LOMBOK. Gisteravond, te ruim negen uren, ontvingen „Hbl.", „Tel." en „N. R. C." het volgend elegram uit Batavia: „Alle voorname hoofden, evenals de tweede vrouw vau den Radja, zyn than onderworpen. „Zeshonderd geweren uitgeleverd. „Wy maakten oen verkenningstocht naar Bertais, zonder bemoeilijkt te worden." Dit telegram bevestigt dus in hoofdzaak de in ons vorig nommer opgenomen Regeerings- mededeeling, waarin bovendien gezegd wordt dat twee verwanten van den Radja Dog niet in onderwerping zyn. Uit bovenstaand telegram blijkt, dat de tweede vrouw van den ouden vorst zich thane ook heeft onderworpen. Zooals men weet, is de tachtigjarige Radja, kort na het gepleegde verraad, hertrouwd, waarschijnlijk niet ver inoedende dat hy zoo spoedig, van zijne vrouw zou worden gescheiden. Als zij nu ook naar Batavia wordt gezonden, zullen de echtelie den weldra weer vereenigd zijn. en, zegt de „Tel.", misschien, een rustigen ouden dag krijgen. Na de verovering van Tjakra Negara zijn de Baliërs oostwaarts het gebergte ingetrok ken. Onze troepen hebben het noodig ge oordeeld zich op de hoogte te stellen, van hunne verdere plannen en waarschijnlijk uit dien hoofde een verkenningstocht ondernomen naar Bertais. Deze desa ligt ten oosten en niet ver van Tjakra-Negara, aan den weg naar de vorste lijke verblijfplaats Narmada. In de ovorwinmngsberichten van verleden week Dinsdag werd gemeld, dat do Baliers te Narmada bereid zijn zich to onderwerpen. De verkenningstocht naar Bertais, waar van thans sprake is, doet echter vermoeden, dat van die bereidwilligheid sedert niets naders is gebleken. In de „Sts.Crt." van heden worden meege deeld de reeds gepubliceerde namen van de beide officieren, waarvan sprake was in de telegrammen betreffende het gevecht te Sosari luit.-kol. E. M. A. A. K. Prackers (gosneu- veld) en 2de luit. Franssen (licht gewond). Ook in het officiëele bericht ontbreken de voorletters van den laatste. Onder de gesneuvelden bij den aanval op Tjakra-Negara, op Zondag 18 November, behoort ook een Yersekenaar, nl. Jacobus Van Slee Fz., oud 19 jaar. Hij bohoorde tot de laatst aangekomen twee bataljons aan vullingstroepen en was voor den eersten dag In het vuur. Van een der familieleden ontvangt do „N. R. Ct." de mododeeling, dat de kapitein Slangen, die bjj de verovering van Tjakra- Negara zwaar gewond werd, In het hospitaal te Soorabaia is overleden. Hut „Hbld." ontving het volgende telegram Batavia, 27 November. De wettige zoon des radja's Nenga Karang Karang is ge sneuveld, by een gevocht bij Topati. Aan onze zijdo werden daarbij één man gedood en vjjf gewond. Binnenkort zal nogmaals een tocht onder- nomon worden naar Lingsar en Narmada. Hulde aan het Indische Leger. Te Groningen is Zaterdag door den majoor commaadant het volgende, bezielende woord tot zijno manschappen gericht: „Hoeren officieren, onder officieren, korporaals en minderen I In de afgeloopon week hebben er gewich- tigo gebeurtenissen plaats gehad. Aan u allen is het zoker bekend, dat door het Ned.