Voor de hoofdakte is te Arnhem geslaagd de heer W. Van der Neut, van Rijnsburg. Aangenomen is het beroep naar de Chr.- Gereformeerde gemeente te Aarlanderveen door ds Bos, van Woerden. Op het eind van Augustus 1893 gaven de rogisters van den Burgerlijken Stand in de gemeente Ter-Aar 58 geboorten, 50 sterf gevallen en 18 huwelijken, terwijl er zich tot dien tijd in de gemeente hadden gevestigd 63 personen en een getal van 66 de gemeente metterwoon had verlaten. Deze getallen zijn op dit tijdstip respectie velijk 56, 43, 5, 101 en 97. In de bevolking is dus geen achteruitgang te bemerken. De heer Th. I Klompenmaker, onder wijzer aan de Cbr. school te Zegwaard, is als zoodanig benoemd te Bloemondaal, bij Haarlem, en heeft die benoeming aangenomen. Burgemeester en Wethouders van Zeg waard brengen ter openbare kennis, dat de begrooting der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor het volgend dienstjaar op heden don Raad is aangeboden, veertien dagen ter inzage van een ieder ter secretarie dezer ge meen!o nedergelegd en aldaar tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar gesteld is. Te Gouda is het stoffelijk overschot van don heer H. C. N. Van Amerom, in leven predikant bi) de Herv. Gemeente aldaar, tor «arde besteld. Een drietal kransen was op liet rouwkleed bevestigd. Heeren ouderlingen, diakenen en het personeel der kork volgden do lijkkoets, waarachter een viertal rijtuigen met familie, ambtsbroeders en genoodigden. Op het kerkhof aangekomen, werd de lijkbaar gedragen door de diakenen en het personeel der kerk. Ds. JL. Ten Bosch voerde hier, toen de kist boven de groeve was geplaatst, bet woord on ieide ongeveer- „Zoo staan wij dan hier aan het graf van den broeder, die zoo menigmaal aan het graf van broeders gesproken heeft en die woorden van diepgevoolden troost aan de familie en nabestaanden deed hoorende laatsto maal, dat h(j hier ook een broeder ter aardo hielp brengen, zeide hij: „Nu is het m(jr,e beurt," en dat woord is bewaarheid geworden, want wij staan nu aan het graf van een broeder, die steeds wees op het wapen der horvormde gemeente, namelijk twee handen Ineengestrengeld, het symbool van reine liefde, en die dit liet zien in zijn leven; wij loerden hem hoogachten en liefhebben, den man, die voor onze gemoente door zijn por- ■oonljjkheid en flink karakter zoovelen ten Voorbeeld was. W(j missen hem zoo noodo, tilo ten allon tijde voor allen zoo vrlendelük Was; wij zullen hom missen, dio 37 jaar te Gouda zijn geheele leven opofferde aan de leer van Christus en dio geon grooter schrik- beril' Voor" nèrgoon ri(j ndinrgotfaanTifi brengen bem onze laatste groote en wonschen hem toe, dat hij moge rusten in vrede. God gevo dat 3ns loven moge oindigen als het zijnel" .Daarop werd door de weoskinderen gezongon Gezang 192 vers .0. Vervolgens nam ds. Berkelbach Van der Sprenkel het woord, die zeide: „Vol weemood Btaan w(j aan de groeve van eon broeder, die «zolang gesproken en gearbeid heeft en dit zoolang als het dag was. Zijn gehoele leven hoeft hij gearbeid en h(j was de vraagbaak Voor ons allon. HU komt hier to rusten naast t4)u broeder; hU was, evenals deze, een man 'van veel liefde; men wist wat men aan hom had." Spr. sprak de eenige dochter, die tegen Woordig was, daar haar oene broeder was Weggerukt en de ander ver over den Oceaan Was, op gevoelvolle wUze toe en richtte wel- gemeende troostwoorden tot baar. Ook do lairormdo Kerk verliest in Van Amerom oen man, die steeds gearbeid heeft en zooveel boeit gedaan aan de prediking van het evangelie ec nog lang zal er éene loegte zUn in de kerk der protestanten. WU zullen hem missen, maar zUn naam zal nog lang in uw hart Worden bowaard. Broeder Van Amorom