Rijtuigen ADVERTENTIE N. I ftijnïandscfie Bankvereeniging, Pagasangan-Oost en koerde 's avonds acht uren met de overige troepen in het bivak terug. Mede werden teruggebracht een ver loren veldstuk met voorwagen, een smids wagen en twee sluitstukken. Omtrent de verovering van Mataram wordt nog uit Boeieleng aan het „Bat. Nbl." geseind Van beide zijden werd met leeuwenmoed gevochten. Muur voor muur moest genomen worden. Te twaalf uren, na eene kranige attaque, drong de viorde compagnie van het negende bataljon, onder bevel van overste Scheuer en kapitein Christan, het eerst in de poerie. De Amboineescbe compagnieën van het zesde bataljon leden de zwaarste verliezen, waar onder luitenant Valkenburg. Zoover tot nu toe bekend is, leden wij een verlies van 9 dooden en 35 gewonden, grooten- deels zwaar. Majoor Blommestein kreeg eene schotwond in den voet, luitenant Broekman eene schot wond in de ruggegraat. Zyn toestand is ernstig. Luitenant Grampré Molière bekwam eene schotwond in de zijde. De verliezen van den vijand zijn enorm; hij verdedigde zich heldhaftig, na alle vrouwen en kinderen te hebben gekrist. Anderhalf bataljon blijven in Mataram achter, om morgen tegen de oostelijke helft van Mata ram, die nog niet is ingenomen, te ageeren. Boeieleng, 30 September, 7 u. 10 m. eene demonstratie onder generaal Segov ten noorden van Mataram traden de vijande lijke benden olïensief op, maar verdwenen onmiadeliyk, toen wfj vuurden. Eene marinegranaat is ontijdig gesprongen, waardoor eene Sasaksche vrouw aan het strand werd gedood. Dood van den kroonprins. Door tusschenkomst van den Besident ont vingen de Bat. bladen van den AJgemeenen Secretaris het volgend regeeringsbericht Volgens mededeeling van generaal Vetter stemmen alle van verschillende zijden ingeko men berichten daarin overeen, dat op 29 Sept. Anak Agoeng Ketoet Kareng Asem, zoon van den ouden vorst, in zijne poeri te Mataram is gesneuveld. Een uit Sekar-Bela ontvangen Lontarblad berichtte, dat denzelfden dag in Mataram vyf voorname Baliërs zouden zijn gesneuveld, isteren is mot beschikbare krach ten voortgegaan bet terrein in don rug van onze stelling in Mataram schoon te maken. Hinderlagen. Hier volgen nog enkele particuliere bele grammen van het „Bat. JKbl.": Boeieleng, 1 October (12 u. 6 min.) Op een valsch spionnenboricht, dat er eBn verborgen kruithuis was, werd uitgerukt. De troep viel in eene hinderlaag. Kapitein Van Erpecum en luitenant Van Oppen zyn gesneuveld; kapitein Van Griet- huysen en negen minderen werden gewond. Boeieleng, 2 October (7 uur): Twee Baliërs met eene Hollandsche en eene witte vlag melden zich bij generaal Segov te Mata ram met het bericht van de aanwezigheid van een patronen magazijn in de nabijheid van onze benteng. De generaal zond een peloton infanterie onder geleide dier Baliérs derwaarts. Het peloton werd in hinderlaag gelokt en bekwam ongeveer Eeatien gewonden, doch trok ordelijk terug. Een door de regeering ontvangen telegram zegt, dat de verrassing, waarvan de kapiteins Van Erpecum, luitenant Van Oppen en Van Griethuijsen en twaalf minderen slachtoffers werden, te wijten is aan het verraad van Sasaks, die dus in Baliscben dienst waren. Niet ondienstig, zegt het „Bat. Nbl/', is het te herinneren aan hetgeen de verdienstelijke oorlogscorrespondent „Janus" in zyne laatste correspondentie schrijft over spionnen, hierop neerkomende, dat men hun geen vertrouwen moet