Regeeringstelegram. Burgerlyke Stand. werden 30 personen aangetast, van welke 41 ovorleden. De burgemeester van Amsterdam brengt ter openbare kennis, dat in het Wilhelmina- Gasthuis twee ingezetenen dier gemeente zyn overleden aan Aziatische cholera, en wel een cp den 9den dezer en een op gisteren. Te Tilburg is een geheel gezio, bestaande Uit man, vrouw en vier kinderen, plotseling ziek geworden en zijn reeds drie kinderen met de moeder overleden. De faeces voor het bacteriologisch onder- ioek zün naar Utrecht gezonden, omdat ge dacht wordt aan Aziatische cholera. Men verzekert dat in de gemeente Jutfaas Veder een geval van cholera is voorgekomen met doodelyken afloop by een jongetje, dat Op denzelfden steenoven werkte als de Zater dag overleden patiënt. Te Tilburg zijn in één gezin aan pokken overleden eene vrouw en drie kinderen. De man en drie andere kinderen zijn beden kelijk ziek. Ook de overige leden van het feezin te Walchum (Pr.), dat vergiftigd werd door rattenkruit, zijn overleden. Zonder brand te veroorzaken, sloeg te Warder, by Hoorn, Zondag-morgen in eene boerderij de bliksem in. Dit is reeds de derde keer, dat in dezen zomer in het kleine dorp eene boerderij getroffen is. T0 kaarsen is eene dochter van den predikant, mej. C. A. v. d. B., door een noodlottig toeval in het water geraakt en verdronken. Zondag is te Domburg een ongeluk gebeurd, dat bijna zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Drie dochters van mevrouw H-, geb. v. H., Uit Utrecht, waren aan 't baden bij zeer woelige zee en ongeveer op het oogenbllk der kentering, tusschen eb en vloed. Plotseling verdween eene der dames (de oudste) en hoewel de anderen dadelijk pogingen aanwendden om haar te grijpen, was zy eerst niet te vinden, totdat een der laatste vloedgolven haar naar het Btrand meenam. De drenkelinge werd door den badman on eenige andere personen voor dood uit het water gehaald; de andere dames H. pasten dadelijk de voorgeschreven middelen toe om do levensgeesten weer op te wekken en toen de baddokter, de heer Duty vis, er by kwam, kon hij nog eene lichte ademhaling constateeren. Na zeer veel inspanning gelukte het den dokter meor levensgeesten op te wekken, waarop de drenkelinge, in dekens gewikkeld, naar het badpaviljoen werd gebracht. Zoodra haar toestand toeliet, dat men haar vervoerde, werd zij per brancard naar het Bad-Hotel Vervoerd, waar de familie H. logeert. De toestand der dame wordt langzamerhand heter, maar het is mogelijk dat eene ziekte het gevolg zal zijn van deze gebeurtenis. Begrijpelijkerwijs heeft een en ander te Domburg zeer veel ontsteltenis verwekt, te meor, daar ongelukken aldaar nooit voorkomen. Slechts 6ónmaal is eene dame, jaren geleden, in een dorgeiyken toestand geweest. Dat iemand bij het baden verdronk, is gelukkig ook nu nog nooit gebeurd. Te Luik is door een advocaat eene vervolging ingesteld tegen den pachter van eene tol brug, die van hem 10 centimes tol had geëischt, daar hij per vélocipède de brug had gepasseerd. Het recht voor voet gangers bedraagt 3 ets.; dat voor rijtuigen 20 ets., terwijl voor rijwielen niets bepaald Is, zoodat de tol willekeurig op 10 ets. ge Bteld werd. De uitspraak zal de voigendo week plaats hebben. In den loop der volgende maand lullen, volgons bericht uit Nieuw-York, de werkzaamheden aan het Panama-kanaal wor den hervat. Door Fransche en Amerikaanse be kapitalisten is het noodige kapitaal bjjeengo bracht om gedurende eenige maanden begin te maken. Eene nieuwe Maatschappij