binden, zoodat wy kunstlievenden leden met hunne dames en introducés een genotvollen avond durven voorspellen. Verder vernemen wy, dat zich uit de kunstlievende leden eene Commissie heeft gevormd, met het doel, aan de „gezellige bijeenkomst", welke gewoonlijk in „Zomerzorg" plaats heeft, doch nu don lOden November, den verjaardag der Vereeniging, in de Stads- zaal zal worden gehouden, eenige feestelijkheid bij te zetten. Naar aanleiding van de betrekkelijke voorschriften van de verordening, bepalende het getal der scholen voor openbaar lager onderwijs, den omvang van het onderwijs op elke school en den bijstand aan de hoofden der scholen, bieden B. en Ws. den gemeente raad twee voordrachten aan ter benoeming van een tweeden onderwijzer aan de school 4de kl. no. 1 en eene tweede onderwijzeres aan de school der 2de klasse voor Jongens en Meisjes (Leerschool). Die voordrachten zijn opgemaakt in overleg met den arrondissements schoolopziener, na ingewonnen berichten van de hoofden der scholen, en zijn als volgt samengesteld: voor een tweeden onderwijzer aan de school 4de klasse no. 1: 1°. A. Dirks, thans derde onderwijzer aan de betrekkelijke school; 2°. J. Christiaanse, eveneens derde onderwijzer aan die school, en 3°. P. C. Schreuder, derde onderwijzer aan de openbare school 3de klasse no. 3; voor eene tweede onderwijzeres aan de school dor 2de klasse voor Jongens en Meisjes: 1°. mej. L. M. Kievit, derde onderwijzeres aan de betrokken school; 2°. mej. M. Trago, derde onderwijzeres aan de openbare school der 3de klasse no. 2; en 3°. mej. Or. Zindel, 3de onderwijzeres aan de openbare school der 4de klasse no. 2. De aanvangsjaarwedde, aan do betrekkin gen verbonden, bedraagt f800. De Commissie van Financiën heeft geene bedenkingen tegen de navolgende, in hare handen gestelde stukken: a. de begrooting der Stedelijke Werkinrich ting voor 1894, in ontvangst en uitgaaf ad f 17182.50; b. de begrooting van de Stadsbank van Leening voor 1894, in ontvangst en uitgaaf ad 11320; c. den suppletoiren staat van begrooting, dienst 1894, van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis, in ontvangst en uitgaaf ad f 2558.46s. Zij adviseert mitsdien tot goedkeuring van bovengenoemde begrootingen. Den gemeenteraad bieden B. en Ws. ter vaststelling aan het lste Suppletoir Kohier der Plaatselijke Directe Belasting voor het dienstjaar 1894, met 204 aanslagen en tot een totaal bedrag van f 2620.68. De werklieden zangvereeniging „Kunst na Arbeid" alhier zal Donderdag 25 October in het „Hotel du Nord" hare eerste openbare uitvoering geven. Na hetgeen deze Vereeniging reeds in be sloten kring heeft ten gehoore gebracht, kan met recht verondersteld worden dat ze met iets goeds te voorschijn zal komen. Men ga <sr zich van overtuigen! De Engelsche mail bracht ons gisteren weder Indische bladen, o. a. Bataviasche couranten van 12 en 13 September en do „Deli-Crt." van 12 en 15 September. Aan de Lombokscho zaken is daarin natuurlijk weder eene ruime plaats ingeruimd, gelijk blijkt wat daarvan in ons eerste en tweede blad is op genomen. Verschillende onderwerpen, waaromtrent men tot hiertoe nog slecht* zeer weinig heeft vernomen, verschjjnaD thans in een zeer helder daglicht. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes, in partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren do prijzen: f 22.50, f 4.50 en f 2.25. By de heden ten Raadhuize alhier door Burgemeester en Wethouders gehouden open bare aanbesteding van brandstoffen ten dienste der gemeente-gebouwen gedurende het jaar 1895 is de levering gegund aan de heeren: K. T. Caron, handelaar in brandstoffen te Oegstgeest, de Ruhrkolen ad /"0.88 per 100 KG. U. J. Osinga, handelaar in brandstoffen alhier, korte haardturf voor f 0.55 per dubb. HL., lange luif voor f 0.40 per 100 stuks. J. J. Huy, handelaar ia brandstoffen alhier, houtskolen voor f 0.35 por !