Tafel-Aardappelen Leiden, 17 October. Vervolg der Advcrtentiën. Prima Diibersclie A.dolf Hentschel Kinadruppels Specialiteit voor gemakkelijk Schoeisel. RAPENBURG 96. Firma J.HOEFFTCKE&Zn., Korsetten op maat Winkel-Korsetten, Augustus, kunnen alléén zy, die vóór dat tydstip 17 jaar zyn geworden, 2 malen, de overigen slechts éénmaal examen afleggen. Niet alleen, dat hierdoor de billyke verwach tingen van allen, die 18 of 19 jarenoud dit jaar moeten loten en zich vóór dat tijd stip hadden willen verbinden, ter elfder ure ■worden teleurgesteld, maar ook op den duur z|)n de kansen tot toelating verminderd, zal dus het aantal vrijwilligers voor het reserve kader afnemen. Nadeeliger echter nog is de omstandigheid, dat men hierdoor tot oeno vorbintenis voor het reservekader op te jeugdigen leeft yc" dwingt. Is toch van jongelieden van 17 jaar vol doende gezag to verwachten om als reserve- korporaal op te treden en met klom de krijgs tucht te handhaven? Lag hierin niet steeds de grief, die men tegen het van het instructie bataljon te Kampen afkomende te jeugdig kader aanvoerde? Eindelijk wordt door het te vroege tijdstip een van de groote voordeelen, die de instel ling van het reservekader kon opleveren, de degeiyke voorbereiding in don wapenhandel, in gevaar gebracht. Hiermede toch vóór het 18de jaar aan te vangen, verdient om ver schillende redenen afkeuring. Welk een kort tijdperk blijft nu ook slechts voor deze voor bereiding over! Weldra is het tydstip der inschrijving voor de militie daaren, eer men 't weet, is het gunstig oogenblik voor de inschrijving bij het reservekader voorbij! Dat ware niet het geval geweest by het voor den betrokkene veel meer sprekend feit der loting zelve! Ten slotte vroezen wy dat de bepaling, dat de vrijwilliger van het roservekader in den regel in de eerste drie jaren van zijne verbintenis zijn diensttijd van 8 maanden in liet leger moet hebben volbracht 22 van meergenoemd ministerieel besluit) eene be paling niet in den geest van de oorspronke lijke regeling vele jongelieden zal weer houden, voor wie die achtereenvolgende jaren van 3 maanden dienst te ernstige be zwaren voor hunne studiën, enz. opleveren. De gemcenlcbcgrootflog roor 1805 lei dc scctll:n. (Vervolg). Inkomsten. Volgn. 12. Opbrengst can het gebruik of genot van openbare gemeente- werkenbezittingen of inrichtingen en dat van door of vanwege het gemeentebestuur verstrekte diensten. By vernieuwing word door oenige leden aangedrongen om de heffing van recognitiën boter to regelen; in do memorie van beant woording voor de begrooting 1894 werd dezo regeling reeds in het uitzicht gestold. Antw. van B. en Ws.De hier bedoelde tarieven worden aan eene herziening onder worpen, waaromtrent een voorstel aan den gomoonteraad zal worden ingediend. Yolgn. 17. Opbrengst van schoolgeld (lager onderwijs). Dat het schoolgeld voor de Jongensschool lsto kl. belangryk minder geraamd wordt, wekte bevreemding; waaraan is deze ver mindering toe te schrijven? Antw. van B. en Ws.Vermoedelijk is de vermindering van het aantal leerlingen aan deze school voor een deel daaraan toe te schryven, dat dit jaar bynaallo leerlingen der hoogste klasse tot de Hoogero Burgerschool voor Jongens zyn toegelaten. Overigens hebben zich vroeger meermalen dusdanige plotselinge wisselingen in het aan tal leerlingen voorgedaan, terwyl ook de mogelijkheid bestaat, dat het aantal kinderen in de gezinnen, voor wie de scholen der lsto klasse z\jn bestemd, geringer is geworden. Op 1 Juli 1894 bedroeg voor de Jongens school 1ste kl. het aantal ingeschrevenen: van 69 leerlingen ad f 15 f885, van 82 loerlingen ad ƒ11.25 ƒ922.50, te zamen ƒ1807.50. Volgn. 