Een jubiló te Kaag. Dinsdag 16 October zal het 26 jaar geleden zyn, dat "Willem Verhoog in betrekking kwam als veer schipper te Kaag. Hy heeft al dien tyd getoond een flink schipper te zyn. Geen enkel ongeval heeft er plaats gehad. Het is dan ook do wensch van byna alle ingezetenen van Kaag, dat de jubilaris nog lang het veer zal bedienen. Naar men verneemt, zal er Donderdag gelegenheid zyn tot het zoogenaamd gaai schieten. Het scbynt eene verrassing te zyn, die de buurtjes Nimrods zoon zullen aandoen. Het is te verwachten, dat velen aan de uitnoodiglng gehoor zullen geven, tot bywo- ning van dezen wedstryd. De jubilaris is het dubbel waard. Tot nog toe verschoond, heeft nu toch ook de gevreesde veeziekte, het mond en klauwzeer, te Rynsburg hare entree gedaan. Te K a t w y k bloeit een kastanje boom voor den tweeden keer. Men schryft uit Amsterdam: De wereldtentoonstelling van Hotel- en Reis wozen, welke in den volgenden zomer alhier achter het Ryksmuseum zal worden gehouden, wordt in de buitenlandsche dagbladen met veel ingenomenheid begroet. De belangstelling in de groote centra der buitenlandsche industrie wordt daarvoor al grooter en grooter, hetgeen ten gevolge heeft, dat by de groot industriëelen zeer veel neiging bestaat om in de schoone stad aan Amstel en Y te expo3eeren. Met groote buitenlandsche firma's zyn dan ook reeds verschillende contracten afgesloten, terwjjl het aantal aanvragen om plaatsruimte mot den dag toeneemt. JI. Zondag-morgen verliet to Amsterdam een zestal knapen de ouderiyko woning, om de wijde wereld in te trekken. Do oudste der wandelaars, een 13 jarige knaap, wilde in Rotterdam werk zoeken; do overigen hadden het voornemen in de duinen te gam jagen. Zondag middag om 4 uren keerden evenwel \ier der avonturiers terug en hadden er ge noeg van. Daar de knapen niets mededeeldon omtrent hunne achtergebleven makkers, konden er dien dag geene maatregelen genomen worden om de verloren schapen terug te vinden. Den volgenden morgen echter gelukte het der Haarlemsche politie, de twoe anderen buiten de Amsterdamsche poort aldaar te pakken, waarna de jongens aan de ouders to Amsterdam opgezonden werden. De kleine zwervers hadden natuurlijk op reis koude en gebrek geleden. (Tel.) Men meldt uit Rotterdam: Ook in de Rotterdamsche diergaarde prykt thans een bord met het opschrift: „Besmetteiyke vec- ziokto: mond- en klauwzeer." Eenvandedrlo Yaks, welke de diergaarde bezit, is door do ziekte aangetast. Gelukkig houden deze dieren verbiyf op een afstand van het grootere run- derenperk, waar eene kostbare verzameling beesten, bohooronde tot het geslacht bosby- een is. Mpcht de ziekto toenomen, bet zou eene ramp zyn voor de diergaarde, want niet alleer. telt zy volo vreemde en kostbare runder soorten, maar ook eene groote verzameling herten, antilopen, lama's, enz al welke dieron gevaar zouden loopen. Zekere R. werd gisteravond op den Steenweg to Utrecht aangesproken door een man, die hom vroeg, hoe laat het was. Geen kwaad vermoedende, haalde R. zyn horloge te voorschyn, dat hem echter op het- zolfde oogonblik door dien man uit de hand word gerukt, waarna hy het op een loopen zette on wist te ontkomen. Allo pogingen, door Rbugestaan door de politic, aangewend om don dader op te sporen, leidden tot geene ontdekking. Te Weosp is wederom cholera geconstateerd, ditmaal by een 21 jarig meisje. Het bacteriologisch onderzoek der faeces van den cholera lyder to Kapolle a/d. IJsel heeft aangetoond, dat de man lydonde is aan Aziatische cholera. Uit do gevangenis te Roermond is gisteren ontvlucht de 16 jarige