vermist vermelde 1ste luit. der Inf. E. De Graaf gesneuveld is en dat aan de gevolgen van bekomen "wonden is overleden de sergeant der infanterie Thoodoor Baumann (algemeen stamboek No. 17888.) Verder kan nog worden vermeld dat door den gouverneur generaal is bericht, dat de vorst van Lombok (blijkbaar reeds vóór de bekende overrompeling onzer troepen) eene som van f 450,000 tot vergoeding van oor logskosten betaald heeft. (Reeds in een groot gedeelte der oplaag van ons vorig nommer medegedeeld.J Van den zwaar gewonden luitenant b(j de Lombok-oxpeditie G. J. Velds heeft de moeder te Sneek bericht ontvangen, dat zyn toestand gunstig is. Gemengd Nieuws. TVegens een ergerlijk vergrijp togen de zeden is gisternamiddag omstreeks ges uren zekero N. K. door oen paar personen, die aan de overzijde van het voorgevallene getuigen waren, aan bet Utrechtsche Jaagpad gepakt en vervolgens aan de Leidscho politie overgeleverd, dio hem nog in bewaring heeft. B(j den koffiehuiahouder R., aan de Beestenmarkt alhier, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag 10 duiven, welke in een hok hingen aan don achtergevel, ontvreemd Een knecht van den vlees ch- houwer S., aan de Breestraat alhier, had hedenmiddag in den winkel het ongeluk ge heel toevallig in aanraking te komen met een mes van een collega, waardoor hi) eene diepe wonde in den pols ontving. De gewonde snelde onmiddellijk naar den heer R., tandarts, op de Breestraat, die voorloopig het bloeden stelpte door een verband. Hedonmorgen om negen uren arriveerde alhier per Holl. Spoorweg het lste bat. 4de reg. inf. uit Delft, bestemd om deze week het kamp te Katwijk te betrekken. Bedoeld bataljon werd opgewacht door den kolonel regiments-commandant, benevens de muziek. Het marcheerde langs Stationsweg en Morsclisingel den Morschweg op naar Katwijk, en werd uitgeleide gedaan door de muziek. Het 8de bataljon van Haarlem is ook reeds in het kamp gearriveerd. Dit spoorde ol. van Haarlem naar Pietgijzenbrug, waar werd uit gestapt en de marsch naar het kamp te voet werd voortgezet. Het arriveerde om halfolf te Katwyk. De manschappen zagen er wei warm (vooral do hen vergezellende marketontstors), maar wel gemoed uit. Om elf uren kwam het bataljon uit Delft te Katwijk aan, onder de toaen van trom en hoorn. Mot den bouw van buizen voor de vereeniging „Eigen Haard", aan de Laatste Straat van Vreewijk, onder de gemeente Zoeterwoude, zal weldra een begin gemaakt wordon. Naar men weet, 6taat daar reeds eene rij „Eigen-Haard"-woningen. Do paardenversieringswedatrijd op 3 October gaat wel door, maar toch roept het bestuur dor 3 October-Vereeniging deel nomers daaraan nog op. Dezon moeten zich spoedig aanmelden. Men zie de advertentie hieromtrent in dit nummer! Omstreeks óón uur reed een vracht- wagen van den Ouden Rijn naar de Hoog straat. Het paard werd, misschien een gevolg van schrikken, schichtig, begon achteruit to slaan en was daardoor oorzaak, dat een oud moedertje gedeeltelijk onder den wagen ge raakte. Het mensch kwam er nog redelijk, ofschoon niet zonder verwondingon, af. Zy ging dadelijk naar oen arts. Hedenmorgen omstreeks halfacbt is alhier uit den Zooterwoudschen Singel bet lijk opgehaald van zekeren L. L. Hy was 72 jaren oud, werkte in de Stedelijke Werk inrichting en woonde in do Looierstraat. Hij Werd sodert Vr(jdag-arond vermist en leed in den laatsten t\Jd aan zwaarmoedigheid. Hij was gekleed in oen