Gemeenteraad van Voorschoten. Tegenwoordig alle leden, behalve de heeren Schoor en Van Kempen. De volgende stukken worden aangenomen voor kennisgeving: a. Besluit van God. Staten, houdende vast stelling van de gemeente-rekening overeen komstig de qjfers, door den Raad voorloopig vastgesteld. b. Proces-verbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger. Aan óe orde is oen adres van mej. S. H. Boer, wegens hare benoeming tot onderwijzeres te Leiden verzoekende haar met 1 Dec. a. s. eervol ontslag te verleenen uit hare tegen woordige betrekking te Voorschoten. Met algeraeene stemmen verleend. Tot onderwijzeres met verplichte akte Fransche taal wordt benoemd mej. M. Boer, N°. 1 der voordracht, onderwijzeres aan dp O. L. S. in het dorp Voorschoten, wier trakte ment daardoor van 550 op ƒ650 wordt gebracht. De begrooting van hot 2de bataljon rustende schutterij voor 1895 wordt conform de voor gedragen cjjfers vastgesteld in ontvangst en in uitgaaf op f 241. Uit den post voor onvoorziene uitgaven wordt voldaan eene uitgave ad ƒ41.20 wegens aanschaffing van een vat creoline. Do suppletoire kohieren van den hoofdelijke» omslag en der hondenbelasting worden vast gesteld resp. op f 103.40s en f 19. Aan de orde is do begrooting dor gemeente voor het dienstjaar 1895. Bij volgn. 83 „Kosten van de schoolbiblio theken", f 25, vraagt de heer Van der Horn van den Bos of daarvan nogal veel gebruik wordt gemaakt, waarop de Voorzitter zegt, dat do bo*ken vroeger te hoog waren voor de Kinderen; daarop heeft de zaak een tijd lang gerust, totdat verleden jaar voor het eerst weder eene som voor dit doel op de be grooting is gebracht. Do bibliotheken der beide scholen worden nu langzamerhand weder aan gevuld. Of er veel leeslust is, zal nu moeten blijken. De begrooting wordt vervolgens vastgesteld conform de door B. en Ws. voorgedragen cijfers in ontvangst en in uitgaaf op 16,998.42. Op een verzoek om restitutie vail H. O. wegens vertrek uit de gemeente van W. A. Roelants wordt gunstig beschikt Aan mej. de wed. De Geus wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als gemeente bestelster en in hare plaats bonoemd haar zoon C. De Geus. Ten slotte wordt besloten overeenkomstig het voorstel van B. en Ws. den tuin, behoorendo bij hot Raadhuis, publiek to verpachten voor den tyd van één jaar, met bopaling, dat hij als bloomentuin moet wrorden gebruikt en ondor de nader door B. en Ws. te stellen voorwaarden. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. TcKcphoon-gcmccnscltap iussclicu Nederland en Engeland. In do Nederlandsche Kamer van Koophan del te London is de vraag ter sprake gebracht, in hoeverre eene telephonische gomeenschap tusschen Engeland en Nederland mogelijk zoude zijn. „De voordeelen van zulk eene verbinding liggen zoozeor voor de hand, zegt het bestuur der Kamer, dat het niet noodig schijnt, daar over in bijzonderheden te troden. Alleen zy er op gewezen, dat er niet slechts een zeer levendige handel tusschen Engeland en Noder- land bestaat, maar dat Londen ook het centrum my wel te willen ontslaan van do my ver eerde opdracht vanwege don onderkoning van Egypte, daar do gezondhoid mijner vrouw, die ik op het zeerste bemin, zulk een lang verblijf *n Hot door u bewoonde land niet •*edoogt I Met verscbuldigden oorbied, enz., enz., Uw zeer dw. Dienaar, Clemens Lothing, Architect." „P. S. Oude vriend! Dozen dienstbrief schroef ik je op (aansporon van mama, met wio ik thans op den besten voet sta; het is eene allerliefste vrouw, maar eene fout beeft ze: z\j waakt met ongelooflijke angstvalligheid over mijn geluk. Zy is opgetogen van vreugde, dat ik besloten heb, do