N°. 10618. Woensdag 3 October. A0. 1894 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 2 October. Feuilleton. LIEFDE OF PLICHT? «üa LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden. Franco por post Afzonderlijke Nommers 1.40. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTIËN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regol meer 0.17|. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Ofaolëel* KenniageTiiige». Bargömeeötor en Wethouders v&u Leiden; Gezien hot adres van F. VaN DER KLOOT, houdende verzoek om vergom ing tot het plaateen yan eene verticale etoommaohine van 5 paardekrachteD, in het perceel Lange Diefateeg No. 12, Ladaetraal bekend Seotie G. No. 828; Gelet op de artt. 6 en 7 dor Wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat ge boomd verzoek met de bglagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag 15 Oot. a. s., 's voormiddags te elf uren, Op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WA8, Burgemeester. 1 Oot. 1894. E. KIST, Seoretaris. Morgen, 3 October, gedenkdag van Lei- dens Ontzet, zullen, blijkens den verschenen Feestwijzer, de volgende feestelijkheden plaats bebben. 's Voormiddags te halfnegen-: Koraal muziek In het Park, door het muziekcorps der dd. Schutterij, directeur de heer Joh. 0. Geyp, Welwillend aangeboden door heeren officieren der dd. Schutterfi. Programma; 1. Den Hoogen God alleen zij eer. 2. Psalm 117. 3. Een vaste Burcht is Onze God. 4. Psalm 106. 5. Psalm 89. 6. Koraal Van Palestrina. 7. Wilhelmuskoraal. 's Voormiddags te 10 uren: Bespeling van het carillon door den heer R. H. Th. Van Leeuwen. Springen der fontein. Voormiddags van 8 tot 10 urenUitdeeling Van brood en haring aan omstreeks 2928 Vrouwen, in het Waaggebouw. (Ingang: Aal ïnarkt.) Uitdeeling van tabak, pijpen en bier aan omstreeks 2618 mannen, in het ge bouw der Vereeniging „Nut en Genoegen". (Ingang: Pieterskerkgracht.) '8 Middags te 12 urénHarddraverij voor gaarden onder den man, op den Vestwal tusschen de Doezastraat en de Zfidgracht, opgeluisterd door het Muziekcorps der dd. Schutterij, in den Singel, onder directie van den heer Joh. C. Geyp. De baan is ongeveer 200 meter lang. Er worden uitgeloofdEen prijs a 60, eene eerste premie a 20 en een tweede premie a ƒ10. Om overwinnaar te zijn, moet men twee kitten gewonnen hebben. Het bestuur der 3-October-Vereeniging voor ziet, bij den aanvang der harddraverij, de be rijders van een hoofddeksel en eene sjerp, die 2jj verplicht zijn tijdens den wedstrijd en den optocht te dragen. Ingeschreven zijn de volgende mededingers lo. „Jan", van C. Van Delft, te Rijnsburg, berfider K. Van Delft; 2o. „Koningin", van J. H. H. Borgerding, alhier, berfider J. H. H. Borgerding3o. „Jet", van C. Vink, te Oegst- geest, berfider Dolleman; 4o. „Bet", van N. J. Stallinga, alhier, berfider A. Moerkerk; 6o. „Maseppa", van J. H. Snfiders, alhier, berfider J. H. Bellof; 6o. „Wilhelmina", van P. Van Vliet, alhier, berfider W. Van Vliet; 7o. „Juno", van de wed. T. J. Bots, alhier, berfider J. v. d. Voort; 8o. Marie", van C. Dieben, alhier, berfider Jan Van den Berg; 9o. „Anna", van Arie Zwaan, alhier, berfider C. Vreeburg; lOo „Kees", van C. J. Coster, alhier, berfider N. J. Bousie. 's Namiddags te hdlflweeop het terrein der Doelen Kazerne. Paarden-versieringswedstrfid. 's Namiddags te half drie: Groote optocht. De optocht zal als volgt zfin samengesteld Politie in een rfituig, militairen te paard, muziek van het 4de regiment infanterie, be stuur der 3 October-Vereeniging in twee rijtui gen, jury van den versieringswedstrfid in een rfituig, versierde paarden: 1. 