- Indische leger ovorwinningen op Lombok zijn behaald, zóó schitterend, dat ze bijna eenig in de krijgsgeschiedenis zfin. Om tot die overwinning te geraken, is er van allen, zoowel van den hooggeplaatste als van den minsten fuselier, geéischt moed, volharding, maar bovenal tucht! Wel denken wij met weemoed aan de ge vallen offers, doch uit een militair oogpunt beschouwd mogen wjj, waar het de eer en belangen van Koningin en Vaderland geldt, geen offers schromen. Laat ons dus hulde brengen aan die dapperen (de goweren wer den gepresenteerd) en heft met m(j den kreet aan:- „Leve de KoninginnenI Leve hetNeder- landsch Indische leger 1" Een driewerf hoezeel uit volle borst aange heven, besloot deze indrukwekkende plech tigheid. Onderstaand Lombok-telegram is door de „Vereonlging tor beoefening van de Krijgs wetenschap" gezonden aan generaal Vetter op Lombok: „Gelukwensch on warme hulde van Vereeniging Krijgswetenschap aan U en Uwe dappere strijders. „Generaal Netscher, Voorzitter." Indische bcgrootlng. B\) de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging der Indische begrooting over 1893. Hoofdstuk I der uitgaven is op verschillende posten met 230,000 overschreden, met welke som de post materiëel is verminderd. Hoofdstuk II is op verschillende posten met 1,519,960 overschreden. Dit bedrag is op andere posten gevonden, voornamelijk op die voor irrigatiewerken, daar do uitgebreide bevloeiing van de solovallei zich •lecbts tot voorbereidende werken en onteige- ting van gronden bepaalde. Het eindcijfer der begrooting is niet verhoogd. Grem.en.g-d. Nieuws. Door de politie alhier is proces- verbaal opgemaakt tegen een 16-jarigcn knaap, die de oefening in het Leger des Heils heeft verstoord en niet op do aanmaning van den kapitein van dat Leger en later der politie wilde weggaan, zooiat zijne verwijdering krachtdadig is moeten geschieden^ bij welke gelegenheid bij zich tegen de politie verzet heeft. Behalve het verzet, is ook de verstoring der oefening (godsdienstoefening) strafbaar gesteld. Eene juffrouw is door een van de Broestraat afkomenden wagen in de Koorn- brugsteeg aangereden, ten gevolge waarvan z(j inwendige uitstorting van: bloed in het been bekomen heeft. Per rijtuig naar hare woning gebracht, moet zij daar hare kamer houden. Verleden Zaterdag had een arm Leidsch vrouwtje, dat negotie doet, te Roelof- Arendsveen het ongeluk zich. op eene-der vele aldaar bestaande draaiplanken te bevinden, juist op het oogenblik, dat een met bagger geladen vaartuig tegen die plank aanvoer. Door den zwaren schok wipte deze van hare spiL af en te water, het vrouwtje eveneens een ongevraagd en onwelkom bad'bezorgende. Spoodig werd zij aan land getrokken en door eene medelydende arme weduwe in de nabij heid van droge kleeren voorzien. Booze tongen wilden wel beweren, dat dit ongeluk door den baggerman had. kunnen voorkomen worden, indien hy de vaart van zijne praam op- dat oogenblik een weinig had ingehouden; doch dit zal wel laster zijn, dewyl eene volgeladen praun zonder groote bezwaren niet in haren gang to stremmen is. Een wemigje voorzich tigheid en bedaardheid zou evenwel by eenigen dezer baggerlieden volstrekt niet overbodig zijn. Gistermorgen is bij de politie van de gemeente Sassenhesm aangifte gedaan, dat voorby de Kerkelaan onder die gemeente in eone sloot is gevonden, het lyk van P. v. Sch., oud 71 jaren, arbeider, wonende aldaar. By onderzoek is gebleken, dat de man, door duisternis misleid, op zyn weg naar huis in het water is geraakt, en zoodoende verdronken. By den te Haarlem