schenken voordat hun goede bedoelingen door een visitatie aan den lijve en voortdurende eontróle voldoende is gebleken. Uit het later ontvangen draadbericht blijken deze voorzorgen vrijwel verwaarloosdde ver onderstelling mag daarom worden geopperd, dat men zich door het laatste succes wederom heeft laten verleiden tot te groot optimisme. Hiertegen is reeds vaak gewaarschuwd en de ondervinding leert, dat men er niet genoeg voor waarschuwen kan. Uit andere, waarschijnlijk officiëele be richten, wordt dit geval door de „Java-Bode" als volgt toegelicht: „De Zaterdag-avond in Mataram bezette positiën werden gedurende den nacht niet verontrust. Zondag-och tend rukten tot dekking van het sloopingswerk in Mataram drie com pagnieën en een peloton infanterie, eene sectie bergartillerie, twee sectiën genietroepen en alle beschikbare dwangarbeiders onder com mando van generaal Segov uit; de ten vorigen dage in Mataram bezette positiën werden ver beterd en het omliggende terrein zooveel mogeljjk geraseerd. Van den vgand werd den geheelen dag niets vernomen tot des namiddags te balfvyf een peloton infanterie een verkenning ging maken; twee Sasaks hadden zich nl. aangeboden om een munitiemagazijn van den vijand aan te wijzen. In een nauw steegje werd dat kleine troepje door slechts enkele vijanden beschoten, echter met al te goed succes. De kapiteiD Erpecum, adjudant van den tweeden bevel hebber, de eerste luitenant Van Oppen en twee Europeesche futeliers sneuvelden; de kapt. Van Griethuyzen en negen Europeesche fuseliers werden zwaar gewond. Te halfacht keerden de troepen in het bivouak te Ampenan terug; zij brachten op nieuw een veldstuk met voorwagen uit Mataram mede." Den volgenden dag, 1 October, werd met de beschikbare krachten voortgegaan met het schoonmaken van het terrein in den rug van onze stelling te Mataram. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zjjn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens langdurigen dienst, aan H. W. Van Ravonswaay, resident van Pekalongan. Benoemd: Tot assistent-resident: van Sidajoe (Soorabaia), de assistent-resident van Poerbolinggo (Banjoenms) P. Zeijdel; van Tjitjalengka (Preanger- Regentschappen), de assistent-resident van liojolali (Soerabaia) H. H E. Th. Bosch; van Djoewana (Japara), de secretaris der res. Rembang, Ch. P. J. Blokvan Bojolali (Soorakarta), de secretaris der res. Bagelen, P. W. Harterust; van Probo- linggo (Banjoemas), de secretaris der res. Ban joenias, H. E. B. Schmalhausenvan Soekapoera (Preanger-Eegentsdiappen), de controleur 1ste kl. bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera, B. Th. Jtlendriksz. Departement van Oorlog. Verleend: Een twee jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den kapitein der inf. J. P Linck. Gesteld: Op non-activiteit, wegens over compleet in zijn rang, de kapitein-kwartierm. van verlof uit Nederland terug, J. S. C. Blankenstein. V erlengd: Met eene maand, het tot herstel van gezondheid verleend verlof naar Soekaboemi, aan den kapitein-intendant bij de militaire admi nistratie te Batavia, A. W. Der Meer. Overgeplaatst: Bij het 7de bataljon, de majoor bij het L.-H. 4de bat. H. (i. Willeins; id. bij het 9de bat., de late luitenant bij het 10de bat. J. J. Ivrug; id. bij het 6de bat., de 1ste luitenant by het G. B. in de 2de militaire afdee- ling op E. G. A. L. Ter Haar; id. bij het 9de de 2de luitenant bij het L.