26. Opbrengst van den houthak. In eene der sectiën werd gewezen op de eigen aardige wyze, waarop men in het Plantsoen het omhakken van struikgewas gedaan had; oeno schuine strook was door den tuin van „Musis Sacrum" uitgehakt en aan de water- zyde vervolgd. Over do wyze, waarop boomon op den Witten Singel bohakt waren, waren sommige leden niet voldaan; terwyl deze door andoren goed geacht werd; or werd gevraagd waarom, als men oenmaal aan het hakken gegaan is, dit systeem ook niet over den geheelen singel toege past wordt. De wyze, waarop 6ommige boomen aan de Hooigracht gedund waren, kon de instemming van vele leden niet verkr'Jgen; door anderen werd het boomsnoeien in vol blad zeer nadeelig voor do boomen geacht. Anlw. van B. en Ws.: Het Bestuur van „Musis Sacrum" voldeed aan hot verzoek van don bewoner van het perceel Plantsoen N°. 19, om het verwilderd struikgewas in den tuin voor zyne woning wat op te doen snoeien. Ilot gewas bleek evenwel zoo slecht to zyn, dat het beter was om het maar te af zagen. Ten einde het uitzicht te verbeteren, is oenig wilgenhout langs don Witten Singel weggehakt. De boomon op do Singels benemen wel eens te veel licht en die, waarvan de takken te laag hangen, worden uitgehakt, hetgeen ook gewenscht is voor het opdrogen van den weg. Voor het overige wordt voor alle singels en straten dezelfde snoeiwyze gevolgd. Volgn. 30. Gasfabriek. De in de begrooting der fabriek voorkomende geraamde ontvangst voor Ammonia, ƒ17000, werd in eene sectie vry hoog gevonden. Voor dit product werd geraamd in: 1891 ƒ6700, in 1892 ƒ6700, in 1893 10500, in 1894 7000 en voor 1895 17000. Is de prys zoozeer stygende? En hoe komt het dat de post Holl. IJzeren-Spoorwog-Maatschappy thans „nihil" is uitgetrokken en opgebracht heeft in: 1891 ƒ1000 962 1892 1500 1577.58 1893 2000 2502.96 en geraamd voor 1894 1500 Van waar dit verschil? Antw. vayi B. en Ws. De hoogere raming der opbrengst voor Ammonia is het gevolg van den steeds stijgenden marktprys; B. on Ws. vertrouwen dat de raming zal blyken niet te hoog te wezen. De raming van den post Hollandsche IJzeren- Spoorweg op Nihil is het gevolg van het meerder gebruik van Engelsche kolen, die per schip worden aangevoerd, zoodat geen gebruik wordt gemaakt van den verbindingsweg, ter wyl het vervoeren van andere kolen langs dien verbindingsweg in mindering komt van do door de Gasfabriek te betalen rente ad 5% van het aanlegkapitaal, ingevolge het door do gemeente met de Hollandsche Spoor- weg-Maatschappy gesloten contract, krachtens Raadsbesluit van 4 Mei 1882. Volgn. 36. Boeten wegens overtredingen in zake plaatselijke belastingen. In eene sectie werd gevraagd waar do betaalde boeten biyven, die wegenspolitie-overtredingon zyn opgelegd? Anlw. van B. en Ws.: Krachtens art. 35 van het Wetboek van Strafrecht komt alle opbrengst van geldboeten en verbeurdver klaringen ten bate van den Staat, terwyl alle boeten van gevangenisstraf, hechtenis en plaatsing in eene rykswerkinrichting ten laste van den Staat komen. Vermits art. 282 der Gemeentewet gehand haafd is 'oy art. 25a der Invoeringswet, komt do opbrengst der boeten en verbeurdverklarin gen in zako van plaatseiyke belasting ten voordeele der gemeente. Volgn. 