gehouden internationalen kegelwedstryd is een consolatie- prjjs, zilveren medaille, behaald door den heer W. Kooroman, van de club „Uitspanning door Inspanning", te Leiden, met 41 houten. Te Katwjjk aan Zee zyn in den loop dor vorige week aangekomen 10 haring schuiten, de meeste met beschadigde vleet of verlies van netten; do vangsten bedroegen van 40 tot 270 kantjes pekelharing. Haring- prijzen: volle 11.80 a ƒ12, yie ƒ8.20 a 8.40 per ton. Door Zandvoortsche schuiten werd ongeveer 150 aan versche visch besomd. Te Koudekerk aan den Ryn heeft zich weer een nieuw geval van Aziatische cholera voorgedaan. Een meisje van 3jaar ligt op het uiterste. De jongen, dien het vorige bericht gold, leeft nog, maar is doodzwak. De gevallen komen voor in twee tegenover elkaar gelegen huizen. Uit de 81 o o t aan den Bezuiden- houtschen weg by de Laan van Nieuw-Oostinje te 's-Gravenhage is gisterochtend het lyk op gehaald van een oud vrouwtje, dat sedert eenige dagen aldaar rondzwierf. Het lyk is door de politie naar do algemeene begraafplaats vervoerd. Voor den Hoogen Raad werd gis teren door advocaat-generaal mr. Gregory conclusie genomen in de zaak betrekkelijk „de kleine steentjes" op het plein vóór het ko- ninkiyk paleis te Amsterdam. Daar adv.-gon. zich vereen igde met een der voorgedragen vormmiddelen, nl. dat de rechter niet heeft gemotiveerd dat de handelingen der militairen wettig waren, concludeerde hy tot vernietiging van het arrest van het Amsterdamsche Hof en verwyzing der zaak naar een aangrenzend Hof. Hoewel dus overbodig, besprak hy echter ook nog het hoofdcassatiemiddel, betreffende do vraag of de militairen werkeiyk in de rechtmatige uitoefening hunner bediening waren, toen zy het loopen over de kleine 8teentjes verboden. En deze vraag beant woordde Z. E. H. A. bevestigend op grond van het den 11 den Januari 1815 door den 80uvereinen vorst vastgestelde reglement voor den garnizoensdienst, hetwelk ook nu nog van kracht is on op grond waarvan de schildwacht bevoegd is het plein vóór het paleis vry te houden en zelfs degenen, die hem zouden be- leedlgen of mishandelen, te arresteeron. Uit spraak 24 Dec. De Hooge Raad behandelde gis- teren het beroep in cassatie van P. J. Van der Linden, den 21-jarigen tooneelspeler te Amsterdam, door het Hof aldaar tot 15 jaren gevangenisstraf veroordeeld wegens poging tot moord door middel van vergiftiging, ge pleegd op zyne moeder en zyn oom. Cassatie- middelen waren niet voorgesteld. Het Openbaar Ministerie concludeerde tot verwerping van het beroep en de uitspraak werd bepaald op 3 December a. 8. Frey, de beschuldigde in de zaak der valsche bankbiljetten, die door de Amsterdamsche rechtbank werd veroordeeld, maar door het gerechtshof werd vrygeaproken, is thans te München, waarheen hy na zyne invryheidstelling was vertrokken, aan de tering overleden. De werkstaking der bakkers gezellen in de hoofdstad mag als geëindigd worden beschouwd. Na het door de patroons in de vergadering van gistermiddag genomen besluit, om aan de door de gezellen gestelde eischen in den geheelen omvang te voldoen, en daartegenover den prys van het brood met één cent te verhoogen, zyn de nachtploegen overal aan den arbeid gogaan en konden de Amsterdammers due hedenochtend weder kalm hunne versche kadetjes verwachten. De