laat UM oene erfenis na, on laten wU, evenals hy, arbeiden in s|jn geest en evenals hU, leven is zUn arbeid I Daarop sprak ds. Wartena eenige waardce- "endo woorden aan de nagedachtenis van den bverleden broeder, tot wien hu opzag ais een Vador, die zoovole duizenden malen gesproken had tot de gemoente; hU was ons, jongeren, steeds een voorbeeld, wU hebben van hem ge leerd, die getrouw in zUne roeping was tot het bltde toe. Sr zUn er in deze gemeente, die hem hog wel gekend zullen hebben in de kloekheid 7an zUn leven, toen bU nog jonge krachten had om het evangelie aan de gomeente van Gouda te verkondigen, en gelooven dat zUn arbeid niet nutteloos is geweest. En moogt van hier gaan mot den indruk in uw harte, dat gy zult overwinnen indien gy waakt, itrydt, bidt en gelooft, dan danken wy U, b Heer, dat wy onzen breeder aan U mogen Overgeven Spr. verzocht den aanwezigen Gezang 189 het laatste vers te zingen. Ds. W. F. Koppeschaar dankte, namens do Weduwe, kinderen en familie, de aanwezigen ▼oor do laatste eer, don overledene bewezen, Waarna de plechtiglioid was afgeloopen. Het College van Curatoren van het Gymna- biumvele autoriteiten der kerk, enz., benevens een groot aantal belangstellenden, waren tegen woordig op de begraafplaats. Op de begraafplaats Zorgvliet" aan den Amstol werd gisternamiddag het stoffelyk overschot van de te Bussum vermoorde 13- jange Jansje Meinders ter aarde besteld. Yoor het huis van den heor Oosten, tapijthandelaar <op den Nieuwendyk, te Amsterdam, by wien do schoonmoeder van den heer Meinders in woont, en waarheen het ïykje gistermorgen was vervoerd, verdrong zich eene groote menigte, biykbaar onder den indruk der aan- doeniyke plochtigbeid. De naaste en overburen hadden als biyk van deelneming in den rouw hunne winkels gesloten of do gordynen voor de ramen laten vallen. Een achttal kransen, waaraan witte linten met opschriften afhingen, was aan de lykkist bevestigd. De naaste familie volgde in twee rytuigen, terwyi eene groote me nigte nieuwsgierigen den treurigen stoet een groot deel van den weg, ja enkelen zelfs tot de verTe begraafplaats, vergezelde. Toen de lykkist aan de aarde was toevertrouwd, word de vader van het meisje zoozeer door droefheid bevangen, dat hy zich niet moer staande kon houden en door de bloedver wanten ondersteund moest worden. Aan do geopendo groeve sprak de heer Dam, uit Gouda, zwager van den heer Moinders, den zwaarbeproefden vader too, die met zyn zoontje aan de hand hartroerend snikte; het broertje van het ongelukkige Jansje wekte oveneens door zyn geween de deelneming van al de omstanders op. Met bewogen stem bracht de heer Dam in herinnering, hoe deze bekla genswaardige vader in zeer korten tyd twee maal een voor hem dierbaar pand ten grave moest dragen, en wenschte hem de noodige kracht en zelfbeheersching toe, hem wyzend op de drie hem nog overgebleven kindoren. Hierna strooide de heer Dam namens zy'ne echtgenoote en kinderen witte rozen op de kist. De heer Meinders was te bewogen, om schier één enkel woord te spreken. Met hevig ontroerdo stom riep hy tweemaal: „Dag, Jans", waarna hy zich met zyn zoontje aan de hand verwyderde. Diep onder den indruk dezer zoo droeve plechtigheid, verwydorden zich daarop de niet talryke aanwezigen. Te Amsterdam is hedennacht op 70-jarigen leeftyd overleden de heer W. H. Van Hoynin- gen, oud-redacteur van het „Dagblad van Zuid Holland en 's-Gravenhage", later van het „Nieuws van den Dag" Vóór hy in de journalistiek trad, was de heer Van Heyningen uitgever te Utrecht en als zoodanig oprichter van het tijdschrift „Nederland". In den loop der volgende week zal pater Do Groot, de R. K. professor aan de gemeente- lyko universiteit, zyn verbiyf