ür. LAMÏ5 lEUSUIffl Burgerlijke Stand. Tot over twaaJven woonden de burgemeester en de wethouder de feestvergadering by, welke ook van buitenaf, getuige de kroten, welke tot in de zaal doordrongen, belangstelling ondervond. In de pauze werd gecollecteerd voor een lid, dat, nog altyd ziek, niet meer in de termen viel om nog te trekken van het daartoe bestemde fonds, welke inzameling opbracht f 14.00*. Mej. Kouw had die collecte aanbevolen. Ook na de pauze ging het vrooljjk, ja nog vrooiyker dan eerst, toe. "Wederom voordrach ten, muziek en zang. Vooral „Ik ben van rijken Huize", van den heer N. Britten, en „Omy Lady", van denzelfden heer, hadden terecht veel succes. Daarna het bal, een steeds geliefd nummer Ten slotte dankten de voorzitter der afdee- ling en de heer Heldt de vermoeide feeste lingen te ongeveer halfzes des morgens voor de orde en den goeden geest, welke het samenzijn hadden gekenmerkt, de musici voor hunne muziek, den heer Ephraïm voor zijne goede zorgen. Het koperen feest der afdeeling Leiden van het „Algemeen Kederlandsch Werklieden verbond", waaromtrent w\j hier een en ander, lang niet alles, hebben medogedeeld, en dat nu weer tot de historie behoort, ia goed geslaagd; dat is zeker 1 Naar wij vernemen, zal bij gelegenheid der feestvioring te Loiden van den 300-jarigen gedonkdag der geboorte van Gustaaf Adolf, op Woensdag 12 December a. s. door de Nederlandsche Gustaaf-Adolf-vereeniging in haar geheel, de feestrede worden uitgesproken door dr. P. J. Muller, vroeger kerkeiyk hoog leeraar te Amsterdam. De afloop der gehouden aanbesteding van de vereeniging „Uit Liefde" in het „Hotel le Soleil d'Or" alhier is als volgt: J. Splinter ryst 10.28 per 100 K. G. en ƒ05'Vioo P- 7i K. G., Wed. T. J. Bots rflst f 10.17 per 100 K. G. en 10,7/100 P* 1 K- G-» dezelfde voor gort 0 8U/I00 per Liter, P. Ros, gort f 07w/i«o per Liter, dezelfde voor ryst 04T,/100 per K. G., S. De Boer ryst f\0lt/m per 1 K. G., dezelfde voor gort 08"/, «0 Per Liter- Broo- den: A. D. Langeveld voor 03w/loo, H. N. Buenders voor 03* en N. Brum mei kamp voor f 0S79/,0t. De levering voor ryst en gort in geguDd geworden aan den heer P. Ros en voor brood aan don hoer N. Brummelkamp, beiden alhier. B\j de heden gehouden openbare ver- kooplng van cokes, in partyen van 60, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste pryzenf 23.50, ƒ4.70 en 2.35; on do laagste: f 23, f 1.60 en 2.30. Het Hoofdbestuur der Nederl. Gustaaf- Adolf-Vereeniging ontving het verbiydend be richt, dat haar door wijlen mej. Wijnstroom gelegateerd is de som van tweehondord gulden. Do lotelingen, lichting 1895, te Wou- brugge, kunnen hun recht op vrysteJling van den dienst der nationale militie wegens broe- derdienst of als eenige wettige zoon doen gelden, door op MaaDdag 19 dezer, des voorm. van 911 uren, ter gemeente-secretarie aldaaT, de betrekkelijke getuigschriften aan te vragen, terwyi die wegens eigen militairen dienst of dien van óén broeder of broeders, vrystelling verlangen, do noodigo bewysstukken moeten inleveren vóór 30 dezer. Naar wy uit goede bron vernemen, zal de Kieswet vóór het eind des jaars nog by den Raad van State inkomen. (VacL) Door de Geneeskundige Staatscommissie te Amsterdam zyn tot arts bevorderd de beeren E. Langemeyer en J. Damstó en is toegelaten voor hot eerste gedeelte de heer S. Jacobs. Door den minister van koloniën zyn de heoren N. J. Yerwey, D. Masdorp, G. Jobsis, M. J. Vroiyk, G. Pol, C. Haring, A Slagman JrW. D. Niestadt, J. W. C. Grootendorst, J. Yan der Kley, CL J. Ophorst en L C. Mer- hottein gesteld ter beschikking van deD gouver neur generaal van Ned. Indie, om te worden benoemd tot onderwijzer der derde klasse by het openbaar lager onderwys voor Europeanen en met dezen geiykgestelden in Nederlandsch- Indiö. (SU.