Burgerlijke Stand van Leiden. ADVERTENTIËN. De politie maakt oene Hist van do aanwezige feoeien, paardun, schapen, varkens, enz., want er mag nu aangevoerd noch afgeleverd wor den. De buren worden „verdacht" verklaard en deelen dus in de schade. Do beesten mogen hot land niet verlaten. Wel waren de biggen gezond en leverbaar, maar de boer moet later maar zien hoe hy er afkomt en de koeien mogen desnoods verhongeren. Intusschen bren gen hazen, konijnen, enz. van het aangren zende land visites en meteen do besmetting ongestoord over. Timmerman en schilder zijn inmiddels aan het werk gesteld en het pro duet hunner handen werk: een bord met het opschrift „Besmettelijke veeziekte, Mond en Klauwzeer", wordt bij het besmette veo dui del()k zichtbaar opgesteld. En in weerwil van alios, maakt de ziekte steeds meer slachtoffers en weer zien we den bekenden coupé en telkens weer dagen aaneen, zoo lang, tot we eindelijk in het geratel op den gelijken weg de melodio meenen te ontdekken van: „Wie zai dat be talen I" Later verwachten wo den coupé nog ettelijko malen, om te constatooren, dat de besmetting geweken is. Enfin, dan zingen wo maar woer, al zal 't eene melodie worden als in van Zuylens „Een lastig geval." Aan een beetje opwekking hebben we hier wel behoefte. De Leidsche Scherpschutter s- vereeniging eindigde gisteren hare zomer cefeningen met een onderlingen wedstrijd, waarvan de uitslag was als volgt: Personeel 150 meter. - 1ste prys F. W Kloet, 2de prijs P. J. Teemans, 3de prijs J H. Miolóe, 4de prijs W. C. Van Royen. Personeel 100 meter. 1ste prijs W. P Mulié Jr, 2de prijs A. J Livingstone. Vrije baan ICO meter. - 1ste prijs P. J Teemans, 2do prijs J. H. Miolée. Vrije baan 100 meter. lste prijs W. P Mulié Jr., 2de prijs A. J. Livingstone. Den 3den November kwam in het dorp Woubrugge het tweede geval van Aziatische cholera voor. De lijderos, de vrouw van schipper J. C. Borst aldaar, van middel baren leeftijd, bezweek nog denzelfden dag Men schrijft ons ui.t Wassenaar: Hoe sterk iets in prijs kan stijgen, bewijzen de gedroogde rozen alweer, daar ze Vrijdag 11. afgeleverd werden voor 60 cents per 5 ons en later op den dag van 70 tot 90 cents werd besteed. Zaterdag werd er tot 1.25 en nu gisteravond f 2 voor gegeven. Het ia dus jammer voor die personen, welke te spoedig verkocht hebben. Maar het gaat op den moed aan voor een volgend jaar, want de prijzen zijn in langen tijd zoo hoog niet geweest. Een jong zeeman uit Katwijk aan Zee, die niet op tijd aan boord was ver schenen, werd op hooger last door den veld wachter uit genoemde gemeente geboeid uit Leiden overgebracht, omdat hij niet goedschiks mede wilde. De moeder, eene eerzame paling- verkoopster, kon dat affront, haar kind aan gedaan, niet verkroppen, en toon zij den veld wachter een paar dagen later tegenkwam, voegde zij hem de woorden toe „Als je weer bij mÖ °P de werf komt, gooi ik je er af, smeerlap l" Dat kon de veldwachter weer niet verdra gen proces-verbaal volgde en heden werd voor het breedsprakige vrouwtje, dat een be toog hield waar geen woord tusschen was te krijgen, door het O. M bij de Haagsche recht bank f 5 boete of 5 dagen geéischt. Voor twee arbeiders uit Noordwijkerbout, die aldaar in eene herberg, bij gelegenheid van de kermis, iemand mishandelden, vorderde het O. M. 14 dagen en voor een derden arbei der, die de void wachter van hot. dorp belee- digde, 1 maand gevangenisstraf. Te Voorschoten is door den ge