47. Bijdrage van het Rijk,enz. By de bekende weigering der Hooge Regeering, om, wanneer ten gevolge van hot bouwen van inrichtingen ten bohoeve van het Ryk de Parkaanleg vernield is, in de kosten van ver nieuwing by te dragen, werd in eene sectie gevraagd of het Dag. Best, by de Regeering niet kan aandringen dat voortaan in de be stekken zal worden opgenomen dat de aan nemer, na de oplevering van de in het Park gestichte gebouwen, verplicht wordt het plant soen aldaar in behoorlyken staat te brengen. Antw. van B. en Ws.; Wanneer woder Ryksgebouwen worden geplaatst op de Ruïne, zal op deze opmerking worden gelet. Uitgaven. Volgn. 67. Jaariccdden van sluiswachters, brugwachtersenz. In alle section kwam het adres der brugwachtors om verhooging van jaarwedde ter sprake. Een lid wenschte den post Onvoorziene Uitgaven to verhoogen, om op het verzoek van adressanten alvast gunstig te beschikken, anderen wensch- ten eerst het praeadvies van B. en Ws. af to wachten in verband met do voorgestelde wyziging op de helling van havengeld. Was de belangryke verhooging van het artikel wellicht ten deele het gevolg van het voornomen van het Dagel. Bast. om do trak tementen te verhoogen of alleen van de dag en nachtdiensten ten behoeve der vrye vaart? Antw. van B. cn Ws.: Eene nadere rege ling van de traktementen der brugwachters zouden B. en Ws. wenschen aan te houden totdat door de Rogeering is beslist omtrent de onlangs vastgestelde verordening op de hef fing van havengeld. Zoo die verordening wordt goedgekeurd, zullen maatregelen worden genomen ter uit voering dier verordening, waarby tevens onkele brugwachters met de inning der haven gelden kunnen worden belast. De verhooging van dit artikel is een gevolg van het aantal brugwachters, in verband met do vaartverbetering. Op de begrooting voor 1894 werden jaar wedden uitgetrokken voor 19 brugwachters; thans bedraagt hot aantal 24. Volgn. 74. Druk- en Bindwerk. Een lid vroog of de concierge van het Archiefgebouw, die thans een groot gedeelte van zyn tyd met schryfwork bezig is, terwyl hy bet bindvak verstaat, niet tot het binden van gemeente stukken te gebruiken ware. Dat het drukken van voor de gemeente benoodigde drukwerken geschieden zou op eene eigen gemeente-drukkery, zooals in som mige andere grootero plaatsen, en dan voor- deoliger kan uitkomen, werd eenerzyds betoogd en van eene andere zyde bestreden. Antw. van B. en Ws.De concierge van het archief kan wel belast worden met bindwerk voor het oud-archief, doch voor het overige bindwerk voor de gemeente is een afzonder- ïyke binder noodig. Do oprichting van eene gemeente-drukkery zoudon B. en Ws. in alle opzichten ontraden. Alleen in zeer groote gemeenten kan zooda nige inrichting eenig nut opleveren. In onze gemeente zoudo voorzeker voor het aan die inrichting te verbinden personeel niet altyd voldoende werk wezen. Volgn. S5. Belooning der buurtconmissaris- sen. Sommige leden konden zich gaarne vereenigen met de voorgestelde trakteraents- verhooginger werd door een lid betoogd dat hy voor ruimere vorhooging gaarne zyne stem zou uitbrengen. Antw. van B. cn Ws.De voorgestelde verhooging van jaarwedde komt B. en Ws. voldoondo voor; zy achten het echter biliyk dat do verhooging gerekend wordt te zyn ingegaan mat 1 Januari 1894, omdat by het opmaken van de bogrooting voor dit jaar de verhooging noodig werd geacht. Volgn. 