs 40 a 62 het vierde, f L— a ƒ1.55 het KG. Gouda, 6 Deo. Kaaa. Aangevoerd 73 partgon. Prijzen: late qnal. f 2.3— a f 24.— 2do qnal, ƒ18.— a f22.— zwaardere f »ƒ-; Noordb. 18.— a ƒ24.Goeboter ƒ1 20 a ƒ1.90, weiboter ƒ0.95 a ƒ1.-. Schiedam, 6 Dec. (Branderebond). Moutwgn f 5l/g5l/4 per Heet,. Ot., zonder fnat en zonder belas tin-,'. Bg do Makelaars f 5.50. Hoorn, 6 Doe. Kaaa. Aangevoerd 196 atapo la, wegende 58,003 K.G.; prya: kleine 26.50,commieaie en middelbare 24.50. Handel matig. Bevallen van eene Dochter A. B. DE NIE-Nouï*n. Lïideh, 7 December 1894. (Oude Singel 162.) Algemeene kennisgeving. 8093 8 De Heeren Mevrouw W. v. DITZHUYZEN— Dbibss*m betuigen hun hartelyken dank voor de vele blyken van belangstelling, by de ge boorte van hun Dochtertje en by het over lyden van hun Zoontje ondervonden. Tebbobs, 6 December 1894. 8090 6

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3