H. G., uit Roermond, tegen wien Dinsdag eene ge van genisstraf van 1 jaar was geëischt, wegens diefstal. By den gemeenteraad van Zaan dyk is hot plan in overweging om, na afloop van het contract met de gasfabriek te Wor morvoer iQ Mei a. s., do verlichting van de go meente door electricitoit te doen geschieden. De zoon van den watermolenaar Z., te Tuil, die door Bommelsche kermishou ders met messen in den rug gesneden werd, is aan de gevolgen der bekomen wonden overleden. De bohuizinge van A. Ostra, to Kaltcren (Dr.), is gisternacht geheel eene prooi der vlammen geworden. Daarby kwamen 3 stuks veo om, terwyi do bewoners zich nau- woiyks konden redden. De politie doet y vorig onderzoek naar de oorzaak van den brand. Het onderzoek omtrent het voor gevallene in de gevangenis te 's-Hertogenbosch heeft thans het volgende aan het licht gobracht Aan een bejaarden, ernstig zieken gevan gene was als geneesmiddel o. a. wyn voor geschreven. Een medegevangene, die de zieken oppaste, ontving van den bewaarder, zooals deze meende, een kommetje wijn en begaf zich daarmee naar den zieke, wien hy het kommetje aanbood. Deze verzocht echter aan den oppasser, wat er af te drinken, omdat hy anders vroesdo te morsen. De oppasser deed dit en merkte onmiddel lijk dat het niet wyn was. Ily gaf den drank dan ook niet aan den zieke, doch vermoedde niet, dat byzelf een schadeiyk vocht kon gedronken hebben. Weldra echter deden zich de onaangename gevolgen voor en toen werd terstond de dokter geroepen, die, toen bleek dat de man ruwen carbol had gedronken, waar van eene kleine hoeveelheid reeds doodeiyk is, terstond braakmiddelen ingaf, echter te laat. Voor hem zelfs geestelyke bystand kon wor den verleend, was de ongelukkige oppasser overleden. To Nederweert heeft alweder eene zware mishandeling plaats gehad, ge pleegd op de 50-jarige vrouw van H. N., door zekeren P. J., die nu voortvluchtig is. De politie te Nederweert wordt waargenomen door 2 veldwachters, die 71 en 62 jaren oud zyn. Het huwelijk tusschen den voor- maligen predikant Johan Barger, thans als veroordeeld wegens moord opgesloten in de strafgevangenis te Leeuwarden, en zyne echt- gonoote is door de Leeuwarder rechtbank ont bonden verklaard. In de tabakskervery van den heer P. Sandman, te Schoonhoven, kwam jl. Dinsdag een 16 jarige knaap met zyne eene hand in aanraking met eeno in werking zynde machine, met het ongelukkig gevolg dat hem een zyner vingers werd afgesneden. De instructie in zake den moord te Schagen is gesloten; het is ovonwel nog niet bekend wanneer de openbare zitting zal plaats vinden. Doordat alle verlichting ontbrak, geraakte de postbode Osnabrugge, van Scher- penzeel, met de postkar aan de Klomp by Voenendaal in do Grift. Geholpen door oen paar mannen, kwam hy doornat en met eone wonde aan het hoofd wederom op het droge. Eeno briefkaart met duidoiyk adres, in Juli jl. verzonden uit Middelburg naar Breda, heeft een reisje naar Oost Indiö ge maakt, en vermeldt o. a. het poststempel Lombok 29 Aug. '94. Na op 7 Oct. jl. alsnog op de terugreis, blykens den stempel, te Assen to zyn aangeland, werd zy op 8 dezer naar Breda verzonden en aldaar besteld. De boekhouder van de stadsbank van leening to Frankfort a./M., Schneider, is wegens verduistering van 14,500 Mark tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Een driejarig kind teZevenaar, dat met een mes door een appel sneed, kreeg daarby een onbeduidend wondje aan den vinger. Spoedig zwol de vinger op, en eenige uren later was hot kind tengevolge van bloedver giftiging overleden. Te Amstordam word