3-October-Ver- eeniging (buiten mededinging). 2. D. Jurriaanse. 3. P. J. Kooreman. 4. J. T. Oskam. 5. J. Riet hoven. 6. C. Van Teylingen. 7. P. Van Vliet. 8. M. H. Van Waveren. 9. Wed. T. J. Bots. Weg, door den optocht te volgen: Varken markt, Noordeinde, Rapenburg, Doezastraat. Hier sl-uit het tweede gedeelte van den optocht ar.nmuziek der dd. Schutterij, leden der jury voor de harddraverij in twee rfitui- gen, deelnemers aan de harddraverij, militai ren te paard. Weg, door den optocht verder te volgen: Raamsteeg, Garen markt, Steenschuur, Hooge- woerd, Plantage, Utrechtsche Veer, Nieuwe Rfin, Korenbrug6teeg, Breestraat, Noordeinde, Varkenmarkt en Doelen-Kazerne, waar de stoet wordt ontbonden en de prfizen zullen worden uitgereikt. Op het Schuttersveld, den geheelen namid dag: Kermisvermakelijkheden. s Avonds te hal/acht: Groot Avondfeest op het Schuttersveld. Toegang voor de leden der 3 October-Vereeniging tot het terrein door „Zomerzorg" en door „Zomerlust". - Drie voudig concert. Muziekcorps der dd. Schutterfi, directeur de heer Joh. C. Geyp, op het Schuttersveld. Stafmuziek van het 4de regiment infanterie, directeur de heer W. Van Erp, op „Zomerzorg". Harmonie-kapel der jagers, kapelmeester de heer Joh. Borstlap, op „Zomerlu8t". Rondom de muziektent op het Schutters veld: Gelegenheid tot dansen, op den ver nieuwden, zeer vergrooten dansvlonder. Het feestterrein op het Schuttersveld is den geheelen dag voor het publiek geopend, met uitzondering van 5 6 uren. 's Avonds te halfelf: Luisterrijke Pyrotech- nische decoratie, vervaardigd door A. Gall, pyrotechnicus te Rotterdam. No. 1. Aankondiging van het vuurwerk, door bommen, serpenten, luchtzonnen en vuur pijlen. No. 2. Batterfien met contra-hatterfien, vuur brakende en gloeiende kogels werpende, afgewisseld door ontploffingen en kanonnades. No. 3. Waaier van vuurvederen, eindigende met kanonnades. No. 4. Egyptische kleuren-figuratle, met stralenbundels omgeven. No. 5. Bouquet vuurbloemen, met briljanten omzoomd. No. 6. Firmament van stralen en kleuren, doormengd met kometen. No. 7. De jongleur. Levend vuurwerk. Nieuw No. 8. Draaiende cascade, waarboven eene kleurenfontein, eindigende met kanonnades. No. 9. Blinkende bengaalsche zon, om het feestterrein luisterrijk te bestralen. 10. Een jockey te paard. Vuurbommen, serpenten, wentelaars, bou- quetten, zwermpotten en vuurpijlen, waar onder met pyrotecbni8che muziek, zullen tot afwisseling de lucht doorklieven. Verder bevat de Feüstwfizer nog tal van bijzonderheden betreffende de verschillende feestelijkheden. De oud hoogleeraar dr. J. J. Prins alhier zal den 9den October a. s., dus heden over eene week, zfin 80sten verjaardag gedenken. Van de hand van mr. J. B. ridder De Van derSchueren is bfi de firma J. W. Van Leeuwen, Maarsmanssteeg alhier, verschenen eene studie over Louis de Boisot, den man, die in het ontzet van Leiden, evenals zoovele anderen, eene hoogst gewichtige rol heeft vervuld. De studie is zeer omvangrijk en getuigt er van, dat de schrfiver niets heeft nagelaten om op Boisot het licht te doen vallen, zooals hfi dat wenschte en kon. Tal van bronnen zfin daartoe door hem op gespoord, bestudeerd en in verband gebracht of vergeleken met hetgeen reeds omtrent Boisot en diens geslacht bekend was Eene afbeelding van dezen admiraal der Zeeuwsche vloot versiert dit werk, hetwelk zich tevens door een netten, duidelfiken druk kenmerkt. In het „Haagsche Dagblad" bespreekt de heer J. K. W. Quarles van UfFord opnieuw de overbrenging van 's Rfiks Ethnographisch Museum van Leiden naar 's-Gravenhage, waar over hfi voornemens is, zich andermaal tot de Regeering en de Volksvertegenwoordiging te wenden. Gedurende de maand September is ten post kantore te Warmond ingelegd tot een bedrag van 2154.33, verdeeld over 128 inlagen. Terug betaald werd er f 123.57, verdeeld over 9 terug betalingen. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 360. De heer P. A. Kimmel, van Oude-Wete ring, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het voorbereidend examen in de geneeskunde. In de bestaande vacature- heeft zich te Oudo-Wetering als \orloskundige gevestigd mej. S. Kok, van Broek-op-Langendfik. Door Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land is voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten het hoofdkiesdistrict Zoetermeer gesplitst in de volgende onder kiesdistricten lste onderkiesdistrict Stompwfik, bevattende de buurtschappen Leidschendam, Westvliet, Veenweg en Wilsveen; 2de onderkiesdistrict Stompwfik, bevattende het overige deel der gemeente Stompwfik, ten Oosten eener lfin, getrokken uit den Oost- vliet langs de scheiding van den Starre- vaartpolder en den Lagendamhouderpolder, kruisende den Stompwfikschen weg bij Stomp wfikerhoek en van daar langs den landtocht in den Grooten Drooggemaakten polder tot aan de grens van Zoetermeer. Zaterdag-middag kwam de extra-trein, die H.H. M.M. de Koninginnen met gevolg uit Den Haag naar het Paleis het Loo voerde, op den bepaalden tfid, 3.18, aldaar aan. Eene groote menigte belangstellenden was bfi de aankomst tegonwoerdig. De heer J. A. Yan Steyn, dr. J. Vlaanderen, hofarts, en mr. J. A. Yan Hasselt, burge meester der gemeente Apeldoorn, in ambts gewaad, waren op het perron ter ontvangst aanwezig. H.H. M.M. begroetten deze heeren en wis selden eenige woorden met hen. De lievelingshond „Swell" kwam op luid ruchtige wfize zfine vreugde betuigen over de terugkomst van zfine jeugdige meesteres. Wegens eene lichte regenbui werd do korte afstand naar het Paleis in rfituigen afgelegd, welke evenwel open hieven. H.H. M.M. be antwoordden de eerbiedige groeten van het talrfik publiek uiterst minzaam. Bfi aankomst op het bassecour werd de standaardvlag op het paleis geheschen. Behalve het reeds vermelde ge7olg van heeren, behoorden ook de volgende dames tot het gevolg van H.H. M.M.de hofdames baronesse Yan Ittersum, baronesse Rengers, de sur intendante jonkvrouwe Yan de Poll en de Engelsche gouvernante miss Saxton Winter. Do eerste stalmeester baron Bentinck en de hofmaarschalk jhr. Clifford waren reeds den vorigen dag op het Loo aangekomen. Gistermiddag aanvaardde de heer J Y. De Groot, Theologiae Magister, benoemd van wege het episcopaat der R.-K kerk tot kerkelfik hoogleeraar in do wijsbegeerte van Thomas van Aquino, zfin hoogleeraarsambt door het uitspreken eener rede in de Aula van het ge meentelijk universiteitsgebouw te Amsterdam. Reeds lang vóór het uur van drieën waren alle zitplaatsen in de Aula ingenomen, zoodat velen zich met eene staanplaats tevreden moesten stellen. Onder de aanwezigen werden opgemerkt een aantal leden van den gemeenteraad, een groot aantal Roorasch Katholieke geestelijken, het lid der Tweede Kamer dr. Schaepman wiens binnentreden der zaal door vele aan wezigen met applaus werd begroet, mon seigneur P. U. Snickers, aartsbisschop van