-U. 4de bat. H. Colijn; bij het 2de bat., de 2de luitenant bij het 18de bat. J. H. R. Van do Siepkamp. ingetrokken: De overplaatsing bij bet2de bat., de lste luitenant bij het 18de bat. H. Ermerins. BUITENLAND. Frankryit. Enkele bladen hebben melding gemaakt van het in hechtenis nemen van een officier, die aan het ministerie van oorlog betrapt zou z\jn geworden op spionnage ten behoeve van eene buitenlandsche mogendheid. Dat bericht, medegedeeld zonder bijzonderheden, schijnt juist te zijn. De „Temps" bevestigt het, zonder meer. De „Soir" geeft den naam van den officier; Dreijfus zou hij heeten; kapitein, 35 jaar. Eene ongeveer een jaar geleden wegens spionnage veroordeelde vrouw zou de schuld van den genoemden officier en zyne relaties met een Italiaanschen spion hebben verklapt. Dult«chland< Zondag is de bekende hoogleeraar te Leipzig Rad. HHdebrand overleden, 70 jaar oud. In 1864 werd hem de leiding toevertrouwd van het groote Duitsche Woordenboek, na den dood der Gebroeders Grimm. Te Oberhausen, in de Rijnprovincie, i6 Zaterdag-avond een dynamiet aanslag tegen het Casmo gepleegd, waardoor groote schade is aangericht. In den voorgevel zijn alle ruiten verbrijzeld. In een kelder zyn eene menigte flesschen stukgeslagen. Gelukkig werd niemand gekwetst. Prins Hohenlohe, de nieuwe minister president, en de minister van binnenlandsche zaken, Von Köller, woonden gisteren de zit ting van den PruisischBn ministerraad bij. Beide ministers hielden eene korte toespraak, waarin zij een beroep deden op de mede werking hunner ambtgenooten. Ook de onder secretaris van buitenlandsche aken, VonMar- schall, dezer dagen tot lid van bet Pruisi sche ministerie benoemd, woonde den minis terraad by. Heden zal prins Hohenlohe als kanselier optreden. Naar men zegt, zal de nieuwe kanselier zyn arbeid aanvangen met eene reorganisatie van de officieuze pers. De heer Von Böt- ticher blyft minister, maar rermoadelyk zal de minister van justitie, Von Schelling, zyn ontslag nemen. Wanneer evenwel deze minister zal Heengaan, is nog niet bekend. Aan de „Küln. Zeitung" wordt uit Berlyn gemeldDe keizer heeft het verzoek om ontslag van den heer Von Heyden als minister voor landbouw, domeinen en boschwezen, toegestaan. Naar men verzekert, bestaat het voornemen hem een ander staatsambt op te dragen. In de gisteren te Berlyn gehouden zitting van de algemeene synode deelde de voorzitter mede, dat de keizer by de ontvangst van het bestuur opmerkte, dat de algemeene synode in een verzoenenden geest moet werken en niet als de politieke lichamen over party belangen moest 6preken. De keizer heeft de nieuw ontworjwn agenda (geloofsbelijdenis) goedgekeurd. De keizer Toemde den gods dienst als eene macht, waarvoor zelfs do om wentelingeparty en tot staan komen. Roeland. De toestand van czaar Alexander blyft zeer ongunstig. Volgens de laatste berichten uit Livadia heeft de verbetering, welke zich gedurende eenige dagen vertoonde, geen stand gehou den en wordt door de geneesheeren zelfs spoedig het ergste verwacht. Vermoedelijk zal nu reeds dezer dagen het huwelyk van dan czarewitch worden voltrok ken, want, nadat de ziekte een zoo ongun- stigen keer heeft genomen, hebben zelfs de geneesheeren, die den czaar behandelen, alle hoop op herstel opgegeven. De laatste bulletins uit Livadia hebben te St.