Burgerlijke Stand. LOMBOK. Bjj het departement van koloniën is heden van den Gouverneur Generaal van Neder- landsch Indiö ontvangen het navolgende tele gram betrefïonde Lombok: „Eenstemmig wordt bericht dat de troon opvolger van Lombok op 29 September ge sneuveld is." Bij hot Departement van Koloniën is gistere i het volgende bericht ontvangen: Ton vervolge op het bericht van Zondag wordt medegedeeld, dat bij de daarin bedoelde krijgsverrichting zijn: Gesneuveld: de tweede luitenant der inf. H. Valkenburg; de sergeant H. Reneman (alg. stamboek No. 35703); de fuselier "W. Bykork (alg. stamboek No. 22171); zoomede 9 inlandscko mindere militairen. Zwaar gewond: De eerste luitenant der inf. "W. P. Broekman en 30 militairen be neden den rang van officier. Licht gewond: de majoor der inf. A. A. Van Blommestein en de tweede luitenants der inf. J. M. W. Grootenboor en H. G. E. Granpré Molière, zoomede 15 militairen be neden den rang van officier. Te vier uren gisternamiddag ontving het jjHbl." het volgende telegram uit Batavia: In een hinderlaag zyn kapitein Van Erpecum en luit. Van Oppen gesneuveld en kapt. Van Griethuyzen en 19 minderen gewond. Hefc „N. v. d. D." ontving gisteren uit Batavia het volgende telegram: „Door een valsch spionnen bericht, als zou er een verborgen kruitmagazijn zyn gevonden, is (een detachement) in hinderlaag gevallen. Gesneuvold: kapt. der inf. K. Van Erpe cum en 1ste luit. W. Van Oppen. Gewond: kapitein C. J. Van Griethuysen ©n 9 8oldaton". Door den minister van koloniën is bepaald, dat het detachemont suppletietroepon, dat ter sterkte van 6 onderofficieren en 100 minderen op den 20sten October a. s. van het Koloniaal "Werfdepot naar Amsterdam on van daar per stoomschip „Koningin Regentes" naar Batavia zal vertrekken, gebracht moet worden op eene sterkte van 220 korporaals en manschappen, benevens 12 onderofficieren. Ook den 27sten October e. k. zal van het Kol. Werfdepot naar Rotterdam en van daar per stoomschip „Ardjoeno" naar Batavia ver trokken eene afdeeling aanvullingstroepen, ter sterkte van 100 korporaals on manschappen, benevens 8 onderofficieren. Voor het bevel over dat transport is aan gewezen d9 zich met verlof b. t. 1. bevin dende kapitein der genie van het Indische leger J. G. H. De Voogt, terwyi als medo- geleidors daarbij worden ingedeeld de voor dat iGger bestemde 2de luitenants J. I. Goudswaard -n W. H. Hioolen der genie en C. M. Befie- rinck der infanterie. In de maand October moeten nu door het Werfdepot aan aanvullingstroepen naar Indiö worden uitgezonden 37 onderofficieren en 620 minde.en, terwijl reeds van dat corps gedu rende de eerste negen maanden van dit jaar naar onze overzeescho bezittingen pl. m. 100 man meer vertrekken dan het voor 1894 ge haagde contingent van 1700 militairen. Zaak-Op de Laak. Aan de leden der Diocesaan-Vereeniging van R.