moente-veldwachter C. Van Meurs aangehou den een 14 jarige jongen, dio aldaar zwer- vonde werd aangetroffen Hij had te voet den weg van Amsterdam naar Voorschoten afge legd, naar h\j voorgaf om zijne t.e 's Graven hage wonende zuster te gaan bezoeken. Door de politie is hij naar Amsterdam terugge bracht en aldaar aan het hoofdcommissariaat afgeleverd. Dat te groote ijver, zelfs in t publiek belang, vaak kan schaden, heeft een timmermansknecht te 's Gravenhage, vader van acht kinderen, ondervonden. Op zekeren dag, tegen het uur, dat in eene dichtbevolkte buurt de scholen uitgingen, wist hij een hol lend paard in diens vaart te stuiten door het dier een groentenwagen die, daar stond, in den weg te werpen. De brave man waagde daarbij zijn eigen leven. De eigenaar van den groenten wagen eischte vergooding voor daaraan toe gebrachte schade en de kantonrechter wees de vordering toe. De ijverige timmermans knecht moest f 10 betalen. Hy vraagt dit geld thans terug van de gemeente, aangezien hy toch in het publiek belang gehandeld heeft, en vraagt nog eene gratificatie bovendien, welk laatste zyne menschlievende daad wel een weinig bederft, maar toch begrypelyk is wegens de armelyke omstandigheden van den braven stakkerd. De Haagsche rechtbank veroor- deelde hedendrie van de vier personen, die by de bekende standjes te Monster het volk opruiden of aan de opruiing deelnamen, ieder tot 1 maand gevangenisstraf; - den arbeider uit Oudsboorn, die zich aldaar schuldig maakte aan diefstal, tot 3 maandenden opperman uit Leiden, die in eene herberg alhier de ruiten insloeg, tot f 5 boete (de beide medebeklaag- den in deze zaak werden vrygesproken)- den jongen en den koopman, die te Leiden een vaatje boter ontvreemdden, ieder tot 1 maand; - en den tapper uit Wassenaar, die iemand aldaar dreigde overhoop te steken, tot 1 maand gevangenisstraf. In de afgeloopen week deden zich te Rotterdam 7 nieuwe gevallen van pokziekte voor. De heer mr Ketjen, te Yelp, is gisternacht op noodlottige wyze om het leven gekombn. Daar op de slaapkamer in zyne villa „De Kruishorst" een on ander moest veranderd worden, hadden de heer en mevrouw K. besloten, voor een nacht in het tegenover gelegen pension „De Roskam" te gaan logeeren. Men had daar wegens de kilheid van het vertrek eene vulkachel aangelegd, maar deze schynt niet goed te zyn behandeld; althans des morgens vond men het echtpaar bewuste loos. De heer K. stierf kort nadat men het onheil gewaar werd. De toestand van mevrouw K was ook ernstig, maar de geneesheer hoopte haar nog te behouden. Het ongelukkig uiteinde van den 74 jarigen heer Ketjen wekt de algemeene deelneming. De overledene was zeer bemind om zyn mild dadig karakter. Hy deed veel voor de werk verschaffing, den aanleg van wegen en vooral ook voor de instandhouding der Arnhemsche Orkestvereeniging. Te Weesp zyn Vrydag en Zater dag weder twee gevallen van Aziatische cholera voorgekomen, waarvan één met doodelyken afloop. In de Wenslauerstraat te Nieuwer Amstel had gisterochtend eene vrouw twee kleine kinderen alleen gelaten, die van de vry beid gebruik maakten om met papiertjes te spelen by eene brandende kachel.JOpeens vat ten de kleeren van een der kleinen vlam. Het andere kind begon t.e huilen, waardoor de buren kwamen en zagen wat er gaande was. Zy bluschten de vlam en brachten het kind in een deken naar een dokter, die evenwel slechts den dood kon constateeren. Door de duisternis misleid, ge raakten