Utrecht, monsg. C. J. M. Bottemanne, bisschop van Haarlem, beiden in vol ornaat; de cura toren der Universiteit, waaronder mr. S. A. Vening Meinesz, burgemeester van Amsterdam; de wethouders Yan Lennep, Treub en Schöl- vinck; een aantal hoogleeraren en de oud- hoogleeraren Boot, Gunning en Tilanus. De geheele galerfi van de Aula was door studenten gevuld. De heer De Groot beklom het spreekge stoelte, gekleed in de gebruikelijke profes sorale toga en bef, en hield toen eene rede „over de wijsbegeerte van den H. Thomas van Aquino." Tot geneesheer in het krankzinnigen gesticht te Meerenberg is benoemd de heer N. J. Lemei, arts te Utrecht. De prinses Yan Wied heeft ƒ1000 ge schonken voor het op te richten nationale fonds tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van in Indiö gevallen mditairen. De Spaansche gezant de heerDeBaguer heeft zich gisteren voor den tfid van veertien dagen naar Weenen begeven. De gisteren aangekomen consul generaal van Spanje is gedurende de afwezigheid van den minister met de zaken der Spaansche legatie belast. Aan de afdeeling Gouda is door het hoofdbestuur van de Yereeniging tot bevorde ring der Homoeopathic in Nederland eene jaar- lfiksche subsidie toegezegd van ƒ600 tot op richting van een Centraal Homoeopathisch ziekenhuis in Nederland. In eene Zaterdag-avond gehouden verga dering van den „Haagschen Kunstkring" werden, in plaats van de periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Boele Van Hensbroek, De Josselin De Jong en Jurriaan Kok, di zich niet weer verkiesbaar hadden gesteld, gekozen de heeren mr. J. Enthoven, Jordens en W. NfihofF. Het is het „Vad." aangenaam te kunnen raeedeelen dat, ten gevolge van de vergadering van Zaterdag-avond, de toekomst van den „Haagschen Kunstkring" voorloopig is ver zekerd. Omtrent de gemeentebegrooting over 1894 in de gemeente Weststellingwerf (Fr.) is nu door den Raad van State eene beslis sing genomen. Zooals men zich herinneren zal, werd deze begrooting door Gedop. Staten van Friesland niet goedgekeurd, wfil daarop 52,000 was uitgetrokken als buitengewone Rijkssubsidie in do kosten dei gemeentelijk© huishouding. Gedeputeerden achtten die som te hoog en gaven den gemeenteraad in over weging die tot ƒ31,500 terug te brengen. Daartoe was de gemeenteraad niet genegen en dit college ging van de uitspraak van God. Staten in hooger beroep. De Raad van State heeft geheol ln den zin van Gedeputeerde Staten beslist, dc gemeente begrooting niet goedgekeurd en den gemeente raad opgedragen de begrooting in den zin te wfizigen, zooals door Ged. Staten is voorge steld. De ontbrekende 20,000 zal nu moeten gevonden worden door verhooging van den hoofdelfikon omslag, die dan tot 13 a 14 pro cent van het belastbaar inkomen zal stfigen. Bfi koninklfik besluit is vergund aan dr. A. W. baron Schimmelpenninck Yan derOfie, gezantschapssecretaris lste kl. bfi Hr. Ms. gezantschap te Londen, het aannemen der versierselen van ridder 2de kl. der orde van St.-Stanislaus. De minister van binnenl. zakon heeft benoemd tot assistenten aan 's Rfiks veeart senijschool te Utrecht, voor het tfid vak van 1 Oct. 1894 tot en met 30 Sept. 1895, de veeartsen M. H. De la Yieter, te 's Gravenhage, A, Yan Heusden, to Zalt-Bommel, en G. G. J. Westholz, te Arnhem. Het stoomschip „Prins Froderik Hendrik" vertrok 30 Sept. van Paramaribo naar Am sterdam; do „Prins Willem II" arriveerde 29 Sept. van Amsterdam te Paramaribo. 