-K. bijzondere onderwijzers in het bisdom van Haarlem is door het bestuur dier Vereeni- ging de volgende circulaire verzonden: „Door een degelijk veelzijdig onderzoek is het hoofdbestuur der Diocesaan-Vereeniging tot do overtuiging gekomen, dat het hoofd der kath. school te NoordwiJk ook volgens zijne eigen geschreven bekentenis aan het kerk bestuur onmogelijk in zfine plaats kon gehandhaafd blyven." „Desniettemin beeft het bestuur alle middelen aangewend en zal dit blijven doen, om de be langen van het genoemde hoofd te behartigen. „Hot bestuur betreurt het, dat van de zaak onjuiste voorstellingen worden gegeven en noodigt do plaatselijke vereenigingen uit, iedero agitatie, als schadelijk aan het te bereiken dool, te vermijden en vertrouwen te stellen, ook in deze zaak, in de leiding van het bestuur." Het bestuur voornoemd, dat deze circulaire onderteekondo, bestaat uit do heeren: M. L. Van Gemert, voorzitter; J. Th. Averkamp, secrotaris; H. L. Spoorman, biss. adv. Gemengd Nieuws. Toen hedenmiddag eene vrouw met twee emmers heet water op de brug over het Levendaal bij de Zydgracht stond uit te nisten, kwam er juist een broodbakkers wagen aangereden, waarvan de bestuurder de emmers blijkbaar niet bijtijds zag en niet meer, daar hy slechts ééne hand heeft, kon uitwijken, waardoor hy tegen de emmers reed, welke omvielen, zoodat de vrouw een gedeelte van den govaariyken inhoud over de beenen kreeg. Met brandwonden werd zy naar hare woning gebracht. Opgave van het vervoer en do opbrengst van den Rynlandschen Stoomtram weg gedurende do maand Juli 1894: reizigers aantal 39,947opbrengst ƒ6094.225; goederen ©n diversen 604.77. Totaal 6698.99=. Van 1 Januari tot ultimo Juli 1894: reizi gersaantal 205,085; opbrengst 28,676.865; goederen en diversen 3523.40. Totaal f 32,200.26*. Per dagkilometer bedraagt dit 16.88.) Begonnen met 1 October zal trein 16, vertrekkende 12.5 (stadstyd) van Leiden, op tijdig verzoek dagelyks te Voorhout stoppen tot het uitlaten en opnemen van reizigers. Voor de vryw i 11ige oefeningen in den wapenhandel hebben zich te Rynsburg slechts negentien jongelieden aangegeven, zoodat aldaar dezen winter geen cursus gege ven zal worden. Als eene byzonderheid kan wor den gemeld dat in don tuin van den heer T. A. O. De Ridder, burgemeester dor gemeente Katwyk, te Katwyk a/d. Ryn, aardbezie planten voor de tweede maal van dit jaar in bloei staan, en ook sommige nog rüpe vrucht dragen. By vonnis van de Haagsche rechtbank werden gisteren veroordeeld: de persoon, die in .vereeniging met een ander, die zich van het leven beroofde, in het Iluygenspark to 's Gravenhage een adjudant militair apotheker uit Delft bestal, tot 2 jaren gevangenisstraf; de man, die aan de Laan van Meerdervoort een jongen zoo hardhandig behandelde dat eene ontwrichting van het schouderblad ontstond, tot ƒ10 boete of 10 dagen; do Scheveningsche vischvrouw, die eene andere vrouw een blauw oog sloeg met haren klomp, tot 3 boete of 3 dagen, en de sjouwer, die do bloemen, welke ky voor eene Haagsche dame zou thuis bezorgen, ten eigen bate verkocht, tot 6 maanden. In de By1houwers8tra at te Utrecht, waar gepasseerde week gevallen van cholera met doodeiyken afloop zyn voorge komen, is van datzelfde gezin ook 't jongste kind gestorven, maar volgens geneeskundige verklaring niet aan cholera. Van dit gezin, voor acht dagen nog be staande uit vyf personen (man, vrouw en drie kinderen) is nu alleen nog de vrouw over. Men kan zich don treurigen toestand dezer arme, alleen achtergeblevene voorstellen. Gisteren werd te Purmerend een derde geval van cholera geconstateerd en wel opnieuw in hot Gasthuis aldaar. De ïyderes is de moeder van het huis. Hot laatste geval dagteekent van 17 Aug. jl. Gisteren