dezer dagen een vlieger opgelaten, waarop met groote roodo letters te lezen stond„Leefve de aanargi. Een voorstander van „orde" sneed het touw door en „aanargi" kwam op den grond neer. Volgons een telegram uit Athene zyn te Atalante in Lokris weer aardschokken waargenomen. Ernstige schade werd daar door niet veroorzaakt. Toch verwekte do aardbeving natuurlijk grooto ontsteltenis onder do inwoners, die in dezen zomer zoo veel van aardbevingen te lyden hadden. In de Japanse ho schouwburgen worden geeno sorties afgegeven. Als men voor eeno wyio de zaal wil verlaten, begeeft men zich naar het bureel en ontvangt op do palm der linkerhand oen afdruk van hot schouwburg- itempol 1 Men velt gemiddeld 2G00 ceders per jaar ten dienste van de omhulsels der potlooden, welke in de Voreenigdo Staten worden verschreven. Alabama levert de meesten dier reusachtige boomen. De Hongaarscho beul is overlo den. Er waren heehvat liefhebbers om hem op to volgen, waaronder gefailleerde kooplie den en onderwyzers. Het baantje is gegund aan een klein landeigenaar. Deze krygt ruim 400 gulden vast traktement, doch elke executie wordt afzonderlyk betaald. In het stedolyk park te Milaan is do bankier Brugissen, uit Florence, door roovers aangevallen, vermoord en van alles wat hy by zich droeg beroofd. By een landbouw or te Wolfords- dyk is eene koe gebarsten ten gevolge van het weiden op een lucerneveld. Do hazen schijnen ook al besmet te zyn met mond-en klauwzeer, althans er zyn er in den omtrek van Gouia geschoten, die blykbaar aan mondzeer lydende waren. Kooionliefde of liefde voor koeien! Baron Adolf De Rothschild houdt, evenals do bertogm van Hamilton, bystor veel van koeien. In eene zyner villa's bestaat de vloer van een der salons geheel uit glas, waardoor hy steeds het uitzicht heeft op de „lieve" koeien, welke in den stal onder hot salon zich bevinden. Merkwaardige huwelyken. Eene Russische weduwe, die te Tolckenover wooDt en den eerbiedwaardigon leeftyd van 116 jaren heeft bereikt, zal opnieuw in het huweiyk treden. Haar aanstaande telt slechts 57 zomers. In New Yersey heeft eeu jongeling van 16 jaren éene jongedochter van vier kruisjes naar het alüaar gelei 1. Maar een derde huweiyk overtreft de beide eerste nog in zonderlingheid: een inwoner van Grant County is getrouwd met eeno weduwe, die reeds twintig jaren geleden zyne vrouw was. De loopers binnen de gemeente en de Agen ten van het Leidsch Dagblad buiten Leiden bezorgen op verzoek het Dagblad allóOn <les Zaterdag-avontls ad 2'/, Cent Der nummer. BUITENLAND. Frankrijll. De beweging tegen de protectionistische politiek neemt in Frankryk voortdurend toe. Het systeem van afsluiting heeft het land geen voordeel aangebracht en telkens tal- ryker worden de stemmen, die zyne afschaf fing verlangen. Velen zyn de oogen geopend door den tariefoorlog met Zwitserland, welke sedert Maart wordt gevoerd. Dit bleek, zooals men zich zal herinneren, op de feesten te Mïicon, waar eene vereeniging werd opgericht om betere handelsbetrekkingen met Zwitser land te bevorderen. Eene deputatie uit deze vereeniging zal Maandag door de ministers worden ontvangenzy zal aandringen op het aanknoopen van nieuwe onderhandelingen over een handelstractaat met Zwitserland. De bekende Paryscho anti-semiet Dru- mont, de redacteur der „Libre Parole", is door de Parysche rechtbank by verstek veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf. Naar men weet heeft Drumont zich onttrokken aan de gevolgen, welke het procés voor hem kon hebben en is hy naar Brussel gevlucht. Evenals Rochefort zyne artikelen voor de „Intransigeant" schryft te Londen, zoo vindt Drumont het wel zoo veilig zyn verbiyf te Brussel te houden. De quaestie of stierengevechten al dan niet by de wet verboden zyn, zal nu binnen kort door het hoogste gerechtshof worden uitgemaakt.. Zooals men weet, heeft de vrederechter te Bayonne beslist dat stierengevechten niet onder de wet Grammont vallen en op grond daarvan een ondernemer vrygesproken. De procureur der Republiek te Bayonne is van dit vonnis in hooger beroep gekomen, om eene beslissing in hoogste ressort uit te lokken. Naar het scbynt, zal in de Fransche Kamer eene nieuwe groep gevormd worden, namelyk eene groep „feministe", die zich zal bezig houden met de eischen der vrouw en zal trachten hare „rechten" te doen triom feeren. Vyftig afgevaardigden zyn reeds tot deze groep toegetreden In Juli 1893 is wegens de wederspan- nigheid der betrokken ambachtsvereenigingen de Arbeidsbeurs to Parijs door du regeering gesloten. Thans willen de vereenigingen eene „voorloopige beurs" inrichten, ten einde er zich vryer te kunnen bewegen, in een ander lokaal on op eigen kosten, maar tevens zich onder werpende aan de vroeger onaannemelyk ge achte, door de wet voorgeschreven formali teiten. Trouwens, er zyn nog maar een twintigtal vereenigingen, die in haar doelloos verzet blyven volharden. Het is nu maar te hopen dat de nieuwe inrichting niet evenals do oude tot socialistisch politieke agitatiën, het aanstoken van werkstakingen en dergeiyke worde misbruikt. De on der-officieren van het oudste oefe- ningsjaar by de pyrotechnische school to Berlijn, die naar de vesting M aagdenburg waren gobracht, zijn op twee na uit de voorloopige hechtenis ontslagen, doch worden naar hunne corpsen teruggezonden. Woensdag middag zyn drie onder-officieren van het 2Je, 16de en 20sto regiment artillerie uit Maagdenburg te Berlyn aangekomenzy vertelden dat zy op bevel van den gouverneur met verscheidene kameraden na herhaald verhoor uit de hech tenis waren ontslagen, om over Borlyn naar hunne regimenten terug te keeren. Door de terugzending naar hunne corpsen verliezen zy het vooruitzicht op carrière by de pyrotech nische schoolzy moeten nu, ingevolge het reglement, by hun corps nog zooveel langer dienen, als zy daarvan sedert hunne plaatsing op de pyrotechnische school waren vrygesteld het is de vraag, of de hoofden der corpsen zulke onder-o'ficieren, die onder zulke omstan digheden uit do pyrotechnische school zyn gezet, na afloop van hun diensttyi als vry- willigers in hunnen rang willen behouden. In do loopbaan van ondor officier is hun derhalve de wog ter bevordering afgesneden. Dultschlnud, Geiyk reeds werd gemeld, dreigt er ernstig geschil tusschen den Duitschen Rykskanselier Caprivi en den Pruisischen minister-president graaf Eulenburg. De Pruisische minister-president heeft een wetsontwerp ingediend tot bestryding van de woelingen der revolutionnaire partyen, maar da Rykskanselier wil daarvan niets weten. Mocht het derhalve graaf Eulenburg geluk ken zyn plan te doen goedkeuren door den Bondsraad, dan zou dit moeten geschieden tegen den zin van den Rykskanselier, die, volgens uo Berlynsche bladen, nog steeds door keizer "Wilhelm wordt gesteund. Caprivi wordt by zyne oppositie tegen de wederinvoering van byzonderu wetten tot bestrijding van de anarchisten ook gesteund door de Beiersche regeering. Vermoedelyk zal daarom de kanselier by ait geschil wel de overhand behouden. Het is echter zoer natuur lijk, dat de Duitsche bladen zich in de eerste plaats met deze politieke moeiiykheden bezig houden. De algemeene meening is