zwart lakensch pak, had eon horloge bij zich en eene boterham m den binnenzak van zijne jas. Do werkzaamhoden aan de Nok- Bluis, nabij den Witten Singel, gemeonto Zoeterwoude, zijn heden aangevangen. W. zou hedenmorgen zijnekin doren van Zoeterwoude per rijtuig naar school brengen. Aan den boek van bet dorp bij de herberg van A. reed hi) tegen eene stilstaande jbrik. Het rijtuig viol om, de voerman en de drie kinderen kwamen op den grond terecht. Zi) bezeerden zich gelukkig niet, zoodat de tocht, nadat alles weer reisvaardig was, kon voortgezet worden. Do brik verloor haarlemoen. Bij niet al te ongunstig weder (zal a. s. Donderdag te Rijnsburg eene ring- rilderU plaats vinden met paarden onder don man, opgeluisterd door muziek. Een vri) groot aantal jongelieden heeft zich reeds laten in schrijven. Onder het vee van twee in de Weipoort (gem. Zoeterwoude) wonende land bouwers, dat zich in verschillende weiden onder de gemeente Bonthuizen bevindt, heeft xich het mond- en klauwzeer geopenbaard. Na kennisneming hoeft hot hoofd van laatst genoemde gemeente onmiddollijk de noodige maatregelen doen toepassen. Ook te Woubrugge is onder do runderen van den veehouder A. Peters, in den Vier- Ambachts Polder, mond- on klauwzeer gecon stateerd goworden. De voorgeschreven maat regelen worden toegepast. B(j het vee van een 8-tal landbouwers te Delft is weder mond- en klauwzeer gecon stateerd. Uit b a I d d a d i g h e i d zijn in de Hervormde kerk te Hoofddorp 27 glasruiten stukgegooid. Naar de daders wordt onderzoek gedaan. Do vrouw van M. Do Groot, te Haarlemmermeer, die door cholera asiatica was aangetast, is overleden. Do gemeente-lantaarns in Nieuw- Vennep werden verleden week drie avonden achtereen niet aangestoken. De aansteker werd door eonigo straatbengels zoo geplaagd, gesard en benadeeld, dat hy niet met zyn werk wilde doorgaan vóór van het gemeentebestuur be scherming te hebben gekregen. Thans zullen eenige ingezetenen een waak zaam oog houden, opdat aan deze plagery, die al veel te lang geduurd heeft, een einde kome. Voor het Gerechtshof te 's Graven- hage werd Zaterdag 1.1. behandeld het hooger beroep, tegen het vonnis der Rotterdamsche rechtbank ingesteld door A. J. C. F. en M. J. J. K., gewezen, directeur en zaakkundig controleur van do Levensverzekering-Maat schappij „Concordia". By dat vonnis waren bokl. veroordeeld tot oene gevangenisstraf van 2 jaren, wegens het plegen van valschheid in geschriften in de boeken van bovengenoemde Maatschappij, en bovendien de eersto bekl. wegens het doen opnemen van valsche opgaven in de akte van oprichting, met het oogmerk om van die aJdus vervalschte akte gebruik te maken als ware de inhoud in overoenstemming met de waarheid. Na het verhoor van een zestal getuigen, eischte de adv. gen. mr. Telders, in een uitvoerig requisitoir bevestiging van het vonnis. Z.Ed. Gestr. betoogde dat de nu gevoerde verdediging, al6 zou do bekl. de in de akte van oprichting vermelde personen niet als stroomannen, maar als werkelyke aandeel houders hebbon beschouwd, niet wel aan- nemeiyk is. De akte was wel dogeiyk bestemd om ook de waarheid van de gedano opgaven to bewyzen en ook de door de wet vereischte mogelykheid van nadeel was aanwezig. Z.Ed.Gostr. betoogde dat het aandeelhodeurs- boek wel degeiyk bewyskracht heeft, en dat de eorste bekl. was mededader aan de valsch- heden door den bekl. K. in die boeken ge pleegd. Mr. Teldors