-Cl.) Het Diaconessenhuis te Utrecht herdenkt heden, Maandag, lijn 50 jarig bestaan. Hot aantal diaconessen bedraagt thans 35, waarvan 7 ruetond, met 28 proefzueters en Toor proefzueters en 20 helpsters, terwyi als gemeente- of wijkzusters werkzaam zyn 2 te Utrecht, 1 te Amsterdam en 2 te Enschede©. Yolgens de jaarrekening bedroegen de ont vangsten 00,850.37 en de uitgaven ƒ64,689.99 hetgeen een nieuw tekort aanwijst van 4339.62. Hierbij komen nog de kosten van het eerste gedeelte van den nieuwen bouw tot een bedrag van 34,639.091/,, waarvoor 14,875.43 aan giften is ontvangen; het overige moest door verkoop van een deel der bezittingen worden gevonden, waardoor ook het tekort over 1892 ten dotl© gedekt werd. De tegenwoordige rekening sloot met een nadeelig slot van f 7161.26. Vóór dat de gemeenteraadsleden van Weststellingwerf (Fr.) Donderdag jl. besloten en corps ontslag te nemen, hebben z\j de begrooting over 1895 behandeld en vastgesteld. In eindcijfers heeft dezo begrooting: ont vangsten f 133,874.36, uitgaven f 133,868.84. Voor do begrooting over 1894 was f 52,400 buitengewone Rijkssubsidie uitgetrokken, de Regeering stond f 82,400 toe; - op de begroo ting over 1895 is f 48,000 subsidie uitge trokken, dus weer belangrijk meer dan de Regeering wil. Zeer waarschyniyk wordt dus ook deze begrooting niet goedgekeurd. De hoofdolybo omslag is vastgesteld op f 29,000, evenels dit jaar, en zal 8 pet. van het belast baar inkomen vragen. Het budget voor armen verzorging telt in ontvangst f 34,851.24s, in uitgaaf f 34,843.18s; dus is de hoofdeiyke omslag op verre na niet toereikend om de kosten van armenzorg te dekken. Het stoomschip „Bellerophon", van Am sterdam naar Java, passeerde 4 Nov. Port- Said; de „Kaffir", van Amsterdam via Londen naar Kaapstad, vertrok 3 Nov. van Dartmouth; de „Prins Alexander", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 4 Nor. te Southampton; de „Rotterdam" vertrok 8 Nov. van Nieuw- York naar Rotterdam; de „Utrecht", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 3 Nov. van Port Said; de „Werkendam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 4 Nov. Wight; de „Zaandam" vertrok 3 Nov. van Nieuw-York naar Amsterdam; de „Java", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 Nov., na volbrachte reparatie, van Ferrol; de „Koningin Regentes", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 3 Nov. Kaap del Armi; de „Prinses Amalia", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 3 Nov. St.-Vincent; de „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 3 Nov. van Padang; de „Prins Willom II" vertrok 3 Nov. van Nieuw-York naar West-Indië. By koninkiyk besluit is bepaald dat als nog, ter zake van zyn gedrag by de krjjgs verrichtingen in Atjeh, gedurende het 2de halfjaar 1892, by afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zal worden vermeld de fuselier van het leger in Ned.- Indié G. C. Yan der Meeren. Pensioen verleend aanL. J. Van Hoek, wed. J. B. Haazen, lichtwachter by 'e Ryks kust- verlichting, f210) A. Varel, wed. K. Rejjers, adjunct-commies 2de kl. ter provinciale griffie van Zeeland, f 257; T. Heikema, wed. J. E. Bootsma, commies lste kl. by 'sRyks be lastingen, ƒ124; J. A. Van Stappershoef, wed. J. J. Tb. Erdmann, ƒ144. Benoemd by den plaatseiyken staf tot plaatselyk-adjudant te Wierickerscbans, de kapitein J. L. Furnée, van het 5de reg. inf., die in verband daarmede by genoemden staf wordt overgeplaatst. ,^Hercules." De Leidsche gymnastiek- en schermver- eeniging „Hercules" vierde gedurende twee dagen haar tienjarig bestaan. In de Stadszaal nl. gaf zy Zaterdag-avond eene uitvoering, welke door eeno breede schare van genoodigde dames en heeren werd bijgewoond. Ter weerszoden van het tooneel in do grooto zaal waren keurige versieringen van groen aangebracht. Afgevaardigden van hier en elders geves tigde zusterverenigingen waren mede in groo- ten getale opgekomen. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door den heer H. C. Juta, deD oudsten wet houder, die een gedeelte van den avond te midden der feestvierende vereeniging door bracht. Het samenzyn werd geopend met eene toespraak van don voorzitter, den heer A. Dirks, die allen het wolkom toeriep, de ont wikkeling van „Hercules" in de herinnering terugriep en verder in beschouwingen trad omtrent het groote nut der gymnastiek, zoodat hy zjjn leedwezeD uitsprak over het onlangs door den gemeenteraad genomon besluit tot afschaffing van het onderwys in de gymnastiek aan de scholen voor on- en minvermogenden. Spreker liet ook niet na zijne erkenteiyk- heid te betuigen voor aller tegenwoordigheid, in het byzonder den heer Juta, den hoofden van scholen, bestuurderen van vereenigingen, enz. Nadat de voorzitter zyno toespraak, welke zeer werd toegejuicht, geëindigd had, betrad de heer D. H. Terburgh het tooneel, waar tevens de leden geschaard stonden, om de vereeniging met haar feest geluk te wenschen en haar namens eemge belangstellende leden als een biyk van hunne sympathie eene groote zilveren medaille aan te bieden, met den wensch, dat zij by wedstryden, waaraan de werkende leden zullen deelnemen, door meer dere en van grootere waarde moge gevolgd worden. Na woorden van dank door den voorzitter en onder luid applaus werd de medaille aan de banier gehecht. Toen vervolgens eeDige musici van het „vierde" een paar muzieknommere hadden doen hooren, werd overgegaan tot de uit voering van het voor dezen avond vastge stelde programma. Vóór de pauze worden te zien gegeven standen, oefeningen aan Tek, eerst door do adspiranten afdeeling en toen door de hoofd afdeel ing, welke daarna ook werkte in sabel- colonne, trekken en vrye oefeningen. Na de pauze werden vertoond: plastische standen (hoofd-afd.), orde-oefeningen (adsp.- afd.), barren en geweercolonne (hoofd-afd.), ringen (beide afd.) Mot al die werkzaamheden werd zeer voel by val ingeoogst, welke dan ook ten volle verdiend was, want van verschillende des kundige zpden hoorden w(j verzekeren dat er uitstekend, mooi gowerkt werd. Niet het mmst trokken de plastische standen, van af het tegenovergelegen balkon door Drumonds kalklicht in kleuren beschenen, de aandacht. Ze stelden voor: lo. winterleefi: a. treurige tyding, b. op eene ysschote, 2o. winterlief: a. beentje over, b. aanbinden; 3o. de kracht; 4o. een str\Jd om het iyk.akmedo slotstandeh. Daverende toejuichingen vielen er aan ten deel. Een aardig effect maakten ook de oefe ningen met hoepels dooi- de adspiranten- afdeoling, welke verschillende figuren op ge- Ijjke wjjze phantastiach werden beschenen. Het programma werd besloten met tableaux van een z. g. „vrywillig turnercorps," voor stellend het bivak, den aanval en na den slag. De groepeering hiervan laat o. i. evenmin iets te wenschen over en het publiek was er zoo danig mede ingenomen, dat ze moesten wor den herhaald. De muziek werkte eveneens voldoende mede om den noodigen indruk teweeg te brengen. Deze avond kan dus als uitstekend geslaagd genoemd worden. Hy werd besloten met een bal, waarvan een ruim gebruik gemaakt werd en dat