onderwijzers veel last berokkend. Bij de minste bestraffing vervoegde de moeder zich met veel ophef aan de school en was dan in hare woordenkeus allesbehalve kiesch. Ook van de gymnastieklessen en de lessen aan de school voor Handenarbeid werd hy wegens wangedrag verwijderd. Zijn baas, de heer Bierenbroodspot, meubelmaker, getuigt dat hij een hoogst onverschillig persoon was. Vrouw Boes had met al de omwonenden doorloopend twist. "Wegens haar heftig karak ter was z\j algemeen gevreesd en ten op zichte van hare kinderen kon zij niet de ge ringste beschuldiging dulden. Dezen waren dan ock in huis en in de nabijheid oppermachtig. Reeds Woensdagmiddag had Klaas Boes, vólgens zoggen van de moeder van v. d. Mey, aan do justitie zijne misdaad bekend. Uit Alkmaar meldt men nog aan de „Tel. Hier weet men te vertellen, dat vrouw Boes een brief zou hebben achtergelaten, waarin zij verklaart medeplichtig te zyn aan den moord. Ook wordt gezegd dat de vader van dm gearrosteerden Nicolaas Boes door ophanging een eind aan zijn leven zou hebben gemaakt. Dit laatste echter zal wel een der vele „geruchten" zfjn, welke hier in den laatsten tijd uit het rijk der fantasie geregeld komen opdagen. Naar aanleiding van de geruchten, als zou de bedrijver van den moord te Schagen ook medeplichtig kunnen zijn aan hot beruchte misdrijf te Haarlem, kan hetzelfde blad mede- deelen dat Simon Alot, geboren to Zijpe 27 Juli 1865, wel gedurende eenigen tijd in Haarlem heeft gewoond. In Juli 1892 kwam hij uit Beverwijk, in Mei 1894 vertrok h(1 weer naar 's Gravenhage. De oude vrouwtjes werden in Maart 1892 om het leven gebracht, dus op een tijdstip, waarop Alot, gelijk men reeds weet, nog niet in Haarlem woonde. Zijne vrouw is nog slechts 22 jaren oud. De moord Ce Bussum, Tegen heden waren als getuigen gedagvaard de moedor des heeron Van der Scheer (buur man van den heer Meinders, wiens dochtertje is vermoord), die op het oogenblik van den moord zich in de tweede achterkamer bevond, en de bediende Nydam, die echter niet voor den rechter van instructie kan ver schijnen, wegens ongesteldheid van zijn vader. Gistermiddag heeft de politie te Bussum de plaats der misdaad nogmaals bezocht, om nauwkeurig vast te stellen in welk gedeelte der woning de moord moet hebben plaats gevonden. Uit die onderzoekingen is gebleken, dat het kind moet zyn gedood in de gang boven, die grenst aan de slaapkamer in v. d. Scheers woning, waar, zooals men weet, het gegil van het ongelukkige kind is gehoord. Maakte men in een der andere vertrekken van Meinder's huis gedruisch, dan drong dit niet tot die slaapkamer door, zoodat mag wor den aangenomen, dat het kind uit de boven- voorkamer in do gang is gesleurd en daar in de duisternis om het leven is gebracht, nadat de deur dor kamer was dichtgeslagen, opdat de kleine jongen, die te bed lag, niets zou booren. De kanonnier Hiltrop, die op valsche aan wijzingen der beide beklaagden in arrest was gesteld, is weder op vr(je voeten gelaten. Zijne verklaringen bleken afdoende. De Koninginnen In Zeeland. Gisteren wijdden HH. MM. den laatsten dag van haar verblijf in Zeeland aan het be zoeken van verscheidene instellingen van kunst, wetenschap, liefdadigheid, enz. te Middelburg. Bij het bezoek der Regentes aan het Gast huis, vond zij haar versierd portret in do vestibule. De ontvangst had plaats door de regenten A. P. Snouck Hurgronje, Epkema, dr. De Man en Zip. Een lakei met eene mand vol kleine bouquetjes volgde Hare Méyesteit. In de ontvangkamer werd de Regentes toegosproken door den heer Snouck, die haar t welkom