van Utrecht naar Amsterdam overbrengen en zyn intrek nemen in het klooster der Dominicanen, aan den Singel, by de Bergstraat. Yanwege eenige vrienden en vereerders werd dezer dagen den nieuwbenoemden profes sor door den heer Dobbelraan, lid der Tweede Kamer, onder eenige hartelyke woorden een werken 'van Affèrocefés" en" 'ft om as "van Aquino, ten gesehonke aangeboden. Het Duitscho postbestuur zal waar- schyniyk op de aanstaande vergadering der postunie voorstellen, internationale postzegels van 12'/, ets. in te voeren, wat o. a. dit groote gemak zou verschaffen, dat men ook naar het buitenland kleine bydragen in postzegels zal kunnen verzenden en aan iemand in een ander land, by oen verzoek om eene informatie, bohooriyk een postzegel voor 't antwoord zal kunnen toezenden. De „Haagsche Ct." merkt, naar aanleiding hiervan, op, dat zy eenige jaren geleden al op dien maatregel heeft aangedrongen. Maar 't heette toen, dat er allerlei administratieve be zwaren tegon waren, en het Nederlandscho postbestuur ging er niet op in. Deze eerste stap kan misschien gewichtige gevolgen hebben. Nog ééne schrede verder, en al de duizenden soorten van zegeltjes worden vervangen door een algemeen stel postzegels van de intern, postunie. En als dit mogeiyk is gebleken, dan is het bewys geleverd, dat men ook voor de geheele werold één muntenstelsel zou kunnen invoeren. Finantiëele Kroniek:. Hoewel de buitengewoon hooge koers, die in de vorige week voor onze 2l/1-pcts.-W.- Scbuld werd betaald, het vooruitzicht gaf dat dit fonds wel spoedig de keerzyde dezer even plotselinge als ongemotiveerde ryzing zou mooten ondervinden, was toch do snelle ommekeer niet minder opvallend, en zeker minder aangenaam voor hen, die als koopers den merkwaardigen koers van 95'/a pet. hebben in het leven geroepen. De aanleiding tot de koers verheffing schynt enkel te zfin geweest eene belangryke ongelimiteerde kooporder. Wel wil men het nu ook doen voorkomen alsof geruchten eener conversie der 3'/a-pcts.- schuld mede eene hand in het spel hebben gehad, doch, hoo men met deze „geruchten" ook moge schermen en ze als speculatie middel gebruiken, de Beurs blyft voor deze redeneeringen ongevoelig, daar iedereen weet dat het tydstip, waarop tot eene conversie kan worden overgegaan, nog niet is aangebroken, doch tevens dat zoodra de daartoe gereser veerde termyn (1896) is verstreken, de be handeling der conversie onzer S'/j-pcts.-schuld onmiddellyk voor de deur staat. Het tusschentydschreleveeren van conversie- plannen is wel wat absurd, on daarom is het zelfs de vraag of in werkeiykheid deze ge ruchten wel hebben dienst gedaan. Het valt zeer te betwyfelen. De markt der Indische waarden droeg wel een zeer vast karakter, doch bleef byna geheel zonder zaken. De enkele affaires, die in Tabakaandeelen plaats vonden, konden slechts tegen hoogere koersen geschieden, waarvan voornameiyk aandeelen Senembah, Amsterdam-Deli en Deli-Maat- schappy konden profiteeron. Onder de cultuur*waarden trok eene belang ryke verhooging der aandoelon Sentanen Lor de aandacht. De vry aanzienlykeryzing der suikerpryzen in den laatsten tyd is voor deze onderneming van groot belang. De pryzen toch waren in het laatste halfjaar teruggegaan tot een peil, zooals slechts in het jaar der hevige Indische crisis is aangetroffen. Dezelfde reden ligt ook de verbetering der aandeelen Handel-Maatschappy ten grondslag. Toon in de laatste maanden de suikerpryzen nog meer terugliepen, werd de koers dezer aandeelen aangevallen alsof de Maatschappy aan zeer belangryke verliezen het hoofd zou hebben te bieden. Nu de prfis van dit handelsproduct zich verbetert, ontstaat ook eensklaps eene aanzienlyke waarde-verhooging der aandeelen. Toch