20) „Sophie", riep Henri doodsbleek en op drei genden toon, „sar my nieti Ik laat me niet blies, wat ge Id uwe drift goedvindt my voor de voeten te werpen, met de lamlendigheid Tan oen Wighart aanleunen." „Wat", stoof Sophie op, .spreekt gy over de lamlendigheid van een Wighart en dat op zoo'n toon! Ellendige jongen durf jy het wagen te spotten met den sterkste, met den mannelykste van alle mannen 1 Heb je hem in al die jaren dan nog niet loeren kennen; Weet je dan niet, dat by een kind is en een leeuw tegelyk? Beef voor hem, wanneer hy Verneemt wat ge Hélène hebt aangedaan I" „Ik hoop", zei Henri op ietwat bedaarder toon, „dat Wighart den broederlyken band, tiie tusschen one bestaat, niet zal verscheuren, On dat hy, ale man, beter dan gy begrypen zal, dat men aan de inspraak van zyn hart gevolg dient te geven. Gy, gy, die nooit be mind hebt, die u nooit aan een man hebt gehecht, gy kunt dat niet begrypen. Ik ver geef u uwe onbekookte drift, want ik begryp hoe emarteiyk het gebeurde u heeft aange grepen. En laat ik u de verzekering geven dat ik dezen nacht aan de diepste vertwy feling ben ten prooi geweest; dat er oogen- hlikken waren, waarin ik geen uitweg vond, •waarin ik totaal radeloos was. Maar ik zei tot mezelven: De waarheid, de waarheid 1 En zoo schreef ik aan Hélène." Eerst nu brak by den brief los, vloog don inhoud door en viel met een zwaren zucht op een stoel neder. „Zy geeft my mgn woord niet terug", kreunde hy. Dat had hy niet verwacht. Zy hield hem vast, niettegenstaande hy beleden had eene andere boven haar te verkiezen. Wat nu? En Adelheid?Dezelfde vertwyfeling, die hem in den afgeloopen nacht had aange grepen, maakte zich weder van hem meester. „Ja", begon Sophie, die hem geduldig had aangehoord, „wat ge daar zeidet, klinkt schyn- baar verschoonond. Maar ik, de oude jonge juffrouw, die niet weet wat liefde is, ik wil u eene vraag etellen. AIb gy nu eenmaal met Adelheid verloofd zyt en weer andere be geerten en wenschen bestormen uw hart in den vooravond van de bruiloft, wat dan? En ik, de oude jongejuffrouw, die niet weet wat liefde is, ik wil u eens wat zeggenHélène neemt u weder aan, zy acht het haren plicht u met sterke hand door deze uren van zwak heid te leiden. Goed, dat is hare zaaki Maar lk kan u deze zwakheid niet vergeven! Ik ben onmeedoogend ge hebt hot zelf vaak in scherts gezegd; en ge hadt geiyk: waar het 't vervullen van een plicht geldt, kan ik geene zwakheid gedoogeni Van dat ge een kleine jongen waart af, hebt ge Sophie uw leed geklaagd, hebt gy by haar steeds weer klank gevonden voor uwe vreugde. Wanneer ge ziek waart, paste zy u op. En zy was den koning te ryk; zy gevoelde zich overge lukkig; zy was trotsch dat zy u liefdevol verzorgen mocht. Dat alles hebt ge haar ont stolen. Zy is arm geworden. Want luister goed, Henri, naar hetgeen ik u te zeggen heb: alles is tusschen u en my uitl Want ik ben onmeedoogend voor zwakheden in plichtsbetrachting. Alles is uitl Alleen wan neer Hélène wellicht eenmaal na verloop van jaar en dag tot my zegthy maakt my innig gelukkig, hy heeft zyne zwakheid van toen tienvoudig vergoed dan.misschien. Maar nu is alles uit I" Nu gebeurde er iets, dat noch Henri, noch Wighart noch eenig ander sterveling ooit te aanschouwen had gekregen Sophie schreide. Dit oefende op Henri zulk een overweldi genden invloed uit, dat hy op haar toesnelde, en haar, zelf met tranen in de oogen, als een kind smeekte, dat zy hem toch niet mocht verstooten. Maar zy was tot zichzelvo geko men, wischte zich de beschreide oogen af, zei met een afworeDd gebaar: „Te laat" en