toeriep namens het bestuur der Godshuizen. Werd hoog bezoek steeds op prijs gesteld, ditmaal stellig dubbel, omdat het de eerste keer is, dat eene Vorstin van Oranjo dit jeugdig gebouw bezocht. Hier wachtten haar geene feesttonon, maar spr. was overtuigd, dat het bezoek door de laders zeer hoog wordt gewaardeerd en dat het bevestigen zal den roep, van de Regentes uitgaande, dat zy een open oog en een warm hart heeft voor de lijdende menschheid. Al bracht dat ek geene genezing, het zou de zieken troosten en sterken in hun lijden. De Regentes bezocht enkele zalen. Niet die van de ernstige zieken en ook niet de ope ratie-kamer. Zy sprak, als fijngevoelende vrouw, alle lijders op de meest aardige wijze toe, vroeg hun een en ander en overhandigde zelve aan elk een ruikertje. Waren de meesten in het begin verlegen, spoedig werden zy spraakzaam, waardoor dikwijls typische ant woorden gegeven werden. Eene der zieken o. a. zei „juffrouw" tot de Regentes, die er vriendelijk om lachte. Na dankbetuigingen voor de ontvangst en de haar gegeven inlichtingen, vertrok H. M. Na dit bezoek keerde de Regentes terug naar de Ably, om de Koningin te halen. De ge ruikelyke stoet werd nu hersteld, de huza ren, de eerew^ht en het geheele gevolg. De Regentes was als altyd in zwarte zyde ge- kleel, Koningin Wilhelmina in zeer lichtblauwe züde, met een zwart ruitje, waarby een stroohoed met lichtblauwe veeren. Tydens den rit en in het kerkgebouw droeg zy een Mauve-manteltje. Het eerst werd naar de Nieuwe kerk ge reden, waaromheen eene groote menigte ge schaard stond en de Vorstinnen toejuichte. Het kerkgebouw was stampvol. Er was eene sobere plantvorsiering aangebracht en er waren loopers gelegd. Onder orgeltonen, zacht ruischend door de hooge gewelven, traden de Vorstinnen binnen, ontvangen door het college van kerkvoogden en notabelen. De predikanten waren allen aanwezig. De president kerkvoogd De Mol gaf inlichtingen betreffende het praalgraf der Evertsens, waar voor de jonge Koningin een fraaien palmtak neerlegde, alsook van de gedenksteenen, gowyd aan Willem II, Roomsch-Koning, en Floris V. De Vorstinnen bewonderden den prachtig wit-marmeren preekstoel, met fraai beeldhouwwerk versierd. Van het praalgraf werden fraaie photographieèn door den heer De Mol aangeboden. Ds. Poort sprak een kort, indrukwekkend woord tot de Koninginnen, aldus eindigende: Week aan week stygen ook in dit kerk gebouw en van dezen kansel de gebeden der gemeente op tot den troon aller genade voor het heil van Uwe Majesteiten. Daarom wen- schen wy, indien uwe Majesteiten het ons toestaan, ook thans onze bede uit te spreken door het zingen van Gez. 224 vs. 1: U zeeg'oe GodI Hy steil' U tot een zegen 1 Gezegend zy Uw hoofd, Uw hart, Uw [wegen, Uw aardsch, Uw eeuwig lot. Aan het déjeuner bracht de Commissaris der Koningin, jhr. De Brauw, een toost uit, welke aldus eindigde: „Zoo Uwe Majesteiten zich geen last on inspanning hebben willen besparen om met dit gewest kennis te maken, die inspanning i8 niet vruchteloos geweest, ik durf Uwen Majesteiten de plechtige verzekering geven, dat dit bezoek de eeuwenheugende banden tusschen Oranjehuis en Zeeland heeft onver- brekelyk gemaakt. „By het vertrek van Uwe Majesteiten zal geheel Zeeland U toeroepen, geiyk wy op dit oogenblik reeds doen: ontvangt onzen harte- ïyken dank voor de ons betoonde welwillend heid en moge God Uwe Majesteiten zegenen tot heil van het lieve vaderland." De Koningin-Regentes antwoordde hierop: „Mynheer de Commissaris! Ik dank u zeer voor uwe vriendelyke woorden; u kunt ver zekerd zyn, dat