eervolle opdracht to laten varen en in hare vreugde, dat zij jou dan eindelijk voorgoed kwijt raakt, heeft z\1 ons - Botje on mij beloofd, ons op de onbekrompenste wjjzo schadeloos te zullen stollen. Zjj zit er warmpjes in en ik behoef ar my geeno gewetenszaak van te maken haar aan haar woord te houden. En dat alles dan ken wij nu enkel en alleen aan jou, beste; trouwe, oude jongen! Antwoord mij op den dienstbrief 9n wees intua&chen van rajj on Betsy hartelijk gegroet. Je toegenegen Clemens." Na verloop van den gevorderden tyd voor eon ministeriöel besluit zond ik het verlangde antwoord. Nog eenmaal kruiston zich onze wogen. Don volgenden morgen nam ik aan het haven hoofd van do drie eendrachtig verbonden men- schon afscheid, in het zalige bewustzijn, daar toe het mijne te hebben bijgedragen. Schoon mama glimlachto dankbaar en reikte my voor do eerste maal de hand, toen het tot afscheid nemen kwam. Ik meen zelfs gezien te heb ben, dat zij my nog van de „Freya", tusschen Clemens en Betje staande, met haren zak doek toowuifde. van den wereldhandel is. Het komt ons van het hoogste gewicht voor, dat Nederland in de gelegenheid gesteld worde, party te trekken van de middelen tot uitbreiding van den han del, die deze wereldmarkt aanbiedt, door onmiddellijke kennisneming van belangrijke gebeurtenissen, die op den gang van zaken invloed kunnen uitoefenen, en van berichten uit Indié, China, Japan, Australië, Noord- en Zuid-Amorika, enz., die daar meestal het eerst bekend zijn. „Het is ons by onderzoek gebleken, dat het denkbeeld voor uitvoering vatbaar is en dat ook in andere hoofdsteden, met name Brussel en Berlijn, aan zulk eene verbinding met Londen ernstig gedacht wordt. „De reeds bestaande gemeenschap tusschen Londen en Parijs werkt met succes, en hoewel deze, wegens den grooteren afstand tusschen Engeland en Nederland, geen maatstaf kan zijn voor de bezwaren en kosten, verbonden aan eene gemeenschap met Nederland, heeft zij toch het belang V3n zulk eene verbinding voor den handel duidelyk in het licht gesteld. „Technische moeilijkheden, die de weten schap tot nog toe niet heeft kunnen overwin nen, maken een rechtstreekschen kabel tus schen Engeland en Nederland onmogolyk. Maar men zou eene landlyn tusschen Londen en Dover kunnen aanleggen; tusschen Dover en Sangatte, in Frankrijk, zou een onderzeesche kabel moeten gelegd worden van Sangatte zou do lijn over land moeten gaan via Duin kerken, Lichtevelde, Gent, Antwerpen, Rozen daal en Dordrecht naar Rotterdam, en van daar via Gouda naar Amsterdam". Alvorens echter verdere stappen te doen, zou de Londensche Kamer gaarne vernemen, in hoever de wenschen en behoeften van den handel den aanleg van zulk eene telephoon- gemeenschap eventueel zouden rechtvaardigen, en heeft zy alle leden der Kamer en tal van lichamen en firma's uitgenoodigd, hunne denk beelden daarover vóór 1 December a. s. te willen doen kennen. Gemengd Nieuws. Het. Openbaar Ministerie by de Üaagscho rechtbank vorderde gisteren voor een kellner, zondor vaste woonplaats, een gevaarlijk zwerver, gelyk bleek die zich te Amsterdam 25 toeeigende, hem in zyn beroep ter hand gesteld, en die te Leiden, in een winkel van goud- en zilverwerken, een gouden dameshorloge wegnam, 3 jaren gevangenis straf; voor een schoenmaker en een koopman, mede zwervers, die te Hazerswoude's nachts in een winkel inbraken en daar eenigo goederen ontvreemdden, voor ieder 1 jaar; voor een bierbottelaarsknecht to 's Gravenhage, die in eene herberg aan den Trokweg aldaar eene llesch jenever ontvreemdde, 2 maanden, en voor een machinist, uit Loosduinen, die in den nacht van 30 September zich toegang