/a HL. firma J. T. Perquin, handelaar ic brand stoffen alhier, het steenkolongruis voor f 0.29 per V, HL. H. J. Blommestein, handelaar in brand stoffen alhier, het keukenhout f 10 per stère. De levering van anthracietkolen is niet gegund. Krachtens art. 9, zesde zinsnede, der Verordening van 11 Januari J894, bepalende het getal der scholen voor openbaar lager onderwps, enz., kan aan derde onderwyzers en onderwyzeressen, indien zy niet, in het bezit zyn van den hoofdonderwyzersrang en den leeftyd van dertig jaren bereikt hebben, zoo dra zy tien jaren in dienst der gemeente ol elders zyn werkzaam geweest, door den Gemeenteraad, op voorstel van Burg. en Wetheene verhooging van f 50 worden toegestaan en andermaal op vyf-en dertig- jarigen leeftyd en met vijftien dienstjaren eene geiyke verbooging, welko toelagen vervallen by het verkrygen van den hoofdonderwyzers rang. Onder overlegging van de ter zake met de Plaatselyke Schoolcommissie gevoerde corres pondentie, welke in de Leeskamer ter inzage van de leden is nedergelegd, gevon B. en Ws. den gemeenteraad, geheel in overeen stemming met het advies der Schoolcommissie, in overweging de volgende verhooging van jaarwedde toe te kennen, met ingang van 1 Januari 1895, als: aan Mej. J. G. Boon, derde onderwyzeres aan de Leerschool, van f 100; - mej. A. M. Van der Zanden, derde onderwyzeres aan de school 3de klasse no. 1, van f 50; N. Van der Walle, derde onder- wyzer aan de Jongensschool 2de klasse, van f 100. Zeer talryk waren de afgevaardigden van de verschillende werklieden-vereenigingen, die deel hebben genomen aan het huldobiyk (vervaardigd door den heer J. A. Loebèr Jr. en gedeelteiyk ook ontworpen door den heer R. Raar, beiden te Leiden), voor den oud minister Tak van Poortvliet waarvan dezer dagen melding werd gemaakt en waarvan eene beschryving werd gegeven gisteren met nog vele belangstellenden in het Gebouw der 's-Gravenhaagsche Ambachtsvereeniging opgekomen, om by de aanbieding van het album tegenwoordig to zyn. In de zaal was eene toepasselyke versie ring aangebracht van groen, te midden waar van in crayon-teekening het uitstekend geiy- kend portret van den staatsman prykte, omgeven met een lauwertak van gedroogde varens, geflankeerd door twee schilden met de jaartallen van het jongste ministerie, waarin de heer Tak van Poortvliet zitting had. Onder de aanwezigen werd opgemerkt de heer Heldt, lid van do Tweede Kamer. Om kwart over twaalven trad de heer Tak onder een daverend applaus der aanwezigen, die allen opstonden, de zaal binnen en nam den voor hem bestemden eerezetel in. "Vele toespraken werden er gehouden. Ds. J. J. Van den Broek, predikant by de Herv. gemeente te Noordwykerhout, heeft bedankt voor het beroep naar Ritthem, classis Middelburg. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. gem. te Hazerswoude door ds. R. A. E. Sillevis Smit, te Monster. Beroepen is by de Ned.