noemde de knoeieryen van bekl. des te govaarlyker, daar de Maat- schappy voornameiyk werkte onder een kring van menschen, dio weinig of geen begrip van zaken hadden. Mr. P. Droogleever Fortuyn, raadsman van den eersten bekl., beweerde dat iemand die een aandeel „pro forma" op zyn naam laat zetten, wel degeiyk daardoor aandeelhouder wordt en dat dus de opgaven in de akte van oprichting niet valsch zyn. Daarenboven betoogde pleiter, dat hier geen nadeel is, in den zin door do wet Yoroischt. Het door de rechtbank als zoodanig aange- nomene, is volstrekt niet dadeljjk aanwijs baar, maar zoo speculatief mogelijk. Van slachtoffers kon, volgens hem, geen sprako zijn, omdat er niemand benadeeld was. Pleiter betoogde dat het tweede punt van beschuldiging moest vervallen, hetzy wogens het eorste punt eene veroordeeling werd uit gesproken of niet. Ten slotte toonde mr. Droogleever Fortuyn het aandeel van do finan- tióele commissie aan in het derde ten laste gelogde feit; en hoe daarby van nadeel een voudig goen sprake kan zyn. Do verdediger van den tweeden beklaagde, mr. Simons, van Amsterdam, sloot zich wat het aandeelhouderschap „pro forma" betreft, geheel by zyn medepleiter aan. Hy toonde verder uitvoorig aan, hoe het aandeelhouders- boek niet is bestemd tot bewys, en in dit geval daartoe zelfs niet zou kunnen dienen, met het oog op de statuten. Het was volstrekt niet bewezen daarenboven, dat de beklaagde K. wist, dat hetgeen hy boekte valsch was. Ook toonde mr. Simons aan, dat de boeken van eene maatschappy die niet bestaat, onmogeiyk iets kunnen bewyzen, zoodat, wanneer de akto van oprichting valsch is, de beide andere punten van beschuldiging komen te vorvallen. Hy concludeerde tot vryspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging. Wegens het vergevorderde uur zag de adv.-gen. van repliek af. De uitspraak word bepaald op 20 Sept. a. s. De kegel vereeniging „Door Oefe ning Grooter", te 's-Gravenhage, behaalde gis teren wederom den eersten prys op den na- jaarswedstryd van don Algemeenen Nedor- landschen Kegelbond, met 200 punten in 40 worpen, zyndo de sioriyk bewerkte gouden medaille, door gemolden bond uitgeloofd. Gisterochtend om elf uren is naby „Hotel Bellevue", te 's-Gravenhage, een heer met zyne vólocipède omgevallen, waar door hy zyn rochtorbeen gebroken heeft. In de laatste helft dezer maand zal voor het kantongerocht te 's Gravenhage worden behandeld de zaak van een 10-tal personen, verdacht van verzet en van het deelnemen aan een verboden optocht ter ge legenheid van do begrafenis van den socialist Van Veelen op de algemeene begraafplaats aldaar. Als verdacht de daderes te zyn van den diefstal van juweelen sieraden ten nadeelo van eene dame in de Zeeheldenwyk te 's Gravenhage, is tegen de huisnaaister der bestolene proces-verbaal opgemaakt. Een paar oorknoppen, ter waarde van ƒ160, van dezen diefstal afkomstig, werden by haar bevonden. Aan het Scheveningsche strand voorby het Waterververschingskanaal is gis terochtend weer een ongeluk voorgevallen, dat aan twoe personen het leven heeft gekost. Drie Hagenaars gingen in den vroegen ochtend visschen aan zee, door een net een eind in zee voort te trekken. Waarscbyniyk zyn zy te ver gegaan. Twee hunner verdronken, de derde wist zich te redden. By eene socialistische by een- komst, gisteren op een terrein aan de Linnaeus- straat to Amsterdam gehouden, is eene tribune ingezakt. Niemand werd echter gekwetst. Gisternamiddag te halftwce is op de spoor baan der Holl. IJz.