deed zich te Kralingen weder oen geval voor van Aziatische cholera, en wel by een werkman van 32 jaar. Te Giesendam is Zaterdag eene vrouw door cholera aangetast en denzelfden avond over leden. Zondag is ook het 12 jarig dochtertje aan die ziekte bezweken. Te Boskoop hooft zich een geval van Azia tische cholera voorgedaan. In de afgeloopen week hebben zich te Rotterdam 5 nieuwe gevallen van pokziekte voorgedaan. In den nacht van Vrijdag op Za terdag is door tweo onbekendo personen te Anrath, by Crefeld, een moord gepleegd. De moordenaars mooten naar ons land gevlucht zyn. Naar wjj vernemen, hebben Hare Majesteiten de Koningin en de Koningin- Regentes eene aanzieniyke bydrage beschikbaar gesteld voor de plaatsing van twee doofstomme kinderen uit de gemeente 's Gravendeel aan de inrichting voor doofstommen-onderwys te Rotterdam. (N. E. C.) Een ingenieur te Mantes, aan de Seine, heeft een belangryk getuigenis afgelegd in zako den moord, indertyd gepleegd op den prefect Barrème. Hy verklaarde dat ky op den dag, waarop de misdaad gepleegd werd, uit den trein stapte, waarvan de moor denaar gebruik gemaakt moet hebben. Met hem hadden slechts twee personen gereisd, een te Mantes zeor bekend man, en een vreemdeling, die volgens zyne zedeiyke over tuiging de moordenaar van den prefect moet zyn. Deze was een man van omstreeks 50 jaren, vry lang, met bruin haar en een flinken bruinen knevel. Toen hy hem zag, had do ingenieur een gevoel van weerzin niet kunnen onderdrukken en 's mans gelaat was zoo scherp in zyn gehougen gegrift, dat hy hem onmiddeliyk zou herkennen. EenParyschstudentjWiensmoeder kort to voren overleden was, heeft in de ouderiyke woning te Brussel in afwezigheid van zyn vader, voorgevende dat de sleutel verloren was geraakt, de brandkast door een smid doen openmaken en daaruit zyns vaders geheele fortuin (250,000 fr.) gestolen. Om te voorkomen, dat hem de verkoop dor effecten onmogeiyk zou worden gemaakt, heeft de ont aarde zoon ook het register medegenomen, waarin de nummers der geldswaardige papieren waren opgeteekend. De tachtigjarige vader, die gedurende zyn geheele leven nooit door geldzorgen gekweld was, bezit nu geen cent meer. Een kassier van eene Hamburg- sche bank, zekere J. A. Essemann, heeft zich „verwyderd" met eene som van 30,000 mark. Te Pittsburg zyn alle blik- slageryen gesloten wegens een geschil tusschen de patroons en do werklieden over het loon. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: T. Saar- looe en N. Bogaard. A. Hameeteman, wedr., en L, Guddens, wed. G. Van Veen en W. Van Holst. C. Visser en E. Do Roue. Gchnwd: C. Van Tol en G. Balder. W. G. Timmermans en E. M. Zijlmans. Bevallen; O. Hjjkamp gob. Bakker D. D. H. Van Dam gob. Brakoma D. P. J. M. Van Arkel geb. Danser D. T. Westmaae gob. Ears Z. M. Vaaudering geb. Do Vos D. O. De Poorter geb. Van Maro Z. M. Van der Horst geb. Klaaeson Z. G. Holloman geb. Do Laat D. Overleden: W. J. Aalberaberg 11 w. C. Jnffer- mana 30 j. O. Sobouten 54 j. M. Do Visser 13 vr. A. Willemon geb. Tas 66 j. J. Van der Dragt 2 m. NOORDWIJK. Gob or on: Leendert, Z. van L. Ammeraal en J. Kerkman. Elisabeth Hendriks, D. van J. Koelowijn on Helena Verhoeven. Loontje, D. van M. Hazonoot ou M. H. Hazenoot. Arentje, D. van F. R. J. Knetsch en P. De