-Herv. gemeente te Harlingen ds. C. Plug, pred. te Katwyk aan Zee. De veertiende lyst van de zestiende jaarcollecte voor de Scholen met den Bybel vermeldt o. m.Heemstede met Glip met een bedrag van f 293.90Zevenhoven mot Nieuw koop (Noordeinde), Noorden, Achttienhoven, Ter-Aar, Aardam, Langeraar en Korteraar met f 48.45. Onder de Unie-collecte te Heemstede is eene gift, groot f 25, van de Cbristelyke zangvereeniging „Ex animo" begrepen. De minister van justitie en van koloniën, de heeren Van der Kaay en Bergsma, gingen hedenochtend ter audiëntie by H. M. de Ko ningin Regentes naar het Loo. Haar wy vernemen, zal de Tweede Kamer tegen Dinsdag 13 Nov. tot hervatting barer werkzaamheden worden byeengeroepen. Vad De oud-minister, de heer Tak van Poort vliet, is heden voor eenigen tyd naar het buitenland vertrokken. By de Tweede Kamer zyn 21 adressen ingekomen, waaronder 19 van Kamers van Koophandel en Fabrieken, verzoekende mede werking, dat by de benoeming van een nieuwen consul-generaal te Hamburg, de keus valle op een Nederlander. Deze adressen zyn ter griffie nedergelegd, onder opmerking der com missie dat het onderwerp „stellig" by de Staatsbegrooting zal worden behandeld. Niet minder dan 77 verzoekschriften zyn by de Tweede Kamer ingediend om aan te dringen op maatregelen in het belang van den landbouw. Twee daarvan verzoeken ver lichting van lasten door wyziging in de grond belasting en het personeel. De 75 overigen vragen óf „flinke", óf „matige" invoerrechten op granen, óf invoering van „schaalrechten", nog éit jaar. Dit laatste wordt o. a. jn 40 adressen van gemeentebesturen gevraagd. Het stoomschip „Koningin Emma", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 14 Oct. Dungeness; de „Prins Willem I" vertrok 13 Oct. van Nieuw-York naar Westlndiö; do „Soenda", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 14 Oct. Pont de Galle. Gemengd Nieuws. De inwendig opnieuw gerestau reerde en verfraaide Stadszaal werd gister avond geopend met eene voorstelling van het specialiteiten-gezelschap van het theater „De Vereeniging", van Amsterdam, onder directie van den heer W. A. Muller. Het publiek was in vry grooten getale opge komen, zeker niet alleen door den indruk, welken het gezelschap van vroeger had achter gelaten, maar ongetwyfeld nu ook gedrongen door de nieuwsgierigheid om de groote zaal in hare nieuwe gedaante te zien. Reeds de vorige week deelden wy omtrent de beschilderingen een en ander mede naar hetgeen wy overdag gezien hadden. Het bleek nu dat ze ook by de gas-verlichting uitste kend voldoen. De zaal ziet er keurig netjes uit en van menige zyde hoorden wy ten aan zien van den heer D. J. Van Amerom vele woorden van hulde voor de wyze, waarop hy zich van zyne taak gekweten heeft. Wat de Toorstelling zelve betreft, den optre denden, w. o. weer eenige nieuwe sujetten, vielen by voortduring de daverendste toe juichingen ten deel, zoodat hieruit de gevolg trekking heel natuuriyk is, dat ze uitstekend voldeed. Er was andermaal voor de noodige verscheidenheid gezorgd en byzonder troffen blykbaar de werkzaamheden van den gymnast met één been, die zeldzaam buitengewone toeren verrichtte, zoodat men behalve voor velen iets huiveringwekkends tevens iets griezeligs te zien kreeg. Een gymnastiseerend kunstenaar met éón beenl De kunst om ook op het gemoed van den toeschouwer te werken, gaat ver. De voorstelling duurde van acht uren tot by elven. Voor de Leidsche Fabriek-arbei- ders-vereeniging onder de zinspreuk „Eendracht maakt macht" was de avond van Zaterdag 11. tot de viering van het 20 jarig bestaan dier corporatie gekozen. Het bestuur vond het niet ongepast, om, voor zoover de kas dit toeliet, dezen feest avond althans, eenigszins van de vroegere te doen onderscheiden, wat dan ook volkomen is gelukt. Reeds by het inkomen der feestzaal (café „Vondelhoven") werd het oog aangenaam ver rast door eene smaakvolle