byzonder opgewekt was. By gelegenheid van dit tienjarig bestaan was door de vereeniging tevens uitgeschreven een wedstryd voor leden van het Nederlandsch Gymnastiek-verbond, gewest Zuid-Holland en Zeeland. Deze wedstryd nam gfeEermorgen, Zondag, te tien uren, een aanvang, werd des namid dags, na de pauze, voortgezet en bestond vooreerst in oefeningen aan ringen en barren en vervolgens aan rek en in vèrspringen. Er waren hiervoor als pryzen uitgeloofd 8 vaandel medailles, tw. als lste pry's eene ver guld zilveren, als 2de prys eene zilveren en als 3de prys eene bronzen, en bovendien 2 personeel© pryzen, bestaande in twee lauwer kransen voor de twee personen, die het hoogste aantal punten hadden behaald. De jury bestond uit de heeren C. A. Bader en Ph. De Yries, van Leiden, en J. M. Scheffer, van Amsterdam. Het mag zeker verwondering wekken en tevens betreurd worden dat aan dezen wed stryd slechts door 4 vereenigingen werd deel genomen, terwyi genoemd gewest zoo ryk is aan gymnastiek- en schermvereenigingen. De vier mededingers waren; de „Dordtsche Turnerclub", „Licbaams ontwikkeling" van Delft, „Olympia" van Den Haag en „Voor waarts", eveneens uit de residentie. Elke vereeniging was vertegenwoordigd door 3 leden. Met het oog op de weinige deelnemende vereenigingen en daardoor vele beschikbare pryzen, werd de bepaling gemaakt dat, om eene medaille te behalen, minstens de helft van het vastgestelde aantal punten moest verkregen zjjn. Deze wedstryd werd eveneens gehouden in de groote zaal zelve, welke den vorigen nacht tot balzaal had gediend en dus nog vry glad was, hetgeen nu soms meer een ongerief dan eeno deugd was, omdat enkele toestellen daardoor wel wat aan schuiving over den vloer onderhevig waren. Het publiek was óf op het balkon öf langs den wand der zaal gezeten. In den namiddag, toen de kleine kapel van het „vierde" onder directie van den heer J. Oostelaar tevens een fraai concert gaf, was het eehter veel talrijker dan '8 morgens. Ook eenige dames waren aanwezig, alsmede weder, gedurende korten tyd, de heer Juta, wethouder. De uitslag van den wedstryd is dat behaald werden De lste prijs, verguld-zilv. -medaille, door „Voorwaarts", van Den Haag, met 84J/4 punt; de 2de prys, zilv. med., door de „Dordtsche Tnrnerclub", van Dordrocht, met 82J/3 punt; de 3de pr(js, bronzen med., door „Olympia", van Den Haag, met 651/3 punt. De personeel© pryzen (lauwerkransen) werden door de jury toegekend aan de heeron Ravaut, van „Voorwaarts", met 342/^ en Van Her waarden, van Dordrecht, met 28'/, punt. Vermelding verdient nog dat by het vèrsprin gen de maximum-sprong bedroeg 4 meter 80. Als minimum was gesteld 4 meter. Na afloop van den verphchteD wedstryd had door verschillende vereenigingen het z. g. „Keurturnen" plaats, dat eveneens in hooge mate de belangstelling wekte. De matinee was om vier uren afgeloopen era werd, kort daarna, opgevolgd door een gemeenschappelyken maaitijd van eenige leden in den Foyer der Stadszaal, welker pachteres, de Nederlandsche Buffet-maatschappy, daar voor zorgde. De tafel zag er met nieuw zilver, glaswerk, vruchten, enz. keurig uit en ook aan de levering van het overige werd alle hulde gebracht. De uitspraak der jury werd des avonds om negen uren, in eene gezellige by eenkomst, welke aldaar wederom werd gehouden, bekend gemaakt, waarna de pryzen met de daarby gebruikelyko toespraken werden uitgereikt en de lauwerkransen den winnaars door eene dame om den hals werden gehangen. Verder ontbrak het niet aan heil wenschen aan de feestvierende vereeniging voor haren verderen bloei, werd de wensch uitgedrukt dat op het voorbeeld