Jager. Gehuwd: P. J. Laanen, 80 j., en C. v. d. Wegden, 81 j. J. Maasdijk, 56 j., wodr. van N. Van Duijn, en A. v. d. Wiel, 3'2 j. Ovorleden: E. H. Koolewijn, 21/3 d. KOLONIËN. BATAVIA, 29 en 30 Augustus. Naar aanleiding van de loslating der twee naar Soerabaia gevankeiyk gevoerde Engel schen, die wegens smokkelhandel op de Balische kust waren gearresteerd, schryft de „Soer. Crt." o. m.: „Toch had do officier een heel eenvoudig middel gehad, als hy er maar aan had ge dacht, om datgene te doen, wat toch zeker van zyn allereersten eenvoudigen plicht was; d. w. z. de drie hier aangebrachte personen niet alleen te verhooren, maar hunne papieren te onderzoeken. Ondor de papieren van den in het hospitaal overleden Deen bevond zich een authentiek afschrift eoner to Singapore verleden notariëele akte, waarby de heeren Danielsen, Holmes en Paige zich associëerden voor deze expeditio ter parelvisschery. Het praatje van loontrekkende dienaren was daar mee al dadeiyk in het water gevallen, do Engelschen hadden onmiddeliyk een heel toontje lager gezongen. Ook waren er dan gebleken, dat do hoeren hier by eene der Engelsche banken een crediet van 11000 dollars hadden, waarop beslag had kunnen worden gelegd 1 In plaats echter van iets, het allereerste punt zelfs maar, serieus te onderzoeken in zoo'n zaak die in velerlei opzicht toch van groot belang was liet de officier zich allerlei mopjes wysmaken en daardoor onzo justitie nog hoonend uitlachen door 'n paar brutale Singaporésche of Australische smokkelaars, misschien nog wel erger dan dat." De Lombok-expeditie. Onder het opschrift „Moed" schryft de „Deli Crt." het volgende: Eene catastrophe, golyk ons in Ned.-Indië nog nooit getroffen beeft, is het voorloopig einde van de Lombok expeditie. Vreeseiyk is het verlies, door het Indische leger binnen één etmaal geleden; niet minder ernstig onze moreelo nederlaag tegenover de inlandsche maatschappy. B|j eene nationale ramp als deze, by de brutale vernietiging van een deel der macht, waarop ons Koloniaal ryk rust, en by het ontmoedigend gevoel van innigen wrevel tegen den sluwen inlaader, die ons steeds weet te verschalken en te overvallen, is het plicht voor ons, Europeanen, het hoofd, hoe moeilyk het ook valle, fier omhoog te houden. De inlandsche maatschappy mag onze tranen niet zien; laten wy binnenkamers onzo dooden beweenen en vooral niet in do fout vervallen, van in 't publiek zondebokken te zoeken, vóór dat de vreeseiyke lydonstocht van Tjakra Negara naar Ampenan bloedig gewroken is. Dus geen critiek; die kan thans slechts tweedracht zaaien, waar aaneensluiten eene gebiedende noodzakeiykheid is. Yoor het oogenblik is er slechts éón doel, één verlangen, dat bereikt moet worden, al ware het ook ten koste van den laatsten soldaat, dien wy in Indië nog op de been kunnen brengen. Lombok moot getuchtigd; hot mag in de verste verte geen Atjeh worden. Hoe eerder ons zulks gelukt, hoe grooter de verdienste er naar gestreefd te hebben. Op de Regeering rust de dure plicht, met alle beschikbare middelen het verlorene te herwinnen. En laat een ieder, naar zyn vermogen, haar daarin oprecht steunen I Vooral geen ontmoediging. Juist in tyden van gevaar moet oen volk toonen wat het kan en vermag. Do strydwelke ons te wachten staat, kan zulke proportios