-Spoorwegmaatschappy by de Handelskade aldaar eene locomotief met vyf petroleumtanken ontspoord. De locomotief en drie tanken zyn defect geraakt en liggen over den weg. Men is met de opruiming bezig. Persooniyko ongevallen kwamen niet voor. By het nader onderzoek in zake de beleende valsche obligation door den secretaris en den gemeente-ontvanger van De Bilt, is tot op heden gebleken, dat ruim 30 valsche cffecton zyn opgespoord, vertegen woordigende eene waarde van f 14,800. Tevens is geconstateerd dat ook eenige obli gation der voorlaatste 4-pCts.-leening zyn vervalBcht. Eene nieuwe sport. Een 4-tal „sport-liefhebbers", die gistermiddag in een bootje in het Van-Lennep kanaal te Amster dam gezeten waren, lieten zich voortbewegen door een reusachtigen vlieger van 6'/2 voet hoogte. Het geval lokte natuurlyk vele toe schouwers. Te Middolburg is Yry d ag-namid- dag, naar de „Midd. Ct." meldt, J. H. C. W., muziokondorwyzer aldaar, van uit Ylissingen met de tram huiswaarts kearende, op de Groote Markt gearresteerd, en, na een kort verhoor voor den rechtor-commissaris, belast met de instructie der strafzaken, overgebracht naar het huis van bewaring aldaar. Do familie W. behoort tot de respectabele ingezetenen, zoodat het geval veel opzien verwekt. Er heeft weer oon ernstig spoor wegongeluk in Frankryk plaat6 gehad. De sneltroln van Parys naar Keulen, welke gistermiddag te 12.40 uit Parys was vertrok ken, is by het station Apilly ontspoord. Het aantal der dooden en gewonden bedraagt 30. De stationschef en verscheidene reizigers verloren het leven. De stoker, de machinist, de remmer en eenige reizigers werden ge wond. Do minister van oponbare werken is terstond uit Parys naar Apilly vertrokken, ten einde oen onderzoek in te stellen. Apilly ligt in de nabyheia der Oise in het departement de l'Aisne, in het noord-oosten van Frankryk, dat aan België grenst. Het is oen station van den Noord-ooster-spoorweg, gelegen tusschen do stations Noyon en Chauny. Een reiziger, die zich in den ontspoorden trein bevond en van Parys te Brussel aan kwam, deelt over het ongeluk de volgende byzondorheden mede: De trein kwam to 2.25 by het kleine station Apilly aan. „Ik liep" zeide de reiziger „in den waggon op on neer, toen ik plotseling een hovigen schok gevoelde, waardoor ik uit den wagen werd geworpen. Ik zag dat de eerste drie wagens, voor Duitsch land bostemd, geheel verbryzeld waren. Ten gevolge van de algemeene ontsteltenis liet do spoed, waarmede hulp werd verleend, te wenschen over. Ik telde negen ïyken. Een der roizigers, een advocaat, was het hoofd gehoel afgesneden. Yoorts behoorden tot hen, die het levon verloren, eeno moeder en eene docbterl" Blykens nadere byzonderheden wordt het bevestigd, dat de eerste drie wagens van den troin geheel zyn verpletterd door eeno rangee- rende locomotief. De stationschef sprong met eene roode vlag op den weg, ten einde de bot sing, die hy zag aankomen, te vorhindtren. Hy word door den trein gegrepon en terstond gedood. De schok was ontzettend. Het laatste ge deelte van den trein, bestomd naar Brussel en Nederland, bleef ongedeerd. Het aantal der dooden bedraagt tien. Tevens werden twintig reizigers gekwetst. De nationaliteit der dooden en gewonden is nog niet bekend. KOLONIËN. BATAYIA, 8-10 Augustus. Het vroegere bericht uit Atjeh over het