van andere plaatsen ook hier eene dames-gymnastiek vereeniging mocht worden opgericht, werd dank aan de jury gebracht en herinnerd dat de heer Ph. De Vries sedert de oprichting van ^Hercules" directeur dier vereeniging is, steeds vol yver en toewyding voor haar was, zoodat deleden hadden besloten hem een blyk hunner erkente- lykheid daarvoor aan te bieden, van welke taak de voorzitter zich nu met eenige waar- deerende woorden kweet. Er heerschte ook nu weer de noodige op gewektheid onder de leden en genoodigden met hunne dames, zoodat nogmaals enkele uren tot den dans werd overgegaan, afgewis seld door allerlei luimige voordrachten, welke niet nalieten het door do voordragers ver langde gevolg teweeg te brengen. Gemeenteraad van Lelden. Nadat Zaterdag-namiddag de gemeenteraad twintig minuten in besloten zitting vergaderd was geweest naar aanleiding Tan het verzoek van dr. L. Van Elfrinkhof om eervol ontslag ito leer aar in de wiskunde aan de H. B. 8. voor Jongens alhier, werd de openbare verga dering en daarmede ook het openbaar debat over hetzelfde onderwerp door den Voorzitter weer heropend. De heer Siegenbeek Van Heukelom deelde toen mede dat hem, uit de in de geheime zitting verkregen inlichtingen, was gebleken dat de directeur en de leeraren dor H. B.-S. al het mogelyke gedaan hebben om den heer Van Elfrinkhof te steunen, zoodat spr. er ook niet meer tegen was om adressant nu het gevraagd eervol ontslag toe te staan. Dat ontslag werd vervolgens zonder hoofde- lyke stemming verleend. Het andere aan de orde gestelde punt van behandeling was het concept-adres van den gemeenteraad (zie lste blz. van het lste blad van ons vorig nomrner) aan de Provinciale Staten in zake de oprichting van een krank zinnigengesticht by Leiden. De Voorzitter merkte op dat de Raad op dezen dag was byeengeroepen, niet omdat Ged. Staten thans minder gunstig voor het plan gestemd zyn, maar omdat de Prov. Staten reeds a. s. Dinsdag vergaderen en dan dit punt zullen behandelen. Geen der leden vroeg het woord over het adres. Alleen achtte alsnu de heer De Vries zich geroepen er op te wyzen dat door den spoed, waarmede B. en We. in deze zaak waren opgetreden, zulke gunstige condities voor Leiden waren verkregen als nu het geval is. Hy bracht hun daarvoor dank, waarmede de Raad zich by applaus vereenigdo. Daarna werd het concept-adres onveranderd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en de vergadering, niemand meer het woord ver langende, gesloten. Kerkelijke Berichten. Woubrugge: De Gereformeerden te Woubrugge houden thans hunne godsdienst oefeningen in de zaal van den heer J. Gulde- mond. Op den Hervormingsdag, des avonds te halfzeven, had aldaar hunne eerste gods dienstige bijeenkomst plaats, onder leiding van ds. M. Schuurman, van Aarlanderveen, welke samenkomsten op Woensdag avond zullen ge houden worden. Den 7den November, te half zeven, zal aldaar voorgaan de heer T. H. Woudstra, Geref. predikant te Leiderdorp. RECLAMES, a 25 Cents per rogel. By do Kindervoeding heeft men het meeste succes met in bussen van '/i Kilo inhoud a OO Cts. en Kilo a 25 Ct». 