de heer J. Vos, van Uithuizermeeden, O. G., zyne echtgenoote en een dochtertje met zekeren J. Norg en een nichtje van dezen, met paard en rytuig tusschen Doodstil en Uithuizen in het Boterdiep, met het ongelukkig gevolg dat de heer J. Vos en het kind, een meisje van drie jaar, levenloos werden opge haald. De anderen werden met moeite gered. Te Yenloo is een schutter in gijzeling gebracht, omdat hy, geen schutterspak kunnende koopen, steeds in burgerkleeding verscheen. De vader schijnt wel te kunnen betalen, maar weigert. 100,000 franken gestolen. Te Parys is een brutale diefstal gepleegd in het magazyn van den bijoutier Gastave Chemin, in de rue de la Paix. Met behulp -van oen valschen sleutel openden de dieven de deur, braken vervol gens de winkelkast open en maakten zich met eene waarde van 100,000 fr. aan ringen, horloges en andere kostbaarheden uit de voeten. Blykbaar werden de inbrekers ge stoord, voordat zy geheel gereed waren, want alle werktuigen, welke zy gebruikt hadden, werden in den steek gelaten. Overigens was van de dieven geen spoor te ontdekken. 3 October op Amerlkaansch grond gebied herdacht. Wij hebben niet vergeten dat het morgen rood van Nederlands vryheid aan de kim kwam op den lsten April 1672, wy hebben goed onthouden dat op den 8sten October '74 van „Alkmaar de Victorie" begon, maar tevens is ae Sleutelstad het Lugdi Batavorum door zyn merkwaardig en wondervol beleg en ontzet ons niet uit de gedachten gegaan, te midden van het geweld en de drukte van het Ameri- kaansche leven. Op den 3den October 11. is door eenige Nederlanders hier te Paterson in het avonduur het ontzet van Leiden, den Octoberdag van 1574, herdacht in een gezellig avond samenzyn. Aan toosten was er geen gebrek. Het toeval wilde dat er twee Leidenaars van geboorte in hun midden waren, die nat.uuriyk de eer van hunne stad handhaafden in schoone woorden. Van alle plaatsen, die aan de Hoilandscho Spoorweg-lyn liggen van Amsterdam—Rotter dam, waren er vertegenwoordigd. Een uit Amsterdam dronk een toost op de bekende liefdesbetrekking tusschen Valdes en de Haag sche jonkvrouw Magdalena Moons, die door haren invloed op don Spaanschen veldheer, er veel toe bygedragen had, dat deze Leiden niet gewapenderhand deed innemen Niet alleen een Van der Werff en Douza, maar ook dr. Schotel en dr. Fruin zyn her dacht en bovenal de schoone Leidsche Univer siteit. Buiten de piano-muziek, speelde de heer Jan Brittyn, Leidenaar van geboorte, eenige schoone passages uit „Leidens Ontzet", Opera van E. Van der Ven en C. Van der Linden, op zyne kornet, terwyl gedichten van H. J Schimmel en J. P. Hasobroek, alle betrekking hebbende op dit beleg, werden voorgedragen. Het geheel was zeer goed samengesteld en een aangename avond is er doorgebracht, een avond, welke deed zien dat de woorden van Vondel waarheid bevatten: „De liefde tot zyn land is ieder aangeboren". Vooral in den vreemde gevoelt men het schier met eiken polsslag, dat vaderlandsliefde geen woord is uit een verouderd lexicon, maar dat de band heilig is die ons met het voor geslacht vereenigd heeft, en dat die band ons verplichtingen oplegt, om den draad, welke door ons volksleven loopt, verder te doen gaan. Paterson8 Oct. 1894. C. J. B. v. d. D. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren C. 51.8° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 8.5° C. 47.3 F.; 's middags om 12 uren 13.5° C. 56.3° F.; 's namiddags 4 uren 12.5° C. 54.5° F. BUITENLAND. FranltrtjU. Volgens den Paryschen correspondent der „Indépendance Beige" heeft de Frantche regeering roeds besloten tot de expeditie naar Madagascar. Reeds is den Franschen ge machtigde te Tamatave last gegeven zijn post te verlaten en zich naar een der naburige havens te begeven. De minister van marine heeft onmiddellyk de maatregelen genomen, die in de eerste plaats voor deze expeditie noodig zyn. De regeering is niet voornemens de Kamer onmiddellyk byeen te roepen, ten einde het krediet te vragen, dat voor dezen tocht wordt voreischt. Men vertrouwt dat de Kamer de expeditie wel zal goedkeuren. Vandaar, dat de minister van marine, om geen tyd te ver liezen, onmiddellyk met de voorbereidende maatregelen zal beginnen. De „Figaro" deelt nog mede, dat de heer Le Myre de Villers, wiens taak nu afgeloopen is, zich reeds den 6den Nov. te Tamatave zal inschepen, ten einde naar Frankryk terug te keeren. Nog in deze maand wordt hy weer te Marseille verwacht. Dultschland* Naar de „Nordd. Allgem. Ztg." mededeelt, is het wetsvoorstel betreffende de bestryding van de omwentelings-propaganda in de laatste vergadering van het Staatsministerie op de hoofdpunten reeds goedgekeurd. Nadat het nog in de byzonderheden om gewerkt zal zyn, zal de machtiging des Keizers gevraagd worden om het voorstel by den Bondsraad in te dienen als een voorstel van het presidium van dat lichaam. De „Reichsanzeiger" bevat een bevel, waarby het bevel van 23 October betreffende den dag van byeenkomst van den Ryksdag wordt vernietigd en deze tegen den 6den December byeen wordt geroepen. Te Beriyn is het gerucht in omloop, dat keizer Wilhelm nog in deze maand eene samenkomst zal hebben met czaar Nicolaas. Met zekerheid is evenwel over een dergelyk plan nog niets bekend. De uitslag der gisteren gehouden herstem mingen voor de provinciale staten beantwoordt geheel aan de resultaten der eerste stem mingen, die verleden Zondag werden gehouden. De liberalen hebben de meerderheid verloren, welke zy tot dusver bezaten in de provinciale staten van Brabant. De katholieken hebben in de provinciale staten dezer provincie nu de meerderheid verkregen. Groot-Britannlëk Te Londen is gisteravond eene bom ge sprongen voor een huis in Tilneystreet, by het Hydepark, eene aristocratische wyk. Het huis heeft aanmerkelijke schade geleden en van de aangrenzende huizen zyn vele glazen verbryzeld. Volgens een gerucht, dat echter nog bevestiging vereischt, zou de aanslag gericht zyn tegen den rechter Hawkins, die in het naastbij staande huis woont. Onlangs werden eenige anarchisten door dien rechter tot verschillende straffen veroordeeld. Spanje* „De algemeene indruk," aldus wordt uit Madrid geseind, „hier door het nieuwe kabi- net-Sagasta teweeggebracht, is dat het minis terie op eene meerderheid in de Cortes zal kunnen rekenen." Van de ministers, die in het kabinet zyn opgetreden, behoorden zes reeds tot het af getreden ministerie. De beer Puygcerver, de minister van openbare werken en onderwys, is een voorstander van den vryhandel. Toch vreest men dat de protectionisten in dit ministerie den boventoon zullen voeren. Blykt dat waar te zyn, dan zou de reconstructie van het liberale kabinet der Spanjaarden wei nig voordeel aanbrengen. China en Japan. De Japansche troepen hebben zich meester gemaakt van Hong-Wang-Cheng, ten westen van de Yaloe rivier gelegen, en maakten daar 55 kanonnen, 1500 geweren en een grooten voorraad ammunitie