groen-versiering, ter weerszyden van het tooneel aangebracht. Nadat allen gezeten waren, werd de ver gadering met een harteiyk welkom begroet door den voorzitter, die er o. a. den wensch aan toevoegde, dat ieder zou willen mede werken om dit feest goed te doen slagen. Vervolgens werd een goedgekozen programma, door muziek en zang afgewisseld, naar ieders tevredenheid afgespeeld. Toen eindeiyk het gezelschap van den heer S. Soesman, van Rotterdam, ten tooneele ver scheen, toen eerst schenen de genoegens hun toppunt te zullen bereiken; het is trouwens overbekend dat Soesman er slag van heeft om juist zulke nummers te kiezen, welke in den geest van eenvoudige „fabrieksmenschen" vallen, zoowel door het optreden van zyn persoon zeiven, als door do verschillende komi sche voordrachten van zyn personeel. Na afloop van dit feest, dat tot den vroegen morgen duurde, keerden allen, zoowel bestuur als leden, in zeer tevreden stemming naar hunne woningen terug. Enkele familiën verkeer en, naar wy hooren, in de meening dat voor de voor stellingen in de Stadszaal geene abonnementen meer te verkrygen zyn. Deze meening is echter volkomen onjuist. Iemand, die Zaterdagavond eens vlug van de Aalmarkt naar z(jno vrienden zou loopen, die de Vischbrug reeds beklommen hadden, kwam, daar hy te dicht aan den walkant liep, op eene onzachte manier in aan raking met de leuning van dio brug, en wel zóó, dat by achterover viel en in het water terechtkwam. Zyne vrienden riepen dra waar hy toch bleef en uit het water luidde het antwoord: „Haast je zoo niet; ik lig in het water!" Nu ging men vlug aan het werk om den amice uit zyne benarde positie te redden, en stak hem daarna stokken toe, welke hy greep; zóó bracht men hem op het droge! Toen g i s 10 r n a m i d"d a g de Zoe- torwoudscbe landbouwer "W. L. uit Leiden met tentwagen, bespannen met één paard, in welk voertuig gezeten waren hyzelf, zyne vrouw en zyn zoon, naar huis reed, ging het schichtige paard in de Noordbuurt van Zoe- terwoude op hol en rende door het dorp, waarby het eerst terechtkwam tegen het hek van N., waarvan het een paar latten stuk sloeg, en toen tegen het huis van K., dat door bet rytuig mot eene streep werd geteo- kend. Nog maar steeds holde het wilde beest voort, alhoewel L. en zyn zoon trachtten het in to houden. Vervolgens liep het met zooveel vaart tegen de leuning der Westeindsche brug, dat die in het water plofte on het onderstel van den wagen uit elkaar gerukt werd. Door den schok kwam het dier nu tot staan. Thans konden de personen allen bet gehavende voer tuig verlaten, gelukkig ongedeerd. De spoedrit liep dus nog zeer goed af. By het op 11 October gehouden vogelschieten by den heer P. Kaptyn, te Lioserbroek, zyn de pryzen behaald als volgt lsto prys, de romp en kop, door J. Kerkvliet, te Vogelenzang; - verdervleugel, H. Kroon, te Haarlemmermeer; 2de vleugel, A. v. d. Voort, te Alkemade; staart, A. Wynhout, te Haarlemmermeer; - vlag, A. v. d. Geest, te Alkemade; 2de vogel: J. Kerkvliet, de romp; L v. d. Lans, te Noordwykerhout, de kop; J. Zoetendaal, van Noordwyk, de vlag; C. Schrama, te Hillegom, do beide vleugels, en P. Kroon, te Haarlemmermeer, de staart. Begunstigd door prachtig najaarsweder en onder eene goede stemming by de vele mede dingers, liep alles in de beste orde af. De Haagsche rechtbank veroor deelde heden: den winkelbediende uit Leiden, die eene vrouw alhier een slag met een ko lenschop gaf, waardoor eene hevig bloedende wonde ontstond, tot f 15 boete of vyftien da gen hechtenis; den boerenknecht, die to Bos koop bloembollen