de Koningin en ik van ons verblyf in Zeeland dierbare en gelukkige her inneringen zullen bewaren. Door uwe goede zorgen en die van mevrouw De Brauw hebben wy zeer aangename dagen in uwo woning doorgebracht. Ik zeg u daarvoor dank en ik stel u voor, myne heeren, met ons de gezond heid te drinken van den Commissaris onzer provincie en van mevrouw De Brauw 1" Des avonds halfzeven begon het schitte rend diner op het Raadhuis, den Koninginnen door den gemeenteraad van Middelburg aange boden. De zaal was prachtig. Corona van Amsterdam had de versiering aangebracht. Naast de Regentes zat de burgemeester, naast de Koningin de gouverneur der provincie; de muziek der schuttery speelde in eene aan grenzende zaal. Aan het dessert sprak de burgemeester de Koninginnen nog eens harteiyk toe, waarop de Regentes het volgende woordelyk zeide „Mynheer de Burgemeester! Uwe toespraak aan dezen feeatdisch is my dubbel aangenaam, niet alleen toch omdat ik de gedachten door u vertolkt namens den gemeenteraad en namens de inwoners van Middelburg ten hoogste waardeer, maar ook daarom, omdat ik de aanleiding, my door uwe woorden gegeven om voor ons vertrek uit Zeeland te kunnen getuigen van de gevoelens, die de Koningin on my vervullen, zoo gaarne aangryp. Waar allen zich vereenigden en moeiten noch kosten ontzagen om ons te overtuigen van de ge hechtheid der Zeeuwen aan het Huis van Oranje, daar is het my eene werkeiyke behoefte mede namens de Koningin onzen dank uit te spreken. „Tot het verleden zal weldra ook behooren ons bezoek aan uwe stad en aan deze pro vincie, maar wat voorzeker blyven zal by u en by ons, het is, ik ben er van overtuigd, de herinnering aan deze dagen; wat niet zal voorbygaan, het is de oude beproefde trouw der Zeeuwen aan het Huis van Oranje. Ik wensch u geluk met den geest uwer bevolking en ik vertrouw dat de band tusschen Oranje en Zeeland in deze dagen nog is versterkt. „Wanneer het heden zich kenmerkt door dien geest van orde en eerbied voor het gezag, waarvan uwe stad en deze geheele provincie zoozeer getuigt, dan mogen wy mot volle vertrouwen de toekomst te gemoet gaan. Het is met een gevoel van groote erkentelykheid en met de oprechte verzekering, dat ons be zoek in Middelburg en aan Zeeland der Koningin en my onvergeteiyk zyn zal, dat ik u voorstel met ons in te stemmen, wanneer wy by het vaarwel, dat de Koningin en ik Zeeland toe roepen, van heeler harte uwe stad en deze provincie eene gelukkige en voorspoedige toe komst wenschen." Het diner eindigde te halfnegen. Dadeiyk daarna reed - by heerlyk weder-de konink- lyke stoet, geëscorteerd door eerewacht en militairen, door de verlichte stad. Op de aller fraaist geïllumineerde Loskade werd halt ge houden. In het Kanaal lagen 10 gondels, van onder tot boven verlicht. Toen de Koninginnen passeerden, werd een groot chassinet aangestoken, hetgeen met den glans der verlichte booten, die in een langen slinger in het kanaal dreven, een prachtig effect maakte. Duizenden waren op de been en hieven een oorverdoovend gejuich aan, toen de Koninginnen kwamen. Het geheele kanaal tintelde van silver- sprankels en het werd nog fraaier, toen het slotnummer van het vuurwerk afgestoken werd. Het was toen ongeveer halftien. Door het knallen en vonkenschieten werden verschillende paarden in de geweldige volte schichtig, ook die van het Koninklyk rytuig moesten door toegeschoten militairen in be dwang gehouden worden. Toch bleef de stoet ruim tien minuten staan te midden van de joeling en geestdriftige toejuichingen van het volk. De jonge dames De Vulder van