echter, dat de kanselier, wiens liberale denkbeelden reeds voldoende gebleken zyn, ook by dit geschil wel machtiger zal biyken dan de Pruisische minister-president, die gaarne eeno meer con servatieve politiek zou volgen. Do toestand van prinses Von Bismarck is dezer dagen weer ongunstiger geworden. De lyfarts van don ex kanselier, dr. Schwen- niger, is ten minste weer uit Berlijn naar Varzin ontboden. Tsvee Duitsche sociaal-democraten hebben ^en stap gedaan, welke wellicht ernstige ge volgen kan hebben. De socialist Rueb, die reeds lid van den Ryksdag is, en zyn party- genoot Doppler zyn onlangs tot ledon van den provincialen raad van Straatsburg gekozen, maar hebben nu geweigerd den eed van trouw aan den keizer af te leggen, als in strijd met hunne politieke overtuiging. Met het oog op de belangen der party, komt deze demonstratie al op een zeer onge legen tyd. Tot nu too hebben de Duitsche socialisten altyd beweerd, den vorm der regee ring als eene quaestie van ondergeschikt belang te beschouwen. De oplossing dezer quaestie overeenkomstig hunne wenschen, moet, zoo beweren zy, noodzakelijk volgen op de sociale revolutie die zy bezig zyn voor te bereiden; maar zoolang de maatschappy op hare tegenwoordige basis is gevestigd, is er geen verbetering te wachten van de ver vanging der eene bourgcois-regeenng door een andere, en als voorbeold van de waar deloosheid der republikeinsche instellingen, zoolang deze op een kapitalistische maat schappy zyn gegrondvest, wyzen zy op Frank rijk. Overeenkomstig dit beginsel hebben de leiders der party altyd gehandeld; Bofcel en Liebknecht b. v. hebben niet geaarzeld den eed van trouw aan den keizer af te leggen, toen zy als leden van don Landdag waren gekozen. Voor de toelating tot den Rijksdag wordt deze eed niet gevorderd. Het incident met Rueb en Doppler is natuurlijk koren op den molen van die bladen, welke reeds langen tyd hebben aangedrongen op wettelyke bepalingen tot beteugeling van het socialisme. België. Woensdag was geheel Antwerpen op do been om baron Dhanis, den overwinnaar der slavenjagers van den Congo, in te halen. Aan de Scheldekaden scheepten commissies enz. met muziek zich in om de „Koningin Wil- helmina" tegemoet te varen. Op twee pon tonniersbooten waren officieren van alle wape nen en het wemelde overal van vlaggen, aan wal en op de schepen De familie van den gevierde man begaf zich aan boord van eeno sleepboot, behalve zyn broeder en zuster die reeds Dinsdag naar Vlissingen waren gegaan om zich van daar aan boord van de „Wilhel mina" te begeven. Het weer was echter zeer ongunstig. Mot regen en mist haddon reeds sedert twee dagen de aankomst van allerlei booten vertraagd en ook de „Wilhelmiua" moest by de Wielingen het anker laten vallen Een tweehonderd vyftig Belgiesche dames en heeren, die zoo lang gewacht hadden tot de laatsten trein vertrokken was, moosten zoo goed en zoo kwaad het ging te Vlissingen een onderko men zoeken. De officieren op hun sleepboot waren uitgehongerd. Eergisteren echter, liep de Wilhelmina" bin nen do familieleden enz hadden zich ondanks den mist reeds laat. iri den avond aan boord begeven. De overigen, die den heer Dhanis tegemoet gingen, voegden zich thans by hen, toespraken werden gehouden, de muziek speelde (o. a. „Oü peut on ótre mieux" en een „Dha nis marsch") enz. De baron (die twee Arabische opperhoofden met. zon in veelkleurige zyde en wol gehulde vrouwen en hunno bedienden, benevens ettolyke Congoleescho kinderen, ook het zoontje van het ter dood gebrachte opperhoofd Gongo Loteté, beeft meegebracht, te zamon een dertig