zal Worden gevormd. In plaats van op 900,000,000 franken, zooals door de Fransche ingenieurs was geraamd, wordt de uitvoering van het werk thans ge schat op 500,000,000 franken. De doorvaart zou thans oon sluizenkanaal worden, terwijl, zooals op zich gericht zag, waarin de triumf eener verzadigde wraak glansde. „Doe uw plicht," beval de baronos Eudowitz. Deze vouwde het met een koninklijk zegel voorzien papier open en overhandigde het aan Katbarina. „In naam des koninga neem ik by dezen bezit van bet slot Gitschin en van alle be zittingen van graaf Albrecht Yon Smirczicky." Zoo klonk hot schril in Katharina's ooren Uit den mond van Salome, die zich seconden lang vermeide in Katharina's ontsteltenis. Hierop wenkte do barones een der commis sarissen. Deze logde drie voorwerpen op de tafel voor Katbarina neer: Wartenborgs vin gerring, een aan een gouden ketting hangend medaillon met Katharina's portret en eene zijden sjerp, waarop donkere bloedvlekkon zichtbaar waren. „De door uwen gemaal nagelaten kleinoo- diön," voegde Salome,op de voorworpen wijzend, er op ijzigen toon bij: „Hij betaaldez\Jnboos voornemen, mijn echtgenoot te dooden, met zijn eigen dood. Hier staan de door den koning Zei ven gezonden mannen, die u zullen ge tuigen, hoe uw gemaal in zijnen val van de trap in Slavata's degeo stootto." Met wilden blik had Katharina zich ge durende deze woorden over de tafel gebogen. „Moordouaarsl" gilde zij nu, toen heur handen de met bloed bevlekte sjerp omklemden, door merg en been dringend. Nog eene poos baarde zü, als 't ware verstomd, op de bloed- men weet, het eerste plan van De Lesseps een geheel open kanaal was. Te Londen is tegenwoordig eene bende falsarissen aan het werk, waarvan reeds eenige bankiers het slachtoffer zijn ge worden. Behalve den grooten diefstal bij Glijn, Mills, Currie A Co., is ook de firma Coufcts Sc Co. bestolen door twee valsche wissels tot een bedrag van 830 pd. st en 3000 pd. st. By de Bank van Gosling Sharp werd eveneens een valsche wissel gepresen teerd, maar door de oplettendheid van den kassier werd het bedrog ontdekt. De dief wist echter te ontsnappen. In eene lezing, gehouden op het congres voor hygiëne en demographie te Pesth, heeft de Russische professor Erisman op het abnormale sterftecijfer gewezen. Abnormaal in dit opzicht, dat niet de ouderdom de voor naamste plaats inneemt onder de oorzaken van den dood, doch verschillende andere voor waarden zich daarin doen gelden. Deze kunnen slechts worden verbeterd door het wegnemen van verschillende verkeerde toestanden in het openbare leven. Vooral wees hy op het hooge storftecijfer onder kinderen. Van de 1000 zuigeüngen sterven er in Pruisen 200, in Rusland zelfs 270. De Russische geleerde zocht de oorzaak hiervan in het algemeene gebruik der zuigflesch. Volgens de „New-York Herald" is de bekende Parysche Eiffel-toren, welke weldra zal worden afgebroken, verkocht aan het comité, dat zich heeft gevormd tot het organiseeren eener tentoonstelling te Baltimore. Te Turijn is door een anarchist, Solero genaamd, eene bom geworpen in een der grootste koffiehuizen. Gelukkig waren er slechts weinig bezoekers. De slag was zeer hevig, maar, behoudens eenige schade, welke de meubelen leden, kwamen aJlo aanwezigen er zonder letsel af. Het gelukte der politie zich terstond van den misdadiger meester te maken. Te Rodez is een spoorwegongeluk voorgevallen. Een reizigerstrein is ontspoord. Vier waggons zyn verbrijzeld. De conducteur van den trein is gedood en