ontvreemdde, tot drie maan den Karei Kettenis, te Leiden, wegens het plegen van immoreele handelingen onder ver zwarende omstandigheden, tot vier jarenden machinist te Leiden, die zich alhier schuldig maakte aan diefstal van sajet op de fabriek, waar hfj werkzaam was, tot een jaar; den persoon, die de gestolen sajet verkocht en een deel van de opbrengst genoot, tot twee maan den hechtenis. Als eene byzonderheid op het gebied van groententeelt kan worden gemeld, dat op het tuinland van J. Dobbe Cz., te Roelof- Arendsveen, nn nog, nadat 28 weken na de planting zyn verloopen, geheel gave, malsche 8nyboonen worden geplukt. In den regel is de geheele teelt van dit product van poten tot on met plukken in 12 a 13 weken afgeloopen. De burgemeester van Alkemade heeft, naar aanleiding eener verklaring van den gemeente-geneeskundige den heer Kimme], doen bekend maken, dat het woonhuis van P. Van Klink, te Roelof-Arendsveen, besmet is door cholera asiatica. In genoemd huis is een geval met doode- ïyken afloop geconstateerd by een zesjarig dochtertje, waarvan al de gebruikte kleederen en het beddegoed zyn onteigend en Zaterdag avond onder politie-toezicht verbrand: By den Catharynebrug te Utrecht wierp Zaterdagnacht een Duitscher, na een twist met zyne vrouw, razend van woede al zyn geld, ongeveer 25 gulden in het water. Een knecht van de wed. De G. geraakte aldaar met een boerenwagen met twee paarden op hol; de wagen liep in het water op den singel by het „Zwarte paard", buiten Catharyne en de knecht is naar het zieken huis vervoerd. Op de Catharij nebrug aldaar stortte een paard van de stadsreiniging neer en bleef op de plaats dood. Te Barcelona is Zaterdag een dynamiet-patroon ontploft, die was neergelegd in het raam van het huis van een administra teur der mynen van Barga. Een persoon werd licht gewond. Drie werklieden zyn in hechtenis genomen onder verdenking den aanslag te hebben gepleegd. BÜITENL.AN D. I> u i x hcI k 1 a u<l« Keizer Wilhelm hield Zaterdag jl. te Triesack by de onthulling van het standbeeld voor Frederik I eene korte toespraak. De keizer zeide o. a. „zoo lang God my het leven laat en de kracht schenkt, zoo lang het huis van Hohenzollern bestaat, hoop ik dat de vanouds bekende trouw der Brandenburgers niet onbe tuigd zal blyven als het er op aankomt die te toonen, en als de markgraaf hen roept." Do opening van den Duitschen Ryksdag zal niet vóór den 20sten November plaats hebben. Op dien dag zal het nieuwe Ryks- gebouw gereod zyn. Omtrent eene feestelyke inwyding van het gebouw is nog niets bepaald. België. Gisteren zijn in België de verkiezingen ge houden voor de Kamer en den Senaat, voor de eerste maal na de invoering van het alge meen stemrecht by de nieuwe kieswet. Voor zoover bekend, is de verkiezingsstryd overal kalm geëindigd. Ook te Brussel zyn, behoudens enkele on beduidende standjes van persoonlijken aard, do verkiezingen zeer kalm afgeloopen. Alleen te Aalst kwam het tot eene vechtparty tusschen de aanhangers van den anti-liberalen leider Woeste en die van zyn tegenstander pastoor Daens. In allo kiesdistricten wti i overeenkomstig de bepalingen der wet de stembus om twee uren gesloten. Te Antwerpen zyn de verkiezingen even eens kalm afgeloopen. Het weder was zeer ongunstig. Alle kiezers, tot welke party ook behoorende, waren zeer ontevreden over de onvoldoende wijze, waarop de stembureelen waren ingericht. Ten gevolge van de slechte regeling, konden de bureelen eerst oen uur na den vastgestelden tyd worden geopend. Over het algemeen kan de uitslag van deze verkiezingen