verschafte tot eeno bierbrouwerij aan den LoosduiüscheD weg en aldaar twee paarden dekens en 9 konijnen ontvreemdde en zich toeeigende, 3 jaren gevangenisstraf. Uitspraak in al deze zaken over 8 dagen. Als een bewijs, dat de badplaats Katwykaan-Zee zich steeds in eon toe- nomenden bloei mag verheugen, kan dienen dat, niettegenstaande dezo zomer zich ken- merkto door vele regens en bijzondere guur heid, hot aantal badgasten nog nooit zoo groot is geweest en tusschen 600en700Jiep Groot was het aantal schilders, dat dit jaar andermaal Katwijk had gekozen voor hunne studies. Het aantal dagbezoekers was echter, ten gevolge van het minder gunstige weder, gering; slechts oen paar dagen brachten boot en tram vele Leidenaars naar de zilte golven en was het strand wat men noemt: vol. Als verdachten van den in den nacht van 8 op 9 Oct. te Haarlem ton nadeele van jhr. P. Q. v. TL, en van S. J. graaf Van L. S., Florapark, gepleegden diefstal, werden kort daarna op den grooten weg van Haarlem naar 's-Gravenhago o. a. onder Oegstgeest en het laatst naby Leiden gezien twee jorjge mannen 25 a 30 jaren, waarvan Gén gebroken Hollandsch spreekt met Duitschen tongval. Beiden hehben hot voorkomen van kermis reizigers. De commissaris van politie te Haarlem verzoekt opsporing, aanhouding en bericht. Eene stad in het duin. Men schrijft uit Den Haag aan bet „Utr. Dbl.": Tot de stoutste bouwplannen, die men in de laatste jaren in onze groote steden tot ver wezenlijking heeft zien komen, behoort dat van do bouwmaatschappij „Duinoord". Door deze maatschappij is de bouw ondernomen van niet minder dan duizend woonhuizen op afgozan- den duingrond ter zijde van den weg, dien do stoomtram van de Anna-Paulowuastraat naar Scheveningen volgt. En welke huizen! De uitvoering van het plan is reeds vergenoeg gevorderd om er zich van te overtuigen, dat hier in werkelijkheid iets schoons wordt tot stand gebracht. Eenige straten zijn reeds vol tooid. Zij vormen eeno aan<3enschakeling van fraaie, schilderachtige, deels zeer pikante gevels in de grootste verscheidenheid. De maatschappij „Duinoord" is op de geluk kige gedachte gekomen om voor het ontwerpen der gevels van de huizen, die zij wilde laten bouwen, eene prijsvraag uit te schrijven, en zU heeft daarmede succes gehad. Welk een verschil bij de eenvormigheid, waarin nog maar weinige jaren geleden onze bouwmees ters behagen schepten en die aan straten en wyken zulk een akeligea indruk van verveling geeft! Hier in „Duinoord" neemt men het ver blijdend verschijnsel waar, dat de fraaie bouw kunst herleeft. De aanblik der ruime straten geeft u een indruk van onbekrompenheid; het sierlijk uiterlijk der huizen, vol afwisse ling, een indruk van kunstzin, van rykdom van gedachten, van breede opvatting. En nu is met de uitvoering van het bouw plan nog pas een begin gemaakt. Wat nog volgen moet, belooft, naar de ontwerpen te oordeelen, het voltooide in grootschheid en in schoonheid nog te overtreffen. Vooral 'tontwerp voor den Noordwestelijken hoek van het uitge breide bouwterrein maakt een overweldigenden indruk. In dat ontwerp is begrepen een ruim plein met beplanting en met eene monumen tale fontein. De hoekhuizen der straten, die op dit plein uitmonden, zijn sierlijk afgerond, en het geheel doet u denken aan eene der fraaie wijken van Parijs. „Duinoord" wordt doorsneden door de afzan- dery vaart, die herschapen wordt in eene fraaie gracht met breede kaden; over die gracht komen monumentale bruggen. Eenmaal voltooid, zal deze nieuwe stad in het duin een der schoonste kwartieren van Den Haag zijn, mooier dan eenig kwartier, dat hier ia de laatste jaren verrees. De