Noorden en Schorer boden even te voren bouquetten aan. De stad vierde luidruchtig feest. Den geheelen avond was de geestdrift al gemeen; groote troepen trokken door de geïllu mineerde straten en zongen: „Oranje boven 1" De houding van de burgery was en bleef steeds voorbeeldig en de sympathie, waarmede het Koninginnenfoest door de bevolking gevierd werd, zoo ondubbelzinnig mogelyk. De versiering voor het huis van den burge meester is afgebrand. Zooals onze lezers elders in ons blad kunnen zien, zyn tal van ridderorden uitgereikt. Voorts zyn benoemd tot kamerheeren in buitengo- wonen dienst: W. A. graaf Van Lynden, lid van Gedeputeerden, en jhr. mr. W. A. Van Reigersberg Versluys, voorzitter der recht bank. Deze heeren zyn de eerste kamerheeren dio in Zeeland benoemd worden. Toen hedenmorgen om 9 u. 40 m. de Koninginnen Middelburg zouden verlaten begon het juist te regenen. Niettegenstaande dat, waren er om en voor het station en op de hooge brug over den spoorweg in de on- middellyke nabyheid van het station duizenden byeengestroomd om de Koninginnen by hun vertrek naar Soestdyk nog eens te zien. Toen de Koninginnen aan het station kwamen, ging een groot gejuich op. Op het perron waren dezelfde autoriteiten aanwezig, die H.H. M.M. by haar aankomst hadden afgewacht: alsmede mevr. Schorer en haar dochter. By het afscheid nemen drukte H.H. M.M. den burgemeester de hand en terwyi het „Wilhelmus" werd gespeeld, en de menigte wederom een langdurig gejuich aanhief, zette do koninklyke trein zich in beweging. De Koningin Regentes wvifde uit het raam, de Koningin van het balkon van den salonwagen de menigte toe. De Koningin Regentes was in hot zwart gekleed: do jonge Koningin droeg een blauw kleed. Gemengd Nieuws. Behalve de oproeping tot deel- neming aan de harddravery van paarden onder den man en den optocht van versierde rossen, komt in ons blad van heden, vanwege het bestuur der 3-October-Vereeniging, ook voor de gebruikelyke oproeping van heeren bak kers, vischverkoopers, bierbottelaars en siga renwinkeliers, met het oog op de levering voor de uitdeeling, alsmede eene herinnering aan hen, die van de uitdeeling wenschen te profiteeren. Door de beide bataljons van het éde regt. inf. alhier werd hedenmorgen aan de veelading der Holl. Spoor eeno oefening gehouden in het in- en uitladen van tot den troep behoorende paarden en voertuigen. Hiertoe waren aanwezig van elk bataljon een 4 tal voertuigen, benevens voor elk bataljon 8 paarden van het 2de regt. veld art., die te voren door de infanterie waren opgetuigd en aangespannen. Deze oefening was te kwartier over tienen afgeloopen, waarna alles weder naar de ver schillende kazernes terugkeerde. Men heeft hedennacht op ver schillende plaatsen aan den Witten Singel ingebroken. Voorwerpen van waarde worden echter niet vermist. Heden liet men ons een in zyne soort - reusachtig en daarby, uitwendig althans, zeer normaal, dus welgevormd, ei zien, afkomstig van eene kip van den land bouwer J. De Jong, te Zoeterwoude. Het ei woog ll'/2 lood! Op eene eieren- tentoonstelling zou dit ei zeer zeker een kranig figuur maken en de kip eene bekro ning waardig zyn. Heden, 25 Augustus, een der datums van de vroegere „hondsdagen", komt in dit blad eene advertentie voor om de aan dacht te vestigen op eene zekere soort kachels. Andere, gewone jaren, zou men dit iets be spottelyks kunnen noemen, want „wie daclit dan in Augustus aan salon- en kamerkachels?" De lyden zyn echter veranderd (dezer dagen heeft het hier en daar 's nachts in ons land zelfs gevroren) en men moet immers