aannemen, dat hy misschien beslissen zal over het voort bestaan van ons koloniaal ryk. Elke opoffering om overwinnaar in dien stryd te biyven, is de inzet waard. Het eenige, dat ons thans redden kan, is: „moed, moed, moed". Aan de berichten uit Lombok in de gisteren ontvangen Indische bladen ontleenden wy reeds het een en ander. De hoofdfeiten zyn uit hier te lande ontvangen telegrammen voor onze lezers niet nieuw meer, doch een her haling van hetgeen reeds bekend is, zal aan een juist begrip van hot gebeurde ten goede komen. In een brief, 18 Aug. uit Ampenan aan de „Java-Bode" geschreven, deelt de schryver, die zich „Sasak" teekent, o. a. het volgende mede: Op Vrydag den 17den Augustus is van Ampenan de colonne Van Lawick van Pabst vertrokken, die bestemd was den tocht naar Batoe Klian te maken. Aangezien er bevolen was den eersten dag niet verder te marchee- ren dan tot Tjakra-Negara, zoo werd den avond te voren de iste luit. Musch als kwartier maker daarheen vooruitgezonden, met het keukenpersoneel, de noodige koelies enkook- gereedschappen. Even vóór het vertrek van de colonne had zich het gerucht door het bivouak verspreid, dat het beruchte bendehoofd, de Boeginees Daeng Ginoro, zich van het leven had beroofd. Het opsporen van het verbiyf van dit bende hoofd, die zich in de dessa Djantok naby Sakra moest hebben versterkt, was, zooals ik u vroeger reeds meldde, mede begrepen in de opdracht aan de colonne Van Lawick van Pabst. Daeng Ginoro heeft zich echter niet van kant gemaakt, doch werd volgens later ingekomen berichten door de bevolking van Djantok gevangengenomen en uitgeleverd aan de lieden van Praja, die hem den kop snelden en dezen als stuk van overtuiging naar Tjakra Negara overbrachten. Ik vernam zooeven dat morgen den 19den een begin zal worden gemaakt met het tellen en in ontvangst nemen van de opgelegde oorlogsschatting, welke één millioen bedraagt en slechts voor do afgeloopen maand geldt. Voor eiken dag langer na 31 Juli moet de vorst uitkeeren eene som van ƒ5000. De oor logsschatting wordt betaald in ryksdaalders en sovereigns. De majoor Van Berg, kapiteins Van der Bent en Manders zyn in commissie benoemd om de oorlogsschatting in ontvangst te nemen. De „Koningin Emma" is bestemd om de schatting over te brengen en er is reeds 1 '/2 ton zilver op dien bodem geladen. De commissie houdt zich dagelyks bezig met het tellen en ontvangen van het geil en elke ryksdaalder wordt behoorlyk geklon ken om zich van de echtheid daarvan te over tuigen. De „Doli-Courant" heeft nog de volgende telegrammen uit Batavia ontvangen: Batavia, 1 Sept. Volgens een Regeerings- telegram is de geest onder de troepen zeer goed en de gezondheid gunstig. In 't bivak wordt hard gewerkt tot verhooging van het verdedigingsvermogen. Gisteren en eergisteren werd eene verkenning gedaan in de richting van Mataram. De vyand versterkt Mataram en maakt voorwerken. Gistermorgen met sectie bergartillerie daaruit verdreven. Daarby marine- schoten waargenomen, die doel troffen. De sectie bergartillerie deed vier schoten op Mataram, die blijkens gegil ontsteltenis wekten. Do offensieve kracht van den vyand is blykbaar gering. Generaal Vetter is voor- nomens dagelyks verkenningen te doen. Volgens spionnen-berichten bezetten de Sasaks alle door de Baliërs, op