krijgsraad te 's - Gravenhage veroordeelde C. B., C. A. W. en A. De B., allen miliciens bij het 2de reg. veld-art., tot eene maand gevangenisstraf, wegens diefstal van stukken van verschoten projectielen. J. P., huzaar bij het 3de reg. huzaren, wegens insubordinatie, tot negen maanden militaire gevangenisstraf. J. B., stukrijder 2de rog. veld art., tot vier maanden militaire gevangenisstraf, wegens diefstal in de chambrée. G. V. en J. F. VV. R., miliciens b\j het 4de reg. inf., tot zes maanden mil. detentie, wegens 2de desertie. E. B., milicien-loteling bij het 3de reg. huzaren, tot twee maanden mil. detentie, wegens niet voldoen aan oproeping onder de wapenon. D. K., milicien-loteling by het 2de reg. art., idem. D. V., huzaar bij het 3de reg. huzaren, tot drie maanden gevangenisstraf, wegens diefstal van een kistje sigaren uit oen winkel. C. L. N. K., Btukrijdor, 2de reg. veld art., tot zes maanden mil. detentie, wegens 2de desertie met vrijwillige terugkomst binnen 4 weken. A. v. d. V., milicien bij het 4de reg. inf. te Gouda, tot drie maanden gevangenisstraf, wegens mishandeling van een ambtenaar, een tot de gewapendo macht behoorend persoon, met gebruikmaking van zyne bajonet, oen mid del hem door zijn ambt geschonken. De arrond.-rechtbank te Rotterdam behandelde gisteren de geruchtmakende en reeds meermalen door ons vermelde zaak togen Willem Beffers, oud 52 jaar, vroeger gemeente-ontvanger, thans zonder beroep, te Schiedam, in verzekerde bewaring. Na voorlezing der diverse processtukken werd de beklaagde door den president, mr. Th. A. J. Borwin, ondervraagd. Den 8sten November 1877 is by aangesteld, met ingang van 1 Janu;iri 1878, en werd op 8 Mei jl. ontslagen. Reeds bij zijn in-dienst treden bestond er een tekort van f 9000, maar hy heeft daarover niet gesproken. Successievelijk is dat tekort aangegroeid, vooral ten gevolge van het feit, dat er op zékeren tijd anderhalf milhoen in kas was, die buiten do kas moesten blijven en bestemd waren voor de onteigening van aan veeziekte lijdend vee. Ook werd hij vroeger steeds vooruit ge waarschuwd, wanneer de kas zou worden op genomen, doch in den laatsten tijd geschiedde dit niet. Burg. en Weths. zagen dan de regis ters na cn vergeleken de eindcijfers met hot proces-vorbaal. Beklaagde maakte dan van te voren do cijfers kloppend. Ook de overige on regelmatigheden werden in hoofdzaak door hem erkend, met uilzondering van enkele kleine afwijkingen. Nader positief gevraagd of by de valsche cijfers gesteld heeft met het oog op de kasopneming, verklaarde beklaagde dat dit zeer wel mogelijk is, maar dat hy het niet met zekerheid kon zeggen. Er waren ir. dezo zaak 25 getuigen ge dagvaard. Het eerste gedeelte van hot getuigenverhoor liep uitsluitend over betalingen, door beklaagde namens de gemeente gedaan, terwyl de eerste zes getuigen vergunning kregen om zich te verwijderen tot twee uren in den namiddag. Na schorsing van de zitLing kwam eigenlijk eerst het meest belangrijke gedeelte der ge tuigen verhooren aan de orde. Het eerst werd opgoroopon de hoer P. J. Van Dijk van Matennesse, burgemeester van Schiedam. Opmerkelijk werd nu de houding van be klaagde. Was bi) hedenmorgen uiterlijk vrij kalm, dit veranderdo eensklaps na het bin nentreden en na de eerste antwoorden van dezen getuige. Hy verkeerde in eén woord in zulk een toestand van opgewondenheid, dat de voorzitter hem toestond te gaan zitten. Eon tranenvloed bracht hom weer eenigszins tot bedaren. De houding van dezen getuige was intus- schen zeer opmerkelijk. Wat de voorzitter hem ook vroeg, hij bleef er of geheel bet antwoord op schuldig, öf kon zich van het gevraagde niets