eenige, die aan de eischen der gezellen niet heeft toegegeven, is de heer Van Marwyk Kooy, directeur der broodfabriek „Holland". De geheele aagploeg, op zeven man na, had er Maandag gewerkt; 's namiddags te vyf uren was de. geheele nachtploeg vrywillig opge komen en aan den arbeid gegaan. Voor alle zekerheid was er den geheelen dag en nacht politio in het gebouw. De directeur zegt dat zyn personeel niet tot hem is gekomen met eenigen eisch en aan de eischen van een comité buiten de eigen gezellen om, van wien ook, zal hy zich volstrekt niet storen. Deze fabriek neemt dus eene eenige plaats in in de geheele geschie denis dezer werkstaking. Een jonge man, die eene vrfi goed bezoldigde, mooie ryksbetrekking bekleedde, stond gisteren voor de rechtbank te's-Graven hage terecht wegens postwissel vervalscbing. Op 28 Mei had hy aan het bykantoor P: C.-Hooftstraat te Amsterdam een valschen postwissel ter betaling aangeboden, groot 20, geadresseerd aan iemand aldaar, Nassau- kade 191 (een nummer, dat niet bestaat).. De postambtenaar weigerde uitbetaling, wegens eene onregelmatigheid in het contrölemerk. Bekl. beweerde, van die vorvalsching niets te weten. Hy had den postwissel overgeno men van een kennis, wiens woonplaats: te Amsterdam hem niet bekend is; m. a. w. hy was er ingeloopen. Aan een medegevangene had bekl. even wel gezegd, dat ze den rechten persoon, van wien hy den postwissel had overgenomen, niet zouden vinden, omdat, die niet te vinden was. Ook zou by aan dien man gezegd hebben, dat het namaken van een controle stempel zoo moeilyk niet was, als hy maar geweten had wat er aan ontbrak. De politie rapporten omtrent bekl., zoowel van Amsterdam als van Den Haag,, waren niet gunstig. Ter terechtzitting toonde hy zich volkomen onbevreesd en liet zich zelfs door de bezwarende verklaring van zyn mede gevangene volstrekt niet uit. het veld slaan. Met zyn verdediger, mr. Kühn, uit Amster dam, betwistte hy op kalme wyze degeiyke- nis, door de drie deskundigen aangetoond tusschen zyn schrift en dat op den ver- valschten postwissel. Het zeer langdurige onderzoek der stukken werd onderbroken door een intermezzo, dat een oogenblik eenige levendigheid in de rechts zaal bracht. Aan het meisje van bekl. was een plaatsje gegeven in het gereserveerde ge deelte der zaal, en even voor de pauze vloog zy plotseling op en viel, vóór iemand het beletten kon, haren beminde om den hals. Om- herhalingen van dergeiyke uitbarstingen te voorkomen, werd het mei6je naar de publieke tribune verwezen. Om half vier was de vergely king der stukken, ongeveer te 12 uren begonnen, afgeloopen. De conclusie der drie deskundigen luidde, dat het geschrevene op het postwisselformulier en de verschillende overgelogde, door beklaagde vervaardigde stukken^ met dezelfde hand ge schreven zyn, eene conclusie, welke beklaagde „pleizier deed voor de deskundigen", maar welke hy bleef betwisten, t.erwyi hy volhield, den vervalschten postwissel van een kennis te hebben ontvangen. Het O. M., dat de houding van den be klaagde een comble van onbeschaamdheid noemde, eischte 2 jaren on 6 maanden, we gens valachheid in geschrifte, subsidiair wegens oplichting. Mr. Kühn concludeerde tot vryspraak. Uitspraak volgt later. Falbs weervoorspellingen. Deze dagen zyn niet heel