zes reizigers zijn gekwetst. De „Gil Bias" en Emile Zola worden vervolgd door Bourgeois, den onder nemer der bouwwerken van do kerk te Lourdes. De heer Bourgeois beweert belasterd te zyn in Zola's laatste werk„Lourdes". De raynwerkersstad Scotch Valley, in Mackwana County (Ver. Staten), is in den grond weggezakt, ten gevolge van het in storten van myn werken. De inwoners werden intyds gewaarschuwd en konden zich redden. Vyftig mijnwerkers konden nauwelijks ontsnappen. Volgons boricht uit Rangoen is de cholera uitgebroken in het gevangen- huis to Mandalay, met dertien gevallen en zeven dooden. Volgens het rapport dor Com pagnie du Nord" zyn by de botsing tusschen den sneltrein van Parys naar Koulen en eene locomotief by het station Apilly 5 personen omgekomen. Gekwetst werden 19 personen, van welke tien niet ernstig. Volgons de lyst der dooden en gewonden, welke door de bladen wordt medegedeeld, behoort hieronder geen Nederlander. Blyken8 het rapport, van dezelfde directie van den Noorder-spoorweg, komt de schuld van het spoorwegongeluk uitsluitend voor rekening van den stationschef Boubey, die, naar men weet, op de rails sprong en on mid- deliyk werd gedood. De chef wist dat de sneltrein in aantocht was, maar niettemin gaf hy last, dat de locomotief, waardoor de trein word aangereden, op een ander spoor moest worden gebracht. Ware met dit rangeeren gewacht totdat de sneltrein was gepasseerd, dan zou er niets zyn gebeurd. Toen de man zyne vergissing inzag, deed by nog wanhopige pogingen om den machinist te waarschuwen, maar het was reeds te laat. De ongelukkige chef hoeft zyno fout met den dood geboet; zyn lyk werd geheel verminkt onder de locomotief te voorschijn gehaald. Het ongeluk gebeurde omstreeks 2 uren. De sneltrein, welke wegens de helling van den vlekken, alsof zy daaruit bet verschrikkelijke voorval las; daarop verbot zy, als door eeno onzichtbare macht voortgetrokken, met afge meten, byna plechtigen tred hot vertrek. Tevergeefs wachtten Salome en tear ge leide mmaten lang op haren terugkeer. In het geheele huis verroerd© zich niets. Alleen do winterstorm huilde buiten in de lange gangen van het gebouw. Eene huivering voer Salomo door de leden. Zonder zich verder om haren echtgonoot en de commissarissen te bekommeren, snelde zy de gang uit Een onverklaarbare angst joeg haar voort Budowitz was de eonige, die haar volgde. Nu gingen beiden by de intusscheu inge treden duisternis over het slotplein. Eensklaps scheurde de aarde onder hunne voeton een donderend gekraak vervulde de lucht - oen gekraak van berstende en vallende muren l „Zoo heeft de gravin Von Wartenberg," bericht een betrouwbaar getuige van dien dag, de kroniekschryver Khevenhöller, „den 3den Januari het voorste deel van het slot in de lucht doen vliegen, zoodat alle daar aanwezige personen jammeriyk omkwamen." Op de plaats der catastrophe werden alleen Bohusl&w Budowitz en barones Salome levend gevonden. Het lyk van Katharina, wier ver schrikkelijke wraakneming oen einde maakte aan dit ware drama van zustexhaat, begroef men in het familiegraf der Wartenborgs te Dimokur. weg by Apilly eene byzonder groote snel heid had, bereikte op tyd het station. De machinist zag de botsing aankomen. Hy deed, wat in zyn vermogen was om den trein door tegenstoom tot staan te brengen, maar tever geefs. De locomotief stoomde van ter xyde tegen bet eerste gedeelte van den trein. Vandaar dat de eerste drie wagens geheel werden verbry zeld, terwyi daarentegen het laatste