86. Onderhoud en aankoop van voor- werrpenenz. By vernieuwing werd door een lid aangedrongen dat het museum zy en blijve een museum voor Leidsche geschiede nis en kunst en dat het niet ontaarde in een museum van beschavingsgeschiedenis. Meer dere leden gaven hunne instemming to ken nen met de tentoonstellingen, die van tyd tot tyd in de kunstzaal gehouden worden; men gaf te kennen dat ook de andere kunst hier ter 8tede'nog vele warme vrienden telt. Voor de veelvuldige en zeer gewaardeerde bemoeiin gen van den yverigen conservator van het museum wilde men gaarne huldo brengen. Antw. van B. en Ws.: Deze opmerkingen zyn door B. en Ws. aan de Commissie voor het Stedelyk Museum medegedeeld. Volgn 9S. Onderhoud van straten en plei nen. - By dit hoofdstuk werd door een lid aangedrongen om de grachten meer door te spoelen en, als dit voor den onaangenamen stank niet afdoende biykt, de grachten te overwulven of te dempen. Er word gevraagd hoe ver of men reeds gevorderd was met de plannen tot demping van het Levendaal. Kan het Raponburg, vroeg een ander lid, niet zoo afgedamd worden dat er door meer deren toevloed van water en spuiing meer strooming in het water komt, waardoor do reiniging van den bodem wordt bevorderd? Hierop word door een vierde lid geantwoord dat men zich te dien aanzien niet te veel illusiën moet scheppenvolgens hom is hierin geene afdoende verbetering te brengen, ja zelfs verwacht hy teleurstelling by de groote daaraan te besteden kosten. In eone andere afdceling werd gevraagd waarom 2 of meer straten met denzelfden naam gonoemd zyn en waarom zelfs ééne twee namen draagt, hierop doelendo dat eene zelfde steeg blykens de bordjes Mooi Japiksteog en Mooi-Japensteeg heet. Antw. van B. cn Ws.Het doorspoelen van de grachten geschiedt zooveel mogelyk. Ook dit jaar veroorloofde de toestand van Rynland's boezem niet meer te spuien dan geschied is. De plannen voor eene eventueele demping van het Levendaal zyn in onderzoek. Dat er enkele straten zyn met denzelfden naam in verschillondo gedeelten der gemeente, b.v. Vrouvresteeg en Bakkerssteeg, geeft zoover B. en Ws. bekend tot geen verwarring aan leiding, vermits in den regel de aangelegen straat daarby wordt vermeld, b. v. Vrouwe- steog by de Haarlemmerstraat, Bakkerssteeg bij den Vliet enz. Intusschen kan eene wyziging der benaming worden overwogen en eerlang worden behan deld te geiyk met eene wyziging van de Verordening van 25 October 1888 op de ver- doeling der gemeente in Buurten en Wyken en tot instelling van de betrekking van Buurt- Commissaris (Gem.blad No. 7 van 1888), waaromtrent een voorstel gereed is en aan den gemeenteraad wordt overgelegd. De eigeniyke naam van de hior bedoelde steeg scbynt Mooi Japensteeg te zyn. Volgn. 92. Onderhoud van bruggen en over zetveren. Een der loden maaklo de op merking dat do nieuwe Havenbrug geene doelmatigo richting heeft, dat zy meer rechts had moeten gebouwd zyn, zoodat het nu blykt dat er te weinig huizen zyn onteigend en afgebroken. Van de Haarlemmerstraat komende zal men met rytuig tegen den muur van 't eerste huis aankomen; dit wordt be treurd daar de ontwerper wit papier hoeft. Antw. van B. en TVs.: Vermits deze aan gelegenheid niet is besproken in de sectiën, meenen B. en Ws. dat do beantwoording niet te huis behoort in de Memorie van Antwoord, maar dat de zaak by de behan deling van de begrooting in den Raad kan ter sprake worden gebracht. Volgn. 