7215 10 Cbemfscb zuiver en klemvrU, uit de NTederlandsche Albumlnefabrlek, Lelden. HILLEGOM. Geboren: Gerrit, z. van J. Van der Schrior en W. Poschier. Ondertrouwd: Th. Van der ZAnden en C. C. Glas. A. Doorn en H. J. W. Van Teijlingen. Overleden: Catharina Hoogkamer, 3 m. L1SSË. Ondertrouwd: Jacobus M arinus Veldbuijzcn van Zanton jra. 27 j. en Gerarda Margaretba Van Manen jd. 30 j. KATWIJK. Geboren: Nicolaas. z. van Jb. De Vreugd en M. Van Duyvenvoorden. Jacoba, d. van Jb. Van Wyk en M. v. d. Vjjver. Kniertje, d. van H. v Duyn en A. Schaap. Cornells, z. van D. Van Dnyn en G. v. Beolcn. Willem, z. van P. Guyt en L. v. d. Oever. Overleden: Rachel Do Groot, w. 76 j. Lydia Van der Bent, d. 3 w. OKGSTGEEST. Geboren: Albertus, z. van Th. Witleman on J. C. Miog. Jan, z. van C. Hoogmoed en M. E. Bozemer. Overleden: L. Bisschop, 32 j. M. v. Zoelen, 8 m. C. Blankestijn, 7 in. A. L. Vorstraaten, 6 m. Ondertrouwd: W. Ondshoorn, 23 j. en E. Van dor Zwart, 22 j. SASSENHEIM. Geboren: Gerrit, z. van Pieter Vos en Cornelia Maria Segers. Overleden: Catharina Maria De Groot, 3 m., d. van G. De Groot en J. M. Marfagn. Gehuwd: Gerrit Van Rhiin, 25 j.. met Ida Molenaar, 24 i. Marinus Bakker, 26 j., met Jannetje Van tier Bent. 26 j. Ondertrouwd: Christianus Human, 22 j. en Maria Van der Ploeg. 23 j. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd:!. D.Daudey en J. De Jong J. M. Warners en W. Wolters C. Van Os en D. v. Egmond. W. H. De Vos en H. J. v. Meiigaarden. Getrouwd: J Knijnenburg 29 j. en J. C. v. d. Bijl 24 j. Geboren- Maria Gerarda, D. van J. C. Rem merswaal en J. M. Hcijboom. Overleden: Maria Schooneveld 67 j. WASSENAAR. Geboren: Bernardus Jozef, z van A. Dnetz en H. J. 8. Verhoe ff Dirk, z. van F. v. Praag en A. v. d. Werf. Overleden: Wilhelmus Hendricus Borsboom Pz 9 j. Catharina Alida Borsboom Pd., 10 j. Levenloos aangegeven: Eone d. van Langeveld en M. H. v. Sproneen. ZOETER WOU DE. Geboren Cornelis, z van F. Wiggers en M. Van Os. Catharina Anna, d. van C. Van Hoorn en J. C. Schoondergang. Johanna Jacoba, d. van W. Van der Reyden en H. Stroobel. Antoine Hondrik, z. van H. Bonter en E. C. Kropff. Jansjo. d. van A. Groenewegen en J. Reynevelt. Goertruida Maria, d. van J. C. Van den Brande on M. J. De Jongli. Overleden: G. Van Leeuwen, 68 j. E. De Kiewit, 1 m. LOMBOK. Van den gouverneur-generaal van Neder- landech-Indiè Ï6 telegraphisch bericht ont vangen, dat de lste luit. W. P. Broekman, die bij de inneming der vier poeri'6 van Matarain op 29 September jl. zwaar verwond •werd, overleden is. Wq ontvingen gisteren de „Deli Courant" van 6 Oct. Gelijk men weet, liepen de laatste met de Nederlandsche en Fransche mail aan gekomen brieven en dagbladen tot 5 Oct. Genoemde courant bevat de volgende parti culiere tolegrammen Batavia, 5 October. De „Java-Bode" ont ving bericht, dat Ida bagoes rai met negentig volgelingen stappen tot onderwerping heef" gedaan. BJj gelegenheid van de hinderlaag," waarin kapitein Van Erpecum het leven liafc-! had de troep behalve gesneuvelden en go- wonden ook verscheidene vermisten, waarvan nu zeven lflken zyn teruggevonden. De chef van den geneeskundigen dienst op Lombok rapporteert dat de buikziekten minderen. Geövacueerd werden: Majoor Blonmes;ein, kapitein Van Griethuyzen, doctoi Kessler,' luitenant Van Kappen en kwartiermeester Denis. Naar Boeleleng i6 eene sectie veld artillerie gebracht als veiligheidsmaatregel.' Batavia, 6 OctoberVolgens een telegram aan de „Java-Bode" werden by de opruiming ▼an de muren van Mataram driehonderd ▼aatjes rookzwak buskruit, een voorraad 8pringgelatine, vier kisten patronen voor re-' peteergeweer, en eene nieuwe machine voor patronen-confectie gevonden. De ïyken van alle negen vermisten by da laatste hinderlaag zyn gevonden. In Tjakra, waarin men van uit de poeri (vorsteiyk lusthof) Ketoet de Hoilandsche en witte vlaggen zag waaien, maakte do inneming van Mataram een overweldigenden indruk. De directeur van Binnenlandsch Bestuur Scherer is van Lombok teruggekomen. Officieel is van eene zending van twee bataljons naar Karang-Asem niets bekend. Een regeeringsbericht meldt dat Pemenang