het aandringen der colonnes, verlaten stollingenook Kotta-Radja. Batavia, 2 September. De gewonden te Soerabaia zeggen dat zy dokter UJjaka doo- deiyk gewond hebben zien vallen. Aanvullend regeeringsbericht meldt, dat de Sasaks tot ontzet van den kapitein Lindgreen een brief en vlag medekregen. De sectie berg-artillerie wierp gisteren op vyftien honderd meters twintig granaten binnen Mataram. Hoewel er twee compagnieën een paar uren in het open veld vertoefden, traden de Baliërs niet offensief op. Het bombardement gaat voort; gewapenden, dio versterkingen opwierpen, werden verdreven. De vorst van Gowa biedt hulptroepen aan. Abdoel Kader, groot vriend van den radja en agent van Engelsch-Chineesche reeders, is gevangengenomen en ondergaat verhoor. Vele officieren en soldaten in Nederland, ook oud-gedienden van Atjeh, waaronder kapt. Van Heurn, bieden zich aan. Deze maand vertrekken 750 man aanvullingstroepen. Batavia, 3 Sept. Volgens een telegram aan de „Java Bode" bevechten lieden uit Praja sinds gisteren hun volk; zy zyn in massa tot den Oostelyken oever van de Babak-rivier opgerukt. Zy rapporteerden dat kapt. Lindgreen met een detachement is ingesloten binnen een dessahuis beoosten Tjakra. Bevriende Sasaks zullen trachten hen door hunne kam pongs naar Ampenan terug te brengen. Eer gisteren zat Djelantiek met'zyn volkteTelok- komba, waarheen hy in den nacht van den overval gevlucht was. Hy zal vermoedelijk overgevoerd worden naar Karang Asem. Volgens particuliere berichten bevindt zich het geheele personeel van „Eigen Hulp" goed en wel aan boord. De kapitein-kwartiermeester Beets en de 2de luitenants-kwartiermeester Van Balluseck en Pourchez zyn wegens ziekte naar Soerabaia geëvacueerd. Van verschillende kanten wordt verzekerd dat generaal Van Ham en de lste luitenant adjudant Rotting in den slaap zyn afgemaakt; officieel schynt hiervan niets bekend te zyn. Verder ontleen en wy aan verschillende berichten nog de volgende byzonderheden De gep. kapitein Kleian oud-civiel gezag hebber van Timor heeft aangeboden aan het hoofd van 2000 Timoreesche hulptroepen, door hem te werven, naar Lombok te gaan. De controleur Liefrinck, die juist op den dag dat de ramp van Lombok te Batavia bekend werd, belast werd met de betrekking van assistent-resident voor de politieke aan rakingen met het inlandsch zelfbestuur op dat eiland, bevond zich op het oogenblik van het gebeurde te Boeleleng, waarheen hy wegens ziekte vertrokken was. De resident van Bali en Lombok zou volgens particuliere berichten licht gewond zyn, doch de regeerings- telegrammen maken daarvan geene melding. De aanvankeiyk vermisten moeten de vreeselykste ellende hebben doorstaan. De overvalling van de bezetting van Tjakra- Negara geschiedde zóó onverhoeds, dat de officieren, die zich naar Ampenan konden doorslaan, meest in nachtgewaad en barrevoets daar zyn aangekomen. Behalve 270,000 gulden van de oorlogsschatting is een ƒ30,000 ver loren gegaan, zynde de kassen der kwartier meesters. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indiö zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Ontslagen: Op verzoek eervol uit 's lands dienst met ingang van 4 Sep tember 1894 de boekhouder 3de lel. bij de in- en uitvoerrechten en accijnzen R. B. De Bruin. Benoemd: Tot secretaris der residentie Oost kust van Snmatra de ambtenaar op non-activiteit A. D. T. T. Boutmy, laatstelijk waarn. consul der Nederlanden te Penang to voren, secretaris van hot gouvernement Atjen en Onderhoorigheden. Bij den Waterstaat en 's Lands Burgerlijke Open bare Werken tot ingenieur 2de kl. de ingenieur 3do kl. A. Th. Engel, tot ingenieur 3de kl. de adsp.-ing. A. Th. K. D. Van Malsen. Geplaatst: In deonderafdeeling Pamangkaf, afdeehug Sambas, de adspirnnt-contioleui H. Viruly. D parument van Marine. Verleend: Een jaar verlof naar Europa wegens langdurigen dienst ingaande 12 September 1894 aan den laten stuur man der gouv.-marine W. Wink. Departement van Oorlog. O v o r g o p 1 aa tstBij het G. B. 2de milit. afdeeling op Java, de majoor bij het 2do bataljon C. K. J. Van denBussche; bij hot b'ste bat., do kapitein bij het 2de bat. H. A. Stein; bij liet L.-H. 4de bat., de lste luik- adjudant bij het 2de bat. J. H. Hartman. Bevorderd. Bij het wapen dor infanterie tot kapitein, de lste luitenants J. Utzmann, J. H. Hartmann, F. W. Snitgher met verlof in Neder land, en D. M. Slangen; tot lsten luitenant, do 2de luitenants L. G. Do Lagh, A. Tetenburg, C. F. A. Wagener en G. J. Timmer. Verleend: Twee maanden verlof naar Pelan- toengan. wegens ziekte, aan den kapitein-kwar tiermeester N. A. De Voogt;—eene maand verlof naar Djokja, wegens ziekte, aan den lsten luit.- adjudant .1. H. Hartmann-twee maanden verlof naar Sockaboemie en Garoet, wegens ziekte, aan den kapitein der inf. II. J. E. W. E. Dieckmann. Overgeplaatst: Van Palimanau, do lste lnit. kwartiermeester W. B. Oort; naar Lombok, de lste luit.-kwartiorm. te Semarang W. J. C. Van Benuekom en de 2de luitenant bij het 13de bataljon J. H. A. Vau do Water, bij het 13de bat., de 2de luitenant bij het depót-bat. B. H. J. Van Deutekom. Ma rktheffiehteu» lljdegrave, 2 Oct. Aangevoerd 258 wagens Kaas* 16,280 etukswegende 68,190 KG. Prijs lste «oor* Goüdseho 22.50 a 25.—, zwaardere f - 2de eoor f 19.a 21.hieronder 14 wagens Derbykaas, prijs late soort f23.— a ƒ21.502desoort/20.a f 21.50; 40 wagens Edammer Eaae, prijs lsto soort, f 28. a f2de soort f 22. - a 24.50, commissie f 1 wagen Leidaohe Kaas: fhet schip pond. Handel matig. Kampen, 1 October. Boter. Aanvoer 9900 KG. als: 410/8 v. ƒ20.50 a ƒ21.50, 155/16 v. ƒ10.25 a f 12.25; 300 et. va-j l/2 KG. 50 a 55 ets. Schiedam, 1 Oct. Moutwijn: officiëelo notoering bij de makelaars ƒ5.25, (bij den Brandersbond /47/g a i) Jenever 9 25, id. Arost. 10.75. Rotterdam, 1 Ootober. Inlandeohe Granen waren heden weder voldoende aangevoerd. Bij eene lang zame verkoop kwam in do prijzen weinig of geen verandering. Inlandsche Witte Tarwe, zoowel Nieuwe als Jarige, werd tot do prijzen van vorigo week opgeruimd. N. Vlaam. en Zeeuw., de beste 5.20, 5.40 tot ƒ5.60 dito dito miJdelb. 4.60, 4.80 6. Flakk. en Overm., de besto 4 90, 5.10 5.30 dito dito middelb. 4.40, 4.60 4.80 Mindere en geringe soorten „3.50, „3.80 „4.10 J. Vlaamscho en Zeeuwache 6.20, 6.40 6.75 Flakkooeche en Overm. 5.70, 6.6.40 Mindore en geringe qual. 6.—, 5.20 6.49 Voorts werd verkocht per 100 Kilo. Jarige Inlandsche Witte tot ƒ8.25 Nieuwo do. do6.75 7.25 do. do. (mindere) 6.40 6.60 do. do. (geringe) 5.50 6.