niet anders beschouwd worden dan als eene gevoelige nederlaag voor de ge matigd liberalen. Do sociaal-democraten zullen een gedeelte verkrygen van hetgeen de libe ralen verhezen. Behoudens eenige verliezen in enkele districten, zullen do anti-liberalen eene vast-aaneengesloten meerderheid behouden en derhalve de regeerings-party blyven uitmaken, tegenover eene minderheid, bestaande uit gematigd-liberalen, progressisten en sociaal democraten. By de opening van de stembussen in de plattelandgeraeenton, die tot het district Brussel behooren, bleek, dat de anti liberalen ook daar verreweg de meesto stemmen ver kregen. Spanje* Ten gevolge van een onderzoek, door den minister van financiën ingesteld naar ver duisteringen, ontdekt bij de inning der belas tingen, zyn verscheidene hooge ambtenaren en 15 beambten by de finanticele administratie in hechtenis genomen te Cuemja. Tevens is bevel gegeven tot de inhechtenisneming van een aantal andere ambtenaren in verschillende plaatsen van Spanje. Bern, Uit Lima komt het bericht, dat de regee- ringstroepen de opstandelingen te Huarez hebben verslagen. Er werden 90 opstandelin gen gedood en 40 gewond. Ook het materiaal der opstandelingen werd buitgemaakt. In den Senaat is voorgesteld eene leening van 200,000 pond sterling te sluiten, ten einde met de Peruvian Corporation tot eene schikking te komen. China en Japan. Te Beriyn is van particuliere zyde bericht ontvangen uit Shanhai, waarin het wordt te gengesproken, dat de Japanners zich hebben meester gemaakt van de Chineesche haven Chefoo. Tot dusver is Chefoo niet aangevallen. Het bericht, dat de Japanners de haven Witsju, aan den mond der Yalu rivier, hebben ingenomen, is tot dusver van Chineesche zyde nog niet tegengesproken. Te Londen is bericht ontvangen uit Tokio, dat de Japanscbe regeering weigert met China in onderhandeling te treden over het sluiten van vrede op den bekenden grondslag. Japan acht deze voorwaarden volkomen onaanneme- ïyk. Naar mon weet, was China bereid Corea's zelfstandigheid te erkennen en eene zekere som te betalen tot vergoeding der oorloge kosten. Te Peking staan beide partyen nu scherp tegenover elkaar. De party, die vrede wenscht, wordt geleid door de koningin-weduwe, prins Kung, 's konings oom en den onderkoning Li Hung Chang. De oorlogsparty daarentegen vindt steun by den keizer, zyn vertrouwden raadsman Ung-Tung-Hou en den minister van oorlog Olehopou. Volgens een bericht uit St.-Petersburg zyn Engeland en Rusland het reeds in hoofdzaak eens geworden. Beide regeeringen zullen in zoover samen optreden, dat zy eene annexatie van Corea door Japan in elk geval zullen beletten. De toestand aan de Delagoa-bani. De Transvaalscho regeering heeft zich be reid verklaard de Portugeezen te helpen, voor het geval zy hulp noodig mochten hebben om de weerspannige Kaffers by Lorenzo Marquez in bedwang te houden. Transvaal is gaarne bereid de Portugeezen by te staan, ten einde op dezo wyzo een duidelyk bewys te geven harer vriendschap voor haar ouden bondgenoot. De openbare meening te Kaapstad is zeer vertoornd over dit aanbod. Men beschouwt de tusschenkomst der Transvaalsche regeering als eeno schending der suzereiniteit, welke Engeland over Transvaal bezit. Telegramxno u. NIEUW-YORK, 14 October. Do invoer van koopmansgoederen gedurende de afgeloopen week vertegenwoordigt eeno waarde van 7,565,490 dollars, waarvan voor 1,739,407 aan geweven stoffen. De uitvoer van specie naar Europa in de afgeloopen week bedroeg: aan goud 11,000 dollars naar We6t-Indië; aan zilver 1,770,152 dollars