deserteeren van twee Europeoscho minderen uit Telok-Semawó wordt door den correspon dent van het „Bat. Nbl." te Atjeh in een nader ontvangen schryven als volgt toegelicht: „Het voorval had plaats den 26sten Juli. Het zyn de sergeanten C. en J.naar men wil, hebben zy een Atje]isch hoofd en een dwangarbeider, die in de gevangenis zaten, medegenomen, na hen oerst gewapend te hebben. „De lste luitenant postcommandant was tydens de desertie afwezig en bevond zich wegens ziekte te Edi. „De gedeserteorden stonden als onder officieren zeer slecht te boek, op het punt om gedegradeerd te worden. Het geval heeft hier, ook onder de minderen, veel wrevel verwekt." Verder meldt de brief nog: Met de volgende westboot wordt de kapitein der infanterie Bogaert geëvacueerd. Deze officier, uit het Nederlandsche by het Indische leger gedetacheerd, heeft gevraagd tusschen 16 October en 15 November te mogen repa- triëeren, en vraagt daarna pensioen. Biloel werd in de laatste dagen weinig beschoten; de vyand schynt ons daar met rust te willen laten. Er wordt in het voor terrein flink gekapt onder toezicht van onzen (linken assistent-resident Kroesen; de werk zaamheden vorderen uitstekend. De adjudant-onderofficier M., kort geleden bevorderd tot 3den commios by het dept. van oorlog, is de gelukkige winner van den tweeden prys in de geldlotery. Zooals te begrypen, is de man, die het niet te breed heeft, uitge laten van blydscbap. Het vonnis van den raad van justitie te Batavia, waarby het door den officier van justitie by dien raad gevraagde bevel tot rechtsingang tegen don verdachte A. J. H., gewezen assistent-resident van Lingga (Riouw), is geweigerd en verklaard is dat er geen grond is om voort te procedeeren, is by arrest van het Hoog Gerechtshof bekrachtigd. Zaterdag heeft de overste Staal, adjudant van den gouverneur-generaal, in opdracht van on namens Zyne Excellentie in het Groot Militair Hospitaal te Batavia een bezoek ge bracht aan een luitenant der infanterie Lief- rinck, die by Biloel werd gewond on dienten gevolge een been verloor. De landvoogd gaf hierdoor opniouw een biyk van zyne groote belangstelling in hetgeen het leger wedervaart. Hodenochtend is te Batavia met militaire honneurs hot lijk ter-aarde-besteld van den kapitein der infanterie H. E. De Wilde, die pas van Atjeh was aangekomen en gisteren plotseling, doch voor homzelf niet onverwacht in het Java-hotel is overleden. LOMBOK. Uit Soerabaia schreef men o. m. aan de „Loc.": „Oader de hier van Boeleleng (na de eerste expeditie) teruggekeerde sectie vesting-art. en dwangarbeiders doen zich nu koorts- gevallen voor. „O^er het Roode Kruis wordt met veel lof gesproken door de by de Lombok-expeditie ingedeelde officieren en soldaten; de bezet tingstroepen van Boeleleng ontvingen ver snaperingen, sigaren, tabak, enz.; het is trou wens van genoegzame bekendheid, dat de instelling niet karig is met hare gaven voor den soldaat te velde. „De soldyen werden te Boeleleng om de tien dagen uitbetaald, doch het geld bleef in den zak, niet alleen omdat onze manne kens aan niets gebrek hadden, maar ook omdat er niets to koopen of te verteren viel een armoedige boel was het op Boeleleng, volgons do teruggekeerden. „Een ryke boel moet het daarentegen zyn op Lombok, by den radja althans; tal van gouden krisscheden, borden, schalen en kwi3- peldoors; met goud beslagen pieken, lansen en sabels, kortom: één goud, al goud; de