buit. De Chineesche sol* daten, die deze plaats bezet hielden, vluchtten in alle richtingen. Eene afdeeling van het legercorps van gene raal Oyama werd aan wal gezet by Kayenko, ten noordon van Port-Arthur en maakte zich, na een onbeduidend gevecht meester van Kin-Chow. De Japansche oorlogsschepen bombardeerden Zaterdag gedurende eenige uren de havens Talien-wan en Hakuyono zeer hevig. Terzelf der tyd deed het landleger een aanval tegen Talien-Hwan, dat. insgelyks werd ingenomen. Aan beide zyden werden ernstige verliezen geleden. Tevens is hier bericht ontvangen, dat tus schen de Japansche en Chineesche vloten weer een hevige stryd is geleverd. Byzonderheden over dezen zeeslag worden echter nog niet gemeld. Telegrammen* WEENEN, 4 Novembor. Keizer Frans Jozef heeft het ontslag aangenomen, dat door graaf Hoyos, tot dusver vertegenwoordiger der Oo8tenryk-Hongaar8che monarchie te Parys, is ingediend. MADRID, 4 November. Het nieuwe liberale kabinet ie aldus samengesteldSagasta, minister-president, zonder portefeuille; Groi- zard, buitenl. zaken; Amos Salvador, finan ciën; Capdepon, binnenl. zaken; generaal Lopez Dominguez, oorlog; Abarzuya (behoo- rende tot de gematigd republikeinsche groep, onderleiding van Emelio Castelar) koloniën Maura (bohoorende tot do groep van den oud-minister van financiën Gamazo) justitie; Puygcerver (democraat) openbare werken, en admiraal Pasquin, marine. ST.-PETERSBURG, 4 November. In eene heden bekend gemaakte keizerlyke ukase, gedagteekend 2 Nov., zegt de czaar: „De heilige zalving van onze bruid naar den orthodoxen ritus heeft heden plaats gehad tot geruststelling van ons en van geheel Rusland. Onze bruid zal voortaan den naam voeren van Alexandra Feodorowna, met den titel van grootvorstin en keizerlyke hoogheid." NIEUW-YORK, 4 November. De invoer van koopmansgoederen in de afgeloopen week vertegenwoordigt eene waarde van 10,628,273 dollars. De uitvoer van specie naar Europa in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 26,920 dollars, aan zilver 573,072 dollars. LONDEN, 5 November. Uit Tientsin wordt aan de „Times" gemeld, dat prins Kung tot dictator benoemd is. Li-Hung-Chang zal het bevel over het eerste legercorps by Lu-tai op zich nemen. Liu-Kun-Yi, onderkoning van Nanking, wordt in diens plaats onderkoning van Tientsin. [Prins Kung is de oom des keizers en een betrekkeiyk verlicht en bekwaam man.] De rechter Huyuff en kapitein Von Han- neken hebben bevel gekregen een nieuw leger naar Duitsch model byeen te brengen, dat de kern van een nieuw groot Chineesch leger moet zyn. BOMBAY, 5 November. De Waziris, een volksstam op de grens van Afghanistan en de Pendjab, hebben eene Indische krygsmacht aangevallen, die de Britsch-Afghaansche grens- regelings-commissie begeleidde. De Waziris werden teruggeslagen na een verwoed gevecht, waarby 250 man van hen gedood werden. Van de Indische krygsmacht werden 44 soldaten en een Engelsch officier gedood, terwyl 5 Engelsche officieren verwondingen bekwamen. LEIDEN, 5 November, Naar wy vernemen, is de heer J. D. E. Schmeltz, conservator by 'sRykEthnographisch Museum alhier, benoemd tot correspondoerend lid van de „Anthropological Society" te Washington. In de openbare vergadering der Leidsche afdeeling van den Nederl. R.