zwarten) kwam te óón uur te Antwerpen aan, waar het aan de kaden zwart zag van menschon. Velen waren tot tranen toe bewogen Te 2 uren werd baron Dhanis op het stad huis ontvangen. De burgemeester heette hem welkom en zeile fier te zyn in hem een kind van Antwerpen te begroeten Hij roemde het werk van Congo. Voor 3 jaar, zeido hy, ont vingen wy Stanley, ditmaal is het een land genoot en we zyn fierder op deze bladzijde in het gulden boek, dan op die van vroeger. De ontvangst, van Dhanis zal vereeuwigd blyven nevons dio var» Leys Ten slotte overhandigde de burgemeester hem de gouden medaille, den held aangeboden door het gemeentebo stuur. Het gulden boek werd geteekend door luitenant baron Dhanis, dr. Hinde, den bur gemeester, enz. Baron Dhanis antwoordde in enkele woorden. Baron Dhanis logeert by zyn zwager. Den 28sten biedt Koning Leopold hem een foest maal aan. Met het oog op de verkiezingen zullen de te Brussel in garnizoen zy'nde troepen morgen en overmorgen geconsigneerd zyn Uit La Louvière wordt bericht dat al de bri gades marechaussees in het. centrum bevel hebben ontvangen, zich gereed te houden om op de eerste waarschuwing uit te rukken Het meerendeel der werklieden in de indus triöele inrichtingen is voornemens Maandag den arbeid te staken, om, als huns inziens daartoe aanleiding bestaat, na bekend worden van den uitslag dor verkiezingen, te kunnen manifesteeren. Kuslnnd. Naar do „Staatscourant.' te St.-Petersburg meldt, heeft het keizerlyk paar Donderdag Massandra bezocht. De vorstelyke personen bleven er ruim anderhalf uur. Op den terug weg naar Livadia reden zy weder door Yalta, waar eene groote menschenmenigte op de been was. Hot weer was betrokken, maar kalm en warm. De troonopvolger zal, volgens de thans be kende regelingen, den Czaar vergezellen naar Corfu; daarna begeeft by zich naar Darm stadt, om met grootvorst Sergei Alexandro- witch en diens gemalin zyne bruid, prinses Alice, te vergezellen naar Rusland. Een bericht, dat de Czarewifch reeds in November a. s. met de prinses van Hessen in het huwelijk zal treden, wordt te Berlyn als onjuist beschouwd. Gedurende de afwezigheid van den czaar zal er een regentschap worden gevormd, be kleed met de uitvoerende macht, en bestaande uit Michael Nikolajewitch, president, Wladi- mir Alexandrowitch en den troonopvolger. Een daarop betrekking hebbend manifest wordt spoedig verwacht. Het „Berliner Tageblatt" komt weder met de mededeeling, dat Czaar Alexander ïydt aan kanker. Het blad poogt de juistheid dezer be wering te staven door er op te wyzen, dat ook de vorige Russische keizers aan deze ziekte hebben geleden. Deze mededeelingen kan men niet onvoor waardelijk aannemen, want het is bekend, dat de diagnose, welke professor Leyden heeft gemaakt, van geheel anderen aard is. Naar men beweert, zullen, zoodra Czaar Alexander te Corfu is aangekomen, de eerste deskundigen van Europa tot een consult worden samenge roepen, ten einde hun oordeel over den toe stand des Czaren te zeggen. De Petersburgsche correspondent van het „Berliner Tageblatt" deelt mede dat de Russische regeering voortgaat met het ver sterken der Russische garnizoenen in de na- byheid der Chineescne grens. Madaga sear. Nu do Fransche gemachtigde, de heer Le Myre de Villers, het eiland Madagascar, de plaats zynt»r bestemming, heeft bereikt, be ginnen de koloniale geschillen tusschen Frank rijk en Engeland in de Fransche en Engelsche bladen weer meer op den voorgrond te treden. Lord Dufferin, de Engelsche gezant te Parys, is daar nog niet teruggekeerd. Do onderhan delingen tusschen beide