93. Onderhoud van pompen en riolen. In eene sectie werd aangedrongen op het plaatsen van meer urinoirser worden er thans byna geene aangetroffen. Strenger toezicht op het niet gebruik maken van de bestaando inrichtingen, vooral door de school jeugd, wordt aanbevolen. De post van 420 voor het aanschaffen van 30 yzeren kolken werd, in verband met de verbeterde riolen, zeer toegejuicht. Ware deze post nog belangryk hooger, men zoude geen bezwaar hebben daar voor te stemmen. Antw. vaw B. en Ws.: De plaatsing van urinoirs levert steeds eigenaardige moeiiyk heden op, aangezien daartogen menigmalen bezwaren van buren worden ingediend. Intusschen is het aantal in de verschillende deelen der gemeente geplaatste urinoirs niet gering. Het bedraagt thans 62. Bezwaariyk zal kunnen worden voorkomen dat de schooljeugd nu en dan art. 17 der Algemeene Politieverordening overtreedt, welk artikel trouwens geen onderscheid maakt tusschen schooljeugd en andere personen. Dat overigens deze verbodsbepaling aan de aandacht der politie niet ontsnapt, kan blyken uit het feit dat ter zake in 1892, 35-malen en in 1893, 22-malen werd geverbaliseerd. Het voornemen bestaat by B. en Ws. om successieveiyk het aantal yzeren kolken met stankafsluiting te vermeerderen; voor 1895 wordt de aanschaffing van een 30tal voldoende geacht. Volgn. 98. Duinwater. In eene andere sectie werd door een lid gewenscht dat in de Bouwverordening worde opgenomen de be paling dat geene nieuw gebouwde woningen zullen worden goedgekeurd zoo zy niet van duinwater voorzien zyn. Nu slechts 100 voor het gebruik van don sproeiwagen is uitgetrokken, wordt door een lid gevreesd dat men in 1895 minder zal sproeien dan in dit jaar, dat in de warme voor zomerdagen gunstig by vroegere jaren afstak. Hiertegen werd aangevoerd dat de kleine slangenwagens en do brandkranen voor de besproeiing dienst doen, en de wagon slechts daar waar er nog geene kranen zyn aango- bracht. Antw. van B. en Ws..: In de Bouwverorde ning kan worden voorgeschreven dat de hui zen in steeds voldoende hoeveelheid van goed, onschadelyk drinkwater mooten zyn voorzien. De slangen wagen voor de straatbesproeiing uit de brandkranen doet goede diensten; het gebruikmaken van den sproeiwagen wordt daardoor beperkt. Volgn. 99. Gemeentereinigmg. Door een lid werd gewezen op het hinderlyke ramme len van de yzeren deksels der vuilniswagens. Kan daarin door het aanbrengen van kurk of caoutchouc geene verbetering worden gebracht? De processie van een aantal dezer wagens, in den vroegen morgen, is voor menigeen, die in de buurt van de vuilnisbelt woont, zeer onaangenaam. Het trekt herhaalde malen de aandacht van verscheidene leden dat de baggerlieden weder in het water werpen wat niet naar hunne gading scbynt. Aan de aandacht van het openbaar gezag zy deze overtreding by vernieuwing aanbevolen. Antw. van B. en Ws.Met de pachters van het reinhouden der gemeente is reeds in over leg getreden om aan het rammelen der wagens te gemoot te komen door het aanbrengen b. v. van caoutchouc-banden. Wellicht blykt het later noodig de Ijzeren deksels in houten deksels te veranderen. Op het in het water werpen door bagger lieden van opgehaalde voorwerpen wordt streng toegezien en herhaaldelyk worden de pachters beboet wanneer overtredingen worden gecon stateerd. Hoofdstuk III Volgn. 