-Petersburg dan ook de grootste ontroering gewekt. De politie agenten, die in de hoofd straten kosteloos bulletins uitdeeien, worden door de volksmassa's letteriyk bestormd, even als het redactiebureel der „Russische Staats courant", waar de bulletins uitgegeven worden. De schouwburgen zyn nagenoeg ledig en men ziet er geen enkelen militair. Aan het Russische gezantschap is gister morgen het volgende bericht ontvangenDe toestand van den czaar is zeer hacheiyk, Z. M. kan niet liggen, maar moet in een fauteuil blyven zitten. De beide longen zjjn aangetast. Alle ver- schynselen, die in het laatste bulletin genoemd zyn, zyn verergerd. De prins en de prinses van Wales zullen aanstaanden Zondag-morgen op Livadia aan komen. Het gisteravond om zeven uren uitgevaar digde bulletin betreffende den toestand des czaren luidt aldus: „De czaar gebruikte in den loop van den dag weinig voedsel. De verschijnselen der ontsteking van de linker longtoppen houden aan. De ademhaling blyft belemmerd. De polsslag is zwak. De algemeene zwakte van den patiënt blyft groot." Volgens berichten uit Moskou worden er sedert eenige dagen in 't geheim te St.-Peters- burg nihilistische proclamaties verspreid, welke, naar men denkt, te Charkoff gedrukt zyn. Vele personen zyin gevangengenomen. Vcreeuigde Staten* In den Noord-Amerikaanschen Staat Colo rado zullen aan do aanstaande verkiezingen veertigduizend vrouwen deelnemen. Het kies recht voor vrouwen is in dezen Staat eenigen tyd geleden ingevoerd. Telegrammen* ST.-PETERSBURG, 31 October. Het heden avond om tien uren uitgevaardigde bulletin betreffende den toestand van Czaar Alexander luidt aldus: „De algemeene zwakte en de zwakte van den polsslag nemen aanmerkelijk toe. De ontsteking der linkerlong blyft voortduren." BUENOS-AYRES, 1 November. De opstan delingen in Peru winnen veld. Men verzekert dat Pierola er in geslaagd is te ontschepen. SYDNEY, 1 November. De „Wairarapa", van de „Union Steamschip Company of New- Zealand", heeft tydens de reis van Sydney naar Auckland op de kust van het eiland Great-Barrier, "by Nieuw-Zeeland, Zondagavond schipbreuk geleden. De bemanning en 112 reizigers zyn verdronken; slechts enkele per sonen zyn gered. LEIDEW, 1 November, By de Leidsclie Spaarbank werd in de maand October ingelegd ƒ43,021.495 en terug betaald ƒ41,506.51, terwyl zyn afgegeven 67 nieuwe en geheel afgelost 54 boekjes. Hetgezamenlyk tegoed der 10104 deelhebbers bedroeg einde October 1,879,083.33s. Na de Nederlandscbe mail ontvingen wy heden in den namiddag nog per Fransche mail de Bataviasche bladen van 3—5 October. Veel nader nieuws omtrent Lombok bevatten zy echter niet. Er biykt dat aan het „Bat. Nbl." uit Boe ieleng geseind wordt dat twee Balineesche Goesti's zich hebben onderworpen. Uit Batavia vernam het „Soer. Hand." uit zeer betrouwbare bron, dat de gouverneur- generaal to kennen heeft gegeven te zullen aftreden, indien hem in de Lombok-aangelegen- heden niet de vrye hand wordt gelaten, en dat, na het gepleegd verraad, van onderhande len met het Lomboksche vorstenbestuur geen sprake meer kan zyn. Hulde aan Z. E. voor dat fiere woord Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan de Prov. Staten verslag gedaan van een op uitnoodiging der gewesteïyko vergadering nader ingesteld onderzoek naar de behoefte aan plaatsruimte voor de verpleging van in deze provincie wonende of verblyvende krank zinnigen. Uit hun rapport blykt o. a.Op 1 Sept. 11. werden voor rekening van Zuid- Hollandsche gemeenten verpleegd 964 patiën ten, 455 mannen