meegaan met zyn tydl Onder het vee van L. Van der Post, landbouwer aan den Vliet te Zoeter woude, is het mond- en klauwzeer uitgebroken. De straatjeugd heeft menigmaal de onhebbeiykheid te gillen als ze paarden ziet of deze dieren met steentjes te werpen. Dit laatste had hedenmiddag weer plaats onder de gemeente Leiderdorp, aan de Lage Zyde niet zeer ver van de Spanjaardsbrug, en gold het paard van J. Van der Meer, van Hoog- made, dat voor een tentwagen liep. Het beest werd boos en sprong te water, het rytuig, waarin drie kinderen zaten (de bestuurder was er uit gesprongen) met zich in den Ryn medenemende. De kinderen werden gelukkig nog gered door Van Evert, die in de nabyheid op zyn land werkzaam was en dadeiyk toeschoot. Hem komt een woord van lof alleszins toe! Paard en wagen werden daarna door krach tiger hulp, ofschoon met veel moeite, uit den diepen Ryn opgehaald. De kinderen hebben zich thans alleen maar bezeerd en het paard bleef in leven, maar welk een groot onheil had dit steentjeswerpen ten gevolge kunnen hebben! De jongens, die dit lezen en er ook wel eens schik in hebben de woede van paarden op te wekken, mogen in het vervolg er goed aan denken hoe slecht zoo'n gevaariyke dierenplagery voor aDderen en voor henzelven kan afloopent Laatstleden Vrydag is door den plaatsvervangenden districts veearts A. Van Leeuwen, te 's-Gravenhage, in de gemeente Ter-Aar mond en klauwzeer geconstateerd by vee van de landbouwster weduwe Hendrik Verhaar, wonende aan de grens van de gemeente Oudshoorn, alwaar zich ook eenige dagen geleden gevallen van mond- en klauwzeer voordeden. Men schryft ons; Door de inge zetenen van Langeraar, gemeente Ter Aar, is besloten om voortaan aan bedelaars geen geld meer te geven. Zeer waarscbyniyk zullen de overige bewoners van de gemeente dit voorbeeld wel volgen. Overtuigd zynde dat de giften voor het grootste gedeelte bestemd zyn om aan de drankzucht voldoening te geven en aldus niet aan het doel beantwoorden, is het eene daad, die alle navolging waardig is. Toen gistermiddag om 1 uur het 5-jarig dochtertje van C. Boele te Alfen nog niet thuis was en men overal tevergeefs naar haar had gozocht, vermoedde men dat het te water was geraakt. Werkeiyk vond men dan ook na eenig dreggen het meisje, maar, helaas, te laat, want alle pogingen om do levensgeesten op te wekken bleken vruchteloos. De dood was reeds ingetreden. Aan het „Berliner Tageblatt" wordt geseind dat houthakkers in een bosch by Clay, in Kentucky (Vereenigde Staten), eene beeldschoone jonge vrouw hebben go vonden, met handen en voeten vastgespijkerd aan een houten kruis. De ongelukkige loefde nog. Deze kruisiging moet in Amerika do nieuwste straf zyn, welke jaloersche vrouwen toepassen op hare medeminnaressen. BUITENLAND. Frankryk. De minister-president Dupuy is reeds byna geheel hersteld. Dezer dagen zal de heer Dupuy Vernet-les-Bains verlaten en naarllle- sur-Tet vertrekken. Het zal evenwel nog eenigen tyd duren, voordat de minister to Parys zal terugkeeren. De algemeene raden in Frankryk stelden de radicalen te leur. Dezen hadden op uit latingen gehoopt, die de regeering hadden kunnen nopen haren steun meer linke te zoeken, maar de raden gaven daaraan geen gehoor en nu verklaren de radicalen, dat zy de volksmeening met vertegenwoordigen. Duitschla n<l* De bekende leider der anti semieten Ahlwardt, onlangs tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens beleediging van staats ambtenaren, zal dezer dagen weer in hech tenis worden genomen. De justitie heeft Ahlwardt doen weten dat hy zich uiteriyk 