herinneren. Zijne antwoorden gingen met zooveel wei feling gepaard en waren zoo weinig afdoende, dat de voorzitter getuige toevoegde: „Het komt my vreemd voor, dat u zich zoo weinig herinnert van hetgeen u als burgemeester weten moest." De beklaagde doet hierna opmerken, dat hy don burgemeester van zyn tekort gespro ken heeft, doch dat dion6 antwoord is ge weest„Eer ik mij door die kerels laat vinden, ga ik liever als Van Speyk de lucht in" (hiermede de nieuwe wethouders bedoelende.) De officier richtte zich nu tot getuige om hem art. 207 van het Strafwotboek voor te lezen, alvorens hy hem verzocht hem te antwoorden op eenige vragen. Hierop zyn de antwoorden van get.: dat het hem onbekend was dat er een tekort in de gemeentekas was toen bekl. als zoodanig in dienst traddat hy zich niet kan herinneren of hy by de overgifte de kas met de bescheiden nauwkeurig had nagezien, en dat verder by de kasopname ook de boeken werden gezien. Even later zegt gel. echter dat de boeken in den regel by het opnemen der kas niet by waren, wat den officier de opmerking doet maken, dat get. dan ook bij het opnemen der kas, deze niet met de boeken kon vergelylcen. Get. bleef by zyne verklaring zich niet te herinneren, dat bekl. hem heeft meegedeeld; dat er een tekort in kas was. Ook do verdediger van bekl. deed eenige vragen tot getuige. Daarna werd do oud wethouder Lonq onder vraagd. Daaruit blykt o. a. dat get. nooit on regelmatigheid in de administratie heeft opgemerkt; dat de controle niet van dien aard was, dat, wanneer er onregelmatigheden waren, dezo direct .moesten opvallen. De tegenwoordige wethouder van financien te Schiedam, de heer S. A. Maas, gaf een verhaal, waaruit o. m. bJykt dat bekl. in den beginne door niemand gewantrouwd werd en het niet-sluiten van zyne boeken met de kas aan abuizen in de boeking toeschreef. De heer Maas bevestigt ook de opgave van beklaagde omtront het later nazien der boeken. Den 21 sten Februari 1894 was een tokort ontdekt vau ƒ81,844.80. De verklaringen van dezen get. zyn overigens 'zeer bezwarend voor den beklaagde. Nadat nog een paar getuigen waren gehoord, werd de zitting te hallzes geschorst tot hedenvoormiddag te tien uren. Sedert 12 dezer, toen hy 'snamid- dags om halfzeven het laatst op zyn kantoor is gezien, is spoorloos verdwenen de heer W. G. W., 55 jaren, boekhouder by de firma Gebr. F., ijzerfabrikanten te Haarlem en wonende aldaar. Hij was laatstelyk min of meer lydende aan zwaarmoedigheid en men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Do commissaris van politie te Haarlem verzoekt namens de echtgenoote zyne opspo ring en by ontdekking onmiddellijk bericht. Notaris Lau, te Schiedam, die zich zonder verlof van zyne standplaats ver wyderde en tot heden niet is teruggekeerd, heeft thans eervol ontslag aangevraagd. Hedenochtend te 4 u. 55 min. werd de Amsterdamsclie brandweer gealarmeerd voor een ernstigen uitslaanden brand in de Nes. Hut café chantant „De Oude Rykshallen" heeft deerlijk van het vernielend element te ïydon gehad. Er werden in liet lokaal geene uitvoeringen gegeven, daar juffrouw De Graaff, die het perceel van juffrouw Martens had gehuurd, verbeteringen liet aanbrengen en van plan was liet op 1 Nov. e. k. te heropenen. Juffrouw De Graaff, die met haar zoontje de bovenverdieping aan de straat bewoont, was te één uur ter ruste gegaan, zonder dat iets verdachts was bespeurd. Door het lawaai wakker geworden, zag zy de gohoele slaap kamer in rook en langs het portaal kon men de trap niet meer af, daar de gang vol ver- stikkenden rook s.tond. Moeder en zoon werden daarna door het raam aan do straat langs brandladders