oude heer moet schatryk zyn. „Zyne inkomsten zyn ook zeer aanzienlyk door de hooge uitvoerrechten, die hy heft; twee ryksdaalders voor een koyang ryst, evenveel voor oen picol gambir, een gulden voor elke kodi gebatikte kains, een ringgit voor een picol tabak, vyftig ryksdaalders voor elke kist opium, om nog niet te spreken van andero artikelen en van de eveneens hooge invoerrechten en daar tegenover weinig of geene uitgaven voor het aanleggen of onder houden van openbare gebouwen, wegen, brug gen, etc. dat alles doet de bevolking gratis - best begrypen, dat op die wyze millioenen byeengegaard worden." Uit Mataram is aan do „Soer. Crt." o. a. geschreven In onze bivaks van Mataram en Tjakra- Nogara kan men herhaaldeiyk duideiyk het vuren in hot gebergte hooren van Baliörs en Sasaks onderling, wier atryd ondanks alles nog steeds voortwoodt, naar het schynt, zonder veel verandering te brengon in de zaak. Hoe dit alles afloopen zal, mag Joost weten; by velen onzer heerscht het denkbeeld, dat het van onze zyde nog eonmaal tot een vechten tegen onze vrienden, de Sasaks, zal komen. Dit zou toch wat al te bar wezen, geen onzer of hy hoopt van niet; doch als militair wordt ons zoo iets niet gevraagd en dat is maar goed ook. De heeren van de politiek hebben hierin oppermachtig te be slissen en wy slechts te volgen wat ons bevolen wordt Een adjudant-onderofficier was met ketting- gangers aan het bamboe kappen naby Tjakra Negara in een kampong. Plotseling schoot een gewapende Baliér op hem af en trachtte hem een slag op het hoofd toe te brengen. Een der kottinggangers zag dit en pareerde den slag; de onderofficier zette den stryd- lustigen man de revolver op de borst en zoo werd de liefhebber gevangen en naar het hoofdkwartier gevoerd, waar hy nu onder bewaking zit. Een paar cavaleristen, die met kettinggangers aan het grassnyden waren, snapten een dergeiyk koopje. Nauwelyks waren de laatsten aan het grassnyden, of ze werden omringd door een half dozyn Baliërs met gotrokken kris. De cavaleristen bielden dezen in bedwang, maar het grassnyden werd gestaakt. Te Ampenan het de overste bivouac- commandant een Sasak roepen, doch de man kwam niet. Hy werd met den sterken arm gehaald, en, gevraagd waarom hy niet kwam, luidde kalmweg het antwoordsaja tida 6oeka". Uit Boeleleng wordt onder dagteekening van 10 Aug. aan de „Java-Bode" geseind: Generaal Vetter is van Lahoean-hadji (de oostkust) teruggekeerd met drie voornamo Sasak hoofden, die algeheele volmacht hebben om in naam van de andere achtergebleven hoofden te handelen. De Sasakhoofden zullen zich onderwerpen aan den Lombokschen (Bali- schen) vorst, mits onder bescherming van het Nederlandsch-Indische gouvernement. Na afloop der te houden conferentie zal de oude vorst aftredeil en door zyn zoon Ketoet worden opgevolgd. Naar het zich laat aanzien zullen de troepen binnen een maand op Java terug zyn. Goesti Djilantik en zyne 1200 volgelingen zullen Lombok spoedig verlaten. Uit Boeleleng wordt aan het „Bat. Nbld," geseind: De oorlogsschatting aan den vorst van Lombok opgelegd, bedraagt een millioen gulden, die voor het vertrek der troepen in gangbare münt tegen koers moet worden betaald. De expeditie kan als geëindigd worden be schouwd. Zaterdag (den lldon) vertrokt het stoom schip „Maetsuycker" met 500 dwangarbeiders naar Batavia; de troepen zullen geleidelik volgen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-IndiÖ zijn de volgendo beschikkingen genomen: Civiel Departement. Overgeplaatst: Yan de onderafd. Pamangkat, afd. Sambas, naar de afd. Mampawa, de contr. 