-K. Volksbond, tegen gisternamiddag in het Nutsgebouw alhier uitgeschreven, trad niet als spreker op de heer Passtoors, voorzitter van het centraal bestuur te Amsterdam, zooals was aange kondigd, omdat hy daartoe verhinderd was maar de heer Appelman, secretaris van het centraal bestuur te 's-Gravenhage, die in eenige beschouwingen trad over het socialisme in ver band met verschillende bestaande maatschap- pelyke toestanden. Benoemd is tot tydeiyk onderwyzeres aan de Burgerschool te Katwyk aan Zee mej. C. P. Veenenbos, te Rotterdam, terwyl de heer E. P. Mugge te Katwyk, die de vorige week zyne akte verwierf, i6 benoemd aan de by- zondere school, hoofd de heer G. v. d. Waa, te Katwyk aan Zee. De minister van oorlog heeft zich heden naar het Loo begeven ter audiéntie by H. M. de Koningin Regentes. De secretaris by het Nederlandsche gezantschap te Rome, jhr. mr. Van Citters, is to 's-Gravenhage met verlof aangekomen. Naar men verneemt, zal de gezant van het Duitache Keizerryk in de volgende maand wederom eenigen tyd buitenslands gaan. gtaatsbegrootlng voor 1995. Binnenlandsche Zaken. Blykens het voorloopig verslag der Tweede Kamer meenden sommige leden dat niet voldoende naar bezuiniging is gestreefd, in het byzonder by verschillende gebouwen ten behoeve van het hooger onderwys, de nieuwe vergaderzaal van de Prov. Staten van Over- ysel en verschillende bouwwerken, vermeld in de afdeeling Kunsten en Wetenschappen. Aangedrongen werd op wettelyko maat regelen ter verbetering van de huisvesting der minvermogenden, o. a. door onbewoonbaar verklaring en slechting van ongezonde en bouwvallige woningen. Op wettelyko regeling van de banken-van- leening werd aangedrongen. Geklaagd werd over de vernietiging van gemeente verordeningen betreffende het venten van dagbladen ten gevolge van een arrest van den Hoogen Raad, waardoor de burge meester verhinderd is, preventief toezicht uit te oefenen. Gevraagd werd hoe het staat met de grens scheiding tusschen Leiden en Oegstgeest. By de onderdeelen werd o. a. aangedrongen op vergoeding by waarneming van de be trekking van Commissaris der Koningin, herziening van de tarieven van reis- en ver blyfkosten van leden van Prov. Staten, trakte- mentsverhooging voor de griffiers der Staten. Sommigen drongen aan op de uitbreiding van het aantal Rykskweekscholon. Verscheidene leden bestreden het voornemen om eene proef te nemen met de invoering van het onderwys in handenarbeid aan de kweek- en leerschool te Haarlem, op ver schillende gronden, die van andere zyden krachtige tegenspraak vonden. Verder werd nog aangedrongen op be zuiniging der examenkosten, het nemen van eene definitieve beslissing omtrent de vrye- en orde-oefeningen in de gymnastiek als verplicht vak en op herstel van Rykssubsidie voor de kweekschool voor bewaarschoolonder- wyzeressen te Leiden. CORRESPONDENTIE. Een paar ingezon den stukken moesten tot een volgend nom- mer blyven liggen. „Junius"! Wy wyken niet af van den va9tgestelden regel, dat van Ingezonden Stukken ons de naam van den inzender bekend moet zyn. Eerste huwelrjksifkondigmg van 4 November, G. H. v. Dissel jm. 28 j. en L. C. Groot jd. 22 j. A. Cebol jm. 24 j. en J. E. Wassenaar jd. 29 j. J. A. Barendse w. en J. Schols w. P. Van Amersfoort jm. 21 j. en J. Van der Reyden jd. 21 j. W. O. B. Lau jm 25 j. en S. Versnij jd. 21 j. A. Florisson jm. 23 j. en J. 11. Schrijver jd. 19 j. J. C. II age man w. 39 j. en S. P. v d. Mark jd 34 j. G. Voerman jm. 22 j. en L. F. Bleyi jd. 21 j P. J. De Water jm. 28 j. en D. Brugmans jd. 21 j. L. H. De Heiden jm. 19 j. eu O Stokkel jd. 24 j. C. Pielanen w. 52 j. en C. M. Botterman s. 49 j. Ma r k tberioh ten* Alfen, 6 Nov. Aangevoerd 49 wagene kaae, te zaaien 3288 stake. Prijs: Goudacke kaae leto qual. f 22.a ƒ24.