naar Londen. LONDEN, 15 October. De bladen ontvangen uit Shanghai telegrammen van den 14den, waaruit blykt dat het verwachte oproer werkeiyk is uitgebroken. De oproerlingen zyn vry gojd gewapend. De autoriteiten zullec trachten het oproer te onderdrukken, maar men verwacht dat z(j niet slagen zullen. Twee mandaryuen zy:i gedood. Men vreest dat do rebellen op Woe-chang zullen aantrekken, waar van het garnizoen naar de kust is gezonden. CHRISTLAN1A, 15 October. De einduitslag der verkiezingen is, dat voor de linkerzyde 8339, op de rechterzijde 7989 stemmen zyn uitgebracht. Christi mia zal in het Storthing door vier leden dor linkerzyde vertegenwoor digd worden, terwyi het tot nu toe vier loder der rechterzyde afvaardigde. Het Storthing zal waarschynlyk uit 58 leden van de linker zyde en 56 leden der rechterzyde bestaan. Het bekend worden van den uitslag der ver kiezingen gaf aanleiding tot een grooten op tocht van het volk, waarby do vroeger© minister Steen eene rede hield op de toekomst van Noorwegen. BRUSSEL, 15 October. De uiUlag wordt hier langzamerhand, hoewel eenigszins ver ward, bekend. De officiëele resultaten zullen eerst hedenmiddag bekend zyn. De Katholieke psrty zal in do Kamer niet achteruitgaan in getalsterkte. Als het hoofd van het kabinet- Do Burlet te Nivelles gekozen wordt, zal het ministerie onveranderd voor de Kamers komen. By de herstemmingen te Brussel zullen de socialisten den doorslag gevenzy zullen den liberalen hunne voorwaarden voor samen werking voorschryven. Als de overeenkom» niet tot stand komt, zullen 18 Katholieken by de herstemming voor de Kamer worden ge kozen en de liberalen in de Kamer tot eene onbeduidende minderheid worden terugge bracht. Volgens do laatste resultaten is de ambt Daens, christelyk-socialist, te Alost niet gekozen. Te Verviers moet voor de Kamer eeno her stemming plaats hebben tusschen socialisten en Katholieken; de liberalen zyn daar er uit gedrongen; voor den Senaat heeft eene ge- deelteiyke herstemming plaats. Te Nivelles is er waarschynlyk herstemming tusschen Katholieken en liberalen. De socialis ten hebben eene kleine minderheid. De herkie zing van het hoofd van het kabinet hangt dus af van de socialisten. To Oiriant zyn de Katholieken herkozen- LEIDEN, 16 October. De gemeenteraad alhier zal a.s. Donderdag, dos namiddags te één uur, eene vergadering houten, waarin o. a. ook de behandeling der ontwerp-gemeentebegrooting voor 1895 aan de orde zal komen. Wy vestigen er de aandacht op dat B. en Ws. dezer gemeente by officiëele kennisgeving waarschuwen voor het gebruik van gracht water, daar dit als besmet is te beschouwen ten gevolge van het cholera-goval in het na burige Koudekerk. Burgerlijke Stand van Leiden. Eerate huwelijksafkondiging van 14 October. P. Van den Broek, jra. 25 j. en J. E. Van Leeuwen, jd. 24 j J. U. Osenge, jm. 24 j. en J. Peerenboora, jd. 27 j. A.Cossee, w. 64 j. en J. M. Van der Mark, w. 46 j. J. N. de l'Ecluse, jm. 23 j. en G. Braggaar, jd. 21 j. - P. J. Koning, jm. 42 j. en W. M. C. Schnabel, jd. 37 j. J. C. Peeters, w. 45 j. en M. J. de Bruin, jd. 32 j. J. Kling, jm. 27 j. en G. Kuiper, jd. 26 j - J. Bey, jm. 24 j. en E. Thiol, jd. 22 j. L. Smit jm. 22 j. en A. Kulk jd. 27 j. Allen, 15 Oct. Aangevoerd 4G wagens kaas, te zaaien 2113 stuks. Prijs: Goudsche kaas lste qaaL f 22.- a 24.2de qual. f 18.— a ƒ21.—. Handel redelijk vlag. Schiedam, 13 Oct Moutwijn; ofdcitklo noteering bij do makelaars 5.(b(j den Brandersbon i f 4'/s f JencTer f 9.id. Amst. f 10.50.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3