2de kl. C. L. Barentz. Bij den waterstaat en 's lands B. O. W. Toegevoegd: Aan den chef der werken en opnemingen aan do Solo-rivier de opzichter 3do kl. B. M. Toxopeus. Belast: Met de waarneming der betrekking van opzichter 3de kl. en geplaatst in de res. Rembang, dc ambtenaar op non-act. J. M. Letijé. Bij de exploitatie der lijn Üiokjakarta-Tjilatjap. Eervol ontheven: Van hot beheer van hét locomotief depot te Tjilatjap de machinist dor 2de kl. E. E. Speelman. Belast: Met hot beheer van het locomotief^, depot te Tjilatjap de machinist der 2de kl E. G, Egberts Bij het Binnonlandsoh Bestuur op Java en aMdoera In de residentie Bagelen. Geplaatst: In de contröle-afdeeling Keboe- men de herbenoemde controleur 2de klasse E. \V» H. Doeve. Op de bezittingen buiten Java en Madoera: In de residentie Benkoelen. Geplaatst: In de afdeeling Kouer do contr. 2de kf W. Frijliug, in de afd. Mokko-Mokko, ter beschikking van den controleur aldaar, de adspirant- controleur B. De Lannoy. In do residentie Larnpongsche districten. Overgeplaatst: Van de afd. Ommelanden van Telok Betong naar de afdeeling Ifatimbang do contr. 2de kl. II. Doeff; van de afd. Toelang Bawang naar de afd Ommelanden van Telok Belong do contr. lste klasse A Van Sendenvan de afdeeling Sekampong naar de afdeeling Sepoetih de contr. lste kl. H. J. N. Simons; van dc afd. Sepoetih naar do afd. Sekampong do benoemde contr. 2de kl. R. C. L. Bo3ck; van de afd. Omme landen van Telok Betong naar de afd. Toelang Bawang de adsp.-contr. E. J. Van Lier. Goplaatst: In de afd. Toelang Bawang de contr. late klasse H. F. Andreas; in de afd. Omme landen van Telok Betong de adsp.-contr. mr. C. J. Schussler. In de residentie Falembang. Overgeplaatst: Van de afd. Ogan Kome- ring llir en Blidah naar de hoofdplaats Palombang, ter beschikking van het hoofd van plaatselijk be stuur aldaar, de adspirant-coutroleurfM. Knappert. Overgeplaatst: Van de onderafd. Komering Oeloe naar de onderafd. Ogan Oeloe de contr. 2de kl. E. G. F. Maier; van de onderafd. Ranau- districten naar de onderafd. Komering Oeloe de contr. 2de kl. F. Heaviside; van de hoofdplaats Tebing Tinggi naar de onderafd. Ranau-districten de benoemde contr. 2de kl. A. E. Holle. Geplaatst: In de ondorafdeeling Ampat Lawang de benoemde contr. 2de kl. M. De Kat. In de residentie Westorafdeeling van Borneo. Benoemd: Tot lid van hot college van cura toren van het gymnasium Willem 111 te Batavia, mr. J. G. Mulock Houwer, vice-president van het Hooggerechtshof van N.-I.; tot voorzitter van de landraden te Poerwakarta on Poerboling^o (Baojoemas), het lid van den Raad van Justitie te Somarang, mr H. J. Matthes; tot substituut officier van justitie bij den Raad van Justitie Somarang. do ambtenaar op wachtgeld rur- J. Gr. Pott, laatst voorzitter van de landraden te Am- barawa en Salatiga (Somarang). Belast: Met de waarneming der betrekking van lid van den Raad van Justitie te Semarang, mr. B. H. P. Yan der Zwaan. Verleend: Een jaar verlof naar Europa, wegens gewichtige redenen, aan den notaris te Semarang, E Ch F. Bloch. Benoemd: Tot tijdelijken vervanger te Sema rang van den notaris E. Cb. E. Bloch, gedurende diens afwezigheid met vorlof naar Europa, da candidaat-notaris J. W. White. Tijdeljjk bolast: Met de waarneming der betrekking van kuipersbaas bn 's lands algemeens althuizen te Batavia, de ambtenaar op non-aot. H. Mulder, laatst onderpakhuismeester by ge noemde pakhuizen. Bil het Binnenlandscli Bestuur op Java en Madoera: Bepaald: Dat geplaatst blijft: in de residentie Semarang, de benoemde adspirant-controleur J. H. Nieuwenhuija; in de res. Banjoemas, de bonoerade adsp. contr. J. F. E. Ten Brink; in de res. Pasoe- roean, de benoemde contr. 