—Sdoqual. ƒ18.a 22..Edammer l.naa f25.Derby-kaae f 20. Utrecht, 5 Nov. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 1074 paarden en vealena aan* gevoerd. De paarden werden verkocht van f 40 tot f 700; de voulena van ƒ80 tot f 280. Schiedam, 8 Nov. Moutwijn: offioiëele noteering bij de makel&ara 5.(bij don Branderebond f 4% a f 43/,); Jenever f 9.id. Amat. f 10.60. Noord-Znid-Qollandsche Stoomtramweg- Maatschappij Haarlem—Lelden. Opbrengst in Oct. 1893 1894. Yerechil. Reizigers f 7034.33 f 7104.81s f -|- 69.98* Goederen1184.93 1379.21s -+- 194.28» Te zamen verv. f 8219.26 f 8488.63 f+ 264.27 Vorige maanden 77289.66 77022.71 216.96 Verv. aed. 1 Jan. 86458.92 ƒ86606.24 47.32 Diversen6684.84 6183.67 401.27 Totale opbr. 92043.76 ƒ91689.81 f— 363.96 Per dag-küom. 10.813 10.771 0.042 Couponnoteering volgens opgave van de Coupon-Ma\elaan. Oostenrijk, Pspler 20.27»^ dito Zilver 20.27 Frausche f47.60 Dlverao Eljksmark /58.70 Russoa Goud Roebels ƒ1.90 dito ln Zilveren Roebels f 1.26 Amerlkunticbe Goad Dollars ƒ2.4GJ4 Boleeniut: 2 pCt. Prolongatie 2 pOt. Advertentiën in het „Leidsch Dagblad" worden berekend ad lï£ Cents per regel. Advertentiën van firma's of personen, die een of ander artikel aankondigen of de aan dacht op hunne zaak zelve vestigen, ad IO Cents per regel. KLEINE ADVERTENTIËN 40 Cents by vooruitbetaüng. Geboren: LAHBERTD8, Zoon Tan A. H. VAN ES, geb. Enosl. Leiden, 5 November 1894. (Haarlemmerstraat No. 87). 7238 6 Heden overleed, onverwachts, in den ouder dom van 72 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffr de Wed. WARNAAR, geb. v. d. Mkij. Zoeterwoude, Uit aller naam, 6 Nov. 1894. W. RENSINK. Algemeene kennisgeving. 7232 7 Gevoelig voor de vele blijken van deel neming, gedurende de ziekte en bij het over ijlden van mjjn hartelijk geliefden Echtgenoot ondervonden, betuig ik daarvoor bij dezen mijnen bartelijken dank. 7224 6 Wed. F. F. WIJNSTROOM-Najèr. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onzen geliefden Broeder en Behnwdbroeder den Heer F. F. WIJNSTROOM, betuigen wy onzen har. telyken dank. J. H. BACKER Wijnstroom. C. H. BACKER. 7226 8 Wod. B. CORTS-Najèr. Hiermode betuigen wy onzen hartelykon dank aan vrienden en bekenden, en vooral aan den Weledelen Heer J. D. VAN DEN AKKER, voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden zoowel in de ziekte als by het overlyden van myn geliefden Echtgenoot, Mede namens de Kinderen en Behuwdkinderen, Wed. G. VAN WETTEN-Zwart. Hazkrswoude, 3 November 1894. (Hooge Ryndyk). 7235 11 Voor de ondervonden deelneming by het overlyden onzer geliefde Moeder en Tante, Mevr. de Wed. H. M. DEE Van Rombuegh, betuigen wy onzen hartelyken dank. Gorinchem, Dr. C. H. DEE. 5 November 1894. H. M. COLIN. 7226 6 Voor de ondervonden deelneming by het overlyden van rayne geliefde Schoonzuster te Gorinchem betuig ik myn hartelyken dank. F. A. DEE. Leiden, 5 November 1894. 7227 5 Allen, die iets te vorderen hebben van of iets ver. schuldlgd zyn aan wyien den Heer PIETER VAN LEEUWEN CJerarduszooo, (in leven Beurtschipper van Koudekerk op Rotterdam en overleden to Koudekerk den 21sten October 1894), gelieven daarvan opgave te doen ten kantore van den te Hazerswoude gevestigden Notarii K. N. HENGEVELD, vóór of op den 10don November 1894. 7236 11

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3