gered. De brandweer, spoedig ter plaatse, was met behulp van drie Vecbtkranen het vuur binnen twintig" minuten meester, doch de schade is groot. Het geheele tooneel, de kleedkamers, zaal en zolderkamer zyn geheel uitgebrand. Het huis was verzekerd, doch niet hetgeen in huis was voor de verbouwing. Ook juf frouw De Graaff heeft veel schadq, aangezien zy haren inboedel nog,niet bij de .assurantie 'had laten overschrijven. Het verbrande gedeelte betreft het achterhuis. De oorzaak is Lot nog toe onbekend. Op do Elandsgracht te Amster dam viel een knaapje uit een raam der tweede verdieping op straat. Het kind was terstond dood. Dinsdag avond heeft de reeds meermalen vermelde bedelaar J. Vos zyn geld gedeponeerd ten kantore van notaris K. J. Perk, te Hilversum. In do kist en in de trommel bevonden zich f 400 aan ryksdaalders en guldens,/100 aan kwartjes, ƒ150 aan dubbeltjes, 35 aan 2'/j-cent-stukken en ruim ƒ300 aan centen. Bovendion bezit hy nog 2 zilveren horloges mot zilveren kettingen, een bloedkoralen hals snoer met gouden slot en 2 gouden oorbellen. Tusschen het geld lag, in stukken verdeeld, ongeveer 10 pond spek verspreid. By eene 72-jarige vrouw to Kapelle aan don IJsel doet zich een geval van Aziatische cholera voor. De toestand van de lyderes is hopeloos. Gisternacht te 12 uren werd door vrouw v. G. te Arnhem aan het politie bureau assistentie gevraagd tegen haren meer derjarigen zoon G,, die haar bedreigde haar uit hare woning te verwyderen. Een paar politie agenten, derwaarts gezonden, konden niet be werken, dat de zoon de woniDg verliet; in tegendeel sloot deze zich daarin op en weigerde zyne moeder toegang. Op verzoek der moeder werd de deur nu met geweld door de politie geopend, waarop G. een vyftal revolverschoten op de politie beambten loste, zoodat de kogels hun langs de ooren vlogen, gelukkig echter zonder te treffen. Ten slotte werd v. G. overmeesterd en naar het poliüe-bureau overgebracht. Twee maanden geleden stapte een jeugdig paartje te Breda vol moed in de huwelyksboot. Toen verkocht hy den geheelen inboedel aan mama en zy zocht troost en inwoning bij papa. En de gebeurtenissen op Lombok brachten hen nogmaals ten stad- huize te zamen. Daar toekende zy gisteren eene toestemming, dat hy aldaar roem en lauweren mocht gaan plukken, voor een luttel aandeel in de winst (zegge het handgeld) a ƒ100 ten haren bate. En met een gemengd gevoel van droeflieid en berusting zal zy hem nastaren naar het ryke Insulindel We meldden voor eenigentyd, hoe de 17-jarige boerenmeid B. v. L., dienende by de weduwe Koopman, te Finkega (Fr.), twee appeldievon nazette, die by nacht in den boomgaard barer meesteres bozig waren zich ©uftj toe te eigenen, en de moedige meid door een dier dieven met een mes vreeselyk aan den hals gewond werd. De dokter, die dadelyk ontboden word, behandelde tot nog toe de gewonde; thans is geneeskundige hulp niet meer iioodig. De vermoe&elyke dader, zekere Minte Visser, hoeft zich aan de handen der justitie onttrokken door naar Duitschland te vluchten. De 8 personen te Hoornderzwaag (Fr.), die in den jongsten zomer wegens den hoogen waterstand eene waterkeering ver nielden, om een gedeelte van 't water uit hunne landen op lager gelegen gronden te doen afstroomen, zyn door de rechtbank te Heerenveen ieder veroordeeld tot éóne maand gevangenisstraf. Onder de veroordeelden be vonden zich een raadslid en een ex-raadslid. De waterkeering behoort aan heeren com pagnons der Schoterlandsche venen. Aan 4 personen, die een civielen eisch hadden inge steld, om vergoeding der schade, geledon door de vernieling vau don dam, werd die eisch ontzegd. In de Lek, by