— Inlandsche Roode Tarwe onveranderd; volgons quallteit van ƒ136 tot f 170. Van Buitenlandsohe Tarwe werden eoDige partijen van de beste naar Imitechland verkocht. Hier werd o. a. Rodwinter 2 tot ƒ142 en daarboven verhandeld, terwijl Taganro? Azirna met ƒ117 contaDt betaald ie. Inlandache Rogge werd alsvoren opgeruimd; goede qnaliteit kw&m weinig voor. Zceuwsche en VI., n. qual., ƒ4.—, ƒ4.30 tot ƒ4.50 Overm. en N.-Brab., 8.70, 3.90 4.20 Geringere soorten 3.—, 3.25 3.50 Buitonlandeoho Rogge met goeden detailhandel. Per 2100 Kilo. Helena volgens qnaliteit 98 tot 102 Nieuwe dito 104 lip Niouwe Moldauer99 100 Taganrog volgens qnaliteit. 87 95,' dito stoomendo90 Dnieper88 QQ dito e toornende89 Nicolajef106 107 dito (lichtere) stoomende. 94 95 Donan95 9$ Boekweit. Gedroogde Fransohe ƒ162; Liban ƒ150. Boek wei tgrntten. Grove St.-Peterebnrgor ƒ216 tot ƒ220. Middel dito 197 a ƒ198. Van Gerst word het beet voorkomende tot vorige prijzen genomen; mindere soorten traag. Zomer weiDig aan de markt. Vlaam. on Zeeuweeho Winter- van ƒ8.50 tot ƒ3.75 Overmaaeche en Flakk. 3.20 3.4Q Afw. en mindere soorten 2.25 3.—» Vlaam Zeeuw, en Flakk. Zomer- 3.25 3.60 Mindero qnaliteit 2.60 3. Chevalier2.50 4.75 Ook werd yc-rkocht per 100 Kilo: Winter, volgens qnaliteit van ƒ6.— tot ƒ6.25 Chevalier 9 5 25 6.50 Buitoolandecho Gerst. Odeteaƒ76 tot ƒ80 Lichtere dito II - -Mf Taganrog73 77 dito stoomende73 Nicolajef82 84' Haver meestal van geringe qnaliteit voorkomendei prijzen onveranderd. Blanke on wichtige qnaliteit van f tot Zeeuwache en andere inl. Voers.„2.76 3.—J Lichtere dito dito 2.2.^0, Geringere soorten1.— 1.7$ Voorts werd gedaan per 100 Kilo. Inlandsche4.76 tot ƒ6.50, Reval7.— 7.2Q Liban5.60 .6.0' Spelt f 2.60 tot ƒ8.40. Paardenboonon van 6.25 tot 5.75. Duivonboonen ƒ6.tot ƒ6.50. Bchapenboonen 6.25 tot f 5.75. BrninebooDen met kleinen aanvoer prijshoudend verkooht. Walcher8chevan ƒ13.50 tot 14.-« Do beste Vlaam. en Zeeuw. 13.— 13.50 Ordinaire dito dito n 11.75 12.50 Geringere10.w 11.25 Witteboonon nog niet getoond. Blauwe Erwten zonder verandering. Walcherschevan ƒ9.— tot ƒ9.50 Do besto Zeeuwache en Vlaamsche „8.26 «8.75 Middelb. qual. dito en Flakkeesche „7.25 „7.75 Geringere5.6.50 Schokkers weinig voorgekomen. Goede en puike qnaliteit ƒ9.60 a ƒ10.—» Ordinaire 8.75 9.25 Geringere 7.50 8. Buitenlandeche Voer-Erwten onveranderd. Do beste ƒ6.50 tot 5.70; mindere ƒ6.20 tot ƒ5.40. Mai.s. Bonte Amerikaanschoƒ127 tot ƒ136 Foxanian „112 Tnrkecbe 112 113 Odessa102 103 stoomende102 Donan111 112 Cinqantine„115 „„116 Koolzaad weinig aan de markt. Het besto 6.75 tot ƒ7.25, mindere 5.-0 tot ƒ6.50. Lijnzaad zonder verandering. Hennepzaad ƒ7.— tot ƒ9.50. Kanariezaad traag door weinig kooplust. Het beste ƒ10.tot 10.50, middel-quaüteit 8.76 tot ƒ9.25 en geringore soorten 7.25 tot ƒ8. Rotterdam^ 1 Octobor. Op de veomarkt waren heden aangevoerd: paarden, veulen, 73 runderen, 44 vette kalveren, nuchtere kalvereD, 1165 sohapen, 392 varkens, biggen, bok, czeL De prijzen van het vee waren als volgt: runderen lste qual. 34 a 35 o., 2de qn&l. 31 a 32 c., 8de qual. 29 a 30 c.; kalveren lste qnaliteit 44 a 45 c., 2de qual. 88 a 41 o.; schapen lste qual. 24 a 26 c., 2de qual. 22V3 231/9 c., varkens lste qnaL 19 19Va o., 2de qual. 18 a 1SX/S c., 8de qual. a o., alleB per l/j KG. Handel vlug.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2