gedeelte, voor België en Nederland bestemd, ongedeerd Weef. De machinist en de stoker van den trein werden zóó ernstig gekwetst, dat hun leven in gevaar is. Bovendien heerschte onder de andere beambten algemeene ontsteltenis. Het duurde daarom eenigen tyd, voordat de reizi gers werden geholpen. Eenige passagiers wer den terstond gedood. Toch gelukte het nog velen te bevryden uit hun benarden toestand, maar het kostte natuuriyk groote moeite om de overblijfselen der geheel verbryzelde wagens zoo spoedig op te ruimen. Onmiddeliyk werd geneeskun dige hulp ontboden en inmiddels werden de gekwetsten In het station zoo goed mogeiyk verzorgd. De toestand der gewonden was verschrik- kelyk. De meesten hadden de beenen ver bryzeld en zaten ingeklemd in de vernielde wagens, zoodat zy eerst na een vreeselijk lyden uit hunne pynlyke positie konden verlost wor den. Een priester, die zich toevallig in den trein bevond, diende de laatste sacramenten toe aan de stervenden. Een der andere passagiers, die met de behandeling van het Morse-toestel vertrouwd was, seinde om hulp naar de naastby gelegen stations; zooals men weet, was de chef onder den sneltrein verpletterd. Dezelfde passagier dacht er gelukkig ook aan, de vol gende treinen te waarschuwenhy zond daartoe eenige boeren met roode vlaggen, die hy in het station had gevonden, een eindweegs naar beide zjjden de Ijjn op. Zonder dezen voor zorgsmaatregel zouden er misschien nog meer ongelukken gebeurd zyn. Tegen den avond werd de tyding van het ongeluk te Brussel bekend. Een groot aantal menschen, die verwanten en vrienden ver wachtten, verdroüg zich aan het station. Bindeiyk, om halfelf, kwam de trein, die om zes uren had moeten komen, te Brussel aan. Ook de minister van openbare werken, de heer Van den Peerenboom, bevond zich aan bet station. De reiz'gers werden onmiddeliyk met vragen bestormd en deelden aan de correspondenten der bladen eenige by zonder heden mede. Toch konden zy nog niet ver klaren, hoe dit ernstige ongeluk op klaarlich ten dag kon gebeuren. Behalve de stationschef werden gedood een advocaat uit Brussel, Brifaut, eene Zweedsche dame, mevrouw Holm genaamd, en eene Fransche dame, met hare dochter. De heer Brifaut keorde terug uit ParyV, waar hy do bruiloft van een zijner familieleden had byge woond. De heer Brifaut werd vergezeld door zyno dochter, een meisje van 10 jaren. Het kind, dat vlak naast hem zat, kwam er met eeno ontwrichting van den voet af. Verleden jaar had de heer Brifaut reeds een spoorwegongeluk te Namen bijgewoond; hy kwam er toen ongedeerd af. Zyn dood moet oogenblikkelyk geweest zyn, het hoofd was van den romp gescheiden. Van de 19 gewonden zyn eenigen zeer ernstig gekwetst. De heer Lelau, do directeur der „Compagnio du Nord", verklaarde dat het hem nog niet geheel duideiyk is, hoe dit ongeluk kon gebeuren. Op last der regeering zal nu een streng onderzoek worden ingesteld. Tot dat doel zyn de heeren Barthou, minister van openbare werken, en Bouverat, chef do mouvement der Maatschappy, terstond naar Apilly vertrokken. Natuuriyk ondervond het geregelde verkeer door dit ongeluk groote vertraging. De trein naar Keulen moest over Soissons de reis voortzetten en de overige treinen moesten wachten, totdat de weg weer vry was. Do te Brussel aangekomen reizigers roemen allen zeer do hooding van den machinist. Ernstig gewond werd de machinist door den schok van do locomotief geslingerd, maar onmiddeliyk sprong by weer op, vloog naar de machine en sloot de stoomkranen, ten