veroorzaakte dit artikel weinig veran dering in den toestand der Maatschappyten minste niet zóóveel als uit de groote slingering van den koers zou moeten worden afgeleid. Op de buitonlandsche markt trok de zeer vaste houding der Russische waarden sterk de aandacht. Op alle Europeesche hoofd markten bestaat voor Russische fondsen eene beslist willige houding en deze worden aller- wegon voor geldbelegging van de markt go- nomen. Niet het minste heeft dit plaats op onze Beurs, waar, tegenover veel vraag, slechts beperkt aanbod staat, waardoor de vaste koersen dan ook voortdurend gehandhaafd kunnen biy ven. Wanneer men eene vergelyking maakt met do tegenwoordige rente opbrengst van het kapitaal by solide belegging en de rente-opbrengst der Russische fondsen, is het zeer begrypeiyk, dat aan deze laatsten in hooge mate do aandacht wordt geschonken. Italianen verkeerden niet in dezelfde stemming; de houding was over het algemeen stil en gedrukt. Hiertoe werkte in de eersto plaats mede de opgave, door de regoering verstrekt; te opzichte der schuldenlast van het land, welke nu juist niet geschikt ge noemd kan worden om eene betere beoor deeling van den finantièelen toestand in het leven te roepen. Niettegenstaande de vele pogingen, aangewend om in het Staatshuis- houden meer evenwicht te brengen, schynt dit nog ver van eenig goed resultaat ver- wyderd. De voornaamste aanleiding echter tot ontstemming werd deze week in hot loven geroepen door een gerucht, dat Crispi overleden zou zyn. Spoedig bleek wel dat men hier te doen had met eene dier beurs- manoeuvre8, waarvan de speculatie zich nu en dan gaarne bedient, en word het alarm- bericht van officiëele zyde gelogenstraft, doch voor een dag was het doel bereikt. Portugeesche fondsen hadden een kalm, maar vast verloop; alleen was voordo te nomen, welke tegen opgaande koersen werd bevredigd. Turken bleven vry wel verlaten de opwekking, welke vroeger van de Paryscko beurs uitging, ontbreekt sedert eenigen tyd. De Europeesche Spoorwegmarkt levert niets tor vermelding. Alleen maken obligation Kon. Portugeesche Spoor wegmaat schap py hierop eene uitzondering, daar zy na eenige dobbering gunstig blyven, in vel band met de tyding, dat de regeling zou zyn tot stand gekomen. De markt der Z u i d-A merikaansche waarden was tameiyk bewogen. Zoowel flinke ryzing als belangryke daling vallen in dezo rubriek te noteeren. Yan groote beteekenis voor de meeste dor Zuid-Amerikaanscho Staten is de beweging, welke opnieuw in den zilvorhandel is ontstaan. Zoowel door China als door Japan wordt thans groote behoefte gevoeld aan geld, en zyn beide oorlogvoerende Staten overgegaan to het sluiten eenor leening. Aanvankeiyk werd gemeend dat deze loeningen in zilver zouden luiden, doch de nadere berichten bevestigden dit niet, zoodat de groote verwachting van eene buitengewone vraag naar dit metaal slechts ten deele zal worden verwezenlykt. Al mogen nu de nieuwe leeningen in goud worden uitgegeven, toch zal een belangryke invoer van zilver in Japan plaats hebben, aan gezien van oene zilverleening van TOmillioen D. gesproken wordt, welke evenwel buiten Europa zou zyn afgesloten. Het gevolg is echter dat de zilverprys te Londen aanmerkeiyk ver beterde en stygende vraag naar dit metaal verwacht wordt. Niets natuuriyker dan dat aldaar ook eene aanzienlyke ryzing ontstond in de verschillende zilverwaarden en de fondsen van die landen, welke by de zilverproductie het grootste belang hebben. In de eerste plaats gold dit de Mexicaansche waar den, die met vraag voor Londen in willige stemming verkeerden. Peruaansche fond sen werden door den algemeenen zilverstroom medegesleurd en bleven aanvankeiyk in betere houding, welke