100. By dit hoofd stuk werd gevraagd of het niet in overwe ging kan genomen worden alle gemeentewer ken in eigen beheer uit te voeren. Terwyl sommige leden dit eigen beheer wenscheiyk achtten, werd door anderen in stede van mindere kosten vermeerdering van uitgaven gevreesd. Antw. van B. en Ws.: Tegen het uitvoeren van alle gemeentewerken in eigen beheer be staan, naar het B. en Ws. voorkomt, over wegende bezwaren; eene belangryke vermeer dering van uitgaven zoude daarvan het govolg wezen. Aanbesteding is dikwyls noodzakeiyk, ter wyl de aard van het werk mo9t beslissen of al of niet tot aanbesteding moet worden over gegaan. De ry der Nutslezingen in het Departe ment Leiden zal dit jaar geopend wordon morgen, Donderdag den 18den October, met eene causerie van den heer C. J. Leen- dortz over Lombok. Het actueele van het onderwerp en do gevierde naam van don spreker, wiens schetsen uit het Indisch sol datenleven zooveel waardooring hebben ge vonden, doen verwachten dat de leden in grooten getale zullen opkomen. Met genoegen vernemen wy van den secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier, dat de waarborgsom, benoo digd voor de verbinding aan het intercommu naal telephoonnet, volteekend is en die aanleg weldra volgen zal. Aan de Kamer van Koophandel is tevens het verzoek gedaan openbaarheid te geven aan de tentoonstelling, die van Mei 1895 tot November 1895 te Bordeaux zal gehouden worden. Vooral do speciale commissie, belast met de afdoeling wyneü, spiritualiën, likeuren en geestryke dranken, noodigt handelaren uit de deelneming aan die tentoonstelling zoo algemeeD mogelyk te doen zyn. Meerdere inlichtingen daaromtrent is de secretaris der Kamer van Koophandel, mr. J. H. Goudsmit, bereid te geven. Bedankt is voor het beroep naar do Geref. gem. te Hoofddorp door den heer J. Veenstra, te Minnertsga. Te Woubrugge zal Donderdag 25 dezer, van 11 2 uren, de verkiezing plaats hebben van 5 stemgerechtigde lidmaten als gemach tigden voor het kiescollege der Hervormde gemeente, wegens periodieke aftreding van de heerenJoh. Van der Boon, J. De Kwaasteniet, J. P. Engel en C. Verwey, en het bedanken door den heer P. J. Gysman. Afwyzend luidt de voorgestelde beschik king van B. en Ws. van 's-Gravenhage op het adres van den chef der „Toevlucht voor Dakloozen" van het Leger des Heils aldaar, om geldelyke ondersteuning uit de gemeente kas ten behoeve der instandhouding van den shelter aan de Zeestraat en vergoeding van aan de politie bespaarde bemoeiing. De taak der politie is door deze inrichting wel mis schien vergemakkelykt, doch niet verminderd. „Het is eene bekende omstandigheid", zeggen B. en Ws., „dat het aantal personen, die nacht- verbiyf zoeken, grootere afmetingen aanneemt, naarmate het verstrekken daarvan wordt vergemakkelykt." Het bericht in het „Haagsche Dagblad", als zou de gewezen minister van koloniëD, baron Van Dodem, onder toekenning van reis geld, door de Rogeering uitgenoodigd zyn, van zyne reis naar Indië gebruik te maken tot het instellen van een onderzoek naar den toestand, waarin zich de in Siam gevestigde Waarom juist Donderdag, ale .Mignon" in do Stadszaal gegeven wordt? Bed.) Nederlandsche onderdanen van Chineeschen landaard bovinden, vindt een inzender in het „Vad." ernstig genoeg, dat het in 't belang der betrokken personen spoedig