regeeringon worden daarom gevoerd door den minister van bui tenlandsche zaken, Hanot.eaux, en den heer Philips, die voorJoopig de zaken der Engelsche legatie te Parys waarneemt. De Parysche correspondent van de „Stand ard" beweert te weten, dat deze onderhan delingen, welke in hoofdzaak ovor Egypte en de andere Afrikaansche quaesties worden ge voerd, nog geen resultaat hebben opgeleverd. Het is mogelyk dat de correspondent geiyk heeft, maar toch blijft men, zoowel te Parys als te Londen, van oordeel, dat de koloniale geschillen, die nog tusschen beide staten aanhangig zyn, geen aanleiding tot ernstige moeiiykheden zullen geven. Aan de „Pol. Corr." wordt uit Parys ge schreven, dat daar van het Engelsche gouver nement de verklaring was ontvangen, dat het niet alleen tegen do zending van La Myre do Vilers, maar ook tegen eeno militaire expeditie geen bezwaar had. Verder had het Londensche Kabinet uitdrukkelijk verzekerd, dat het niet zou toestaan dat Engelsche officieren de Hova's bystonden. Officieren, d;o den Engelschen dienst hadden verlaten, en burgers kon het evenwel niet weerhouden. "Welke verklaringen Frankryk heelt gegeven, wordt, niet gemeld. Ecuador. Eene te Londen gehouden vergadering van obligatiehouders van Ecuador heeft zich in eeno motie vereenigd met de op 26 Juli door het Congres aangenomen wet inzake de betaling der vermindering van rente en heeft den „Council of Foreign Bondholders" uitgenoodigd, oen register te houden van do coupons op welke eene verminderd».» rente be taald is, ten einde het. recht dei houders voor to behouden om ten slotte de verschuldigde bedragen te ontvangen. Koning Alexander van Servië is to Belgrado teruggekeerd. De koning werd aan het station ontvangen door de ministers en by zyn rit van het station naar het paleis, door de be volking met geestdrift begroet. Weldra zal de koning nu vertrekken naar Berlyn, waar hy, naar mtn weet, eene week zal vertoeven. Eerst zal koning Alexander keizer Frans Jozef, die nog te Gödollo by Pesth vertoeft, bozoeken. De keizer zal zich dezer dagen naar de Hongaarsche hoofdstad begeven en zyn gast daar ontvangen. Tot de feestelykheden, welke ter eero van den Servischen vorst gegeven zullen worden, behooren o. a. een feestmaal ton hove en eene gala-voorstelling in de opera. Zaterdag middag zal koning Alexander uit Belgrado vertrekken. China en Japan. Volgens de laatste berichten uit Londen heeft het Chmeesche leger, na de inneming der haven Witsju, aan den mond der Yaloe- rivier, door do Japanners, zich op don noorde lijken oever dezer rivier teruggetrokken. De Chineezen wachter» daar in hunne sterke stel lingen den aanval at der Japanners, die zoo spoedig mogelyk do rivier zullen overtrekken. Tot dusver heeft de Japanschu bevelhebber zicli bepaald tot het maken van eonige ver kenningen aan de overzyde der rivier. De uitslag daarvan was, dat de Chlneesche troe pen nog steeds bezig zyn om hun kamp zooveel mogelyk te versterken. Een ernstige stryd kan daar dus spoedig verwacht worden. Ook te Shanghai is liet gerucht in omloop, dat do Chiiioesche rogeenng onderhandelingen heeft aangeknoopt met Japan tot het sluiten var» den vrede, op den grondslag, dat China do zelfstandigheid van Corea zal erkennen, torwyl tevens de oorlogskosten aan Japan zullen vergoed worden. Uit geloofwaardige bron wordt uit St. Pe tersburg gemeld, dat de Engelsche regeering pogingen in het werk stelt om de medewer king te verkrygen der andere Europeesche mogendheden, ten einde den vrede in Oost- Azië to herstellen.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 10