Schoonhoven en Ammerstol, houden zich in de laatste dagen een aantal zeehonden op. Men is te Groningen begonnen met bet opslaan van den circus-Carré. De politie van den staat Maryland heeft een man gearresteerd, die verdacht wordt medeplichtig te zyn aan den brut&len aanval op den trein in Vijgmie, 11. Vrijdag. De man werd .ia het buzit gevonden van eene som van 24Q0dollars, en had bovendion verscheidene hor loges, bank-van leening-bnefjes, portefeuilles en twee revolvers by zich. in Virginië zyn ook twee verdachte personen in hechtenis genomen. Surgcrlyke Stand. ALFEN. Bevallen: J. Brandt geb. Piket Z. A. H. Zuidam geb, Kurtekaaa Z. Overleden: W. J M. Werneke D. 8 m. J. Slootjes D. 5 m P. C. De Heij Z. 1 j. AAKLANDERVEEN. Overleden: AL v. d. Neut Z. i) in. BODEGRAVE. Bevallen. P. Domburg, geb. Vau Jaarsveld Z. C. Couperus geb. Manheer D. M. Schouten geb Van der Huist Z. A. v. d. VIist geb. Putkamer Z. BOSKOOP. Bevallen: O. M. Blom geb. Brand Z. M. Van dei Ben geb. Verkade D. Gehuwd: J. LDe Bruin 21 j. en A. Verbij 21 j. 11AZERSWOUDK. Bevallen: W. Van der Kleij geb. Fokker Z. li. v. Wykgeb. Rietveld D. O v ex leden; .Eene levenlooze van Corn. Kramer en Jansje Dirkje Stuivenberg. KOUDEKERK. Overleden. D. v. Klaveren 1 ra. AL Van der Voorst 2 j. li. De Groot 5 j. A JJdo 3 j. J. Oppelaar 1G m. LEIDERDORP. Bevallen: D. Scharloo geb. Boon D. P. J. Schrame geb. Vink Z. A. Glasbergen gjeb. Van Tol D. A. Goedhart geb. Janssen Z. G Van Osnabrugge geb. Luinen D. B. Zwaan geb. Van Zuilen levenl. Z. J. AI. Biesot geb. Baars Z. M J Langeveld geb, v. d. Peet D. J.P. De Brabandei geb Reramerswaal Z. Gehuwd: J. Sillevjs 27 j. en C. Buiis 27 j. NIEUWKOOP. Be v ali en: Al. Van der Wilk Scb. Geerekink Z. J. Vernieij geb. Oosterling A. E. Van der Weydeu geb. iBruiusins Z. Gehuwd: P. Brecdveld jm. 28 j. on K. Van Haringen jd. 23 j. OUDSHOORN. B e va 11 en: J. M. Waarden burg geb. Semée D. REEUW1JK. B e v a 1 i e e A. v. d. Star geb. Vonboef D. A. M. Van Dijk geb. Perdijk Z. A. J. v. Tnet geb. v. Os D. A. Kapteyn geb. Fabrenhorst D. M. De Joyg geb. Van Leeuwen Z. TER-AAR. Bevallen j Van Leeuwen geb. Kempenaar Z. M. Hoegstrate geb. Kroon Z. Overleden: A Cats D. 12 j P. Van Sjpronzen Z. 4 m. A. Van Winkel Z. 6 m. ZWAMMERDAM. Bevallen: B. Van Dijk geb. Rietveld D. Al. Kraan geb. v. d. BergD. N. De Borst geb Stolk Z. Gehuwd: J. G. Braam jiu. 23 j. en G. Edel man jd. 24 j. BUITENLAND. X>ultHclilaiicL Keizer Wilhelm heeft koning.Alexander van Servië, die thans te Potsdam vertoeft, de ridderorde van den Zwarten Adelaar verleend. De Zwarte Adelaar is de hoogste onder scheiding, welke de Duitsche keizer kan toestaan, en die, behoudens enkele uitzonde ringen, doorgaans alleen aan vorsten word?; verleend. Volgens de legerwet, in 1892 door den Duitschen Ryksdag aangenomen, werd by elk regiment infanterie een vierde bataljon gevoegd. Gisteren ontvingen deze nieuwe bataljons te Berlyn hunne vaandels van den keizer. Koning Alexander van Servië woonde deze wyding van de 132 nieuwe vaandels hy. De plechtigheid had plaat6 „Unter den Linden", vóór het standbeeld van Frederik den Grooten en juist op den verjaardag van keizer Fre derik III. Nadat de opper-aalmoezeoier de vaandels had gezegend, werden zy door den keizer aan de regimenten uitgereikt met eene toespraak, waarby deze herinnerde aan de laatste zege ning der wapenen in 1861 en de roemryke daden, door de Duitsche legers in 1871 ver richt. Hy vermaande- de legercommandanten, deze roemryke traditiën voort te zetten door eene toewyding tot aan den dood en eene vol strekte gehoorzaamheid aan het legerhoofd.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2