officieel wordt tegengesproken. De inzender acht dit bericht onjuist op de volgendo gronden: lo Hebben wy in Siam sedert lang een con sul-generaal. Volgens den Staatsalmanak is dit sedert 1889 de heer R. C. Keun van Hoogerwoerd. In de begrootir.gsstukken van 1893, hoofdstuk III, is niet vermeld geworden, dat de heer Keun met verlof afwezig was of zou gaan, dat dus de Nederlandsche be langen in Java niet vertegenwoordigd waren of zouden zyn. Tot de taak van den consul zal wel in de eerste plaats behooren do be scherming der ingezetenen van het land, dat hy in den vreemde vertegenwoordigt. Het zou eene beleediging zyn voor den heer Keun, te meenen, dat hy in dien plicht te kort schiet er. dat door een ander zou moeten worden nagegaan, of hy dien plicht wel vervult. Maar 2o. verondersteld de mogelykheid (waarvan we niets weten, die we niet aan nemen, maar die toch denkbaar is), dat by de Regeering berichten uit Siam waren inge komen, die het haar wenschelyk deden achten van eene ongezochte gelegenheid gebruik te maken, om een locaal onderzoek to doen in stellen, is het dan denkbaar, dat een man van de positie en met het verleden van den heer Van Dedem die steeds aandrong op het vermyden van onnoodige uitgaven, op bezui niging in de Indische administratie zich daarvoor reisgeld zou hebben doen toekennen, dat voor een man van zyne positie waar- scbyniyk nogal hoog zou zyn? Wy weigeren het te gelooven." In antwoord op eene opmerking der „N. Pr. Gr. Ct.", die het betreurd had, dat het Kamerlid Pytter8en zyne wetsontwerpen op de instelling van Kamers van Arbeid heeft ingetrokken en gevraagd had of dat van den heer Schimmel- penninck van der Oye niet meer aanhangig was, deelt de heer Pyttersen aan genoemd blad het volgende mede: „Aanvankeiyk waren er twee wetsontwer pen, een van den heer Sch. v. d. O. en een van my; daarna werd door ons een gemeen- schappelyk voorstel ingediend. De heer Sch. v. d. O. bood in 1893 opnieuw een zelfstandig ontwerp aan, terwyl daarnevens het gemeen- schappelyk voorstel, als niet ingetrokken, bleef bestaan. Beide ontwerpen vervielen door de ontbinding der Kamer. Daarna werd door my een nieuw voorstel ingediend, hetwelk evenwel in overleg met de Regeering, die verklaard had een daarmee overeenstemmend ontwerp te zullen indienen, is ingetrokken, zoodat er op dit oogenblik geen onkel ontwerp meer aan de orde is, daar dat van den heer Sch. v. d. O. is vervallen en door zyne benoeming tot lid van do Eerste Kamer niet opnieuw kan worden ingediend. Ik vertrouw dat de Regeering nu spoedig met een voorstel van wet zal komen." worden aangeboden door 6587 8 Czempln Prov. Posen). VAN Dr. DE VRIJ. Myn fabrikaat, te Am sterdam er. Brussel be kroond, werd door Dr. DE VRIJ „onover trefbaar" genoemd. Verkoop uitsluitend in verEcgclde flacons a 1.gedekt door bovenstaand fabrieksmerk. Vraagt deze by uwen Apotheker, of bestelt ze rechtstreeks (onder toezending van post wissel a f 1.15 franco in huis) by de Chemische Fabriek van N. MANNING, 5762 16 Den Hmmg. Breestraat 94, Leiden, Instrumentmakers van het Zieken huis der Rijks-Universiteit. - -faMr!*' '.•.■SV/;»T*ih. die borst on maagvry- laten en geene onaan gename drukking ver oorzaken. ONTVANGEN: eene prachtige collectie 6302 20 waardoor de Korsetten van verleden jaar voor veel verminderde pry. zen worden opgeruimd.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 6