en 509 vrouwen; war^n in de Delftsche gestichten in het geheel opge nomen 286 patiënten uit Zuid Holland. Vóór 1 Sept. waren nagenoeg alle Zuid-HolJandsche patiënten uit het Ryksgesticht te Medemblik verwyderd. Op grond van de cyfers, welke op eene voortdurende vermeerdering van bet aantal patiënten wyzen, meent het verslag dat voor een groot aantal patiënten een gesticht buiten de provincie gezocht zal blyven worden. Maar dan blyft er toch te voorzien in het gebrek aan plaatsruimte in de provincie. Daartoe vestigde het gemeentebestuur van Delft de aandacht op eene uitbreiding van het buitengestiebt aldaar. Het komt Ged. Staten evenwel voor, dat zich eene goede gelegenheid aanbiedt aan de provincie te verzekeren een aantal plaatsen, in geiyke mate bruikbaar voor patiënten van verschillende godsdienstige gezindheden, een getal zoo groot, dat ook op de toekomstige behoefte wordt gelet. Die gelegenheid wordt aangeboden door den Raad der gemeente Leiden, die zich bereid verklaard heeft tot het oprichten van een buifengesticht in paviljoenaeyeteem voor 300 patiënten 3de kl. op het terrein „het Raam- land" naby Leiden, onder de gemeente Zoeter- woude, mits de provincie in de kosten van op- en inrichting, die, ongerekend de koeten van het terrein, dat door de gemeente koste loos wordt afgestaan, op ƒ350,000 worden geschat, de helft zal bydragen. Een bepaald voorstel kunnen Ged. Staten aan de Stat6n thans niet voorleggen. Zy hopen echter spoedig aan de vergadering een voor stel te doen in den door het gemeentebestuur van Leiden gewen echt en zin. Op dien grond verklaren Ged. Staten geene onderhandelingen te kunnen openen met het gemeentebestuur van Dordrecht, dat niet on geneigd is tot het oprichten van een buiten gesticht voorstellen te doen, zoo daarby de medewerking der provincie is te verkrygen. In de gisteren te Leiderdorp gehouden Raadsvergadering werden nog de heeren dr. W. P. Van Rhyn en A. Van Leeuwen respec tievelijk herkozen tot plaatseiyk geneesheer en gemeente-keurmeester. Op de vastgestelde gemeente begrooting is voor den post onvoorziene uitgaven eene som uitgetrokken van ƒ523.13. Nog dient vermelding dat de voorzitter deze vergadering opende met het wfjden van eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den heer A. Parmentier, die eergisteren in den ouderdom van 70 jaren overleed, sedert het jaar 1867 lid van den Raad was en nu als ambtenaar van den burgerlyken stand is vervangen door den heer Sillevis. Ook be kleedde hy tal van jaren de betrekking van wethouder en ambtenaar van den burger lyken stand, daarby in nog een paar colleges zitting hebbende. Als wethouder nam hy gedurende de lang durige ongesteldheid en het bedanken van den vorigen burgemeester, den heer G. Van Geer, geruimen tyd het burgemeesterschap waar, en had meer dan eens eene zeer moeilyke taak te vervullen, o.a. by gelegenheid van de standjes tusschen de oranjemannen en de socialisten te LeidöD, toen eerstgenoemden de grenzen der gemeente Leiderdorp by Leiden trachtten te overschryden, ten einde de huizen van eenige ingezetenen, die men dacht socialistisch gezind te zyn, geweld aan te doen. Door zyn flink en bezadigd optreden wist hy op eigen aardige wyze hen terug te doen trekken en alzoo deze vernieling mot hare gevolgen te voorkomen, waardoor de orde en de rust in de gemeente bewaard bleven. Onder dergelijke omstandigheden bewees de heer Parmentier met tact