eergisteren door Hr. Ms. „Ball" werd getuchtigd en in brand geschoten. De hinderlaag. Naar aanleiding van de berichten over ds hinderlaag, waarin een peloton Infanterie by het zoeken naar een verborgen kruithuis is gevallen, laat de „Deli-Courant" zich scherp uit. Het blad zegt: „De catastrophe schynt grooter te zyn dan uit het eerste bericht daaromtrent viel op te maken. Waarom wordt echter het aantal vermisten niet spoediger opgegevenhet Neder landsche volk heeft recht op het vernemen van de volle waarheid. Het achterbaks hou. den daarvan maakt nimmer een gunstigea. indruk. „Misschien echter hebben beleid en voor zichtigheid by deze operatie weder ontbroken,' evenals ten opzichte van Goesti Djilantiek, dien men als vyand zou behandelen, maar hel niet deed, waardoor nu eene groote ontwik keling van macht op Bali schynt noodig te zyn. „Uitvoeriger berichten dan telegrammen zyn echter noodig om een oordeel te kunnen vellen over hetgeen op Lombok voorvalt. Dat da publieke opinie voorloopig niet gnnstig is over de gestie van vele hooggeplaatste personen, die zich daar bevinden, is waariyk niet te verwonderen." Gemengd Nieuws. Van de aangeboden gelegenheid tot bezichtiging van het portret van wyien den heer Burgemeester L. M. De Laat de Kanter, op Zondag 4 November j.L ten Baad- huize ia door 1119 personen gebruik gemaakt. Zaterdag jl. herdacht W. Boot den dag, waarop hy vóór 25 jaren in dienst trad by de heeren Stokhupzen en Goekoop (voorheen Verkouw en Stokhupzen) als krui deniersbediende Dat zyne patroons en hunne familie dezen dag niet ongemerkt wenschton voorbp te laten gaan, bleek al heel spoedig door de geschenken, welke den jubilaris werden aangeboden, bestaande in eene prachtigo pendule met coupes, een fraai rooktafeltje, vergezeld van nog een ander stoffeiyk blyk van belangstelling. Van zyne collega's ontving de jubilaris een zeer netten fauteuil, al welke geschenken gepaard gingon met den wensch, dat hy nog vele jaren met denzelfden yver de belangen zyner patroons zou mogen blyveo behartigen. Als nummer drie van het abon nement wordt Woensdag avond a. s. in da Stadszaal eene voorstelling gegeven door het alom en niet' hot minst alhier zoo gunsti- bekende specialiteiten-gezelschap van den heer Frits Van Haarlem Ongetwyfeld zal die voor stelling ook vau anderen als geabonr.eorden veel belangstelling ondervinden.' De foyer zal alsdan worden opengesteld. Door den veldwachter P. Van der Stel, te Zooterwoude, is proces verbaal opgemaakt tegen P., te Leiden, wegens over treding der wet op de jacht en visschery op Zondag 4 dezer. Men schrijft ons: Mocht or een verslag worden gemaakt van het beieop der beerschende besmettelijke veeziekte, met name het mond en klauwzeer, dan geef ik den opsteller voor zoover Noordwykerbout be treft h6t volgende ter inlassching in over woging. „Trota do ontzettende drukte gemaakte onkosten en genomen strenge maatregcl9a breidde de ziekte zich uit. Alle drukte - ver geefs; de kostelyke dubbeltjes - weggegooid geldde strenge maatregelen groote schade en plageryen voor de boeren. Ook blijkt de wet onzedelijk te werken, daar zy noodwendig tot tal van overtredingen aanleiding geeft." Ja, wèl was 't een drukte, vooral io 't begin. Dagelijks bracht een coupé, met twee flinke paarden bespannen, den districts veearts van Leiden naar hier, precies of er van daar D3ar Pletgyzen geen trein loopL Die mynheer kwam om met een paar politie-mannen te constat eeren, dat er een gevai van mond- en klauwzeer was, waarvan de boer reeds te voren bij de autoriteit aangifte bad gedaan.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2