einde verdere onheilen te voorkomen. Het ongeluk zou dus nog verschrikkelijker gevolgen hebben gehad, zonder de tegen woordigheid van geest van dezen machinist, Hyacintho Roze. Door den schok kreeg by eene gapende wonde aan het hoofd. Den stoker waren de beide beenen tot boven de knie verbrand. LOMBOK. Het volgende particulier telegram is uit Batavia ontvangen: „Matar&m en Tjakra Negara zyn beide plat geschoten door de batteryen. „De Sasaks van Ba toe Klian bevechten de Baliers benoorden Narmada. Eenige duizen den Sasak9 bezetten do streek zuidelyk van Mataram en Tjakra tot aan de zee. „Goesti Djilantlk ontkwam naar Karang Asem (op Bah)." De stryd is dus in vollen gang en naar het schynt doen de Sasaks bun best. Door het bezetten der streek ten zuiden van Tja kra Negara en Mataram worden de Baliërs noordwaarts gedreven. Daar evenwel vallen de Sasaks van Batoe-Khan hen aan. Dit is, zegt de „Tel.", waarscbyniyk de stand van zaken, als men „Narmada" moet opvatten niet als de naam van de rivier, die ten zuiden van Mataram en Tjakra-Negara naar zee loopt, doch als de naam van den kampong, liggende aan die rivier en aan den ry verbindingsweg van Ampenan, Mataram, Tjakra-Negara naar Laboean Hadji op de Oostkust. Ongeveer 20 myi meer landwaarts in dan Narmada ligt Batoe Klian. Behalve dat de Sasaks uit het binnenland hunne onderdrukkers van de noordzyde be stoken, hebben de Sasaks ook de streek ten zuiden van Tjakra en Mataram bezet tot aan zee. Van de zeezyde worden de Baliërs door de batteryen beschoten. Zy zyn dus ongeveer van alle zjjden ingesloten. Voorts blykt dat men Goesti Djilantik naar Bali heeft laten oversteken. Intusschen is het onmogelyk uit de zoo schaars komende berichten een verhaal van de krygsoperatiën vast te stellen. Het telegram, door het „N. r. d. D." ont vangen, in hoofdzaak met het bovenvermelde overeenkomend, luidde als volgt: „Mataram wordt nog gebombardeerd. „Duizenden Sasaks steunen ons in het be zetten van de streek zuidwaarts Mataram tot de Westkust. „Uit brieven blykt dat Djilantik naar Bali is overgestoken. „Drie compagnieën Barisan (inlandsche hulptroepen) van Bangkalan (eiland Madoera) vertrekken naar Lombok." De „N. R. C." teekent op het telegram het volgende aan: Narmada (Ajermada) ligt aan den 10 M. breeden weg, die van Tjakra-Negara naar het oosten loopt langs de desa'a. Bertaid en Kern- bang Koening. Narmada is een der verbiyf- plaatsen van den ouden vorst. Dit lustverbiyf, waarvan het hoofdgebouw slechts 2 kamers bevat en niet meer dan een optrekje genoemd kan worden, ligt aan de zuidzyde van den weg, heeft een omtrek van V/2 paal, is terras vormig aangelegd en bestaat, behalve hot hoofdgebouw, uit een op 7 terrassen gebouw den tempel, eenige op verschalende hoogten gelegen koepeltjes en vischvyvers. Aan de oostzyde stroomt de breede en diepe S. Banjak of Narmada, die vroeger overbrugd was; de brug werd gedurende den opstand der Sasaks afgebroken. Batoe Klian ligt aan de voortzetting van den weg van Tjakra-Negara naar Narmada, dus oostelyk van dit laatste; de weg wordt van Narmada af minder breed en loopt overPrin- garatan (waar de vorst oen kleine woning heeft, waar hy verblyf houdt, als hy aldaar in de omstreken gaat jagen) en Salam Soekoer naar Batoe Klian. Een der voornaamste hoofden van de Sasaks is Djero GinUwang van Batoe Klian. Goesti Djilantik is, geiyk men weet, vorst van Karang Asem op Bali, die met zijne hulp troepen den vorst van Lombok tegen de Sasaks was komen bystaan en wiens