de wet te kunnen handhaven, zoodat met hem een verdienstelijk man en tevens een goed vader van een groot gezin ten grave daalt, dat zyn heengaan zeker het allermeest zal gevoelen en betreuren. Uit Noord wyk wordt ons (niet door onzen gewonen correspondent) geschreven: Ter aan vulling van het door u aan het „Handels blad" ontleende bericht uit Noordwyk betref fende de zaak van den heer Op de Laak diene het volgende: Er is voor zoo ver hier bekend nog vol strekt geen sprake geweest van den heer Op de Laak uit de onderwyzerswoning te zetten, en het is dus ook moeilyk te zeggen wat de heer Op de Laak wil of niet xoil en wat het volk in een dergelijk geval zou doen. "Wel is de katholieke bevolking zeer be droefd over het volgehouden ontslag van deD heer Op de Laak, die de algemeene achting genoot en nog geniet, hotwelk duidelijk ge noeg blykt uit het door 250 hoofden van hnisgezinnen onderteekend adres tot zyn her stel, maar de bevolking is en blyft rustig, te meer, daar zy steeds vastelyk hoopt en ver trouwt dat de geheole zaak op minnelyke wyze zal geschikt worden. De inteekeniyst, welke by de ingezetenen te Zwammerdam gecirculeerd heeft ten voor- deele van de nagelaten betrekkingen van hen, die in den stryd tegen Lombok zyn gevallen, heeft opgebracht 41.75, welke geiden naar 's-Gravenhage zyn overgemaakt. Heden ontving het centraal-comité voor het bijeenbrengen van oen Nationaal Fonds ter ondersteuning van de nagelaten betrek kingen van militairen van leger en vloot, m of door den stryd in Indië gesneuveld of overleden, een schrijven van directeuren en commissarissen der „Deli-Maatschappij," lei dende „By gelegenheid der herdenking van het vijf en-twintig jarig bestaan der „Deli-Maat- schappy hebben directeuren en commissarissen persoonlyk do eer u aan te bieden eene by- drage van vijftigduizend gulden als hulde aan het Nederlandsch-Indisch leger, dat op Sumatra gestreden en goleden heeft ten behoeve van rust en orde op dat eiland." Ged. Staten hebben aan de Staten van Z.-H. de noodige voorstellen gedaan als uit vloeisel van het met 1 Januari a. 8. jn beheer nemen van de Gouwe met jaagpad by de provincie. Een dezer strekt het college te machtigen de bedieniDg van het veer aan den Ryn by de Gouwesluis onder Alfen tbgen genot van de opbrengst van het tarief hetzy in hot open baar, hetzy ondershands te verpachten. Met ingang van 15 dezer zyn tot vader en moeder in het burgerweeshuis der Ned.- Herv. gemeente te Scheveningen benoemd de heer J. Mostert en echtgenoote, van Wilsum. In het kiesdistrict Helder heeft de ver kiezing plaats gehad voor een lid van de Tweede Kamer, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overly den van den heer Land. Er werden uitgebracht 1958 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen den heer A. P. Staalman die 658, en den heer J. J.Kraakman die 281 stemmen verkreeg. Verder waren uitgebracht op de heeren Jansen 243, Van Calcar 256, Frowein 158, Van den Bosch 91, Korver 76 en Verhey 40 stemmen. Uit Breukelen meldt men aan het „Utr. Dbl." van hedenochtend: Gisternamiddag heeft hier doodslag plaats gehad. Op het Merwedekanaal hebben schippers onderling woorden gekregen over het over gooien van lynen, waarby de drift zóó werd opgewekt, dat een hunner zoo men zegt uit Vinkeveen afkomstig met een haak een anderen schipper heeft doodgeslagen. De vermoedelijke dader is in hechtenis ge nomen en zal heden te halféén