mooi. Er worden geduchte regenbuien voorspeld, die ook in sneeuwbuien kunnen overgaan. De temperatuur daalt ge weldig. Aardbevingen zyn lang niet onwaar- schyniyk. Ook bestaat er gevaar voor hagel buien en myngasontploffingen. Van 28 30 November. De koude wordt strenger, alleen in bet zuiden zal de tempera tuur niet buitengewoon laag dalen. Op sneeuw kan gerekend worden. Vervolgens kan er van de maand Docember niet zoo heel veel worden gezegd; de voor spellingen kunnen niet anders dan onzeker zyn. Maar wel kan men er eenigazins op rekenen, dat deze maand dit jaar droog en koud zal wezen. Het begin van December zal slechts spaar zaam wezen met regenbuien en denkelyk zal den 5den of 6den dier maand vorst invallen. Te Maastricht zjjn twee ljjders aan diphtheritis, niettegenstaande inspuiting met heilserum, overleden. Hedennacht omstreeks halféén is het lyk van een officier, te Utrecht in garnizoen, uit de Singelgracht, naby de Wil lemsbrug aldaar, opgehaald. Heden-, Dinsdagavond zal er weer een belangryke stroom van vallende sterren zichtbaar zyn: de „Andromedideu Dezen stroom zal men reeds in den vooravond kunnen waarnemen, daar het sterrenbeeld Andromeda alsdan zeer goed zichtbaar is. Het straalpunt ligt dicht by Perseus, naast Cassiopeye (de W) in den Melkweg, en is dus gemakkeiyk te vinden. De Andromediden zyn de overblijfselen van de komeet van Biela. Deze komeet, ontdekt door Gambert en tegeiyk door den Oosten- rykschen officier Von Biela, te Josephstadt, verdeelde zich in 1846 plotseling in twee deelen, welke zich steeds verder van elkander verwyderdenze waren volkomen van elkaar gescheiden, hoewel lichtende strepen de twee deelen schenen te verbinden. Na deze verdeeling heeft de komeet zich ten slotte onder de werking der zonnestralen goheel opgelost; d'Arrest en Secchi hebben er tevergeefs naar gezocht. De kleine lichaampjes nu, waarin ze zich verdeeld heeft, vormen den stroom van meteoren, die den 27sten November zichtbaar zal zyn. De Andromediden waren buitengewoon talryk in 1872 en 1885, en by de berekening der elementen- van deze meteoren bleek het, dat zy zich om de zon bewogen in dezelfde loopbaan, waarin vroeger de Bielasche komeet had geloopen. De waarneming zal ditmaal zeer begunstigd worden, doordat het juist tydens de ver- schyning der meteoren niouwe maan is. Welgemoed reed de landbouwer K., uit het Friesche dorp Nieuwerschoat, met zyne vrouw van Wolvega huiswaarts. Zeer onverwacht echter sloeg het paard op hol, waardoor K. voorover viel en op het stokraam terechtkwam. Zyno vrouw, die hem wilde grypen, viel op den harden straatweg, waar door haar linkerarm gekneusd en haar rechter schouder gebroken werd. Door toegeschoten personen werden man en vrouw naar huis vervoerd, waar met den meesten spoedgenees- kundige hulp werd verleend. Het zoontje van den heer J. Yan der Wei, in 't Friesche dorp Rottum, liep achter een wagen, om zich te laten voorttrekken. Hy struikelde en geraakte in een der wiel n, waardoor zyn rechterbeen erg gekneusd werd en hy op de plaats bleef liggen. Toen hy naar huis vervoerd was, verklaarde de ge neesheer, dat er maanden zullen moeten verloopen, voordat de knaap weer zal kun nen loopen. Burgerlijke Stand. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: P. W. Den Dekker en N: v. d. Oord. Gehuwd: M. De Jong- en S. De Groot- W. C. Lodder en M Kemp. fl. De Vries en A. Topsvoort wed. H De LoofT en P. Dral. A. Beers en C. Brouwer. Bevallen. M. G. Tolenaar geb. Dekker D. J. Kerman geb. Schaap D. J. BuiB geb. Van Zanten D. M. Van lfijswijk geb. Do Vos Z. J. A. C. W. S. Kuperua geb. Rooso D. M. Tania geb. De Vries D. J. (J. Bom gob. Meenderinck 1). A. M. Sclioorl geb. Van Bourgondifcn Z. H. C. Van der Beek geb. Verwoij D. C. De Vos geb. Clement Z. T. Hartman geb. Van Ooijen D. P. Hoep geb. Zwart Z. N. Avis geb. Beets Z. L. A. Vertegaal geb. Stoop D. H. Cokart geb. Vreeken D L. Eijk geb. Van Maasdam twee D. T. Bogaard geb. Van Dijk D. J. Raanis geb. De Peuter Z. J. Gooaen geb. Smit D. A. v. d. Colk gob. Recker D. Overleden: J. M. Perdaan geb. Duwcl, 39 j, J. v. d. Heijden 7 d.M. G. Muussegeb, Mulderij, 29 j. S. Groot 79 j. P. H. Zeestraten 38 j, R. J. Piers 17 m. A. Waelbrinlc 17 j. Chris tina Maria Van der Pol geb. Van Boenen, 78 j. Levenloos goboren: Een kind van J8. Janssen en J. G. Kocb. VOORSCHOTEN. Gehuwd: P. ff. Fluiter 28 j. en E. v. Leeuwen 25 j. Geboren: Jozef Froderik Nikolaas, Z. van J.. v. Os en J. M. Jongoneel. Dirk, Z. van J. De Graaf en A. v. Leeuwen. LISSE. Gehuwd; Teunis Kranenburg en Hondrika Wijnhout. Geboren: Mnrin, D. v. J. Van der Laan en Ml Augustinus. Helena Petronella, D. v. G. M. Schol ten en M. C. Van Elk. Gorard us Jacobus, Z. v. J. Waasdorp en A M. Vreeswijk. HILLEGOM. Bevallen: M. Pardoen geb. Buseelniaii, Z. A. C. De Geus geb. Hemelt, Z. J. C. Hoij geb. De Graaf, Z. II Brouwer geb. Haarhms. D. E. Lommerse geb. Stassen, D. J. M. Koppers geb. Van Grieken, Z. E. Van Berkel geb. Daniels, D. Gehuwd P. J. Tolkamp en A. Burgersdijk. Overleden: C. De Rijn geb. Stoutenberg, 68 i. NOORDWIJK. Geboren: Ane, Z. v. W. Duindam en M. Van der Niet. Antonius, Z. v. J. Van Uden on J. Adams. Gerritje, D. v. A. Vau der Voet en G. Plug. Ma rktberioh ten» Bxlograve, 27 Nov. Aangevoerd 223 wagens Kaas, 13,639 stake. woseade jr 54.419 KG. Prjjs late «oort Goudache 23. a zwaardore f—.—, 2de soort 19.a 20.50; bieronder 6 wagons Derby kaas, prgs late eoort ƒ21. a 2de soort 18a 19.60, 86 wagons Edammer Kaar, prye 1ste soort 27. f—2do soort ƒ22.— a ƒ24.50, oommissie wagens Leidaoho Kaae het «ohip- pond. Handel danw. Aangevoerd: 6 koeien en 14 vaarzen. INLAND8CHE GRANEN, Rotterdam, 26 No-vembor. Ho<ien waa de aanvoer vrywat ruimor. Hot mcereodoel daarvan, uit af- wij ende of geriDgo qualiteit bestaande, ging het zeer moeilijk daarvoor koopers te vinden. De Jarigo Witte Ta^wo was moer gezocht en wegona het kleine aanbod moest daarvoor 10 tot 20 cents verhooging betaald worden. De Nieuwe daarentegen vond allot n in de bost voorkomende soorten hunne koopc-rs, maar overigons mooston de pryzon 20 tot 30 cents en voor de geringere zelfs 40 tot 60 oonte lager gesteld worden. N. Vlaam. en Zeouw., de boete ƒ6.10, ƒ5.40 tot 6.76 dito dito middelb. 4.40, 4.60 4.90 Flakk. en Overm., de beate .4.90, .5.10 .5.80 dito dito middelb. 4.10, 4.26 4.40 Mindere soorten 3.30, 3.50 3.80 J. Vlaameche en Zeeuwsohe 6.40, 6.75 7. Flakkeesche en Overm. 5.90, 6.30 6.60 Mindere en geringe qual. 9 Canada4.30, 4.60 4.75 VooTta werd verkocht per 100 Kilo. Middel qusliteit Jarige Witte ƒ8.40 Mindere dito dito r. .7.a 8. Middel Nieuwe dito 7.