ontsnappen naar Karang Asem, volgens een vroeger tele gram van het „Nieuws van den Dag", door de marine niet zou verhinderd zyn. Aangaande den verraderlyken overval deelt een hoofdofficier van het Indische leger de volgende conjectuur aan het „N. v. d. D." mee omtrent de verspreiding van de com pagnieën van het 9de bataljon, dat, waarover de luit. kol. Van Lawick van Pabst het bevel voerde. De overste, die bereden was, zal waar- schyniyk al zeer spoedig door de kogels der Balineezen z(jn gevalleD. Het commando ging toen over op den ondsten kapitein. Toen deze inzag, dat de troep niet langer kon stand houden, zal hy bevel hebben gegeven, dat de vier compagnieën elk afzonderiyk zouden trachten zich er doorbeen te slaan. Dezelfde hoofdofficier verklaart het merk waardige geval, dat kapitein Lindgreen heeft kunnen capituleoren, iets wat zich waar- schyniyk nog nooit in Indiê heeft voorgedaan tegenover een inlandschen vyand uit de omstandigheid, dat de kapitein gehuwd is met de dochter van een vroegeren resident van Bali en Lombok. De vorst van Mataram heeft dien resident gekend, misschien kende hy ook diens dochter, misschien kapitein Lindgreen zelfs, die luitenant was toon hy huwde. Het bericht, dat de 2de luit. der art. J. E. Timmer een been zou mooten missen, wordt tegengesproken. De familie weet daarvan niets en ook aan 't Departement van Koloniën is niets naders bekend dan de vermelding „licht gekwotst." By de opening van den grooten kegelwed- stryd te Dordrecht bracht de voorzitter een woord van hulde aan de gevallenen in Lom bok. Er werd eene collecte gehouden voor de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden, die f 33,63'/i opbracht Het geld werd den heer Hugo Van Gyn te Dordrecht ter hand gestold. Alvorens het corps Koninklyke Scherp schutters te Rotterdam Zondag ochtend uit rukte, deed de waarnemende commandant, kapitein Boe, raededeeling van het besluit van kapitein Lamers, om zich opnieuw voor den Indischen dienst beschikbaar te stellen. „Dat besluit zeide de beer Bos o. a. strekte èn den kapitein èn het corps tot eer. Kapitein Lamers behoeft het bewys van moed en vaderlandsliefde niet meer t9 leveren; zyn ridderkruis getuigt er ons van. Wy behouden hem gaarne voor ons corps, maar wat zyne bestemming ook wezen raoge, wy zijn hem dankbaar voor hetgeen door hom gedurende 10 jaren voor het corps gedaan is. Wy zyn er van overtuigd dat Koningin en Vaderland ook thans op hem kunnen rekenen." Gedurende het weldadigheidsconcert ten voordeele van de nagelaten betrekkingen van i"'"" i i ma—mm op Lombok gesneuvelden, dat heden in het Kurhaus te Scheveningen zal worden gege ven, hebben een aantal dames en heeren en ook enkele officieren van marine en leger zich aangeboden eene collecte te houden voor het zelfde doel. De „Avondpost" deelt mede dat, volgene een uit Goebeng (Soerabaia) ontvangen par ticulier telegram, de zwaargewonde luit.-kolonel H. F. C. Van Byievelt op het oogenblik fcuiteD gevaar verkeert. Van den Gouverneur-Generaal is heden onder dagteekening van 10 dezer by het departenwf van koloniën het navolgend tblQgï*jju:-~j oéricht ontvangen: Er zQn ?een verdere Europeesche mindere militairen, die als vermist waren opgegeven, tot nog toe terug. Ook de vont van Sidenring, (evenals die van Gowa vroeger genoemd als een der bondgenootschappeiyke landen op Celebes) bood hulptroepen aan. Drie compagnieën der Barisan van Bangkalan (eiland Madoera) vertrokken naar Lombok, op dat van onze troepenmacht de meeste party