echter niet bewaard kon blyven toen een meer uitvoerig verslag omtrent den toestand der Peruvian Co. was verschenen. Rooskleurig ziet het er niet uit, en al moge voor het oogenblik geen gevaar te duchten zyn voor de rentebetaling op de obligatiën, het blykt toch dat do kans op eenig dividend op de preferente aandeelen al bitter slecht is. Daarby maakte het geen aangenamen in druk te zien dat de regeering 25,000 ton guano te Londen zal vorkoopen, waarvan de opbrengst moet dienen tot betaling eener schuld van 40,000 pd. st. Men zou verwachten dat obligatién Vene zuela zich zouden herstellen, nadat bekend was geworden dat de berichten van binnen- landsche onlusten geheel valsch waren. Parys nam deze waarden, doch voornameiyk M e r i d a's, op, hoewel de noteering op weinig handel duidt. In obligatiën Ecuador kwam eene belangryke daling tot stand, op het be richt, dat de regeering besloten heeft den dienst op de buitenlandsche schuld geheel te staken totdat eene nieuwe overeenkomst getroffen is. En dan Beter schynt het met de financiën van Uruguay te gaan, welk land thans voor het eerst sedert de reorganisatie, een aan- zieniyk bedrag zal kunnen afzonderen tot delging der schuld, hetgeen door aankoop, vermoedelyk op de Londensche beurs, zou geschieden. De Amerikaansche Spoorwegmarkt verkeert thans weer in zeer kalme stemming wel is de horizon iets helderder dan maanden geleden, doch met de tariefwet schynt het nog niet in het reine en de afkondiging niet te mogen gebeuren. Het blykt dat de geheele wet met verregaande slordigheid is ontworpen, zoodat de uitvoering de grootste moeilykheden moet opleveren. De aarzeling van president Cleveland, of hy deze wet al of niet zal be krachtigen, brengt voor het oogenblik weer stagnatie in den goeden loop, die in den laatsten tyd in handel en verkeer was waar te nemen. De ontvangsten der Union Pacific blyven steeds zeer ongunstig, waarvoor echter eene oorzaak is te vinden in overstroomingen, welke in Juni in verschillende streken, waar door de weg loopt, hebben plaats gehad. Atchïsons blyven steeds onzeker gestemd, in afwachting van eene duidelyke uiteenzetting van den toestand, Den ver-waarden daarentegen bleven vast, in verband met vraag voor Londen, naar aanleiding der meerdere vraag naar zilver, waarby deze Maatschappy zeer groot belang heeft. Rvjnlandsche Bank. Gemeenteraad van Aarlanderveen. Vergadering van Donderdag 23 Augustus. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en eenparig goedgekeurd. Medegedeeld en voor kennisgeving aange nomen wordt eene missive van de Gedeputeerde Staten, houdende terugzending van een goed gekeurd Raadsbesluit, model C., in de vorige vergadering genomen. Alsnu is aan de orde het rapport der finan- tiëele commissie, bestaande uit de heeren M. Van Muiswinkel, mr. C. Van der Lee en G. Van Veen Dnz., omtrent het onderzoek der gemeente-rekening over 1893, uit welk rapport blykt dat gezegd onderzoek tot geenerlei aan merkingen heeft geleid, zoodat de conclusie strekt tot voorloopigo vaststelling der gemeente rekening over 1893 in ontvangst tot een bedrag van ƒ21,968.745, tegen eene gozameniyke uit gaaf van 21,829.63, en alzoo met een batig saldo van ƒ139.115. Nadat de Voorzitter de gelegenheid tot be- byzonderheden, heeft opengesteld, maakt de heer Van der Lee, namens de commissie, enkele opmerkingen over de posten „Kosten van verteringen ten behoeve van het huis- houdelyk bestuur", en „Kosten van brand verzekering der gebouwen", die hun wel wat hoog voorkwamen, en vraagt inlichtingen over de posten: „Kosten van aanleg en onderhoud der algemeene begraafplaats", „Reis- en ver- blyfkosten" en „Kosten der openbare straat verlichting". Zoodra de Voorzitter den