— 7.26 Mindere dito dito 5.75 6.75 Roode Tarwe kwam weinig voor, maar werd ook niet gezocht. Roggo hield zich op vorige prezen. Zefiuwflche en VI., n. qual., ƒ3.80, ƒ4.tot ƒ4.26 Overm. en N.-Brab., 8.60, 8.70 3.90 Geringere soorten2.90, 3.10 3.30 Gerst in de bosto qualiteit gezocht, maar weinig voorhandenhet overige liet zich moeilijk verkoopen en de mindere Chevalier- moest 10 cente lager af gegeven wordon. Vlaam. en Zeeuweohe Winter- van ƒ3.50 tot ƒ3.80 Overmaascbe en Flakk. 3.20 3.40 Afw. en mindere soorten 2.25 2. Vlaam., Zoenw. en Jlakk. Zomer- 3.— 8.30 Mindere qualiteit 2.40 2.80 Chevalier2.40 4.60 Ook werd per 100 Kilo verkocht. Goede qualiteit Winter- ƒ6.en ƒ6.25 Mindere a dito 5.50 tot 6.80 Middel Zomer- - 5 50 5.75 Havor was door de geringe qualiteit meestal 10 cents lager. Blanke en wichtige qualiteit van f tot Zeeuwsche on andere inL Voera..2.76 .3. Lichtere dito dito 2.— 2.40 Geringere soorten 1.50 1.75 Voorts werd gedaan per 100 Kilo. Middel qualiteit Voer ƒ6.— tot ƒ6.60 Mindere 4.60 4.80 Spolt van 2.60 tot ƒ3 40. PaardenbooDen van ƒ4.70 tot ƒ5.40. DnivcDboonen van 5 30 tot 7 5.85. Schapenboonon ƒ4 50 tot 5.25. Bruiueboonen werdeD in de bcsto hnrde soorten vlug tot vorige prgzen verkocht, doch de wal-kere 26 tot 50 cente lager langzaam afgegaan. Walcherschoe#van 14 tot 14 50 De beete Vlaam. en Zeeuw. 13.25 14. Ord nairo dito dito .11.75 „12.50 Genugero en wakke. 9. 10. Wit eboonen kwamon in goede qualiteit niet voor; de miodero waren onvcrkoopha&r. Nominale notocring: Walchertohevan ƒ13.50 tot 14.26 Vleam. en Zeeuw, de beste. 13.13.50 dito dito ordinaire 11.12. Miodore en geringere soorten 6.9. Blauwe Erwten kwamen in br-ste kooksoort woiuig voor; de afwijkende en mindere soort-n 25 cente lager. Waloberschevan 9.tot 9.75 De beste Zeenwtche en Vlaameche „8.3.75 MiJdelb. quel. ditoenFlakkcescho 0i7. Goringere5.— 6.40 SchokkeTe kwamtn bijna niet voor, maar waren ook zeer weinig noodig. Koo*zaad werd maar zeer weinig aangeboden. Hennepzaad ƒ6.75 tot ƒ8.50. Etuariezaad ondervond i-.te meer attentie. Het beste ƒ10.— tot 10.50, middel-qnaliteit ƒ9. tot 9.60 en geringore soorten 7.25 tot ƒ8.25. BUITENLANDBCHE GRANEN. T..rwe werd weinig aangeboden. Van de zolders h.eld men op vaste pryzen. Aangekomen partyen van liohtfl qnalïtoit worden met wat meer aandrang ge- vei'd. Betere soorten vonden betere plaateiog naar den Ryn. Rogge waa nu minder govraagd en do mceato Hou ders waren wel tot iets billijker afgifte genegen. Helena106 tot ƒ110 dito stoomende105 .110 Odeesa98 100 Taganrog98 100 Niico ajef, stoomende100 101 Bessarabiache 98 101 Moldau 103 106 Marianopel .98 Gerst werd niet ruim aangeboden. Taganrog81.— tot ƒ83. dito stoomende80.— 82. Nicolajef85.— „86.— MariaDopel, stoomende 82.„83.— Haver met gewone vraag voor do behoefte. Liban volgens qualiteitƒ6.80 tot ƒ6.50 Reval6.50 6.75 Boekweit vast. Libau ƒ143 tot ƒ145. Nienwo Franeohe, Nov.-atL ƒ135, Canada stoomende ƒ145 tot ƒ148. Boekweiigratten weinig verhandeld. Grove 8t.