wilde vertrekken. Henri hield haar nog een oogenblik smee- kend by den arm tegen. „Zeg Hélène", stotterde hy, „dat ik by haar zal komen, zoodra ik my daartoe Bterk genoeg gevoel." Sophie knikte en trok heftig de deur achter zich dicht. Zy yide naar haar huie, gaf haar dienstmeisje de noodige orders voor dien dag, zei haar dat ze niet vóór den avond thuis kwam en begaf zich daarop onmiddeliyk naar Hélène. Met koortsachtige haast kleedde Henri zich om uit te gaan. Alle gedachten, die zyn verhit hoofd doorkruisten, hadden slechts één uitgangspunt en kwamen steeds op datzelfde punt terugAdelheid I Sinds het vernietigend oogenblik, waarop hy Héiènes briefje had gelezen, wae hy zich ten volle bewust ge worden van zyne liefde voor Adelheid. Zyn sterk verlangen, eerst door de gedachte aan Hélène schier ten onder gebracht, trad nu doe te meor op den voorgrond; de vlam flik kerde te helderder op naarmate zy eerst ge temperd wae. Juist door dien tegenstand ge voelde hy zich gesterkt zyn doel te bereiken Adelheid zou de zyne wordenI Thans stond zyn besluit onwrikbaar vast. Maar do arme kleine, die zoo vurig haakte naar een beslist antwoord, een briefje te schryven met den inhoud: „Hélène heeft, my myn woord terug gegeven," dat kon hy niet. Neen, zelf moest hy er heengaan, zelf moest hy haar zeggen dat van zyn kant niets bun geluk meer in den weg slond; zelf moest hy haar moed inspreken en haar troosten, om zichzelven het genot te verschaffen, reine liefde in hare oogen te lezen. Zoo spoedde hy zich dan naar haar huis, om haar de blyde mare per. eooniyk mede te doelen. Te meer werd hy daartoe aangespoord door de wyze, waarop Sophie hem dien morgen behandeld hadhad zy hem niet toegesproken alsof hy eigenlyk maar een kwajongen was? De diepe ontroe ring, die Sophies tranen by hem hadden teweeggebracht, verloochende hy voor zich zelven. Zy, die de oorzaak van al die beroering der verschillende gemoederen was, had de morgenuren in niet minder ^opgewonden toe stand doorgebracht. Stralend van geluk, nog schooner door de onuitsprekelyke vreugde, die een schalkachtig waas over hare gelaatstrekken versproidde, trad Adelheid de kamer binnen, waar, als iederon morgen, juffrouw Leiser met de cou rant achter het koffieblad zat. Maai* heden wachtte juffrouw Leiser niet totdat Adelheid het gesprek zou aanvangen; met liefdevolle zorg in tooü en blik vroeg zy „Zeg eene, kind, wat is dat gisteravond toch voor een geharrewar geweest 1 Je bestelt het rytuig tegen halftwaalf, en toon Hendrik prompt op tyd vóór kwam, moest hy wachten en wachten, totdat ten slotte allo lichten waren uitgedoofd en by, natuuriyk, tot de overtuiging kwam, dat alios afgeloopen was, en de gasten reedB waren vertrokken. Hy reed direct naar huis terug en verneemt dat je al om halftwaalf ben thuisgekomen, dat je thuis waart gebracht door mynbeer Friesen." Adelheid stond aan het venster en krulde het blad eener plant om haren vinger. „Maar, juffrouw, de zaak is doodeenvoudig: het souper werd eer opgeheven dan ik vor- wacbt had en lk kon toch immers in myn éÓDtje niet blyven! Zoo kwam het, dat myn heer Friesen, myn leermeester, nietwaar, en bovendien de eenige heer, dien ik daar kende, my naar huie bracht." „Ik wist niet dat die mynheer Friesen ook by juffrouw Sauvage aan huis kwam. Laat je papa van die heele geschiedenis maar nietB merken I Het stond hem maar half aan, dat ik je toegestaan had, de kennismaking zoo dadeiyk voort te zetten, Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 1