zal kunnen worden getrokken. De in- en uitvoer aan de Noord- en West kust van Lombok is, behoudens te verleenen verlof, verboden. Goesti Djilantik ie eergisteren met een gedeelte van zyn volk van Teluk Kom ba (Lombok) (zie het kaartje in ons nommer van jl. Zaterdag-avond) naar Karangasan (Bali) overgestoken, na aan de bevolking aldaar, die bezig was versterkingen op te werpen, bevolen te hebben daarmede op te houden en by de komst van onze troepen de witte vlag te hyschen. Na voltooiing der versterking te Aroeng zyn Mataram en Tjakra Negara door onze zware artillerie beschoten. De vyand reageerde niet. De Baliéra souden by Poenikan slaags ge weest z\jn met de Sasaks, die de streek be zuiden Tjakra Negara en Mataram tot aan zee bezet houden. Do toestand der gewonden is goed. De manoeuvres b(j het vierde regiment infanterie z4jn gis teravond aangevangen met een avond veld- Jienst. Er werd verondersteld dat de vyand te Katwyk aan Zee troepen aaD land had gezet en dat dezen onze troepen hadden terugge dreven. Onze troepen (het 2de en 4de bataljon uit Leiden) had in opdracht den vyand (zyndo het 1ste ea 3de bat. uit het kamp) zoolang tegen te houden of terug te dry ven, totdat de noodige versterking uit Leiden of elders was aangekomen. De lyn van veld wachten, dio waren uitgezet, was in de richting Maal drift, Haagsche Schouw, Endegeest, Oegst- geost, "Warmond, terwyl de vyand uit dt richting van Wassenaar en Rynsburg werd verwacht. Om ruim half zes werd door de bataljons alhier afgemarcheerd, nadat ieder man voor zien was van 10 losse patronen en alle offi cieren en overige revolver-dragen den van 4 losse revolver patronen. De ziekenkar volgde de troepen eveneens. Te ruim 10 oren waren alle trospen w»dsr in het kwartier teruggekeerd. Door de 5de en 6de battery van het 2dt regt. weid artillerie alhier werd gisteravond eene nachtelijke wandeling ondernomen van Leiden over Wassenaar en terug. Te 8 uren uitgerukt, keerde men te 11 uren terug. Hedenmorgen om 7 uren marcheerden de beide bataljons van het 4de regt. inf. alhier af tot het houden van eene oefening in het gevechts-exerceeren, onder leiding van den kolonel commandant, in de duinen te Katwyk. Het 2de bat. sou zich te 9 uren voegen by het 1ste bat., dat zich van uit het kamp naar de zeesluizen had begeven. Het 4de bat. voegde zich ongeveer op hetzelfde tydstip by het 3de bar. uit het kamp, dat opgesteld was by den W 4 '«ren. Het 1ste en 2de bat. waren ond i sido van den luit.-kolonel Krüger, van hei ie bat. te Delft, en het 3de en 4de bat (welke kenbaar waren aan de witte banden om de schako's) onder bevel van don luit-kolonel Hofstede, van het 3de bat te Haarlem. Ieder man wasvoorzien van een 30-tal losse «tronen en alle revolver-dragenden van 6 loa-sc patronen tot revolvers. NOORDWIJK Gcboror,Erordina Johanna, D. van Jac. Krol en Johanna Arien». Anna Yaria, D. van Jobanneo 61ate en Maiia Zuiderduio. Grietje, D. van TeuDia Van den Haak en Jannetje Barnhoorn. Overleden: Haiberi Kraijiwgk, 4 m. Cor nelia Catharine We^tg-est, 8 w. Gerardaa De Bid er, 3 m. Levc-looa aangegeven kind van G. Geerlings en SI. Ilr eiuekerk. NOOROWIJKERQOUT. Geboren: A. De Winter geb. Va-u E-mond, Z. J- A. Van don Broek gcb. Van dor Os, D. P. Van den Berg geb. Van der Zwct, D. C. Van der Do'at geb. Meijer D. M. Van Kampen geb. Prins, D. M. C. Van Berkel geb. Van Nelzen, D. Overleden: I. Hooykaae, 56 j., echte. van P« E. Oort. M. W. Van Eedon, 18 j.

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2