heer Van der Lee had toegezegd aan zyne opmer kingen over de beide eerste posten zooveel mogeiyk te gemoet te komen en de' gevraagde inlichtingen over de laatstgemelde posten had verstrekt, wordt de rekening overeenkomstig de conclusie van het commissoriaal rapport met algemeene stemmen voorloopig vastge steld. De beide wethouders onthielden zich van stemming. De Voorzitter stelt aan de orde het opmaken der by artikel 3 van de wet van 5 April 1870, Staatsblad No. 63, bedoelde voordracht ter benoeming van twee leden van het College van Zetters, om te voorzien in de vacaturen, welke door de periodieke aftreding met ultimo December zullen ontstaan. Met inachtneming van art. 52 der Gemeentewet, in verband met art. 43 van het R. v. O., worden bovenaan op de voordracht geplaatst de aftredende zetters de heeren M. Van Muiswinkel en J. Van der Byi en tot formeering van de dubbeltallen de heeren J. Van Borasum "Waalkes en P. J. Van Niekerk, zullende deze voordracht alsnu aan den Commissaris der Koningin in de provincie worden toegezonden. Aangeboden de gemeente begrooting voor het dienstjaar 1895, in ontvangst en in uitgaaf geraamd op ƒ19,933,195, welke begrooting met de memorie van toelichting op voorstel van den Voorzitter, 'ten fine van onderzoek en rapport, wordt gesteld in handen der finan- tiêele commissie. Niets meer aan de orde zynde, wordt de vergadering door den Voorzitter, na de ge bruikelijke hoofdelyke omvraag, gesloten. De moord te Behagen. Aan het ,N. v. d. D." wordt omtrent de moordenaars nog het volgende gemeld: „Boes was de eerste, die de portretten der vermoorde vrouwen kocht; terwyi hy, aan zyn patroon de portretten latende zien, tot dezen gezegd heeft, dat het hem zoo begrootte (leed deed), dat Anna (Beyers) zoo ongelukkig aan haar einde gekomen was, en dat hy een lystje om haar portret zou maken. Zoo ook zeide hy, met andere jongens over den moord sprekende, met (nu gebleken geveinsde) ver- ontwaardigng, den moordenaar, als hy hem had, wel in riemen te kunnen snyden, enz. Het schynt, dat hy voor Anna Beyers eenige genegenheid had opgevat; hy had haar met St.-Nicolaas, het vorige jaar, eene door hem zelf gemaakte naaidoos (by ie meubelmaker), als St.-Nicolaas-cadeau ge geven. Meer uit vrees want, naar zy wel eons had vertelaard, hield zy niet van hem en was zy bang voor hem had zy hem wederkeerig een cadeautje gegeven, en, naar beweerd wordt, ook wel eens eenig geld, om hem maar te vrind te houden. Zyne moeder (vrouw Boes) was Zondag in de kerk onder het gehoor van ds. Van Kluyve, waar dien morgen het H. Avondmaal werd gehouden. Toen de predikant de vreeselyke gebeurtenissen der laatste dagen in deze ge meente in zyne rede aanroerde, trok het de aandacht der aanwezigen, dat vrouw Boes hevig was aangedaan, zonder dat men toen daarby eenig kwaad vermoedde. Koelbloedig liet zy de bezoekers van haar koffiehuis, Zondag-morgen, den eersten dag na den moord, over de schutting, welke hare achterplaats van die van de wed. Bute scheidt, kyken naar het lyk van de weduwe, dat toen nog, vóór de komst der justitie, to twaaf uren uit Alkmaar, in zittende houding in den stoel van hare achterplaats zichtbaar was, en ver klaarde later een goeden dag daaraan te heb ben gehad. Hoewel, zooals men nu vindt, eenigszins weifelend, teekende zy toch ook op de lyst, welke haar werd aangeboden, ter verkrijging van de gelden voor de uit te loven premie voor het ontdekken van de moordenaars. Simon Alot, omtrent wien K. Boes ge wichtige mededeelingen aan de justitie moet hebben gedaan, heeft weinig of in het geheel niet met anderen over de gepleegde misdaad gesproken. Hy bewoog zich trouwens steeds zeer eenzelvig en bemoeide zich met niemand. Dikwyls