alhier worden aangebracht. Het lyk is per rytuig naar Utrecht vervoerd en zou hedennamiddag in het stedelijk Ziekenhuis geschouwd worden. CORRESPONDENTIE. - L.Door het inge- zonden stuk van gisteren kan het uwe o. i. overbodig geacht worden, omdat de aandacht nu op het feit reeds gevestigd is. Officiëele Kennisgevin Vergadering van den Gemeenteraad van Lelden, op Z&terdag den Sden November, des namiddag* te halfvier. Pant ter behandeling: Vooretel tot het indienen van een adree aan de Provinciale Bt&ten van Zuid-Holland betrekkelijk de oprichting van een krankzinnigengesticht. Marktberi o h ten* Delft, 1 Nov. Granen in betere stemming; da aanbiedingen waren nog niet groot. Wit to Tarwe f 4.60 a f 6.85, fioode f 6.- a f 5.75, Rogge f 3.40 a ƒ4.25. Zomergerst 2.75 ƒ3.25, Chevalier- ƒ8.50 a 4.75. Haver f 1.90 a f 3.50. .Blauwe Erwten ƒ5.50 9.50. Braineboonen 12.a ƒ14.50. Paardenboonon ƒ4.90 a f 5.25. Duivenboonen /6.60 5.75. Koolzaad /5.50 a 6.75. Zomer-Kool- zaad a Kanariezaad ƒ8.a 9.75, Hennepzaad 0.75 a f 9.alios por HL. Schiedam, 31 Oot. Moutwijn: offloiêele noteering bij do makelaars ƒ5.(bij don Brandexsbond ƒ46/a a Jenever ƒ9.xd. Axnet. f 10.50. Woerden, 31 Oot. Kaas. Aangevoerd 289 partijen, wegende 69,000 KG.; prfie Gondeche late soort ƒ21.— a 23.50, 2de aoort ƒ16.— a 20.—, Zwaardere 26'/g. Handel over het geheel matig. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 9° C. 48.2° Fahrenheithedenmorgen om 8 uren 8° C. 46.4 F.; 's middags om 12 uren 13° C. 55.4° F.; 's namiddags 4 uren 12° C. 53.6° F. Ondertrouwd: G. H. VAN DISSEL, Arts, en LOUISE C. GEOOT. Leiden, 1 November 1S94. 7139 6 Ondertrouwd JOHAN DANIËL DAUDEIJ sn JANNETJE DE JONG. Ondertrouwd JOHANNES CORNELLS HAGEMAN, Weduwnaar van Francina Anna Db Bkdyn, en SARA PETRONELLA VAN DER MARK. L~ HI' 1 189i' 7137 7 Getrouwd Mr. L. J. PLEMP VAN DUIVELAND en C. M. W. ZILLESEN. Leeden, 1 November 1894. 7127 De Heer en Mevrouw PLEMP VAN DUIVE LAND Zillesen betuigen hunnen dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huwelyk ondervonden. 7128 4 Getrouwd J. G. BELS Jr., cand. notaris, en M. E. J. SERRY, die hun harfcelyken dank betuigen voor de vele blyken van belangstelling, vóór en by de voltrekking van hun huwelyk ondervonden. Nieuwer-Amstel, ,t 1qn. Leiden, j 1 No"'l89i' 7133 10 Voorspoedig bevallen van een Koon Mevr A. VAN PRAAG Van der Werf. Was8.eeaar, 31 October 1894. 7124 3 Madame et Monsieur N. NARDI, pasteur, out la douleur d'annoneer leurs amis et connaissanceB la perte qu'ils viennent d'épronver en la personne de leur Père et Beau-père, Monsieur F. HAGER, décédé h Stettin (PruBBe). 7122 6 Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de HH. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de Heer JOANNES THEODORUS CORNELISSEN, in den geze- geuden ouderdom van byna 87 jaar. Mede namens verdere Familie, Wed. J. Th. CORNELISSEN De Bakker. Leiden, 31 October 1894. St. Jacobshofje 9 (Doezastraat.) Algemeene kennisgeving. 7136 11 Heden overleed, na eene kortstondige ziekte, ons oudste Dochtertje BETSY. E. J. DE BRULJN. 7132 4 A. F. L. DE BRUIJN-Stroedel. f. f. TC. Keintz Co., K- ftp ft Leiden. (^e/c/eti u c/e^ostéo vooz en teztn. zyn. 7120 9 voorhanden, nieuw of gebruikt: zes Wagen tjes, twaalf THbnryV, Dogcart, Panier, Karretjes, Kaasbrikken, drfe-wfclde Karren, by J. H. 1A V ÜL.V «ERG, te Oudshoorn. 7126 8

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3