2do kl. K. Wijbrands. Verplaatst: Van de ros Pasooroean naar de Krawang, de contr. 2de kl. J. Dijkstra; van de res. Banjoemas naar do res. Semarang, de be- noomde contr. 2de kl. C. Canne; van de res. Pekalongan naar de res. Pasoeroean, de ambtenaar voor den burg. dienst P. J. A. A. Cremer. Bij het binneul. Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera. in de residentie Oostkust van Sumatra. Ingetrokken: De plaatsing in de afd. Laboeaa Batoe van den controleur B. W. F. Fokker. Geplaatst: Inde afd. Laboean Batoe deoon- troleur 2de kl. E. F. Jansen van Raa\j. Bij het Boschwezen op Java en Madoera. Ontslagen: Eervol uit ziine betrekking de tijdelijk opziener 3de kl. H. G. Balfour van Burleigh. Benoemd: Tot tijdelijk opziener 8de kl. J. V, Geelhoed, thans tijdelijk werkzaam bjj de herbe- wouding in West-Bagelen. Benoemd: Tot opziener 2de kl. K. F. K- Wirtb, thans tijdelijk aio betrekking bekleedonde, met bepaling dat hij geplaatst blijft in bet bosch district Tegal-Cheribon; tot tijdelijk opzienor 2de kl. E. A. Gimberg, thans opziener 3de kl., met bepaling dat hij goplaatst blijft >n hot boscbdistrict Probolinggo—Besoeki; tot opzieners 3de kl. K. O. E. G. A. Werdmuller von Êlgg on H. G. Ubing, thans tijdelijk die betrekking bekleedende, met bepaling dat zy geplaatst blijven in het bosoh- district RembaDg—Blora; tot tijdelijk opzieners 3de kl. V. P. Mangold, J. P. M. J. Van Balgooy en C. H. Marcks, de eerste en de laatste thans particulier en de tweede genoemde leerling-op ziener in de res. Preanger Regentschappen, met bepaling dat zy gestold worden de twee eersten onaer de bevelen van den houtvester van het boschdistrict Semarang Vorstenlanden en d« derde onder de bevelen van den houtvester van het boschdistrict Madioen; tot tjjdelijk opziener 3de kl. R. A. Steinfort, thans particulier, met be paling dat hij geplaatst wordt in bet boachdistriot ToebanBodjonegoro. Ontslagen: Op verzoek, eervol uit 's lands dienst, met ingang van 10 September 1894, de assistent resident van Sidajoe (Soerabaia) J. L. Ch. Twjjsel. Ontheven: Eervol van do tydelijke vervan ging van den notaris te Pekalongan J. C. Van der Mandele, de secretaris der res. Pekalongan W. H. Wegener, en zulks met ingang van don dag, waarop de hieronder benoemde vervanger zijne functiën aanvaardt. Benoemd: Tot tijdelijken vervanger van den notaris te Pekalongan J. C. Van der Mandele, voor den verderen duur van diens buitenlandsch verlof, de candidaat-notaris J. W. H. Smissaert. Nader verlengd: Met zes maanden of zoo veel korter als zal blijken voldoende te zijn, de termijn, waarvoor de ambtenaar A. M Scheerder, ter beschikking is gesteld van den voorzitter van de landraden te Banjoemas en Tjilatjap, ten einde met griffierswerkzaamheden bij laatstgenoemde rechtbank te worden belast. Door den Directeur van Justitie: Goedgekeurd: Dat door den landraad te Patjitan (Madioen) is benoemd tot buitengewoon

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2