elders wonende, is hy voor velen in deze gemeente, waar hy slechts van tyd tot tyd kwam, vrywel een onbekende. Eeno schynbare kleinigheid moet aanleiding goweest zyn, dat vermoeden tegen hem werd opgevat. Toen nameiyk Zondag-morgen de moord in de gemeente bekend was geworden en byna iedereen naar het huis snelde, waar de gruweldaad was gepleegd, stond Alot te ongeveer 9 uren voor de woning zyner ouders, waar hy een jongetje vroeg of er veel men- schen voor het huis van de wed. Bute ston den, hoeveel en welke politie-agenten er waren, enz. Hy ging er echter niet heen; ook was hy by de begrafenis niet tegenwoordig, hoewel hy by zyne ouders thuis was. De voorwerpen van waarde en het geld werden, naar men zegt, op aanwy2ing van K Boes, gevonden tusschen twee gebouwtjes, welke van achteren het erf van Boes be grenzen, gestopt in het steegje tusschen de gebouwtjes, dat niet wyder is dan 29 centi meter. Het gevondene bestaat uit eenige zakjes met zilvergeld, eenige ringen en andere gou den en zilveren sieraden, eene revolver, be- xiüvüxiö üoxio zij veren Deugeicascn mei guuu©u tientjes, naar nu beweerd wordt ter waarde van ongeveer 2000. Grooten lof moet aan de justitie worden gobracht voor haar optreden in deze treurige zaak. Dat hare taak zwaar en vermoeiend ia geweest, kan hieruit biykon, dat de officier van justitie, mr. Karseboom, met don rechter-; commissaris mr. A. C. Lagerwey en den bur gemeester van Schagen, den heer Borman, byna onafgebroken, gedurende drie dagen en twee nachten, het onderzoek hebben voort gezet, zonder zich te bed te begeven. De justitie is gistermiddag alwoder in Schagen aangekomen, om het onderzoek verder voort te zetten. De correspondenten van het „Hbl." en de „Tel." hebben een bezoek ge bracht aan den heer G. Van der Mey, die met den heer J. Smit getuige was van den zelfmoord van mej. Boes. Van het gesprek, met haar ge voerd, voordat zy daartoe overging, deelde de heer v. d. M. het volgende mede: V. d. Mey: Vrouw Boes, zou Alot schuld aan den moord hebben? Juffr. Boes: Neen, mannen. Alot heeft geen schuld. KJaas heeft alles alleen gedaan. Ik heb zelf het bloed uit zyne kleeren gewrongen. V. d. M.: Dan weet je er toch van! Juffr. B.Ik kon toch myn eigen zoon niet verraden. De aanwezige Smit gaf daarop zyn ver moeden te kennen, dat de politie vóór en achter hot huis wel zou zyn, om een oogje op haar te houden. „Zou je dat meenen?" was het antwoord, „nu, dan wordt het myn tyd!" Daarop liep ze naar achter, kwam terug en sneed zich in tegenwoordigheid van de twee bezoekers, haren echtgenoot en drie kinderen met een scheermes den hals af. Do geneesheer dr. Melchior, die terstond werd gehaald, kon slechts den dood constateeren. Omtrent deze zaak meldt men echter aan de „Haarl. Crt." het volgende uit Schagen: „De twee getuigen van den zelfmoord van vrouw Boes waren, zooals nader blykt, onder den invloed van sterken drank. Hunne opga ven van hetgeen zy gezegd heeft, zyn zeer vaag en loopen nogal uiteen. Het schynt, dat een van ben binnenkomende gezegd heeft: „Nu zal ik je eens vertellen wat ze in Schagen van je zeggen"; waarop de vrouw, die boter hammen voor hare vier jeugdige kinderen klaar maakte, een der op een rekje hangende scheermessen greep en zich, nadat ze nog gezegd had, dat ze de kleeren van Klaas gewasschen had, twee diepe sneden in den hals toebracht. Ze leefde nog, toen de dadeiyk gehaalde geneesheer kwam, doch overleed toen spoedig, zonder iets gezegd te hebben. Men is hier algemeen overtuigd, dat de hoofd schuldige in het vreeselyke, ontzettende drama met haar ten grave zal dalen." Zoowel de moeder als de 17-jarige zoon waren niet erg gezien. Ala leerling heeft Klaa3

Leidsch Dagblad | 1894 | | pagina 2