28 Augustus in de gevangenis te Plötsensee moet aanmelden, ten einde deze straf te ondergaan. Groot-Brltanulë. Het Parlement heeft eindeiyk het werk, dat nog verricht moest worden, afgedaan. Heden, Zaterdag-middag, zou de zitting op de gebruike lyke wyze worden verdaagd. In Schotland hebben de mynwerkers den arbeid nog niet hervat. In de nabyheid van Glasgow is het zelfs tot ernstige onge regeldheden gekomen. In de myn van Barton Hill hadden de werklieden den arbeid hervat. Een troep van ongeveer 2000 werkstakers trok toon naar deze myn en veroorzaakte daar zoo groote schade, dat de arbeid moest worden gestaakt. Rusland. Vertrouwbare berichten uit St.-Petersburg bevestigen dat er geen gevaar is by den toe stand van den czaar. De ongesteldheid van den czaar bestaat, naar men verneemt, in de gevolgen der long ontsteking, welke Alexander in den vorigen winter opdeed aoor veronachtzaming van een aanval van influenza. Professor Sacharyn, to Moskou, heeft derhalve op eene spoedige ver andering van lucht aangedrongen, zoodat de czaar waarscbyniyk vroeger dan eerst het plan was naar Kopenhagen vertrekt, waarheen Sacharyn hem ditmaal zal vergezellen. Er gaan geruchten, dat er weder eene nieuwe nihilistische samenzwering, geiyk aan die van verleden Mei, tegen do keizerlyke familie ontdekt is. Het afcommandeeren der groote militaire manoeuvres by Smolensko en de geruchten over de ziekte van den keizer van Rusland doen ook by de „Neue freie Presse" het vermoeden ryzen, dat inderdaad weder eene samenzwering is ontdekt, en zy vindt eene bevestiging van haar vermoeden in het ontslag van den chef der geheime politie te Moskou Effenbach. De prinses van Wales bevindt zich nog te Peterhoff. Naar alle waarschynlykheid, zullen de Czaar en de Czarina de prinses naar Kopenhagen vergezellen, ten einde daar eenigen tyd te vertoeven. Telegrammon. ST.-PETERSBURG, 24 Augustus. Heden is de overneming geschied van 60,600,000 Nk. 4 pCts. belastingvrye prioriteits-obligatiën sn de RjasanUralsk, voorheen RjasanKoslow spoorwegmaatschappy, dooreen inteinationaal consortium, waartoe behalve Petersburgsche bankinstellingen de Berlynsche firma's Men delssohn Co., Robert Warschauer en Co., S. Bleichroeder, de Discontogesellschaft en de Berliner Handelsgesellschaft behooren. De uitgifte zal waarschynlyk in den loop der vol gende maand plaats hebben. SHANGHAI, 25 Augustus. De nederlaag der Japanners wordt bevestigd. Negentien Japansche oorlogsschepen en 13 transport schepen kwamen op 18 dezer op de Tatung- rivier en zetten 6000 man aan land. Dezen werden aangevallen en teruggedreven door de Chineezen, wier geschut groote vernieling aan richtte. De Japanners trokken terug naar het strand, onder beschutting van de kanonnen der schepen, welke een verdere vervolging be letten. Van de Japanners zouden 1300 gesneu* veld zyn. De krijgsraad besloot op 22 dezer de Japan ners aan te vallen. LEIDEN, 26 Augusta*. Thermometerstandgisteravond om 8 urea 16.5°C. 61.7°Fahrenheit; hedenmorgen om 8 uren 14.5° C. 58.1° F.; 's middags om 12 uren 17.5° C. 63.5° F.; 's namiddags 4 uren 17° C. 62.6° F. Naar men verneemt, zou de luit.