-Pet«raburgerƒ215 Middel dito 196 Voer-Erwten onveranderd. De beste ƒ6.10 tot ƒ5.35 mindere 4.60 tot ƒ5. Maïs traag, ondanks den kleinen loco-voorraad. Bonte Amerikaanscheƒ136 tot ƒ145 dito stoomende „138 dito prompte aflading ƒ122 .126 Donau125 .127 Odeesa nit stoomboot.119 Oinqantïne130 e toornende. .124 Torkecheƒ125 a 126 dito stoomende 121 Pnblioke veilingen. Circa 80 Last (onfrissche) Moldau Rogge, waarvan enk'le Kavelingen tot 94.en ƒ95.verkochten verder opgehouden. Circa 50 Last Taganrog Rogge, waarvan 28 Laet tot 94.verkocht en verder opgebonden. Prijzen oontant en 1 pet. voor Veilingwkoaten b(j te beulen. Rotterdam, 26 Novomber. Op de veemarkt waren hedon aangevoerd: paarden, veulen, 212 runderen, 106 votte kalveren, 2 nuchtere kalrcren, 1361 eohupen, 526 varkens, biggen, bokken, ezoL De pryzen van het vee waren als volgt: raaAoron lete quaL 31 a 32 o., 2de qual. 23 a 29 c„ 3de qual. 26 a 27 o.; kalveren lste qualiteit 45 a 47% c., 2de qual. 40 a 42V) o.; schapen lste quaL 22a22L/so„ 2de qu&l. 20 a 21 o., varkens lste qual. 171/, a 18 c., 2de quaL 16V, 17 o., 3de qual. 15'/a a 16 o., alles per 1/a KG. Handel willig. Alkmaar, 26 Nov. Vee. Aangevoerd: 8 Runderen, 0.69 a 0.71, 74 vette kalveren, ƒ0.80 a ƒ0.90. beide per KG., 15 nnebtere id., 8 a 16, 488 Schapen, 14 a 30, 170 vette varkens 32 a 42 0. per KG., 88 magere id. 12 a 14. Kampen, 26 November. Boter. Aanvoer 6376 KG. als: 250/8 v. ƒ21.50 a 25.—, 160/16 v. ƒ10.76 a ƒ12.50; 150 et. vaa l/2 KG. 46 a 50 ets. Schiedam, 26 Nov. Moutwijn: offloiöoLe noteering by de makelaars 5.50, (bij den Brandereboni 5s/a JenoTer 9.60. id. Arret f 11. -. Spoeling 1.501 Londen, 26 Nov. Friesche Boter 91 a 96 eh. BUITENLAN O. FrankryU. Het voorstel der regeerini? tot het verleenen van een krediet van 65,000,000 fr., ten be hoeve van de expeditie naar Madagascar, ia gisteren door de Kamer met 377 tegen 148 stemmen aangenomen. Alle voorstellen, welke waren ingediend om de expeditie te verhin deren, werden verworpen. De zitting was vrij rumoerig. Zoo de expeditie niet spoedig en schitterend slaagt, zal het land het der Kamer bitter kwaiyk nemen, dat zt) het besluit nam. De „Figaro", die zich niet tegen de tegenwoor dige geestdrift wil verzetten, maakt evenwel reeds een voorbehoud, dat het haar later mogelUk kan maken in een anderen geest te schrijven. De inzameling der Fransche vrouwen voor eene stichting ter nagedachtenis van Camot zal naar schatting spoedig 800,000 franken bedragen. De stichting zal den naam dragen van „Fondation Carnot" en ten doel hebben eene jaariyksche nitkeering te doen aan weduwen van werklieden, die een gezin te onderhonden hebben. Eene commissie, door het „Inetitut de France" benoemd, zal uit de lijst der in aanmerking komende personen ieder jaar eene keus doen. De weduwen, die eenmaal eene ondersteuning genoten hebben, zullen deze voor de tweede maal niet kunnen krijgen. Er zullen zoovele nitkeeringen worden gedaan als de rente van het fondskapitaal toelaat. Prinses Von Bismarck is hedenmorgen om vijf uren te Varzin ovorleden. Graaf Herbert Von Bismarck is in den afge loopen nacht aangekomen. De overige bloed verwanten worden verwacht Omtrent de be grafenis is nog niets bekend. Prinses Johanna Von Bismarck, geb. Van Futtkammer, waa den llden April 70 jaar geworden. In 1847 trad zij met den prins in den echt. Basland. Gisteren vaardigde Czaar Nicolaas een manifest nit De keizer verleent kwijtschelding van een gedeelte der schulden, die nog san de Kroon moesten betaald worden, terwijl

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2