-kolonel Mac Leod, van het 4de reg. inf., thans be noemd commandant van het op te richten depot-bataljon, eerstdaags belast worden met het commando over het 4de bat. van het 4de reg. inf., hetzelfde bataljon, dat vroeger door hem als majoor is gecommandeerd ge worden. De rekening der gemeente Sassenheim is door Gedeputeerde Staten van Zuid Holland goedgekeurd in ontvangst op 9759.71 en m uitgaaf op f 9178.88' alzoo met een batig baldo van f 580.82'/, Men schryft ons heden uit Noordwyk- Binnen Gisteravond keerde, per tram van 9 uren, de heer A. Op de Laak, voormalig Hoofd dor R. K. Parochiale School alhier, in de gemeente terug, nu hy, zooals men beweert, onschuldig werd bevonden aan de hem ten laste gelegde feiten en dus uit de gevangenis ontslagen was. Door een paar zyner oud-leerlingen werd hy van den trein te Leiden afgehaald en onder hun geleide ging het per tram naar Noordwyk. Reeds by den ingang van het dorp had zich eene grooto menigte vereenigd, om hem onder „hoezee8" en „lang zal hy leven!" welkom te heeten. By het verlaten van do tram begaf hy onder gejuich zich eerst naar de woning van een verwant en vervolgens naar zyne eigen woning, nog steeds vergezeld van eens kolossale schare. Burgerlijke Stand. HILLEGOM. Ondertrouwd: CorneliB Petrus Yau der Aar en Catharina Van Zomeren. PetYus Victorlue Verateege en Lina Maria Rovoij. Getrouwd: Oornelia Wilhelmus VaD Hooydonk en Martha Maria Lammere». Andreus Petrus De Groot en Jansje Van Veen. Leonardos Andreae Van Maris en Maria Van Rooden. Nicolaas Meiman cn Johanna Straathof. Bevallen: A. Klinkenberg geb. Van Keizors- waard Z. A. M. Wiedomeyer geb. Do NyB D. M. Huysaom geb. Carlier D. A. M. Van der Wiel ^eb. Bank D. J. P. De Nijs geb. Van der Vos Df Overleden: Levonloos kind, mannelyk geslacht, Yan Th. v. d. 8telt en O. Mesman. KATWIJK. Geboren: Leendert, Z. van J. Drie bergen en N. Dubbeldam. Alida, D. van O. Bney- ders en J. Klinkenberg. Willem, Z. van W. Ouwehand on D. Varkevieser. Cornelie, Z. van O. Van Honton en L. Krygsmaa Adrianue, Z. van A. v. d. Oever en A. Becker. Dirk, Z. van A. Sohononberg en N. Zwanenburg. Wilhelmina, D., van Jb. v. d. Plas en W. v. d. Plas. Maartje, D. ran P. Kuyt en M. Don Hollander. Overleden: Wilhelmina Meyer, 6 mnd. Elisabeth De Jong 10 mn<L Gehuwd: Gijsbert Hoogteyling Jm. en Leentje Knyt w. Jan Willem Brak jm. en Elieabeth Sara Catharina Van Rfln Jd. SASSENHEIM. Geboren: Johanna Adriana, D. van M. Hoogorvoret en van M. C. Van dor Voorn. Overleden: Dirk Van der Wilden, 28 Jr. Gehuwd: Johaunee Bcbrama 28 jr. met Catha rina Baak 24 jr. ZOETERWOUDE. Gob or en: Wilhelmina Maria, D. van J. J. Van Hereon en M. A. W. Plug. Alida Maria Johanna, D van N. A. Van Wijk en A. J. Van Wittelooetuyn. Gehuwd: L. Dolle, Jm. 21 j., met J. A. Pietorse, jd. 21 J. Overleden: A. J. Ballego D. lm. H.Yerde- gaal Z. 6 Marktberio htsn. Lelden, 25 Augustus. Granen werden heden rnim aangeboden en meorendeele tot onveranderdo prijzen verkocht. De qn&liteit der Bienwe artikelen laat veel te wensohen over, waardoor de prijzen zeer laag zyn. Van Witte Tarwe blyft de jarige goed govraagd, ▼oor enkele blanke partijtjes werd iets meer besteed; nieuwe wegena geringe qualiteit, nog weinig bogoerd'. Kanariezaad werd tot hoogere pryzen afgcdaaD. Witte Tarwe ƒ5.76 a 6.90. Roodo ƒ5.60 a 5.90, Walla-Walla ƒ5.60 a ƒ6.86. Nieuw-Zeelandsche f a per 80 KG. Bogg® 3.75 a ƒ4.60 por 74 KG. Zomcrgeret ƒ3.— a 3.30, Winter- ƒ8.— a/8.00. Chevalier- ƒ4.60 a ƒ6.00 per HL. Haver ƒ3.— a ƒ4.— per 50 KG. Blauwe Erwten 6.75 a ƒ7.per HL. Paardenboonon ƒ6.25 a ƒ5.75 per HL. Duivenboonen ƒ6.— a ƒ6.76 per HL. Brnineboonen f a per HL. Koolzaad ƒ6.— a ƒ7.10 per HL. Kanariezaad 8.25 a ƒ10.por HL. Hennepzaad ƒ6.75 a ƒ9.60 per HL. Boter: Aanvoer 9320 kilogr.; 1ste qualit. por l/4 vat 44.— a 62.—, 3de qualit. per l/e vat ƒ84.-* a 42.— lete qualit. per kilogr. ƒ1.10 a 1.80; 2de qualit. per kilogr. 0.86 a ƒ1.06. Lange Zwarte Turf, 2006 Aobb. HL^ f a

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 3